juuni 07 2011

Oma Maailma Avardamise Festival

Autor: kell 22:25 teemas üritused, gay. 324 kommentaari.

6. juunil algas Oma Maailma Avardamise Festival (OMA Festival). Ei-ei, see ei ole järjekordne “Hallo, Kosmos!” või “Universuse” tüüpi umbluufestival, kus maailma avardamise all peetakse silmas igasuguste absurdsete ja vastukäivate asjade kriitikavaba uskumist ja toimetute tervendamismeetodite reklaami, vaid tegu on Baltic Pride egiidi all toimuva LGBT (lesbi, gei, bi, trans) solidaarsus- ja kultuurinädalaga, mille eesmärk on ühiskonna mitmekesisuse väärtustamine.

Ürituste programmi leiab siit, kuid eraldi märgin ära kolmapäeval toimuva konverentsi Erinevus rikastab ja hulk huvitavaid arutelusid, kuhu ilmselt saab veel liituda, kui kohti on ja korraldajatele endast teada anda.

Arutelu 1: Sooneutraalne abielu vs partnerlusseadus
Arutelu 2: Homosõdade veteranid
Arutelu 3: Koolikiusamine
Arutelu 4: Meedia roll avaliku arvamuse kujundajana

Paraadi asemel on kontsert laupäeval Rotermanni kvartalis, esinevad Ithaka Maria, ansambel Laine, Jana Kask, Sofia Rubina ning ka külalised väljamaadest.

Jaga rõõmu või murega!

324 kommentaari

324 kommentaari loole “Oma Maailma Avardamise Festival”

 1. dig 07. juuni 2011 kell 23:21

  Focus on the Feline Family suurnina Jim Daly räägib murenevast perekonnast ja teistest rinnetest.

  We’re winning the younger generation on abortion, at least in theory. What about same-sex marriage? We’re losing on that one, especially among the 20- and 30-somethings: 65 to 70 percent of them favor same-sex marriage. I don’t know if that’s going to change with a little more age—demographers would say probably not. We’ve probably lost that. I don’t want to be extremist here, but I think we need to start calculating where we are in the culture.

 2. Celtic 08. juuni 2011 kell 0:39

  Mis selles ürituses nüüd siis skeptilist on? Kas skeptik ei usu seda üritust ja homode olemasolu või miski muu jama kaelas? Ei saa aru sellest teemapüstitusest…

 3. dig 08. juuni 2011 kell 1:53

  Celtic ütles:

  Mis selles ürituses nüüd siis skeptilist on?

  Ürituses? Oh ei! Siin on peidus varjatud tagamõte, üritus on ainult suitsukatteks.

  Saladuskatte all olgu üles tunnistatud, et varjatud tagamõtteks on seekord tähelepanek, et eelmine selleteemaline lõim on väga pikaks kasvanud.

  Ei saa aru sellest teemapüstitusest…

  Pole hullu. Harjuta edasi, harjutamine teeb meistriks.

 4. Mart K. 08. juuni 2011 kell 9:07

  Eilne Delfi on andnud sõna äärmuslasele: homokultuuri edendajad üritavad legaliseerida pattu

  Kuna inimene on patuse loomusega ja meile meeldib loomulikkuses pattu teha, siis vajame harjumuspärase patu tegemiseks südametunnistuse (see on osa meie inimese vaimust, mille kaudu Jumala Vaim annab meile märku) vaigistamiseks vabandusi. Evolutsiooniteooria on üks sellistest filosoofiatest, mis väidab, et saame reeglid ise määrata. Humanism tõstabki inimese jumala staatusesse ja nii üritataksegi patud legaliseerida.

  Väga hariv lugemine, kui peaks huvitama, mis toimub teatud sorti inimese kõrvade vahel.

 5. azok 08. juuni 2011 kell 9:12

  Gayaktivistide-tõekuulutajate teadvusmanipulatsioonidesse ei näi austet skeptik just väga skeptiliselt suhtuvat.

  Mis tõestab vist taas vana tõde, et inimesed otsivad vastuväiteid nähtustele ja põhimõtetele, mis segavad neid teostamast mõnda ISIKLIKKU ambitsiooni. Suurte ja “tõsiteaduslike” sõnade taga on peidus hoopis väike isekas soov. Nõme ju?

 6. Martin Vällik 08. juuni 2011 kell 10:27

  “Erinevus rikastab” ettevõtmisega seoses ilmus eriväljaanne Ajaleht (netis täismahus loetav). Selles
  Eha Rünne geilehte sattumisest: “Nõme värk!”

  Ajakirjanik on leidnud võimaluse mängida teemal “guilt by association“:

  Kas tõesti on tuntud sportlased astunud “Ajalehe” kõrvalküljel tutvustatud seltskonnategelaste jälgedes ja kapist välja tulnud?

  Loost ei selgu, kas Eha Rünne ise on kõnealust lehte näinud, küll tunnistab aga iluuisutaja Viktor Romanenkov, et tema pole seda näinud, aga ikkagi ei meeldi, et teda sellises ajalehes näidatud on.

  Head inimesed, vaadake leht ikka üle. Sealne seltskond on täitsa hea – Soome välisminister Alexander Stubb, USA president Barak Obama, kirjanik Imbi Paju, doktorant Varro Vooglaid, Hillary Clinton, Maimu Berg jne jne. Ei, nemad ei pruugi sugugi seepärast olla “kapist välja tulnud”, kui neid sellises lehes pildiga näidatakse ja tsiteeritakse.

  Tundub, et ajakirjanik on mänginud laiemal homofoobsel taustal ja puhunud intriigikest seal, kus seda pole. See näitab aga ilmekalt, miks meil “Erinevus rikastab” suguseid üritusi vaja. Kahju, et päris paraadi enam pole, see tooks need teemad palju jõulisemalt nähtavaks. Loodetavasti murrab konverents mingeid müüte ja kontsert laupäeval saab olema meeleolukas.

 7. dig 08. juuni 2011 kell 14:17

  azok ütles:

  Gayaktivistide-tõekuulutajate teadvusmanipulatsioonidesse

  Tahad Sa sellest lähemalt rääkida?

 8. Naabrimees 08. juuni 2011 kell 14:49

  @Celtic:

  Vastus peitub siin:

  http://www.skeptik.ee/index.ph.....eksuaalne/

 9. Martin Vällik 08. juuni 2011 kell 15:44

  Rootsi minister: seadustades samasooliste suheted, muutuvad ka hoiakud

  Ka Rootsis, kus samasooliste suhete regulatsiooniga on juba kaugele jõutud, tekitas seksuaalvähemuste partnerluse teema tuliseid diskussioone. Kuid kui parlament on juba samasooliste suhted seadustanud, on muutunud ka hoiakud ühiskonnas, julgustab Rootsi integratsiooniminister Erik Ullenhag.

  «Seksuaalvähemuste õigused on esialgu väga vastuoluline teema, kuid kui need õigused on juba paigas, siis enamik on valmis neid aktsepteerima,» märkis Ullenhag tänasel seksuaalvähemuste ja sallivuse teemalisel konverentsil «Erinevus rikastab».

 10. Martin Vällik 08. juuni 2011 kell 15:44

  @Naabrimees:
  vastus millele?

 11. Martin Vällik 08. juuni 2011 kell 20:39

  Transseksuaalid satuvad tihti tagakiusamise ja vihakuritegude ohvriks

  Sivonen märkis, et transseksuaalide mured ei ole pelgalt vähemuse probleem, vaid see puudutab laiemalt ühiskonda. «Peaksime tunnustama sooidentiteedi mitmekesisust. Kui räägime ametlikest eristustest mehe ja naise vahel, siis leian, et alati ei olegi vaja nii rangelt eristada mehi ja naisi,» osutas Sivonen.

  Transseksuaalsuseks nimetatakse seda, kui bioloogiliselt mehe sootunnustega isik tunnetab end peamiselt naisena, või vastupidi, naise sootunnustega isik tunnetab end peamiselt mehena. Transseksuaalsuse puhul on tegemist sooidentiteedi ja bioloogilise soo vastuoluga. Transsoolisteks nimetatakse ka transvestiite, androgüüne jne.

 12. metsamees 08. juuni 2011 kell 22:26

  @dig:

  “dig”-i targutamine iga teema juures on juba ise tase mis annab igale loole midagi juurde

 13. metsamees 08. juuni 2011 kell 22:28

  Aga tegelikult
  dig ütles:
  Pole hullu. Harjuta edasi, harjutamine teeb meistriks.

 14. dig 08. juuni 2011 kell 23:24

  metsamees ütles:

  “dig”-i targutamine iga teema juures on juba ise tase mis annab igale loole midagi juurde

  Aitäh märkamast.

 15. mira 09. juuni 2011 kell 14:41

  Therapy to change ‘feminine’ boy created a troubled man, family says
  Traagiline lugu CNN’ilt USA homoseksuaalsuse ennetamise juhtiveksperdi George Rekers’i “musterpatsiendist” Kirk Murphy’st, kelle peal tehtud eksperimentaalse teraapiaga teenis Rekers oma doktorikraadi ning püstitas kolm kümnendit kestnud karjääri. Nimetatud “teraapia” sisaldas muuseas 5-aastase ohtrat peksu ja lapse järjepidevat eiramist vanemate poolt.

  Rekers ise ei tunnista, et tema 30 tagasi edukal “teraapial” võiks mingit seost olla psühe täieliku murdumisega, mis lõpuks viis enesetapuni. Küsijatele, Kirk oli juba 80ndatel siiski kapist välja tulnud, kuid polnud suuteline looma mingeid lähisuhteid – ei sõbra ega romantilisi.

  Rekers on kristliku paremäärmusliku organisatsiooni ja lobigrupi Family Research Council (FRC) üks asutajaid. Paremäärmuslate lemmiklapsena on ta olnud “ekspert” tunnistajaks mitmetel osariikide homotemaatilistel seaduste debattidel ja kohtuistungitel.

  Last-but-not-least üllatus-üllatus, kirikuõpetaja Rekers ise tabati eelmisel kevadel napilt täisealise rentboyga, aga ta pole jätkuvalt üldse homo.

  PS! Ajakirjandusliku tausta uurimise üheks tegijaks on juhtumisi Randi abiline Brandon K. Thorp. Loo kirjutamisse puuduvast saab lähemalt lugeda siit: http://edition.cnn.com/2011/US.....?hpt=hp_c2

 16. dig 09. juuni 2011 kell 16:31

  mira ütles:

  Last-but-not-least üllatus-üllatus, kirikuõpetaja Rekers ise tabati eelmisel kevadel napilt täisealise rentboyga, aga ta pole jätkuvalt üldse homo.

  Selle puhul laulis Roy Zimmerman:

 17. salvey 10. juuni 2011 kell 8:08

  Armastus, mida ei tunnustata
  Katia Weber Piscitelli, konverentsi „Erinevus rikastab” esineja

  Enam kui kaks aastat tagasi registreerisime mu praeguse partneriga Prantsusmaal oma suhte. Prantsuse saatkonna seisukohalt oleme meie – mina ja mu naissoost elukaaslane – pere. Näiteks vastuvõtule kutsutakse meid perekonnana. Tütar on ka minu tütar, kuigi elukaaslane on ta sünnitanud. Sest selle lapse sündi soovisime me mõlemad.

  Olen üht väljamaist dok filmi näinud, kus lesbi paar sai lapse ühe gay mehe abil. Lapse kasvatamine ei kulgenud sugugi mitte lihtsalt, sest ka isa soovis kasvatusprotsessis aktiivselt osaleda, osad nädalapäevad lapsega veeta jne. Omavahelised suhted kujunesid päris pingelisteks. Juhul kui sellist pretensioonikat isa pole, on ilmselt lihtsam, üks probleem vähem. Teisest küljest on kolme lapsevanema olemasolul ka positiivseid aspekte, võib arvata.
  (Tegu siis arutlusega minu tavalisel ebakompetentsel tasemel)

 18. dig 10. juuni 2011 kell 13:04

  salvey ütles:

  Teisest küljest on kolme lapsevanema olemasolul ka positiivseid aspekte, võib arvata.

  Sadu tuhandeid aastaid on inimesed lapsi kasvatanud hõimutsi ja märkimisväärne osa nende laste bioloogilistest vanematest enneaegselt haiguse, õnnetusjuhtumi või vanaduse kätte ära surnud. Küllap saab nii teha ka edaspidi, isegi kui vanemate suremus tänapäeval natuke väiksem on.

 19. Martin Vällik 10. juuni 2011 kell 13:04

  Kuulsused kutsuvad üles sallima seksuaalvähemusi

  Avaldame selle kirjaga toetust LGBT inimestele Eestis, kutsudes üles suuremale avatusele, sallivusele ja hoolivusele, et kõigil oleks Eestis hea ja kindel tunne elada. Meid, eestimaalasi, on vähe ja seetõttu tuleb meil kokku hoida, toetada ja hinnata iga ühiskonna liiget. Sellega anname oma panuse õnnelikumasse ja vabamasse Eestisse, kus toetus sellele kirjale on ääretult oluline.

  Kinnitame üheskoos Eesti paremaks ja sallivamaks muutumist!

  Kes konkreetselt, saab lingi tagant lugeda, ei hakka kedagi eraldi välja tooma.

 20. Martin Vällik 10. juuni 2011 kell 17:35

  Armastus, mida ei tunnustata
  Katia Weber Piscitelli, konverentsi „Erinevus rikastab” esineja

  Enam kui kaks aastat tagasi registreerisime mu praeguse partneriga Prantsusmaal oma suhte. Prantsuse saatkonna seisukohalt oleme meie – mina ja mu naissoost elukaaslane – pere. Näiteks vastuvõtule kutsutakse meid perekonnana. Tütar on ka minu tütar, kuigi elukaaslane on ta sünnitanud. Sest selle lapse sündi soovisime me mõlemad. Ja kuigi ta ei ole minu bioloogiline laps, tunnen ennast praegu neljandat korda emana.

  Mul on nüüd neli last ja ma tahaksin neile kõigile tagada samad õigused. Kui näiteks täna peaks minuga midagi juhtuma, ei ole minu neljandal lapsel minu varale mingit õigust. Leian, et see ei ole normaalne. Ma tahaksin, et oleks seadus, mis teda kaitseks. Praegu on testament ainus võimalus, mida ma saan kasutada.

 21. Martin Vällik 11. juuni 2011 kell 11:22

  USA inimõigusametnik Delfile: Homod peaksid saama õiguse nii abielluda kui lapsi adopteerida

  USA välisministeeriumi kõrge ametnik demokraatia ja inimõiguste vallas Thomas O. Melia ütleb Delfile antud intervjuus, et homodel peaks olema õigus abielluda ja lapsi adopteerida, aga samas on selle vastastel õigus debatiks.

  Mida need homode õigused endast siis õigupoolest kujutavad? Õigus abielluda…?

  “Elukvaliteeti puudutavates küsimustes, nagu õigus adopteerida lapsi, jagada ja pärandada vara ning kõik muu, mis reaalset elu mõjutab, on meie seisukoht see, et mida rohkem, seda parem.

  Isiklikult leian ma, et kui riik tunnistab abielu kui õigust — koos kõigi sellest tulenevate positiivsete mõjudega — heteropaaride puhul, siis selle keelamine mõnede teiste paaride jaoks tähendab, et ühiskond takistab osadel oma liikmetest teistega võrdseid hüvesid nautida. Kõigil peaksid olema võrdsed õigused — kui osadel inimestel on õigus abielluda, peaks sama õigus olema kõigil.”

 22. dig 11. juuni 2011 kell 14:16

  Right Wing Watch vahendab Ameerika Pereassotsiaadi ja tuntud mitte-ajaloolase Bryan Fischer’i uusi avastusi Müncheni gei-õllekeldrites toimunust.

 23. mira 11. juuni 2011 kell 20:22

  Issver-sussver-jessas küll, dig, kust sa sääraseid asju veel välja kaevad?! Ja veel nii massiliselt. Ma Wing Nut Daily sarnastel lehtedel üle paarikümne sekundi ei viitsi ega jaksa olla…

 24. Konspiraator 11. juuni 2011 kell 23:52

  http://www.delfi.ee/news/paeva.....d=47612913

  Mõnede uuringute kohaselt toetab Eestis homoabielusid vaid 16 protsenti elanikest. Kas valitsus peaks siinkohal avalikust arvamusest n-ö ette tõttama ja võtma vastu seadusi, mis on avaliku arvamusega vastuolus?

  “Iga valitsus, mis tahab ellu jääda, peab arvestama avalikkuse toetusega. Ma saan aru, et ka erakonnad on siin selles küsimuses erimeelsed, nii et ega teil muud üle ei jää, kui edasi debateerida.”

  Näed nüüd, kus va marksismus mõtleb. Kui bolševikud valimistel 16% hääli saavad, siis tuleb edasi valida ja valida ja valida ja valida….)

  Kahju, et ajakirjanik ei taibanud küsida, millega too debatt peaks lõppema.

  Ma küsiks siis ise, et kas demokraatlikus riigis saab üleüldse mingi debatt marksistide soovide täieliku rahuldamiseta lõppeda…)

 25. Martin Vällik 12. juuni 2011 kell 1:33

  Alexander Stubb: inimväärikus olgu ELis kaitstud

  Kas Euroopa Parlamendi suhtumine geiõiguste teemasse erines kuidagi üldisest foonist Soomes või olid need kogemused võrreldavad?

  Olid võrreldavad küll, kuigi Euroopa Parlamendis oli mõnevõrra rohkem konservatiivsust. Kui täiesti aus olla, siis Euroopa Parlamendis tundub olevat teatav usuline rajajoon, tugevalt katoliiklikud riigid ausalt öeldes ei ole väga avatud ükskõik missugustele homoseksuaalsusega seotud teemadele, samas kui luterlikud maad, mis üleüldse on ehk veidi agnostilisemad, olid ka liberaalsemad.

  Soomes võib-olla tekitaks geiabielude seadustamine mingisugust debatti, aga võrdsete õiguste tagamine geidele ja lesbidele või nende partnerluse seadustamine ei tekita mingeid küsimusi.

 26. dig 12. juuni 2011 kell 1:41

  Martin Vällik ütles:

  Soomes võib-olla tekitaks geiabielude seadustamine mingisugust debatti, aga võrdsete õiguste tagamine geidele ja lesbidele või nende partnerluse seadustamine ei tekita mingeid küsimusi.

  Soome Soomeks, säärase positsiooni on hiljuti ilmutatult välja käinud Meerikamaa vabariiklane ja mormoonist presidendimetakandidaat Mitt Romney.

 27. dig 12. juuni 2011 kell 14:31

  @mira:
  Jah, jamahange on räpane töö, aga keegi peab seda ju tegema. Kes muidu vastu vaidleks, kui jälle mõni homofoob Delfis kirjutab, et homofoobe pole olemas ja teda tuleb poliitilise korrektsuse huvides “perekonna kaitsjaks” või “homode nõudmistega mittenõustujaks” kutsuda?

  Aga mis natsigeidesse puutub, siis nendeteemalised linnalegendid on läänepoolkera paremäärmuslaste seas ringi tiirutanud juba ligikaudu sestpeale, kui The Pink Swastika 2002. aastal ilmus. (Ära unusta veebisaidi nime vaadata.) Skeptikul ei ole tarvis muud teha kui peale passida ja valmis olla, sest seesugune jama ilmub ikka ja jälle kuskilt uuesti välja.

 28. dig 12. juuni 2011 kell 14:36

  Konspiraator ütles:

  Kui bolševikud valimistel 16% hääli saavad, siis tuleb edasi valida ja valida ja valida ja valida….)

  Kas siin on tegemist kommentaariga Moldova poliitika teemadel või rahulolematusega, et iga paari aasta tagant peetakse jälle uued valimised selle asemel, et üks kord ja lõplikult valida?

 29. dig 12. juuni 2011 kell 18:05

  Alice Dreger räägib saatuslikust anatoomiast.

 30. Mart K. 13. juuni 2011 kell 9:56

  Margit Adorf EPL-is: miks sa mind vihkad?

  Olin kord ühel peol, kus oli äsja kapist välja tulnud homoseksuaalne noormees, kes terve õhtu läbi innukalt kõigile kuulutas, et ta on homo. Lõpuks sai mul mõõt täis ja ma küsisin, kas tal on sellega probleem, et ta on homoseksuaalne. Me kõik kuulsime juba esimesel korral ja palju õnne selle puhul, aga aitab juba leierdamisest. Noormees puhkes nutma. /…/

  OMA festivalil esines gaykoor. Küsisin festivali ühe korraldaja käest, et kui mõni koor end heterokooriks nimetaks, kas siis peetaks seda homoseksuaalsete kogukonnas ahistamiseks. Ta jättis küsimusele vastamata. Aga ilmne vastus on jah. Kui keegi teeb heterokoori, siis on see ahistav, kui tegemist on gaykooriga siis mitte. /…/

  Ma tahan, et minu käest ei nõutaks automaatselt iga gay aktsepteerimist. Selleni võib aga asi välja viia. Kui ma ütlen mõne heteroseksuaalse inimese kohta, et ta on silmapaistvalt ebameeldiv, siis ei hakkaks mind keegi inimvihkajaks nimetama. Kui ma sama ütlen homoseksuaalse inimese kohta, siis on üldistused kerged tulema – selge, vihkab homosid. /…/

  Kuna homoseksuaalseid inimesi on ühiskonnas alati vähem kui peavooluinimesi ehk heteroseksuaalseid, siis pole mõtet oodata, et hirmud kaovad. Hirmud ei kao kuskile, see on täiesti normaalne alalhoiuinstinkt. Võõristatakse normist kõrvalekaldumisi. Senikaua, kuni homoseksuaalsete õiguste eest võitlemine käib homoseksuaalsuse rõhutamise kaudu, ei jõuta kuskile. Mitte nii ei pea ütlema, et ka homodel peaks olema õigus abielluda, vaid nii, et kõigil täisealistel inimestel peab olema õigus abielluda ja oma perekonna moodustamine seaduslikuks muuta. Täpselt samuti peab kõigil täisealistel inimestel olema õigus mitte abielluda. /…/

  Oh, jah. Tegelikult peaks üldse abielu mõiste üle vaatama ja kaasajastama.

 31. dig 13. juuni 2011 kell 10:02

  Mart K. tsiteeris:

  Kui keegi teeb heterokoori, siis on see ahistav, kui tegemist on gaykooriga siis mitte.

  Kui karu istub orava seljas, on tegemist ahistamisega. Kui orav istub karu seljas, siis ei ole.

 32. dig 13. juuni 2011 kell 11:18

  Esi-WingNutDailylane Joseph Farah kurdab, et libertaarlased on pahad, kuna nad ei vihka geisid piisavalt.

  There was a time when I considered myself something of a libertarian.

  What is irking me today is a press release I got from the Libertarian Party last week.

  You can read here – and weep.

  The official position of the Libertarian Party is that the most important cultural institution necessary for self-government – namely marriage between a man and a woman – is some kind of archaic anachronism, an inherently discriminatory and oppressive enterprise.

  Huvitaval kombel ei esine viidatud teadaandes ei sõnu anachronism, discriminatory ega oppressive, mistõttu dig kahtlustab isand Farah’l lugemishallutsinatsioone.

 33. Mart K. 13. juuni 2011 kell 11:57

  dig ütles:

  Esi-WingNutDailylane Joseph Farah kurdab, et libertaarlased on pahad, kuna nad ei vihka geisid piisavalt.

  Kui poliitilise voolu nimi on eesti keeles libertarism, siis mulle tundub, et selle sõpru peaks nimetama pigem libertaristideks kui libertaarlasteks; eestikeelne Wikipedia pakub aga üldse “libertaare”. Kohanud olen sama voolu järgijate kohta veel kirjapilte “libertarianist”, “libertaan”, “libertariaan”, “libertist” ja “libertinist” (vist isegi vales tähenduses sõna “libertiin”, aga õnneks veel mitte “libretist”).

  Kas, dig, oskad selgitada, miks Sa “libertaarlast” õigeks arvad?

 34. dig 13. juuni 2011 kell 15:48

  Intuitsiooni järgi. Kõik ülejäänud loetletud variandid tunduvad mulle PFJ v. FPJ v. JPF v. … stiilis kahtlased.

 35. Martin Vällik 13. juuni 2011 kell 17:01

  Margit Adorf arvab Päevalehes sedasi
  Miks sa mind vihkad?
  ja vürtsitab oma arvamust konkreetse looga, millest teeb ennatliku üldistuse:

  Olin kord ühel peol, kus oli äsja kapist välja tulnud homoseksuaalne noormees, kes terve õhtu läbi innukalt kõigile kuulutas, et ta on homo. Lõpuks sai mul mõõt täis ja ma küsisin, kas tal on sellega probleem, et ta on homoseksuaalne. Me kõik kuulsime juba esimesel korral ja palju õnne selle puhul, aga aitab juba leierdamisest. Noormees puhkes nutma.

  Siin tulebki sisse üks suuri lõhesid heteroseksuaalsete ja homoseksuaalsete inimeste puhul. Heteroseksuaalne reeglina ei pea valjuhäälselt kõigile kuulutama seda, et talle meeldib vastassugupool. Kõik saavad niigi aru. Ka homoseksuaalsete puhul saadakse ju aru, aga siiski peetakse tihti vajalikuks seda veel üle rõhutada. Siis kui sellele uudisele piisavalt innukalt ei reageeri või kuidagi erilise respektiga ei käitu, võib tulla järgmine teema: sa ei salli mind. Võibolla ei salligi, kõik inimesed ei meeldi ühtviisi. Ma ei salli ka väga paljusid heteroseksuaalseid inimesi. Aga nemad ei tule lunima, et palun salli mind ikka ja kui mitte, siis oled kitsarinnaline ja ahistav.

  Tasuks muidugi heita pilk ajaloole, kus homoseksuaalsust haiguseks ja vangipanemist väärivaks teoks peeti; või mis ajalukku – tasub vaid lugeda kommentaare, jälgida riigipoolset ükskõiksust, mõnede poliitikute ja avaliku elu tegelaste arvamusavaldusi ja saabki selgeks, miks oma homoseksuaalsuse tunnistamine emotsionaalselt raske, teinekord kaaskondlastele lausa pealetükkiv võib tunduda. Läheb üle, “It gets better”. Tehku riik oma töö hästi ja näeme, kuis teema sujuvalt vaibub, surutisemotsioonid kahanevad ja elatakse oma elu rahumeelselt edasi.

 36. dig 13. juuni 2011 kell 18:39

  Ühel ilusal päeval on tänased homofoobid vanad ätid, kes räägivad oma lastelastele, et kui nemad veel noored olid, siis geisid ei olnud.

 37. Konspiraator 13. juuni 2011 kell 19:00

  Ma kahtlen selles. Läänemaailm hakkab juba mõistust pähe võtma ja selleks ajaks, kui me vanad ätid oleme, on marksism igas vormis koos oma väljunditega, kaasa arvatud homod ja foobid, ära unustatud nagu tänapäeval on oktoobrilapsed ja pioneerid nooremale põlvkonnale juba suhteliselt tundmatud.

  See võib suhteliselt varsti juhtuda. Läänepoolse maailma ja eriti USA sisepinged hakkavad juba üle piiri minema ja millal ahelreaktsioon järgneb, ei oska keegi ennustada.

 38. metsamees 13. juuni 2011 kell 20:49

  dig ütles:

  Ühel ilusal päeval on tänased homofoobid vanad ätid, kes räägivad oma lastelastele, et kui nemad veel noored olid, siis geisid ei olnud.

  Sama juhtub ehk ka tänaste skeptikutega kellele homoteema ongi juba mitteskeptitsistlikuks muutunud.
  Läheb veel veidi aega ja siis ehk tuleb taipamine päris paljudes valdkondades, milles praegu hullult kindlad ja skeptilised oleme, et panime ikka julmalt puusse küll.

  Kas on nii, et lihtsalt inimestega koos elada enam ei saa ja kõikidesse neutraalselt positiivselt suhtuda? Kui keegi on gei siis peab temale avaldama erilist austust, tähelepanu ja lugupidamist muidu äkki oledki homofoob, sest tema on ju olnud nii kaua allasurutud. Äkki lõpetaks selle ülistamise ära ja laseks asjal olla nagu on, praegu näib vahest, et kui ma ei ole gey siis nagu solvaks kohe kedagi. Igaühel on õigus elada sellisena nagu ta on juhul kui ta sellega teisi ei kahjusta ja oma eelistusi peale ei suru. Igasugused foobijad võiks unustada ja foobikud maha rahuneda, aga ka iga hinna eest fiilia tekitamine ei too kaasa soovitud tulemust, pigem midagi muud. Ja homoseksuaalsus on maapeal olnud ilmselt aegade algusest saati, ei ole mõtet seda erilisusega kaunistama hakata, tegemist on üsna tavalise asjaga.

  Parimat

 39. Oakrock 13. juuni 2011 kell 22:04

  @dig:

  Dig ütles:
  Ühel ilusal päeval on tänased homofoobid vanad ätid, kes räägivad oma lastelastele, et kui nemad veel noored olid, siis geisid ei olnud.

  Dig teie visioon tulevikust võib ka mitte tõsi olla. EL võib selleks ajaks kadunud olla. Kuidas kujunevad siis riikidevahelised ja riigisisesed suhted erinevate rahvuste ja seksuaalvähemuste vahel on teadmata. Me liigume suure musta augu suunas elik tulemas on finantskriis, mis saab väidetavalt olema võrdne Suure Depressiooniga. Kriisi tingimustes kaovad kõik sallivuse alged, kahjuks… Igaüks vaatab kuidas ise mitte nälga surra.

  Konspiraator ütles:
  See võib suhteliselt varsti juhtuda. Läänepoolse maailma ja eriti USA sisepinged hakkavad juba üle piiri minema ja millal ahelreaktsioon järgneb, ei oska keegi ennustada

  EL vaagub tegelikult juba hinge, plaan päästa Kreeka pankrotist on tegelikult suunatud pankade halbade investeeringute tekitatud kahjude katmiseks. Momendi seisuga on 50:50 võimalus Kreeka pankrotiks, mida majandusteadlased ammu soovitavad.

  Kreeka võimaliku pankroti kohta on materjali tohutult palju E24.

  Roubini „täiuslik torm“ võib ähvardada maailma majandust http://www.ap3.ee/article/2011.....-majandust
  2006. aasta juulis ennustas Roubini katastroofilist finantssektori kokkusulamist, mida keskpankuritel on võimatu ette näha. 2008. aastal aset leidnud Lehman Brothers Holdings Inc. kokkuvarisemine tekitas segaduse, mis viis rängeima finantskriisini alates 1930ndatest.

 40. Märt 13. juuni 2011 kell 23:43

  @Oakrock:
  Ei nõustu sinu juttudega EL nõrkusest. Miks sa räägid nii ähmaste mõistetega nagu sulamine, hinge vaakumas, must auk, suur depressioon (tänapäevaste tehnoloogiatega), kokkusulamine, katastroof. Need ei tähenda siin kontekstis midagi konkreetset.

  Minu arust on need lihtsalt ebamäärased hirmulood kus meediatöötajad saavad ebamääraseid hirmusid tekitada ja raha teenida.

  Kas tundub võimalik, et läheme majandusprobleemi pärast tagasi kiviaega? Või kaotame võime kapitali kasutada?

 41. Oakrock 14. juuni 2011 kell 0:18

  @Märt:

  Ei nõustu sinu juttudega EL nõrkusest

  EL saab olla tugev ainult impeeriumina. Üks võimukeskus, üks majandus- ja finantspoliitika.

  Kas hinge vaakumas asemel on parem sõnastus – EL viskab lusika nurka?

  Suur Depressioon – läbivõetud teema tarandikus! 29.aasta pangakrahhi poolt tekitatud majanduskriis USAs.

  Kas tundub võimalik, et läheme majandusprobleemi pärast tagasi kiviaega? Või kaotame võime kapitali kasutada?

  Naturaalmajandus võib tõesti tagasi tulla, kui raha oma väärtuse kaotab. Eestil ei ole peaaegu mingit oma tootvat tööstust, mille maksud laekuksid Eesti riigile, välisinvestorid viivad oma tulud siit välja.

  Ärge unustage rahutustes vaevlevat Põhja Aafrikat ja Euroopasse suunduvaid põgenikke, islamiusulisi Euroopas, läbikukkunud multi-kultit jne… Tulevik on ähmane!

 42. Märt 14. juuni 2011 kell 0:44

  Valuutasid on palju ja kahepoolset kasu toovad kontaktidegatahetakse asju edasi ajada. Kasvõi mõne internetivaluutaga.

  Maailm on korduvalt palju hullemast läbi käinud aga sa kipud praegust perioodi selliste hirmusõnadega kirjeldama.

 43. dig 14. juuni 2011 kell 0:57

  Kandku säärane fenomen hirmuäärmusluse karvuturritavat nime.

 44. priitp 14. juuni 2011 kell 10:42

  Konspiraator ütles:

  Läänemaailm hakkab juba mõistust pähe võtma [...]

  Tõepoolest, näiteks samasooliste abielu toetab üle poole ameeriklastest ja 3/4 austraallastest. Nagu esimeselt pildilt näha, on toetus viimastel aastatel oluliselt kasvanud.

 45. Oakrock 14. juuni 2011 kell 11:24

  @Märt:
  @dig:

  Märt ütles:
  Maailm on korduvalt palju hullemast läbi käinud aga sa kipud praegust perioodi selliste hirmusõnadega kirjeldama.

  Mitte mina, vaid majandusteadlased ning börsitegelased. Samuti leiab ärieliit, et selline majandusmudel on jätkusuutmatu, mida Euroopa poliitikud õigeks peavad.
  Üks küsimus, mis parteisse Te kuulute? Kas Reformierakond?

  Dig ütles:
  Kandku säärane fenomen hirmuäärmusluse karvuturritavat nime.

  No, no nüüd olen ma veel hirmuäärmuslane! Kriisi saabumise algusaja teadmine on eluliselt vajalik, kuna siis tuleb kõrghoonetest eemale hakata hoidma, sest sealt võib hakata pankrotistunud ärimehi kaela sadama nagu küpseid õunu. (USA kogemus Suure Depressiooni ajast)

 46. dig 14. juuni 2011 kell 12:44

  Sociological Images uurib androtsentrismi.

  Sociologists use the term “androcentrism” to refer to a new kind of sexism, one that replaces the favoring of men over women with the favoring of masculinity over femininity. According to the rules of androcentrism, men and women alike are rewarded, but only insofar as they are masculine (e.g., they play sports, drink whiskey, and are lawyers or surgeons w00t!). Meanwhile, men are punished for doing femininity and women… well, women are required to do femininity and simultaneously punished for it.

  More posts on androcentrism: “woman” as an insult, making it manly: how to sell a car, good god don’t let men wear make up or long hair, don’t forget to hug like a dude, saving men from their (feminine) selves, men must eschew femininity, not impressed with Buzz Lightyear commercial, dinosaurs can’t be for girls, and sissy men are so uncool.

 47. dig 14. juuni 2011 kell 12:46

  Oakrock ütles:

  Samuti leiab ärieliit, et selline majandusmudel on jätkusuutmatu

  Pole hullu. Majandusmudel leiab jälle, et selline ärieliit on jätkusuutmatu ning tasakaal saab taastatud.

 48. Oakrock 14. juuni 2011 kell 17:29

  @dig:

  Miks nii keeruliselt? Võiks ju otse välja öelda, et tegu on meestekesksusega!

  Kas Te pole mõelnud selle peale, et vaenulikkus kõige uue vastu on tingitud hirmust: heteromees on elanud meestekeskses maailmas päris pikka aega, nüüd see meeste idüll mureneb. Heteropaaride soorollid on muutunud segaseks, vana moodi ei saa ja uut moodi ei taha mehed, nüüd lisanduvad sellesse segadikku seksuaalvähemused, kes lisaks naistele omale õigusi nõuavad. Paratamatult tekitab see meestepoolset vastuseisu.

  Järsku tuleks alustada naiste ja meeste võrdõiguslikkuse propageerimisest, kui see saavutatud, siis on lihtsam ka seksuaalvähemustel saavutada ühiskonna heakskiitu. Naine tuleks vabastada köögikombaini ja sünnitusmasina ristsugutise rollist, muutes ühiskonna suhtumist, eelkõige naiste enda oma. Ainuke probleem on, kuidas seda teha? Mina näiteks ei tea. Ajast ja arust soorollide kujundamine algab ju juba lasteaiast. Ajupesu on paljude isendite puhul täiuslik, kui siia lisada veel kristlik ajupesu, mis on meestekeskne, siis ei ole lootustki muutusteks.

 49. Martin Vällik 14. juuni 2011 kell 18:06

  On’s homoseksuaalsus kaasasündinud paratamatus?

  Asjaolu, et homoseksuaalsus on loomariigis levinud, tuuakse tihti kinnituseks argumendile, et tegemist pole loomuvastase patuga. Veenvad teaduslikud tõendid selle kohta, et seksuaalset orientatsiooni oleks võimalik muuta, puuduvad. Pealeselle tekitavad niinimetatud homoseksuaalsuse ravimise katsed keskkonna, milles õilmitsevad eelarvamused ja ahistamine.

 50. dig 14. juuni 2011 kell 19:09

  Psychology Today räägib homofoobia ja homoseksuaalsuse vahelistest seostest: Homophobic Men Most Aroused by Gay Male Porn

  One study asked heterosexal men how comfortable and anxious they are around gay men. Based on these scores, they then divided these men into two groups: men that are homophobic, and men who are not. These men were then shown three, four-minute videos. One video depicted straight sex, one depicted lesbian sex and one depicted gay male sex. While this was happening, a device was attached to each participant’s penis. This device has been found to be triggered by sexual arousal, but not other types of arousal (such as nervousness, or fear – arousal often has a very different meaning in psychology than in popular usage).

  Heterosexual men with the most anti-gay attitudes, when asked, reported not being sexually aroused by gay male sex videos. But, their penises reported otherwise.

  Kõnealune uuring, Is homophobia associated with homosexual arousal?, on muidugi klassika.

 51. dig 14. juuni 2011 kell 20:06

  Friendly Atheist kirjutab Atlanta mustadest ateistidest. Kuna see juba siinses veerus on, oskab intelligentne lugeja kardetavasti isegi ära arvata, mis edasi sai.

  Well, Mike, Rich, and Sam at the Ask An Atheist podcast watched the first few episodes and they were fans.

  Then things got weird.

  At the 5:53 mark, host KD (on the right) says homosexuality is not a traditional African custom. Rather, it’s a “European Greco-Roman social custom.” Black Son agrees and says that homosexuality is selfish. It’s about “me me me.”

  At 8:00, Black Son says he’s against homosexuality from a scientific viewpoint because it violates the “Law of Reproduction” (which doesn’t actually exist),

  What have we learned from all this?

  Just because you’re an atheist doesn’t automatically mean you’re rational.

  And we should not hesitate to call our own people out on their bullshit.

 52. Konspiraator 14. juuni 2011 kell 23:09

  dig ütles:

  Kõnealune uuring, Is homophobia associated with homosexual arousal?, on muidugi klassika.

  Jah, hea näide, kuidas ideoloogia teadust mõjutab. Ning seda ka ühtlasi diskrediteerib.

  Selle uuringu tulemused annab ju enam-vähem igale perverssusele laiendada. Kui mind seks laibaga oksele ajab, siis automaatselt olen ma nekrofoob ning tegelikult tahan ise ka surnukuuris madistada….:)

  See uuring on kusjuures USA psühhopaatide tavaline trikk. Näiteks üldtuntud laste sundsöötmine. Et siis lapsevanem ostab lapsele härjaportsjoni toitu mida laps kõige rohkem vihkab. Ja kui laps ütleb, et ma ei taha süüa, siis lapsevanem jutustab, et Sa oled lihtsalt nii nõrk, et ei jaksa. No ja tulemuseks on see, et laps, eriti poisslaps ei taha ju jobu olla ja õgib nuttes hamburgerit, mis on suurem kui ta ise….:)

  Pederastid teevad sedasama. Rüvetavad kõike, mida inimesed austavad ning kui keegi kobiseb, siis käiakse välja argument, et tegelikult Sa tahad ise ka aga ei julge…:)

  Mis muidugi jälle näitab pederastide sügavat puuet. Kuidas saab tekitada sallivust ühiskonda vihast vahutama pannes?

 53. Oakrock 15. juuni 2011 kell 0:31

  @Konspiraator:

  Kuidas suhtuda heteromeestesse, kes oma naisega on anaalvahekorras? Mälu järgi oli selliseid heteropaare umbes 20 protsenti. Miks keegi ei võta nende naiste kaitseks sõna ja ei selgita naistele, et see on lõppkokkuvõttes kahjulik nende tervisele. Karta on, et paljud naised ei ole isegi teadlikud sellise seksuaalelu kahjulikkusest.

  Sellised mehed on ju tegelikult varjatud homod. Miks valitseb meie ühiskonnas kaksikmoraal? Homod on pahad, aga naise tervist võib rikkuda. Selline suhtumine näitab, et ühiskond on haige!

 54. dig 15. juuni 2011 kell 1:26

  Konspiraator ütles:

  Selle uuringu tulemused annab ju enam-vähem igale perverssusele laiendada.

  Tõsi ka või? Kas selleks tuleks uusi katseid teha, loogikarada mööda näpuga järge ajada või vilusoohv palgata?

  Kui mind seks laibaga oksele ajab

  Pletüsmograafi oksendamine ei huvita, tema mõõdab elundi mahtu. Kui jutt käib peenisepletüsmograafiast, siis mõõdetaksegi peenise mahtu. Juhuks, kui Sul mõnd niisugust astronoomilise konteksti tõttu käepärast ei peaks olema, olgu ära märgitud, et siin meie planeedil on peenise ruumala kiire ning ajutine kasv enamasti märgiks seksuaalsest erutusest.

  Oakrock ütles:

  Kuidas suhtuda heteromeestesse, kes oma naisega on anaalvahekorras? Mälu järgi oli selliseid heteropaare umbes 20 protsenti. Miks keegi ei võta nende naiste kaitseks sõna ja ei selgita naistele, et see on lõppkokkuvõttes kahjulik nende tervisele.

  Allikas?

 55. K_V 15. juuni 2011 kell 7:02

  dig ütles:

  Pletüsmograafi oksendamine ei huvita, tema mõõdab elundi mahtu.

  Ja homoseksuaal on siis inimene, kellel aparaat tuvastab reaktsiooni rangelt ainult (elusa&terve) samasoolise suhtes, kõikidele asjaoludele vaatamata?

 56. priitp 15. juuni 2011 kell 9:54

  K_V ütles:

  Ja homoseksuaal on siis inimene, kellel aparaat tuvastab reaktsiooni rangelt ainult (elusa&terve) samasoolise suhtes, kõikidele asjaoludele vaatamata?

  See on võib-olla rumal ja naiivne küsimus, aga miks peaks geiporr heteroseksuaalsel mehel seksuaalset erutust tekitama?

 57. Martin Vällik 15. juuni 2011 kell 10:20

  No on ikka lugu – homod võtsid Lukase ametist maha, homod teevad inimesi õnnetuks, hävitavad riigi ja rahva, rikuvad inimõigusi, laastavad kasvava noorsoo moraali, on külmad ja ükskõiksed teiste kannatuste suhtes, mõtlevad ainult iseendale, valetavad, hõivavad juhtpositsioone, keelustavad arvamusartiklite avaldamist, ja üldse on nad niigi juba liiga palju saanud — aitab! Seda Eero Laidre (kes ta üldse on?) ei ütle, kas piir tuleb panna kaigastega või mingil muul moel, aga kuivõrd tegu paistab olevat lausa nurka surutud rahva eksistentsi küsimusega, siis paistab iga meetod kõlbavat.

  Eero Laidre: Valedest kubisev homomull on jälle lõhkenud

 58. K_V 15. juuni 2011 kell 11:09

  priitp ütles:

  miks peaks geiporr heteroseksuaalsel mehel seksuaalset erutust tekitama?

  Justnimelt.
  Skeptikud võiksid motiveeriva summa eurosid välja panna sellele, kes suudab aparaadile veenvalt oma heteroseksuaalsust tõestada.
  Impotendid tuleks muidugi kõrvale jätta.
  Võiks kaaluda hüpoteesi, et heteroseksuaalsus on müüt.

 59. Mart K. 15. juuni 2011 kell 11:33

  K_V ütles:

  Võiks kaaluda hüpoteesi, et heteroseksuaalsus on müüt.

  Aga ongi ju. Õigemini, hõlbus lihtsustus. Inimeste seksuaalkäitumine on nii kirju, et meeste ja naiste vahelise romantilise tõmbe ja läbikäimise hõlmamine ühe määratluse alla jääb paratamatult mõnevõrra väheütlevaks ja laialivalguvaks.

  Eks see hõlbustab asjadest rääkimist, aga samas tekitab illusiooni mingisugusest “normist”.

 60. dig 15. juuni 2011 kell 11:53

  Eero Laidre kirjutab:

  Homosid ja nende apologeete jätab külmaks meie noorte ja laste kasvav huvi enesehävituslike eluviiside vastu, mis toob kaasa tohutuid tragöödiaid. Neid ei sunni sulge haarama kasvav julmus, halastamatus ja vägivaldsus nõrgema ja sõltuvama suhtes, olgu tegu inimeste või (lemmik)loomadega.

  Kuna isand Laidre mind ilmselt “homode apologeediks” klassifitseeriks, mainin nartsissismi mõttes siinkohal ära loo, mis mind kord kaugel kooliajal julma homofoobia tapvatest tagajärgedest informeeris. Selleks oli Alan Turing’u kohtuprotsess ja surm. Sulega kirjutada ei osanud ma siis ja ei oska ka praegu, aga see killuke matemaatika ajaloost on mind ajendanud ka teistele homoseksofoobia väljendustele tähelepanu pöörama ning absurdse-abstraktse viha teemadel aeg-ajalt ka sõna võtma.

  Martin Vällik ütles:

  Eero Laidre (kes ta üldse on?)

  Professionaalne lugejakirjade kirjutaja. Missuguses kapis ta pesitseb, jäägu teistele mõistatamiseks, aga sellest, et ta endaga seal rahul ei ole, annavad aimu tema lugematud varasemad kirjutised:

  * 1999-06-11 Õhtuleht (?): Prole asemele homo
  * 1999-W041 (?) Terviseleht: Peetri jutt
  * 2008-12-12 Delfi: Homod külvavad hirmu ja usaldamatust
  * 2009-01-19 Eesti Päevaleht: Homod kangelasteks?
  * 2009-09-29 Delfi: Aunaste saatest sai homokarneval
  * 2010-08-07 Delfi: Homotrumm aina lärmakam
  * 2010-09-03 Õpetajate Leht: Kaitskem peret
  * 2011-05-07 Delfi: Pseudoliberalismi ja vasakpoolitsemise pankrot
  * 2011-06-15 Delfi: Valedest kubisev homomull on jälle lõhkenud

 61. dig 15. juuni 2011 kell 12:12

  K_V ütles:

  Skeptikud võiksid motiveeriva summa eurosid välja panna sellele, kes suudab aparaadile veenvalt oma heteroseksuaalsust tõestada.

  See suur, et Sa ei ole vist tuttav säherduse 1967. aasta uurimusega nagu Penile volume change to moving pictures of male and female nudes in heterosexual and homosexual males, mida on korduvalt ka edukalt korratud, näiteks Discriminant and Predictive Validity of Phallometrically Measured Sexual Age and Gender Preference 1993. aastal. Üldiselt peetakse kombinatsiooni selektiivselt stimuleerivate piltide või filmijuppide näitamisest ja peenisepletüsmograafiast tänapäeval kaunis usaldusväärseks seksuaalse sättumuse mõõdupuuks. Selle uuesti tõendamise peale skeptikute nappi raha kulutada ei oleks kuigi mõistlik.

 62. Oakrock 15. juuni 2011 kell 12:18

  @dig:

  Digikene panin protsendiga päris palju puusse. USA andmed on järgmised:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Anal_sex

  In 1992, a study conducted by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention found that only 26% of men 18 to 59 and 20% of women 18 to 59 had engaged in heterosexual anal sex; a similar 2005 survey (also conducted by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention) found a rising incidence of anal sex relations in the American heterosexual population. The survey showed that 40% of men and 35% of women between 25 and 44 had engaged in heterosexual anal sex

  Ka Naistekas pühendab aega perverssuse propageerimiseks:

  Anaalseks algajatele 13. juuni 2003 07:01

  On kolm asja, mida tuleks anaalse sissetungimise korral alati rakendada: niisutavat vahendit, kondoomi ja tervet mõistust.
  Niisutavat vahendit on vaja kasutada suures koguses, sest pärak võib olla kaunis kuiv ja kergesti rebeneda. Ka on pärak kitsas, mistõttu sissetungimine peab kulgema sujuvalt.
  Kondoomid on alati hädavajalikud. Kuidas te pärakut ka ei peseks, kõiki baktereid te ikkagi ära ei saa. Anaalseks ei levita mitte ainult suguhaigusi paremini kui mis tahes eine seksivorm, see võib põhjustada ka kuseteede põletikku ja muid bakteriaalseidnakkusi. Kumm pakub kaitset ja teeb pinna ka libedamaks.
  Ja ärge unustage tervet mõistust. Päraku seinad on õhukesed ja õrnad ning kõvad esemed võivad seda rebestada. Eemaldage sõrmused ning lõigake küüned ära, kui te kavatsete kellegi päraku kallale minna. Ja austage oma keha. Ärge sundige seda äärmustesse, minge vaid nii kaugele, kui teile tõesti meeldib.

  Buduaari foorum jagab samuti õpetussõnu…. Ei viitsi tutvuda.

 63. dig 15. juuni 2011 kell 12:56

  priitp ütles:

  See on võib-olla rumal ja naiivne küsimus, aga miks peaks geiporr heteroseksuaalsel mehel seksuaalset erutust tekitama?

  Näiteks on olemas androgüünsed esteetilised kategooriad nagu 美少年 (bishônen), mis algkontekstist väljaspool selgelt homo- ega heteroerootiliseks klassifitseeruda ei pruugi ja võivad erutada nii ühele kui teisele poole kalduvaid meesterahvaid. Suuri sättumuskategooriaid uurivate teadlaste jaoks ei ole need muidugi head selektiivsed stimulaatorid, aga kuivõrd homofoobia seostub autoritaarsuse ja ambiguoossuse-vihkamisega, klassifitseerib mõnigi enesekindel homofoob teadmata sooga kujud ebameeldivateks ja ebameeldivad homoerootilisteks. (See, et jaapani kultuuris 美少年の漫画 sihtgrupiks eeskätt naisterahvad on, ei puutu muidugi asjasse, kuna homofoobiaga assotsieerub ka ksenofoobia ja võõrastest kultuuridest mittehuvitumine.) Kui sellele veel natuke paranoiat ka lisada, ei ole vandenõuteooriad stiilis “perverdist teadlane näitas naisteks maskeeritud meeste pilte ja sildistas ausa macho alusetult homoks” enam kaugel. (Tegelikkus ei puutu muidugi asjasse, kuna paranoiaga assotsieerub tegelikkuse eiramine ja sissevedamise kahtlustamine.)

 64. Konspiraator 15. juuni 2011 kell 21:40

  dig ütles:

  Kui mind seks laibaga oksele ajab

  Pletüsmograafi oksendamine ei huvita, tema mõõdab elundi mahtu

  No sellisel juhul peaks oksendava minu külge ühendatud aparaat ju positiivse näidu andma.

  Uuring toetub ju marksistlikule dogmale, mille järgi inimesel vaba tahet, maalimavaadet, haridust, elukogemust ega tõekspidamisi ei eksisteeri, vaid igasugune vastuseis perverssusele kvalifitseerub üheselt foobiaks.

  Seega siis peaks olema igasugune vastuseis nekrofiiliale olema mõistetud üheselt nekrofoobiana ning tekitama surnukuuris laibaga madistamist pahaks panevatel kaaskodanikel erutust, mida keeruline aparaat fikseeriks.

  Uuriti ju foobe, mitte erinevaid inimesi, kelle vastuseis perverssusele võis lähtuda Jahve teab millest, religioonist alates ja täiesti ilmalikust aga ideoloogiast mitte mõjutatud psühhiaatriast või siis homoelu varju ja köögipoolega kursis olevast erupederastist kes ei taha, et teadmatuses noored tema saatust jagaksid.

 65. dig 15. juuni 2011 kell 22:23

  Konspiraator ütles:

  Pletüsmograafi oksendamine ei huvita, tema mõõdab elundi mahtu

  No sellisel juhul peaks oksendava minu külge ühendatud aparaat ju positiivse näidu andma.

  Ahaa, paneme kõrva taha: Konspiraatori planeedil kaasneb oksendamisega seksuaalne erutus.

 66. K_V 15. juuni 2011 kell 23:09

  Mis värk selle oksendamisega on?
  Kui heteroseksuaalsust tõendab okserefleks geide suhtes, heteroseksuaalseid aga näiteks 99%, siis on sallivuse treenimine geide abil päris eripärane tegevus.
  Kus needsinatsed heterod peavad okserefleksiga võideldes seletama, kuiväga geiliikumine neid vaimustab, siis meenutab see näitlejate treeningut pudelikorgiga suus.
  Tänapäeva hästikasvatatud (hästiahistatud?) kodanikel võib aga igasugune porno kasvatusest tingitud reflekse esile kutsuda.

 67. dig 16. juuni 2011 kell 0:45

  K_V ütles:

  Kui heteroseksuaalsust tõendab okserefleks geide suhtes

  Ära muretse, ei tõenda. Vaatamata propagulaarsetele teooriatele ei ole heteroseksuaalsuse kohustuslik komponent homofoobia täpselt samamoodi, nagu kassi pidamise kohustuslik komponent ei ole sallimatus koerte vastu.

 68. dig 16. juuni 2011 kell 17:50

  Human Events kirjutab koledast epideemiast:

  Fake Lesbian Blogging Epidemic Widens

  Huvitav, kui palju neid nakatunuid siis on?

  A second middle-aged man is stricken.

  Yesterday I wrote about Tom McMaster, a 40-year-old married college student living in Edinburgh who pretended to be “A Gay Girl In Damascus,” who was purportedly a lesbian Syrian blogger who got nabbed by Bashar Assad’s secret police.

  McMaster’s hoax was uncovered by Paula Brooks, an American lesbian who owned a blog called LezGetReal, where McMaster often posted comments under his fake “Amina” identity. Now it turns out that Paula Brooks is, in fact, a 58-year-old construction worker and Air Force vet named Bill Graber. The other owners of LezGetReal are said to be “devastated” by this revelation. A team from the Centers for Disease Control has been dispatched to verify that they really are lesbians, and control the epidemic of fake lesbian blogging before it spreads any further.

  Ilmselt on tegemist näitega hüsteerilisest hüperboolist — sellestsamast mehhanismusest, mis lubab ontlikul moraalivalvuril tänaval kõndivat meesterahvast nähes järeldada, et käib suurejooneline lesbipropaganda. Kui järeluse tegemise aluseks oleks Roscharchi tindiplekk, siis tuleks muidugi kahtlustada midagi tõsisemat, näiteks pareidooliat kombinatsioonis lesbifoobiaga.

  Monorelss-mõtlemisest huvituvad skeptikud võivad teatavat äratundmisrõõmu tunda kirjutise kommentaare jõllitades.

 69. dig 16. juuni 2011 kell 19:32

  PC Magazine jälle meenutab, et tegemist on ikkagi Internetiga where men are real men, women are really men, and children are FBI agents:

  I hate to break it to people, but this sort of thing is not new. These fake personas began around 1980 when both Usenet and proto-BBS systems appeared. Without missing a beat, men were pretending to be girls, and old people were pretending to be young, and it just got worse from there.

  Over the years, successful hoaxes (of which I have contributed my fair share on April Fool’s Day) have blossomed. The rule of thumb for anyone using these online communication systems, which now include blogs and twitter, is simple: If you have not personally met the person, you have to assume that everything they say online is bullcrap.

  It’s not that hard, is it?

  I’m more than a little amused by the fact that major news organizations, especially the ones on TV, never vet the people they quote, but instead they constantly quote random Twitter feeds as if the tweets are coming from a paid foreign correspondent. For example, for all they know, the person known as TehranJudy may be a twelve-year-old boy goofing around at home in Akron.

 70. dig 18. juuni 2011 kell 14:12

  Postimees kirjutab homoaktivismist:

  Ajakirjaniku Priit Pulleritsu hinnangul puuduvad homoaktivistidel vettpidavad argumendid, mistõttu minnakse üle isiklikele rünnakutele või juhitakse diskussioon peaküsimustest kõrvale.

  Saadaval on ka näide:

  Ma ei tea, kui osav ja võimekas on Reimo Mets juristina, aga kõige lihtsama ajakirjandusliku teksti mõistmisel ja sellega oponeerimisel ilmutab ta küll küündimatust.

  Jutuks tuleb otse loomulikult ka anecdotal evidence. Kuidas siis muidu?

  Kuna ta näitab üles absoluutset ignorantsust selle suhtes, mis oli 10 minu kirjutise peaidee, vaid ründab vastu, nagu kannustaks mind mingid 20 irratsionaalsed hirmud, siis olgu siin edasiste arusaamatuste ja möödarääkimiste vältimiseks 30 veel kord öeldud: kirjutise eesmärgiks oli elust võetud juhtumite abil 40 näidata, et homod ei soovi endasugustesse üksnes sallivat suhtumist, vaid 50 nõuavad oma sättumuse ja elustiili üleüldist heakskiitmist, ning on selle 60 eesmärgi nimel valmis karistustega ähvardades summutama kõik need hääled, mis 70 religioossetel, moraalsetel, meditsiinilistel, psühholoogilistel või ükskõik millistel teistel põhjustel võiks 80 nende suhtes pisutki kriitilised olla.

  Fun fact: selles lauses on 85 sõna.

  Siis läheb isand Pullerits võltsdihhotoomia kallale:

  Jah, mind teeb murelikuks, et homod tegelevad jõuliselt neile mittekaasakiitjate tasalülitamisega, mida ei tõesta ainult välismaised näited, vaid ka kahe ja poole aasta tagune massiivne, alatu ja alusetu rünnak Eesti kõrge tervishoiujuhi vastu.

  Järgmises lauses toob ta oma põhjatust kapist välja instrumendi heteroseksuaalsusele mittekaasakiitjate tasalülitamiseks:

  Mind teeb murelikuks, et Eesti homoliikumise aktivistide retoorikat koondavas kogumikus «Kapiuksed valla» propageerivad nad seisukohta, et heteroseksuaalsus on muutumas amoraalseks. Jah, Eesti naised, kes te olete abielus või elate koos mehega, ning Eesti mehed, kes te olete abielus või elate koos naisega, teadke nüüd, et Eesti homoideoloogide seisukohast lähtudes olete te muutumas mittekõlbelisteks.

  Allikaviidet ei ole kahjuks antud, mistõttu tuleb kahtlustada, et kõnealune moraalipostulaat pärineb Pulleritsu kapist.

  Jne., jne., jne.

  Olgu selguse mõttes vaid nii palju täpsustatud, et see üks, kes räägib emotsioonidest, on Reimo Mets, ja teine, kes räägib faktidele põhinevalt, olen mina. Sest ma ei leidnud Metsa tekstis küll ühtegi oma Arteri kirjutise peaideega polemiseerivat fakti, nagu ma ei lubanud tolles kirjutises nimme oma teksti ühtegi liigset emotsiooni.

 71. dig 18. juuni 2011 kell 14:16

  Vastuses toob Reimo Mets välja huvitavaid fakte emotsioonide kohta:

  Eelmisel nädalal toimus Tallinnas OMA festival, mille lõppkontsert oli igati edukas ja rahumeelne – ja esimest korda möödus kogu nädal ilma ühegi vägivallaaktita homode suhtes. Ma arvan, et see on suurepärane tulemus, millest paraku ei kirjutanud ükski ajakirjanik, kuid mis näitab, et ühiskond on hakanud vähemusi rohkem sallima. Üritusel oli ka palju heteroid, nii emasid, isasid kui ka lapsi – kõik tundsid end hästi. Üritusel oli ka palju heteroid, nii emasid, isasid kui ka lapsi – kõik tundsid end hästi.

  Loomulikult ei kirjutanud. Kui koer meest ei hammusta või neonats geifestivali suunas kivi ei viska, pole ju tegemist uudisega.

 72. dig 18. juuni 2011 kell 14:21

  Artikli on kirjutanud ka Varro Vooglaid. Õnnetuseks ei ütle ta midagi vaid muli…moraliseerib niisema, žanriks seekord võltsdilemma “kõik peavad järgima minu lemmikmoraali, muidu on ühiskond moraalitu”.

 73. Martin Vällik 18. juuni 2011 kell 15:37

  Pulleritsu peartikkel ikka ka:
  Homoõiguslased piiravad sõnavabadust
  Ma hetkel ei oska täpselt sõnastada, mis selle artikliga valesti on, aga valesti tundub olevat kõik. Mitte need maailma ajakirjandusest korjatud faktid, aga ilmselt siis nende väljarebitus ja nagu Reimo Mets oma sõnavõtus ka kirjutab, saaks faktidest korjata ka hoopis teistsuguse loo. Ja kolmandatsuguse loo.

  Teine asi vist see, et mõistes hukka homoaktivistide või nendega tema meelest liigselt kaasa laulvate seadusevalvurite tegusid, tõttab Pullerits kaitsma religioosseid eelarvamusi ja nendest tulenevaid tobetegusid.

  Kolmandaks tekkis tahtmine kirjutada see Pulleritsu lugu ümber sedasi, et asendada homo ja gei mingi muu sõnaga (nt mustanahaline, naine või mõne muu ajalooliselt allasurutud inimkonna alamhulgaga) ja lasta see paroodiana lendu nagu lugu mugutiteraapiast.

 74. dig 18. juuni 2011 kell 16:19

  Martin Vällik ütles:

  Mitte need maailma ajakirjandusest korjatud faktid, …

  Olgu igaks juhuks täpsustatud, et need ei ole faktid, need on valmisnarratiivid — reeglina pärit peedistamisnarratiivide koostamise keskustest nagu Christian Institute. Vahe on umbes samasugune nagu ühiskondliku arvamuste lahkumineku ja skandaalmeediafirma toodetud kontravärsi vahel või mustkunstniku tegevuse ja patter‘i vahel.

  Ei saa me mööda ka muusikalisest numbrist. Seekordne pärineb patter song‘i meistritelt Gilbertilt ja Sullivanilt, kannab nime My eyes are fully open ning see räägib, kui tähtis on teada, mida inimesed mulinal räägivad.

 75. Martin Vällik 18. juuni 2011 kell 21:11

  Pulleritsu homovihapropaganda peale on Delfis lugeda Reformierakonna tegelase Silver Meikari arvamusi:
  Meikar: samasooliste kooselu seadustamine suurendaks sallivust

  “Samas, seadustest üksi inimesi sallivamaks muutmisel ei piisa, kuid kui samasooliste kooselu oleks reguleeritud, siis sallivus sellise kooselu vormi vastu tekib kiiremini kui siis, kui seda ei ole reguleeritud,” nentis Meikar.

  “Väga palju räägitakse seoses selliste muudatustega hirmujutte, kus maalitakse õudseid pilte samasooliste kooseluga kaasas käivatest probleemidest,” tõdes Meikar. “Tegelikkuses on inimeste kooselu nende enda asi ja kui on olemas ühiskonnas inimesed, kes soovivad oma kooselu registreerida samasoolisega, siis nendele inimestele selle õiguse ja vabaduse tagamine suurendab ühiskonna vabadust laiemalt, sest ta ei võta ju kelleltki midagi ära,” arvas Meikar. Andes võimaluse kooselu registreerida, ütleb riik Meikari sõnul ka nendele kodanikele, et riik on nende jaoks.

 76. K_V 18. juuni 2011 kell 23:25

  kuigi riigil pole põhiseadusest ega rahvusvahelisest õigusest tulenevat kohustust võimaldada samasoolistel inimestel abielluda, tuleks luua neile püsiva kooselu reguleerimiseks õiguslik raamistik.

  Nagu keegi siin kunagi küsis, mis takistab asjast huvitatutel endil selle õigusliku raamistiku loomist?
  Pole ju tänase abielu mõiste ka riigi poolt loodud. Ikka kiriku käest üle võetud.

 77. Konspiraator 19. juuni 2011 kell 0:20

  Meikari jutt võiks demagoogia õpikusse minna.

  Andes võimaluse kooselu registreerida, ütleb riik Meikari sõnul ka nendele kodanikele, et riik on nende jaoks.

  Ja ülejäänud 90% kodanikest ütleb riik neile näkku sülitades, et riik ei ole teie, vaid kommunistide jaoks…:)

  seadustest üksi inimesi sallivamaks muutmisel ei piisa

  Kes valgustas härrasmeest Püha Tõega ning andis talle õiguse rahvast kasvatada? Kus on kirjas, et käputäiele kommunistidele andis mingi jumalik jõud õiguse ühiskonda käsutada?

 78. dig 19. juuni 2011 kell 1:37

  Konspiraator ütles:

  Ja ülejäänud 90% kodanikest ütleb riik neile näkku sülitades, et riik ei ole teie, vaid kommunistide jaoks…:)

  Tõsi ka või? Tahad Sa sellest lähemalt rääkida? Detailselt? Juunõu, detailselt detailselt?

 79. Konspiraator 19. juuni 2011 kell 2:00

  dig ütles:

  Tahad Sa sellest lähemalt rääkida? Detailselt? Juunõu, detailselt detailselt?

  Põhimõtteliselt küll. Mind kommunism kui selline huvitab, igas vormis. Marxi variant ja praegune Marcuse ja Frankfurti koolkonna oma ka.

  Detalilid on kõige huvitavamad. Need kukutavad kõik umbluud külili.

 80. Martin Vällik 19. juuni 2011 kell 16:27

  Serenaad Stephen Fry-le, naine laulab :)

 81. dig 19. juuni 2011 kell 16:42

  K_V ütles:

  Nagu keegi siin kunagi küsis, mis takistab asjast huvitatutel endil selle õigusliku raamistiku loomist?

  Näiteks asjaolu, et olemasolev õiguslik abielu-raamistik seisab püsti eriseaduse peal, mitte ei ole eraviisiliselt üldiste ja taaskasutatavate seaduste otsa ehitatud? Juunõu, kui Tartu Ülikoolil on oma seadus, siis ei saa eraisikud samasuguse staatusega Annelinna Ülikooli kokku panna ilma seaduseandja toeta.

 82. K_V 20. juuni 2011 kell 0:03

  Milliseid kahe inimese omavahelisi suhteid ei ole võimalik lepingusse kirja panna, kuigi osapooled seda sooviksid?
  Geiaktivistidel paistab aktiivsust ja juriidilist kogemust süle ja seljaga jaguvat.
  Tehku siis lepingulises suhtes olla tahtvate homoseksuaalide jaoks parim võimalik tüüpleping.
  Kui selle lepingu sõlminud paare tõesti hulgi saab, saavad nähtavaks ka tegelikud probleemid.
  Lapsendamisõigus ei ole ju inimõigus?
  Kui aga ühiskond leiab, et parimad kasuvanemad on homopaarid, võiks neile kasulapsi kasvatada anda lihtsalt ühise sooviavalduse alusel, mingeid muid lepingupunkte lisamatagi.

 83. dig 20. juuni 2011 kell 0:15

  K_V ütles:

  Milliseid kahe inimese omavahelisi suhteid ei ole võimalik lepingusse kirja panna, kuigi osapooled seda sooviksid?

  Sellest on juba juttu olnud: probleemiks ei ole suhted kahe isiku vahel vaid õiguslikud suhted moodustunud koosluse ja kolmandate isikute vahel. Kaks inimest ei saa noid suhteid puht-eraõigusliku lepinguga reguleerida.

  K_V ütles:

  Kui aga ühiskond leiab, et parimad kasuvanemad on homopaarid, võiks neile kasulapsi kasvatada anda lihtsalt ühise sooviavalduse alusel, mingeid muid lepingupunkte lisamatagi.

  Ai-ai, nüüd ajad Sa jälle demagoogiat.

 84. K_V 20. juuni 2011 kell 8:21

  dig ütles:

  Sellest on juba juttu olnud: probleemiks ei ole suhted kahe isiku vahel vaid õiguslikud suhted moodustunud koosluse ja kolmandate isikute vahel.

  Teha omavaheline leping, et asetada kohustusi kolmandatele?
  Pole ime, et nendel kolmandatel siis ütlemist tekib.

 85. dig 20. juuni 2011 kell 14:25

  K_V ütles:

  Teha omavaheline leping, et asetada kohustusi kolmandatele?

  Abieluleping saab sellega hakkama ainult sellepärast, et ta ei toetu lepinguõigusele vaid omaette seadusharule, mis abielule erilise staatuse annab. Eravõlaõiguse piirides tegutsedes ei ole seaduses välistatud abielu-iharatel võimalik seda aspekti järele teha, kuidas nad ka ei prooviks.

 86. dig 22. juuni 2011 kell 23:16

  Hapukurgihooaja puhul avardame lugejate maailma spordiuudistega Issanda Loomaaiast, kus kohaliku tähtsusega ameerika jalgpalli staar on New York Daily News’ile avaldanud oma prioriteete:

  ALBANY – Giants 2007 Super Bowl hero David Tyree said he’d trade “The Catch” and the team’s unlikely championship to keep marriage between one man and one woman.

  Tyree is best remembered in his career for his miraculous late-game catch in Super Bowl XLII against the Patriots, trapping the ball against his helmet while being pulled down by New England safety Rodney Harrison.

  Missugused võiksid olla tema kaalutlused? Kas teeb talle muret madal iive ja ta tahab, et inimesed rohkem lapsi teeksid? Ehk kardab ta, et geid astuvad armastusevabadesse abieludesse? Võib-olla häirib teda võimalus, et talle meelepärased naised abielluvad omavahel ja jätavad vaesekese ilma?

  “Nothing means more to me than that my God would be honored,” he said. “Being the fact that I firmly believe that God created and ordained marriage between a man and a woman, I believe that that’s something that should be fought for at all costs.”

  “So I’ll lay down everything I am to preserve the honor and integrity of the God that I serve.”

  Nagu näeme, ei vaevu imeliselt vastu pead saanud jalgpallur asja sisulist poolt isegi analüüsima. Kuskilt on tema pähe sattunud idee, et tema jumala au võiks haavata samast soost inimeste abiellu astumine ning nüüd nõuab ta usinasti, et teised inimesed — sõltumata sellest, kas neil on sama jumal, teistsugused või on nad hoopis ilma — tema isiklikku jumalat geide peedistamise teel austaksid.

  “Perhaps God orchestrated that play to give me a platform for what I’m doing here today: To urge political leaders all over our nation to reject same-sex marriage,” he said.

 87. Mart K. 28. juuni 2011 kell 11:32

  Delfi vahendab BNSi, mis vahendab Eesti kirikute nõukogu sallimatust seadustatud-kooselu-iharuse suhtes.

  Midagi uut sealt muidugi ei pudene.

  “EKN ei toeta homoseksuaalsust ega vastava partnerluse juriidilist seadustamist,” teatas EKN avalikus kirjas justiitsminister Kristen Michalile. “Tänases Eesti vabariigis kehtiv seadusandlus annab taolisele kooselule piisavad garantiid ka seltsingu vormis,” seisab BNSi teatel kirjas.

  EKN on seisukohal, et perekonnaseaduse ja teiste vastavate õigusaktide ümbertegemine tooks kaasa abielu mõiste ümberdefineerimise, mis nõukogu hinnangul hakkaks lagundama “perekonda kui põlvkondade järjepidevuses sündivate ja hoitavate sugulussidemete püsikindlusest lähtuvat elukooslust.”

  Mina nende asemel hakkaks nõudma samasooliste seltsinguliselt kooselult seadusandlike garantiide eemaldamist — vaat’ see juba kolistaks kella.

 88. Viktor 28. juuni 2011 kell 12:13

  Naljakas… :)

  Skeptikud jälle pseudoprobleeme arutamas ja teevad veel tähtsa näo.

  Aga mind hakkas täitsa huvitama.

  Äkki keegi tark kaevaja uuriks siis lõpuks välja, kui suur see homode..err LGBT grupi diskrimineerimise probleem Eestis on.

  1. Kui mitu diskrimineerimise juhtu … ütleme viimase 20 aasta jooksul dokumenteeritud on?

  2. Millest need dokumenteeritud diskrimineerimised põhjustatud on? Et, kui LGBT grupi esindaja (NÄITEKS) “valele” kodanikule “külge lööb” ja siis juhtumisi veidi peksa saab, kes siis ikkagi süüdi on?

  Ja kui juba uurimiseks läks, siis võiks veel uurida, et kas LGBT grupid esinevad loomariigis sama tihedasti, kui inimühiskonnas ja kas nende gruppide diskrimineerimist esineb loomariigis vähem, kui inimühiskonnas.

  Transvestiitkaru oleks nt. midagi üli vahvat, mida tahaks oma silmaga näha ja pilti ka teha, ehk teab keegi käte juhatada?

  Siis võiks veel uurida, et kui kaugele selle neutraalsuse teemaga minema peaks? Et siin on vahva artikkel, milles räägitakse Rootsi lasteaiast, kus ka sõnad “poiss” ja “tüdruk” on tembeldatud liiga kallutatud sõnadeks, mis ilmset mõjutaksid laste tulevast käitumist. Mõelda vaid, äkki mõnest siis kasvab veel mees ja teisest naine… jube kohe.

  Ma arvan, et ka sõnad Koer ja Kass tuleks ära keelata ja võtta kasutusele üdine sõna “lemmikloom”… veelparem, lihtsalt “loom”. Ja kuna ka fakt, et loom ei saa valida, kas ta sünnib loomana, siis peaksid ta ikkagi olema samad õigused mis inimesel. Ja no, kui juba loom on inimesega võrdne, siis ei tohiks ka nendevaheist abielu pahaks panna jnejnejne….

  Jutt pikk, mõte lühikene: kus piir on?

 89. Märt 28. juuni 2011 kell 13:15

  @Viktor:

  Toredaks piiriks oleks libeda nõlva argumentide vältimine aga kahjuks pakuvad need kasutajatele liiga ahvatlevat ärapanemistunnet.

 90. Viktor 28. juuni 2011 kell 13:39

  @Märt:

  See libeda nõlva argumendi tembeldamine loogikaveaks hakkab vaikselt oma jõudu kaotama.

  Arm, Vabadus ja Mitmekesisus (NVD) partei üritas juba 2006 mitmeid seadusemuudatusi läbi suruda

  Ma ei näe põhjust, miks nad seda uuesti ja uuesti ja uuesti üritama ei peaks niikaua, kuni nad leiavad piisavalt toetust.

  Minu arust on ka sooneutraalne lasteaed juba samm nõlvast allapoole, kuigi võibolla ma olen ka ainus, kes nii mõtleb.

 91. dig 28. juuni 2011 kell 16:14

  Viktor ütles:

  See libeda nõlva argumendi tembeldamine loogikaveaks hakkab vaikselt oma jõudu kaotama.

  Pole hullu, see on loogikaviga ka ilma templita.

  Viktor ütles:

  1. Kui mitu diskrimineerimise juhtu … ütleme viimase 20 aasta jooksul dokumenteeritud on?

  Oot-oot, kas Sul on kapist võtta niisugune tore argument, et kui geid seadusest loevad, et neil abielluda ei lubata ja ei lähe õnnepaleesse seda üle küsima ja end dokumenteerida laskma, siis ei ole diskrimineerimist toimunudki?

 92. Viktor 28. juuni 2011 kell 23:15

  dig ütles:

  Pole hullu, see on loogikaviga ka ilma templita.

  Olgu, rääkisid mind pehmeks. Seleta mulle lollile palun veel kord ära, kust see viga sisse tuleb.

  1. Huvigrupp avaldab survet seaduste muutmiseks grupi huvides.
  2. Seadus muudetakse.
  3. Ühiskond on liberaalsem ja kõik on rõõmsad.
  4. Leidub järgmine huvigrupp, kes innustatuna eelmise grupi võidust hakkab nõudma seaduse muutmist ka oma huvides.

  Kui viga on punktis 4. siis ma 1 näite juba tõin. Loomulikult võib seda kutsuda kokkusattumuseks. Sellisel juhul pole mul midagi lisada. Küsin vaid, et mitu sarnast juhtumit aset leidma peaks, et tuleks välja, et näe – polegi libeda nõlva argument?

  Oot-oot, kas Sul on kapist võtta niisugune tore argument, et kui geid seadusest loevad, et neil abielluda ei lubata ja ei lähe õnnepaleesse seda üle küsima ja end dokumenteerida laskma, siis ei ole diskrimineerimist toimunudki?

  Oot-oot, kas Dig kavatseb tõesti kõik Lesbid ja Geid kokku lugeda ja eeldada, et nad kõik tunnevad ennast automaatselt ka diskrimineeritutena? Väiklane kas pole? Minu enda tutvusringkonnas leidub homosid, kes ei leia praegusel korral midagi valesti olevat ja ei tunne ennast rõhutuna jne.

  Dokumenteeritud juhtum on nt. hr Reimo Metsa lugu (Ei-ei Reimo, ära saa valesti aru, ma ei taha sind solvata ja ära sa mind kohtusse ka kaeba). Dokumenteeritud juhtum on ka politseile esitatud avaldus viharoima kohta. Aga eeldus, et kõik LGBT grupi liikmed tunnevad ennast tänu praegusele perekonnaseadusele diskrimineerituna ei ole kohe kindlasti mitte dokumenteeritud.

  Aga lahendus on ju imelihtne. Kui kõik LGBT-lased, kes ennast diskrimineerituna tunnevad, kuidagi registreerida (ja samamoodi need LGBT-lased, kes ennast diskrimineerituna ei tunne), sii on koheselt olemas käegakatsutav number. A mis praegu on? Tutkit.

 93. dig 29. juuni 2011 kell 0:54

  Viktor ütles:

  Olgu, rääkisid mind pehmeks. Seleta mulle lollile palun veel kord ära, kust see viga sisse tuleb.

  Libeda tee argument on loogikaviga sellepärast, et see kujutab endast bait-and-switch retoorikavõtet. Kõnealuses kontekstis leidub inimesi, kes ei suuda argumenteerida, miks peaks samasoo-abielusid ära keelama, aga seda siiski tahavad — ja mõned neist argumenteerivad siis, miks peaks ära keelama abielud mehe ja koera vahel (juunõu, nagu Rick “Man on Dog” Santorum) ja üritavad libeda tee argumendiga järeldada, et kuna abielud mehe ja koera vahel pahad on, siis tuleks ära keelata abielud mehe ja mehe või naise ja naise vahel. See on ilmselgelt ebaloogiline.

  Minu enda tutvusringkonnas leidub homosid, kes ei leia praegusel korral midagi valesti olevat ja ei tunne ennast rõhutuna jne.

  Mis Sa arvad, kui paljud orjad leidsid, et nende elul pole suurt midagi häda ja neid ei rõhutagi? Või vähemalt nii väitsid, kui ninatark mõisasaks küsima tuli?

 94. Viktor 30. juuni 2011 kell 14:37

  dig ütles:

  üritavad libeda tee argumendiga järeldada, et kuna abielud mehe ja koera vahel pahad on, siis tuleks ära keelata abielud mehe ja mehe või naise ja naise vahel. See on ilmselgelt ebaloogiline.

  Nõustun. Sellise seletuse järgi see on ebaloogiline.

  Aga mis on ebaloogilist mõttekäigus, et kui me anname järgi ühe survegrupi (LGBT) nõudmistele (Seaduse muutmine nende huvides), siis tekib üsna tõenäoliselt järgmine survegrupp (Zoo, Nekro, Pedo – ZNP), kes hakkab esitama oma nõudmisi (seaduse muutmine nende grupi huvides)?

  dig ütles:

  Mis Sa arvad, kui paljud orjad leidsid, et nende elul pole suurt midagi häda ja neid ei rõhutagi? Või vähemalt nii väitsid, kui ninatark mõisasaks küsima tuli?

  Ma arvan, et ma pole oma sõprade jaoks “ninatark mõisasaks”.

  Ja ega keegi pole ju palunud neil avalikult oma nimed letti laduda ja öelda, et JAH, ma tunnen ennast diskrimineerituna. Suhteliselt lihtne on luua anonüümset registreerimissaiti (IP põhist vms), millel antud grupi liikmed siis vastata saavad, et JAH või EI. Probleem võib muidugi tekkida sellega, et kuidas nende registreerinute kuuluvust LGBT gruppi kindlaks teha. Kui kõik vastata saavad, siis hääletavad ka need, kellel LGBT gruppide vastu viha jne. on. Aga see on üks pisike nüanss, millest tarkpead kindasti üle saavad.

 95. dig 30. juuni 2011 kell 19:19

  Oma maailma on avardanud ja Afganistanist geid leidnud Veiko Rämmel.

  Teatavasti on gayaktivistid jõudnud teadmiseni, et elanikkonnast 10 % moodustavad gay-d. Tegemist on nö universaalse numbriga,mis sobib ilmselgelt kõigisse ühiskondadesse. Nii. Seega peaks ka Afganistaanis olema kusagil need 10 % gaysid. Kuid nagu teada, on Afganistaan islamiriik ning gayd on allasurutud vähemusgrupp, kes ei tohi oma eluviisi avalikult demonstreerida -rääkimata juba paraadidest vmt. Seega võib eeldada, et Afganistaani gayd peavad elama pidevas moraalses ummikus ning enesesüüdistustes.

  Loomulikult hakkavad sellised inimesed väljapääsu otsima -pöördudes enesestmõistetavalt universaalse märtriesteetika poole (teatavasti on gayd on oma loomult tohutud esteedid) ning suunates oma kired ja ängi Allahi meeleheaks uskmatute läänlaste vastu. Püha sõjaga kaasnev märtrisurm on gay jaoks igatsetud vabanemine moraalsetest enesesüüdistustest ning pääsemine maise maailma köidikutest (meenutame, et paradiisis ootavate nn neitside puhul pole nende sugu mainitud). Püha Sõda on Afganistaani Gay-de jaoks seega psühholoogiline võte, kus inimene suunab oma pahameele enesesüüdistamise asemel kellelegi teisele -käesoleva juhtumi puhul siis läänlaste vastu -kes on ju ka ise “vihatud patu” maaletoojad ja levitajad.

  Niisiis jõuame ootamatu -ent loogilise -tõdemuseni, et enamus taliibe ja islamiterroriste on gay-d. Keeruliseks teeb asja see, et nad ise ei pruugi oma kaasasündinud orientatsioonist üldse teadlikud olla -on vaid tunne, et “ma pole Allahi vääriline…ma pole küllalt hea (moslem)…”-

  Kommentaarid on arvatavasti liigsed.

 96. dig 30. juuni 2011 kell 19:28

  Viktor ütles:

  Aga mis on ebaloogilist mõttekäigus, et kui me anname järgi ühe survegrupi (LGBT) nõudmistele (Seaduse muutmine nende huvides), siis tekib üsna tõenäoliselt järgmine survegrupp (Zoo, Nekro, Pedo – ZNP), kes hakkab esitama oma nõudmisi (seaduse muutmine nende grupi huvides)?

  Kaval oled, demagoog.

  Niisugusel kujul ei ole enam midagi — Sa võtsid ebaloogika vasakusse kätte. Probleem tuleb tagasi siis, kui Sa teed “järelduse”, et mõne survegrupi ilmumine on paha ning seda peaks ära hoidma mõne teise survegrupi peedistamise teel.

  Läänelikus maailmas on kombeks hoiduda surve-, tõmbe- ja muude gruppide kiusamisest lihtsalt sellepärast, et nad olemas on, Vaateid evivad ja teistele ka teatavad, et nad on olemas ja neil on Vaated. Seda hüütakse sõna- ja koosolekute vabaduseks.

 97. Konspiraator 30. juuni 2011 kell 21:14

  Usa pederastid pahandavad, miks Obama nende abielu toetada ei taha ning jõuavad järeldusele, et vastupidiselt küsitluste tulemustele enamik ameeriklasi ikkagi ei toeta pereväärtuste rüvetamist.

  Even LGBT organizers agree that they’d rather pass marriage equality by legislature than at the ballot because at the ballot WE ALWAYS LOSE.

  http://www.queerty.com/the-ny-.....-20110627/

 98. Viktor 01. juuli 2011 kell 11:42

  dig ütles:

  survegrupi ilmumine on paha ning seda peaks ära hoidma mõne teise survegrupi peedistamise teel.

  Survegrupi ilmumisest või eksisteerimisest pole nt. minul ja ma usun, et enamikel mõtlevatel inimestel, sooja ega külma. Minule isiklikult on vastukarva see, kui see survegrupp hakkab esitama mingeid nõudmisi seaduste muutmiseks nende (grupi) huvides ja see, et kelleltki teiselt (gruppi mitte kuuluvatelt) arvamust ei küsita. Ja kui need “teised” oma arvamust siiski avaldavad, siis antakse mõista, et see arvamus on kohatu, diskrimineeriv, solvav ja otsast lõpuni vale.

  Ma saan aru, et leidub palju selliseid kiuslikke punne, kes jonni pärast homode ja lesbide nõudmistega ei lepi. Leidub ka selliseid, kes kardavad muutusi ja muutuvad vihaseks, kui (neile arusaamatul põhjusel) nende muutuste läbiviimist isegi kaalutakse. Siis leidub veel radikaale, kes erinevatel ja tihti arusaamatutel põhjusel lihtsalt hingepõhjast vihkavad kogu LGBT gruppi. On ilmselt veel mitmeid põhuseid LGBT seisukohtadega mittenõustumiseks. Ma olen nõus, et ebaratsionaalne viha LGBT grupi vastu ei ole piisav põhjendus aga mida teha nt. muutuste hirmuga või tungiva sooviga hoida traditsioone?

  Fakt on see, et ka nendel “teistel” on õigus oma arvamust avaldada ja, mis iganes põhjusel nad LGBT grupiga ei nõustu, tuleks nende arvamusega arvestada. Kui ühelt grupilt arvamust küsitakse ja teiselt mitte (või siis ühega arvestatakse ja teisega mitte), siis on see ju samamoodi diskrimineerimine. Või kuidas?

  dig ütles:

  Kaval oled, demagoog.

  dig ütles:

  Kommentaarid on arvatavasti liigsed.

  Ja sellist meelevaldset avaldist sa loogikavigadega pikitud demagoogiaks ei nimeta? Või ma sain sinust valesti aru?

 99. dig 01. juuli 2011 kell 12:19

  Viktor ütles:

  Minule isiklikult on vastukarva see, kui see survegrupp hakkab esitama mingeid nõudmisi seaduste muutmiseks nende (grupi) huvides ja see, et kelleltki teiselt (gruppi mitte kuuluvatelt) arvamust ei küsita.

  Tahad Sa moodustada survegrupi ja hakata esitama mingeid nõudmisi seaduste muutmiseks nii, et Sulle ebameeldivad survegrupid ei saaks esitada mingeid nõudmisi seaduste muutmiseks? Küsid Sa sealjuures nõu oma survegrupi mitteliikmetelt?

  Ma saan aru, et leidub palju selliseid kiuslikke punne, kes jonni pärast homode ja lesbide nõudmistega ei lepi.

  Kole lugu. Säärane positsioon …

  Viktor ütles:

  … on kohatu, diskrimineeriv, solvav ja otsast lõpuni vale.

  Viktor ütles:

  Ma olen nõus, et ebaratsionaalne viha LGBT grupi vastu ei ole piisav põhjendus aga mida teha nt. muutuste hirmuga või tungiva sooviga hoida traditsioone?

  Oled Sa proovinud nõustamist?

 100. Viktor 01. juuli 2011 kell 13:07

  @dig:

  Ma ei ole ennast ühtegi ülaltoodud probleemidega gruppi liigitanud. Usun, et mul ei ole nõustamist vaja.

  Aga neid ülalmainitud probleemidega gruppide esindajaid on julge oletuse põhjal vähemalt 1/5 – 1/3 Eesti elanikkonnast. Kena näitaja oli üritus “Jah partnerlusseadusele!” mis minu mäletamist mööda just sellise suhtega (1/3 partnerlusseaduse kahjuks) lõppes. Kahjuks ei suuda ma tulemusi enam kuskilt leida, et oma mälu kontrollida. EGN leheküljelt on tulemused miskipärst kõrvaldatud… halb reklaam vist. Kes oskajam on, ehk leiab üles ja parandab mind, kui ma eksin.

  Aga olgu see number 1/10 või 1/5 või 1/3 või 1/2, see number on ikkagi suur. Ja sa soovitad neil kõigil nõustamist proovida?

  Kaks probleemi. A) Kes selle nõustamise eest maksab? B) Mis on lihtsam, kas saata see hulk inimesi nõustamisele (kusjuures ilmselt enamik neist ei soovi nõustamist) või saata seaduse muutmise eelnõu kuradile?

  Mina võtaksin siinkohal utilitaristliku seisukoha – loeksin kokku poolt ja vastuhääled ning siis langetaksin otsuse, kuna nii ehk naa puhkevad negatiivsed emotsioonid, mida ei saa lihtsalt lambist ignoreerida. Pooldan ka eetilist relativismi, ja leian, et see, mis on eetiline nt. Hispaanias või Hollandis ei pea ilmtingimata olema eetiline Eestis. Tuleb arvestada, et keskmine Eesti elanik on harjunud NK aegse konservatiivse ja tagurliku mõtteviisiga ja neil on õigus oma vaadetele truuks jääda. On tõenäoline, et kui anda Eesti ühiskonnale piisavalt aega, siis see muutub LGBT tolereerivaks loomulikul teel (vanad konservatiivid kõngevad ja noored liberaalid tulevad peale). Ehk siis, mina leian, et ainus õige tee on ootamine ja teavitustöö. Need LGBT grupi liikmes, kes ei malda oodata ja tahavad oma abielu KOHE seadsulikult registreerida Teil on selleks võimalusi piisavalt mujal riikides. Leppige faktiga, et Eesti ühiskond ei ole selleks VEEL ilmselgelt valmis.

 101. ep 03. juuli 2011 kell 22:22

  Viktor ütles:

  Aga mis on ebaloogilist mõttekäigus, et kui me anname järgi ühe survegrupi (LGBT) nõudmistele (Seaduse muutmine nende huvides), siis tekib üsna tõenäoliselt järgmine survegrupp (Zoo, Nekro, Pedo – ZNP), kes hakkab esitama oma nõudmisi (seaduse muutmine nende grupi huvides)?

  ebaloogilist on selles nii palju, et see, kui antakse järele ühe survegrupi nõudmistele, ei tähenda, et järele peaks andma ka teise survegrupi nõudmistele lihtsalt sellepärast, et üks seltskond on oma tahtmise saanud. otsuse langetamisel peaks lähtuma ikkagi sisulistest argumentidest.

  lapseealised ei tohi seksida sellpärast, et liiga varane seksuaalne kogemus muudab inimese seksuaalsuse väljakujunemist ja selline inimene ei suuda täisealisena enam seksi nautida. meie ühiskonnas on nimelt selline imelik arusaam, et seks peaks olema vabatahtlik ja mõlemale osapoolele rahuldust pakkuv tegevus. sageli on lapseealisega seksimise puhul tegemist ka selge ärakasutamisega, mis on samuti meie ühiskonnas taunitav. nii, nagu on taunitav ka füüsiliselt täiskasvanud, kuid vaimselt alaarenenud isiku ärakasutamine.

  ka loomade puhul on igasugune seksuaalne ärakasutamine taunitav. kuid ilmselt võib leida ka juhtumeid, kus ärakasutamise moment puudub. kujutleme näiteks daami sülekoerakesega. oletame, et sülekoerake on talle kõige armsam olend maailmas ja ka koerake on oma perenaisesse väga kiindunud. mõnikord kargab koerake oma perenaise jalga, mis perenaise meelest on siiski meeldivam, kui kõik need kogemused, mis tal meestega on olnud. milline võiks olla ühiskonna reaktsioon, kui sellised daamid koerakesega moodustaksid oma surverühma ja esitaksid mingeid nõudmisi oma elukorralduse parandamiseks? oletame, et nad tahaksid võimalust kogu oma maine vara oma armsale koerakesele pärandada?

  millised oleksid sisulised argumendid homoseksuaalse paarisuhte seadustamise vastu?

  kuigi kohati mulle tundub, et kuuldes sõna “seks” (näiteks sõnas homoseksuaalsus) voolab mõnel inimesel lihtsalt kogu veri alakehasse kokku ja mõtlemisvõime kaob.

 102. Konspiraator 03. juuli 2011 kell 23:44

  ep ütles:

  ebaloogilist on selles nii palju, et see, kui antakse järele ühe survegrupi nõudmistele, ei tähenda, et järele peaks andma ka teise survegrupi nõudmistele lihtsalt sellepärast, et üks seltskond on oma tahtmise saanud. otsuse langetamisel peaks lähtuma ikkagi sisulistest argumentidest.

  No tänapäeva moodsas maailmas on ju nii, et huvigruppide vastastel sisulisi argumente polegi. Ainult vihkamine ja foobiad.

  Mis omakorda baseeruvad harimatusel, iganenud arusaamadel, progressile ja Euroopalikele väärtustel jalgu jääval tagurlusel ja muudel marksismi võidukäiku ja inimkonna igavest õnne takistavatel nähtustel.

  ep ütles:

  millised oleksid sisulised argumendid homoseksuaalse paarisuhte seadustamise vastu?

  No laias laastus need samad, mis nekrozooseksuaalse paarisuhte seadustamise vastased. Et siis mingi piibliga vehkiv segane vihkamisest nõretav zoonekrofoob seletab, et surnud mägraga seks pole normaalne.

  Kahe inimese vabast tahtest pole mõtet rääkida. Marksismis pole vabat tahet mitte ainult kahel inimesel vaid ühiskonnal kui sellisel tervikuna. Ühiskond on tagurlik ning tõde teadvate marksistide mure on seda jõuga muuta ja zoonekroseksuaalsed abielud lõpuks ometi ära teha. No et maailm paremaks saaks.

 103. Mart K. 04. juuli 2011 kell 8:10

  Ning homode vaba tahte avalduste pärssimine ühes kitsas, nende suhete juriidilist regulatsiooni käsitlevas valdkonnas on viimane kaitsevall, mis eraldab meid marksistlikust orjapõrgust? Ei tundu loogiline — tahaks näha mõnda konkreetset näidet sellest, kuidas homode tahte piiramine ülejäänud ühiskonna tahet vabamaks teeb.

 104. priitp 04. juuli 2011 kell 11:36

  Konspiraator ütles:

  No tänapäeva moodsas maailmas on ju nii, et huvigruppide vastastel sisulisi argumente polegi.

  Eks me oleme juba ammu mõistnud, et sinu poolt esindataval huvigrupil puudub elementaarne tahe argumenteeritud vestluses osaleda. On siin asi argumentide puudumses või milleski muus, mine võta kinni…

 105. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 11:47

  Mart K. ütles:

  ühes kitsas, nende suhete juriidilist regulatsiooni käsitlevas valdkonnas

  Et siis, kui me neile selle juriidilise regulatsiooni lubame, siis nagu ongi kõik? Kaovad paraadid, “geikristlus”, samasoolisega presidendi juures käimised ning jätkub sõnavabadus ning dr. Mardna saab edaspidi nende kohta öelda, mida tahab…?

  Ja kõik see, mida Pullerits kirjeldas, on ainult tühi jutt?

  Mart K. ütles:

  tahaks näha mõnda konkreetset näidet sellest, kuidas homode tahte piiramine ülejäänud ühiskonna tahet vabamaks teeb.

  No pederastide tahte järgimine ongi ühiskonna tahte piiramine. Ühiskond ju tahab, et pederastid koos ülejäänud perversioonidega ilusasti kapis istuksid ega perekonna institutsiooni ei rüvetaks ega muudaks seda mingisuguseks koosluseks või nähtuseks.

  Eesmärk ongi rüvetamine. On ju palju räägitud, et juriidilises mõttes ei anna abielu neile mitte midagi ning kõik abieluga saadavad õigused on väga vabalt võimalikud ka olemasolevate seaduste raames.

 106. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 12:00

  priitp ütles:

  On siin asi argumentide puudumses

  Mõne arvates küll. Kas Sa sõna “homofoobia” oled kunagi kuulnud? Et siis pederastia vastu argumente polegi peale irratsionaalse hirmu polegi ning tervemõistusliku inimese ainus seisukoht selles küsimuses saab olla ainult mõõdutundetu ja tingimusteta heakskiit.

  Tavaline marksism. Mäletad veel, kus me eelmine kord arenenud ning progressiivsed olime ning igasugustele NLiidu kriitikutele diagnoose pandi. Too aeg aeti küll tavalise skisofreenia ning muude klassikaliste hädadega läbi. Sovjetofoobiat miskipärast ei suudetud diagnoosida.

 107. Mart K. 04. juuli 2011 kell 12:05

  Konspiraator ütles:

  Mart K. ütles:

  ühes kitsas, nende suhete juriidilist regulatsiooni käsitlevas valdkonnas

  Et siis, kui me neile selle juriidilise regulatsiooni lubame, siis nagu ongi kõik? Kaovad paraadid, “geikristlus”, samasoolisega presidendi juures käimised ning jätkub sõnavabadus ning dr. Mardna saab edaspidi nende kohta öelda, mida tahab…?

  Miks peaks homodele abiellumisõiguse andmisega kaasnema kogu ühiskonna sõna- ja usuvabaduse piiramine? Ma usun, et hoolimata sellest, kellel on lubatud kellega abielluda, võiks igaühel olla võimalus öelda, mida ta tahab, ning igaühel ka selle ütleja arvamust avalikult analüüsida ja kritiseerida. Kui Mardna räägib, et homoseksuaalsus on haigus, ei piira tema väite naeruväärsusele tähelepanu juhtimine mingit moodi tema sõnavabadust.

  Kui mõni rumala jutu ajaja aga ametist lahti lastakse sellise rumala jutu ajamise pärast, mis tema pädevusse ei kuulu, võib seda küll diskrimineerimiseks pidada ning kohtusse pöördumine oleks arvatavasti õigustatud. Kas Mardnaga juhtus midagi sellist?

 108. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 12:52

  Mart K. ütles:

  Miks peaks homodele abiellumisõiguse andmisega kaasnema kogu ühiskonna sõna- ja usuvabaduse piiramine?

  Hea küsimus. Muu maailma praktika näitab, et see on marksismi võidukäigu loomulik jätk. Lääneriikides algas pederastia normaliseerimine samamoodi, et me tahame ainult….ja asi puudutab kahe inimese eraelu….

  No aga kuidagipidi jõudsid nad seal igasugu “hate speech” ideni välja.

  Mart K. ütles:

  Kui Mardna räägib, et homoseksuaalsus on haigus, ei piira tema väite naeruväärsusele tähelepanu juhtimine mingit moodi tema sõnavabadust.

  Tõepoolest mitte. Aga marksistid soovivad ju repressioone

  MTÜ Seksuaalvähemuste Kaitse ühing leiab, et Haridus ja Teadusminister Tõnis Lukas peaks oma valitsuse pressikonverentsil öeldu tõttu tagasi astuma ……”Erasektoris laseks asutuse juht sellise isiku päeva pealt lahti

  http://www.ohtuleht.ee/390442

  Mardnalt pressiti vabandus välja. Tema õnneks on meil jah tagurlik ja vihkav ühiskond, nii et töökoht jäi alles ning õiguskantsler saatis asja pikalt.

  Mujal maailmas on juba sinnamaale jõutud, et nagu hr. Reimo Mets mainis, tõepoolest laseb asutuse juht pederaste kritiseeriva tegelase viivitamatult lahti.

 109. Viktor 04. juuli 2011 kell 14:02

  ep ütles:

  millised oleksid sisulised argumendid homoseksuaalse paarisuhte seadustamise vastu?

  lugedes abieluseaduse tähendust ja ajalugu on selgelt näha et abielu kontseptsioon on välja mõeldud selleks, et julgustada pere loomist JA soo jätkamist. Selleks on abiellunud inimestele antud mõningased (kahjuks suhteliselt väikesed) eelised mitteabellunud inimeste ees (ühine tuludeklaratsioon, pärimisega seonduva lihtsustamine jne).

  See, et mõned abiellunud paarid lapsi ei saa (meditsiinilistel või tahtega seotud põhjustel) ei puhu absoluutselt pilli. Nimetagem neid siis eranditeks. Samuti ei mängi rolli see, et geid lesbidega lapsi võivad saada, sest, mis paarisuhe see on, mis julgustab soo jätkamiseks partnerit petma? Ka meditsiini abikäed ei välista fakti, et mõlemad “vanemad” homosuhtes ei saa lapsel olla iialgi bioloogilised vanemad. Fakt on see, et homopaarid ei kvalifitseeru kunagi paarina järglasi tootma ja seega ei saa nad olla kunagi võrdsed heteropaariga. Miks peaksidki neil sellisel juhul olema võrdsed õigused just paarisuhteid reguleerivates seadustes? Võrdseid koheldakse võrdselt ja ebavõrdseid ebavõrdselt nii nagu alati tavaks on olnud. Et rõhutada ebavõrdsete ebavõrdsust tuleks abielu kutsuda ehk isegi privileegiks.

  kuigi kohati mulle tundub, et kuuldes sõna “seks” (näiteks sõnas homoseksuaalsus) voolab mõnel inimesel lihtsalt kogu veri alakehasse kokku ja mõtlemisvõime kaob.

  Nimetage asju, kuidas tahate – enamike LGBT grupi vastaste jaoks ei ole oluline mitte eelmainitud grupi eksisteerimine vaid nende tegevus. Sealjuures ei ole oluline, et teatud tegevused nagu nt. paraaditamine ei ole Eestis sagedane. Meedia on suur ja lai ning kui Hispaania geiparaadide ülekandes näidatakse tänavatel aelemist, paljaste pepude hööritamist ja kohati suisa liputamist, siis ei saa keskmisest kõrgema moraalitunnetusega inimesele pahaks panna, kui ta sellist “roppust” oma kodulinna tänavail näha ei taha. See on common sense minuarust. Ehk siis selle “seksi” on homoseksuaalid ise enda mainele juurde kujundanud.

 110. Viktor 04. juuli 2011 kell 14:09

  Ebavõrdse kohtlemise kohapealt juurde: Invaliididel on õigus spetsiaalsel parkimiskohal parkida ja Tallinnas peaaegu igalpool veel ka tasuta. Mitteinvaliidil, kes on kõiges muus osas invaliidiga täiesti võrdne, see “privileeg” puudub. Üsna mõistetavatel põhjustel koheldakse invaliidi ja mitteinvaliidi parkimisega seonduvates küsimustes ebavõrdselt. Aga keegi ei kisa, et see on diskrimineerimine.

 111. priitp 04. juuli 2011 kell 16:07

  Konspiraator ütles:

  Et siis pederastia vastu argumente polegi peale irratsionaalse hirmu polegi ning tervemõistusliku inimese ainus seisukoht selles küsimuses saab olla ainult mõõdutundetu ja tingimusteta heakskiit.

  Millised on homoseksuaalsuse vastased argumendid? Kas sinu postitustes on need olemas?

 112. Mart K. 04. juuli 2011 kell 16:11

  Konspiraator ütles:

  Muu maailma praktika näitab, et see on marksismi võidukäigu loomulik jätk.

  Me räägime teineteisest mööda. Minu point oli, et miks peaks gei-abielude tunnustamisega kaasnema selliste sõnavabadusest johtuvate nähtuste nagu elustiiliparaad või homode kristlik usutunnistus pärssimine; see oleks sisuliselt ju sama ebaõiglane ja ebaproportsionaalne kui homoviha keelustamine.

 113. Mart K. 04. juuli 2011 kell 16:16

  Viktor ütles:

  Võrdseid koheldakse võrdselt ja ebavõrdseid ebavõrdselt nii nagu alati tavaks on olnud.

  Muidugi. Ratastoolide ja titekärude jaoks mõeldud kaldteed on ilmselgelt võrdsete positsiooni kõigutavad ja nende jalgsikäiku risustavad ekstreemsused, mitte sõbralik vastutulek vähemustele. Need tuleks kaotada.

 114. Mart K. 04. juuli 2011 kell 16:18

  Viktor ütles:

  Üsna mõistetavatel põhjustel koheldakse invaliidi ja mitteinvaliidi parkimisega seonduvates küsimustes ebavõrdselt. Aga keegi ei kisa, et see on diskrimineerimine.

  Aa, arusaadav; vabandan eelmise postituse eest. Loomulikult on jalutul homol rohkem õigust õigustele kui jalgadega homol.

 115. Mart K. 04. juuli 2011 kell 16:20

  Viktor ütles:

  Nimetage asju, kuidas tahate – enamike LGBT grupi vastaste jaoks ei ole oluline mitte eelmainitud grupi eksisteerimine vaid nende tegevus.

  Magus komm. Heasüdamlik Keskmine Kodanik lubab: olge olemas, aga mitte siis, kui mina vaatan.

  Ma arvan, et nii ikka ei saa.

 116. priitp 04. juuli 2011 kell 16:27

  Viktor ütles:

  lugedes abieluseaduse tähendust ja ajalugu

  Mis on abieluseadus? Mis kohast sa selle tähendust ja ajalugu loed?

  on selgelt näha et abielu kontseptsioon on välja mõeldud selleks, et julgustada pere loomist JA soo jätkamist.

  See, et asjad olid minevikus nii, ei tähenda seda, et need peaks tulevikus olema samamoodi.

  See, et mõned abiellunud paarid lapsi ei saa (meditsiinilistel või tahtega seotud põhjustel) ei puhu absoluutselt pilli. Nimetagem neid siis eranditeks.

  Miks sinu üldreegel neid erandeid ei kata?

  Samuti ei mängi rolli see, et geid lesbidega lapsi võivad saada, sest, mis paarisuhe see on, mis julgustab soo jätkamiseks partnerit petma?

  Kas sa kunstviljastamisest ja spermapangast oled kuulnud?

  Ka meditsiini abikäed ei välista fakti, et mõlemad “vanemad” homosuhtes ei saa lapsel olla iialgi bioloogilised vanemad.

  Samas üks neist saab. Teisalt, miks see üldse oluline on?

  Fakt on see, et homopaarid ei kvalifitseeru kunagi paarina järglasi tootma ja seega ei saa nad olla kunagi võrdsed heteropaariga. Miks peaksidki neil sellisel juhul olema võrdsed õigused just paarisuhteid reguleerivates seadustes?

  Sest Perekonnaseadus ei diskrimineeri heteroseksuaalseid paare viljakuse alusel.

  Võrdseid koheldakse võrdselt ja ebavõrdseid ebavõrdselt nii nagu alati tavaks on olnud.

  Huvitav, et Perekonnaseadus ignoreerib heteroseksuaalsete paaride puhul seda “tava”.

  siis ei saa keskmisest kõrgema moraalitunnetusega inimesele pahaks panna, kui ta sellist “roppust” oma kodulinna tänavail näha ei taha.

  Vaesed, vaesed puritaanid. Küll see maailm on ikka üks ropp ja roojane paik! Et inimesi häirib paljas ihu just geiparaadi puhul, jätame siinkohal kommenteerimata.

 117. Mart K. 04. juuli 2011 kell 16:56

  priitp ütles:

  Vaesed, vaesed puritaanid. Küll see maailm on ikka üks ropp ja roojane paik!

  Olgem ausad: sellise roppust ja rooja esiletõstva maailmavaate levitamist mittevägivaldsete vahenditega, nagu ka oma laste kasvatamist puritaanlikus (või ükskõik, millises muus seadustega mitte vastuollu minevas) vaimus ei ole mõistlik ega võimalik ära keelata. Ainus võimalus on anda vaba tee kaaskodanikke otseselt mitte häirivatele alternatiividele. Paanika tekkimine abieluinstitutsiooni lagunemise pärast ei ole aga kuidagi omasoo-abielu-huviliste süü. Väited, et naabri homoabielu rüvetab minu hetero-abielu kvaliteeti, on samast kategooriast väidetega, et naabrid kiiritavad stepsli kaudu vähki.

  Et inimesi häirib paljas ihu just geiparaadi puhul, jätame siinkohal kommenteerimata.

  Paljas ihu on suhteline mõiste, aga minagi oleksin vastu inimihu täies hiilguses demonstreeriva avaliku paraadi korraldamisele enne kella 23 õhtul ja pärast kella 6 hommikul. Kui trussikud ja rinnahoidjad on aga ettemääratud kohtades, ei tohiks see olla kellegi asi.

 118. dig 04. juuli 2011 kell 17:21

  Viktor ütles:

  Ebavõrdse kohtlemise kohapealt juurde: Invaliididel on õigus spetsiaalsel parkimiskohal parkida ja Tallinnas peaaegu igalpool veel ka tasuta. Mitteinvaliidil, kes on kõiges muus osas invaliidiga täiesti võrdne, see “privileeg” puudub. Üsna mõistetavatel põhjustel koheldakse invaliidi ja mitteinvaliidi parkimisega seonduvates küsimustes ebavõrdselt. Aga keegi ei kisa, et see on diskrimineerimine.

  Eh-möh-käh? Kas Sa tahad tõsiselt väita, et heteroseksuaalsus on mingisugune puue ja niisuguseid seksuaalasjadega mittetoimetulevaid inimesi peab riik sellepärast eriliselt abistama?

 119. dig 04. juuli 2011 kell 17:28

  priitp ütles:

  Millised on homoseksuaalsuse vastased argumendid? Kas sinu postitustes on need olemas?

  FSTDT, avita!

  The worst part about the gay agenda is that is forces the straight population to think about butt holes. I don’t like to think about butt holes.

  Originaal pärineb FreeRepublic’u kommentaariumist. Kontekst oli Yahoo News’i postitus Study: Nearly half of college-educated gay Americans are in the closet at work.

  A new study by the Center for Work-Life Policy think tank has found that 48 percent of college-educated lesbian and gay Americans hide their sexual orientation at work. About a third of them are leading “double lives,” the report says–staying in the closet at the office while being “out” in their personal lives.

  Gay and lesbians who are not out at work are more likely to report job-related stress and isolation than their peers, and are also more likely to say they want to leave their current jobs. When coworkers chat about their husbands or wives and their weekend plans, closeted co-workers fall silent. This result is an isolated feeling that they can’t bring their “whole selves” to work, the authors say, which affects productivity and job satisfaction.

  Kõnealuse uurimuse pressiteade peaks olema “The Power of Out” New Study Shows Inclusive Workplace Environments for LGBT Employees Are Crucial for Career Progression And Bottom Line Success. Arvatavasti ei ole sõna “bottom” selles pealkirjas mõeldud double entendre‘ina.

 120. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 17:52

  Mart K. ütles:

  Me räägime teineteisest mööda. Minu point oli, et miks peaks gei-abielude tunnustamisega kaasnema selliste sõnavabadusest johtuvate nähtuste nagu elustiiliparaad või homode kristlik usutunnistus pärssimine; see oleks sisuliselt ju sama ebaõiglane ja ebaproportsionaalne kui homoviha keelustamine.

  Kristlikku usutunnistust ei pärsi keegi. Kiriku, kui organisatsiooni rüvetamist ning kirikuliste solvamist aga küll. Kirik on organisatsioon ja tal on õigus võtta oma liikmeks neid, kes järgivad organisatsiooni põhikirja ning eesmärke. Samamoodi ei võta pederastide organisatsioon oma liikmeks käremeelset kirikuisa ega MTÜ Skeptik enda liikmeks võimsaid nõidu.

  Too paraad on avaliku ruumi ja inimeste väärtuste rüvetamine ja ei käi sõnavabaduse alla. Kui joodik linna vahel kakerdab või narkar kaifi välja magab, koristatakse ta linna vahelt ära, kuigi nood demonstreerivad ka omal moel oma elustiili.

  Sõnavabadus tähendab sõnavabadust, mitte oma oma elustiili ühiskonnale peale surumist. Avalik ruumis käitumine on ühiskonna enamuse otsus ja sõnavabaduse alla ei käi.

  Kui keegi võtaks maha pederastide organisatsiooni veebilehe või takistaks pederastiat taevani kiitva artikli või raamatu ilmumist või represseeriks autorit mingil moel, see oleks küll sõnavabaduse piiramine.

  Pedevihaga sama lugu. Kirjutada ja rääkida võib igaüks mis tahab, aga kui linna vahel tahetakse korraldada üle maailma kokku sõitnud radikaalsete mullade ja kirikuisade paraad, siis on avalikkuse otsustada, kas seda lubada või mitte.

 121. dig 04. juuli 2011 kell 19:16

  Konspiraator ütles:

  … MTÜ Skeptik enda liikmeks võimsaid nõidu.

  Kust Sa tead? Kas mõnele võimsale nõiale on ära öeldud?

 122. dig 04. juuli 2011 kell 19:25

  Konspiraator ütles:

  Sõnavabadus tähendab sõnavabadust, mitte oma oma elustiili ühiskonnale peale surumist.

  See näib olevat sobiv hetk esitamaks haruldasi kaadreid Martin Lutherist, kes oma elustiili siin seistes ja teisiti mitte saades ühiskonnale peale surus:

 123. dig 04. juuli 2011 kell 19:30

  Konspiraator ütles:

  Kirjutada ja rääkida võib igaüks mis tahab, aga kui linna vahel tahetakse korraldada üle maailma kokku sõitnud radikaalsete mullade ja kirikuisade paraad, siis on avalikkuse otsustada, kas seda lubada või mitte.

  Viita seadusepügalale ka. Kakerdavate joodikute jaoks on Alkoholiseaduse §70.

 124. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 19:36

  @dig:

  eee….et kui ma Jumala olemasolu kanaldamisega ära tõestan ja seejärel avalduse kirjutan, siis võetakse liikmeks või ?

 125. dig 04. juuli 2011 kell 20:33

  Minu poolest tõesta või tunneldamisega. Näe, raha võidakse ka pakkuda.

 126. ep 04. juuli 2011 kell 22:53

  Viktor ütles:

  lugedes abieluseaduse tähendust ja ajalugu on selgelt näha et abielu kontseptsioon on välja mõeldud selleks, et julgustada pere loomist JA soo jätkamist.

  minu arusaamist mööda on traditsiooniline abielu olnud pigem abiellujate perekondade vaheline tehing. selline kahe inimese liit, mille osas sugulastel pole võimalik sõna sekka öelda, on ikkagi suhteliselt hiline ja vist ka mitte kuigi laialt levinud nähtus. ja laste kasvatamine pole kohe kindlasti olnud ainult kahe lapsevanema, ammugi siis ainult ema asi, nagu meil siin “traditsioonilist” abielu pooldavate inimeste mõtteavaldustest teinekord mulje jääb. vaesemad inimesed elasid (ja mitmel pool maailmas elavad veel tänapäevalgi) suurperedena, rikkamatel kuulusid perekonda ka orjad või teenijarahvas.

  see kahe inimese kogu elu kestev harmooniline liit on romantiline ideaal, mida reaalses elus kohtab harva. tänapäeval on märksa sagedasem peremudel selline, kus on minu lapsed ja/või sinu lapsed ja meie lapsed. ja suur osa lastest sünnib väljaspool ametlikku kooselu. ja mina pragmaatikuna arvan, et seadusandlus võiks siiski eluga enam-vähem vastavuses olla.

  ma pakuks konservatiivide ja liberaalide perekonnanägemusi sünteesida püüdes välja sellise idee, et meil võiks olla vähem reguleeritud kooselu vormina partnerlus, mis annaks elementaarsed ühiseluga seotud õigused (ühine tuludeklaratsioon, võimalus partnerit haiglas külastada jms), aga ei annaks ainuõigust pärimisel (kui pole tehtud sellekohast testamenti). partnerlust võiks olla suhteliselt lihtne sõlmida (näiteks kasvõi interneti kaudu) ja suhteliselt lihtne lahutada. ja seda kooselu vormi võiksid registreerida ka samasoolised paarid. ja siis oleks eraldi suur ja püha abielu, mida saaks sõlmida alles siis, kui on olemas vähemalt üks ühine laps. see sõlmitaks piduliku tseremooniaga ja seda oleks suhteliselt keeruline lahutada. abielu peaks olema kindlasti ühisvaraga ja ühe abikaasa surma korral läheks kogu vara teisele abikaasale, lahutuse korral aga jääks vähemalt kinnisvara (aga miks mitte ka autod, aktsiad, firmad jms) lastele.

  äkki selline abielu regulatsioon võiks sobida nii liberaalse maailmavaatega pragmaatikutele kui ka romantikutest konservatiividele?

  ainult samasooliste paaride jaoks võiks kompromissvariant olla ka selline, et eestis küll samasoolisi suhteid ametlikult registreerida ei saa, aga riik tunnistaks teistes euroopa liidu riikides sõlmitud samasooliste partnerlust või abielu.

 127. Konspiraator 04. juuli 2011 kell 23:46

  @ep:

  No Sinu ettepanekud eeldavad, et väärtusi ja moraali pole olemas.
  Internet, samasoolised, lihtne lahutada, keeruline lahutada…..

  ep ütles:

  see kahe inimese kogu elu kestev harmooniline liit on romantiline ideaal, mida reaalses elus kohtab harva.

  Järgmine küsimus on miks? Vastus on, et ühiskonda lammutavad marksistid on meie mõttemaailma niimoodi mürgitanud, et meil pole enam midagi väärtuslikku ning armastus on turukaup.

  Äkki teeks hoopis nii, et mehe ja naise altari ees sõlmitud kogu elu kestev harmooniline liit poleks enam romantiline ideaal vaid ühiskondlik norm ja marksistlik ühikonna vihkamine on asi, mida reaalses elus kohtab harva?

 128. Mart K. 05. juuli 2011 kell 0:17

  Sa mõnda mittemarksistlikku riiki ka tead? Või on punausside jäle nakkus Euroopas juba kõikjale pugenud?

  Ei, tuleb meelde, et Venemaa ja Valgevene on seni veel kindlasti puhtad ja kas mitte Serbias ei aidanud uljad militsionäärid skinnidel pedeparaadil osalejaid peksta? Või oli see Horvaatia? Aafrikas räägitakse siin-seal rahvale kah kartmatult tõde. Nii et on veel rikkumatuid riike, kuhu kolida, kui siit viimased ärapestud ajud Lääne-Euroopa marksistlikusse düstoopiasse virelema kolivad. Ei saa küll aru, mis neid sinna tõmbab, aga ega meil siia selliseid orjameelseid marksistinärusid vaja pole ka. Niikuinii kasvaksid nende lastest peded…

 129. Mart K. 05. juuli 2011 kell 10:23

  India tervishoiuminister astub marksismusekatkule julgelt vastu, hoolimata ÜRO ametniku kriitikast.

  India tervishoiuminister: homoseksuaalsus on haigus, mis levib kiiresti

  India tervishoiuminister Ghulam Nabi Azad ütles, et homoseksuaalsus on haigus, mis levib riigis kiiresti. Geiseks on ministri sõnul ebaloomulik. /…/

  Azad ütles esmaspäeval HIV ja aidsi alasel kohtumisel Delhis, et homoseks, mida leidub rohkem arenenud maailmas, on kahjuks saabunud Indiasse ning selliseid inimesi on seal juba märkimisväärne hulk, vahendab BBC News.

  „Kuigi see on ebaloomulik, on see meie maal olemas ja levib nüüd kiiresti, mistõttu on seda raske avastada,“ ütles Azad. „Koos suhete muutumisega seksivad mehed nüüd meestega. Kuigi on kerge leida naissoost seksitöötajaid ja harida neid seksi alal, on raske ülesanne identifitseerida mehi, kes seksivad meestega.“

  Täiesti loogiline. Homoseksuaalsusepisik levib Indias sellepärast, et homod ei näita oma sättumust avalikult välja, meil aga sellepärast, et näitavad.

 130. Martin Vällik 05. juuli 2011 kell 10:26

  India tervishoiuminister: homoseksuaalsus on haigus, mis levib kiiresti

  „Kuigi see on ebaloomulik, on see meie maal olemas ja levib nüüd kiiresti, mistõttu on seda raske avastada,“ ütles Azad. „Koos suhete muutumisega seksivad mehed nüüd meestega. Kuigi on kerge leida naissoost seksitöötajaid ja harida neid seksi alal, on raske ülesanne identifitseerida mehi, kes seksivad meestega.“

  Ootaks EKN seisukohavõttu antud küsimuses, saaks veel rohkem nalja.

 131. dig 05. juuli 2011 kell 11:08

  Azad ütles:

  Kuigi on kerge leida naissoost seksitöötajaid ja harida neid seksi alal, …

  Las ma arvan, Indias on ametis spetsiaalsed mehed, kellele prostituutide kutsekvalifikatsiooni tõstmine päevatööks on?

 132. Andres Valdre 05. juuli 2011 kell 12:59

  Konspiraator ütles:

  [...] mehe ja naise altari ees sõlmitud [...]

  Altari ette jõudis paaripanek alles uusajal, väidab soome perekonnaajaloolane Kaari Utrio raamatus „Perhekirja. 2000 vuotta eurooppalaisen perheen historiaa”. Prof Utrio andmeil pandi keskajal paari parimal juhul kiriku ukse ees õues, st abielude sõlmimine ei olnud kirikule nii tähtis toimetus, mida teha kirikus sees.

 133. Viktor 05. juuli 2011 kell 16:44

  priitp ütles:

  Mis on abieluseadus? Mis kohast sa selle tähendust ja ajalugu loed?

  Perekonnaseadus. Palun sügavasti vabandust.

  See, et asjad olid minevikus nii, ei tähenda seda, et need peaks tulevikus olema samamoodi.

  Nii et sa ikka siis oled seda ajalugu lugenud?

  Miks peaks “need asjad” tulevikus teistmoodi olema? Kes seda otsustab? Minevikus oli tapmine kuritegu, miks ta peaks nii ka tulevikus olema? Sedasi või?

  Miks sinu üldreegel neid erandeid ei kata?

  Kustkohast ta nüüd minu üldreegel siis järsku on?

  Seadus on välja mõeldud kindlal otstarbel. Perekond on riigi kaitse alla võetud sellisel kujul nagu kirjas: Vastavalt põhiseaduse § 27 lõikele 1 on perekond rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alusena riigi kaitse all. Suhteliselt loogilised eesmärgipüstitused minuarust. Riigi huvides on iibe säilitamine ja võimalusel kasvatamine. Kindel perekond on iibe kasvatamise juures kindlasti boonuseks ja selleks ongi välja mõeldud plaan, kuidas neid kindlaid ja iivet kasvatavaid perekondi juurde saada. Ongi välja mõeldud süsteem, mis annab abiellunud paaridele mõningased eelised, soodustamaks kindlate ja loodetavasti ka viljakate paaride teket.

  Ka meditsiini abikäed ei välista fakti, et mõlemad “vanemad” homosuhtes ei saa lapsel olla iialgi bioloogilised vanemad.

  Samas üks neist saab. Teisalt, miks see üldse oluline on?

  homopaarid ei kvalifitseeru kunagi paarina järglasi tootma ja seega ei saa nad olla kunagi võrdsed heteropaariga. Miks peaksidki neil sellisel juhul olema võrdsed õigused just paarisuhteid reguleerivates seadustes?

  Sest Perekonnaseadus ei diskrimineeri heteroseksuaalseid paare viljakuse alusel.

  Puhtmajanduslik lähenemine. Liiga suurte kitsenduste seadmine abiellumisele vähendaks huvi abiellumise vastu ja kogu plaan soodustada iivet kasvatavate perekondade loomist lendaks uppi.

  Heteropaarile ei ole näkku kirjutatud “frigiidne”. Homopaarile aga küll.

  Punkt 1. Perekonnaseaduses välistab koheselt üsna suure % neist paaridest, kes kunagi omavahel lapsi ei saa. See mis järgi jääb on paratamatus.

  Huvitav, et Perekonnaseadus ignoreerib heteroseksuaalsete paaride puhul seda “tava”.

  Ignoreerib, aga see pole diskrimineerimine vaid majanduslik mõtlemine.

  Vaesed, vaesed puritaanid. Küll see maailm on ikka üks ropp ja roojane paik! Et inimesi häirib paljas ihu just geiparaadi puhul, jätame siinkohal kommenteerimata.

  Ma olen üsna veendunud, et ka liputavate heteropaaride paraad ei oleks hurraaga tervitatav. Vähemat mitte Eestis.

  See, et mõnedele inimestele see idee meeldib, ei tähenda, et ülejäänud peaksid vaikselt nurgasi…

 134. Mart K. 05. juuli 2011 kell 16:59

  Ma saan aru, et Viktor lubaks geidele abielu, kui nad on suutnud tõestada oma sigimisvõimet ja juba kasvatavad koos kolme last — siis on ju selle va taastootlikkuse koha pealt kõik korras, vormistagu ainult perekonnaseisuametis ära, eh?

  Nullis või väiksema iibega — st vähem kui kolme lapsega — abielupaare rangemalt maksustama hakata pole ehk ka paha mõte; kogunenud papi eest saaks soodustada heteroseksualistlikku propagandat.

 135. priitp 05. juuli 2011 kell 22:37

  Viktor ütles:

  Seadus on välja mõeldud kindlal otstarbel. [...] soodustamaks kindlate ja loodetavasti ka viljakate paaride teket.

  Ja mis see kõik sakslastesse samasooliste kooselude legaliseerimisse puutub?

  Heteropaarile ei ole näkku kirjutatud “frigiidne”. Homopaarile aga küll.

  /me pühib silmast naerupisarad. EKSS:

  frigiidne ‹-se 2› adj. suguliselt külm, sugukülm. *Selle öö vägivald oli teinud temast frigiidse naise .. L. Metsar.

  Edasi ei suutnud sinu kommentaari kahjuks lugeda…

 136. Konspiraator 05. juuli 2011 kell 23:30

  Mart K. ütles:

  kui siit viimased ärapestud ajud Lääne-Euroopa marksistlikusse düstoopiasse virelema kolivad. Ei saa küll aru, mis neid sinna tõmbab, aga ega meil siia selliseid orjameelseid marksistinärusid vaja pole ka

  Naeruväärne. Et palk ja karjäär pole üldse mingid mõjutegurid ning pruugiks meil ainult pederastide abielud legaliseerida ning kohe tuleksid ajud tagasi ….:)

 137. K_V 06. juuli 2011 kell 8:33

  Konspiraator ütles:

  pruugiks meil ainult pederastide abielud legaliseerida

  Ääremärkus.
  Sõna legaliseerima on siin mingis erinevas tähenduses, võrreldes kanepi teemaga.
  Kanepi puhul tähendab legaliseerimine lihtsalt vahekorra lubamist, mitte selle riikliku tunnustamise nõuet abielu nime all.

 138. Martin Vällik 06. juuli 2011 kell 9:42

  @Mart K.:
  India tervishoiuminister eitas, et nimetas homoseksuaalsust haiguseks

  Ministri arvates tõlgendati tema sõnu valesti,

 139. Mart K. 06. juuli 2011 kell 10:14

  Martin Vällik viitas Postimehele:
  India tervishoiuminister eitas, et nimetas homoseksuaalsust haiguseks

  Artiklist:

  Indias on religiooni tõttu homoseksuaalsus siiani tabu.

  Samas on neil ja veel mõnedes Lõuna-Aasia riikides muu maailmaga võrreldes väga eesrindlik suhtumine ‘kolmanda soo esindajatesse’ (transseksuaalidesse e hijradesse) — samuti religiooni tõttu.

  Võib-olla peaksid siinsed homod ka ähvardama tagurlasi ära tinistada, kui neile võrdseid õiguseid ei tagata?

 140. Mart K. 06. juuli 2011 kell 11:02

  Reimo Mets kasutab argumentum ad sovieticumi:

  “See on see ajaloo pagas! Nõukogude Liidus ju tambiti kõigile pähe, et homoseksuaalsus on vale ja ebamoraalne, nüüd on neid tagajärgi raske parandada,” räägib Reimo Publikule.

  Ka Katrin Lust ajab ümmargust juttu:

  Minu meelest on Eesti ühiskond liialt kinnine. Mitte ainult sellepärast, et me ei taha näha avameelseid geisuhteid, vaid püüame teha üleliigselt konservatiivset nägu.

  Pean hoiatama, et tegemist pole nopetega tõsiseltvõetavast ajakirjandusest, vaid kollases kõmuportaalist Publik. Kes ei soosi madalaimale ühisnimetajale orienteeritud lora, sel pole tarvis linke klõpsata. Midagi tarka sealt tegel’t teada ei saa.

 141. priitp 06. juuli 2011 kell 11:29

  K_V ütles:

  Sõna legaliseerima on siin mingis erinevas tähenduses, võrreldes kanepi teemaga.
  Kanepi puhul tähendab legaliseerimine lihtsalt vahekorra lubamist, mitte selle riikliku tunnustamise nõuet abielu nime all.

  Fun fact: sõnaraamatu-tähendus katab sinu mõlemat tähendust.

 142. K_V 06. juuli 2011 kell 12:34

  priitp ütles:

  Fun fact: sõnaraamatu-tähendus katab sinu mõlemat tähendust.

  Kui sama sõnaraamatut uskuda:
  abi|elu mehe ja naise (hrl. ametlikult registreeritud) perekondlik liit ning kooselu.
  Olgu kanepiga teisiti, vähemalt õlu on Eestis tarvitamise mõttes legaliseeritud. Kui sõna abielu omab riikliku tunnustuse lisatähendust, siis saavad ka õllesõbrad nõuda õllejoomise teistkordset legaliseerimist – abielu nime all.
  Põhjuseid, miks suhe õllega väärib riikliku tunnustust, on juba omajagu otsitud-leitud.

 143. dig 06. juuli 2011 kell 12:40

  Mart K. ütles:

  Võib-olla peaksid siinsed homod ka ähvardama tagurlasi ära tinistada, kui neile võrdseid õiguseid ei tagata?

  Siinmail see ei aita, siinsetel tagurlastel on kaljukindel usk jumalikku tinistamisvastasesse kaitsesse. Sealsed tagurlased ei saa selles nii kindlad olla, sest neil on palju jumalaid, kelle otsustamisprotsess ei ole pehmelt öeldes kollegiaalne.

 144. Andres Valdre 06. juuli 2011 kell 13:23

  K_V ütles:

  Kui sama sõnaraamatut uskuda: [...]

  EKSS on rohkem sellelaadne sõnaraamat, mis fikseeris eesti kirjakeele selle koostamise ajal (1990. aastatel), seal uuemaid asju suurt ei ole (kui ma ei eksi, siis seda ei täiendata), nii et ei ole päris kohane kontrollida, mida selle järgi mingi sõna tähendab. Sealt saab teada pigem seda, mida mingi sõna tähendas lähiminevikus. :(

 145. Viktor 06. juuli 2011 kell 13:28

  priitp ütles:

  Ja mis see kõik sakslastesse samasooliste kooselude legaliseerimisse puutub?

  Katsun veel pärale jõuda. Samasoolised paarid ei ole suguliselt viljakad paarid.

  priitp ütles:

  /me pühib silmast naerupisarad. EKSS:

  Edasi ei suutnud sinu kommentaari kahjuks lugeda…

  Kuna olete suundunud arutelult tähenärimise kallale, siis ilmselt polegi vaja edasi lugeda.

 146. Viktor 06. juuli 2011 kell 13:33

  Mart K. ütles:

  Ma saan aru, et Viktor lubaks geidele abielu, kui nad on suutnud tõestada oma sigimisvõimet ja juba kasvatavad koos kolme last

  Minul pole isiklikult geiabielude vastu midagi. Leian, et on väär eeldada, et kõik peavad sellega nõus olema ja seda hurraa kisa saatel tervitama.

  Homopaar ei ole sigimisvõimeline paarina, niisiis pole ilmselt mõtet sel teemal ka mõtteid mõlgutada.

 147. dig 06. juuli 2011 kell 14:00

  Viktor ütles:

  Katsun veel pärale jõuda. Samasoolised paarid ei ole suguliselt viljakad paarid.

  So? Meil on ju juba korduvalt juttu olnud sellest, et perekond ei tähenda tingimata jänestena keppimist. Lapsed võivad tulla mujalt, teisest abielust, lastekodust või ka üldse mitte. Kas perekond, mis koosneb lesknaisest, tema surnud mehe ämmast ja kolmest lapsest, on Sinu meelest mitte-perekond lihtsalt sellepärast, et selle kaks täisealist liiget omavahel vanainimeste asja ei tee?

 148. dig 06. juuli 2011 kell 14:05

  Viktor ütles:

  Leian, et on väär eeldada, et kõik peavad sellega nõus olema ja seda hurraa kisa saatel tervitama.

  Näita näpuga mõne inimese peale, kes nõuab, et Sa hurraa karjuksid ja tervitaksid. Seinale joonistatud pilt ei lähe arvesse, sest see ei ole inimene vaid pilt.

 149. Viktor 06. juuli 2011 kell 15:07

  dig ütles:

  Näita näpuga mõne inimese peale, kes nõuab, et Sa hurraa karjuksid ja tervitaksid. Seinale joonistatud pilt ei lähe arvesse, sest see ei ole inimene vaid pilt.

  Eeldamine ja nõudmine on 2 erinevat asja.

  Eeldamine on nt. see:

  Reimo Mets: “Kõige rohkem tekitab mulle muret see “hall mass”, kes ei oma teemast mitte mingit arvamust. Nad mõtlevadki, et see ei puuduta mind ja ma ei võta sõna. Ka see käitumine on vale. Nendele inimestele võiks olla näiteks väiksed brošüürid, umbes 2-3-leheküljelised, kus tehakse kõik selgeks.”

  Ehk siis hr. Reimo Mets eeldab meelevaldselt, et kõik inimesed, kellel homodest ja nende tegemisest sooja ega külma ei ole, talitavad valesti. Siit ma teen kiire järelduse, et tema arvates peaksid kõik geikultuuri pooldajad olema ja talitavad valesti, kui jäävad eriarvamusele või neutraalsele seisukohale.

  dig ütles:

  So? Meil on ju juba korduvalt juttu olnud sellest, et perekond ei tähenda tingimata jänestena keppimist. Lapsed võivad tulla mujalt, teisest abielust, lastekodust või ka üldse mitte. Kas perekond, mis koosneb lesknaisest, tema surnud mehe ämmast ja kolmest lapsest, on Sinu meelest mitte-perekond lihtsalt sellepärast, et selle kaks täisealist liiget omavahel vanainimeste asja ei tee?

  Jutt pole ju eksisteerimisest vaid abiellumisest. On 2 paari, kes homode arvates on võrdsed ja keda peaks ka perekonnaseaduse raames kohtlema võrdselt. Eksisteerib vastupidine arvamus, et need paarid ei ole võrdsed ja neid ei peaks perekonnaseaduse raames ka võrdselt kohtlema. Niikaua, kuni homopaar lihtsalt eksisteerib, pole midagi valesti aga kui nad pürgivad heteropaaridega võrdsele tasemele on paljude arvates alust kisa teha. Mina leian, et neil on kisa tegemiseks sama suur õigus, kui homodel.

  Tulles tagasi oma eelneva arvamuse juurde.

  Tegemist on pseudoprobleemiga, kuna hetkel üritab mingisugune pisikene grupp terve LGBT kogukonna eest rääkida ja eeldab meelevaldselt, et kõik nimetatud grupi liikmed on nendega sama meelt. Ehk siis, probleem on tegelikult pisikene aga kisa tehakse kõvasti.

  Kõige rohkem ajab mind naerma see, kui pidevalt kõrvutatakse LGBT gruppi Neegritega ja üritatakse inimesi uskuma panna, et nende gruppide probleemid on sama tähtsuse ja suurusega. No andke andeks. Pärisoruses pidamine ja abiellumine ei ole päris samas kaalukategoorias või mis?

  Ehk siis tulen jällegi tagasi selle juurde, et mitmed end skeptikuteks nimetavad kodanikud on väga selgelt võtnud pseudoprobleemi tunnustava positsiooni ilma, et oleksid isegi uurinud, kui sügav see probleem on.

  Elementaarne…

 150. Mart K. 06. juuli 2011 kell 15:09

  dig ütles:

  …siinsetel tagurlastel on kaljukindel usk jumalikku tinistamisvastasesse kaitsesse.

  Mida Sa täpsemalt silmas pead?

  Argumenti, et “homopropaganda” abil (või üldse kuidagi) on võimalik sugulist sättumust oluliselt kallutada (seeläbi, mõistagi, iivet pärssides ja rahvust hukule määrates), kohtab sealtpoolt üsna tihti. See kõlab täpselt nagu kabuhirm homoseksualismi nakatumise ees.

 151. Viktor 06. juuli 2011 kell 15:14

  Mart K. ütles:

  Argumenti, et “homopropaganda” abil (või üldse kuidagi) on võimalik sugulist sättumust oluliselt kallutada (seeläbi, mõistagi, iivet pärssides ja rahvust hukule määrates), kohtab sealtpoolt üsna tihti. See kõlab täpselt nagu kabuhirm homoseksualismi nakatumise ees.

  Kas sel teemal muuseas üldse mingeid uurimusi tehtud on?

 152. Viktor 06. juuli 2011 kell 15:20

  Argumenti, et “homopropaganda” abil (või üldse kuidagi)

  See “üldse kuidagi” tekitas mõtte, et kui võtta heteroseksualne kodanik ja hakata temas iga heteroseksuaalse naudingu aistingut füüsilise valuga saatma, kas siis see mitte lõpuks heteroseksuaalsust ei pärsiks?

  Samamoodi võiks katseisikus siis homoseksuaalse naudingu aistinguid premeerima hakata.

  Ehk siis, kas keegi väidaks 100% et sellisel moel ei ole võimalik seksuaalset orientatsiooni muuta?

 153. Mart K. 06. juuli 2011 kell 15:35

  Viktor ütles:

  Kas keegi väidaks 100% et sellisel moel ei ole võimalik seksuaalset orientatsiooni muuta?

  See, mida Sa kirjeldad, on vist biheivioristlik teraapia (“mana sageli”/”pagenda sageli” -maagia). Wilson ja Shea kirjutasid “Illuminatuse!” sabas sellest kunagi nii:

  Kõige tähtsam idee „Maag Abra-Melini püha taia raamatus“ on pealtnäha lihtne vormel „Mana sageli“.

  Kõige edukam raviviisi nn vaimsetele häiretele, Pavlovi, Skinneri, Wolpe jt biheivioristliku teraapia võib võtta kokku kahe sarnase sõnaga: „Sarrusta sageli“. (Igas praktilises mõttes tähendab „sarrustus“ sedasama mida võhiklik termin „premeerimine“. Sisuliselt seisneb biheivioristlik teraapia soovitud käitumise premeerimises; premeerimise jätkudes hakkab soovitud käitumist „nagu võluväel“ üha tihemini ilmnema.)

  Nagu igaüks teab, rajaneb reklaamindus aksioomile „Korda sageli“.

  Need, kes peavad end „materialistideks“ ja usuvad, et „materialism“ nõuab neilt kõigi faktide eiramist, mis ei kattu nende määratlusega „mateeriast“, ei taha sugugi tunnistada hästidokumenteeritud ja ulatuslikku loendit inimestest, keda on tõsistest tõbedest terveks ravitud väga vulgaarse ja absurdse maagiavormiga, mida tuntakse Kristliku Teaduse nime all. Sellest hoolimata peab lugeja /…/ analüüsima selle sügavamaid tähendusi, juhindudes teadmusest, et maagia, biheivioristliku teraapia, reklaaminduse ja Kristliku Teaduse vahel pole sisulisi erinevusi. Need kõik on tihendatavad Abra-Melini lihtsaks „Mana sageliks“.

  Tegelikkus, nagu Simon Moon ütleb, on termoplastiline, mitte termotahenev. See pole päris plastiliin, nagu Paul Krassner kunagi väitis, aga see on plastiliinile märksa lähemal kui me enamasti hoomame. Kui teile öelda piisavalt tihti, et „Budweiser on õllede kuningas“, hakkab Budweiser viimaks maitsma mõnevõrra parem — võib-olla isegi päris palju parem — kui maitses enne tolle maagilise loitsu lausumist. Kui kommunistide värvatud biheivioristlik terapeut premeerib teid iga kord, kui te kommunistlikku loosungit kordate, hakkate te seda sagedamini kordama ning libisema vaevumärgatavalt samasuguse usu poole kui see, millega Kristliku Teaduse jüngrid oma mantratesse usuvad. Ning kui Kristliku Teaduse õpetuse järgija kinnitab endale iga päev, et ta maohaavad taanduvad, kaovadki maohaavad kiiremini kui siis, kui ta poleks endale isetehtud reklaamikampaaniat suunanud. Lõpuks, kui maag manab suurt jumalat Paani piisavalt sageli esile, ilmutab suur jumal Paan end sama kindlalt kui heteroseksuaalne käitumine ilmneb homoseksualistidel, keda käsitleb (või tuuseldab) biheivioristlik teraapia.

  Sellega on päris kaua proovitud homosid heterostada; seni siin-seal pakutakse “ümberprogrammeerimise” teenust, mis aga reeglina tulemusi ei anna. Mis on vist…

 154. dig 06. juuli 2011 kell 15:37

  Mart K. ütles:

  Argumenti, et “homopropaganda” abil (või üldse kuidagi) on võimalik sugulist sättumust oluliselt kallutada (seeläbi, mõistagi, iivet pärssides ja rahvust hukule määrates), kohtab sealtpoolt üsna tihti. See kõlab täpselt nagu kabuhirm homoseksualismi nakatumise ees.

  See kõlab nagu kummaline ligimesearmastus — kabuhirm selle ees, et uskmatu naabrimees homoseksualismi nakatub ja sedaviisi rahva hukule määrab. Minu teada ei avalda ükski ristiusklik homofoob kartust ise nakatumise ees; nood, kes oma kartusest homoseksuaalsust välja näidata avalikult räägivad, räägivad kartust kiusatusele alla vandumise ees.

  Päris hulka “eksgeide” ideoloogiat on ka üles ehitatud teooriale, et kui gei Õigeks Usklikuks(tm) hakkab, siis päästab jumal tema gei-olemise eest ära.

 155. dig 06. juuli 2011 kell 15:39

  Huvitav, kas sageli manamine aitab ka obsessiiv-kompulsiivse manamise vastu?

 156. dig 06. juuli 2011 kell 15:44

  Viktor ütles:

  See “üldse kuidagi” tekitas mõtte, et kui võtta heteroseksualne kodanik ja hakata temas iga heteroseksuaalse naudingu aistingut füüsilise valuga saatma, kas siis see mitte lõpuks heteroseksuaalsust ei pärsiks?

  Ei, aga see võib kaasa tuua valufetiši väljakujunemise.

 157. Viktor 07. juuli 2011 kell 11:57

  dig ütles:

  Ei, aga see võib kaasa tuua valufetiši väljakujunemise.

  Et siis, isegi, kui kodanik on 2 – 3 kuud järjest iga heteroerootilise aistingu tekkimise peale (tuvastatav nt. penile plethysmography abil) 9000V genitaalidesse saanud, erutub ta samade materjalide peale jätkuvalt? Raske uskuda. Vähemalt psühhogeenne (psühholoogiline) impotentsus peaks loogiliselt võttes tekkima.

  Katseisikuks igaljuhul olla ei tahaks. Kas Dig on nõus proovima?

 158. Viktor 07. juuli 2011 kell 12:22

  Mart K. ütles:

  See, mida Sa kirjeldad, on vist biheivioristlik teraapia (“mana sageli”/”pagenda sageli” -maagia).

  Ei ole maagia. Behaviour therapy on mitmetel puhkudel täiesti tulemusi andvas praktilises kasutuses.

  Loomulikult ei kavatse ma väita, et see homode heteroks pööramise puhul toimib, kuigi leiab materjale, mis annavad mõista, et toimib (eksgeidega memuaarid jne). Miskipärast ei ole (minuteada) ametlikku uuringut sel teemal teostatud. Kui on, siis keegi ehk leiab infot.

 159. Mart K. 07. juuli 2011 kell 12:26

  Viktor, Su eeldus, et inimest piinates saab sättumust muuta, rajaneb ekslikul arusaamal, et valuaisting on seksuaalse erutuse ‘vastand’, millega on võimalik erutust sürrata. Tänapäeval tsiviliseeritud maailmas pole Sinu kirjeldatud katsed eetilistel põhjustel muidugi mõeldavad, aga kuuldavasti mõnedes võsariikides on variatsioonid taolisest loogikast ka praktikasse jõudnud. Vägistatud ja/või sandiks piinatud homod jäävad aga ikka homodeks.

 160. Mart K. 07. juuli 2011 kell 12:30

  Viktor ütles:

  Ei ole maagia. Behaviour therapy on mitmetel puhkudel täiesti tulemusi andvas praktilises kasutuses.

  Nojah, Wilson väidab ka, et suurem osa maagiat ei ole maagia, vaid variatsioonid biheivioristliku sarrustamise/pärssimise teadusest. Aga asjaolu, et irratsionaalse hirmu all kannatajat saab sarrustades/pärssides (premeerides/karistades) aidata, ei tähenda, et homosid saab heteroks kiita/piinata.

 161. dig 07. juuli 2011 kell 14:32

  Viktor ütles:

  Et siis, isegi, kui kodanik on 2 – 3 kuud järjest iga heteroerootilise aistingu tekkimise peale (tuvastatav nt. penile plethysmography abil) 9000V genitaalidesse saanud, erutub ta samade materjalide peale jätkuvalt?

  Tahad Sa arvata, kui palju lehekülgi Google otsingute erection denial või orgasm denial peale välja käib? (Puritaaniturvat tagava SafeSearch’i väljalülimine võib abiks olla.)

  Ei ole Sinu leiutet masohhismivorm uus asi siin päikese all, ei ole.

 162. Konspiraator 07. juuli 2011 kell 17:11

  Tegelikult saab varsti ilmselt ilma elektrita ka läbi

  Medical treatment carries possible side effect of limiting homosexuality

  A prenatal pill for congenital adrenal hyperplasia to prevent ambiguous genitalia may reduce the chance that a female with the disorder will be gay.

  The ability to chemically steer a child’s sexual orientation has become increasingly possible in recent years,

  http://articles.latimes.com/20.....l-20100815

  Artikkel on kahel lehel ning räägib, kuidas ühe haiguse raviks mõeldud rohul ilmnes kõrvaltoime ka teise häda vastu. Sõna saavad ka ravi vastased. Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem see.

  However, New’s more recent studies have caused more consternation, because — as she describes it — treated girls behave in ways that are considered more traditionally girlish.

  Et siis normaalne käitumine põhjustab tänapäeval jahmatust…..:)

 163. dig 07. juuli 2011 kell 23:30

  Konspiraator ütles:

  http://articles.latimes.com/20.....l-20100815

  Aitäh, huvitav artikkel. Maailm on jälle avardunud.

 164. dig 07. juuli 2011 kell 23:46

  Mart K. ütles:

  Samas on neil ja veel mõnedes Lõuna-Aasia riikides muu maailmaga võrreldes väga eesrindlik suhtumine ‘kolmanda soo esindajatesse’ (transseksuaalidesse e hijradesse) — samuti religiooni tõttu.

  Siinkohal olgu meenutatud säherdust sügavalt usklikku maad nagu Albaania, kus on iidsete traditsioonidega ette nähtud protseduur bioloogilise naise sotsiaalselt meheks (ehk aumeheks à la audoktor või aukodanik) arvamise tarvis. Tõsi küll, seksuaalseid hüvesid säärase tüübiteisendusega ei kaasne.

  Kirjutab BBC:

  Tradition, particularly prevalent in the north of Albania, dictated that turning down a suitor could lead to the man’s family exacting revenge on the girl’s father or brother.

  “Sworn virgins” are part of Albania’s fading folklore

  The only way to settle the dispute without bloodshed, according to the same tradition, was for the girl to declare herself a virgin for life and assume the role of a man – and thus never marry.

  Nagu arvatagi võib, üritasid marksistid vanu traditsioone lammutada.

  Such practices were frowned upon during the 40-year period of communist rule in Albania, said Mr Dervishi, allowing some of these girls to swap back.

  Oleks asjad teisiti läinud, oleks ema Teresa asemel ehk isa Teresa olla võinud. Kas teda paavstiks ka oleks lastud — mine võta kinni.

 165. Martin Vällik 08. juuli 2011 kell 14:02

  Brad Pitt ei abiellu enne, kui homoabielud seadustatakse

  “Teate, ma olen näinud oma homodest sõpru lapsi kasvatamas ja minu meelest on nad suurepärased lapsevanemad!” ütleb Pitt.

 166. K_V 08. juuli 2011 kell 16:06

  Brad Pitt ei abiellu enne, kui homoabielud seadustatakse

  Miks peab lapsendamiseks abielluma traditsiooniliselt, lihtsalt paarikaupa või üleüldse?
  Kui ma kunagi seda mõistma hakkan, ehk saan siis ka sellistest avaldustest aru.
  Lastekodude töötajatelt ju ei nõuta, et nad oleksid omavahel abielus või vähemalt seksuaalsuhetes.
  Üksikvanematelt ka keegi vist veel sellel põhjusel lapsi ära ei võta?

 167. dig 08. juuli 2011 kell 17:42

  K_V ütles:

  Miks peab lapsendamiseks abielluma traditsiooniliselt, lihtsalt paarikaupa või üleüldse?

  Mõnes tagurlikus (osa)riigis nõuab seadus niimoodi. Teooria on, et inimene, kes ei ole abielus, ei ole veel piisavalt küps ja committed, et lapsendatud lapsi kasvatada.

 168. dig 08. juuli 2011 kell 19:46

  Times of India kirjutab Ameerika kultuurmarksistideterroristide tegevusest Islamabadis.

  ISLAMABAD: A leading Pakistani right-wing party on Monday condemned a recent function held in support of gay rights at Islamabad’s US embassy and described it as “cultural terrorism” . Deputy ambassador Richard Hoagland had hosted the event on June 26, but a statement on it was posted on the embassy website on Sunday. The statement said the event was its first gay and lesbian pride celebration . Over 75 people including Pakistani gay community leaders attended the meeting.

  “Such people are a curse for the society and social garbage,” said Jamaat-e-Islami in a statement . It described the event as the second most dangerous US attack after drone and missile strikes. “The participants don’t deserve to be Muslims or Pakistani and the support and protection announced by the US administration for them is the worst social and cultural terrorism against Pakistan.”

 169. Konspiraator 08. juuli 2011 kell 23:57

  Kultuurimarksistid uurisid, miks nende ajuloputus ei tööta.

  Ironic Effect: Anti-Prejudice Messages Increase Prejudice

  According to Dr. Legault, “Controlling prejudice reduction practices are tempting because they are quick and easy to implement. They tell people how they should think and behave and stress the negative consequences of failing to think and behave in desirable ways.” Legault continues, “But people need to feel that they are freely choosing to be nonprejudiced, rather than having it forced upon them.”

  http://nanopatentsandinnovatio.....sages.html

  Pakutakse ka lahendust.

  Legault stresses the need to focus less on the requirement to reduce prejudices and start focusing more on the reasons why diversity and equality are important and beneficial to both majority and minority group members.

  Huvitav, mis kasu on ühiskonnal pederastide abieludest ja paraadidest ?

 170. K_V 09. juuli 2011 kell 7:25

  dig ütles:

  Teooria on, et inimene, kes ei ole abielus, ei ole veel piisavalt küps ja committed, et lapsendatud lapsi kasvatada.

  Minu teooria on, et kui nn heteroseksuaalsed paarid saavad lapsi kõigist paberitest ja nende peale kirjutatust sõltumatult, siis samasooliste paaride jaoks asendab seda looduse omadust abielu vaatlemine universaalse lapsendamislitsensina.
  Teiste seaduste ja hoiakute muutudes muutub õigus abielluda järjest mõttetumaks õiguseks lapsesaamisvõimeliste paaride jaoks.
  Lõpuks võib lapsendamisõigus jäädagi ainsaks sisuliseks abiellumise motiiviks.
  Siis kukub niimoodi välja, et abiellumisõigus = lapsendamisõigus ja lapsendamisõigusest saab abiellumisõiguse kaudu inimõigus.

 171. dig 09. juuli 2011 kell 15:19

  Pravda kirjutab, kuidas Lääs kasutab homoseksuaalsust vene perekondlike traditsioonide õõnestamiseks. (See on loo pealkiri. Loo sees toimub midagi muud.)

  Maksim Shevchenko, a member of the Public Chamber of Russia:

  “I would like to say the following about this situation. Lady Gaga is a freak, whose music I can’t listen to and whom I can’t watch on TV. However, the USA openly supports homosexuality in Russia, which is not incidental. This is a form of intervention of a neoliberal society. The goal of that is to undermine the traditional basis of the Russian society, its gender nature. They want to turn humans into the creatures fixated on sexual and psychic drama.

  “Obtruding homosexuality on Russia is an element of Satanic pagan perversion, so one must show strong resistance to this intervention. They say that we are suppressing some sort of minorities. Is it really so? Human sexuality is an intimate and private issue. No one is persecuting anyone for their personal preferences. However, if it becomes a political matter, it is no longer a personal matter of certain individuals.”

  Sõna saab ka vene perekondlikke traditsioone iseäraliselt hästi tundev Venemaa Islamikomitee juht:

  “The propaganda of homosexuality is a form of aggression against fundamental social and biological grounds of the society. This propaganda questions its gender security and the future reproduction of the civilized matrix. If this form of propaganda becomes successful, the situation with this issue will evolve into trash in two or three generations. Such a society is simply doomed.

  “For Islam, this phenomenon is like a red rag for a bull, just like other forms of aggression against traditional family – feminism, matriarchate, etc. In Europe things have been developing progressively in this direction, and what do we see? European men are no longer able to act as warriors and defenders. This propaganda of permissiveness substitutes life values. Scientists say that the level of testosterone in German men has dropped four times in 1990 vs. 1943.

 172. Mart K. 10. juuli 2011 kell 15:43

  Naljalehe Cracked kolumnist McGinley koondab kuut samasoolistele abielu võimaldamise pooltargumenti kasutamiseks vaidluses poolearulistega.

  Tõstan esile järjekorras kuuendat, mis meenutas mulle Konspiraatori argumenti marksismist.

  # 6: Vabadus on orjus, teadmatus on jõud!

  “Viimati, kui ma atlasesse vaatasin, oli veel selge, et me elame New Yorgis, Ameerika Ühendriikides — mitte Hiinas või Põhja-Koreas. Neis riikides on valitsustel kombeks üle päeva “ümber defineerida” õiguseid, suhteid, väärtuseid ja loodusseaduseid. Seal võivad valitsuse ettekirjutused dikteerida perekondade suurust, seda, kes elab või kes sureb, ning sedagi, mida üldse tähendavad mõisted “perekond” ja “abielu”.
  — Peapiiskop Timothy Dolan essees “Abielu tõeline tähendus”

  Vastus: “Õigete inimeste tunnete riivamine on väärtus omaette.”

  Tõlge täiearuliste keelde: “Me ei tohi iial lubada kõrgemal võimul endale öelda, mis on perekond, kui me südames teame, mis on õige. Nüüd kuulake hoolega, kui ma selgitan, mis on südames õige.”

  Gei-abielu ajab marru just neid, keda vaja, nagu peapiiskop Timothy Dolan, kes juhib 2,6 miljonit katoliiklast (eeldatavasti kuristikku). Tema väitel väärivad lapsed midagi enamat kui oma homoseksualistidest vanemate armastust, mis on ütlemata stiilne asi, mida väikelapsele öelda. /…/

  Inimesed, kes sellist antidebatti pööritavad, ei hooli tegelikult ei moraalist ega lastest. Neid huvitavad vaid kord ja kontroll. Nad ei taha muud kui ärritada pööblit piisavalt palju, et see püsiks hirmunud, vihane ja kuulekas. Need on inimesed, kes eelistavad edule võitu. Nende vastu pole muud relva kui naerda nende rabanduse piirini raevunud nägudesse.

  Nii toimides võtate neilt iga kord veidi võimu ära. /…/

  Kui te aga keeldute neid tõsiselt võtmast ja elate oma elu edasi? Seda ei või nad sallida. Nad kisendavad võõraste inimeste pihta silmagi pilgutamata, et armastavad perekonnad hävitavad armastust ja perekondi, ent iseendi üle nad naerda ei suuda. Enne on nad valmis kaunist Preili Loogikat painutama nagu Tšehhi iluvõimlejat kui möönma, et käituvad kaasinimeste suhtes vastikult.

  Aga perekond — see pole vaid törts geene, vaid inimesed, kes seavad sinu heaolu enda omast tähtsamaks, kuna sina teeksid sama nende heaks. /…/ See on su klann, mille liikmeilt ei nõuta oma isikupära muutmist ja vähemaga leppimist. Selle asemel rügad nende õiguste eest nii, et veri väljas, sest kui tõprad sind sihikule võtavad, on nemad need, kes seisavad su kõrval ka siis, kui vihaõhutajad neid selle eest põrguga ähvardavad.

  Ja kui põrgus on sellised inimesed, eelistan seda paradiisile.

 173. dig 10. juuli 2011 kell 16:30

  Mart K. ütles:

  Naljalehe Cracked …

  Mis ta nüüd naljaleht on, ta kirjutab ju täiesti tõsistest asjadest. See, et ta ei kanna metafoorset ebapraktilist vormiriietust ja selle juurde kuuluvat arunatukese regulaatorit, mida mõned poolearulised tõsiduse tundemärgiks peavad, ei tee neid teemasid sugugi vähem tõsiseks.

 174. Mart K. 11. juuli 2011 kell 13:12

  Siim Nestor EE-s: traditsioonid lämmatavad armastust

  Võimas vägi, mida sisaldab traditsioon, on aeg. Esmapilgul näib iga tõeline traditsioon ulatuvat nii kaugele minevikku, kuhu me ei näe. Nagu, just-just, sajandite vanuse puu juured, mille sügavamate otsteni lihtsalt ei küüni. Ja seeläbi ei ole meil justkui õigust traditsioonides kahelda.

  Kuid kui me igivuliseva traditsiooni-allika leidmiseks silmapaare kasutame, saaksime kasutada oma vanemate silmi, vanavanemate silmi, kõige paremal juhul vanavanavanemate silmi. Neid silmapaare kasutades avaneb aga pilt, et kui tahes hinnaline mõni komme ja traditsioon ka pole olnud, on tema olemus siiski muutunud, moondunud, arenenud, täienenud, kehvemal juhul sootuks mälestusetolmuks pudenenud. Ükski traditsioon ei ole ealeski saanud lõplikult valmis, teda pole konserveeritud nii, et ta puutumatuks jääks.

  Nii on ka traditsioonidega kahe inimese vahelistes suhetes, sellega, mida peatakse nende vahel lubatuks ja loomulikuks. Euroopa Liidu liikmesriigis Maltal toimus sel kevadel referendum, kus küsiti, kas abielulahutus peaks seaduslik olema või mitte. Meie paesel nurgakesel seda küsimust enam ei esitata. Ühtlasi ei arutata ajakirjanduses, konverentsidel ega õiguskantsleri kabinetis, kuidas suhtuda vabaabielusse. Või abieluvälisesse seksi. See kõik juba on ja on loomulik. Aga homoseksuaalsete abielu aktsepteerituse üle vaieldakse tuliselt.

  Üks, mis paistabki omasooliste abielu takistavat, on traditsioon. Hoolimata sellest, et ei ole täpselt teada, kus ja millal selline traditsioon valmis sai ja puutumatuks tunnistati. Siis on veel seadused, mida – nagu räägitakse – ei maksaks iga tühja-tähja pärast torkida. Hoolimata sellest, et seadused, traditsiooniliselt, on pidevas muutumises. Ja ometi näib selles diskussioonis seadustel, peamiselt siiski traditsioonidel, olevat suurem roll kui minu meelest kõige tähtsamal: armastusel.

 175. K_V 11. juuli 2011 kell 14:10

  Ja nii juhtub, et need kaks inimest soovivad armastust tähistada, abiellumisega – tunda mõnu ja uhkust teineteisele kuulumisest.

  Ei ole küll kuulunud abielulepingust, mis kaks inimest teineteise omandisse määrab.
  Aga homoseksuaalid paistavad tõesti erinevad olema.
  Tavalised räägivad rohkem sellest, et abielu tapvat armastuse.

 176. dig 11. juuli 2011 kell 18:26

  K_V ütles:

  Ei ole küll kuulunud abielulepingust, mis kaks inimest teineteise omandisse määrab.

  Kardetavasti on tegemist kitsa silmaringiga. Näiteks keegi Immanuel Kant on oma Rechtslehre §26 alguses niimoodi targutanud:

  Aus denselben Gründen ist das Verhältniss der Verehlichten ein Verhältniss der Gleichheit des Besitzes, sowohl der Personen, die einander wechselseitig besitzen, …

  See peaks tõlkuma umbes niimoodi:

  Nendestsamadest alustest järeldub, et suhe abikaasade vahel on vastastikune kuuluvussuhe, mille käigus kumbki inimene teisele kuulub …

  Vastikult pikk vanaaegses saksa keeles kirja pandud lause teeb siis kõrvalepõike kurtmisse, et polügaamia ei ole õige abieluvorm ja lõpetab märkusega, et kui abikaasad nii kokku lepivad, kuulub ka ühe vara teisele ja vastupidi. Kaks paragrahvi varem leiab Kant, et seksuaalkommertsi raamistikuna on abielu tingimata eluaegne, erisooline ja seksi täis (… die Verbindung zweier Personen verschiedenen Geschlechts zum lebenswierigen wechselseitigen Besitz ihrer Geschlechstseigenschaften.).

 177. Konspiraator 12. juuli 2011 kell 1:02

  @Mart K.:

  Mis selle pika jutu mõte oli ? Piiskopihärra rääkis ju väga õieti, et me ei tohi lubada omale Põhja Koread, kus valitsus oma äranägemisel mingisugused Euroopalikud Väärtused kehtestab, vaid asju peab otsustama rahva enamus.

  No ja seda, et tegelikult polegi küsimus mingis abielus ega lastes, vaid pederaste juhib sügav vihkamine ühiskonna vastu ning nad üritavad labastada/naeruvääristada kõike seda, mida teised inimesed kalliks peavad, seda me teame ka. On ju Tallinnaski paraade peetud.

 178. Mart K. 12. juuli 2011 kell 10:33

  Konspiraator ütles:

  @Mart K.:

  Mis selle pika jutu mõte oli?

  Eks see on viidatud artiklis pikemalt ka kirjas.

  Piiskopihärra rääkis ju väga õieti, et me ei tohi lubada omale Põhja Koread, kus valitsus oma äranägemisel mingisugused Euroopalikud Väärtused kehtestab.

  Ameeriklasest piiskopihärra ei maininud küll Euroopalikke Väärtuseid, aga loomulikult — mõistlik on seista hea selle eest, et Hiinast ja Põhja-Koreast imbuvad Euroopalikud Väärtused jõuaksid Euroopasse hiljem kui Ameerikasse.

  No ja seda, et tegelikult polegi küsimus mingis abielus ega lastes, vaid pederaste juhib sügav vihkamine ühiskonna vastu ning nad üritavad labastada/naeruvääristada kõike seda, mida teised inimesed kalliks peavad, seda me teame ka.

  Selle peale, et satiir ja huumor on homoseksualistide vandenõu labastamaks kõike, mida Teised Inimesed kalliks peavad, poleks ma ise tulnudki. Tänan valgustamast.

  On ju Tallinnaski paraade peetud.

  Ma olen ka märganud — näiteks igal iseseisvuspäeval korraldatakse siin-seal relvajõudude demonstratiivset marssimist, mida ilmselt ajendab sügav vihkamine relvastamata kodanike vastu, kellele püssiliputamisega oma erilisust nina alla hõõrutakse.

 179. Mart K. 12. juuli 2011 kell 10:35

  Homopropaganda-kunstnikud teavad, et laste ideoloogiliseks korrumpeerimiseks sobivad kommide kõrval hästi ka kleepekad.

  Kleeppildid seksuaalse sättumuse eri tahkudest

  Homme algusega kell 19 esitletakse Märzi projektiruumis äsja trükist tulnud „Queer-kleepekakogu”

  „Queer-kleepekakogu” on 24 leheküljest koosnev vihik, mis sisaldab kümne eri taustaga isiku (kunstnikud, uurijad, aktivistid, kirjanikud) või kollektiivi loodud kleeppilte, mis tegelevad nihkes seksuaalse sättumusega (homo-, bi-, transseksuaalsus jm) ja selle esitamisega avalikus ruumis. Kunstnike ja aktivistide loodud queer-teemaliste kleeppiltidega saab väljendada oma meelsust, märgistada ümbritsevat territooriumi ja muuta isiklikku ruumi.

 180. dig 12. juuli 2011 kell 11:39

  Metroseksuaalsus ei ole enam uus nähe, nüüd avardab PZ Myers lugejate maailma intsidendiga tukiseksuaalsuse vallast.

  Richard Ruelas, a reporter for The Arizona Republic, found himself staring down the barrel of Republican state Sen. Lori Klein’s raspberry-pink firearm during a recent interview at the Capitol.

  “Oh, it’s so cute,” Klein said of the .380 Ruger that she carries in purse at all times.

  While the loaded pistol had no safety and the laser pointer was centered on the reporter’s chest, Klein explained that there was no need to worry.

  “I just didn’t have my hand on the trigger,” she said.

 181. Martin Vällik 12. juuli 2011 kell 11:55

  @Mart K.:
  kleepsukogust pikemalt:

  Umbes 150 kleepeka hulgas on nii pilte kui tekste, mille ärgitavas toonis sõnum lähtub põhimõttest, et tolereerimisest üksi enam ei piisa: on vaja võtta seisukoht! Kleepekad on mõeldud linnaruumi kui territooriumi märgistamiseks ning nendega saab ka tagasihoidlik inimene mänguliselt ja lihtsalt oma meelsust väljendada ja linnaruumi isikupärasemaks muuta.

  Kleepekakogu jagatakse tasuta nii, et kleepekad jõuaksid võimalikult paljude inimesteni ning sealt edasi avalikku ruumi ega jääks lihtsalt koju kapi peale seisma.

  AVAMISÜRITUS 13. JUULIL algusega kl. 19.00 MÄRZ projektiruumis Tallinnas Olevimägi 7!

  Küpseb plaan, et vist lähen ise ka kohale.

 182. dig 12. juuli 2011 kell 12:27

  Martin Vällik tsiteeris:

  … tolereerimisest üksi enam ei piisa: on vaja võtta seisukoht!

  Mina vaidlen vastu. Minu meelest on üsna hulka probleeme ühiskondlikes diskussioonides pärit eeldusest-tahtmisest-iharusest, et igasugustes küsimustes võtaksid seisukohti inimesed, kellesse need küsimused ei puutu ja/või kellel ei ole eeldusi mõtestatud ning sisulise seisukoha võtmiseks. Niisugused odavad plastikust seisukoha-imitatsioonid on heal juhul informeerimata, halvemal juhul põrkerauakleepsupropagandapõhised ja kipuvad diskussiooni rohkem risustama kui edendama.

  Klassikaline näide on kreatsionism. Esikreatsionistid propageerivad seisukoha võtmist teemaga väga pealiskaudse tutvumise põhjal ja demoniseerivad aktiivselt inimesi, kes tõendusmaterjali põhjalikult läbi uurinud on ja sellepärast kreatsionistlikke ideid toetada ei saa.

 183. Mart K. 12. juuli 2011 kell 12:57

  dig ütles:

  Minu meelest on üsna hulka probleeme ühiskondlikes diskussioonides pärit eeldusest-tahtmisest-iharusest, et igasugustes küsimustes võtaksid seisukohti inimesed, kellesse need küsimused ei puutu ja/või kellel ei ole eeldusi mõtestatud ning sisulise seisukoha võtmiseks.

  Ma kardan, et siinkohal võpatab vastikusest nii mõnigi, kes arvab end selles kirjelduses ära tundvat, ning võtab ehk koguni endisest teravama seisukoha (näiteks) geiõiguste küsimuses, mis tema hinnangul puutub absoluutselt kõigisse ja mille suhtes seisukoha võtmiseks vajalikud eeldused on arvatavasti olemas isegi kärbestel…

  Tegelikult on see aga vist igasuguse ühiskondliku diskussiooni juures kõige keerulisem ülesanne: teha oponendile viisakalt selgeks, et ta võib eksida.

  Võib-olla oleks kasu tõenäosusprotsentide rakendamisest enda seisukohtade hindamisel-tutvustamisel: nt, “ma usun 90-protsendilise tõenäosusega, et 9/11-rünnakud polnud lavastatud, aga 10-protsendilise tõenäosusega, et olid” või “usun 65 protsendi ulatuses, et homoõiguste laiendamine laastab ühiskonna”.

  Ma usun, et lähen varsti lõunale.

 184. dig 13. juuli 2011 kell 15:52

  Ma Mina ütlesin:

  Minu meelest on üsna hulka probleeme ühiskondlikes diskussioonides pärit eeldusest-tahtmisest-iharusest, et igasugustes küsimustes võtaksid seisukohti inimesed, kellesse need küsimused ei puutu ja/või kellel ei ole eeldusi mõtestatud ning sisulise seisukoha võtmiseks.

  Martin Vällik ütles:

  Rootsi minister: seadustades samasooliste suheted, muutuvad ka hoiakud

  Ma pean tõenäoliseks, et too seadusemuudatus ei muuda mitte hoiakut “asja” vastu vaid hoiakut selle vastu, mida selle “asjaga” peale hakata. Enne seadusemuudatust arvab hulka vanaemasid ja nende kasse, et nad peavad sõna võtma, sest demokraatia ja avalik arutelu ja ühiskondlik arvamus ja teist-kolmat moodi. Pärast on asi ära otsustatud, selle tagajärjed näha ning inimesi, kes arvavad, et nad tingimata sellest midagi arvama peavad, jääb hulka vähemaks.

  Ja me ei pea sedasorti muudatuste hindamiseks isegi Rootsi poole jõllitama. Eestis on lähiminevikust leida väga ilus illustratsioon sedasorti arengu kohta — eurole üleminek. Enne sündmust oli asja ümber palju Rahvalikku Vaidlust(tm). Kui asi ära tehtud, kadus vajadus spekuleerida ja umbmäärast hirmu väljendada, nüüd võtavad poolt-ja-vastu tüüpi sõna ainult üksikud veidrikud ja mõnede radikaalsete poliitiliste suunda proponendid. Muuhulgas sai käega katsutavaks tähelepanek, et selle Suure ja Maailma Raputava Muudatusega ei muutunud tegelikult midagi sisulist ja maailm ei rappunud.

  Samasoo-abieluga läheb samamoodi.

 185. dig 13. juuli 2011 kell 16:21

  Mart K. ütles:

  Ma kardan, et siinkohal võpatab vastikusest nii mõnigi, kes arvab end selles kirjelduses ära tundvat, ning võtab ehk koguni endisest teravama seisukoha (näiteks) geiõiguste küsimuses, mis tema hinnangul puutub absoluutselt kõigisse ja mille suhtes seisukoha võtmiseks vajalikud eeldused on arvatavasti olemas isegi kärbestel…

  Kindlasti. Inglise keeles on selle fenomeni kohta olemas tore väljend busybody ja temast on kirjutatud nii kalendrisabasid, näitemänge kui valimiskampaaniaid.

  Kahjuks ei tea ma head eestikeelset vastet. (Google Translate ka mitte.) Kui viga peaks olema keeles, pakun selle augu (ajutiseks) lappimiseks toorlaenukandidaate pisilane, hästi kanda kinnitanud bisnise eeskujul kirjutatud pislane ning slaavi keeltest laenatud sufiksiga pisitski.

 186. Konspiraator 13. juuli 2011 kell 21:00

  @dig:

  Dig, kas Sa seda ei karda, et “ära otsustamine” muutub normiks ja kunagi võib selline suhtumine Sulle endale kahjuks tulla.

  Elasime me siin pea 50 aastat ühiskonnas, kus vanaemad ja nende kassid pikalt saadeti ning igasugu asjad lihtsalt ära otsustati.

  Euroga liitumisel muideks realiseerusid kõik need stsenaariumid, mille eest vanaemad ja kassid hoiatasid. Hinnatõus tuli, investorid ja majanduse edendajad jäid tulemata ning hetkel pole meil Eurost muud kasu kui riigi üleliigsest rahast vabastamine.

 187. dig 13. juuli 2011 kell 21:40

  Konspiraator ütles:

  Dig, kas Sa seda ei karda, et “ära otsustamine” muutub normiks ja kunagi võib selline suhtumine Sulle endale kahjuks tulla.

  Selle vastu on targad euro-onud kirja pannud euroopaliku põhiväärtuse nr. 41:

  Right to good administration

  1. Every person has the right to have his or her affairs handled impartially, fairly and within a reasonable time by the institutions and bodies of the Union.
  2. This right includes:
  􏰵 the right of every person to be heard, before any individual measure which would affect him or her adversely is taken;
  􏰵 the right of every person to have access to his or her file, while respecting the legitimate interests of confidentiality and of professional and business secrecy;
  􏰵 the obligation of the administration to give reasons for its decisions.
  3. Every person has the right to have the Community make good any damage caused by its institutions or by its ser vants in the performance of their duties, in accordance with the general principles common to the laws of the Member States.
  4. Every person may write to the institutions of the Union in one of the languages of the Treaties and
  must have an answer in the same language.

 188. Konspiraator 13. juuli 2011 kell 22:15

  @dig:

  Kuidas see hea administreerimistava “selle asja ära otsustamisse” puutub? 37dal oli ka kõigil õigus sm. Stalinile kirjutada ja väidetavalt ta isegi luges neid kirju.

  Loomulikult on kõigil õigus pseudoõigusriiki uskuda ning eitaja, vihkaja või foobina välja naerdud saada.

  Peale seda, kui “need asjad” on vanaemade halinast ja kasside susinast hoolimata ära otsustatud.

 189. Konspiraator 13. juuli 2011 kell 23:01

  India annab eeskuju, kuidas “seda asja ära otsustada”

  Gay marriage has gotten its due. Now it’s time to pave the way for monkey marriage……..As for the lucky couple, Raju, the groom, was known in his village for “eating, sleeping and smoking cigarettes with his owner, Ramesh Saini, who treated him like a son.” Chinki, the bride, belonged to a priest in a nearby village.

  Kiviajas elavad kitsarinnalised primatofoobid on muidugi risti jalus ees nagu igasugusel progressil ikka.

  It turns out there is just one small problem: the marriage, according to officials, violates the 1972 Wildlife Protection Act. Citizens aren’t allowed to pet or train monkeys, never mind marry them off

  Edasi läheb lugu klassikalises Romeo ja Julia stiilis, keelatud armastus, põgenemine….

  As a result, both the monkeys and their owners were forced to go into hiding……The monkeys, meanwhile, were secretly married in the deep woods as a result.

  Read more: http://newsfeed.time.com/2011/.....z1S17TTeVB

  Kahjuks artikkel ei täpsusta, kas ahvid oli sama või erisoolised.

 190. dig 13. juuli 2011 kell 23:31

  Konspiraator ütles:

  Kuidas see hea administreerimistava “selle asja ära otsustamisse” puutub?

  Mitte hea administreerimistava, õigus saada hästi valitsetud. Mõnel pool on tal ajaloolistel põhjustel muid nimesid ka, näiteks kuninga rahu.

  Euroopalikus valitsemismudelis on niisugune komme, et valitsejad teenivad üldrahvalikke, mitte iseenda või oma sõpruskonna või Facebooki fänniklubi huve. Selle tagamiseks on sajandite jooksul hulka põnevaid võtteid leiutatud, näiteks nõudmised, et valitsemine käiks seaduse piirides, et seadused oleksid avalikud ja, et valitsejad situatsioonides, kus nad seaduse järgi oma isiklikust ekspertiisist juhinduma peavad, kuulaksid nad asjassesegatud ära ja selgitaksid oma otsuseid. Loomulikult on selle taga ka mitmeid kontrollimehhanisme alustades sellest, et peaaegu kõigil riigiametnikel on ülemused, kellele nende alluvate pahategude peale kaevata saab, et on olemas halduskohtud, kuhu inimene saab pöörduda, kui tal on alust kahtlustada, et valitsemistegevuse käigus tema seaduslikke õigusi rikutud on ja kuni selleni välja, et kui rahvas leiab, et tema huvisid ei ole hästi teenitud, võib ta tippjuhtkonna välja vahetada ja lasta uutel poliitikutel uusi poliitikaid edendada.

  Tõenäoliselt ajad Sa euroopalikku mudelit millegi muuga segamini. Näiteks Ameerikas on mõnedel valitsemishierarhiatasemetel täheldatud hoopis niisugust mudelit, et valitsejal on väga laiad otsustamispiirid ja niikaua, kuni tema valijad tema poolt hääletavad, ei ole tal tarvis uurida, kas tema otsustused ka seaduse järgi käivad. Euroopa ajaloost on leida ka veel kolmandat sorti näiteid, kus valitseja roll on puhtprotseduuriline, kuna paljudes küsimustes on otsustamisõigus üksnes rahval otsehääletamise teel. (Tõsi küll, kuna valitsemisotsustuste hulk on pärast keskaja lõppu na suureks kasvanud, käib see tänapäeval reeglina nii, et valitsejal lastakse otsustada “tingimisi” ja kõiksuguseid otsustusi saab rahvahääletusel ära keelata või ümber otsustada.)

  Konspiraator ütles:

  37dal oli ka kõigil õigus sm. Stalinile kirjutada ja väidetavalt ta isegi luges neid kirju.

  Kas Sinu meelest on see piisav, et valitsemine hea oleks?

  Konspiraator ütles:

  India annab eeskuju, kuidas “seda asja ära otsustada”

  Fun fact: India on nii geograafiliselt kui kultuuriliselt väljaspool Euroopat.

  Kahjuks artikkel ei täpsusta, kas ahvid oli sama või erisoolised.

  Kas see oli kirjas, et kõnealuses jurisdiktsioonis peetakse neid ahve, kes inimesed ei ole, õigussubjektideks ning teovõimelisteks?

 191. Martin Vällik 14. juuli 2011 kell 0:01

  @Martin Vällik:
  käisingi kohal, hulk huvitavaid inimesi ja kunstipärane kleepsukogu (sain ühe kogu endale ka):

 192. dig 14. juuli 2011 kell 15:53

  Nüüd vaatleme alternatiivhead valitsemismudelit. Ann Coulter’i deemoniraamatust pärinevat visiooni vahendab Daily Caller’is Jamie Weinstein:

  “But more important, abortion clinic violence should not be filed under ‘Political Violence’ at all. It should be filed under ‘Things Liberals Won’t Let Americans Vote On.’…When there is no legal process for pro-lifers to pursue to outlaw abortion – unlike every policy liberals violently protest – some pro-lifers will inevitably respond to lawlessness with lawlessness,” Coulter writes. “In the first few years after [Planned Parenthood v. Casey], about six more people were killed in attacks on abortion clinics. Most of the abortionists were shot or, depending upon your point of view, had a procedure performed on them with a rifle.”

  “There were no more constitutional options left to fight judicial tyranny on the little matter of mass murder,” she concludes. “Thus, abortion clinic violence is more akin to the Tiananmen Square protests in Communist China than any liberal riot in America. Want to stop violence at abortion clinics? Repeal Roe and let Americans vote.”

 193. salvey 17. juuli 2011 kell 8:05

  Mihkel Kunnus: Erinevus rikastab ebameeldivusi

  Inimesed diskuteerivad, vaidlevad, argumenteerivad, et kaotada erimeelsused ja saavutada üksmeel. Ka kampaania “Erinevus rikastab” ja OMA festivali eesmärk on saavutada üksmeel neile olulistes asjades: nad taotlevad rahva hulgas maksimaalset üksmeelt selles, et seksuaalvähemused on neutraalne või positiivne ilming ning seetõttu neisse enam ei peaks suhtuma tolerantsiga.

  Tolerantsuse ainus mõistlik sisu on see, et ei üritata hävitada, ära kaotada vastuvõetamatut ilmingut.

  Lihtsustatult: homoaktivistid tahavad ära kaotada konservatiivsust, äärmuslikumad konservatiivid homoseksuaalsust, rahvuslased kosmopoliitsust, vasakpoolsed rahvuslust jne. Ma ei räägi loomulikult inimeste füüsilisest hävitamisest, vaid hävitada tahetakse ilming, see, mis neile teistele, erinevatele on paraku määravalt oluline, mis loob nende identiteeti; neid inimesi tahetakse muuta, panna nad endaga jagama samu veendumusi.

 194. dig 22. juuli 2011 kell 19:08

  Think Progress kirjutab Focus on the Feline Family eksperdi katsest seaduse geivaenulikuks väänamise nimelt teadust väänata.

 195. Viktor 03. august 2011 kell 16:38

  Näed sa siis. Ka LGBT leeris leidub inimesi, kes leiavad, et oma seisukoha pealesurumine ei ole mõtekas.

  20-aastane noormees Sander elab õnnelikult koos oma noormehega ja ei häbene oma orientatsiooni sugugi. Ometi on Sander kategooriliset geiabielude, lapsendamise ja geiparaadide vastu.

 196. dig 03. august 2011 kell 21:13

  Kahtlemata on huvitav, et sääraste veidrate vaadetega inimesi leidub, aga miks tema seksuaalsed eelistused asjasse puutuvad? Viktor, kas Sinu meelest teeb Sanderi gei-olemine tema poliitilised vaated kuidagi veenvamaks?

 197. Konspiraator 03. august 2011 kell 21:51

  No maailmas on inimesi, kelle jaoks on seksuaalsed eelistused vaadete avaldamisel üliolulised. Näiteks geikristlased ei saa oma religioosseid vaateid mitte ilma seksuaalsete eelistusteta käsitletud.

 198. dig 03. august 2011 kell 22:22

  Selle kohta on WingNutDaily artikkel.

  Now that GOProud has been officially outed as a non-conservative group by the American Conservative Union and the Conservative Political Action Conference, the story of how that well-funded homosexual activist organization infiltrated the conservative movement in Washington warrants continued scrutiny.

 199. dig 08. august 2011 kell 11:50

  Bryan Fischer esitab Renew America’s kaunis puhtakujulist demagoogiat:

  Homosexual bigots continue the “Night of the Long Knives” purge against anyone and everyone who believes in natural marriage.

  The latest targets for their hatred and bigotry are the owners of the Wildflower Inn in Vermont. The inn’s owners, Jim and Mary O’Reilly, are facing a potentially crippling lawsuit for one reason and one reason only: they have a religious conviction that marriage is the union of one man and one woman.

  They respectfully declined to rent out their facility used for a lesbian wedding reception. Said the O’Reillys, “Many of our guests have been same-sex couples. We welcome and treat all people with respect and dignity. We do not however, feel that we can offer our personal services wholeheartedly to celebrate the marriage between same-sex couples because it goes against everything that we as Catholics believe in.”

  So the harassment of the O’Reillys is clearly “motivated by prejudice against (their)…religion.”

  Tõenäoliselt on kasutatav demagoogiavõte bait-and-switch; veidrate seksimõtetega vanamees hüppab kategooria “kitsarinnaline lesbivihkaja” pealt kategooriale “kristlane” ning üritab järeldada, et kui kristlastel ei lubata rikkuda seadust, mis lesbide diskrimineerimise ära keelab, on tegemist kristlaste diskrimineerimisega.

  According to the template of the left, they have become the victims of a hate crime.

  Selle konkreetse demagoogia juures on veel huvitav tähele panna, et autor alustab viharoima definitsiooniga, mis lükkab vaiba alla kriteeriumi “roim”. Pärismaailmas ei ole ilma roimata ka viharoima.

 200. dig 11. august 2011 kell 15:14

  Tuntud Interneti- ja trükipressitroll Ann Coulter on kapi alt välja roninud ja nüüd kapi sees, kirjutab WingNutDaily.

  Columnist Ann Coulter, whose work appears weekly on WND, is joining the advisory board of GOProud, the Republican homosexual activist organization whose leaders say they are “conservative.”

 201. dig 13. september 2011 kell 11:29

  The Raw Story kirjutab poliitikust, kes räägib, et selleks, et geidel õigusi oleks, tuleb nende abiellumine ära keelata.

  Republican state Rep. Dale Folwell, who is co-sponsoring an effort to make marriage discrimination a part of North Carolina’s state constitution, asserted Monday that without the constitutional amendment, LGBT people would actually be at a risk of losing rights.

  To back up his argument, Folwell cited a decision by the Univ. of Rochester requiring domestic partners to get married to continue receiving health care benefits after New York legalized same sex marriage.

  “I’ve met with the opposition,” Folwell said during a House Rules Committee debate. “And like in every bill that I’ve ever worked on, when I meet with with the opposition, I learn something. Recently I met with the professor over at — [Dr. Maxine Eichner] from UNC Chapel Hill — and I asked this question… Is it possible that if we don’t bring certainty to this issue in North Carolina — give people an opportunity to vote on it — is it possible that people that she advocates for can actually lose rights?”

  “What we just learned after I asked that question, today or last week the University of Rochester, a private institution in New York that previously gave health care rights to same sex couples, are now rescinding those rights by saying that if you want to receive health care benefits then you have to get married. So, that’s a right that was taken away from a private institution because of laws being uncertain.”

 202. salvey 16. september 2011 kell 9:28


  TV3: geinoored käivad end koolides tutvustamas

  Koostöös Avatud Eesti Fondiga tähistavad MTÜ Eesti Gei Noored demokraatia nädalat, mille raames käiakse gümnaasiuminoortele jutustamas, miks peaks homoseksuaalidest, aga ka teistest ühiskonnas tõrjutud inimestest hoolima ja millised on geiõigused.

  TV3 uudised jälgisid üht sellist loengut Haapsalu kutsehariduskeskuses, kus üheksa noormeest end eneseväljendusega tagasi ei hoidnud.

  Eesti tuntuim homoaktivist Lisette Kampus rääkis õpilastele pikema demokraatiateemalise loengu järel, et homodel puudub abiellumise võimalus ning jagas oma isiklikke kogemusi «kapist välja tulemisel».

  «Mulle isiklikult väga meeldis, et kuulajateks olid just poised, sest tihtipeale võib poistel olla seoses selle teemaga küsimusi, mida ei ole võimalik päris igas ringkonnas küsida,» rääkis Kampus.

  Tema sõnul on loengute eesmärgiks informatsiooni jagamine ning see, kuidas keegi pärast homodesse suhtub, jäägu igaühe enda otsustada.

  Teada on, et näiteks Pärnu Sütevaka gümnaasium ei soovinud samast loengust telekajastust, kuna pidas teemat liiga

  lisatud on ka video

 203. salvey 16. september 2011 kell 9:36

  salvey ütles:

  lisatud on ka video

  mul videot vaatata ei õnnestundki :-s (soovitati miski asjandus välja lülitada, ei hakka igaks juhuks proovima)

 204. dig 19. september 2011 kell 1:14

  Digital Cuttlefish kirjutab New Yorgis töötavast usinast ja ustavast abieluõnnespetsialistist.

  Rose Marie Belforti was
  A brave and honest clerk
  Who said that God himself decreed
  She could not do her work

  To serve the state, her job required,
  But Rose observed a flaw—
  She could not serve New York; instead,
  She served a higher law

  She will not sign certificates
  When same-sex couples wed;
  The path to hell goes that way, and
  She simply won’t be led.

  Salme on kokku kaheksa.

 205. dig 20. september 2011 kell 20:41

  NBC kirjutab, et Ühendriikide relvajõududes kehtib nüüd poliitika, mis keeldab homoseksuaalseid sõdureid diskrimineerida.

  On Tuesday, “Don’t Ask, Don’t Tell” was repealed, ending a nearly 20 year ban on gays serving openly in the military. Now Mike and other dedicated service members will be able to share their sexuality freely without fear.

  “My service to the Marine Corps, my service to my country has never been about me,” Mike says.

  For Mike, who asked that his real name not be used, Sept. 20 isn’t the day that he comes out of the closet, but the day he will no longer have to conceal part of his life. He asked that his name not be used because he wants the opportunity to have this conversation with his co-workers on his own terms. It doesn’t mean he’ll announce to every Marine that he’s gay, but it means he can if he chooses.

  Care2 kurdab, et transseksuaalsete sõdurite diskrimineerimine ikka veel lubatud on.

  The repeal of the military’s ban on openly gay service personnel has been lauded, and quite rightly, as a step forward in equality. However, one thing the lifting of the ban on September 20 will not do is help trans servicemembers who continue to suffer the risk of separation if they are open about their identity.

  As such, Service Members Legal Defense Network together with the National Center for Transgender Equality have issued guidance ahead of the DADT repeal to reinforce to trans servicemembers that existing military regulations beyond the scope of “Don’t Ask, Don’t Tell” still classify transgender people as unfit for service. Therefore, if servicemembers publicly or privately identify as trans while in the military, access transition-related care or have a related medical diagnosis they are still at risk of separation. Also, transgender identifying servicemembers are still barred from entering the armed forces.

 206. dig 20. september 2011 kell 20:51

  Human Rights Watch kirjutab, kuidas omaaegne progressiivne Hollandi seadus transseksuaalide kohtlemise kohta veerandsaja aasta jooksul tagurlikuks ja diskrimineerivaks saanud on.

  (Amsterdam) – The Dutch Civil Code violates the human rights of transgender people, and the government should amend it without delay, Human Rights Watch said in a report released today. The government should revise article 28 of the civil code, which requires transgender people to take hormones and undergo surgery to alter their bodies and be permanently and irreversibly sterilized before they can have their gender legally recognized on official documents Human Rights Watch said.

  In 1985, the Netherlands was among the first European nations to adopt legislation enabling transgender people to change their registered gender. Over a quarter of a century later, though, the Netherlands has lost its leading edge, Human Rights Watch said. Legislation that at the time represented a progressive development is wholly out of step with current best practice and understandings of the Netherlands’ obligations under international human rights law. Several European countries like Portugal, the United Kingdom, and Spain have already done away with the surgical and hormonal requirements. As the law stands in the Netherlands, transgender people must undergo major surgery, requiring considerable recovery time, to change their official gender.

  Transgender people’s rights to personal autonomy and physical integrity are protected by the Dutch constitution, subject to restrictions imposed by the law, as well as by several international human rights instruments ratified by the Netherlands, including the International Covenant on Civil and Political Rights and the European Convention on Human Rights.

  “It takes years before people can meet the conditions imposed by article 28,” Dittrich said. “During that time, they must live with identity documents that deny a fundamental aspect of their personality. For trans people who do not want surgery, and who will therefore never be able to change their identity documents, these obstacles last a lifetime.”

 207. Mart K. 21. september 2011 kell 9:44

  Lahe vaimulik ja teoloog Jaan Lahe leiab, et Eesti kirikud võiksid rohkem sallida ja vähem kiusata “hoolimata seksuaalsest orientatsioonist ja etnilisest päritolust”. Keskkonnas petitsioon.com allkirjastamiseks ilmunud, ennekuulmatult ebakristliku üleskutse on avaldanud mh Delfi.

  Me soovime, et kirik ei igatseks nostalgiliselt minevikku, vaid keskenduks oleviku reaalsusele ja vaataks ka tulevikku. Me soovime, et kirik oleks tänapäevane, demokraatlik ja avatud. Et ta oleks inimsõbralik ja hooliks inimesest ning väärtustaks inimest kui isiksust. Et ta hindaks haridust ja teadust ning arvestaks teoloogia ja mõtlemise arenguga. Et ta oleks valmis ühiskonnaga dialoogi pidama, lähtumata tõevaldaja võimupositsioonist. Et kirik väärtustaks vaimset ja vaimulikku mitmekesisust, lubades seda endas ja toetades ühiskonnas. Et ta oleks vaimulikuks koduks kõigile, kes teda vajavad, välistamata kirikust ühtegi inimgruppi.

 208. salvey 22. september 2011 kell 9:17


  Toivo Tänavsuu: Homomeelsed mässavad Jumala vastu, pange popkorn valmis!

  Omasooiharus on patt — seda ei saa piibel enam selgemini väljendada. Õnneks selgitab piibel ammendavalt sedagi, miks see tõsiasi paljudele kohale ei jõua: sest nad on antud oma rõveduste meelevalda. See on valikute küsimus.

  Selleks pole vaja teoloogilist haridust, et piiblist välja lugeda: aastatuhandeid on inimesed oma pattudele õigustust otsinud, kuid selle tulemuseks on olnud tavaliselt tervete rahvaste hävitamine sellesama armastava, andestava ja “tolerantse” Jumala poolt. Aastasadade jooksul pole midagi õpitud.

  Kui kirik oleks humanistlik, tähendaks see seda, et maailma naba on inimene ja tema otsustab, mis on õige, mis vale. Aga kiriku väärtus on null, ta tegeleb palja tühikargamise ja ajaraiskamisega, kui tema tegevus ei toetu ega ole juhitud Jumala sõnast.

  Homomanifest tõstab kirikud esile kui mingid müstilised sakraalsed pühaduse kantsid, kus leidub vanamoelisi kirikuisasid, kes geisid kiusavad, ähvardavad ja isegi represseerivad. Tegelikult on kirik täpselt nii püha kui pühad on sealsed inimesed ja kui palju tema tegevus ajas muutumatule piiblile toetub.

  Kõik muutub ajas, universum muutub, Maa pealsed maastikud muutuvad, eluvormid muutuvad ja arenevad vastavalt muutunud oludele, paljud liigid surevad välja ( inimese tegevuse tõttu paljudel puhkudel või kliimamuutumise tõttu, mitte see pärast, et jumal neid karistaks, arvan ma) A`vbl muutub isegi Jumal? Miks peaks piibel olema muutumatu, liiatigi, kui tegu on nö Elava Jumala sõnaga? (Ma ei usu ka, et Piiblis oleks soovitusi popkorni söömise kohta, hmm see pole ometi kokaraamat; no ma pole küll eriti põhjalikult uurinud ka…)

 209. dig 22. september 2011 kell 12:36

  salvey ütles:

  A`vbl muutub isegi Jumal?

  Piiblit kasutavad jumalausklikud võivad leida kuuldusi Jumala ümbermõtlemisvõimest näiteks 1. Moosese raamatu 6. peatükist.

 210. Mart K. 22. september 2011 kell 16:40

  Rabava näitena sünkronismifenomenist on Married To The Sea avaldanud täna pildi ja pühakirjakoha samal teemal.

 211. salvey 21. oktoober 2011 kell 11:36

  Tanel Jan Palgi: Ma ei saa oma elukaaslasega abielluda, sest ma olen homo Delfi

  Eesti seadusandluses ei ole eraldi abieluseadust, on perekonnaseadus. Kas sooneutraalne partnerlusseaduse leping hakkab kuuluma perekonnaseaduse alla? Et heteroseksuaalsed paarid saavad seaduse jõustudes juurde ühe lisavaliku — kes ei julge abielluda, võib lihtsalt sõlmida lepingu?

  Homoseksuaalsed paarid jäävad ikkagi ebavõrdsesse seisu, sest neile jääks vaid üks valik. Oma partnerilt saaksin küsida: “Kas sa sooviksid minuga partnerlusseaduse lepingut sõlmida?”. See ei kõla sugugi nii vanakooli romantiliselt ja pühalikult kui abieluettepanek.

 212. Konspiraator 22. oktoober 2011 kell 0:01

  Isand emand Palgi on superpiider. Hetkel pedereerub ja häbistab ta Eesti rahvast Austraalias, kus nõuab, et Austraalia vabadusesammas peaks olema pederastide abielu legaliseeriv seadus.

  If anyone asked where Australia would erect it’s statue of freedom, to Adelaide, Melbourne or Sydney then maybe the best way to build freedom would be through abolishing discrimination in law all over the country

  http://www.onlineopinion.com.a.....icle=12265

  Haletsusväärne ja näitab väga hästi selliste inimeste vaimseid probleeme. Joosta ühest planeedi otsast teise, elatuda juhutöödest ja ainus elu mõte on vihastada inimesi teooriaga, et Universum peaks urruaugu ümber pöörlema.

 213. salvey 22. oktoober 2011 kell 4:05

  Konspiraator ütles:

  häbistab ta Eesti rahvast Austraalias

  Eestist on laia maailma viimasel ajal läinud ka hulk murdvargaid ja suisa röövleid (tõenäoliselt heterosid), kes väheke objektiivsemalt võttes meie vabariigi häbistamisega palju efektiivsemalt toime peaks tulema.

 214. K_V 22. oktoober 2011 kell 6:39

  Konspiraator ütles:

  Isand emand Palgi… nõuab, et Austraalia vabadusesammas peaks olema pederastide abielu legaliseeriv seadus.

  Homoseksuaalidel on üks oluline argument – nende suhe on juriidiliselt korrektne.
  Kui palju ka ei oleks teist sorti alternatiivseksuaale, kuidas nende keelatud armastus neid ka ei piinaks, juriidilise legaalsuse puudumine jätab nad virisemise õigusest ilma.
  Austraaliasse saaks sedamoodi juriidilise korrektsuse sammas, mitte vabadusesammas.

 215. Konspiraator 22. oktoober 2011 kell 8:04

  salvey ütles:

  Eestist on laia maailma viimasel ajal läinud ka hulk murdvargaid ja suisa röövleid (tõenäoliselt heterosid), kes väheke objektiivsemalt võttes meie vabariigi häbistamisega palju efektiivsemalt toime peaks tulema.

  Kuule. Kaabaklust tervele riigile näkku sülitamisega võrrelda mitte kuidagi ei saa. Austraalias on ajaloo jooksul olnud lugematu hulk kangelasi ja nüüd tuleb keegi seletama, et kõik nad langesid ainult sellepärast, et pederastid saaksid abielluda.

  Paari päeva pärast on ühe meie sõduri matused. Sa mine ütle ta vanematele, et pole vaja teie pojale ausammast, teeme parem pedeabielu. Et siis sümboliseerib vabadust jne…

  Haletsusväärne. Ja jäledam kui ükskõik milline kuritegevus. Pättidel on vähemalt mingisugunegi au ja häbitunne olemas. Mitte ükski pätt pole deklareerinud, et langenud kangelastele ausamba püstitamise asemel võiks kriminaalkoodeksit lõdvemaks lasta.

 216. salvey 22. oktoober 2011 kell 10:55

  Konspiraator ütles:

  Austraalias on ajaloo jooksul olnud lugematu hulk kangelasi

  Austraalia on riik, kelle praegused elanikud on suures osas kunagi sinna asumisele saadetud mitmesuguste pahategude sooritajate järeltulijad. No ma ei tea täpselt, aga võimalik, et mõned saadeti ka homoseksuaalsuse eest välja.
  Ja sa võiksid oma shovinismi vähendamiseks ja oma maailma avardamiseks lugeda näiteks Austraalia kirjaniku Katharine Susannah Prichardi raamatut Coonardoo

 217. salvey 22. oktoober 2011 kell 11:47

  @salvey:
  Lola – The Kinks (Lyrics) üks teemasse sobiv ilus laul ka.

 218. dig 22. oktoober 2011 kell 15:44

  salvey ütles:

  Austraalia on riik, kelle praegused elanikud on suures osas kunagi sinna asumisele saadetud mitmesuguste pahategude sooritajate järeltulijad. No ma ei tea täpselt, aga võimalik, et mõned saadeti ka homoseksuaalsuse eest välja.

  Relevantseks dokumendiks võib pakkuda näiteks seda nimekirja Adelaide‘iga 1855. aastal Portlandist Fremantle’isse saadetuist, kellest William Aitken’i patuks on märgitud Attempted sodomy – see James White (3668) ja James White’i patuks Attempted sodomy – see William Aitken (3621).

 219. dig 22. oktoober 2011 kell 15:49

  @Konspiraator:
  Konspiraator, aga miks üritad Sa kangelaste saatust vägisi tuvide urruaukudega kokku siduda?

 220. Konspiraator 22. oktoober 2011 kell 17:46

  salvey ütles:

  Ja sa võiksid oma shovinismi vähendamiseks ja oma maailma avardamiseks lugeda näiteks Austraalia kirjaniku Katharine Susannah Prichardi raamatut Coonardoo

  Ma jälle soovitaks Sulle oma maailma avardamiseks selliste rassivihast nõretavate teoste lugemine lõpetada. Pole see valge mees sugugi kogu maailma kurja juur.

  dig ütles:

  Relevantseks dokumendiks võib pakkuda

  Antud konteksis see dokument vaevalt relevantne on. Lisaks sodomiitidele saadeti tõepoolest välja hunnik igasugu pahalasi aga erinevalt pederastidest ei proovi nende järelkäijad Austraalias kuritegevust legaliseerida

 221. salvey 22. oktoober 2011 kell 18:32

  Konspiraator ütles:

  selliste rassivihast nõretavate teoste lugemine lõpetada.

  IMHO on Coonardoo mitte rassivihast nõretav, vaid üks kõige poeetilisemaid, kaasahaaravamaid, inimsuhetest ja elust realistlikult rääkivamaid raamatuid, mida ma oma elu jooksul üldse olen lugenud (ja ma olen päris palju lugenud) Nii et julgeksin kõigile soovitada küll.

 222. Konspiraator 22. oktoober 2011 kell 19:27

  Nuh, poeetiline ja kaasahaarav on muidugi suhteline mõiste. Sedalaadi kirjandust on lademetes. Meie kandis ilmselt “Onu Tom,i onnike” kõige kuulsam.

  Aga raamatu mõte on ju viha tekitamine valgenahaliste ja nende ühiskonna vastu. Et siis missugused peletised me kõik oleme. Ja kui head kõik teised on.

  Äkki keegi oskab soovitada kirjandust põliselanike küüsi sattunud valgete naiste saatusest. Samas stiilis, ehk siis kus mittevalgeid kõige mustemates värvides kujutatakse, mõni üksik kogu ühiskonna vastu võitlev mitterassist välja arvata…..:D

 223. salvey 23. oktoober 2011 kell 10:13

  Konspiraator ütles:

  Aga raamatu mõte on ju viha tekitamine valgenahaliste ja nende ühiskonna vastu. Et siis missugused peletised me kõik oleme. Ja kui head kõik teised on.

  Ma oletan, et sa pole seda raamatut lugenud, nii et sinu spekulatsioonid selle üle, mis ta mõte on , on IMHO siin kohal kohatud.
  Ilukirjandust ei kirjutata kultuurimarksistlikke või mingeid muid vandenõulisi eesmärke silmas pidades. Tavaliselt kirjutavad sedasorti raamatuid (see puudutab muidugi ilukirjanduse paremikku) inimesed, kes teistmoodi lihtsalt ei saa. Keegi, ei mäleta enam kes, on öelnud, et see, kellel peas kõik päris korras on, ei kirjuta iial ühtegi raamatut.

 224. dig 23. oktoober 2011 kell 11:30

  Konspiraator ütles:

  Aga raamatu mõte on ju viha tekitamine valgenahaliste ja nende ühiskonna vastu. Et siis missugused peletised me kõik oleme. Ja kui head kõik teised on.

  Kardetavasti on tegemist Su isikliku luuluga, millele ei teeks ilmselt raskusi ka Naksitrallidest rassiviha “leidmine”.

 225. Mart K. 23. oktoober 2011 kell 15:53

  dig ütles:

  …ei teeks ilmselt raskusi ka Naksitrallidest rassiviha “leidmine”.

  Millest me räägime!?! “Naksitrallide” on ilmselgelt grupiviisilist homoseksualismi, jäledaid perverssusi, progressivaenulikku ökofašismi, intellektuaalset elitareismi, narkomaaniat, ritualistlikku loomapiinamist ja radikaalset ühiskondlikku vastutustundetust propageeriv kultuurimarksistlik soperdis, mille üks ja ainus eesmärk on järeltulevate põlvede mõistuse mürgitamine pede-kommu-aadetega.

 226. dig 23. oktoober 2011 kell 19:07

  Konspiraator ütles:

  Äkki keegi oskab soovitada kirjandust põliselanike küüsi sattunud valgete naiste saatusest.

  Palun väga: lugu valgest naisest, kes põliselanike sekka sattus ja nende seksuaal- ning muid himusid rahuldada aitas. (Spoiler: lõpuks mürgitavad paaniliselt mitterassiste kartvad põliselanikud peategelase ära.)

 227. salvey 23. oktoober 2011 kell 19:21

  Konspiraator ütles:

  Äkki keegi oskab soovitada kirjandust põliselanike küüsi sattunud valgete naiste saatusest


  Corinne Hofmann
  Valge Masai
  Seda olen ise lugenud. Tõesti oli väga huvitav. Soovitan :)

 228. Konspiraator 23. oktoober 2011 kell 19:54

  salvey ütles:

  Ma oletan, et sa pole seda raamatut lugenud, nii et sinu spekulatsioonid selle üle, mis ta mõte on

  Sellistes asjades pole vaja spekuleerida. Ma ei ole Der Stürmeri kõiki numbreid ka lugenud aga kui mulle mõni viidatakse, siis olen üsna kindel, et jutt seal ei ole just väga antifašistlik ja juudisõbralik.

  salvey ütles:

  Ilukirjandust ei kirjutata kultuurimarksistlikke või mingeid muid vandenõulisi eesmärke silmas pidades

  See on küll skeptikule vääriline avaldus. Tore kuulda, et kõik NLiidu aegne ilukirjandus oli täielikult ideoloogiavaba. Ning kui asju laiemalt vaadata, siis autorite isiklik maailmavaade nende teostes kuidagi ei väljendu ning ühte põhilist propagandatehnoloogiat ehk siis isiklikele emotsioonidele mängimist ei eksisteeri.

  salvey ütles:

  Tavaliselt kirjutavad sedasorti raamatuid (see puudutab muidugi ilukirjanduse paremikku) inimesed, kes teistmoodi lihtsalt ei saa.

  Sellega võib tõepoolest nõustuda. Iga veendunud marksist tunneb vajadust oma ideoloogiat kuulutada. Pr.Prichard teadupärast oli Austraalia Kommunistliku Partei asutajaliige ja jäi selleks kuni oma surmani. Võtame selle autori teise teose, täiesti ideoloogia ja propagandavaba 1956dal aastal kirjutatud “Why I am a communist” ning loeme sealt 1933da aasta NLiidu külastuse muljeid.

  These facts usually impressed people. They were prepared to admit that the theory of Communism was reasonable enough; and that peoples of the U.S.S.R., living in accordance with these principles, had achieved better living and working conditions than they had ever known before.

  http://www.marxists.org/histor.....rd-why.htm

  Nii et proua oli ühtlasi ka skeptik, kes faktidele tuginedes võhikuid veenis. Haritud ja teaduspõhise mõtteviisi kandja jaoks oli ju ilmselge et 1933da aasta NLiit oli elamiseks parim paik maamunal. Raamat on 1956dast aastast, nii et proual oli 23 aastat aega oma fakte kontrollida.

  Nii et ikkagi jõuame sinnamaani, et tegemist on 48 aastat komparteis olnud ja isegi 60date keskel Stalini riiki kiitnud elupõlise marksisti propagandaüllitisega. Isegi Su enda viidatud ramatututvustus väidab et

  Romaani tugevasti idealiseeritud kangelannasse on kirjanik koondanud Austraalia põlisrahva parimad jooned, mida valged on aastasadade jooksul püüdnud hävitada

  Valged, mitte üksikud suslikud. Terve rass on paha ja üritab aastasadu parimaid jooni hävitada.

 229. Konspiraator 23. oktoober 2011 kell 21:34

  salvey ütles:

  Valge Masai

  Aga Masailugu ei ole ju südantlõhestav kirjeldus naisest, kelle elu tänu nahavärvile põrguks tehti. Ma muidugi olen ainult filmi näinud ja möönan, et filmimehed võisid algse süžee pea peale pöörata. Film vähemalt küll Keenia elanikke iseennast häbenema ei pane ning ei kujuta neegreid mingite rassistlike peletistena, kelle ainus tegevus on heade ja õiglaste valgete taga kiusamine.

  Ma ootaks ikka midagi sellist, mis noore lugeja püha viha täis ajaks, midagi tagurpidi Onu Tom,i stiilis….:D

 230. salvey 24. oktoober 2011 kell 7:59

  Konspiraator ütles:

  See on küll skeptikule vääriline avaldus.

  Heakene küll, see ei olnud tõepoolest sekeptikule vääriline avaldus; igisobivaks näiteks “Valgus Koordis” ja loendamatud teised kirjatükid.
  Kuid minus küll Coonardo mingit rassiviha ei tekitanud, kinnitan uuesti, et tegemist oli realistliku raamatuga.
  Kehva skeptikuna ma ei viitsi hakata siinkohal allikaid otsima, kuidas aborigeenide käsi praegu käib ja palju neid veel alles on, aga ega ma kahtlegi, et millises seisus nad ka poleks, on nad ise süüdi sinu meelest, laisad, lollid jne.
  Võtame siinkohal hoopiski uue raamatu ja mandri ette:
  Dee Brown
  Mata mu süda Wounded Knees
  See ei ole ilukirjandus vaid faktipõhine teos. Valge rassi poolt tehti terve manner üpris halastamatult põliselanikest tühjaks ja veeti mustalt mandrilt hulgaliselt murjaneid asemele. Ma ei anna mingeid hinnanguid ega ärgita rassiviha omaenda rassi vastu, elu paraku ongi selline. (No hiljaaegu oli näiteks uudis 30 kopra massimõrvast ühes Eestimaa paigas; mis sa teed, kui nad inimeste elu-olu segama hakkavad. A`kui tulevikus kogu meie elu ainult suurematesse linnadesse koondub – nagu arvab Hardo Aasmäe – ja Eesti üheks suureks rahvuspargiks muutub, läheb ehk vähemalt kobrastel ja teiste elukatel väheke lahedamaks eluruumi mõttes) Kui need murjanid nii laisad ja töötegemiseks kõlbmatud olid (nagu sa väidad), no ei tea, mis hea pärast need ratsionalistidest valged neid sinna (Põhja-Ameerikasse) siis vedasid? Tuleb nentida, et must rass paistab tõesti väga visa olema – Lõuna- Aafrikagi saadakse oma kontrolli alla tagasi.
  Ma ei jaga rasse, nähtusi, inimesi, loomi headeks ja halbadeks – loodusseadustest lähtudes pole ju selliseid mõisteid olemaski.
  No isiklikumalt ja subjektiivselt võttes muidugi jagan – oma vajadustest lähtudes, aga see puudutab ainult neid inimesi, loomi, taimi, kellega mul lähemaid kokkupuutepunkte tekib, tõmban peenrast välja maltsa, rotile panen rotimürki, loen põhiliselt selliseid raamatuid, mis mulle huvipakuvad ja meeldivad jne. Teisisõnu üritan oma elukvaliteedi eest hea seista, nii nagu jõud ja mõistus lubab ja seadused võimaldavad.
  P.S. Postimehes kirjutab vahel üks mustanahaline, kui oled lugenud, tuleb välja, et murjanid on võimelised kirjaoskust omandama küll, kui nad seal võltsimisega ei tegele muidugi, kultuurimarksistlikel eesmärkidel. A`reaalis olen mustanahalisi ainult Tartu tänavatel vahel näinud – ja enamasti mõne noore eesti neiu seltskonnas, nii et eks mehepoegadel ole mõnevõrra muretsemiseks põhjust tõesti :) Sina oled lihtsalt üks ekstremistlikumaid näiteid, lisaks veel äge homofoob ja antisemiit kah, nö täiskomplekt. Aga äärmuslased pole kunagi tõsiselt võetavad inimesed, vähemalt mitte minu jaoks.

 231. uurija 24. oktoober 2011 kell 15:13

  Kujutleks ette olukorda, kus keegi isik X võitleb homode õiguste eest. Ise on ta heteroseksuaalne ja tal on ka lapsed, kes on tublid, õpivad koolis hästi ja omandavad lisaks haridusele ka teadusliku maailmavaate. Ainuke probleem on see, et mõni neist sattub usuorganisatsiooni, mis peab homuseksuaalseust suureks patuks. Ja mitte lihtsalt koguduse liikmeks, vaid aktivistiks, kes kirjutab ka meedias arvamuslugusid ja peab jutlusi. Mida teeb siis sellises olukorras isik X ?

 232. dig 24. oktoober 2011 kell 15:18

  uurija ütles:

  Mida teeb siis sellises olukorras isik X ?

  Ilmselt sõltub see tema iseloomuomadustest ja maailmavaatest, mille Sa miskipärast lähteandmete hulka sokutamata unustasid.

 233. uurija 24. oktoober 2011 kell 15:42

  Niipalju nagu mainisin tema maailmavaatest, et kodanik X on homode õiguste eest võitleja. Täpsustan siis veel, et ta teeb seda ikka oma vabast tahtest.

  Võib ju veel arutleda, et kui X on väga rikas, siis on dilemma testamendi tegemisel: kas ikka toetada suure varandusega oma järeltulijat, et too saaks selle rahaga tugevdada homofoobset organisatsiooni.

  Aga jah, jutt on puhtalt teoreetiline, nii et ei pea kaasa minema sellega:)

 234. salvey 24. oktoober 2011 kell 16:50

  Michal teeb eelnõu homode kooselu seadustamiseks

  Augustis küsis reformierakondlasest minister Kristen Michal neljalt suuremalt erakonnalt arvamust, kuidas minna edasi homo- ja vabaabielude küsimusega.

  Erakondadelt saadud vastuste põhjal otsustas Michal, et võtab järgmise aasta tööplaani vastava seaduse loomise.

  Michal põhjendas, et vabaabielude kõrval “muutub üha teravamaks” ka küsimus samasoolistele paaride kooselu registreerimisest.

  “See ei ole homoperekonna või homoabielu küsimus vaid küsimus sellest, kuidas kaitsta soost olenemata nõrgemat poolt siis, kui suhted enam nii pilvitud ei ole või kui ette tuleb kurbi ja ootamatuid sündmusi,” kirjutas Michal erakondadele.

  “Eesti tuleviku jaoks on põhiküsimuseks see, kuidas tagada, et eestlaseks olemine ei oleks kahanev nähtus ja laste kasvatamiseks oleks loodud kindlus ning head võimalused,” lisas ta.

  “Just seetõttu on oluline tagada peresuhetes kindlus nõrgemale poolele ning laste tulevikule. Mis võiks olla veel olulisem küsimus Eesti tuleviku jaoks?” küsis Michal.

  “Usume, et asjaliku arutelu tulemusel on võimalik jõuda tulemuseni, mis suhtub lugupidavalt kõikidesse maailmavaadetesse ning eelistustesse,” märkis Michal.

  “Eesmärk on kõigil ühine – Eesti inimeste elu paremaks muutmine,” rõhutas justiitsminister.

 235. salvey 24. oktoober 2011 kell 16:56

  @uurija:
  See kõlab nagu mingi ilukirjandusjutu lahjavõitu kondikava, mille skeptikute lehel kokkukirjutamisel küll eriti mõtet pole. Aga ma arvan, et maailma mastaabis võib taolisi juhtumeid olnud küll olla, nii et huvi korral on sul kindlasti mõni reaalne juhtum ka võimalik leida ja teada saada, kuidas lugu lõppes.

 236. Konspiraator 26. oktoober 2011 kell 2:04

  salvey ütles:

  Võtame siinkohal hoopiski uue raamatu ja mandri ette:
  Dee Brown
  Mata mu süda Wounded Knees

  Võib ka. See on samasugune jama nagu too eelmine. Milline lugu sealt Sinu arvates kõige koledam on? Viidet pole vaja, see raamat on mul omal riiulis olemas.

 237. salvey 26. oktoober 2011 kell 9:29

  @Konspiraator:
  Otsisin raamatu välja ja lugesin üle lõpu lehekülgedel 376 – 381. Kui Sina sama teed, need read aga Sinu südant ei liiguta, siis Sul polegi teda (st ülekantud tähenduses siis, organ mis verd mööda keha ringi ajab, on Sul muidugi olemas) Aga mis sa ikka arutad inimesega, kellel südant sees ei ole.
  Kuna minu poolt antud raamatusoovitused paistavad kõik jamad olema, eks anna siis ise mõni soovitus. Mein Kampf või?

 238. uurija 26. oktoober 2011 kell 11:25

  Kui sellest “ilukirjandusjutu lahjavõitu kondikavast” üldse mingit mõtet otsida, siis võiks ta olla alljärgnev:

  Kunagi oli televisioonis kampaania, kus üks klipp oli teemal “Aga kui sinu poeg tahab abialluda mehega?”
  Mina esitasin analoogse küsimuse “Aga kui sinu järeltulija peab homoseksuaalsust suureks patuks?”

  Nagu Kreisiraadios tabavalt öeldi “Kõik lapsed ei kasva selleks, kelleks me neid teinud oleme”. Sallivus võib saada proovile pandud väga erinevates olukordades.

 239. salvey 26. oktoober 2011 kell 11:34

  @uurija:
  Kumbki minu täisealistest lastest pole homoseksuaalsed, aga nad pole ka homofoobid ega pea homoseksuaalsust suureks patuks( ja ma ei usu, et nad astuksid mingisse usulahku) kui konkreetseks minna, seetõttu ma ei oska ka taolist olukorda endale ette kujutada.

 240. Mart K. 26. oktoober 2011 kell 12:07

  uurija ütles:

  “Aga kui sinu järeltulija peab homoseksuaalsust suureks patuks?” /…/ “Kõik lapsed ei kasva selleks, kelleks me neid teinud oleme.”

  Sporaadiline mässumeelsus, iga hinna eest vastuvoolu ujumine ja äärmuslikud vaated äärmuslikkuse pärast on omased paljudele teismelistele; enamasti rebellion without a cause päädib täisea saabumisega, mistõttu ma ei muretseks selle pärast rohkem kui punamustade nolkide antiglobalistlike ettevõtmiste, teisaldatud skulptuure matkivate našistide, huligaansuse piire ületavaid aktsioone korraldavate loomakaitseaktivistide või omavahelises suhtluses igapäevaselt hitlerlikku tervitust pruukivate siilisoenguliste noorhärrade pärast.

  Mis ma öelda tahan, on, et äärmuslikud vaated pole parem- või vasakkallakust hoolimata valimisealise elanikkonna seas eriti levinud.

 241. uurija 26. oktoober 2011 kell 12:14

  Poliitikute kõneosavus on ikka kadestusväärne. Kui kunagi nimetas üks rahvuskonservatiivsem poliitik homosuhteid väljasuremisstrateegiaks, siis nüüd tehaks justkui jälle panus rahvuse säilitamise soovile. Seekord aga tuleb välja, et just kõnealuse seaduse väljatöötamine aitaks kaasa rahva säilimisele

 242. Mart K. 26. oktoober 2011 kell 12:33

  Väljasuremisega hirmutamine on ühe leeri jaoks tavaline, pika ajaloolise traditsiooniga komme (mis enamasti osutub jamaks üksikasjadest hoolimata). Ning väljasurmaga hirmutamine pole päris sama, mis rahva säilimisele kaasaaitamine (mida kooselu pädev reguleerimine minu arusaamist mööda võib teha küll).

  Kui taoliseid lahknevaid arvamusi esitaks sama inimene, oleks põhjust ilkuda, aga “poliitikud” ei ole (õnneks) (vist) homogeenne mass.

 243. uurija 26. oktoober 2011 kell 13:17

  Mulle on omamoodi muljet avaldanud , kuidas poliitkud ja muudki tegelased oskavad ära kasutada inimeste hirme, et neile siis lahendusi pakkuda.
  Väljasuremise hirm on migil määral olemas ja sellele pakuvad lahendusi mõlemad pooled, ühe arvates aitaks seda vältida homode kooselu seadustamine, teiste arvates aga hoopis traditsiooniline peremudel.
  Ühine joon on hirmude kasutamine oma ideede “rahvale maha müümiseks”

 244. salvey 26. oktoober 2011 kell 15:17

  @uurija:
  Noh, idee järgi poliitikud ju selleks olemas ongi, et valijate ootusi ja lootusi täita, selle eest nad palka saavadki. Mis mõte neil muidu üldse oleks siis?

 245. dig 26. oktoober 2011 kell 18:26

  salvey ütles:

  @uurija:
  Noh, idee järgi poliitikud ju selleks olemas ongi, et valijate ootusi ja lootusi täita, selle eest nad palka saavadki. Mis mõte neil muidu üldse oleks siis?

  Alternatiivina võiksid nad ju kod. Uurija ootusi ja lootusi täita ning teised valijad kukeseenele saata.

 246. Konspiraator 26. oktoober 2011 kell 20:36

  salvey ütles:

  @Konspiraator:
  Otsisin raamatu välja ja lugesin üle lõpu lehekülgedel 376 – 381. Kui Sina sama teed, need read aga Sinu südant ei liiguta, siis Sul polegi teda

  Ajaloolised faktid ei puutu üksikisiku, sh. minu olemusse absoluutselt. Muidugi oli Wounded Knee,s toimunu kole aga mitte mustvalge, ehk siis pahad valged nottisid heast peast terve laagritäie indiaanlaseid maha.

  Kas Sulle neid lehekülgi lugedes esimese asjana silma ei torganud, et seal pole absoluutselt mitte mingisuguseid teise osapoole selgitusi. Kuidas armee ise juhtunut selgitas ? Seitsmendas ratsaväerügemendis oli sadu mehi, samamoodi kõrvalasuvas Pine Ridge asula tsiviilelanikud kes sündmuseid pealt nägid ja ise ka lahinguväljal käisid. Mitte mingeid nendepoolseid selgitusi pole.

  Raamatus pole isegi ametlikku ettekannet, mille kõik maailma üksused sõjaväeüksused teevad ükskõik millise tõsisema vahejuhtumi kohta. Kes andis korralduse tule avamiseks, mis põhjusel, lahinguplaan, algus, kulg, lõpp, mis edasi sai, kes tegi, mida tegi, mis põhjusel ja kes käskis.

  Kuidas see 7mes ratsaväerügement üleüldse sinnakanti sattus? Jõulud teadupärast on ju puhkeaeg. Miks nende minnekonžude desarmeerimisega nii tuline rutt oli, et ei lastud sõduritel isegi jõule pidada vaid kupatati nad jääkülma preeriassse?

  jne….Sellepärast ongi raamat jama, et ta ei vasta elementaarsetele küsimustele, mida iga vähegi ajaloole pretendeeriv kirjatöö peaks tegema. Meile esitatakse naeruväärne ühe pealnägija versioon kus üks juhuslik lask vallandas veresauna ja üritatakse selgitada et USA armee närvipundarde jõuk, kes suvalise paugu peale kogu oma tulejõu käiku laskis, kahurid kaasa arvatud.

  Kas Sul raamatut lugedes selliseid küsimusi ei tekkinud?

 247. salvey 26. oktoober 2011 kell 21:49

  Konspiraator ütles:

  üritatakse selgitada et USA armee närvipundarde jõuk, kes suvalise paugu peale kogu oma tulejõu käiku laskis, kahurid kaasa arvatud.

  Olen juhtunud nägema dokfilmi praegusest Iraagi sõjast ja see oli väga masendav. Sõdurid muutuvad tõesti närvipundardeks ja võivad ka lausa ilma suvalise pauguta tule avada. ( Ma ei üritagi olukorda must-valgena kujutada, muidugi on neil närvid pingul, iial ei tea, kes su läheduses plahvatada võib jne, nii et kindlam on nö pauk igaks juhuks kirja panna.) Kui vaja oli mingi hoone õhku lasta, seal oletatavasti viibivate isikute tõttu, siis ei tehtud numbrit juhuslikult sealjuures ette jäänud möödujast. Ja kohalikud pole mingid inglid muidugi, aga väga paljud täiesti süütud inimesed saavad sellegi poolest hukka ning ülejäänute elu paistis täieliku põrguna (no tegelikult öeldi see filmis lausa välja) igatahes mitte kuidagi parem vististi, kui Sadami ajal oli.
  Ja jäi mulje, et hämasid seal kõik, alustades Donald Rumsfeldist, nii et mis seal siis sõduritest ikka tahta. Ma ei üritagi siin mingit USA vastast kriitikat teha (ja asjad pole kunagi lihtsad ja ühesed muidugi ning minu aruke globaalsete küsimuste mõistmiseks napp) vaid üritasin lihtsalt tolle ammuse ajaga paralleele tõmmata, eks toona käisid asjad umbes samamoodi, ainult tehnika oli palju algelisem.

  Aga raamat raamatuks, faktid jäävad ju ikka faktideks, valged tapsid ju isegi kõik piisonid maha, et indiaanlased ikka kindlasti nälga sureks ja nakatasid neile antavad tekid rõugetega, seda olen ma mujalt kuulnud-lugenud.

 248. Konspiraator 26. oktoober 2011 kell 22:43

  salvey ütles:

  Aga raamat raamatuks, faktid jäävad ju ikka faktideks

  Jäävadki. Fakt on see, et kui asja lähemalt uurida, siis ei ole USA armeel mingit süüd. See Wounded Knee jama tõmbas väga palju tähelepanu, operatsiooni juhti James W Forsithi üritati kohtu alla anda ja kogunisti kahel põhjusel. Üks oli loomulikult lahing ja teine põhjus oli omaenda sõdurite surma põhjustamine.

  Nimelt kolonelihärra hakkas indiaanlastele toitu, telke koos ahjudega jagama, andis Suurjalale oma üksuse ambulantsivankri ning tegi muid südametule massimõrvarile omaseid tegusid aga unustas ühe põhilise asja ära. Nimelt relvade kokku korjamine. Igasuguses relvakonfliktis on esimene asi omaenda julgeolek ja relvad korjatakse kokku kohe, mitte ei oodata järgmise päevani, kus vastane on ette valmistunud, paremad relvad peitnud jne…..

  Kohus koloneli üle kukkus läbi, samamoodi kõik kompensatsiooninõuded USA valitsuse vastu. Sest kahjuks nõiausust lolliks läinud indiaanlased ise alustasid lahingut ja olid endale sellise reputatsiooni kujundanud, et sõduritel oli paanikaks põhjust küll. Suure südamega indiaanlased ju ei halastanud kellelegi, näiteks kasvõi tollesama 7da rügemendi Custer,i juhitud üksus, mis indiaanlaste poolt viimseni maha löödi ning ühtegi vangi ei võetud.

  Erinevalt Wounded Kneest kus haavatud indiaanlased kokku korjati ning lumetormi eest kirikusse varjule viidi ja raviti. Samamoodi anti ellujäänutele peavarju ja toitu. Viimased asjaosalised elasid kuni 60dateni, pea saja aastaseks.

  Nii et jama selle Wounded Kneega. Indiaanlased ise alustasid lahingut, uskudes oma nõida, kes väitis et nad on kuulikindlad. Nüüd tekib küsimus, et kuidas peaks käituma keegi kellele tungib kallale usuhull, kes on eelnevalt tõestanud, et tema ega tema sõbrad haavatuid ellu ei jäta, vange ei võta ning ühtegi sõjapidamist vähegi humaansemaks tegevat reeglit ei järgi.

  Iraagis muideks sama häda. Oma naha pärast kardavad kõik ning kui vaenlane ise metsiku sõjapidamisstiili peale surub, ei jää muud üle kui seda järgida.

 249. dig 26. oktoober 2011 kell 23:02

  Konspiraator ütles:

  Kuidas see 7mes ratsaväerügement üleüldse sinnakanti sattus? Jõulud teadupärast on ju puhkeaeg.

  Kuule-kuule, see on ju pseudoloogika, samasugune, nagu Sinu jutus OWS’ist ja loomaseksist. Sa võtad laest pealiskaudse väite, mis
  1. ei ole konkreetsust ja
  2. mis ei sobi sellesse konteksti
  ning üritad siis sellest tuletada konkreetseid väiteid.

  Wounded Knee veresaun toimus 19. sajandi lõpus. Idee, et jõulude paiku kodanlased (as contrary to põllumehed) erilist puhkamist peaksid korraldama, on Meerikas pärit 20. sajandi keskpaigast. Pealegi ei jäta juba paar tuhat aastat militaarstruktuurid oma militaar-asju lihtsalt sellepärast tegemata, et neil puhkus on.

  Muide, USA pseudoseadusest huvituvatele skeptikutele meenutab lugulaul jõulupuhkusest ka teist tuntud vandenõuteooriat: väidet, et Föderaalreservi Seadus võeti vastu jõuluvaheajal, kui peaaegu kõik seadusemeistrid puhkamas olid. Kui tänapäeval on jõulude puhul puhkamine Ameerikas üsna rutiinne, siis 1913. aastal ei olnud see teps mitte nii — valdav enamik senaatoritest oli kohal ja võttis arutelust aktiivselt osa.

 250. dig 26. oktoober 2011 kell 23:10

  salvey ütles:

  nakatasid neile antavad tekid rõugetega

  Kui paljud tekkide annetajatest meelega rõugetega kokku puutunute tekke annetasid, ei ole AFAIK teada, aga võib kahtlustada, et nad olid vähemuses. Üldiselt oli Põhja-Ameerikas arusaamine meditsiinist Euroopa omast märgatavalt mahajäänum kuni umbes I ilmasõjani ja minu meelest on täiesti usutav, et enamik rõugetekke läks indiaanlastele inimestelt, kes lihtsalt ei teadnud, mida nad teevad. Mida üks hea inimene ikka teeb tekiga, mille eelmine omanik ära suri ja seda enam ei vaja?

 251. dig 26. oktoober 2011 kell 23:25

  Konspiraator ütles:

  et USA armee närvipundarde jõuk, kes suvalise paugu peale kogu oma tulejõu käiku laskis, kahurid kaasa arvatud.

  Täpselt nii. Jutt on ju 19. sajandi lõpu militaartehnoloogiast ja -doktriinist, mitte kommetest pärast Korea ja Vietnami sõda. Suitsuta püssirohi oli toona mäletatavasti sõjakeemia suursaavutus — ühest küljest ei reetnud selle kasutamisel suits üksiku püssimehe asukohta, teisest küljest lubas see massistseenides ohvitseridel näha, mis toimub ja kuidas lahing edeneb. Telegraaf oli strateegilise side jaoks juba Kodusõja päevil saadaval, aga taktikat kommunikeeriti ikka veel lippude, ratsurite, röögatuste ja paukudega.

 252. Konspiraator 27. oktoober 2011 kell 2:07

  dig ütles:

  Kuule-kuule, see on ju pseudoloogika

  Ei ole pseudoloogika. Sõjaväeüksused ei tolkne omal algatusel mööda riiki ringi. Neile antakse korraldus kuhugile minna ja see korraldus põhineb millelgi. Olgu nende jõuludega kuidas on, aga miks saadeti 7.ratsavägi neid õnnetuid indiaanlasi taga ajama? Niisama paha pärast ja kiusamiseks või oli mõni muu põhjus veel?

  dig ütles:

  taktikat kommunikeeriti ikka veel lippude, ratsurite, röögatuste ja paukudega.

  Seda küll, aga ilma käsuta lahingut alustada pole reamees kunagi tohtinud. Kahurite käiku laskmist võib heal juhul veel sellega põhjendada, et kitsikuses omasid nähes avab kahurvägi omal algatusel tule. Aga uskuda, et keegi loll andis üksustele eelkäsu a la, “kui suvaline pauk käib, tõmmake kõik siruli” on äärmiselt väheusutav. Samamoodi ei ole sellise sündmuste arengu kohta mingeid andmeid. Püssipauk on sõjas äärmiselt kehv kommunikatsioonivahend. Neid käib seal üksjagu, kasvõi mõne oma mehe relv läheb lahti ja ohtu pole mingisugust.

  Ehkki mõnes olukorras kasutatakse, näiteks tunnimehed või varitsus. Aga Knees polnud ühte ega teist. Samuti oli 7 ratsavägi Indiaanisõdade veteran ning nende ülemused väga kogenud. Mingi suvaline punt oleks iseasi.

 253. uurija 27. oktoober 2011 kell 8:27

  Antud eelnõu algatamine ei tulene ju mitte soovist säilitada rahvast, vaid on teatava huvigrupi survel ette võetud. Mis on iseenesest igati demokraatlik, iga grupp peabki oma huvide eest seisma ja neid omakorda poliitikutele “maha müüma”, ega keegi teine seda nende eest ei tee.
  Aga rahvas säilis edukalt ja kasvas isegi juurde ka sel ajal, kui ainuke aktsepteeritav kooselu vorm oli kirklikult laulatatud abielu.

 254. uurija 27. oktoober 2011 kell 10:09

  Minu püstitatud küsimus kodanik X-st ja tema järeltulijast on muidugi pseudoprobleem, sest kuna X. on eluaeg olnud sallivuse, aktsepteerimise ja mitmekesisuse eest võitleja, siis ei ole tal probleemi ka sellega, et tema ammu täiskasvanuks saanud laps mõnes küsimuses hoopis teisel arvamusel on. Kes siis veel, kui mitte X peaks aru saama, et erinevus rikastab.

 255. uurija 27. oktoober 2011 kell 10:18

  Konspiraator ütles:

  Oma naha pärast kardavad kõik ning kui vaenlane ise metsiku sõjapidamisstiili peale surub, ei jää muud üle kui seda järgida

  Kui selle lause kallal närida, siis võiks ju öelda et võibolla sõjapidamise taktika valis vaenlane, aga sõjapidamise tervikuna valis igal juhul USA või selle riigi eelkäija(d), kes on pidevalt oma nina sinna toppinud, kuhu keegi neid kutsunud ei ole.

 256. Mart K. 27. oktoober 2011 kell 10:33

  Kes siis veel, kui mitte X peaks aru saama, et erinevus rikastab.

  Küsimus, kas sallivus tähendab ka sallimatuse sallimist, on põhjustanud palju peamurdmist minust palju targematele inimestele; mõlema vastuse poolt leiab säravaid argumente.

  Pean seda Tõrvajussi Printsiibi üheks avaldumisvormiks.

  Oleks kõik nii lihtne nagu Crowleyle tundus (vt järgnevat tsitaati), oleks… tegelikult ei tea, kuidas, äkki oleks palju halvem.

  Inimesel on voli elada iseenese seaduse järgi — elada nii, nagu ta tõesti tahab; töötada, nagu ta tahab; mängida, nagu ta tahab; puhata, nagu ta tahab; surra siis ja sedasi, kus ja nagu ta tahab.

  Inimesel on voli süüa, mida ta tahab; juua, mida ta tahab; elada seal, kus ta tahab; liikuda maapinnal kõikjale nii, nagu ta tahab.

  Inimesel on voli mõelda, mida ta tahab; kõnelda, mida ta tahab; kirjutada, mida ta tahab; joonistada, maalida, voolida, graveerida, vormida, ehitada, nagu ta tahab; riietuda, nagu ta tahab.

  Inimesel on voli armastada, nagu ta tahab.

  Inimesel on õigus tappa kõik, kes neid õiguseid talle keelavad.

  — “The Equinox: A Journal of Scientific Illuminism”, 1922, toimetanud Aleister Crowley

 257. uurija 27. oktoober 2011 kell 11:36

  Siin kohal tahaks öelda, et homoseksuaalsust patuks pidavate usklike väljaütlemisi on (vähemalt praegu veel?) juriidilises mõttes raske pidada sallimatuseks, sest nemad ei kutsu üles kedagi füüsiliselt karistama, vanglasse või hullumajja pistma. Nemad hoopis ütlevad, et tegu on kas haigusega või Saatana tegevusega ja lahenduseks on Jeesuse vastuvõtmine oma ellu ning meeleparandus. See lähenemine võib olla ebateaduslik, aga karistada selle eest ei saa.
  Muidugi on kõige lihtsam üksikisikul, kellel teemaga isiklik kokkupuude puudub. Tema ei pea vastavaid arutelusid üldse lugema ega neis kaasa rääkima. Vähemalt praegu on isikul soovi korral võimalik elada nii, et tema jaoks ei eksisteeri ei homofoobiat ega pedepropagandat.

 258. Mart K. 27. oktoober 2011 kell 11:48

  uurija ütles:

  …tegu on kas haigusega või Saatana tegevusega ja lahenduseks on Jeesuse vastuvõtmine oma ellu ning meeleparandus.

  Taoliste tõekspidamiste väljendamine ei pruugi olla karistatav, küll aga peaks seda minu arust avalikult ja teravalt taunima. Argumendi ogarus saab selgeks, kui proovida seda rakendada muude sarnaste “kõrvalekallete” puhul. Mittekristlaste, teistsuguste poliitiliste tõekspidamistega, teise nahavärviga või teisest soost inimeste või, minugipoolest, kas või pikakasvuliste, punapeade või margikogujate “normist hälbimise” põhjus saab olla ainult haigus või kurat; aitavad Jeesus ja kahetsemine… Ei kõla veenvalt. Eriti, kui arstid — tervisliku seisundi hindamisel kristlastest kindlasti pädevam seltskond — homoseksualismis enam enamasti haigust ei näe.

 259. dig 27. oktoober 2011 kell 12:29

  Konspiraator ütles:

  Seda küll, aga ilma käsuta lahingut alustada pole reamees kunagi tohtinud.

  Ära aja jälle jama. Kui reamees usub, et ta on ootamatult rünnaku alla sattunud, oleks väga karmi distsipliini tarvis, et ta jätaks relva haaramata ja enda kaitsmata. 120 aastat tagasi rohkemgi kui praegu — kui praegu võib käskude jaoks telefoni võtta ja sekunditega mõne kätte saada, siis toona võis aruandlus ja käskude saamine kümneid minuteid võtta. Kümne minutiga võib üks hästiplaneeritud ambush juba läbi olla.

 260. dig 27. oktoober 2011 kell 12:34

  Saturday Monday Breakfast Cereal uurib isand Eeva sugukromosoome.

 261. dig 27. oktoober 2011 kell 12:45

  uurija ütles:

  Siin kohal tahaks öelda, et homoseksuaalsust patuks pidavate usklike väljaütlemisi on (vähemalt praegu veel?) juriidilises mõttes raske pidada sallimatuseks, sest nemad ei kutsu üles kedagi füüsiliselt karistama, vanglasse või hullumajja pistma.

  See on loomulikult vana loogikaviga. Kui niimodi saaks järeldada, ei saaks seda, et maas on pahalase moodi lõhnavad plekid, pidada ka juriidiliselt kõlbavaks tõendiks, et kõnealune pahalane mööda läinud on, sest ühtki asja, mis seda tõendaks, ju pole. Loomulikult ei põlga ükski kohus niisuguse “arutluse” põhjal politseikoera tööd ära ei meil ega tavaõiguse riikides.

 262. uurija 27. oktoober 2011 kell 12:52

  Kirikuõpetaja võinuks vastata, et kui issand suudab küljeluust elava inimese teha, siis suudab ta sellele ka teistsuguse DNA anda.
  Hoopis raskem on küsimus, et kas siis alguses said õed ja vennad omavahel lapsi. Isegi Antti Loodus vist vastas oma foorumis sellele küsimusele, aga enam ei mäleta, et kuidas.

 263. dig 27. oktoober 2011 kell 12:52

  Mart K. ütles:

  Mittekristlaste, teistsuguste poliitiliste tõekspidamistega, teise nahavärviga või teisest soost inimeste või, minugipoolest, kas või pikakasvuliste, punapeade või margikogujate “normist hälbimise” põhjus saab olla ainult haigus või kurat; aitavad Jeesus ja kahetsemine… Ei kõla veenvalt.

  Peale selle, muidugi mõista, et mittekristlase ristiusku pöördumine evib teatavat tõhusust tema mittekristluse vastu.

 264. dig 27. oktoober 2011 kell 12:55

  uurija ütles:

  Kirikuõpetaja võinuks vastata, et kui issand suudab küljeluust elava inimese teha, siis suudab ta sellele ka teistsuguse DNA anda.
  Hoopis raskem on küsimus, et kas siis alguses said õed ja vennad omavahel lapsi. Isegi Antti Loodus vist vastas oma foorumis sellele küsimusele, aga enam ei mäleta, et kuidas.

  Ei ole see miskist otsast raskem. Jumal toob lihtsalt mõned inimesed tulevikust appi lapsi tegema. See on täpselt samasuguse usutavusega väide kui see, et jumal kõigepealt Aadama kloonis ja siis tema DNA välja vahetas.

 265. Mart K. 27. oktoober 2011 kell 13:14

  Või et ta kirjutas piibli meelega eksitavaks, et meie usku proovile panna. Ei veena; tundub üsna otsitud vabandusena. Pime usk ei saa olla voorus.

 266. uurija 27. oktoober 2011 kell 13:25

  Kohus võib “politseikoera töö” ära põlata küll, näiteks ta võib mõned massirahutuste organiseerimises kahtlustatavad inimesed jätta süüdi mõistmata, sest kuigi nemad on räusanud ja inimesi kokku kutsunud, ei leia tõendamist asjaolu, et rahvamass just nende üleskutse tagajärjel kokku tuleb või aknaid lõhkuma hakkab. Ehk siis – J.O.K.K.
  Mina olen ise selle poolt, et kui kodanik Dig kutsub mind üles aknaid lõhkuma ja mina lõhun, siis esmajärjekorras tuleks ikka karistada mind ja mitte Dig`i. Seda enam, kui Dig näiteks kutsub üles jätma totraid uskumusi, ei tähenda see veel nende uskujatele mingit füüsilist ohtu.

  Et jutt liiga laiali ei valguks, siis küsin, et mis moodi minu poolt 257 postituses välja toodud usklike tõekspidamiste avaldamine on vaenu või sallimatuse õhutamine?

 267. K_V 27. oktoober 2011 kell 15:03

  Mart K. ütles:

  Taoliste tõekspidamiste väljendamine ei pruugi olla karistatav, küll aga peaks seda minu arust avalikult ja teravalt taunima.

  Tundub õiglane, et samaväärne taunimine on lubatud ka kõigi teiste tõekspidamiste väljendamise ja väljendajate suhtes.

 268. Mart K. 27. oktoober 2011 kell 15:42

  K_V ütles:

  Tundub õiglane, et samaväärne taunimine on lubatud ka kõigi teiste tõekspidamiste väljendamise ja väljendajate suhtes.

  Absoluutselt! Ehkki “samaväärne” on natuke hägus mõiste. Kuidas kvantifitseerida halvakspanuavaldusi — või mõõta nende kvaliteeti?

 269. Mart K. 27. oktoober 2011 kell 15:48

  uurija ütles:

  ..mis moodi minu poolt 257 postituses välja toodud usklike tõekspidamiste avaldamine on vaenu või sallimatuse õhutamine?

  Millise tõekspidamise? Et homoseksualism on kas haigus või saatana tegevus? Kas pole siis iseenesestmõistetav, et taoline suhtumine diskrimineerib homoseksualiste — samamoodi, nagu arvamus, et rahvusluse või konservatiivsete vaadete või usklikkuse näol on tegemist taunimisväärse hälbega? (Või punapäisuse, rohesilmsuse, kolmenibulisuse, värvipimeduse, lätlasena sündimise, loomaliha söömise näol…)

 270. uurija 27. oktoober 2011 kell 16:21

  Kui usklikkus sisaldab endas homoseksuaalsuse pidamist patuks/saatana tegevuseks ja ka selle mõtte avalikku kuulutamist, siis postituse 258 kohaselt on tegemist taunimisväärse tegevusega, aga jah, hälbeks seda seal nimetatud ei ole.

 271. Konspiraator 29. oktoober 2011 kell 0:39

  Mart K. ütles:

  Kas pole siis iseenesestmõistetav

  Ei ole. A priori mingi nähtuse normatiiviks kuulutamine ei ole iseenesest mõistetav. Mitte keegi pole suutnud põhjendada, mille poolest pederastia erineb kõikidest muudest seksuaalperversioonidest ning miks peaks selle heakskiit olema ühiskondlik norm.

 272. Mart K. 30. oktoober 2011 kell 8:03

  Konspiraator ütles:

  A priori mingi nähtuse normatiiviks kuulutamine ei ole iseenesest mõistetav. Mitte keegi pole suutnud põhjendada, mille poolest pederastia erineb kõikidest muudest seksuaalperversioonidest ning miks peaks selle heakskiit olema ühiskondlik norm.

  Segasevõitu jutt; Sa nagu ei suudaks eristada vaheetappe millegi põlgamise (haiguseks e hälbeks või patuks pidamise) ja normatiiviks kuulutamise vahel, kirgliku vihkamise ja palava armastamise vahel. Ning ma tegelikult ei usu, et Sa usud, et ei suuda eristada homoseksualismi muudest normiülestest seksuaalkäitumistest, (näiteks) somno- või autagonistofiiliast.

  See, et ma taunin minu omadest erinevate vaimsete või kehaliste eelduste ja vajadustega inimeste sildistamist haigeteks või patusteks, ei tähenda, et ma kõiki nende idiosünkraasiaid normatiivseks tahaksin kuulutada (mis oleks ilmne absurd, nagu on ilmekalt näidanud vanameister Vonnegut).

  P.S. Mulle ei mahu hästi pähe, kuidas arvamus, et homoseksualism ei ole haigus, on aprioorne. Kas väidad, et arstid on sellise hinnangu lihtsalt laest võtnud, mitte järeldanud praktilises uurimise põhjal?

 273. K_V 30. oktoober 2011 kell 9:42

  Mart K. ütles:

  Sa nagu ei suudaks eristada vaheetappe millegi põlgamise (haiguseks e hälbeks või patuks pidamise)…

  Kas te tunnete kedagi, kes haigeid nende haiguse/hälbe pärast põlgab?
  Patt on tänapäeval vist enda ettekujutusele õigest käitumisest vastanduv käitumine?
  Teisitikäitujat enamasti ka ei põlata.
  Ja kas homoseksuaalsus pole siis valik, nagu seda on heteroseksuaalne käitumine või askees?
  Tänapäeva läänelikus ühiskonnas on privaatsus hinnatud ja vähesed topiksid oma nina homoseksuaalide teki alla.
  Teema tekib siis, kui seda tekki üle kogu ühiskonna tirida tahetakse.

 274. Mart K. 30. oktoober 2011 kell 11:02

  K_V ütles:

  Kas te tunnete kedagi, kes haigeid nende haiguse/hälbe pärast põlgab?

  Muidugi. Budism on üks paljudest usunditest, milles prevaleerib arusaam, et oma hädades on inimene ise süüdi. Olen kohanud ka end kristlasteks nimetavate inimeste seas suhtumist, et kui jumal on võtnud kedagi haiguse, punapäisuse või omasooiharuse-kiusatusega nuhelda, siis pidi tal mingi hea põhjus olema — näiteks, et ebanormatiivne inimene on paha hälvik juba eos.

  Patt on tänapäeval vist enda ettekujutusele õigest käitumisest vastanduv käitumine?

  Loomulikult pidasin ma silmas mitte üleüldist, vaid konkreetselt kristlikku tähendust. Nagu eelpool pakutud, on kristlik patt sedasorti normisthälbivus, mida peaks saama Jeesuse appihüüdmise ja siira meeleparandusega kustutada.

  Teisitikäitujat enamasti ka ei põlata.

  Kui ei põlata, siis kardetakse, vihatakse või võõristatakse. Teisitikäitujate ja -mõtlejate pelgamine/põlgamine on inimloomusele väga omane. Kõik rahvustevahelised konfliktid ja ususõjad on suuresti selle võõristuse loomuomasusest alguse saanud.

  Ja ometi taunin ma selle loomuomase hirmu/viha väljendamist samamoodi nagu tänavale roojamist või suguühet avalikus kohas (mida võiks ju samuti loomuomaseks pidada), sest senine elukogemus näitab, et võõrapõlgus pole konstruktiivne platvorm parema ühiskonna ehitamisele.

  Ja kas homoseksuaalsus pole siis valik, nagu seda on heteroseksuaalne käitumine või askees?

  Askees on valik, sättumus ilmselt mitte. Viimast kinnitab mu arust ainuüksi asjaolu, et “pöördunud” (st, oma sättumust vägivaldselt muutnud) homosid on kaduvväike hulk. Homo olla ei ole sallimatus ühiskonnas just meeldiv — miks peaks keegi sellise valiku langetama, kui sellega nii palju jama kaasneb? Või on homoseks Teie andmetel heteroseksi ja askeesiga võrreldes nii jumalikult äge, et selle nimel ollakse valmis taluma alandust, kannatusi ja üldsuse halvakspanu? Oletan, et kui see oleks tõsi, oleks me sellest juba kuulnud.

  P.S. Kui mõni homoseksualist on Teid väevõimuga oma teki alla tirida üritanud, on Teil loomulikult põhjust taolist vastikut tüüpi vaenata ja põlata ja talle politsei kutsuda. Homotekki, mis ulatuks üle kogu ühiskonna, minu tilluke pea ette kujutada ei suuda ja seepärast ka karta ei oska.

 275. salvey 30. oktoober 2011 kell 11:06

  F60.31 Borderline type

  disturbances in and uncertainty about self-image, aims, and internal preferences (including sexual);

  P.S. Tõepoolest, Mart K. kas Sa põlgad haigeid inimesi või/ja pead neid patusteks?
  Inimesed ei jää ju mitte omatahtsi haigeks, nii et kas see pisut ebaõiglane pole?
  (Kuigi ega elu polegi õiglane, nii et eks mina võin põlata ja patusteks pidada näiteks marihuaana tarvitajaid, kui mul selline tuju tuleb :)

  Kui jah, siis milliseid haigeid täpsemalt – mingeid spetsiifilisi psüühilisi häireid, mingit sorti nakkushaigusi – oletan, et sa ei põlga inimesi, kellel on nohu, köha, kopsupõletik? Kuigi jah, tegelt arstiteadus soovitab neist eemale hoida tõesti, nii et eks tegelikult ole haigete põlgamine tervete poolt nö kaasa sündinud/omandatud enese alalhoiu instinkt. Õnneks on vähemalt osad, empaatiavõimelisemad inimesed ka haigete põetamisega nõus, mnjah.

 276. Mart K. 30. oktoober 2011 kell 11:51

  salvey ütles:

  Mart K. kas Sa põlgad haigeid inimesi või/ja pead neid patusteks?

  Ei, millest üldse selline küsimus?

  Inimesed ei jää ju mitte omatahtsi haigeks, nii et kas see pisut ebaõiglane pole?

  Täiesti nõus. Kust Te välja lugesite, et ma arvan, et inimesed omatahtsi haigeks jäävad?

 277. dig 30. oktoober 2011 kell 13:09

  K_V ütles:

  Kas te tunnete kedagi, kes haigeid nende haiguse/hälbe pärast põlgab?

  See on üsna tavaline. Mart K. mainis juba usulised põhjused ära, aga haiguslike või hälbivate isendite põlgamine avaldub ka näiteks uncanny valley fenomenis. Evolutsiooniloolased peavad selle tõenäoliseks kujunemispõhjuseks seda, et kui “imelikest” isenditest eemale hoida, kahaneb risk nakkavat imelikkust külge saada ja seeläbi ära surra.

  Ja kas homoseksuaalsus pole siis valik, nagu seda on heteroseksuaalne käitumine või askees?

  Oletades, et Sa oled heteroseksuaalne mees — kas Sa tahad tõepoolest öelda, et ilusa naisterahva otsa vaadates erektsiooni saamine on Sinu valik? Ja Sa võiksid otsustada, et ühel ilusal päeval erutud hoopis jõe põrnitsemisest, teisel pühakirja lugemisest ja kolmandal flirtimisest napis riietuses meesterahvaga traditsioonilisi meestetöid tegemas?

  Mart K. ütles:

  Homo olla ei ole sallimatus ühiskonnas just meeldiv — miks peaks keegi sellise valiku langetama, kui sellega nii palju jama kaasneb?

  Sest ta on valinud askeesi ja lihasuretamise ränkraske tee?

 278. salvey 30. oktoober 2011 kell 13:55

  @Mart K.:
  hmm… ok, ilmselt oli mul põhiliselt norimistuju.

 279. Konspiraator 30. oktoober 2011 kell 18:17

  Mart K. ütles:

  Ja ometi taunin ma selle loomuomase hirmu/viha väljendamist samamoodi nagu tänavale roojamist või suguühet avalikus kohas

  Avaliku suguühte, eriti pederastide suguühte taunimine ongi seesama hirmu ja viha väljendamine ning ning läheb mõnes riigis lausa vihakuriteo alla. Homofoob ja vihakurjategija ning avalikult seksivate pedede posttraumaatilise stressi põhjustaja oled, Mart….:D

  Police have been ordered to stop anyone taking in part in illegal outdoor sex being abused or verbally taunted as it can cause them to suffer post traumatic stress.

  An extraordinary new Hate Crime Guidance Manual has been handed to officers telling them to arrest anyone suspected of committing a hate crime against those engaged in ‘dogging

  http://www.dailymail.co.uk/new.....z1cHYqwEhL

 280. Konspiraator 30. oktoober 2011 kell 19:55

  Mart K. ütles:

  Kas väidad, et arstid on sellise hinnangu lihtsalt laest võtnud, mitte järeldanud praktilises uurimise põhjal?

  Enamust on selleks sunnitud. Needsamad arstid kirjutasid ka oma nime alla uuringule, mis tuvastas, et waterboarding ja muud trikid pole piinamine. Samuti mäletab suur osa meist aega, mil meie lugupeetud psühhiaatrid teisitimõtlejatel kõikvõimalikke tõbesid diagnoosisid.

  No ja nooremale põlvkonnale meenub kindlasti dr. Mardna skandaal. Me ju kõik teame mis juhtub sallivates ühiskondades inimestega, kes valesti mõtlevad ja neid mõtteid mingil moel avaldavad.

 281. dig 30. oktoober 2011 kell 20:08

  @Konspiraator: Igaks juhuks olgu ära märgitud, et eesti taunima ja inglise taunt on üpris erinevate tähendustega sõnad.

 282. dig 30. oktoober 2011 kell 20:32

  Eesti Päevaleht kirjutab huvitavatest hüvedest, mis kaasnevad abiellumise, kuid mitte abieluta kooselamisega:

  Nime muutmisel ei peeta mõjuvaks põhjuseks seda, kui taotletakse perekonnanime, mille kohta pole tõendeid; eestkostja perekonnanime, sest eestkostel on teised eesmärgid; elukaaslase perekonnanime, sest isikutel on see võimalus abielludes; võõrapärast perekonnanime jne.

 283. Konspiraator 30. oktoober 2011 kell 20:39

  @dig:

  Jah aga sedalaadi teemadel teadupärast ei kasutata mitte Eesti keelt vaid Orwelli newspeaki ning Tõeministeeriumid on nende igasuguste “taunimiste”, “isiklike arvamuste”, “kriitika” jms. kohta ammuilma otsuse teinud.

 284. dig 30. oktoober 2011 kell 21:12

  dig väljendab siinkohal kahtlust, et kui Konspiraator näeb tänaval pealt, et üks mees teise ära tapab ja reageerib sellele pahalase taunt‘imisega selmet politseisse helistada, võidakse Konspiraator vastutusele võtta. Huvitav, kas selle taga peab tingimata kultuurimarksistide tapatoetuslik lobby olema või on mõeldavad ka realistlikumad põhjused?

 285. Konspiraator 30. oktoober 2011 kell 21:59

  No kui tapmine legaliseeritakse ning politsei hoopis mõrtsukate õigusi kaitsma asub ( nood kusjuures ka vähemuses ), siis võib küll juhtuda, et ma ei helista politseisse vaid väljendan oma harimatut kitsarinnalist killerofoobilist vihkamist ühel või teisel moel kohapeal.

  Politseisse helistamine on ka muideks omamoodi tauntimine. Lasteaia trepil seksivaid pederaste nähes politsei kutsumine on ju pesueht homofoobia. Politsei väljakutse on ju märk sellest, et kodanik arvab, et midagi on valesti.

 286. dig 30. oktoober 2011 kell 22:39

  Konspiraator ütles:

  No kui tapmine legaliseeritakse ning politsei hoopis mõrtsukate õigusi kaitsma asub ( nood kusjuures ka vähemuses ), siis võib küll juhtuda, et ma ei helista politseisse vaid väljendan oma harimatut kitsarinnalist killerofoobilist vihkamist ühel või teisel moel kohapeal.

  Juhuks, kui mõni algaja skeptik demagoogiat sellest lausest ise üles ei leidnud, olgu vihjeks öeldud, et tähelepanu tasub pöörata sõnale hoopis.

  Politseisse helistamine on ka muideks omamoodi tauntimine.

  Yeah, sure. Ja kiilaspäisus on omamoodi juuksevärv.

 287. Konspiraator 31. oktoober 2011 kell 0:29

  Moodsas Euroopas pole miski võimatu. Mõned ütlevad tänapäeval pederasti kohta gei. Võibolla on tulevikus kiilakate kohta ka ilus öelda “loomuliku juuksevärviga”

 288. salvey 31. oktoober 2011 kell 8:03

  Kunagi oli meil üks teistest kehvem lanbatalleke, mingit kaasasündinud viga tal polnud, aga ema ei tahtnud teda imetada miskipärast ja et ta süüa üldse saaks, tuli ema kinni hoida. Noh, sellest ei piisanud ja talle kasv jäi kiduraks. Teised lambad muudkui kostitasid teda järjekindlalt müksudega, kuni ta lõpuks suri. (vanust oli tal siis vähemalt aasta juba) Ma ei usu küll, et müksimisest, ju tal ikka seesmiselt ka miskit korrast ära oli. Need suurte lammaste antud müksud jäid mulle aga kogu ülejäänud eluks meelde (olin siis ise üpris noor veel), panid edaspidi nö kabedamalt kõndima ning oma vigu ja nõrku kohti võimalikult hästi varjama, sest karta on, et ega inimesedki ole suurt teistmoodi kui need lambad, kes budismist ega kristlusest pole ometi eal midagi kuulnud, nii et nende südametut käitumist ei saa küll kuidagi usuliste tõekspidamiste kaela ajada.

 289. raivo 03. november 2011 kell 18:07

  @salvey:

  Teie jutt on huvitav.

  Inimesed on reeglina ikka päris erinevad võrreldes lammastega (ühed rumalamad koduloomadest). Samas mõned puupäised on ikka veel suht lamba/oina tasemel.

 290. dig 04. november 2011 kell 17:55

  PZ Myers avardab meie maailma intsidendiga Michiganis, kus ristiusu propagandistid on läbi surunud koolikiusamise kaitsmise seaduse.

  Concerned about school bullying, and motivated by the suicide of a student, Matt Epling, who was driven to the act by prolonged bullying, the Michigan legislature tried to put together “Matt’s Safe School Law”. It has passed, but there’s nothing to be cheerful about. The Republicans and Christians turned it into a bullying protection act.

  First, the Republicans gutted it.

  This year, Republicans only agreed to consider an anti-bullying measure that did not require school districts to report bullying incidents, did not include any provisions for enforcement or teacher training, and did not hold administrators accountable if they fail to act.

  So the bill does nothing. It’s the Republican equivalent of saying, “tut, tut.”

  Then the Christian element got to work and added a critical clause.

  On Wednesday, the Republican-controlled state senate passed an anti-bullying bill that manages to protect school bullies instead of those they victimize. It accomplishes this impressive feat by allowing students, teachers, and other school employees to claim that “a sincerely held religious belief or moral conviction” justifies their harassment.

  We all know what that’s about. It’s all about giving the church kids permission to torment the gay kids. That clause is nothing but bigotry in disguise.

 291. Andres Valdre 04. november 2011 kell 17:56

  raivo ütles:

  Inimesed on reeglina ikka päris erinevad võrreldes lammastega (ühed rumalamad koduloomadest).

  Millel see väide põhineb? Kes on need teised koduloomad, kellega on lammaste intelligentsi võrreldud? Mis katsetest on jutt?

 292. Andres Valdre 04. november 2011 kell 18:01

  Ehk siis soovitan otsida Guuglist märksõnu sheep rolling over cattle grid ning sheep intelligence. Võib leida huvitavaid videoid ja lehekirjutisi, näiteks see ajalehes The Telegraph.

 293. dig 06. november 2011 kell 0:03

  FOX 13 teatab, et mormoonikirik on välja selgitanud nii koledad halloweenikostüümid, et neid isegi Halloweeni puhul kanda ei kõlba.

  At least one resident is angry after an LDS Church ward flier told attendees to not show up with masks or cross-gender costumes at this Saturday’s Halloween trunk-or-treat event.

  Smith, who is not a member of the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints, says the event sends the wrong message to the children.

  “I think definitely a child as young as a toddler can understand when a parent says ‘no honey, you can’t be Spiderman or Harry Potter because you’re a girl and that’s a boy.’ I think that immediately tells your child their decisions are wrong,” says Smith.

 294. salvey 07. november 2011 kell 12:18

  Algab homofoobiavastane kampaania Postimees

  Täna algab välimeediakampaania «Erinevus rikastab», mille eesmärk on näidata, et seksuaalne orientatsioon on vaid üks osa inimesest, mistõttu ei tohiks sellest sõltuda kellegi õigused või võimalused ühiskonnas läbi lüüa.

  «Kampaania tuletab meelde, et lesbid, geid ja biseksuaalid, just nagu heterodki, on pereliikmed ja sõbrad, naabrid ja töökaaslased. Sallimatus ja homofoobia lõhub seetõttu ühiskonna sidusust ja takistab Eesti stabiilset arengut,» rääkis kampaania projektijuht Kari Käsper.

  Eelmisel aastal hulgaliselt vastukaja tekitanud kampaania käigus küsiti: «Aga kui sinu õde armuks oma sõbrannasse?» või «Aga kui sinu majanaabriks on geipaar?». Sel aastal astuvad kampaanias võrdsete õiguste eest välja dirigent Erki Pehk, inimõigusaktivist Lisette Kampus, luuletaja Liisi Ojamaa ja näitleja Liina Vahter. Kampaania toimub Tallinnas, Tartus ja Pärnus

  Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi kampaania «Erinevus rikastab» 2011. aasta üheks peaeesmärgiks on võidelda homofoobia vastu. Projekti rahastavad Euroopa Liidu PROGRESS programm, Sotsiaalministeerium ja TTÜ
  õiguse instituut.

 295. dig 09. november 2011 kell 13:03

  BBC räägib, et Poolas on sisse vannutatud esimene transseksuaalne parlamendisaadik.

  Poland’s first transsexual Member of Parliament will be sworn in Tuesday.

  Anna Grodzka, 57, belongs to a new anti-clerical party, Palikot’s Movement.

  It has become the third largest group in the Polish parliament following October’s elections. It campaigned for the legalisation of abortion, gay marriage and marijuana.

  As Adam Easton now reports, its success has led many to question whether Poland’s influential Roman Catholic Church is out of touch with young people.

 296. dig 10. november 2011 kell 13:29

  Postimees kirjutab soolisest diskrimineerimisest Eestis.

  Mehel, kes tunneb end puudutatuna, et naised pääsevad ööklubisse sisse soodsamalt, on õigus nõuda ööklubilt moraalse ja varalise kahju hüvitamist.

  Eesti soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Seppel väitis Saarte Häälele, et ööklubi säärane, mehi diskrimineeriv käitumine on karistatav ka väärteo- ja kriminaalkorras ning karistusmäär võib ulatuda kuni üheaastase vangistuseni.

 297. dig 11. november 2011 kell 17:32

  Vana habemik Steve Jobs olevat öelnud, et pankuritele ei meeldi habemed. Postimees uurib teisi kehafeatuure, mis pankuritele meeldivad — või siis mitte.

  Duisenbergi finansinstituudi professor Noreena Hertz kirjutab tänases Financial Timesis, et kogu Euroopas saavad meesettevõtjad laenu kergemini kui naised ning et rasedad ja emapuhkusel naised jäetakse sageli laenudest ilma.

  Hea lugeja! Kas oled taolist ebavõrdset kohtlemist ise kogenud või kellegi käest kuulnud, et selliseid probleeme tuleb ette ka Eestis? Anna meile sellest teada! Jäta info selle loo kommentaaridesse või kirjuta aadressil naine@postimees.ee.

 298. Mart K. 13. november 2011 kell 3:42

  Vana vunts Robert Crumb pajatab Vice’ile, kuidas abielu mõiste laiendamise teemaline karikatuur osutus esikaanekõlbmatuks ajakirjale New Yorker.


  Can you clarify the genders of the people on the cover, or is that giving away some sort of secret?

  The verdict isn’t in; that’s the whole point. Banning gay marriage is ridiculous because how are you supposed to tell what fucking gender anybody is if they’re bending it around?/—/

  A drag queen and a drag king getting married.
  Whatever they are.

  Do you think the New Yorker is homophobic?
  I think it’s the opposite. The New Yorker is majorly politically correct, terrified of offending some gay person.

 299. salvey 15. november 2011 kell 10:53

  Urmas Kaju: Erinevus rikastab või vihastab Delfi

  Kui ma oleksin veendunud homofoob, siis alustaksin just homoparaadist, mitte ei raiskaks suuri summasid loiult kulgevate ja pikaajaliste kampaaniate peale, mida teravkeelsed ärapanijad jõuavad juba toimumise ajal naeruvääristada. Utreerides: eeskuju võiksid anda tipppoliitikud ise. Koalitsioon võiks päädida partnerlussuhte ja grupiperekonna loomisega.

  Keegi juba ütles, et demograafiline olukord Eestis olla nii nutune sellepärast, et demograafilist taassündi ei juhi mitte kapitalistideks maskeerunud endised komparteilased, vaid heteroteks maskeerunud pederastid. (Jätsin sõnastuse muutmata — ütlejaks oli vähetolerantne kõrgelt haritud naisterahvas).

  Vabaturumajandusel iseenesest ei ole moraali ja ühiskondliku teadvusega midagi pistmist. Ta ei ole küll jumalik, ent annab ühiskonnale võimaluse. Millest tuleneb, et kes maksab, see tellib ka muusika. Meie võimalus seisneb õige muusika tellimises.

  Kui keegi pururikas otsustaks tellida Ilusate Euroopa Meeste ärikonnale mainekampaania: “Kas sa Kauri tunned? Ta on laste sõber.”, siis nii saab ka olema. Kas see oleks aus? Oleks küll — annaks valijatele objektiivse pildi sellest seltskonnast. Kaldun isegi arvama, et taolist meeldetuletust oleks vaja. Mistõttu olen kindel, et seda ei tule.

  Autor on jurist, maksumaksja, hetero.

  kommentaaride kohta üldiselt, ei pea siin juures üldse mitte just seda lgp maksumaksjast autori artiklit silmas, on mu subjektiivsed tähelepanekud sellised, et mida rohkem komme stiilis: väga õige, suur tänu selle artikli eest, seda vähem huvitav ja informatiivne artikkel minu meelest on. Ilmselgelt olen hälbeline tüüp.

 300. salvey 15. november 2011 kell 10:59

  Urmas Espenberg: Eesti kuulub koos Venemaaga homofoobsete riikide sekka
  Delfi

  Näib, et teema vajaks pisut laiemat selgitamist, sest tihtipeale ei teata isegi seda, milles on asja iva, kuigi kõik teemaga vähegi kokkupuutuvad ringkonnad seisavad justkui lõpliku tõe monopoli eest (homoseksuaalide organisatsioonid, konservatiivid, kirik, riik, homovihkajad jt). Olen homoseksuaalsuse teemal küsitlenud asjaomaseid inimesi, kes ka selles artiklis sõna sekka ütlevad.

 301. salvey 15. november 2011 kell 11:25

  @salvey:
  IMHO jäi eelnenud artikkel nö pede- propagandast väga, et mitte öelda väga kaugele, a`enamik kommentaatoreid on loomulikult täiesti teist meelt.

 302. dig 17. november 2011 kell 12:44

  Christian Institute on õnnetu Wales’is elava translesbipaari üle, kuna pärast seda, kui ühe primaarseid sugutunnuseid rekonfigureeriti, sai endine homoseksuaalne paar seaduslikku heteroseksuaalsesse abiellu astuda.

  Two divorced fathers who became a transsexual ‘lesbian’ couple have been allowed to legally marry after one of the men had a sex change operation.

  Paul, 65, now known as Jenny-Anne Bishop, and Alan, 68, now named Elen Heart, initially divorced their wives and lived together as a gay couple.

  They then both became transsexuals and lived as a ‘lesbian’ couple.

  In the UK same-sex couples cannot legally marry but Paul underwent a sex change operation last year.

  Under the Gender Recognition Act a transsexual with a gender recognition certificate can marry according to their assumed sex.

  Kuna aga Ühendkuningriigis ei ole päris poliitiliselt korrektne kitsarinnalisi seisukohti põhjendada stiilis Meile ei meeldi ja kõik peavad sellega arvestama, on kristlased usinasti ettekäändeid valmis instituutinud.

  Critics of sex change operations say that gender dysphoria is a psychiatric problem, not a physical one, and radical physical surgery does more harm than good.

  Last year a transsexual won the right to be treated as a man in the marriage system and a woman in the pension system.

  Also last year a man who underwent sex change surgery to look like a woman – then changed back – said the NHS should halt all sex change operations.

 303. dig 18. november 2011 kell 23:06

  The National edastab Rym Ghazal’i kirja Araabia Ühendemiraatidest, kus Kõlbluse Edendamise ja Patuelu Preventsiooni (KEPP) asjapulgad on oma kaikad jälle lagedale toonud.

  The appearance of “morality police” at a popular sea-side cafe would not be news if not for the fact that these members of the Committee to Promote Virtue and Prevent Vice had almost disappeared from the public eye over the past few years. Sure, they were still known to show up occasionally at malls and public places, but not as much compared to the previous decades.

  Not that they don’t have a role. Sometimes when I see certain behaviours and too much skin here at family-filled places, I joke we need to call in the Saudi Mutawa just to make an appearance to jolt people into remembering where they are. Yes you are free to do what you want in the UAE, but there should be limits.

  Instead, the Mutawa chose to talk to people instead of talking at them. For instance, I’d seen them in bowling centres and video game arcades, engaging with young men by challenging them to a game or two. The dreaded “behaviour stick”, once used to strike fear in the faithful, had vanished. In fact, usually more of a symbolic tool, I only recall two times in my life where I was hit hard by this ominous stick.

  “Is the Mutawa carrying a stick?” I wrote in reply?

  After a few minutes of silence, she wrote back with one word: “Yes”.

 304. salvey 05. detsember 2011 kell 8:44

  Esmaspäeval algab puuetega inimeste teemaline välimeediakampaania Delfi

  Esmaspäeval, 5. detsembril algab välimeediakampaania “Erinevus rikastab”, mille eesmärk on juhtida tähelepanu puuetega inimeste tõrjutusele Eesti ühiskonnas.

  Üle 130 000 inimese Eestis on kerge kuni raske puudega, mis tähendab, et igal kümnendal Eesti elanikul on täielik osalemine ühiskonnas tihti raskendatud, seda nii keskkonnast kui ka suhtumisest tingitud takistuste tõttu. Lisaks sellele, et teistega võrdsetel alustel ühiskonnas osalemine on inimõigus, avab kõiki kaasav ühiskond uusi turuvõimalusi ja soodustab innovatsiooni.

 305. dig 24. detsember 2011 kell 0:49

  PrideSource edastab uudiseid Michiganist, kus on vastu võetud seadus, mis keelab kõigil riigiasutustel rangelt ära oma töötajate partneritele, kellega need abielus ei ole, mingisuguseid soodustusi — nagu tervisekindlustust — anda.

  LANSING – Republican Gov. Rick Snyder Thursday signed into law HB 4770 which prohibits public employers from providing partner benefits to unmarried partners of public employees.

  “The decision to take healthcare benefits away from families just in time for the holidays is mean-spirited and cruel. Governor Snyder had an opportunity to show real leadership and put an end to the political games; instead he approved an extreme policy that sets our state back, jeopardizes our economy and puts our families at risk,” said Kary Moss, executive director of the Michigan ACLU. “The bill serves no other purpose than to single out a small minority of people and deprive them of critical protections as guaranteed by the U.S. Constitution. We are prepared to challenge this law on behalf of Michigan families in the coming weeks.”

 306. dig 25. detsember 2011 kell 2:46

  Lez Get Real räägib, et USA valitsus sekkub Zambia siseasjadesse niisugusel jultunud moel, et ähvardab välisabi andmise katki jätta, kui Zambia LGBT õiguste osas edasiminekut ei demonstreeri.

  It should not be surprising that many churches and church organizations in Africa are angry over the decision by the US Government to tie foreign aid to assurances of LGBT rights. Homosexuality is illegal in almost every African nation, and some have extremely stiff penalties for those who are convicted of being gay. In Zambia, the Episcopal Conference, the Pentecostal Church Bishops’ Council of Zambia and the Zambia United Christian Action have all blasted the US for this stance.

  Father Paul Samasumo, the spokesman for the Zambian Bishops Conference, stated that it would be wrong for the nation to accept lesbians and gays in order to get donor aid. He stated that “donor aid should not be tied to promoting immorality.”

  Reverend Gibson Nyirenda, the spokesman for the Pentecostal Bishop’s Council urged Zambia to reject the donor aid if it comes with any conditions. He stated “For us as a nation, we cannot go in that direction because it is indecent and can erode our morals as society. Let’s remain a Christian nation by ignoring such assistance.”

 307. dig 25. detsember 2011 kell 14:07

  Links International Journal of Socialist Renewal uurib, mis värk on homoseksofoobiaga revolutsioonijärgsel Kuubal.

  This essay will examine claims that the Cuban Revolution was extremely homophobic and remains so. It will do so first by exploring the history of Cuban LGBTI life. It will examine the conditions for the community before the revolution – during the Spanish colonial occupation of Cuba – and the subsequent US ‘sexploitation’ from the early 1900s. Secondly, the research will assess the nature of the Cuban Revolution and the homophobic pressures on it from the US and the United Soviet Socialist Republic (USSR). Three specific phases of Cuban government policy identified as homophobic will be examined. These are the incarceration of homosexuals in “military units to aid production” (UMAPs) between 1965 and 1968, the alleged mass exodus of homosexuals from Cuba in the 1981 Mariel boatlift and the alleged targeting of homosexuals for involuntary treatment for HIV care in health sanatoriums. A study of Cuba’s homophobic laws will also feature.

  Chapter 4: Militarism and homophobia

  Realistic fears and objective dangers gave rise to paranoia and (as in the McCarthy years here) anyone who was “different” fell under suspicion. Homosexual bars and La Rampa cruising areas were perceived, in some cases correctly, as centers of counterrevolutionary activities and began to be systematically treated as such… In this climate of post-invasion paranoia, private space was invaded as never before. Not surprisingly, deep suspicion came to dominate the everyday life of Cuban lesbians and male homosexuals-a feeling exacerbated by the fact that legal migration to the United States had been halted by new American immigration limitations and quotas. (Arguelles and Rich, 1984, p. 692.)

 308. skeptik.ee » Rassismiveerg 28. detsember 2011 kell 10:18

  [...] Oma Maailma Avardamise Festivali veerus on hargnenud poleemika rassi- ja rassismiküsimuste üle. Kuna sinna see päris hästi ei sobi, olgu rassiasjade arutamiseks avatud omaette vestluslõim. [...]

 309. dig 31. detsember 2011 kell 11:23

  Crooks and Liars vahendab tuntud umbluumeistri Rick Santorumi ideid vaesuse vähendamise asjus. Ideed võivad skeptikuid päris mitmest otsast erutada.

  Republican presidential candidate Rick Santorum says that everyone but gay men and lesbians can stay out of poverty by just getting married.

  At a campaign event in Muscatine, Iowa Thursday, a questioner asked Santorum how his anti-poverty plan would help the gays who can’t legally marry in 45 states.

  “If you graduate from high school, you get married before you have children, and of course you work — that’s sort of a given, you have to work — you do those three things, there’s a 2 percent chance you’ll be in poverty,” the candidate said, referring to a 2009 Brookings Institution study.

  “You’re trying to impose your values,” the candidate said, pointing to the young man that asked the question. “You have every right to do so. Come into the public square. Make your case as to why same sex marriage should be the law of the land. I have no problem with that at all, but accept the fact that other people that disagree with you don’t hate people that disagree with them. They just happen to believe that marriage is a good that should be preserved.”

  Pisikesi probleeme on seekord kaks, nagu tava ette näeb. Esiteks on Economic Policy Institute just uurinud, mis värk on abiellumistõenäosuse ja nahavärvi seostega Ameerika majanduskriisi valgustes ning puudutas kõrvalteemana ka abiellumistõenäosuse ja majandusjulgeoleku küsimusi: Reducing poverty and increasing marriage rates among Latinos and African Americans.

  Conclusion
  Continually high poverty rates among blacks and Latinos are the result of high unemployment and incarceration rates and declining shares of good jobs in the American economy. The decline in marriage among these groups is a collateral consequence of these negative economic conditions. We can address these problems with full-employment in good jobs and comprehensive criminal justice reform. These policies would not only lift large numbers of Latinos and blacks out of poverty, they would also provide significant benefits to all other racial groups. Additionally, these policies would provide more white, Latino, and black men with the economic security they need to get married.

  Teiseks unustas isand Santorum oma tiraadis samasoo-abielu sisseseadmise vastu ära, et ta kandis seda tiraadi ette Iowas, kus seadus juba paar head aastat säärast konstruktsiooni toetab.

 310. dig 12. jaanuar 2012 kell 14:03

  Christian Post räägib vaprast 14-aastasest California tüdrukust, kes otsustas konsumerismi vastu seista ja toodet Girl Scout cookies boikoteerida. Väikese vabadusvõitleja silmad avas see, et organisatsioon võttis vastu 7-aastase transtüdruku, mis peedistamisjuriidika keskuse HonestGirlScouts.com ettekujutuses kujutab endast julgeolekuriski.

  In a press release sent to religious publications and pro-family groups, a group called HonestGirlScouts.com shares a video of a 14-year-old girl giving her reasons as to why she is calling for Americans to boycott Girl Scout Cookies and voice their disagreement with the organization’s inclusion of males who identify as females as troop members.

  The call for a boycot [sic] stems from the case involving a Denver mother who, in Oct. 2011, approached a local chapter of the Girl Scouts of Colorado to have her seven-year-old son, whom she claims is transgender, admitted into the program. After media attention over its refusal to grant the mother’s request reportedly because her child had “boy parts,” the Colorado chapter relented and said it infact welcomes transgenders.

  As reported at the time, the Girl Scouts of Colorado said in a statement that it was an “inclusive organization” and had no problem welcoming a child who may “live life as a girl.” Rachelle Trujillo, vice president of Communication for Girl Scouts of Colorado, told The Christian Post that when families request membership for their daughters “we do not require proof of gender” in respect of families’ decisions.

 311. salvey 12. jaanuar 2012 kell 14:04

  Eesti Gei Noored vahetasid kogemusi Ida- ja Kesk-Euroopa LGBTI-ühendustega Avatud Eesti Fondi kajastused

  Hanna Makko ja Eneli Silm MTÜst Eesti Gei Noored osalesid möödunud aasta novembris Prahas toimunud rahvusvahelisel seminaril „Empowerment of LGBTI organizations in Eastern and Central Europe“.

 312. Mart K. 12. jaanuar 2012 kell 14:27

  Kui keegi minu käest küsiks, siis Eesti noored geid võiksid oma organisatsiooni nime ära vahetada. Ühenduse kirjavigase nime nägemine tekitab (vähemalt minus) eranditult iga kord teatud vistseraalset tülgastust, millesarnast, oletan, tunnevad homofoobid geide suhtes.

 313. dig 12. jaanuar 2012 kell 17:00

  Jah, ega nad düsleksianoored ole, et neile sihukesi asju andeks võiks anda. Kui just tegemist ei ole kellegi isand Eesti Gei isikliku haaremiga, muidugi mõista.

 314. dig 14. jaanuar 2012 kell 0:17

  The Globe and Mail kirjutab järjekordsest võrdõiguslikkuse-sammust — Kanada plaanib laiendada lahutamisõigusi ka Kanadas abiellunud välismaistele samasoopaaridele.

  All same sex marriages performed in Canada are legal and the law will be changed to ensure that divorce is readily available to non-residents who were married in the country, Justice Minister Rob Nicholson says.

  Speaking at a Toronto luncheon Friday, Mr. Nicholson blamed the Liberal government that preceded his for not filling a “legislative gap” that has left thousands of same-sex couples in an agonizing position of being unable to divorce should they feel a need to.

  The situation has been “completely unfair to those affected.” Mr. Nicholson said. “I want to make it clear that in our government’s view, these marriages are valid.”

  The announcement appears to clear up a continuing source of controversy that erupted Thursday when The Globe and Mail reported a divorce case in Toronto where the Justice Department took the position that a same-sex marriage involving non-residents is not legal unless their home country recognizes it as such.

 315. dig 21. jaanuar 2012 kell 12:00

  Brad Smith kirjutab TechNet’is, miks Microsofti arvates on oluline, et Washingtoni osariigis abiellujaid sooliselt ei diskrimineeritaks.

  Today, Microsoft is joining other Northwest employers Concur, Group Health, Nike, RealNetworks and Vulcan Inc. in support of Washington State legislation recognizing marriage equality for same-sex couples. We believe that passing this bill would be good for our business and good for the state’s economy. I wanted to take a few moments to explain why.

  At Microsoft, we pride ourselves on our products and services, our brand, and our global reach. But unquestionably, our employees are our greatest asset.

  To be successful, it’s critical that we have a workforce that is as diverse as our customers. Every day, the national and global economies are becoming more diverse. The lifeblood of a business is its ability to understand and connect with its customers. We’re no exception. Now more than ever, the most effective workforce is a diverse workforce.

 316. dig 23. jaanuar 2012 kell 13:35

  Emirates 24|7 vahendab tuntud islamijuristi Bin Haider’it selgitamas, miks on Araabia Ühendemiraatidest pärit mehed peaksid hoiduma välismaalastega abiellumisest.

  Bin Haider urged UAE youth to marry Emarati women who follow the same traditions and customs as men.

  He also advised young nationals not to make big commitments with regard to alimony at the time of marriage and follow the rules.

  He said a decree by His Highness Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan, President of the UAE, fixed it at Dh50,000, which applies only in case of marriages with Emirati women.

  Saadaval on ka huvitavaid statistilisi termineid.

  According to the National Center for Statistics, most of the marriages by UAE nationals with foreign wives end in divorce. For instance, there were 1,798 marriages with foreigners in UAE last year, and 695, or 39 per cent, of these marriages ended in divorce.

 317. dig 07. veebruar 2012 kell 23:34

  Guardiani teatel on 9. föderaalringkonna apellatsioonikohus otsustanud, et California kaheksas ettepanek osariigi põhiseaduse rahvahääletusel muutmiseks on vastuolus föderaalse põhiseadusega.

  1.26pm EST, 10.26am PST: The ruling of the 9th US Circuit Court of Appeals was pretty conclusive when it came just before 10am this morning.

  “Prop 8 serves no purpose, and has no effect, other than to lessen the status and human dignity of gays and lesbians in California,” the judgement said.

  Proposition 8 was an amendment to the California constitution that ruled people of the same sex could not get married. It was voted in by Californians in 2008.

  Kohtunike arvates on sõnamaagia põhiseadusega piiramine kõlvatu.

  The ruling said that Proposition 8 “had one effect only”.

  “It stripped same-sex couples of the ability they previously possessed to obtain from the State, or any other authorized party, an important right – the right to obtain and use the designation of ‘marriage’ to describe their relationships. Nothing more, nothing less.”

 318. dig 21. veebruar 2012 kell 2:44

  Juhuks, kui mõni lugeja ei peaks mäletama, mida kujutab endast traditsiooniline abielu, tuleb hädas appi järgmine käepärane infograafika abielutraditsioonidest Põhja-Ameerikas.

 319. dig 21. veebruar 2012 kell 15:37

  Muhammad Qasim Hassan kirjutab New Pakistan’is, kui tähtis on traditsioonilist perekonda kaitsta.

  Islam is being maligned by the international media around the globe. It is indeed disappointing to find the pseudo-civilized countries fail to comprehend the reality and lose their ability to differentiate between facts and fabrications.

  If the restrictions were not in place, the women would not cover themselves properly, which would result in a male predator attacking them. Nobody’s wife, mother, daughter and sister would be safe. The sense of morality would also disappear from the society and people will forget the difference between right and wrong. A married woman may end up getting into an illicit relationship with another man. The same goes for a married man. People would stop trusting their spouses and will start doubting each other regardless of the other party being innocent.

 320. dig 24. veebruar 2012 kell 1:13

  Think Progress teatab, et aktivistliku presidendi Bushi ametisse määratud aktivistlik kohtunik Jeffery White on California Põhjaringkonna Ringkonnakohtu nimel otsustanud, et kurikuulus “Abielu Kaitsmise Seadus” on föderaalse põhiseadusega vastuolus, kuna rikub võrdse kaitsmise klauslit.

  Golinski, represented by Lambda Legal, “was denied spousal health benefits by her employer, the U.S. Ninth Circuit Court of Appeals in San Francisco.” White was appointed to the court by President George W. Bush in 2002. The decision represents a serious setback for House Speaker John Boehner (R-OH), whose Bipartisan Legal Advisory Group (BLAG) defended DOMA after the Obama administration announced it would no longer defend the law. Read the full opinion here. (HT: GinnyLaRoe)

 321. Mart K. 28. veebruar 2012 kell 14:18

  PhysOrg kirjutab Kansase ülikooli teadlase iroonilisest avastusest: nimelt võimendab samasooliste abielude keelustamine rahva empaatiat geide ja nende perede suhtes.

  The recent legislative action is a dramatic shift from the mid-1990s when nearly every state had considered statutory legislation to ban same-sex marriages, Haider-Markel said.

  “If it hadn’t been for states pushing to ban same sex marriages [in the early 1990s], people might not have been exposed to personal, often very tragic stories of difficulties that gay couples experience without benefit of marriage,” Haider-Markel said. “It’s an ironic outcome.”

  Huvitav, mida võiksid sellest järeldada siinsed geiõiguslased?

 322. Mart K. 28. veebruar 2012 kell 14:26

  MedicalXpress kirjutab preservatiivipruukimisele keskendunud mastaapsest uurimistööst USA-s, mille tulemused näitavad, et inimeste seksuaalset (ja) riskikäitumist mõjutavad veel paljud muud tegurid peale sättumuse.

  Findings from this study highlight diversity in condom use behaviors and demonstrate varying degrees of potential risk for HIV and other sexually transmitted infections, regardless of sexual orientation. /—/

  “While [men who have sex with men] have been traditionally categorized as ‘high risk,’ these data suggest that our current framing of risk based solely on gendered sexual behavior may be shortsighted,” Rosenberger said. “Rather, in order to appropriately identify men who are at increased risk for disease acquisition, clinicians must inquire more thoroughly about potential modes of disease transmission.”

  Additional key findings include:

  – Rates of condom use were highest among men ages 18 to 24.
  – Men who identified as black, Hispanic/Latino or Asian were all significantly more likely than those who identified as white to report a condom being used during their most recent anal intercourse with another man.
  – Men who indicated that they were not in a romantic relationship with their most recent male sexual partner were significantly more likely to report a condom being used during intercourse.
  – Men were more likely to have used a condom when intercourse occurred in their sexual partner’s home or a hotel/motel, compared with other locations including in a car/truck/van.

 323. dig 28. veebruar 2012 kell 16:55

  Mart K. ütles:

  “If it hadn’t been for states pushing to ban same sex marriages [in the early 1990s], people might not have been exposed to personal, often very tragic stories of difficulties that gay couples experience without benefit of marriage,” Haider-Markel said. “It’s an ironic outcome.”

  Huvitav, mida võiksid sellest järeldada siinsed geiõiguslased?

  Et nad ei ole välja töötanud piisavas koguses haledaid peedistamisnarratiive isiklikest ja tihti väga traagilistest lugudest?

 324. dig 26. märts 2012 kell 9:36

  Postimees kirjutab uutest abielutraditsioonidest Prantsusmaal.

  Prantsusmaa Montaubani ja Toulouse`i mõrvades kahtlustatava Mohammed Merah` üks ohvritest, sõjaväelane Abel Chennouf võib postuumselt abielluda.

  25-aastase Chennoufi 21-aastane kihlatu Caroline Monet ootab last ning palus võimudelt luba oma surnud kallimaga abiellumiseks, edastab AFP.

  Advokaat Gilbert Collard`i kinnitusel loodab Monet, et abielu leiab aset lähinädalatel.

  Prantsusmaa seadus lubab postuumset abiellumist, kui üks abiellu heitvatest pooltest enne abiellumist sureb.

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: