juuni 13 2010

James Randi Tallinnas — pildid

Autor: kell 1:32 teemas üritused, külaline kirjutab. 4 kommentaari.

Tallinna esinemine võeti kahe tiimi poolt videosse, aga kuniks need veebikõlbulikuks saavad, pakun mõned meeleolupildid.

Kes veel pilte tegid, palun jagage.

Dear Latvian friends, you are welcome to share your impressions in comments section.

Jaga rõõmu või murega!

4 kommentaari

4 kommentaari loole “James Randi Tallinnas — pildid”

 1. KatrinV 13. juuni 2010 kell 15:01

  Pisut liialdades võib ütelda, et nüüd võin rahus surra… Suurem osa esinemisest oli küll juba Youtube’i ja JREF koduka kaudu tuttav. Aga näiteks homöopaatiasignaalide edasikandmine telefoni ja interneti teel oli uudis… Kahju, et asjaolud ei võimaldanud tulla kohvi nautima ja arutlema. Seevastu oli meil hiljem oma arutelu, mis mulle palju nalja tegi – mul õnnestus (täitsa juhuslikult) endaga kaasa võtta üks sensitiivinduse- ja parateaduse-usku inimene. Ta oli terve loengu ajal väga tõsine ja jäi tõsiseks ka hiljem. Ta oli heameelega nõus tunnistama näidatud usuga tervendaja petiseks (kuna talle ei meeldi Piibel ja Issand Jumal), aga Kashpirovskit ta kohe mitte ei lubanud sharlataniks nimetada, ja asus kaitsele. :)

  See on huvitav, kuidas inimesed ei näe läbi omaenese lihtsameelsust – ta ütles, et ameeriklased on lihtsameelsed, kui selliste usuga tervendajate õnge lähevad. Ja et eestlased on haritumad ja targemad. Samas – ise läks Kashpirovski ja meie kohalike nõidade-sensitiivide õnge. Aga see pole ju seesama! See on päris! Ja nõelravi on mõjus, kuna mõndade rahvaste traditsioonilises meditsiinis on see aastatuhandeid olnud! Minu viited kassipissi joomisele ja aadrilaskmisele teda vist ei veennud, ma ei hakanud nimekirja iidsetest põnevatest ravimeetoditest jätkama (kodurahu huvides). Tiigripeenise ja musta ninaraviku sarve pulber potentsi tõstmiseks (hiina meditsiinis eksisteerib nähtavasti seos – mida haruldasem liik, seda kõvemat potentsiravimit tema kehaosadest saab). Verejooksude ravimine viinas leotatud punase riide ribade sissesöömisega (viin juuakse peale, seegi lohutus…). Jne.

  Sama inimene on väga skeptiline, kui läheb uut autot ostma (võtab autospetsist sõbra kaasa). Või kui lahendab probleeme joobnud alluvatega. Mis tõestab psühholoogide väiteid, et meie mõtlemine ja mälu on valiv – me kaldume mäletama seda, mida tahame, ja märkama seda, mida ise (ka alateadlikult) vajalikuks peame. Ja me valime välja need tõendid, mis sobivad meie kinnisideede ja eelarvamustega (hoolimata seejuures tõendite usaldusväärsusest) ning eirame teisi. Minu skeptiline suhtumine Jumala olemasolusse on vastuvõetav, kahtlemine Kashpirovskis ja auranägemises aga mitte.

  Tore üritus oli. Eriti hea, et leidis aset Teaduste Akadeemia hoones. Sest meie Teadus- ja Haridusministeerium on ennast piisavalt teaduskaugena näidanud, et seda teaduse-sõna tema nimes mitte usaldada. See tekitab inimeste peades ilmselt suurt segadust – et mis see teadus siis lõppeks on, kui igatsorti feng shuid saavad riikliku koolitusloa ja puha. Minister rääkis ühes naistelehes pikalt, kuidas tema ja tema naise iseloomuomadused sodiaagimärkidega seotud on. Mnjah… samas on tema jutt matemaatika tähtsusest väga ja väga õige… Eks me kõik ole lihtsalt inimesed, ma isegi alles üleeile pidasin ühte saabunud e-kirja “märgiks” selle kohta, mis suunas samme seada. :) grow up!

 2. mira 14. juuni 2010 kell 20:52

  Veel 25 James Randi pilti Tallinnast, Arbaverest ja Tartust – loengud, trikid, sotsialiseerumine, ajakirjandus ning sekka muidu pooset.

  link

  Ülimalt tore üritus oli!

 3. Martin Vällik 18. juuni 2010 kell 23:59

  Läti sõprade meenutus:
  Es satiku James Randi!

  Ja teine veel:
  Sestdien biju Tallinā (James Randi)

  You are very welcome, dear Latvian friends! It was very nice of you to come all this vay

 4. Es satiku James Randi! : simbel.lv 18. september 2011 kell 21:16

  [...] Vakar­iņas; vēlāk bijām mazliet vairāk // bilde no Mar­tin Vällik [...]

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: