Aedik

Skeptika köidab nii enam kui vähem uskmatute meeli ja kütab mõnikord arutelud nii üles, et need põrgulikult jäiseks muutuvad. Mõned arutellejad jälle huvituvad iseäranis iseäralikest teemadest, olgu selleks siis taevatähtedest taevasõnade kokkuveerimine või küsimus puukanade, puumunade ja puutuhala vahekorrast.

Nii või naa, praegu on siin mitu isiklikku (ja mitte nii väga isiklikku) aedikut:

Tähelepanu! Tarandikus võib leiduda trolle. Söötmine omal vastutusel.

7 Replies to “Aedik”

 1. Ma ikka veel ei tea, kuhu kirjutada. No kirjutan siia. 14.5. käisid Tallinnas oma kevadisel väljasõidul soome skeptikud. Tegin neile ekskursiooni, näitasin vanalinna, okupatsioonide muuseumi ja Viru hotelli raadioruumi, mis praegu KGB muuseumina publikut ligi tõmbab. Einet võtsime samuti Virus, restoranis nimega Merineitsi. Kohal oli ka Martin Vällik, kes rääkis meie tegemistest, Umbluu preemiast jne.

 2. Kuna kelelgi on vaja Andrese postitused siia kokku ajada, siis on see kommentaaride jada nii pikaks läinud, et mu IE teeb reseti 800 kommentaari ettevõtmisega.

 3. Kuna mu arvuti jookseb Andrese “aedikus” kokku ja geenivaramu arvuti kiilus ka kinni, siis vaidleks siin. Dig läheb üliisiklikuks ja hakkab nagu jonni pärast teatud isikuid aedikutesse panema. Isegi kui nende jutt kattub siinsete ateistide omaga nagu organiseeritud religiooni kriitika ja pettuste eest hoiatamine Andrese või Marve poolt. Aga kuna oakrock on digile sümpaatsed siis ta võib jätkata oma maailmalõpukuulutusi ja juutide süüdistamist. Ning dig´i kriitika on selline, mis käib vabalt suvalise teise kommenteerija ja ka ta enda kohta.

  See aedikujama on siinse lehe kvaliteeti vähemalt viimase kuuga tõsiselt alla tõmmanud.

 4. Näide sellest, mille eest võib aedikusse sattuda, kui skeptiku modega tülli minna:

  “#74 marve 13. juuli 2011 kell 10:59
  Kahjuks ei tea milleni viib eesti keelse sõna JUMAL etümoloogia, kuid seda niisama välja rookida pole nagu mõtet.Annaks mõistele teistsuguse ja toimivama tähenduse.Näiteks, et EL-U ehk olemasolemine ongi jumal.Jumal pole mitte ülemvalitseja, vaid võimalus, väljakutse, taasloomine.Põhimõtteliselt ju selline algiva on ka kõigis religioonides olemas. Kuid teatud seltskonnad läbi aegade on seda jumalakuju teisendanud ja vorminud vastavalt oma omakasupüüdlikele, kadedusest ja petmishimust kantud arusaamadele.Too salanõu on hästi õnnestunud ja mudel on pikalt töötanud, kuid läheb igavaks ja inimesed enam ei lepi sellega.Või ma eksin?Hulganisti on ka apologeete, kes kas teadlikult või ebateadlikult kaitsevad vastava jumalakuju olemasolu, sest nii on neile kasulik.”

  Põhiliselt jutt sellest, et võimuahnurid kasutavad jumalat oma sihtide jaoks ja siinne tihti ateistide poolt korraldatud koht saadab selle trollijatele mõeldud aedikusse.

 5. Märt ütles:

  Aga kuna oakrock on digile sümpaatsed siis ta võib jätkata oma maailmalõpukuulutusi ja juutide süüdistamist.

  Kindlasti-kindlasti, tal on selle jaoks isegi omaenda aedik olemas. Sümpaatia väljendusena kuulutas kapipaavst dig Oakrocka isegi Esimese Järgu Kapikristlaseks (allikas).

  Aedikusüsteemi üks eesmärk ongi vältida tsensuurisohu kalpsamist. Postituste aedikusse lükkamine ei takista — ja ei peagi takistama — nende võimaliku sisu üle edasist vestlemist, kui huvilisi leiduma peaks. Küllap reserveerib foorumipidaja[1] õiguse sekkuda, kui tarandikus peaks toimuma midagi ebaseaduslikku või üldtunnustatud eetikanormidele selgelt vastukäivat, aga praktikas ei ole selleks minu teada siiani vajadust olnud.

  [1] Mina ei esinda selle sõnavõtuga MTÜ Eesti Skeptikut. Mainitud tähelepanek põhineb empiirilistel vaatlustel (anecdotal evidence) ja spekuleerimiseks kasutasin arhitektuurilist meetodit (vaatasin lakke).

 6. Tee siis vähemalt uus koht Andrese kommentaaridele, kui neid mujal ei kõlba hoida. Ärritav on see, kui browseri ajalugu kustub, kui tekib tahtmine kellegi juttu lugeda.

 7. Märt ütles:

  Näide sellest, mille eest võib aedikusse sattuda, kui skeptiku modega tülli minna:

  “#74 marve 13. juuli 2011 kell 10:59

  Pane nimekirja veel see ka, et digil on Marve-vastane eelarvamus, kuna ta kahtlustab, et nime prefiks viitab Markovi ahelatele ja sedaviisi MegaHAL’ile. Mitte, et dig kannaks eelarvamust intelligentsete masinate vastu — oh ei, dig tervitab Googlet iga kord, kui see tänaval vastu tuleb —, aga digil on eelarvamus primitiivsete masinatega genereeritava tähenduseta teksti vastu sõltumata sellest, kas selle pani kokku numbritest või lihast koosnev värgendus.

  Kes pareidooliakogemuse raames tähenduseta teksti küljes tähendust tajuda tahab, see võib nautida MegaHAL’i klassikalisi sügavmõttelisusi.

  DR. STEPHEN HAWKING IS A REALITY. ONE OF THE EXPLOITED WORKING CLASS.

  SATAN GUIDES US TELEPATHICLY THROUGH RECTAL THERMOMETERS. WHY DO YOU THINK ABOUT META-REASONING?

  AMAZING GRACE, HOW SWEET THE SOUND OF ONE OR MORE NUMBERS REPRESENTED IN DIGITAL FORM.

  IRC’s olla nähtud ka eestikeelseid MegaHAL-installatsioone. Minu lemmik, üks teatav M8ga, on praegu küll paraku kolllektiivpuhkusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga