Tühi teema

Pole küll eriti probleem olnud, aga aegajalt ilmub kommentaaridesse kommentaare, mis ei suhtle mitte kellegagi, on kopi-pastad või tühjust täis ohked. Või algab tõdemusega stiilis “ei osanud kuhugi panna, panen esimesse ettejuhtuvasse kohta”.

Kogunegu sellised kommentaarid siis siia. Tõstan siia varasemaid asju ja kui keegi arvab, et ta kangesti tahab midagi öelda, kuid ei leidnud pika otsimise peale teemakohast lugu (9. detsembril kokku 476), siis kirjuta siia.

729 Replies to “Tühi teema”

 1. Ahah, nii et mul on siis luulud ka veel. Kui sina kuulutad, et sinu oponentidel mõistus seisab, nad on segased ja neil on luulud, siis on see teemakohane, aga kui sul palutakse selliste väljenduste kasutamine lõpetada, siis on see järsku teemaväline ja meenutab lasteaeda?

 2. dig ütles:

  skeptikuskeptik ütles:

  See’p’see on, kui supikonte palju on, aga krantse kuskilt võtta pole.

  Dig, kallis, selle leidsin just Sinule http://www.youtube.com/watch?v…..re=related

  Kui Allah tahaks, et ma selles videos kujutatut teaksin, kasutaks ta telepaatiat, mitte ei laseks mul seda lolli klippi jõllitada.[1] Ja kus need krantsid on?

  [1] Video autori kommentaar on niisugune:

  After watching this stupid video watch my really VERY IMPORTANT videos about Cancer,Diabetes Type 2, MS, longevity,soybeans,herbs .They are the produce of 17 years research&healing and free.Just pray God for me and do a favor to others

  Kirjavahemärkide naabruses asuvad tühikud asuvad nii originaalis.

  no sina, kui süvakaeveskeptik, aita taibata, kus oli kont ja kus krantsid – ma nimelt jäin hädasse justnimelt selle autori kommentaariga (kõht oli ka kõver, vbla see segas mõtlemast) et oli see nüüd ikka kondiautori lisatud või mõne kavala krantsi vemp

  ajeke, ma olen segane, surematu ja nii seni kui ka edaspidi, kui allah veel annab, sinuga puht oma ebaterve huvi ajel ning üksnes teemadeväliselt vorbelnud (tavaelus lihtsalt nii malbe, et kui ikka sedasi sülle kukub, ju siis see vaimu märk, et aeg on tiba kihvu teritada :D )

 3. skeptikuskeptik uuris:

  Kas Andres on selgeltnägija tuleproovi saatest?

  Mkmm, kribu peegelpilt ja suur eksperthinnangu kummardaja, kes ususektilistest siltidemeisterdamisest ega trollimisest midagi ei tea. Sõimleja tundub ta mõnele luulude küüsis vaevlevale tatipritsile sellepärast, et see tunneb oma positsiooni sõimlemises ohustatuna.

  skeptikuskeptik vahendas:

  ja edastaks ka mõned eile Aini lugedes tekkinud mõttekäigud

  Käike ma nägin, mitte küll eriti selgelt, aga midagi siiski. Millisesse neist Sa mõtte peitsid, teravhambake?

  skeptikuskeptik ei sildistanud:

  ja oma tahte peale panemises juhib hetkel muarust ideeautor vanaküla, thedalt tema kannul skeptik

  See oli Sul otsekui spordireportaaž, “thedad” skund-skundis knni vrinal edsttud krkgud. Ms mte ldse n pkalt krtseldda, ks le ju suarust? Kna suarust, t pstitada vtsid.

  skeptikuskeptik flofseeris:

  inimolemus on kaugel sellest, et olla teaduslikult lahti seletatud ning tõestatav ning tabada, esitada ja väljendada hoomamatut on igal juhul komplitseeritud, kuid maailmataju avardav kasulik kogemus.

  Väga sügav käik, väga sügav. Kas siia peitsidki mõtte? Ära kiusa, kulla teravkihvake, rda sladus, plz, msterda mni slt, mllest suarust kgi ru i saa, t slt n.

 4. Kriku tsiteeris:

  luulude küüsis vaevlevale tatipritsile

  Nii-nii. Mis sõnu sa veel tead?

  Mh? Tundsid ennast ära? Andesta, ei tahtnud kedagi nimepidi mainida, aga kui Sa omaks võtad, ega ma pahaks ei pane, võid seda minu poolest uhkusega kanda.

 5. Jason ütles:

  üks asi on igatahes selge: ajeke on muutunud mõttetuks. alul tundus veidike aega huvitav, aga need ajad on juba ammu möödas.

  mis sa nüüd, very skepty jäljekütt, mõtle, üle 20 cm-sest postist leidis üles puuduva “i”

  kõigel on mõte, lihtsalt vahest inimene ei suuda end ise mõtestada ning küsib justkui kaudselt (mis otseselt sapisuses väljendub) mujalt initsieeritud rakenduse järele – delfi kommentaarium, vox populi jms sedasorti “küsijate” häälekandjad, kus õelalt üksteisele ära pannakse ja ületrumpamise nimel esinetakse, annavad tunnistust muarust vaimselt mõtestamata, ent ka rahuldava rakenduseta inimeste hulgast meie ühiskonnas

  ambitsioonikamad ja autoritaarsemad isendid, kes üksi endaga toime ei tule, tükivad ideoloogiaid kultiveerima ja koguma enda ümber jüngerkonda, kes seda siis järgiks, kasvataks ja levitaks

  (kehvemad sõnameistrid ja sportlikumad tüübid mõistagi kehtestavad end käte või lisaseadmetega)

  kokkuvõttes taandub see kõik ühtviisi võimujanule, mis pole aga algselt muud, kui alaväärsuskompleks, normeeritud kasvatuskombinaatide paratamatu tulem

 6. ajeke ütles:
  Kõigel on tähendus/…/seletada maailma.

  Miks peaks kõigel olema tähendus?
  Vaevusid sa seda väites üldse mõtlema, misasi on tähendus?
  Kelle jaoks?
  Sama maailma seletamisega – maksab endalt enne küsida, millise eesmärgiga selle kallale asutakse ;)

 7. viidatud lehel ei leidunud ühtki sõna “õlgmees” ja raamatukokku ei hakka selle pärast minema, kuid ütle, ajeke, milleks tegeled siis sellise rahvaga, kui see tüütu on?
  kui õieti aru saan, on see võte midagi tähenärimise sarnast, kus oponendi kontekstist, seda läbivale ideele tähelepanu pööramata, võetaks välja üksik väide või fraas eesmärgiga selle kallal järada kas kontekstiväliselt või suisa teise võtmesse väänatuna? olen sellist mustrit siinseist enim Sinu puhul märganud küll. on see mõtekas tegevus?

 8. skeptikuskeptik ütles:

  viidatud lehel ei leidunud ühtki sõna “õlgmees” ja raamatukokku ei hakka selle pärast minema, kuid ütle, ajeke, milleks tegeled siis sellise rahvaga, kui see tüütu on?
  kui õieti aru saan, on see võte midagi tähenärimise sarnast, kus oponendi kontekstist, seda läbivale ideele tähelepanu pööramata, võetaks välja üksik väide või fraas eesmärgiga selle kallal järada kas kontekstiväliselt või suisa teise võtmesse väänatuna?

  Ei, too on killukaeve, quote mining.

 9. skeptikuskeptik nentis:

  viidatud lehel ei leidunud ühtki sõna “õlgmees”

  Praegu veel leidus, aga selle algne asukoht on Marion Silde kirjutises. Äkki leiad sealt. Eelnevas on arhiivikoond mitmesugustest kirjutistest. Otsingu tegemisel veebilehelt on kasuks klahvikombinatsioon Ctrl-F, mille tulemusel avanenud aknakesse kirjutad otsitava sõna. Sulle õlgmehest seletuse leidmiseks kasutasin Google‘i abi. Google on saadaval ka õlgmeheta teiste tagaotsitavate leidmiseks. Raamatukogust on soovitav muidugi ohutusse kaugusse hoiduda ja koduski raamaturiiulist võimalikult suure ja aupakliku kaarega mööduda.

  skeptikuskeptik oletas:

  kui õieti aru saan

  Õieti saame erinevalt aru.

  skeptikuskeptik märkis:

  olen sellist mustrit siinseist enim Sinu puhul märganud küll.

  Selektiivne nägemine. See ei üllata.

  skeptikuskeptik uuris:

  on see mõtekas tegevus?

  ühe- v kahesilbiline omastava tüvi + liide -kas
  vili, om vilja viljakas
  mõte, om mõtte mõttekas
  Sõnadele võimalikult sarnase tähenduse ja neist moodustuva mõtte andmiseks on kokku lepitud kasutada teatavale reeglistikule vastavat ja üleüldiselt pruugitavat kirjaviisi. Selle eirajaid ei peeta just väga suurteks isemõtlejateks, pigem düsgraafikuteks. Keelt ja mõtlemist arvatakse omavahel oluliselt seotud olevat. Mulle tundub see põhjendatud. Võin muidugi ka eksida, ära võta liiga südamesse ega isiklikult. Kui see kuidagi lohutab, siis olid minulgi kaua aega mõned sõnad, mida valesti lugesin ja sellest tulenevalt ka kirjutasin. Vist kolmandas klassis sain neist lahti, kui mälu ei peta.

  Üldiselt on saadaval igasugust ohtlikku kirjandust raamatukoguväliselt ka internetis, aga allergikutel une- ja muu rahu säilitamiseks jäägu see minust näpuga näitamata. Head ööd!

 10. fenomenaalne :D

  samas tore ju, kui nõmetsemisest vähemalt hea une saab, ega see tablettide neelamine ka parem ole, onju?

  ps. mis tähte daamid homme närida sooviks? kui ma ise mahti ei saa, siis ehk keegi teine aitab

  a kui hätta jätavad, siis ümise mantrat:

  napp, om napinapakas (x27)

 11. Mul on rõõm tõdeda, et skeptik.ee lehel toimub mõningane liikumine- sellest, et ajekesetaolised on kippunud siin lehel liialt formaati määrama (mis pärsib normaalset argumenteeritud diskussiooni), on aru saadud.
  See tähendab, et arenemine on võimalik. :)

 12. Mul on väga kahju ja ma vabandan ette ja taha, et ma kedagi pärssinud olen (minutaolised vabandagu enda eest). Ma tunnistan ausalt üles, et pole kunagi soovinud ega kavatsenud mitte kusagil mingit formaati määrata (ei siin lehel ega kaugemal), ja kahetsen siiralt, et keegi, kes on tahtnud seda kõigest hingest teha, on nii hõivatud olnud ebanormaalse argumenteeritud diskussiooni arendamisega, et pole aega saanud muuga tegeleda. Loodetavasti saavad nüüd mõned sorakil sabadega paabulinnutaolised rahulikult “normaalset argumenteeritud diskussiooni” edasi pidada ja katkutud sabasuled kauni lehvikuna taas laiali lüüa? Minu teksti võib alati vahele jätta, kui see huvi ei paku või muud moodi formaadist kõrvale vajub. :)

 13. @ajeke:
  Ah- jaa, unustasin lisamast: “Edasi, seltsimehed!” Siin me (nüüd) oleme!
  Huumorimeel on kehvapoolne, et klassikast võetud stiilinäidet ära ei tundnud? ;)

 14. @uitlane:
  Ups, huvitav paralleel tekkis- lause: “Siin me (nüüd) oleme!” pidi ajekesele meenutama üht kommentaari, kus ta pani paika, mis lubatud härjale ja mis Jupiterile, klassikaga pole sel seost, kuigi väliselt väga sarnane.
  Tegelt pidasin silmas üht kaabuga härrasmeest ühest teisest eesti filmist.

 15. uitlane arvas:

  Huumorimeel on kehvapoolne, [..]

  Ise küll ei kurda, aga seda on ette tulnud, et seal, kus teised hambaid kiristavad, olen suure vaevaga suutnud tõsist nägu säilitada (minu kogemus – see on üliraske katsumus ja veriselt valus põse siseküljele). Teistpidi – teised naeravad laginal ja mina imestan, et mille üle? – on ka juhtunud. Igaks juhuks vean siis kah suunurgad üles ja kõrvade poole (veretu kogemus). Sõpradega naerame koos ja keegi ei kaeba. Aga mitte seda Sa vist ei tahtnud teada?

  [..] et klassikast võetud stiilinäidet ära ei tundnud?

  Palun ära pane pahaks, ei tundnud (Mehed ei nuta, kaabuga – Lauter?). Mis teha, olen (klassikaline) võhik. Unustasin sedakorda mõelda klassikast, Jupiterist ja härgadest seda kirjutades. Ka tõsine unustasin olla, kui aus olla, kui tohib nii olla, et kellelgi poleks paha olla. Ära Sina ka väga tõsiselt võta. Katsun järgmine kord nendega rohkem tegemist teha, võibolla. Vahel lihtsalt tuleb midagi omast peast kah midagi, ma vähemalt arvan nii, aga mine sa tea, mis elu meil tuua võib… ju olla :)

  Klassikast: “Miski pole hea ega halb, vaid mõte teeb ta selleks.” (Shakespeare Hamlet, II, ii)

 16. Teema pealkirjaks sobiks varsti juba tsitaadid filmikunsti varasalvest, klassikast ja igihaljastest lauludest, minu arust. Mul ei tule midagi paremat pähe kui:” meil lobisemise eest palka ei maksta”. Kuid see ei vihja millelegi :) ja on ainuke tsitaat, mis mul pähe tuli. Ajeke teab kindlasti, kas koolon sobib sinna või kuidas see grammatiliselt korrektse lausena välja näeb.

 17. @ajeke:
  ajeke ebales: “Aga mitte seda Sa vist ei tahtnud teada?”
  Ma ei hakka Meri´t parafraseerima, aga võin puhta südametunnistusega kinnitada, et sisimas tahtsin küll seda teada.
  Ja ma sain selle teada.
  Ei usu, et Sa “selle” all midagi väga erinevat minust mõtlesid. Aitäh! :) Kõik oleme inimesed. :)

 18. Jason ütles:

  küsimus tarkade klubile:
  kas vee keemistemperatuur muutub, kui selles lahustada erinevaid aineid (sooli)?

  Jah, aga määra ei oska hinnata. Vee keemistemperatuur sõltub peamiselt rõhust, milles keemaajamist üritatakse, aga ka lahuses lahustunud ainetest.

  Samamoodi sõltub vee jäätumistemperatuur temas lahustunud ainetest (nt sooladest).

  Wikipedia

 19. Martin Vällik ütles:

  Jason ütles:

  küsimus tarkade klubile:
  kas vee keemistemperatuur muutub, kui selles lahustada erinevaid aineid (sooli)?

  Jah, aga määra ei oska hinnata. Vee keemistemperatuur sõltub peamiselt rõhust, milles keemaajamist üritatakse, aga ka lahuses lahustunud ainetest.

  Tegelikult võiks seda teatud mõttes ka konksuga küsimuseks pidada. Kui päris korrektselt tahta väljenduda, siis vee keemistemperatuur ei muutu. Soolade lisamisel pole enam tegemist vee vaid lahusega, mille keemistemperatuur soolade lisamisel reeglina tõuseb. Teise lahusti, näiteks etanooli lisamisel, on segu keemistemperatuuri muutumist määravad seaduspärasused pisut keerukamad. Lisaks tuleb mõlemal puhul arvestada, et keemise jooksul komponentide omavaheline suhe ja seega ka keemistemperatuur muutuvad.

 20. Leidsin sellise asja kogemata:
  Scientific Defense of Astrology

  Noriks ka veidi, ajanappuse tõttu küll ainult esimeses punktis toodud väidete kallal:

  1. Astrology probably gave birth to Astronomy. There is nothing supernatural about casting a horoscope, most of it is done according to precise astronomical and mathematical principles.

  Alkeemia sünnitas tõenäoliselt keemia, see ei tee alkeemiat veel reaalseks.

  2. Many famous scientists have been into Astrology: Tyco Brahe, Karl Jung, Kepler, Huxley, and Copernicus.. Many others remain anonymous.

  Pro hominem.

  4. There are 10,000 practicing paid Astrologers and millions of horoscope followers. There are hundreds of books on the topic. Only 10% of Americans believe there can’t be anything to it.

  Valdav enamus eesti lapsi usub päkapikkudesse, kas see teeb need eksisteerivaks?

  # 6. It is a undisputed scientific fact that the planets have a measurable magnetic, gravitational and electromagnetic influence on the earth. Most people agree that bizarre behavior tends to peak on full moons.

  Martin on sellel teemal juba piisavalt arutlenud, et mitte seda ise teha. Näiteks Siin

  7. Astrology is not limited to natal. There is also electional, horary, mundane, medical, meteorological, Chinese 12 year and millennial.

  Religioon ei ole piiratud ainult kristlusega. Veel on ju judaism, islam, hinduism, taoism jne.

  8. The vast majority of those who look at their own chart (not just a newspaper column) find uncanny accurate hits.

  Föreri efekt.

  9. There are scores of natural phenomenon with regular periodicity’s

  Jah, näiteks aastaajad.

 21. Pilte paavstist pommiga juustes tohib edaspidi trükkida ainult Vatikani loal.

  Vaevalt. See jutt käib igasuguste heategevuslike ühingute jms. kohta, millele vahel meeldib paavsti nime või kujutist kasutada. Karikatuur on sõnavabadusega kaitstud eneseväljendus, mida ükski kohus niisuguse deklaratsiooni peale piirama ei hakka.

 22. Öö läbi kestnud vaidluse eetlaste usu ja selle üle, mis meid ühendama peaks, läbi lugenud, meenus mulle, et meil on ju rahvuseepos täiesti olemas. See ei saa ju olla päris tühjale kohale tekkinud. Mul endal on 2004 aasta väljaanne Eno Raua ümberjutustuse näol kodus olemas (ostsin mingil aastal jõulukingiks, väga kena raamat), aga lugenud ma teda veel polegi. Eks nüüd võtan ette.(koolis on see minuteada kohustuslik). Kirjutan lõigukese välja ka:

  Pärast surma puhkas Kalevipoeg taevas mõnusasti oma vägevate tegude väsimust.Vanaisa aga murdis pead selle üle, kuidas kangelast veel taevaski tööle panna. Kalevipoeg oli eluajal nii palju kangeid tegusid korda saatnud, et taevataat ei raatsinud teda nüüdki ilma ametita jätta. Ta kutsus oma taevased targad kokku ja need hakkasid nõu pidama, kuidas vägilast kõige parem oleks tööle sundida. Viimaks võtsid nad nõuks saata Kalevipoeg põrgu väravat valvama. Kangelane pandi valge hobuse selga ja saadeti põrgu kaljuvärava ette. /…/

  No lõpuks tuleb salm, mida enamik peast teadma peaks.

 23. @salvey:

  Aitäh! Te lahendasite tahtmatult inimeste HARIMATUSE müsteeriumi. Lugedes ümberjutustusi ja lihtsustatud käsitlusi, ei saagi inimene mõista mida algselt on tahetud öelda.

  Kalevipoja kohta ilmus II köiteline tekstikriitiline väljaanne ühes kommentaaride ja muude lisadega. (I kd Eesti riiklik kirjastus 1961, II kd. 1963).

  Selles on ära toodud kõige tähtsamana sõnaseletused, ilma milleta kaasaegne inimene ei ole võimeline aru saama arhailisest tekstist.
  Lisaks on erinevaid artikleid, mis selgitavad eepose loomislugu ja selle seoseid soome-ugri (nt Soome Kalevalaga) mütoloogiaga.

 24. @Martin Vällik:

  Film „Darwin ja evolutsioonipuu“ on tõeline sõõm värsket õhku, ma loodan, et ka Skeptik.ee kommentaatoritele.

  Darwin näitas, et inimene ei seisa loodusest eraldi ega ole selle valitseja, vaid allub loodusseadustele ja protsessidele nagu kõik loomad maakeral.

  Kordan oma ettepanekut luua harimatuse likvideerimise sektsioon, kus lükata ümber üldlevinud valearusaamu.

  Alustaks KREATSIONISMIST

  Milline loomislugu on kreatsionismi aluseks, kas 1 või 2? Mõlemad ei saa õiged olla. Nii, et…

  VANAS TESTAMENDIS 2 LUGU MAAILMA LOOMISE KOHTA
  1. Algusest kuni 2pt. 3 salmini.
  2. 2pt. 4salmist kuni 24 salmini

  ERINEVUSED:
  a. Loomise päevade arvus: Esimeses – kuus; Teises nimetamata (või üks)
  b. Loomise järjekorras: Esimeses – taimed, loomad, inimene; Teises – mees, taimed, loomad, naine
  c. Naise loomises: Esimeses – ühes mehega; Teises – pärast loomi.
  d. Esimeses loob Jumal sõna läbi; Teises – ise otseteel, ilma vahendita.

  VANA TESTAMENDI SEOS BABÜLONI LOOMISLOOGA:

  SISULISELT ON ESIMESEL (OSALT KA TEISEL) LOOMISLOOL SARNASUST BABÜLOONIA OMAGA.

  a. vee ja pimeduse valitsemine alguses
  b. Tiamati nimes, millele Piibli „tehoom” (sügavus) vastab
  c. Valguse loomises (Marduki poolt)
  d. Vee lahutamises loomise algul
  e. Üksikuis loomistöödes ja nende järjes
  f. Inimese loomises
  g. Loomise pühitsemises.

  ERINEVUSED:

  a. Hirmsa võitluse asemele Babüloonia loos astub Piiblis sõna ja kord.
  b. Babüloonia loos räägitakse mitmest jumalast (polüteism), Piibel tunnistab ühte jumalust (monoteism).
  Ei vasta tõele – 1 loomisloos on juttu ELOHIM´ist, mis on mitmuses. Ainsus on EL.
  (1 Ms. 1:26 Tehkem inimesed oma näo järele, meie sarnaseks!!!)
  c. Babüloonia jumalad on ainelised olevused mitmesuguste halbade omadustega, Piibli Looja Jumal on vaim, tema tahtmine ja töö on hea.

  VEEUPUTUSEST 2 ERINEVAT LUGU:
  a. Jahvist pt.6:5-8; pt. 7:1-5; pt. 7:7-13; pt. 7:16b-17; pt. 7:22-23; pt.8:6-12.
  b. Preestrite koodeks pt.6:12-22; pt. 7:6; pt.7:11; pt.7:18-21; pt.7:24; pt.8:13-14

  ERINEVUSED:
  a. Kestus: Preestrikoodeks: 12 kuud+10 päeva=375 päeva. Jahvist: 7+40+21=68 päeva.
  b. Preestrik. Uputus ei tule mitte ainult vihmast, vaid ka maa-alustest sügavustest.
  c. Kaasavõetud loomad: Preestrik. Igast liigist üks paar; Jahvist: Seitse paari puhtaist ja 1 paar roojastest liikidest.
  d. Ohverdamine: Preestrik. Puudub; Jahvist: Noa ohverdab.
  Ühine: Jumal hävitab oma kurjaks muutunud kätetöö. Põhimõte – kuri hävitatakse, hea jääb järele.

  Seos Babüloonia Veeuputuse looga: asub Gilgameshi eepose 11 tahvlil. Uputuse põhjuseks ühe jumala suva, mitte põhjendatud otsus.

  Allikas Ed. Tennmann „Mooses ja prohvetid“ Tallinna 1921

 25. Kõiges selles kiriku maailmas on proportsioonid kuidagi väga paigast ära. Seal on paks raamat ajalugu, kümme juhtnööri tänapäeva jaoks, ja tulevikule pühendatud vaid üksikud hämarad vihjed, mida keegi piisava täpsusega tõlgendada ei oska. Äärmiselt ebapraktiline, isegi hinge jaoks.

  Samas pean ma möönma, et tagantjärele tarkusega on vähemalt venekeelses piiblis lõik, mis mind tõsiselt hämmastas. Peale olulise, milles ei eksi, jutustan muu ümber puhtalt aastatetagusest mälust, mis on teatavasti ekslik ja valikuline. Niisiis, mingil ajal ja mingil hetkel, aga võib-olla ka mingil põhjusel puhuvad kuus inglit pasunat ja taevast langeb alla täht, mis mürgitab kaevud ja teeb veel palju pahandust. Selle tähe nimi on Tšernobõl (oli vist vanas vene keeles “koirohi”). Väga hea juhus on mingile kaevusid mürgitavale tähele panna näiliselt nii ebaloogiline nimi. Äkki siiski…

 26. Johannese ilmutusraamat. Tähe nimi tähendab originaalis “koirohtu”, nagu ka Tshernobõli kohanimi. Piiblis ikka päris sõna “tshernobõl” ei esine, eksole :)

  Aga see vististi ei puutu kuidagi Sir Attenborough tegemistesse.

 27. @Kriku:
  Sul on kindlasti õigus, aga mul on pisike kahtlus, et mõned neist on autonoomse toitega ja mõni leiab toitu ka näiliselt mittesöödavast materjalist. (Kes meist poleks patuta, khm.)

  Veel offtopic: kuidas Sa pilti siia postitad?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga