mai 08 2009

Massimo Polidoro avalikud loengud Tallinnas ja Tartus

Autor: kell 11:53 teemas ametlik, kohtumised, tegu. 9 kommentaari.

Massimo Polidoro

Tallinna Ülikool tutvustab üritust sedasi:

Itaalia müüdimurdja Massimo Polidoro avalik loeng

Reedel, 15. mail kell 15.00 peab kuulus Itaalia müsteeriumite uurija ning skeptik Massimo Polidoro Tallinna Ülikoolis (Uus-Sadama 5, ruum U-225) avaliku loengu.

Loengu-šou sisu osas on palju salapärast ja üllatuslikku, kuid on oodata, et Massimo Polidoro jagab oma kogemust, mida ta uurijana selgeltnägijate, imevõimete ja nn paranormaalsete nähtuste kohta kümnete aastate pikkuse uurimustöö tulemusel teada on saanud. Kuna Polidoro valdab mustkunstitehnikaid, ei jäta ta neid ka loengus kasutamata, et tõestada loengus osalejate abil inimese petliku kujutlusvõime jõudu.

Massimo Polidoro on Itaalia paranormaalsete nähtuste uurimise keskuse juht ning uurinud kümneid müsteeriume. Kuigi aastate jooksul teostatud uuringute põhjal pole ükski paranormaalne nähtus ega võime kinnitust leidnud, räägivad need juhtumid huvitava loo inimese tahtest uskuda ja võimest iseennast petta. Olles hariduselt psühholoog, on Massimo Polidoro paranormaalsete võimete ja nähtuste asemel leidnud ikka sellesama inimese oma ekslike meelte ja elava kujutlusvõimega, mis tihtipeale jätavad mulje millestki üleloomulikust.

Oma uurijakooli läbis Massimo Polidoro kuulsa mustkunstniku ja samuti paranormaalsete nähtuste uurija James Randi käe all. Hiljem lõpetas ta Padua ülikooli psühholoogia erialal ja asutas Itaalia paranormaalsete nähtuste uurimise komitee (CICAP). Polidoro on töötanud ajakirjanikuna, samuti on ta paranormaalseid nähtusi analüüsivate raamatute (kokku 27) autor. Polidoro ise kutsub end skeptilise vaatenurgaga professionaalseks jutuvestjaks.

Külaskäik Eestisse on osa Massimo Polidoro Põhja-Euroopa tuurist. Lisaks Tallinna Ülikoolile on Polidoroga võimalik kohtuda 16. mail Tartus Ahhaa keskuses.

Lisainformatsioon:
Martin Vällik
telefon: 5089328
e-post: martin.vllik@gmail.com
MTÜ Eesti Skeptik
skeptik.ee

Jaga rõõmu või murega!

9 kommentaari

9 kommentaari loole “Massimo Polidoro avalikud loengud Tallinnas ja Tartus”

 1. Martin Vällik 11. mai 2009 kell 11:43

  Ürituse posteri kujundus vabalt allaladimiseks, väljatrükkimiseks ja levitamiseks:

  Massimo_plakat_RGB.pdf (4 MB).

  Sama asi väiksemalt (29 KB) ja jpg kujul:

 2. Martin Vällik 13. mai 2009 kell 16:48

  Püüan koguda ka meediakajastust, mida üritus juhtub saama…

  Kuidas jätta muljet imevõimetest?
  Eesti Rahvusringhääling 13. mai

 3. Martin Vällik 13. mai 2009 kell 16:51

  Kuulus skeptik kummutab uskumusi
  Tartu Postimees 13. mai

  Kui tunnete, et teil hakkab kaduma jaks paranormaalseid nähtusi uskuvate inimestega kemplemisel, minge laupäeval uut jõudu ammutama Itaalia kuulsa müsteeriumite uurija ja skeptiku Massimo Polidoro tasuta loengule.

 4. Martin Vällik 13. mai 2009 kell 16:55

  Itaalia müüdimurdja Massimo Polidoro esineb Tallinna ülikoolis
  Eesti Päevaleht 13. mai

  Loengu-šou sisu osas on palju salapärast ja üllatuslikku, kuid on oodata, et Massimo Polidoro jagab oma kogemust, mida ta uurijana selgeltnägijate, imevõimete ja nn paranormaalsete nähtuste kohta kümnete aastate pikkuse uurimustöö tulemusel teada on saanud, teatas Tallinna ülikooli pressiesindaja.

 5. Martin Vällik 13. mai 2009 kell 17:02

  Üks Delfi lugu aastast 2003, kus Massimo Polidoro midagi ütleb:

  Selgeltnägijale pakutakse miljon dollarit

  Martšenko sõnul kontrolliti vett, mida Lolišvili nö laadis, spetsiaalsete aparaatidega ning tõdeti, et sel veel on tõepoolest tervendavad omadused. Lolišvili ise väidab, et samal moel võib toimida ka WC-paber, millega saavat ka inimesi ravida.

 6. Martin Vällik 13. mai 2009 kell 18:45

  Muidugi ka eesti keeles ilmunud raamat Viimne seanss, mida vanade raamatute poodidest veel leida võib, et Massimolt sellele autogramm küsida.

  Jaakko Hallas jõudis Eesti Ekspressis 2002. aastal raamatut lugedes sellisele arusaamisele:

  Illusionism ja spiritism on ühe kepi kaks otsa, ning sõltub vaatajast, kas ta näeb ükskõik kummas otsas tühipaljast trikitamist – või siis imet, millesse uskuda. Kui mustkunstivigureid võtavad tõe pähe ennekõike lapsed, siis hingede rändamist ja vaimude väljakutsumist on uskunud targad ja haritud inimesedki. Tuleb aga tunnistada, et nii Houdini kui ka tänapäeva tsirkusemaagide repertuaaris on olnud fantastilisi trikke, mida keegi pole veel suutnud ära seletada. Ja samas: spiritistlike seansside korraldajaid on sageli paljastatud kui armetuid petiseid – klassikalisi näiteid leiab sestsamast raamatust. Üleloomulikkuse ja silmamoonduse vahel puudub selge piir.

 7. elo 14. mai 2009 kell 11:41

  tere,
  minul on küsimus, kas kaasaja tehnika ajastul ei oleks võimalik seda loengut reaalajas interneti vahendusel vaadata. Arvan, et see oleks väga oluline. Paljud inimesed ei saa kindlasti loengule tulla, kuid pärast faili avades sellest osasaamine aitaks paljudel inimestel maailma asjadest paremini aru saada.

  Teiseks on mul küsimus õhku (kuna loengutel osaleda ei saa):
  kas inimese ajus toimuv on reaalsus? arvan, et keegi ei vaidlusta ajus toimuva tegelikkust – olen ammu mõelnud, et kõik need õudusfilmid, hirmud, nii nimetatud paranähtused (just sellisel rikutuse astmel, milles keegi on) on ju tegelikult olemas – kuna nad on olemas meie peades, mõtetes, kujustustes. Seega ikkagi olemas? Vähemalt senikaua kuni inimene ei tee vahet tegelikkusel, mis ajust väljaspool ja tegelikkusel, mis seespool :) Kuna aga kõik on üks süsteem, iga impuls maailmas mõjutab kõike, siis….

 8. Martin Vällik 14. mai 2009 kell 23:35

  Häda ja viletsus!
  Kus pidada Tallinna afterparty?

  Tartus on see Tartu Ülikooli kohviku kaminasaalis algusega kell 18:00.

 9. Martin Vällik 15. mai 2009 kell 11:55

  Tallinna afterparty on Eesti Majas, mis asub välisministeeriumi kõrval.

  Algus kell 19:00.

  Olete kõik oodatud :-)

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: