juuli 01 2009

Aigar Säde peksab jälle segast ja teisi lugusid Eesti ajakirjandusest (juuli leiud)

Autor: kell 12:36 teemas lugusid. 128 kommentaari.

Aigar Säde, pilt Naistemaailm.ee-st

 • Aigar Säde: vaktsiinidest ja vitamiinist
  Naistemaailm

  B17 (laetrile) ravib vähki (on keelustatud!).

  Vähk taandub sel juhul, kui inimene lõpetab oma probleemide eitamise.

  Selle viiruse [linnugripi] muutsid teovõimetuks kosmilised jõud. Siit ka põhjus, miks linnugripi hüsteeria lõpetati.

  Nüüd valmistatakse ette teist massimõrva lainet. Süsteem tahab lahti saada miljarditest inimestest, sest ta leiab, et maailm on ülerahvastatud. Kui mulle tulev info, et vaktsiini sisestatud seagripi viiruse mälu on kosmose poolt kustutatud ja sellega teovõimetuks tehtud, tõeks osutub, siis jääb seekordne massimõrv ära.

  Mis puudutab laste vaktsineerimist, siis klassifitseerub see eriti raskeks inimsusevastaseks kuriteoks.

  1723. aastal avastati, et rõugete vaktsiin lõhub edukalt inimese kolmanda silma süsteemi.

  Koomikat lisab asjaolu, et Säde lugu ilmus Schibstedi kontserni kuuluvas Naistemaailm.ee-s, samas süüdistab Säde meediakontserne infoga manipuleerimises, vandenõus rahva vastu ja eluliselt olulise teabe varjamises.

 • Küsi nõu selgeltnägijatelt!

  „Eelmisel hooajal saime palju kõnesid ja kirju inimestelt, kes soovisid saada Nastja kontakti, mida me aga tema palvel ei levitanud. Nüüd on aga kõigil võimalus oma küsimustega meie uute selgeltnägijate poole pöörduda. Loomulikult ei saa me midagi lubada ega garanteerida, aga kahtlemata annavad meie osalejad endast parima”, lisab Liiv.

 • Vigala Sassi nõuanne päästis Kanal 2 reporteri vähkkasvaja küüsist

  44-aastase Valneri kael paistetas hiljuti ootamatult üles ning tavameditsiin ei suutnud kuidagi tuvastada paistetuse põhjust, kuid töövisiidil Vigala Sassi juurde ütles kuulus nõid, et Valner peab kindlasti kohe arsti poole pöörduma, muidu on ta aasta pärast «kastis», kirjutab Kroonika.

 • Iidsed Tiibeti tarkused leevendavad tervisemuresid
  Silja Joon, kultuuritoimetuse juht, Pärnu Postimees

  Silkini sõnade kohaselt on Tiibeti meditsiini näol tegu aastatuhandete vanuse elava traditsiooniga, mida on kasutatud ning mille tulemuslikkus on teada. “Väga oluline kunye erinevus muude massaaži- ja ravitraditsioonidega võrreldes seisneb selles, et igale inimesele tuleb läheneda vastavalt ta keha- ja meeletüübile. Arvestada tuleb eluviisi, vanust, aastaaega ja muid tegureid,” kirjeldab terapeut.

  Silja Palm on Tiibeti astroloogia tundja. Palm kõneleb, et tegu on iidse, ligemale 2000 aastat tagasi Tiibetis bööni šamanistlikus kultuuris alguse saanud traditsiooniga, mis on täiesti omanäoline ja erineb täheteadusel põhinevast astroloogiast.

 • Puudutuse vägi
  Krista Dudarenko, Naistemaailm, allikas: Stiil

  Kunye suurendab elujõudu, viib välja kehasse kogunenud mürgid, leevendab eri tüüpi valusid ning rahustab ja tasakaalustab närvisüsteemi, olles näidustatud ka unetuse, depressiooni ja ärevuse korral.

  Hiina massaaž käivitab keha eneseabi-süsteemi, aktiveerib vere- ja lümfiringlust, leevendab teatud ekseeme, tagab hea ainevahetuse ning korras immuunsüsteemi.

  Shin-do aitab vabastada kehas kuhjunud energiat ja hoida energiameridiaane avatuna, samuti leevendab erinevaid haigusi.

  [Tai massaaž] aitab luua ka tasakaalu hinge ja keha vahel

  Aroomimassaaž mõjub kehale ja vaimule tasakaalustavalt.

  Tänu enam kui 800 molekulile on šokolaadil palju omadusi – see niisutab, kaitseb ja toidab nahka, mõjub närvisüsteemile nagu antidepressant ja stimuleerib eufooriat.

  Meemassaaž aitab leevendada paljusid haigusi ning on kasulik kehvveresuse, kerge üleväsimuse, radikuliidi ja liigesehaiguste puhul. Massaaž ravib ja hoiab eemale selgroohaigusi, ergutab lümfisüsteemi ja vereringet.

  Samuti aitab [laavakivi]massaaž lagundada ebatervisliku eluviisi tagajärjel organismi ladestunud jääkaineid ja toksiine.

 • Sigrid, kes rändab eelmistes eludes
  Aive Antsov, ajakiri Naised

  Tallinlanna Sigrid (37) tunnistab, et tundis juba lapsena kõrgemate jõudude kaitset ning pidas loomulikuks suhtlemist kaitsva energiaga. Nüüdseks on ta vahetanud perspektiivika juristikarjääri massaažitoa ja reinkarnatsiooniteraapia vastu. Naine ravib kätega ja juhib rännakuid eelmistes eludes.

 • Meie lähim sugulane pole šimpans, vaid orangutan?

  “Ma ei tee muud kui palun inimestel suhtuda kriitiliselt eeldustesse, millele nende töö rajaneb, ning mitte karta alternatiivsete tõlgenduste võimalusega arvestamist,” rõhutab Schwartz. “Ma ei usu, et ühestainsast bioloogilisest elemendist – olgu selleks DNA või miski muu – on alati võimalik tuletada õige vastus. Paljudel juhtudel oleks kasu teema läbivaatamisest uue nurga alt.”

  Kui Scwartzi ja Grehani eelistatud lähenemine õigeks osutub, ei tuleks paljude arvates üle vaadata mitte ainult inimeste sugulus šimpansidega, vaid kogu puhtmolekulaarne teadus, mis on pannud paika paljud oletatavad evolutsioonilised suhted kogu eluslooduses.

  Teisisõnu, kui DNA-tõendid, mida suur osa biolooge tõestusena kasutavad, osutuvad evolutsiooniliste suhete määratlemisel ebatäpseteks, seab see kahtluse alla paljude molekulaarbioloogide töö.

  “Kui see oleks tõsi, kaoksid suurtes ülikoolides terved teaduskonnad,” ütleb Disotell. “Mul poleks enam midagi teha. Läheksin ja hakkaksin puusepaks.”

 • 10 kuulsamat vandenõu- teooriat, mis ümbritsevad surnud staare
  Marge Sillaots, Õhtuleht, via Telegraph

  Populaarseim vandenõuteooria Lennoni surma ümber on see, et USA valitsus programmeeris tema tapja mõrvatööle, kuna neile ei meeldinud Lennoni radikaalsed maailmavaated.

  David Carradine – 72 aasta vanuselt surnud tele- ja filmilegendi surma ümber ringles erinevaid jutte: mees olla teinud enesetapu, seejärel pakuti surma põhjuseks sadomaso-stiilis seksmänge. Viimati seoti meest kung fu grupi ohvriks langemisega.

Nagu ikka, ootan lugejatelt lisa.

128 kommentaari

128 kommentaari loole “Aigar Säde peksab jälle segast ja teisi lugusid Eesti ajakirjandusest (juuli leiud)”

 1. Kriku 01. juuli 2009 kell 10:46

  Swine flu parties ‘a bad idea’

  Osa inimesi üritab teadlikult nakatuda, et enne sügist kergem vorm ära põdeda. Paraku võivad sellisel käitumisel olla ettearvamatud tagajärjed, kuna osa inimestest ei pruugi ka praegust viirust taluda ning tervishoiusüsteem ei pruugi haiguse massilisele ja tahtlikule levitamisele nii hästi vastu pidada kui seni.

 2. Kriku 01. juuli 2009 kell 11:04

  Vastututustundlikke posijaid näib ka olemas olevat

  44-aastase Valneri kael paistetas hiljuti ootamatult üles ning tavameditsiin ei suutnud kuidagi tuvastada paistetuse põhjust, kuid töövisiidil Vigala Sassi juurde ütles kuulus nõid, et Valner peab kindlasti kohe arsti poole pöörduma, muidu on ta aasta pärast «kastis», kirjutab «Kroonika».

  Kuigi ka vähiarstid esmapilgul Heiki Valneri organismist midagi leida ei suutnud, andis biopsia siiski vastuse, et mehel on halvaloomuline kasvaja, mis on nüüdseks välja opereeritud ning enam telemehe tervist ei ohusta.

 3. Tarvo Kruus 01. juuli 2009 kell 11:22

  Vastututustundlikke posijaid näib ka olemas olevat

  Jah, aga vastutustundlikke ajakirjanikke siiski mitte vist liiga palju. Eks see “…Sassi nõuanne päästis…” on ka üsna piiripealne loo sisuga võrreldes, Õhtulehes oli sama loo pealkirjaks aga näiteks “Vigala Sass päästis püstolreporter Heiki”… :(

 4. Tonda 01. juuli 2009 kell 13:04

  Eks see ole samasugune tõlgendus, nagu kirurg eemaldas pimesoole, aga jumal tegi terveks…

 5. Celtic 01. juuli 2009 kell 14:20

  No antud juhul ju siiski oli Sassist abi, sest vastasel juhul oleks mees tänu meie meditsiini teaduslikkusele maha surnud.

 6. Tarvo Kruus 01. juuli 2009 kell 14:43

  vastasel juhul oleks mees tänu meie meditsiini teaduslikkusele maha surnud

  Eks seegi ole üks üsna meelevaldne tõlgendus, sest tegelikult selgub ju artiklist siiski, et lõppkokkuvõttes justnimelt tänu sellele meditsiini teaduslikkusele ta siiski just ei surnud maha… Sass ütles vaid, et mine arsti juurde!

 7. Andres Valdre, tõlkeskeptik 01. juuli 2009 kell 16:19

  Jälgin mureliku huviga tänapäevast suhtumist, kus aetakse segi põhjus ja tagajärg. See, miks nakkushaigused enam massiliselt ei nakka, ei ole mitte see, et haigused oleks kuhugi ära kadunud või nakkavuse kaotanud, vaid see, et valdav enamik inimesi on vaktsineeritud ja teab, mis on hügieen. Samuti see, kui väidetakse, et “aga vanasti olid inimesed tervemad” – vanasti oli ka laste suremus 60%, ellu jäid tugevamad, haigustesse surnud vaikivad.

 8. Tonda 01. juuli 2009 kell 16:27

  Vaata Celtic, mina ei tea täpselt fakte selle juhuse kohta, aga agressiivsete kasvajate korral võib seis mõne nädalaga kardinaalselt muutuda st üks päev ei leia analüüsid midagi ja 2 nädala pärast juba leiavad.

 9. Tonda 01. juuli 2009 kell 16:29

  Lisaks veel, et ükski “teadmamees” ei suuda vähiga mitte midagi peale hakata ja teadmisest millesse sa sured on vähe lohutust kui ravi pole.

 10. Endel 01. juuli 2009 kell 16:30

  Ühesõnaga, kui arst ei aidanud, saatis Sass mehe arsti asemel arsti juurde.

 11. anu 01. juuli 2009 kell 23:22

  agressiivsete kasvajate korral võib seis mõne nädalaga kardinaalselt muutuda st üks päev ei leia analüüsid midagi ja 2 nädala pärast juba leiavad.

  Sassi avastamismeetod (mis see võiks küll olla?) oli sel korral aga kiirem kui kaasaegsed analüüsid. Ja niipalju kui mina tean, saadab Sass sellised haiged, keda “umbluu” terveks ravida ei suuda, ikka kindlalt klassikalise meditsiini juurde. Nagu ka sel juhul.

  Selliste “posijate” (heade diagnostikute sealjuures) tegevust tuleks küll soodustada, mitte aga neid maha teha.

 12. Cochrane 02. juuli 2009 kell 0:25

  Tänud Säde artikli eest. Jõudsin selle abil tema kodulehel asuvale eestindatud teoseni “Sinise planeedi projekt” (ta ise viitab abivalmilt sellele artikli kommentaarides).
  Tegu on “faktipõhise uurimustööga” tulnukatest. Ma jätan täpsemalt ütlemata, mida ma nendest ja teistest sellistest “faktidest” arvan, võite seda jutumärkide kasutamise järgi ise oletada, aga seda raamatukest võin vähemalt igale ulmesõbrale küll soovitada. Nii põhjalikku kogumit selle teema kohta pole näinudki. See on nagu Piibel algajale ulmekirjanikule, kes peaks tahtma ühe mõnusalt klišeeliku teose kokku kirjutada.
  Nii et kuigi ma hindan seda ehk väheke teistel põhjustel, on nende lehekülgede täitmisega vähemalt omajagu vaeva nähtud ja tegu suht huvitava ulmekirjandusega.

  Olen ka abivalmis, ja aitan siiasattunud vandenõuteoreetikuid otselingiga :-)
  http://www.aigarsade.com/tulnu.....rojekt.pdf

 13. limpa 02. juuli 2009 kell 3:10

  no need naisteajakirjad on ju teadatuntud.mis vahet kuhu konserni kuuluvad.pidevalt on seal lollid reklaamid nende esmeralda sõrmustega-huvitav kuda neil tarbijakaitsega kohtuprotsess kulgeb?

  http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id=10065

  http://www.naistemaailm.ee/art.....4031#start

  http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id=9758

  lihtsalt mingid beibede jutud jne.

  selliste lehekülgede artikleid kommenteerida on sama mis innojairja blogi.

 14. Kriku 02. juuli 2009 kell 10:16

  Sassi avastamismeetod (mis see võiks küll olla?) oli sel korral aga kiirem kui kaasaegsed analüüsid.

  Karta on, et esimene arst lihtsalt polnud vaevunud erilisi analüüse tegema…

 15. Kriku 02. juuli 2009 kell 10:17

  See on nagu Piibel algajale ulmekirjanikule, kes peaks tahtma ühe mõnusalt klišeeliku teose kokku kirjutada.

  Ulmekirjandus reeglina ei tegele ufonautika ja paravärgiga. Selline tulnukate käsitlemine on ainult üks väike ja mitte eriti moodne osa ulmekirjandusest.

 16. Jason 02. juuli 2009 kell 10:59

  @anu – sassi diagnostika seisneb tõenäoliselt selles, et ta saadab iga veidikenegi kahtlasemana näiva juhtumi artsi juurde. kui arstid midagi ei leia ja inimesega ka midagi ei juhtu, siis see lehte ei jõua. kui aga leiavad, siis jõuab. ja sass saab teenimatut reklaami. niisama lihtsalt see alternatiimeditsiin toimibki, et kajastamist leiavad vaid üksikud või niigi ilmselged pihtasaamised kuna ühtki ajalehte ei huvitaks lugu, kus “sass diagnoosis küll kliendil vähi aga klient osutus lõpuks siiski täiesti terveks”

 17. Kriku 02. juuli 2009 kell 11:13

  sassi diagnostika seisneb tõenäoliselt selles, et ta saadab iga veidikenegi kahtlasemana näiva juhtumi artsi juurde.

  Igatahes au talle selle eest.

 18. Sirje 02. juuli 2009 kell 11:25

  Viimases naistelehes oli lugu Urmas Sõõrumaast ja sellest kuidas ta võtab inimesi tööle tähtkujude järgi ja üldse langetab erinevaid otsuseid vastavalt tähtede seisule.

 19. Jason 02. juuli 2009 kell 11:37

  @Kriku – vähki diagnoositakse ainult histoloogiliselt vähikahtlusega koe biopsia alusel. kuna vähk ei levi ühtlaselt ja kuna biopsiat ei saa võtta läbivalt kogu kahtlusalusest koest (ehkki tihti võetakse isegi nisuksest pisikesest vidinast nagu eesnääre lausa 20 nõelbioptaati), pole mingi ime, et esimese biopsia puhul ei pruugita vähikolletele pihta saada ja histoloogiline vastus on negatiivne. mustamäe patoloogiakeskuses oli just juhtum, kus mitme aasta eest tehtud biopsia sai negatiivse vastuse aga äsja lõigati inimeselt seesama tollal vähikahtlusega olnud organ välja. sellistel juhtudel kontrollitakse üle ka eelmised proovid ning voilaa – ühe biopsia äärealalt leitigi üksikuid vähirakke. seejuures kinnitasid kõik proovitükki uurinud patoloogid, et rutiinse uuringu käigus, kus kliiniliselt on vaid vähikahtlus, poleks tõenäoliselt nemadki (sh. mitmekümneaastase kogemusega ülemarst) seal mingit maligniteeti tuvastanud sest vabalt umbes 80% vähikahtlustest on tegelikult kas normaalne kude, mõni healoomuline kasvaja või suvaline põletik. asjaga päevast päeva kokkupuutuvale inimesele pole selles midagi imekspandavat aga patsient (ja loomulikult ajakirjandus) seda ei mõista. nemad ei tea ju muhvigi vähi diagnoosimisest, rakkude diferentseerumise astmetest, levikust biopsia piires ega milleski muust. ilmselt kujutatakse ette, et nagu patoloog mikroskoopi vaatab, näeb ta seal sõralisi koorikloomi ringi sebimas ja normaalset kude söömas. sellest ka kogu see hüsteeria nende juhtumite puhul, mil esimesel biopsial vähki diagnoosia ei suudeta. muidugi on juhtunud ka tõsiselt lolle juhtumeid, kus patoloog lihstalt ei näegi näkkuirvitavat vähki ja neisse suhtutakse ametkondlikult äärmise tõsidusega. ka eelmainitud juhtumi puhul olid kirved õhus rippumas aga kaine mõistusega saadi probleemist üle.

 20. Jason 02. juuli 2009 kell 11:40

  @Kriku – au jah, aga milleks seda aegaraiskavat etappi siis üldse patsiendi ja artsi vahele tarvis on? raiskab väärtuslikku aega, ei tegele millegi tootlikuga ja külvab ühiskonda umbluupuru.

 21. Kriku 02. juuli 2009 kell 12:56

  Ajaraiskamise osas on sul üldiselt õigus, ainult et praegusel konkreetsel juhul oli kolm etappi: arst – posija – uus arst.

 22. Martin Vällik 02. juuli 2009 kell 23:28

  Opus Dei liikmed korraldavad Eestis lastelaagrit
  Alo Raun, Postimees

  Kindlasti ei ole seal piitsutamisi jms, mida Dan Brown oma poleemilises menuromaanis «Da Vinci kood» Opus Dei tegevuse osana kirjeldab.

  Cameani sõnul on Dan Browni abil liikvele läinud müüdid oma absurdsuses ühtpidi muigama panevad, kuid teisalt valusad. Tema väitel on Opus Dei võrreldav perekonnaga ja ta küsib, et kes meist ei tunneks puudutatuna, kui tema perekonda rünnatakse.

  «Tänapäeval on naiivne uskuda, et selline asi on võimalik,» kommenteeris ta Browni kirjeldusi, nagu organisatsioon oleks rahvusvaheliste suurkonspiratsioonide taga ning seal oleksid ennast piitsutavad mungad.

  Tema hinnangul solvas see raamat eelkõige katoliiklust, mitte niivõrd Opus Deid.

 23. lucid 03. juuli 2009 kell 0:41

  Minu teadmist mööda on Sass suures osas alati teaduse kummardaja olnud (vähemalt ta ravimtaime raamatuid sirvides tundub nii). Ma raiskaks küll rohkem energiat teiste umbluulaste nokkimise peale. See pärast, et inimesel püha hiie paik on ja sümbolid otsa ees, ei maksa veel tema tunnustamist maha teha, kui ta hakkama on saanud elu päästva soovitusega. Ma arvan, et antud juhtum oli pigem reklaam tavameditsiinile, mitte umbluule.

  @cochrane, tänan lingi eest, väga hea meelelahutus :D Kahjuks polnud salajases dokumendis kirjas, mis liiki tulnukas Ansip on :(

  Šhimpansite DNA’st niipalju, et viimased täpsemad DNA järjekorra kaardistamised näitavad, et inimesed šhimpansitest oma 5% DNA poolest erinevad (senise 1-2% arvatud asemel) ja inimesed omavahes suisa 1-2% (senise 0.X% asemel).

 24. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 16:12

  Vaatkuslops!

  Eneseabi-õpikud süvendavad masendust

  “Positiivsete abilausete [“ma olen armastusväärne isik”, “mind saadab edu”, “ma lepin endaga täielikult”] kordamisest võib olla kasu teatud inimestele (nagu kõrge enesehinnanguga isikud), kuid just neile, kes neid kõige rohkem vajavad, võivad need anda tagasilöögi,” ütlevad autorid.

  Physorg:
  The problem with self-help books: Study shows the negative side to positive self-statements

 25. Tonda 03. juuli 2009 kell 16:18

  Selle eneseabijutule võin mina küll kahe käega alla kirjutada. MA ei tea tegelikult ühtegi tuttavat, kes nendest ka reaalset abi oleks saanud. Mõni on neid terve riiulitäie läbi lugenud ja kasu ei mingit. Psühholoogline abi peaks jääma ikka professionaalide pärusmaaks.

 26. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 16:48

  ABSTRACT

  Positive self-statements are widely believed to boost mood and self-esteem, yet their effectiveness has not been demonstrated. We examined the contrary prediction that positive self-statements can be ineffective or even harmful.

  A survey study confirmed that people often use positive self-statements and believe them to be effective.

  Two experiments showed that among participants with low self-esteem, those who repeated a positive self-statement (“I’m a lovable person”) or who focused on how that statement was true felt worse than those who did not repeat the statement or who focused on how it was both true and not true.

  Among participants with high self-esteem, those who repeated the statement or focused on how it was true felt better than those who did not, but to a limited degree.

  Repeating positive self-statements may benefit certain people, but backfire for the very people who “need” them the most.

  Täistekst on maksu taga.

 27. Martin Tropp 03. juuli 2009 kell 16:54

  …ja kõik skeptikud ruulivad, sest leidsid, kelle kallal närida.
  Kas tunnete Aigar Säde´t isiklikult, et tema kohta selliseid hinnanguid annate?

 28. Ingmar 03. juuli 2009 kell 17:01

  @Martin Tropp – “Peksab segast” tähendab muteada “ajab lolli juttu”. Vähemalt mina ei tunne Aigar Sädet isiklikult, aga jutt on tal küll loll. Tema enda kohta pole siin keegi mingeid hinnanguid andnud.

 29. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 17:25

  Ingmar ütles:

  Tema enda kohta pole siin keegi mingeid hinnanguid andnud.

  Aga äkki peaks? Kui inimese jutt on pikemat aega loll ja paranemise märke pole näha olnud, siis mida küll järeldada? Tegelikult pole konkreetse inimese isikuomadustel liiga palju tähtsust, sest pole vahet, kas lolli juttu ajab tark või rumal, jutt on ju ikka loll. Samas võib ka rumala suust tarkuseteri pudeneda.

  Aga Martin Troppi mure võib seisneda hoopis selles, et kuivõrd ta usub Aigar Säde juttu, siis võib talle tunduda, et kui keegi peab Säde juttu lolliks, siis võib ka ta ise rumal välja paista, kuna usub lolli juttu.

  Teadmiseks Troppile, et Aigar Säde on oma isikliku kohaloluga skeptik.ee-d varemgi õnnistanud:

  Maailmalõpp aastal 2012

  Ja veel üks märkus — skeptik.ee kommenteerimise reegel nr 6:

  Loll olla pole iseenesest häbiasi, kui sellega on kaasas soov targemaks saada. Ausad küsimused on oodatud ja vastajalt ootame ausat vastust.

 30. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 17:54

  Dr. Oolo – staaride arst
  Õhtuleht

  Allan Austin Oolo on kiropraktik, osteopaatilise meditsiini arst, nõelraviarst, loodusmeditsiini arst, trigeenikaravi arst ja sertifitseeritud spordiarst kiropraktika alal.

  Veel on Oolol doktorikraad manuaalmeditsiinis. Meedia nimetab teda staaride arstiks. Loetelu dr. Oolo patsientidest: John Cusack, Sir Ian McKellan, Farrah Fawcett, Brooke Shields, Dolf Lungren, Vin Diesel, David Bowie, Sting, Jon Bon Jovi, Roy Orbison, Mick Jagger, Ozzy Osbourne, Tina Turner, Lennox Lewis, Bobby Hull jpt. Eestlastest näiteks Andrus Veerpalu, Indrek Pertelson ja Aleksander Tammert.

  Kõlab aukartustäratavalt, või mis? Nii mitu doktorikaadi! Nii mitu arstikutset! Nii palju kuulsaid nimesid!

  Tõsiasi on aga see, et nimetatud doktorikraadidega pole päris meditsiinis midagi peale hakata ja tõsisemate hädade korral tasub päris arstide poole pöörduda.

  Linnar Viigi blogis ka paar sõna “Dr” Austinist:
  Meil oma Borat olemas – Dr. Allan Oolo Austin

  Kanada skeptikud on teda märganud:
  TRIGENICS, THE LATEST MIRACLE CURE

  Trigenics on taas üks kaubamärk, mille abil ida-lääne kompotti uuel ja revolutsioonilisel moel müüa. Inglise keeles on selle kohta sõna quack.

  Aga vaadaku ma ette: “dr” Oolol on Black Belt in Karate and Taekwondo.

 31. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 22:14

  Paljusid on vaevanud küsimus, et miks jumal ei ravi amputeerituid.

  Kui jumal seda ei tee, siis varsti, võibolla, suudab arenev meditsiiniteadus seda teha:

  Kehaosade tagasikasvatamine võib saada reaalsuseks
  PM Tarbija24 vahendab arst.ee-s ilmunud lugu, mis on võetud Delfi Fortest, mis vahendab Telegraphi lugu, mis vahendab Florida, Dresdeni ja teiste ülikoolide ning uurimisasutuste teadlaste uurimust salamandritest, mis ilmus ajakirjas Nature (460, 60-65 (2 July 2009) | doi:10.1038/nature08152).

 32. Martin Vällik 03. juuli 2009 kell 22:33

  Paavst pooldas Briti kardinali kuulutamist õndsaks
  Eesti Päevaleht

  Imed sünnivad ka tänapäeval:

  Paavst andis kardinali õndsakskuulutamisele ehk beatifikatsioonile rohelise tule, tunnustades talle omistatud imetegu, mille läbi tervenes USA-s asuva Marshfieldi koguduse diakon Jack Sullivan 2001. aastal seljahaigusest, kui ta palvetas Newmani poole, vahendas Reuters.

  Arstide ja teoloogide väitel oli diakoni tervenemine ime.

  Times pajatab juhtumist sedasi:

  The Vatican is examining claims that Cardinal John Henry Newman intervened to aid the recovery of a 17-year-old schoolboy who nearly died last year after falling from a car.

  An investigation by the Catholic church in America is said to have concluded that a Massachusetts deacon probably owes the disappearance of his spinal disorder to another Newman miracle.

  “I prayed to Cardinal Newman to intercede for me,” said Jack Sullivan, the deacon. “The following morning I woke up and the pain was gone.”

  Sceptics are likely to con- tend that a combination of medicine and the body’s own resilience is responsible. But Cardinal Sean O’Malley, Archbishop of Boston, intends to pass on to the Vatican the results of an inquiry that has ruled out scientific causes for the recovery.

  Paistab tavaline kahe mõttevea kombinatsioon:
  * “peale seda, järelikult selle tõttu”;
  * “arst ravib, aga jumal (pühak) teeb terveks”.

 33. Kriku 04. juuli 2009 kell 13:14

  Selle eneseabijutule võin mina küll kahe käega alla kirjutada. MA ei tea tegelikult ühtegi tuttavat, kes nendest ka reaalset abi oleks saanud. Mõni on neid terve riiulitäie läbi lugenud ja kasu ei mingit.

  Ma tean ka isikut, kes luges neid hulga läbi. Lõpuks leidis enda jaoks mingi kristluse vormi (ma pole väga süvenenud, millise just) ja näib nüüd enamvähem õnnelikuna. Arvata võib, et see mingi moodsatest postmodernistlikest müstifikatsioonidest mõjutatud kristlus on.

 34. k_v 04. juuli 2009 kell 14:16

  Paavst andis kardinali õndsakskuulutamisele ehk beatifikatsioonile rohelise tule, tunnustades talle omistatud imetegu, mille läbi tervenes USA-s asuva Marshfieldi koguduse diakon Jack Sullivan 2001. aastal seljahaigusest, kui ta palvetas Newmani poole, vahendas Reuters.

  Sass tuleks ilmtingimata pühakuks kuulutada!

  44-aastase Valneri kael paistetas hiljuti ootamatult üles ning tavameditsiin ei suutnud kuidagi tuvastada paistetuse põhjust, kuid töövisiidil Vigala Sassi juurde ütles kuulus nõid, et Valner peab kindlasti kohe arsti poole pöörduma, muidu on ta aasta pärast «kastis», kirjutab Kroonika.

  Reporter pöördus arsti poole siis just usust Sassi ja see usk aitas tal terveks saada.
  Erinevalt Newmanist oli Sassil endal loos ka mingi aktiivne roll.

 35. johanna-marie 05. juuli 2009 kell 12:14

  ah mida te jahute
  minge randa või lugege midagi head
  selle asemel, et siin mürki pritsida
  sass on eluaeg arstidest lugu pidanud ja üle 30 aasta ise onko patsient olnud
  ja arstid ka pole mingid selgeltnägijad
  kui proovid ei näita midas siis teha
  hakata igaks juhuks lõikuma?
  mina ootasin ka kasvaja oppi aasta otsa
  sest miski ei näidanud et kasvaja on
  käisin tohtritele peale ja sain lahti
  ja elan rõõmsalt edasi
  ja öeldi veel, et olin tubli, et järjekindel olin, muidu oleks lõpuks hiljaks jäänud,kui asi päris kurjaks oleks läinud
  mulle ei öelnud sass, et mul kasvaja on, sass kardab mind
  ühes seltskonnas minuga olles, hakkab ta ennast ebamugavalt tundma
  minule ütles mu oma sisetunne , et mul kasvajad on
  sellega saadeti psühhiatri juurde
  seal ka käisin ära, tema aitas lõikuse ootuse aja üle elada;)

 36. Martin Vällik 06. juuli 2009 kell 10:06

  EVI ARUJÄRV: Eestlaste usk
  Eesti Päevaleht

  Kui mõelda religioossusest kui inimese võimest pidada kõigest kurjast hooli­mata pühaks ja armastada seda loodusest ja inimestest koosnevat lähi­maailma, milles ta elab, siis peaks eestlasi ehk hoopis väga religioosseks rahvaks pidama. Pühitsedes rahvus olemist, pühitseb laulupidu inimesena teiste omataolistega kooskõlas olemist. On ilus, et selles enesele pööratud, kuid üldinimliku tähendusega lihtsas sõnumis lahustuvad iga viie aasta ta­gant vähemasti hetkeks ka ühiskondlikud vastasseisud.

  Kas saab olla positiivsemat ja inimlikumat usku?

  Tervitused kõigile, kes laulu- ja tantsupeost osalejana, osaleja lapsevanema või muu sugulasena, külalisena, televaatajana, kaasamõtlejana osa said!

 37. Tarvo Kruus 06. juuli 2009 kell 13:25

  Ei oska seda kuhugile hästi paigutada, seetõttu panen siia…

  Eesti uhhuulaste seas on levimas allpooltoodud kettkiri ja paistab, et allkirju tuleb kamaluga. Kasutusele on juba läinud järjest uued meililistid (a la karskusselts, loodusesõbrad, “kogukond” jne.) ja alla on kirjutanud juba mitmed tuntud tegelased, nagu näiteks uhhuu piirimail balansseeriv roheline poliitik ja bioloog Toomas Trapido …

  Mis aga asja juures huvitav – kui minna sinna viidat Aktion Eliant’i kodulehele, siis kohe esilehel on teade sellestsamast kirjast, millega too Eliant ennast asjast distantseerib ja selle värgi pettuseks nimetab. Ehk seetõttu on enamus selle kirja versioone viidaga Elianti saksakeelsele lehele, kuigi olemas on ka soome- ja ingliskeelne.

  Falsche Ketten-Mail zur Aktion ELIANT im Umlauf

  Paistab aga, et saksa keele oskus (või siis üleüldse asjadesse süvenemine ja kriitiline mõtlemine) on meil nii madal, et inimesed lajatavad allkirju tegelikult hoopis Aktion Eliant’ile, mis lihtsalt allkirju antroposoofia ja waldorfluse toetuseks kogub. (Pole muidugi välistatud, et selle petukettkirja taga on hoolimata oma distantseerumisest siiski toosama Eliant ise, et sellise absurdse meetodiga oma toetajate hulka üles bluffida…)

  Ja kogu see nummerdatud niekiri on üks välja mõeldud absurd. Tervisekaitse eesmärgil 1963. aastal loodud rahvusvaheline teatud toidustandardeid kehtestav Codex Alimentarius kuulub ÜRO allasutuse FAO, mitte EL-i instrumentaariumisse, mingit “uut” Codexit detsembris ei tule ja mingit sellist kirjeldatud keelamistetiraadi muidugi ka kuskil kavas ei ole…

  Tere!

  Alljärgnev teave ei puuduta küll otseselt Karskusliidu poolt käsitletavaid teemasid, kuid siiski puudutab see vist igatühte EL liikmesriikides.

  Lugupidamisega,

  Vastavateemaline saksakeelne meil jõudis minuni 07.06.09:

  „Tegemist on CODEX ALIMENTARIUS-ega.

  Koduleheküljel aadressiga http://www.eliant.eu/new/ võib hääletada selle aasta detsembris vastuvõetava uue Codex Alimentariuse vastu. Nimetatud koduleheküljel on hääletamiseks ka soomekeelne osa.

  07.06.2009 kuupäeva seisuga oli korjatud juba 740 910 allkirja. Kuni 31.12.2009.a. on vaja vähemalt 1 miljon allkirja, et oleks võimalik esitada Euroopa Ülemkohtus protest selle seaduse vastu. (Parem oleks muidugi 2 miljonit allkirja, et anda kogu asjale rohkem rõhku).

  2009.a. otsustatakse, mis suunas me hakkame maakeral edasi liikuma. Oma häälega saame teha oma panuse, et hakkaks toimuma tagasipöördumine. AKTSIOONIL ELIANT läheb vaja meie häält, sest:

  Detsembrist 2009 hakkab jõustuma uus CODEX ALIMENTARIUS, juhul kui me ei suuda seda ära hoida.

  Tegemist on seadusega, mis määrab, et

  1. Bioloogilist toitu peab kiiritama.

  2. Genfoodi (geneetiliselt muundatud toidu) sisaldus bioloogilises toidus ei kuulu märgistamisele.

  3. Geenfood ei kuulu üleüldsegi märgistamisele.

  4. Peaaegu kõik homöopaatilised ravimid tuleb turult ära võtta.

  5. Kõiki ravimtaimeid tuleb ära keelata.

  6. Suurem osa alternatiivseid ravimisviise ja –meetodeid tuleb ära keelata.

  7. Alternatiivseid lasteaedu ja kooliasutusi, nagu Waldorfi lasteaiad ja –koolid, metsalasteaiad jne tuleb ära keelata.

  Ja palju muud veel.

  AKTION ELIANT ja muud aktsioonid korjavad ÜKS MILJON ALLKIRJA, et esitada Euroopa Ülemkohtus protest selle seaduse vastu. Alles alates ühest miljonist allkirjast on võimalik EL-tasemel poliitiliselt midagi saavutada.

  Kuu aja taguse seisuga puudus veel umbes 260 000 häält eesmärgi saavutamiseks.

  Lisainfot antud teema ja online-hääletamise kohta leiate aadressilt: http://www.eliant.eu/new/ või Aktion ELIANT, Rebgasse 37, 79540 Lörrach, mailto:info@eliant.de .

  Google-is on mõiste AKTION ELIANT all viidatud enam kui 7000 lingile.“

  PALUN SAATKE SEE MEIL NII PALJUDELE, KUI VÕIMALIK!

 38. Martin Vällik 06. juuli 2009 kell 14:04

  @Tarvo Kruus – internet on ka osa Eesti meediamaastikust, seega täitsa sobilik koht.

  Osade rohemeelsete flirt “alternatiivsete” uhhuudega on muidugi veider ja vääriks lausa lähemat uurimist ning ausaltöeldes ka väljanaermist.

  Saksas ja Šveitsis on Steineri antroposoofia-usk täitsa heal järjel. Suudavad nad ülal pidada nii laia lasteaedade-koolide võrku kui ka ülikooli Dornachis. Ja miskit pole ette heita selle koha pealt, et oma huvide eest seistakse.

  Eestikeelse kirja tõlkija on mõnest asjast täitsa valesti aru saanud, sest kuidas aru saada mõistest “bioloogiline toit”, mis ära keelatavat? Peaksime nüüd siis rauda ja liiva närima hakkama? Antroposoofia mõistesüsteemis on sõna “biodünaamiline”, mis peaks olema üks mahevärgi vormidest. Lisaks sünteetiliste väetiste ja taimekaitsevahendite mittekasutamisele võetakse taimekasvatusel arvesse ka kuufaase ning astroloogilisi aspekte. Väga edumeelne igaljuhul :-)

  Tarbijate vabadust oma tervisega mida iganes ette võtta ilmselt keegi eriti piirama kunagi ei hakka. Ilmselt ei saadaks hakkama ka homöopaatiliste “ravimite” keelustamisega. Küll aga on võimalik piirata seda väidete ringi, millega üht või teist nostrumit reklaamitakse. No ei saa ju väita, et homöopaatiline susser-vusser ravib või leevendab astmat, kui uuringud näitavad, et midagi sellist ei juhtu. See käib nii ravimiseaduse kui reklaamiseaduse alla.

  Teine küsimus on lapsevanema õigus oma lapse tervisega mängida. Või siis selle õiguse õigustatud piiramine.

 39. Tonda 06. juuli 2009 kell 15:47

  Tarvo Kruus ütles:

  Ei oska seda kuhugile hästi paigutada, seetõttu panen siia…

  Tundub, et tegu on mailihoaxiga. Ma ei kujuta ette mida nende kogutud nimede ja emailidega peale hakatakse. ( tõenäoliselt müüakse spammeritele ja scammeritele )

 40. Martin Vällik 06. juuli 2009 kell 17:30

  Aigar Säde “jünger” Argo Vilberg saab leheruumi Maalehes:

  Elavtoit.com viib kokku toidu tootjad ja sööjad
  Sulev Oll

  Vilberg on uudset võimalust talunikele tutvustanud e-kirjadega, aga saanud leige vastuvõtu osaliseks. “Ma ei tea, kas on idee liiga uudne või kardetakse maksu- ja kõikvõimalikke muid ameteid,” sõnab ta.

  Arvan, et talumees ja -naine on praktiline inimene ja teda või peletada elavtoit.ee saidil vohav njuueidslik pseudoteadus:

  Tea, et toit on sinuga suhtleja. Ta imab endasse nii positiivseid kui negatiivseid emotsioone. See toit, mis on käinud käest kätte palju kordi, on reeglina nii reostatud, et ta esialgne väärtus(energia) ei pääse löögile.

  […]

  8. Kaasaegsed uued kauplused on ehitatud nii, et nende välispiirdeid koosnevad sünteetilisest soojustusest ja PVC plekist. Need materjalid ei lase energiat läbi. Tulemuseks on, et toit ei saa suhelda väliskeskkonnaga, ennast uuendada. Ta on kui ajast mahajäänu. Kõik selles hoones toimunu jääb selle hoone sisse (hoones looduslik energeetiline läbipuhutavus ehk looduse puhastav toime puudub) ja salvestub toidusse.

  9. Kilesse pakendatud toit, kaasaarvatud plastpudelisse villitud joogid on sellest hetkest, kui need pakendatakse, juba ajast maha jäänud ehk energeetiliselt vananenud.

  10. GMO ehk geneetiliselt muundatud taim. Iga taim sisaldab oma looduslikku energeetilist väärtust. Meie isu selle taime söömisest saab täis siis, kui oleme selle taime poolt pakutava energia kätte saanud. GMO taimed kasvatatakse vormiliselt suureks, energeetiline väärtus ehk sisu võrreldes muundamata taimega jääb kas samaks või langeb. GMO taimes on vormi ja sisu tasakaal rikutud. Et seda taime süües teie isu täidetud saaks, peab seda rohkem sööma kui muundamata taime. Tulemuseks on liigne kehakaal.

  Taluniku ja ostja kokkuviimise idee iseenesest on ju tore, aga minu soovitus on küll see, et kahtlasest “filosoofiast” see sait lahti haagitaks. Äkki hakkab siis isegi hästi minema?

 41. Martin Vällik 06. juuli 2009 kell 17:57

  Argo Vilberg on pikaajalisele skeptik.ee lugejale tuttav maailmalõpu teemast, kus ta annab teada, et suudab mõtte jõul elektrone liigutada ja arvutiviirusi tõrjuda:
  ha-haa

 42. Martin Vällik 06. juuli 2009 kell 18:06

  veel parem: ta suhtleb elektronidega

  Aga sellegipoolest võiks elavtoit.ee saidil minekut olla, kui need veidrad uskumused mõnes teises kohas väljendatud saaksid ja ei peletaks potentsiaalseid huvilisi väljamõeldud vastanduste ja sõna “energia” üle-ekspluateerimisega. Sellisel kujul jääb see sait lihtsalt marginaalsete “energeetikute” põrandaaluseks huvialaks.

 43. Martin Vällik 07. juuli 2009 kell 10:49

  Mida astronaudid Kuul tegid?
  Tarkade Klubi vahendab Delfi

  Võimalikele võõra tsivilisatsiooni esindajatest Kuu-uurijatele osutuvad kõige mõistatuslikuma otstarbega olevat ilmselt kolm kuutolmus lebavat palli.

  Kui aus olla, siis need ei olegi ühegi (vähemalt ametliku) eksperimendi osa, lihtsalt Apollo 14 komandör Alan Shepard otsustas proovida, kuidas tundub golfimäng Kuu peal. Kahe ebaõnnestunud löögi järel sai ta kolmanda palli päris kenasti lendama, mis sest, et jäiga skafandri tõttu sai ta golfikeppi hoida vaid ühe käega. Ning sportliku missiooni jätkuks katsetas Edgar Mitchell odaviset, kasutades ühest seadmest pärit varrast.

 44. Martin Vällik 07. juuli 2009 kell 10:50

  Tegelikult toimetati Kuul muidugi ka olulisemaid asju:

  Tänu astronautide kogutud andmetele on tänaseks teadlastel palju selgem pilt Maa varasest noorusest ja ka Kuust endast. Enne Apollo-missioone oli Kuu tekke kohta mitu konkureerivat hüpoteesi, praeguseks on kivimiproovid ja muu andmestik jätnud püsima seisukoha, et Kuu tekkis Maa kokkupõrkel Marsi-suuruse taevakehaga välja paiskunud ainest.

 45. Martin Vällik 07. juuli 2009 kell 13:35

  Seks arenes välja kaitseks parasiitide vastu

  Hoolimata sugulise vahekorra kesksest rollist bioloogias on selle puhul mõnes mõttes tegu evolutsioonilise müsteeriumiga. Mittesuguline paljunemine – nagu mikroobidel, mõnedel taimedel ja isegi üksikute roomajaliikide puhul – tundub igas mõttes mõistlikuma suunana.

  Ühe hüpoteesi kohaselt takistavad parasiidid sootute liikide liigvohamist, kirjutavad teadlased ajakirjas American Naturalist.

  Sedamööda, kuidas parasiitnakkused levisid, kahanes kunagi arvukate kloonide hulk drastiliselt. Mõned kloonitüübid kadusid täielikult. Sooliste tigude asurkonnad jäid sama aja jooksul märksa stabiilsemaks. See vastab autorite sõnul täpselt parasiidi-hüpoteesi ennustatud tendentsile.

 46. Martin Vällik 08. juuli 2009 kell 11:17

  Geeniuuringud on haiguste mõistmiseks kasutud?
  Delfi Forte vahendab Tarkade Klubi artiklit

  Möödunud aasta jaanuaris avaldasid Ameerika ja Rootsi arstid näiliselt teedrajava uurimuse: meestel, kel oli genoomis viis kindlat geenivarianti, on peaaegu kümme korda suurem risk haigestuda eesnäärmevähki

  Haiguse varaseks avastamiseks soovib ta [üks autoritest] nüüd turustada geenitesti firma Proactive Genomics kaudu, mille asutajate hulka ta kuulub.

  Kraft ei vaidlusta ajakirjas New England Journal of Medicine ilmunud töö tõsiseltvõetavust. Kuid talle jäi silma, kui osavalt autorid andmeid esitlevad, nii et nende leitud geenivariandid näivad eriti ohtlikud. Selleks võrdlesid nad mehi, kel polnud ühtegi varianti, nendega, kel olid olemas kõik viis. Vaid siis, kui mõlemad äärmused teineteise kõrvale asetada, näitavad arvutused ähvardavalt suurt riski.

  «Meeste valdava enamuse kohta kümnekordselt suurenenud risk seega üldse ei kehti,» ütleb Peter Kraft. «Siin küsin ma endalt, kas geenitest on tõepoolest mõttekas?»

  Kui aga haiguse bioloogiliseks põhjustajaks on nii suur hulk geene, on nende seast iga üksiku ennustusvõime äärmiselt väike.

  Sel põhjusel seavad bioloogid kahtluse alla ka selle, kui kasulikud on kliinilises mõttes kommertslikud DNA-analüüsid, milliseid trügib massiturule aina enam.

  jne, päris huvitav lugu. Kujutan juba ette, kuidas Bruce Liptoni jüngrid käsi hõõruvad ja kuulutavad, et nende “uus bioloogia” on taaskord tõestust leidnud:

  Tuleb välja, et geenid ja DNA ei kontrolli meie bioloogiat, vaid hoopis DNAd kontrollivad väljastpoolt rakku saabuvad signaalid, sealhulgas energeetilised sõnumid, mis pärinevad meie positiivsetest ja negatiivsetest mõtetest.

 47. Martin Vällik 08. juuli 2009 kell 14:51

  Veel geeniuudiseid:
  Iseloomu määravad geenid, kasvatuse osa null
  Villu Päärt, Novaator

  “Inimese iseloomust on 50 protsenti päritav, 30 protsenti võib panna juhuslike keskkonnategurite alla ning 20 protsendi ulatuses astub mängu viga,” ütles Tartu Ülikooli psühholoogiaprofessor Jüri Allik. Juhuslikud tegurid võivad olla näiteks see, millisesse kooli inimene õppima satub või kellega käib koos trennis.

  Kuid kus siis on kodu ja vanemate mõju? Allik ütleb, et see on peaaegu nullilähedane.

  Hoolimata sellest, et on ilmselge, et iseloomuomaduste geneetiline tagapõhi on ilmselgelt tõestatud, pole seni saatnud erilist edu otsingud, mis on püüdnud välja sõeluda konkreetseid geene, mis teatud omadusi põhjustavad.

  Nüüd on käimas suur rahvusvaheline uuring, kus võrreldakse Hollandi, Itaalia, Austraalia ja USA inimeste geeniandmete kõrval ka ligi 500 Eesti geenivaramusse annetanud doonori geene ning leida kattuvusi üksiknukleotiidi polümorfismides.

 48. Martin Vällik 09. juuli 2009 kell 11:18

  Kriku, kas see lugu on samuti kevapoolne ulme:

  Kas sinu sõber võib olla Siriuse tööriist?
  Aigar Säde, Naistemaailm.ee

  Galaktilise mastaabiga tähesõjad, vabadusvõitlus, inimkehasse imbunud tulnukad, kollaborandid ja süsteemi kõigutavad vabadusvõitlejad.

  Tulnukatest orjastajate jaoks on probleem selles, et kuna kosmiline inimrass omab teadlikku loomise alget, siis seda osa (mälu) ei õnnestunud meist kuidagi kustutada. Ikka ja jälle kerkis see osadel Maa inimestel esile. See sai orjarassi loojatele ka saatuslikuks.

  Aina rohkem sünnib Maale erivõimetega inimesi, kel on püsiühendus kosmosega ja teadmised, kuidas lammutada tulnukate kõikvõimalikke manipulatsioonisüsteeme. Neil on 13 chakrat, kusjuures 12. ja 13. chakra väljuvad pealaelt kui sarved ja on ühenduses galaktika infopankadega. Vasak “sarv” on galaktiline mees ja parem “sarv” on galaktiline naine.

  ja nii edasi, loe ja imesta, mida üks ekslev inimhing on võimeline kirja panema ja millesse uskuma (?)

  Aigar, kas sa ise ka usud, millest kirjutada või kirjutad lihtsalt kirjutamisrõõmust, nagu kirjanik?

  Aga sellised lollused:

  Kindlasti olete tähele pannud, et mõni inimene, kes on teie jaoks alati tore inimene olnud, on viimasel ajal kui arust ära ja te olete peale temaga tülitsemist lausa haigestunud. See võib olla märk sellest, et see tore inimene oli tegelikult Siriuse varjatud tööriist.

  on minumeelest liiast. Milleks kiskuda oma kaasinimesi isiklikesse luulumängudesse, inkrimineerida neile mingeid kosmilisi agendasid? Annab see sulle, Aigar, mingi rahuldus-, üleoleku- või kontrollitunde, kui saad inimesi sellisel absurdsel moel “omadeks” ja “Siriuse tööriistadeks” liigitada?

 49. Kriku 09. juuli 2009 kell 12:47

  See ei ole ulme, vaid kas meditsiiniline probleem või kohaliku tähtsusega katse L. Ron Hubbardit teha. Kui see oleks ulme, oleks see kehvemast kehvem.

 50. Martin Vällik 09. juuli 2009 kell 12:51

  @Kriku – jah, Kriku, oled samuti Siriuse varjatud tööriist. Nagu ilmselt minagi.

 51. k_v 09. juuli 2009 kell 20:09

  ja nii edasi, loe ja imesta, mida üks ekslev inimhing on võimeline kirja panema ja millesse uskuma (?)

  Kui inimene mingil põhjusel aru pole saanud, kust loodusseadused tulevad, ei ole vahet, milliseid imesid ta usub. Otse loomulik, et ta kahtlustab kõiges manipulatsiooni ja kõigis manipuleerijaid.
  Eks suguharu nõiad vanasti kaitsnud ka omi rahvaid kõikvõimalike kurjade ja nähtamatute jõudude eest.
  Ilmselt on ka tänapäeval sellisel nõiateenusel turgu.
  Kui elu näidanud, et oma pead usaldada ei saa, tuleb mõtlemisteenust paratamatult sisse osta. Ajakirjanduselt, poliitgurult, nõialt…

 52. Martin Vällik 10. juuli 2009 kell 12:00

  Joogaguru: homoseksuaalsust on võimalik ravida joogaga
  Postimees Elu24

  «Homoseksuaalsus on nagu suguhaigus või sooline defekt, mida saab ravida. Minu kogemused näitavad, et jooga, hingamisharjutused ja meditatsioon on selle raviks ühed parimad vahendid,» selgitas guru [Swami Baba Ramdev].

  Mis aga suurushullustust raviks?

 53. Martin Vällik 10. juuli 2009 kell 18:48

  See joogaguru on päris popstaar kohe – väidetavalt vaatab teda teleka vahendusel 85 miljonit inimest üle ilma. Tema jüngreid on leida India valitsusasutustes.

  Lisaks sellele, et lubab homoseksuaalsust jooga ja hingamisharjutustega (hüperventilatsioon) ravida, arvab ta, et suudab samade meetodite ning ajurveeda ravimitega leevendada HIV/AIDS sümptomeid ning ravida vähki.

  Allikas: Telegraph

 54. Nereida 12. juuli 2009 kell 18:37

  Miks on need tsitaadid massaazide kohta välja toodud, mis neis nii valet on?

 55. Martin Vällik 12. juuli 2009 kell 21:54

  @Nereida – massaažil kui sellisel pole iseenesest häda midagi, aga “tasakaalustab energia”, “on kasulik kehvveresuse puhul”, “käivitab keha eneseabi-süsteemi”, “viib mürgid kehast välja” ja muud sellised väited on kas ilmselge udujutt või tõendamata soovmõtlemine.

 56. Nereida 13. juuli 2009 kell 0:32

  Ma arvan, et ei tasuks seda nii maagiliselt võtta.Kui öeldakse, et tasakaalustab energiat, siis ikka mõeldakse, et tekitab hea tunde.Vaevalt, et keegi sealt midagi eriti vaimset ootab.Samas ise käisin kunagi Tai massaazis ja pärast oli suhteliselt ümbersündinu tunne.Seega ma arvan, et seda sõnapaari võib kasutada küll.
  Võib-olla ma eksin aga sportimine peaks hemoglobiini taset tõstma, samamoodi on ka massaaziga, see on kehale füüsiline koormus.Seega võib küll kehvveresuse puhul kasulik olla, arvatavasti lühiajaliselt siis.
  Lümfisooned tegelevad ju mürkide väljaviimisega, seega on täiesti võimalik, et massaaz viib kahjulikke aineid välja, aga ainult nõrk massaaz.Ei oska seda laavakivi oma kommida aga lümfimassaaz teeb seda küll.Kuigi ka tugev massaaz aitab kaasa, sest kõik mis paneb vere liikuma , aitab kaasa lümfiringlusele.
  Keha eneseabi süsteemi käivitamine-miks mitte?Kui kuskil on pinge või valu, siis inimene ikka alateadlikult katsub seda kohta

  shin do puhul meridiaanide avamine=fastiate venitamine, need joonised kattuvad.

  ainus udu mis siin leidus oli, et meemassaaz aitab selgroohaigusi ravida ja eemale hoida, vb see radikuliidi/liigeste osa ka, sest ega see mesi pooleteise tunni jooksul nahka ei jõua imbuda

 57. Martin Vällik 13. juuli 2009 kell 9:49

  Mul on astma. Kas keegi ei pane isegi kaarte?
  Kaja Roomets, Õhtuleht

  Pendlimeeste ja teiste selgeltnägijate kokkutuleku ahvatlev reklaam eksitas: Eesti teisest otsast laupäeva lõunaks Võrumaale Piusa ürgorgu sõitnud rahvas ei näinud ei Vigala Sassi, Veeliksit ega Jäneda nõida.

  üritus kujunes end kosmosepsühholoogiks nimetava Aigar Säde ühemehešõuks.

  Sajupilvi nimetab Argo vastasjõudude kosmiliseks rünnakuks.

  Mis on Aigar Säde fenomen? Ta ise on ühes intervjuus öelnud, et teda on siia saadetud selleks, et aidata planeeti Maa.

 58. Jason 13. juuli 2009 kell 10:39

  Nereida ütles:

  Ma arvan, et ei tasuks seda nii maagiliselt võtta.Kui öeldakse, et tasakaalustab energiat, siis ikka mõeldakse, et tekitab hea tunde.

  siis nii võikski öelda….

  Nereida ütles:

  Vaevalt, et keegi sealt midagi eriti vaimset ootab.

  …sest vaata, VÄGA paljud just selle tagamõttega sinna ronivadki. teenus on teenus ja peab olema sõnastatud täpselt ja selgelt. ka reklaaminduses ei tohi tootele pookida külge omadusi, mis sellel puuduvad.

 59. Kriku 13. juuli 2009 kell 22:50

  Võib-olla ma eksin aga sportimine peaks hemoglobiini taset tõstma, samamoodi on ka massaaziga, see on kehale füüsiline koormus.

  Mitte ükski massaazh ei asenda füüsilist aktiivsust.

 60. Nereida 14. juuli 2009 kell 0:21

  ei olegi väitnud seda
  kehale on see koormus ikkagi

 61. Endel 14. juuli 2009 kell 23:53

  Leedus võeti vastu tsensuuriseadus. Muuhulgas keelab see ka paranormaalsete nähtuste avalikult tõe pähe esitamise.

 62. Martin Vällik 15. juuli 2009 kell 0:45

  @Endel – see leedukate seadus on üks igavene lollus, mida ajavad homofoobsed “väärtuspõhised” konservatiivid. Selle seadusega luuakse võimalus “moraali ja terve perekonna” kaitsmise ülla eesmärgi nimel lüüa teistmoodi arvajate suu lihtsalt kinni ja siin pole vahet, kas arvatakse midagi paranormaalsusest (väljaarvatud muidugi katoliiklikud paranormaalsed väited nagu näiteks neitsist sünd ja surnuist ülestõusmine), gei-õigustest (ilmselt ei tohi siis rääkida ka katoliku kirikut painavast süstemaatilisest ja institutsionaliseeritud pedofiiliast), arvutimängudest ja paljust muust, mida omaarust puhtameelsed arvavad lastele kahjuliku teadmise olevat (ilmselt ka siis seksuaalkasvatus, mis kondoomide kasutamist vajalikuks peab).

 63. Kriku 15. juuli 2009 kell 12:10

  Selle seadusega luuakse võimalus “moraali ja terve perekonna” kaitsmise ülla eesmärgi nimel lüüa teistmoodi arvajate suu lihtsalt kinni

  Võtmeküsimus on, kuidas sisustatakse lastele suunatud või kättesaadava informatsiooni mõistet. Kui sinna alla käib tänavareklaam, aga mitte näiteks ajalehed, siis vähemalt diskussiooni lämmatamist toimuda ei tohiks. Aga sellist analüüsi mingi BBC uudise pealt teha pole muidugi võimalik.

  Üldiselt olen nõus, et selliste seadustega tuleks äärmiselt ettevaatlik olla.

 64. M 15. juuli 2009 kell 19:16

  Nii nunnu lugu ravitsejast-ennustajast end kvaliteetleheks pidavas Postimehes.
  Ravitseja loodab tagasi kassiks kehastuda

 65. Andres Valdre 15. juuli 2009 kell 19:58

  @Martin Vällik – See äkiline Siriuse varjatud tööriistaks osutumine meenutab 1990. aastate alguses levinud juhist „Kuidas ära tunda, et su töökaaslane on tulnukas”, mida rõõmuga trükkis ära ka Eesti parakirjandus – teadmata, et see tunnuste loetelu nägi esimest korda trükivalgust (1989, kui õigesti mäletan) ajalehe Chicago Tribune naljanurgas ☺

 66. Jason 15. juuli 2009 kell 21:20

  oh, kui sa teaks, kui palju naljanurga- ning niisama ulme- ja õudusjutukesi neis ajakirjades pahaaimamatult trükitud on… aga näe – ullikesed usuvad!

 67. priitp 15. juuli 2009 kell 23:12

  Kriku ütles:

  Aga sellist analüüsi mingi BBC uudise pealt teha pole muidugi võimalik.

  ILGA’l on olemas ka selle seaduse tõlge.

 68. Endel 16. juuli 2009 kell 1:25

  Lastele suunatuks loetakse näiteks kõike, mis on internetis:

  Entities providing services of access to Internet shall ensure the introduction and functioning of filtering measures of the detrimental content of Internet having negative effect on minors,

 69. Kriku 16. juuli 2009 kell 11:34

  Wow, siis on nad küll suure tüki ette võtnud :/

 70. Mart K. 16. juuli 2009 kell 11:52

  Forte: Inimeste, pärdikute ja ahvide ühine kõuk võis tulla Aasiast

  Uue esikloomalise kivistise leidmine Myanmaris (end. Birma) lisab kaalu hüpoteesile, mille kohaselt inimeste, pärdikute ja ahvide (inimlaadiliste esikloomaliste) ühine esivanem pärines Aasiast, mitte Aafrikast.

  Rahvusvaheline paleontoloogide töörühm, nende hulgas kaks Prantsuse uurijat, toetavad seda hüpoteesi, näidates, et Ganlea megacaninaks ristitud 37 miljoni aasta vanustel esikloomalistel oli oskus, mida võib tänapäeval täheldada pärdikuil, aga mitte leemureil: nad kangutasid lahti seemneid ja sõid neid spetsiifilisel viisil, kasutades kogukaid silmahambaid, nagu teevad praegu mõned Lõuna-Ameerika pärdikud. See oskus on üks põhjustest, mis õigustavad loomade lisamist inimlaadiliste esikloomaliste ehk ahviliste perekonda.

  Ajakirjas Proceedings of the Royal Society B avaldatud uurimust vahendab PhysOrg.com.

 71. Kriku 21. juuli 2009 kell 11:22

  PRIIT PRASS: Hüvasti, hõõglamp!

  Alates septembrist keelustatakse Euroopa Liidus matistatud hõõg- ja halogeenlampide tootmine ja tarnimine. Tegemist näib olevat küllaltki ebaratsionaalse keeluga.

 72. Mart K. 22. juuli 2009 kell 11:07

  Forte: miks evolutsioon teeb suuri arenguhüppeid

  Küsimus, kuidas toimib evolutsioon kahe diskreetse füsioloogilise oleku vahelist lõhet ületades, on teadlaseid pikka aega vaevanud. Suurem osa evolutsioonilisi muutuseid leiab ju aset tibatillukeste sammude haaval: elevant kasvab veidi suuremaks, kaelkirjaku kael veidi pikemaks. Kui need väikesed muutused osutuvad kasulikuks, on tõenäolisem neid pärandada järgmisele põlvkonnale, mis omakorda mutatsioone võimendab. Ja nii edasi ja edasi, kuni tulemuseks ongi hiiglasuur paksunahaline või kaelkirjaku pikk ja nõtke kael.
  Ent kui küsimuse alla tulevad sellised omadused nagu tiibade arv putukal või jäsemete arv esikloomalisel, ei saa olla vahepealseid etappe. Kuidas toimuvad sellised suured evolutsioonihüpped?

  Temple’i ülikooli meditsiiniteaduskonna teaduri Patrick Piggoti ja kolleegidega tihedat koostööd teinud California tehnoloogiainstituudi teadlaste juhitud töörühm väidab, et vähemalt mõnikord võivad sellised muutused tuleneda juhuslikest kõikumistest ehk mürast (mittegeneetilistest variatsioonidest), mille mõju võimendab fenomen, mida nimetatakse osaliseks penetrantsuseks. Hiljuti ajakirja Nature veebiversioonis avaldatud avastust vahendab ScienceDaily.com.

 73. Kriku 23. juuli 2009 kell 12:40

  Laibakoer leidis kadunud aidsiravija

  Nii palju siis Voor-Voortist. Puhaku rahus.

 74. Arko Olesk 23. juuli 2009 kell 14:51

  Toomas Päll õpetab energiat hoidma ehk reklaamib ajakirjanduse vahendusel oma loengut.

 75. dig 25. juuli 2009 kell 0:18

  Artikkel tsiteerib jaigutust:

  1723. aastal avastati, et rõugete vaktsiin lõhub edukalt inimese kolmanda silma süsteemi.

  Puuduv lüli: see vandenõuteooria ei selgita, kuidas Suur Üleilmne Vandenõu saab endale lubada seda, et rõugete vastu inimesi enam üldiselt ei vaktsineerita.

 76. dig 25. juuli 2009 kell 0:19

  Veel tsitaat artiklist:

  Tallinlanna Sigrid (37) tunnistab, et tundis juba lapsena kõrgemate jõudude kaitset …

  Jah, tänu evolutsioonilistele mehhanismidele on inimestel kombeks, et enamik lapsi on varustatud kaitsva kõrgema jõuga või isegi mitmega. Kellel omaenda kõrgemat jõudu ei ole, nende jaoks on enamikes ühiskondades asendusmehhanismid välja mõeldud. Näiteks vanad roomlased praktiseerisid lapsendamist, mennoniidid eelistavad ristivanemate süsteemi ning mitmed eelagraarsed kultuurid — tänapäeva maailmas on suurepäraseks näiteks Amazonase vihmametsas elutsev Yanomamö hõim — kasvatavad oma lapsi kommunaalselt.

  Üldiselt kasvab agraarühiskonna välja kujunedes selle liikmete keskmine eluiga, kahaneb iga üksikindiviidi risk vägivaldselt surma saada, kasvab liikmete individualismitaotlus ja hõim kipub jagunema perekondadeks. Selle tagajärjel kahaneb igale lapsele hõlpsasti kättesaadavate Kaitsvate Kõrgemate Jõudude arv mõnevõrra. Tont seda teab, kuidas tehnoloogia arengust johtuv polüpaternalismi asendumine monopaternalismiga kultuuri mõjutada võib.

 77. dig 25. juuli 2009 kell 0:22

  Kriku ütles:

  Vastututustundlikke posijaid näib ka olemas olevat

  44-aastase Valneri kael paistetas hiljuti ootamatult üles ning tavameditsiin ei suutnud kuidagi tuvastada paistetuse põhjust, kuid töövisiidil Vigala Sassi juurde ütles kuulus nõid, et Valner peab kindlasti kohe arsti poole pöörduma, muidu on ta aasta pärast «kastis», kirjutab «Kroonika».

  Vastutustunne on tore küll, aga
  * kes töö ära tegi?
  * kes au ja kuulsuse sai?

 78. dig 25. juuli 2009 kell 0:46

  Andres Valdre, tõlkeskeptik ütles:

  See, miks nakkushaigused enam massiliselt ei nakka, ei ole mitte see, et haigused oleks kuhugi ära kadunud või nakkavuse kaotanud, vaid see, et valdav enamik inimesi on vaktsineeritud ja teab, mis on hügieen.

  Justjust. Ja uute haiguste likvideerimise katsed baseeruvad sageli just nimelt nendel kahel vaalal.

  Näiteks on troopilistes piirkondades aastatuhandeid elunenud Guinea uss. See elukas varitseb pisikestes lompides elavate lülijalgsete sees ning nakatab inimesi, kes lombist vett joovad ja noid lülijalgseid alla neelavad. Nakatumise järel kolib Guinea uss nakatunu jäsemesse ning ehitab sinna nahaaluse pesa. Pesa ülemisse otsa ehitab ta villi ning istutab sinna oma saba; ussi eritised tekitavad nakatunus põrgupiinu, mida jäseme külma vette asetamine natuke leevendab. See aga annab ussile võimaluse järglasi uude veekogusse sokutada.

  Pilt ka: pilt.

  Selle vastiku parasiidi vastu võitlemine on väga lihtne. Ühest küljest koolitatakse inimesed, kes elavad piirkondades, kus uss elab, loikudest vett mitte jooma või see enne joomist ära kurnama. Mõnel pool jagatakse inimestele joomiseks torusid, milles on tihe riie — piisavalt tihe, et kõnealused lülijalgsed sellest läbi ei mahuks ja seega joojat nakatada ei saaks. Teisest küljest koolitatakse noodsamad inimesed juhul, kui nad nakatunuga kohtuma peaksid, nakatunu selle asemel, et teda veekokku lubada, arsti juurde viima.

  Tulemused on paljulubavad. 20 aastat tagasi tuvastati Guinea ussi vastseid paljudes veekogudes läbi kogu Aafrika ning India. Tänaseks on tänu hügieenikoolitusele see parasiit Indias välja surnud ning tema leviala Aafrikas on tugevasti vähenenud. Optimistlikumad misjonärid räägivad isegi Guinea ussi lõplikust väljasuretamisest enne 2009. aasta lõppu. Kui see teoks saab, on Guinea uss teine nakkav nuhtlus, millest inimkond lõplikult lahti on saanud. Esimene — ja siiani ainus — on teadupärast rõuged; rõugeviiruse likvideerimine toimus mäletatavasti läbi laialdase vaktsineerimise.

  Ajalooliselt on huvitav tähele panna, et vaktsineerimisprotseduuri nimetatakse nonde lehmade järgi, kes Jennerit inspireerisid. Kui füüsikud sama nimetamistava järgiksid, hüütaks gravitatsiooni õunakukujõuks ning turul müüdaks kurke õunakuku järgi, mida mõõdaks vedruõunakukumeeter.

 79. dig 25. juuli 2009 kell 1:09

  Cochrane ütles:

  Tegu on “faktipõhise uurimustööga” tulnukatest. Ma jätan täpsemalt ütlemata, mida ma nendest ja teistest sellistest “faktidest” arvan, võite seda jutumärkide kasutamise järgi ise oletada, aga seda raamatukest võin vähemalt igale ulmesõbrale küll soovitada. Nii põhjalikku kogumit selle teema kohta pole näinudki. See on nagu Piibel algajale ulmekirjanikule, kes peaks tahtma ühe mõnusalt klišeeliku teose kokku kirjutada.

  Sinise Planeedi Projektist on juttu olnud siin. Minu purtsatuse järel lubas Aigar Säde sealsamas, et edastab selle tõlkijale, aga vähemalt praeguse seisuga on too PDF ikka veel täis “taastatud tulnukate sõidukeid” pisematest tõlke- ja kirjavigadest rääkimata.

  Ilmselt olen mina ära rikutud, kuna jõudsin ulme juurde Asimoviga, aga suurt vaimustust see teos minus ei äratanud. Crichtonini — kes tõenäoliselt peamine inspiratsiooniallikas olnud on — ta ka ei küüni.

 80. Jason 25. juuli 2009 kell 8:33

  dig ütles:

  vedruõunakukumeeter.

  pigem vedruõunakukumõõtur

 81. dig 25. juuli 2009 kell 11:52

  Õunakukkmeeter on veel üks põnev variant. Kahjuks ei tule mulle pähe ühtki keelereeglit, mille põhjal saaks õunakukumeetri ja õunakukkmeetri vahel diskrimineerida :-(

 82. Endel 25. juuli 2009 kell 20:59

  Mõni usutavam artikkel ka vahelduseks: Mida me tegelikult tarbime

  Kuigi homöopaatiaga tegelejad kannavad valgeid kitleid ja ümbritsevad end teaduse auraga, ei ole nende ravimitel mingit teaduslikku tagapõhja.

 83. cyberdaemon 27. juuli 2009 kell 3:11

  Selle viiruse [linnugripi] muutsid teovõimetuks kosmilised jõud. Siit ka põhjus, miks linnugripi hüsteeria lõpetati.

  1723. aastal avastati, et rõugete vaktsiin lõhub edukalt inimese kolmanda silma süsteemi.

  Kreisiraadiol teeb uue liikmega comebäkki ? :D

  See on umbes sama “tark” jutt nagu see siin :
  http://foorum.usk.ee/index.php.....pic=3222.0

 84. Kriku 27. juuli 2009 kell 12:36

  Kui see teoks saab, on Guinea uss teine nakkav nuhtlus, millest inimkond lõplikult lahti on saanud. Esimene — ja siiani ainus — on teadupärast rõuged

  Rõugete osas ei tasuks nii väga kindel olla.

 85. dig 27. juuli 2009 kell 14:45

  Kindlus kindluseks, aga faktid on, et viimane loomulik teadaolev rõugepuhang toimus 32 aastat tagasi Somaalias (allikas: US CDC: Smallpox Disease Overview), viimane otseselt rõugetesse surnud inimene, Janet Parker, suri 1978. aasta 11. septembril ning viimased kaudselt rõugetega seotud surmajuhtumid leidsid aset samal aastal, kui Parkeri isa Frederick Witcomb tütre nakatumisest kuuldes südameatakki suri ning Parkeri nakatumisele hooletusega kaasa aidanud laborijuhataja Henry Bedson endal kõri läbi lõikas (allikas: Time Magazine 1978-09-18: Living Disease).

 86. Kriku 27. juuli 2009 kell 16:04

  Ma ootaks nii paarsada aastat, enne kui julgeks sõna “lõplik” kasutada.

 87. dig 27. juuli 2009 kell 18:34

  Pole põhjust. Rõugeviiruse ainsaks reservuaariks looduses on inimene ja rõugehaige inimene ei saa oma tõbe vaka all hoida. Kui on teada, et mõistliku aja jooksul ei ole mõistliku mõõtmistäpsusega meetodite abil ühtki rõugejuhtu tuvastatud, siis saabki järeldada, et rõugeviirust looduses inimestes enam ei esine. Kontakteerumata rahvaid saab hädapärast muust inimkonnast ära lõigatud reservuaarideks pidada, aga neid on tänapäevaks mõistlikult vähe järele jäänud.

  Laborist lahti pääsemise riskid on tegelikult omaette ooper ja ei muutu tolle paarisaja aastaga sugugi väiksemaks.

 88. Kriku 27. juuli 2009 kell 18:40

  Hullu diktaatori poolt relvana kasutamise riskid jäävad küll väiksemaks – ses mõttes, et hullud diktaatorid kärvavad selle ajaga maha või kaob vastava relvastusprogrammi järjepidevus või tuleb mõni reaalne vahejuhtum, mis selle paljastab. Praegu on Külma sõja lõpust ja sellele järgnenud segadusest veel ikka nii pagana vähe aega möödas.

 89. dig 27. juuli 2009 kell 21:25

  Kuhu need hullud diktaatorid kaduma peaksid?

  Pealegi on ilmselt juba paarikümne aasta pärast odav nii DNA’d kui RNA’d tahtmise järgi kokku laduda — see aga tähendab, et isegi, kui WHO lõpuks peaks käsu andma olemasolevad viirusenäidised ära hävitada, võib mõni hull viimsepäevaprohvet sekveneeritud genoomi põhjal uue ja hullema kokku panna.

  Kõike kokku võttes on rõugenuhtluse likvideerimine lõplik.

 90. dig 27. juuli 2009 kell 21:54

  Aga et natuke ulmeasjandusele lähemale minna …

  Mul on kuri kahtlus, et sotsioevolutsioonilised protsessid hoolitsevad, et võimuhullud diktaatorid vaadelduna koos oma võimuaparaadiga kalduksid MAD’i moodi ideid tõsiselt võtma ning omaenda elu ja tervise pärast muretsema. See tähendab, et nad võivad küll naabrite peale haukuda, aga hammustamiseks valivad tõenäolisemalt konventsionaalsed relvad kui viimsepäevanakkuse.

  * Peaegu kõik teadaolevad võimuhullud diktaatorid on kas ise revolutsionäärid või nende lähisugulased/-järglased.
  * Revolutsiooni edukuse jaoks peab prospektiivse diktaatori usaldusringkonnas olema üpris mitu inimest, kes sõjapidamise kunsti korralikult mõistavad. Juba Sun Tzu aga on tähele pannud, et mõistlik sõjapidamiskunst eeldab hoidumist lahingutest, mille võitmine on ebatõenäoline.
  * Seega, revolutsioon kui protseduur soosib tulevasi diktaatoreid, kes ise või kelle ohvitserid oskavad mõistlikke ja enesealalhoidlikke militaarotsuseid teha. Tõepoolest, eelmisel režiimil on hulljulgete kollanokkade revolutsioone märksa lihtsam maha suruda ning järgmisel revolutsionääride bandel on jälle lihtne niisugune vahepealne valitsus kukutada. Kesk- ja Lõuna-Ameerikast leiab siia mitmeid põnevaid ajaloolisi näiteid.
  * Kui revolutsioonifiltri läbinud juhtkond peaks hiljem hulluks kätte minema ning enesealalhoiuprintsiibi minetama, on nüüd märkimisväärne tõenäosus, et endise tulevase revolutsionääri lojaalsed militaristid enne kriitiliste otsuste väljakuulutamist omaenese alalhoidmise nimel sõjaväelise riigipöördega maha saavad. (Väga õpetlik näide on see nädal Nicolae Ceauşescu elus, mis lõppes oma juhti palavalt armastava rahva enese sadade kaupa vabatahtlikeks mahalaskmiskomando liikmeteks pakkumisega — ikka selleks, et lugupeetud riigipead tema viimselgi elupäeval veel korra austada.)

  Tõsi küll, on üksikuid potentsiaalseid erandeid:
  * paljude põlvkondade kestel võimu kindlustada suutvad dünastiad;
  * selge juhita revolutsioonid;

  Mõned ulmeteosed näitaksid tõenäoliselt huvi üles ka stsenaariumi vastu, kus automatiseeritus muudab diktaatori kaaskonna ülearuseks ja võimaldab tal üksinda mitte ainult triumviraadi vaid nii tsiviilteenistuse kui kindralstaabi moodustada; kuna ülalmainitud mehhanism sõltub olulisel määral sotsiaalsetest jõududest, ei rakendu ta situatsioonis, kus nood jõud välja taandada õnnestub. Paraku on ühiskonnavabast ühiskonnast nii vähe teada, et ainult ulmet sellest kirjutada saabki.

 91. Kriku 27. juuli 2009 kell 22:40

  Kuhu need hullud diktaatorid kaduma peaksid?

  Ajaloo prügikasti – paarsada aastat ei tiksu ükski hull diktaator ega tema dünastia. Praegu on aga paljud Külma sõja aegsedki veel pukis.

  Mis sinu analüüsi puutub, siis sellel on ainult üks viga – ratsionaalsus. Hullud aga ei pruugi ratsionaalselt käituda.

 92. dig 28. juuli 2009 kell 1:01

  Kriku kirjutas:

  Ajaloo prügikasti – paarsada aastat ei tiksu ükski hull diktaator ega tema dünastia.

  See ei välista uue diktaatori ilmumist. Alates sellest, kui poolmüütiline Narmer alam-Egiptuse poolmüütilise Thinise konksu ja koodi alla ühendas kuni selleni, kui Aleksander Suur Egiptuse ahhemeniididelt üle võttis ja Tsivilisatsiooniga(tm) ühendas, oli Egiptuses kolmkümmend üks teadaolevat dünastiat. Mõnedes neist oli võrdlemisi hulle frukte. Muide, ahhemeniidid valitsesid Egiptust üle kahesaja aasta — ja nad ei olnud sugugi esimene dünastia, kes kaks sajandit ohje hoidis.

  Mis sinu analüüsi puutub, siis sellel on ainult üks viga – ratsionaalsus. Hullud aga ei pruugi ratsionaalselt käituda.

  Selleks, et evolutsioonilised mehhanismid saaksid diktaatorite seas valikut teha, ei ole tarvis, et valitsev diktaator ratsionaalselt käituks. Piisab sellest, et mõned potentsiaalsetest revolutsionääridest käituvad ratsionaalsemalt kui teised.

  Klassikaline näide Hullust Diktaatorist(tm) on Nero Paljude Nimedega Nagu Roomlasele Sünnis, keda seostatakse 64. aasta Suure Tulekahjuga ning keda mõned varakristlikud prohvetid Anti-Kristuseks nummerdasid. Kuidas Nero troonile sai? Läbi Augustusest alanud dünastia (tõsi küll, rooma kombe kohaselt lapsendatuna), mille viies ja viimane liige ta oli. Kuidas Nero valitsusaeg lõppes? Nerole alluvad väed surusid maha mitu ülestõusu, aga hakkasid lõpuks ise võimu igatsema ning mitmesuguseid Nero konkurente toetama. Keerulises olukorras tappis Nero end ära ning järgnenud aasta jooksul tõusis troonile neli revolutsioonilist keisrit üksteise järel. Püsima jäi Titus Flavius Vespasianus, kes jõudis enne järgmiste keeruliste aegade tulekut võimu oma lapsele ja lapselapselegi pärandada.

 93. dig 28. juuli 2009 kell 1:08

  Veaparandus: Titus Flavius Vespasianus pärandas võimu üksteise järel ainult oma kahele lapsele. Tema dünastia kestis alla 30 aasta, sellesse lihtsalt ei mahtunud kolm põlvkonda keisreid.

 94. Kriku 28. juuli 2009 kell 10:25

  See ei välista uue diktaatori ilmumist.

  Seda küll, aga vahepeal tuleb katkestus ja bioloogilise relva olemasolu tuleks ilmsiks või lõpetataks. Mis pikemas väljavaates on ilmselt üks ja seesama.

  Hullu diktaatori dünastia all vihjasin Põhja-Korea sarnasele rezhiimile, kus hullu diktaatori hullus tema järeltulijates täiel määral edasi elab. Muidugi leiab ajaloost hulgaliselt dünastiaid, mis on üle 200 a. valitsenud.

 95. dig 28. juuli 2009 kell 14:23

  Kriku kirjutas:

  Seda küll, aga vahepeal tuleb katkestus ja bioloogilise relva olemasolu tuleks ilmsiks või lõpetataks. Mis pikemas väljavaates on ilmselt üks ja seesama.

  See, et ta ükskord ära lõpetatakse, ei tähenda kindlasti mitte, et järgmine diktaator teda uuesti alustada ei võiks. Isegi nondesamade rõugeviiruste kontekstis.

  Sellest, kui Meerikamaa teadlased lastehalvatusviirust sünteesida suutsid, on juba seitse aastat möödas. Tõsi küll, lastehalvatusviirus on ühekordse heeliksiga RNA-viirus ning rõugeviirus topeltheeliksiga DNA-viirus, aga paarikümne aasta pärast on see erinevus geeni-inseneride jaoks triviaalne.

 96. Endel 31. juuli 2009 kell 0:10

  @AnonymousKuidas tekivad UFOd

  lugeja märkas ehmatusega keset päeva Ülenurmel lendavat tundmatut objekti. Põhjalikuma vaatluse järel tuvastas ta, et tegu oli naabrimehe õuelt lendu läinud rannatelgiga.

  Kui pealtnägija poleks lendavat objekti kohapeal identifitseerinud, siis ilmselt kasutaksid ufoloogid seda paljude aastate jooksul tõendina maaväliste tulnukate olemasolust või tont teab millest.

 97. Santa 31. juuli 2009 kell 10:14

  Mina selle lugeja asemel oleks ikka natuke oodanud selle avalikustamisega mis see tegelikult oli. Ilgelt lahe oleks olnud enne kohalike ufo-uurijate kommentaarid ära oodata.

 98. Kriku 31. juuli 2009 kell 12:18

  Seni, kuni objekt polnud veel identifitseeritud lenduläinud telgina, oli see igal juhul UFO. UFO on kõik, mis lendab ja millest pole teada, mis see on.

  Unidentified Flying Object, teate.

 99. dig 01. august 2009 kell 11:02

  Kehva ulme fännid võivad nautida sihukest kirjutist Dennis Binksi sulest. Dennis Binks oli mäletatavasti üks kunagistest Britic Psychic Challenge’i osalejatest.

 100. Aigar Säde 09. august 2009 kell 21:00

  To Martin Vällik

  Tundub, et olen sinu lemmikuks saanud.

  Ootan kommentaare selle teose kohta:
  http://www.aigarsade.com/Maailm_ilma_v2hita.pdf

 101. Aleksander 09. august 2009 kell 23:00

  võin Martini eest vastata – vana lugu juba – sadu kordi läbi proovitud ilma igasuguse positiivse tulemuseta. Kahjuks.
  Ainukesed “positiivsed” tulemused võib leida veebilehtedelt – ühtki reaalset patsienti, kellel vähegi kriitikat kannatav dokumenteeritud haiguslugu olemas oleks, pole kahjuks olemas.
  Sinu raamatutõlge sisaldab tohutult jura – lugesin vaid kaks lehekülge sellest – see kubiseb faktivigadest!

 102. Martin Vällik 09. august 2009 kell 23:23

  @Aigar Säde – unista edasi. Mul poleks sinust sooja ega külma, kui mõni arutu või poolearuline toimetaja sulle mõnes toimetatavas portaalis regulaarselt eetriruumi ei annaks.

  Sinul on täitsa vaba õigus peksta segast niipalju kui soovid ja avaldada oma unenägusid oma kodulehel, üllitada raamatuid, kirjutada luuletusi, teha filme jne. Küll aga tundub, et toimetaja kas kasutab su lihtsameelsust tuimalt ära selleks, et klikke koguda ja portaalile reklaamiraha teenida (kõik müügiks! samas enamus lugejaid vangutab pead ja ootab järge lootuses midagi veel ulmelisemat lugeda) või siis puudub tal kriitikameel hindamaks avaldatava jutu adekvaatsust.

 103. Aigar Säde 10. august 2009 kell 0:02

  To Martin Vällik

  Sa nimetad Ene Veiksaart (Naistemaailma toimetajat) poolearuliseks või arutuks või siis manipulaatoriks, kes populaarsuse nimel teisi ära kasutab. Kas see on sul isiklik arvamus, solvang või “tõestatud teaduslik fakt”? Leian, et sul tuleb Ene Veiksaare ees kirjalikult vabandust paluda.

  Ja ma ei küsinud sinu käest arvamust ei minu ega kellegi teise kohta, vaid raamatu kohta.

  Tänan tähelepanu eest!

 104. Martin Vällik 10. august 2009 kell 0:56

  @Aigar Säde – sina nimetad Ene Veiksaart, aga minuteada ei tööta tema naistemaailm.ee portaalis juba mõnda aega.

  Aga ega sa ometi arva, et sinult lugusid sügavast missioonitundest küsitakse?

  Raamatu kohta? Usaldan siinkohal Aleksandrit ja praegu ei viitsi ma oma aega sellele kulutada.

  Hea küll. Vaatasin esikaant. Seal ilutseb Laetrile, amügladiin, vitamiin B-17. Sellest tegelikult piisab, et teha mõistlik otsus ja edasine lugemine ära jätta. Targematki teha.

  Lihtne tõsiasi on see, et vähk pole mitte üks haigus, mille kõigil vormidel oleks üksainus põhjus ja sellest tulenevalt üks ja ainus ravi, vaid tegu on üldnimetusega väga erinevate põhjuste, haiguspiltide, geenide ja molekulide tasandil isepäraste juhtumitega. Seega igasuguse jutu “üks ravim – lihtne vitamiin ravib kõik vähid” võib otsejoones prügikasti saata.

  Lugemiseks üks väike raamatuarvustus:
  World Without Cancer by G. Edward Griffin
  Reviewed by Robert Lewis

 105. salvey 11. august 2009 kell 9:49

  Aigar on moodsa aja vaimulik. Katoliiklased usuvad ju deemonitesse ja nende võimesse inimeste nõrkusi ära kasutada. Aigar on deemonid tulnukatega asendanud ja vana usuteooriat pisut kaasajastanud lihtsalt . Ta ei kutsu oma kolumnides üles vägivallale vaid pigem julgustab inimesi oma” sisemiste deemonitega võitlema”. Selle pärast teda avaldataksegi. Minu meelest.

 106. Tonda 11. august 2009 kell 12:40

  Mina arvan, et eestis on lihtsalt mõned “prominentsed” patsiendid nagu Aigar Säde, Kalev Jaik, Jüri Lina, Tauri Pikpoom jne, kes on oma haigusest teinud omaette vandenõuteoreetilise kunstivormi. Lisaks veel hulk igasugu tegelasi, kes sellest haiglasest kunstist on teinud omale hea äri.

 107. Kriku 11. august 2009 kell 13:26

  Kes on Tauri Pikpoom?

 108. Jason 11. august 2009 kell 13:36

  pikpoom pidi olema mingi itimees, kes sai kuulsaks härra sädega üheaegselt, kui pealtnägija neil etv’s nibirust rääkida lasi. soovitan soojalt tutvuda ka nimetet härrasmehe veebilehega. ehkki paistab, et see on relikt mingist iidsest ajast, annab see siiski päris värvika pildi, millest mõni teatava eriala spetsialist kindlasti huvitavaid järeldusi teha oskaks. http://www.hot.ee/taurpi/index.htm

 109. Kriku 11. august 2009 kell 14:30

  Ma olen kogu aeg arvanud, et nad Sädemega on üks ja sama isik.

 110. Tonda 11. august 2009 kell 15:18

  Ja muidugi on veel hulk jüngreid nagu Aigar Sädel on Argo Vilberg, kes minumeelest üritab Säde raamatule isegi Antti Looduse webilehel reklaami teha. ROTFLMAO Samalaadne tundub olema Kalev Jaiki jünger KL. Kalev Jaik on vahepeal jõudnud LHV-s juuksekarvakaugusele perpetum mobile leiutamisest.

 111. Jason 11. august 2009 kell 22:09

  tonda, anna lingikesi, ma tahan naerda!

 112. dig 12. august 2009 kell 2:48

  Jaik LHV foorumis: Kalev Jaik võsafilosoofist majandusteadlane

  Jaik eestikeelses Vikipeedias: [[Kalev Jaik]]

 113. valdek 12. august 2009 kell 3:24

  Algselt jäi mul mulje, et Vilberg ja Säde on üks ja sama isik, kuna neil oli kahepeale üks mõistus. Teleuudistest mõlemat nähes olin päris üllatunud.

 114. Tonda 12. august 2009 kell 13:10

  http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2728.0
  Mingit tõsist arutelu ei ole, aga ma kahtlustan et kasutaja argov on meie juba tuttav.

 115. Tonda 12. august 2009 kell 13:14

  Ja absoluutselt kõikides eestikeelsetes foorumites, milles on vähegi vabamaid teemasid on ka Zeitgeist promo olnud. On meestel ikka haare!

 116. Aigar Säde 13. august 2009 kell 13:49

  To Martin Vällik

  Avastasin pealkirjas Aigar Säde pekasb jälle segast saatusliku grammatikavea.
  Tegelikult peaks olema Aigar Säde peksab jälle segaseid.
  Kusjuures enamik eestlasi arvab, et skeptikud on segased.

 117. Kriku 13. august 2009 kell 13:56

  Teeme nii, et igaüks räägib ikka enda nimel ja jätab “enamiku” rahule.

 118. Jason 13. august 2009 kell 17:32

  @Aigar Säde – võibolla tõestis paljud eestlased aga kindlasti mitte enamus. seevastu võin mürki võtta, et härra säde suhtes on kindlasti enamus just samal seisukohal :-)

 119. Aigar Säde 13. august 2009 kell 19:24

  To Kriku

  Kas ma saaks sinuga ka isiklikku tutvust sobitada, et otsustada, kas kuulud sinna “enamiku” hulka. Muidu vaata nagu telekat, et hääl on aga pilti ei ole. See jätab fantaasia jaoks liiga palju ruumi.

  …Ja Jason
  Kui suur on mürgi kogus, mida lubad võtta?

 120. Kriku 13. august 2009 kell 19:36

  Viisaka inimesena ei saada ma kedagi ukse pealt minema, kes minuga tutvuda tahab.

 121. Jason 13. august 2009 kell 19:51

  @Aigar Säde – 200 ml. sobib?

 122. Aigar Säde 13. august 2009 kell 21:28

  @Kriku
  Kirjuta mulle siis emailile kiri, et saaksime kokku leppida, kus ja millal kohtuda.

 123. Kriku 13. august 2009 kell 21:41

  Mis e-aadressil?

  Mina elan muide Tartus ja ei näe lähemas tulevikus ette kuhugi sõitmist.

 124. Aigar Säde 13. august 2009 kell 21:55

  @Kriku – ail
  aigar.sade@gmail.com

 125. Mart K. 15. august 2009 kell 6:05

  Aigar Säde ütles:

  enamik eestlasi arvab, et skeptikud on segased.

  Jason ütles:

  võibolla tõesti paljud eestlased aga kindlasti mitte enamus.

  Ma ei usu, et hr Säde arvamus eestlaste skeptitsismiskepsise kohta toetub mingisugustele faktidele või uuringutele, aga tal võib täiesti juhuslikult õigus olla.

  Oleks loogiline arvata, et inimene, kes usub midagi teadusega tõestamatut, s.t eelistab mingis eluvaldkonnas usku tervele mõistusele, irratsionaalsust ratsionaalsusele, rumalust arukusele, peab neid, kes vastupidisele mõtlemisele ja käitumisele kutsuvad, segasteks. Ja ehkki vähesed eestlasted on konfessiooni-usklikud, on meie seas hordide viisi pendliusklikke, puukallistajaid-uuspaganaid, esoteerikahuvilisi, mediteerijaid, vaktsiini-, UFO-, sionistide-, aspartaami- homode-, 9/11- ja jõuluvande-teemaliste vandenõuteooriate uskujaid, kuukummardajaid ja päikesepalvlejaid; musta kassi, sõnumist ja kaetamist kartvaid isikuid; kvantedu-usklikke, Zeitgeisti-usklikke, Alex Jonesi jüngreid, holokaustieitajaid ja muidu ullikesi.

  Kui arvata kokku kõik sellised, kes usuvad midagi olulist, vaevumata seda kontrollima, ja usuvad seejuures, et nii peabki, siis võib tõesti üle poole meie kaasmaalastest olla a priori skeptitsimipõlgurid.

 126. Andres 01. mai 2010 kell 23:46

  Võimalik on küll, et enamik peavad septikuid segasteks. Võimalik, et ka neid , kes nendega vaidlevad? Eeldatavasti on mõlemad pooled kiiksuga. Aga mis tähtsust sel nii väga on. Eestlased pole eriti religioossed, aga nad on natuke nõiarahvas.
  Venelased on mõlemat.
  Tegelikult on skeptikul juba kaks tähendust. Üks tähendab kahtlejat ja teine skepsisliikumise esindajat. Viimaste puhul ei paista olevat tegemist objektiivsete kahtlejatega.
  Materialistid nimetavad sageli terveks mõistuseks seda, mis võib aga sisuliselt olla hoopis haige mõistus. Mis õigusega väidetakse, et parahuvilised eellistavad rumalust tarkusele?
  Eeldatavasti paljusid need paravärgid ei huvita. Mitmed ka ei usu.
  Aga see veel ei tähenda, et nad paranähete vastu võitlemist normaalseks peavad.

 127. Ragnar Säde 06. jaanuar 2011 kell 6:39

  Minu isast Aigar Sädest – http://raxsade.tk – Paremal nurgas on link “Isast”

 128. semen 23. veebruar 2012 kell 0:20

  Ma loen huviga isikute infot, kes kõiki lolliks tembeldab.
  Kurb võib olla küll siin ilmas ainuke tark olla, eriti veel kui Tarkus koolist pärit on.

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: