Mürgine taevas ja teisi noppeid juuni ajakirjandusest
- Reaktiivlennukite taga hõljuvad kondensjäljed soojendavad öid
Ain Kallis, MaalehtKõik me oleme näinud kõrgel taevas reaktiivlennukite järel pikki valgeid pilvesabasid. Need tekivad mootorist eralduvate gaaside ning kondenseerunud veeauru toimel väga külmas keskkonnas. Jutu sees kutsutakse neid kondensjälgedeks, kirja pannakse – Cirrocumulus tractus.
Lugu on inspireeritud 18. mai Pealtnägijast (alates 30:28). 9. juunil on siis vastav pikett tulemas.
- 28 uskumatut müüti toitumise kohta
PM Tarbija24Müüt: kartul, makaronid, riis ja leib teevad paksuks.
Müüt: söömine pärast kella kaheksat õhtul teeb paksuks.
Müüt: light-tooteid süües saab kiiresti kaalus alla võtta.
Müüt: paastumine on tervislik viis organismi «puhastada».
Müüt: pruun suhkur on tervislikum kui valge suhkur.
Müüt: paljusid toiduaineid ei tohi süüa koos.
Müüt: energiajoogid annavad energiat. - Kuhu kulged, inimene?
Peeter Liiv, Eesti PäevalehtNagu Bruce Lipton ja Steve Bhaerman oma epohhiloovas ja nüüd eesti keeleski ilmunud raamatus “Spontaanne evolutsioon. Meie positiivne tulevik ja kuidas sinna jõuda” (Pilgrim 2011) tuvastavad, ootab tsivilisatsiooni juba lähiaegadel ees murranguline ja vaat et “paratamatu” “programmimuutus” meie mõtlemises, mõjutades kogu seda filtrit, läbi mille maailma täna näeme. Kanti meenutades võiks öelda, et […]
Bruce Lipton ja epohhiloov, “programmimuutus”=2012 vibratsiooni vahetus või lausa maailmalõpp=paradigma vahetus… ja muud Peetrikese unenäod koostöös Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanali Raadio 2 saatega “Hallo, Kosmos!”.
Ei puudu ka päästetute definitsioon:Don Becki, Chris Cowani jt tuntud Spiraaldünaamika mudeli (1995) järgi, mis vaatleb inimkonna arengut läbi aegade, kuulub kahte uusimasse ja kõrgeimasse – integraalsesse ja holistlikku teadvuselainesse vastavalt 1% ja 0,1% maailma täiskasvanud elanikkonnast (Eestis siis üle 10 000 inimese!); eelmisesse, postmodernsesse meemi (mille vaimseks väljundiks New Age) 10%, USAs ja Euroopas (küllap ka Eestis) 20-25%. Valitseb kaasaja maailmas siiski veel ratsionaal-teaduslik (modernistlik) meem (30% elanikkonnast, kuid 50% võimust) absolutistlik-religioosse meemi ees (vastavalt 40% ja 30%). Kusjuures mida kõrgem “teadvuselaine”, seda mõjusam võrreldes oma kvantiteediga see on. Nõnda on integraalsel meemil täna juba 5% võimu ja holistlikul 1%.
- Maailmalõpud on tulusad äriprojektid
Mati Soomre, MaalehtÜks hästi kindel maailmalõpp peab saabuma 21. detsembril 2012. Sellel plaanil on küll väike iluviga: prohvetid ei suuda kuidagi kokku leppida, mismoodi lõpp just tuleb.
Ühed teavad, et selle põhjustab nn galaktiline joondumine: Maa, Päike ja Linnutee keskpunkt sattuvat sel päeval ühele joonele. Paraku käisid need ühel joonel ära juba tükk aega tagasi – 1998. aastal.
- Lahvatanud mobiili-paanikale lisaks selline lugu tarbija24.ee-st:
Vaata, milline on su telefoni SAR-väärtus, aga huvitavam on hoopis artikli autori soovitatud link, kust saab eri telefonide SAR väärtusi uuriga, nimelt sarshield.com, mis äritseb mobiilikiirgust väidetavalt vähendavate kleebistega. Ja ongi meil vandenõuteooria – mobiilipaanikat edendavad kaitsevahendeid pakkuvad ärikad, kes on suutnud ka hulga teadlasi ära osta ja isegi WHO oma pilli järgi tantsima panna. - Muud leiud siis kommentaarides.
Mäletatavasti on kõige naljakama Palini tiitliga pärjatud koomik Sarah Palin hiljuti maha saanud improvisatsiooniga Põhja-Ameerika revolutsiooni ja püssikummardajate uskumuste teemadel. See iseenesest ei olekski kuigi huvitav — nii ajalugu kui veidrad sektid on följetonistidele alati rikkalikku ammutust pakkunud. Küll aga võib skeptikuid lõbustada hulk fänne, kes varasemate suurte naljaninade eeskujul on otsustanud etendada märatsevate jobude rolle ja teinud usinasti täiendusi Wikipedia artiklisse Paul Revere’i kohta. Õnnetuseks on vikipeedikud üles näidanud huumorimeele puudumist ja Encyclopedia Dramatica maas, aga palinaad on leidnud märksa soojema vastuvõtu Conservapedia’s.
Kirjutab Little Green Footballs, kes naljakuse nimel loomulikult karakteris püsib:
Kas pole põnev viis kognitiivse dissonantsi lahendamiseks?
International Business Times toob meieni rahvusvahelisi äriuudiseid San Franciscost, kuna Berliini arste on kogemata saatnud edu HIV’i ravimisel.
Potentsiaalse raviviisi eest peame tänulikud olema katkule või rõugetele. Kummale täpselt, seda tänuteadlased alles uurivad, kirjutab Yahoo/AP.
Juhtumit kajastab Fox News, kes ideoloogilistel kaalutlustel rõhutab, et tegemist on avastuse, mitte ravivõttega.
Kuidagimoodi on sisse lipsanud ka alternatiivika.
Kliimamudelid ennustavad pikemas perspektiivis pidevalt kerkivat suvekuuma ning esimesed märgid on ka registreeritud.
Kommentaariumis käib teadagi, mis.
Teateid jumalikust seebiooperist toob Delfi: Jupiter varastas Marsi-materjali
Märtsis paljastas Äripäev ärevalt sponsorüritustel pummeldavate arstide rikutust. Hiljutine uurimus aju tööst ja selle seostest eksperthinnangu mõjutatavusega vast haakub sellega ning võiks ka muidu skeptikuile huvi pakkuda.
Forte: tõelise spetsialisti hinnangut moosimine ei mõjuta
dig võtab suure metafoorse pliiatsi ja tõmbab nüüd paar punast joont uue moosimisavastuse, Dunner-Krugeri efekti, psühholoogilise projektsiooni ja kanoonilise antielitistliku vandenõuteooriavormeli vahele.
Dunning-Krugeri?
Jah.
CNN toob uudiseid Tokyost, kuhu tundmatud helendavad korrespondendid olid need toonud Fukushimast.
@Mart K.:
Samad mehed, kelle mudelid ennustasid Inglismaale lumevabasid talvi?
Delfi toob kuumi uudiseid:
Hapukurgihooaja avapauguks on pakkuda Eesti oma usujama Delfi vahendusel:
Kus Ameerika päritolu puhteestilikku kristlikku fundamentalismi liigub, seal ei pääse mööda ka teepidulikest ideedest omandisuhete kohta.
tohlakas küsis:
On või? Ma ei tea, kes ja mis asjaoludel prognoosis Inglismaale lumepriiust. Viidatud artiklis on teadlaste nimed kirjas, aga töös kasutatud mudeleid, saan ma aru, pole nad ise välja töötanud.
dig ütles:
Eeh, kiirustasin. Palun kutsutuil-seatuil koristada OMA-jutu sabast minu kommentaar sama lingiga.
Texase massihaud osutus valevihjeks
Vihje andis selgeltnägija. Ilmset ei olnud nägemine siis nii selge.
Mart K. ütles:
Ei, misjaoks? Kõnealune jama on rikkalik, teda jätkub nii siia kui sinna. Ja vaatenurgad erinevad ka.
Sarah Sentilles selgitab Religion Dispatchesis, miks ta kirjutas raamatu “Breaking up with God: a Love Story” sellest, kuidas lõpetada suhet jumalaga.
tohlakas ütles:
Kuna minu kõrvu on küündinud kurjade keelte kuulujutud, et tohlakas võib tahta teada, millest ta õigupoolest räägib, olgu siinkohal viidatud algallikale enne seda, kui kliimaeiardite telefonimäng pihta hakkas.
Telefonist on läbi tulemata jäänud see kontekstitükk, mis rõhutas, et jutt käib tõenäosusest ja mustritest ning teadlased ei väitnud, et kõik edaspidised talved on täiesti ilma lumeta.
Postimees: Tarbijakaitseamet menetleb alkoholiga alkoholivaba siidri küsimust
Skeptikutele võib huvi pakkuda kummaline absolutism:
Pärismaailmas on 6X kandis etanooli homöopaatiline lahus joogina kasutamise mõttes ju alkoholivaba isegi, kui see ei ole “täiesti” alkoholivaba. Isegi kefiiris sisaldub etanooli paar suurusjärku rohkem, nagu kirjutab seda kefiiribisnist hästi tundev kefir.biz:
dig ütles:
Tunnustatud wikiality-spetsialist Stephen Colbert jagab alternatiivjuhtnööre:
Loomulikult ei puudu ka ajalooline eksperiment.
PZ Myers vestleb moslemitega:
Herman Caini arvamust sellest, kes võiks moslemite vastu kaitset pakkuda, vahendab Death and Taxes Magazine:
Wired kirjutab Mehhiko vanaisadest, kes põlve otsas tanke ehitavad ja nendega siis virgutavat uimastisõda mängivad.
EPL-is kirjutab dr Mari Järvelaid kolibakteritest.
Fox News kirjutab Nehvjorgi linna turakatest ja nende tuurakalast.
Kuidas leitud elukas Brooklyni silla keskmist turuhinda mõjutab, ei ole kahjuks veel teada.
Gayle DeLong kirjutab toksikoloogia ja keskkonnatervise ajakirjas Journal of Toxicology and Environmental Health, et vaktsiinid põhjustavad autismi.
Skeptilise analüüsi on valmis sehkendanud Orac.
Jne., jne., jne.
Postimees kirjutab kaamelisõjast Austraalias.
Austraalias on kaamel võõrliik, juurutatud enne rangete karantiinireeglite sisseseadmist nagu jänesedki.
Euroliit võiks mõelda lüpsimeistrivõistluste korraldamisele ja selle käigus koheselt Kreeka võitjaks kuulutamisele! Ma lausa imetlen nende oskust elada…
Statistiliste andmete uurimine näitas, et vähemalt 4500 surnud isikut on saanud aasta jooksul pensioni ühtekokku 16 miljoni euro eest.
Kreekas on makstud tuhandetele surnutele pensioni
http://www.postimees.ee/?id=462052
Huvitav videoloeng Phil Plait’ilt (Bad Astronomy); teemaks, kuidas mitte olla dick. (Ehk skeptikute “suhtumisest” ja “toonist” ja viisakast käitumisest):
1. http://www.youtube.com/watch?v=KjwPmIglcnU
2. http://www.youtube.com/watch?v=12-iKaCk5mo
3. http://www.youtube.com/watch?v=1s-wmhr6wGo
Teemavalikust, samuti Plaiti enda toonist ja esitusest johtuvalt on see NWO-illuminaatluse-vandenõu-usklike jaoks tõenäoliselt veenev kinnitus, et on olemas Organisaaritud Skeptitsism, mis on sätestanud Eesmärgid.
Aga eelmises postis on nüüd üks link nihu läinud, nimelt nr 1.
Sam Harrise loengule viitava lingi asemel peaks olema see:
http://www.youtube.com/watch?v=poh2KwEAeS4
Novaator kirjutab ebausust.
dig ütles:
Hanneli Ruudi samal teemal: natuke rase ja A. Le Coqi siidri alkoholisisaldus.
Sportlane usub, et kana, kala ja kohupiim ei sisalda rasva.
K-partei ahvib (jälle) birthereid:
Vahelduseks homopropagandale nüüd ateismipropagandat Iirimaalt:
Koledad ateistid tahavad ära keelata palvetamise!
Õelad ateistid tahavad usklikud ilma hääleõiguseta jätta!
Jne.
Õigussüsteemi kontekstis on punkt, mis mõnede riikide tänapäevast reaalsust naljakal viisil mittereligioosselt riivab:
Mõnel pool on viimasel ajal moodi läinud tsiviilasjades kohtu asemel arbitraaži kasutamine ja pärast USA Ülemkohtu hiljutist otsust asjas AT&T Mobility LLC v. Concepcion on vähemalt Meerikas selle trendi kiirenemist oodata. Kas võimalus, et moslemist mees kirjutab abielulepingusse sisse, et pooltevahelisi tülisid lahendatakse šariaadikohtus, on funktsionaalselt erinev võimalusest, et korporatsioonist kodanik kirjutab telefonilepingusse sisse, et pooltevahelisi tülisid lahendatakse korporatiivarbitraažikohtus, on pikkade teoloogiliste väitluste teema.
Varjatud tõde: levinud umbrohumürk põhjustab sünnidefekte!
Tuntud ja tunnustatud paremäärmusliku jama allikas NaturalNews kirjutab, et tapva kolinakkuse taga olid kardinatagused tumedad jõud.
Alternatiivse tervise dendamise proponent WingNutDaily kirjutab miljoneid inimesi tapvast nuhtlusest.
Huvitav, mis võiks olla säärase HIV’i ja AIDS’i leviku vastu võitleva organisatsiooni nimi?
Täielikkuse huvides olgu ära märgitud, et tolle konverentsi täielik nimi on Reclaim Oklahoma for Christ. Mine võta kinni, miks WND nood kaks viimast sõna ära unustas.
salvey ütles:
Missuguse annuse juures?
Mart K. ütles:
Missuguse granulaarsusega ta ümardab?
@dig:
no eks siis selgubki.
Ja seni ajab varjatud tõde ilma heraldilise liputa läbi.
Forte: ravimi-suurtöösturid poogivad vaeseid lapsi allahindlusega.
Iga sõna pealkirjas on sisuliselt korrektne (okei, töösturid ei tegele kaitsepookimisega, seda viivad ikka läbi meditsiinitöötajad, aga saate aru küll), ent üldmulje jääb pealiskaudsel esmapilgul ikka selline, er ravimitootjad teevad lapsukestega midagi ebainimlikku.
Tegelikult langetavad suurtootjad vaktsiinide hindu.
dig ütles:
Ars Technica annab teada, et Tennessee on preemptiivselt ateistide plaani eirama asunud.
Intellogist kirjutab mehest, kes tahab oma jumalikke võimeid patenteerida.
Õelad patendiametnikud ei ole rahul:
Viimatises Ekspressis on pikem (vastava hoiatusega varustamata) reklaamartikkel Tiina Jõgedalt, kes on vaimustunud korraga kõigist posijatest, kes ta elu paremaks lubavad teha.
Meelerändurid, elutreenerid ja karmadisainerid
Siinkohal veebis loetav versioon katkeb, aga lehes läheb pikalt edasi. Õhumüüjaile jätkub Jõgedal ohtralt kiidusõnu.
Ülo Niinemets: kolibakter võib elada veel terve aasta
Missugused on sinu pühapaigad?
Eenok Haamer “Postimehes” raamatust “101 Eesti pühapaika”
Hiljutine ilma seksita seksiskandaal on lõpuks jõudnud skeptikute huviorbiiti, kuna skandaali keskfiguur on maha hõiganud huvitatuse skandaali ärastamiseks ravi teel. Kirjutab TPMDC:
Kuidas skandaalsust ravitakse ning kuidas aru saada, et ravi edukas on, ei ole veel selge.
New York Times kirjutab valetuvastamismasinatest Venemaal.
Tuntud maailmalõpu-spetsialist Harold Camping on rabanduse saanud, raporteerib San Jose Mercury News.
Juhtunu eest ei ole veel vastutust võtnud ükski jumalus ega jumalate rühmitus.
Eesti Ekspress: Aspiriin või kuivatatud merihobukesed?
Autori kiidulaulu sekka on mahtunud isegi vihje Diogenesele:
Postimees: Nia õpetab oma keha kuulama
Kuwait Times kirjutab poliitilisest aktivistist Salwa Al-Mutairi’st, kellel on välja pakkuda innovatiivne lahendus Kõlbluse Edendamise ja Patuelu Preventsiooni vallast.
Juttu tuleb ka noorukite kaitsmisest.
Al-Arabiya vahendab Muna Khan’i kommentaari uudse KEPP-idee kohta.
Khan meenutab ka Abraham Lincolni sõnavõttu.
Nagu kord ja kohus, on nii ettepaneku kaitseks kui ründeks olemas usuline mõlgutus. Al-Mutairi:
Khan:
TPM kirjutab New Jersey’s elava ajatolla1 uuest provokatiivset seksuaalfantaasiast.
Nagu sadomasohhismile kombeks, räägitakse filmis usinasti patust ja karistusest.
____________
1 Jah, kristlik ajatolla Kenneth Del Vecchio töötas New Jersey’s kohtunikuna, kuni ta oma poliitilise filmi ja kohtunikuseisuse vahel valima sunnituna ameti maha pani.
Siinne postitus viitas varem ekslikult Nevada kohtunikule Del Vecchiole, kelle kohtunike distsiplinaarkomitee ametist maha võttis, kuna tollel Las Vegase kohtunikuhärra seisusega sobimatud seksikombed olid. Osutub, et too oli keegi Nicholas Del Vecchio, mitte Kenneth Del Vecchio. dig vabandab käesolevaga mõlema perverdi ees nende fetišite segaminiajamise eest ja püüab seda viga mitte korrata.
Indian Express kirjutab, et Ühendriikide valitsus on formaldehüüdi kantserogeeniks klassifitseerinud.
Think Progress seostab niisugust arengut formaldehüüdiparuni ja oligarhi David Koch’i lahkumisega Riikliku Terviseinstituudi juhatusest möödunud sügisel.
Kas neil vandenõuteooria toetuseks ikka tõendeid ka on?
EE: Aspiriin või kuivatatud merihobukesed?
60 Minutit vaatab Austraalia vaktsiinivastasuse kõrget hinda.
Loosungit “vaktsiinid pahad, nakkushaigused head” kuulutav vanamutt on Vera Scheibner. Tema teistest kummalistest mõlgutustest saab lähemalt lugeda näiteks alternative-doctor.com’ist:
EE-s kirjutab Maria Ulfsak-Šeripova paranoiabluusist.
Eesti Ekspress kasutab terminit ‘toksiin’ õigesti.
New York Times kirjutab koertest, kes on nii kallid, et nad võiksid kasvõi Hadest valvata.
Tõsi küll, luksuskoera-ihar klientuur eelistab vanadele kreeka müütidele natuke tänapäevasemaid militaarmüüte.
Oluliseks müügiargumendiks olla tähelepanek, et mitte ainult usklikud ei pea koeri maagilisteks:
Kas koerad isand Ladenssoni edukalt kaitsta oleksid suutnud, jääb kummalisel kombel nii küsimata kui vastamata.
PZ Myers vahendab lugulaulu DNA-maagiast.
Improbable.com viitab oma Guardiani-veerule, kus räägib siingi tuttavatest tegelastest trollidest:
dig ütles:
Umbes pool aastat tagasi kirjutas mingi Saksa koeraajakiri, kuidas mingi Saksamaa koertekool õpetab välja koeri USA politseinikele. Muidugi saksa keeles, milles hiljem USAs koeri ka kamandatakse – sellel olevat kaakide jaoks väga tugev psühholoogiline efekt!
See meenutab ka lugu, kuidas 2004 Saksamaa idanaabrite ühinemisel Euroopa Liiduga jäi tööta palju Saksa piirivalvureid, keda Saksamaa pakkus abiks Eesti idapiiri valvamisel, millest Eesti keeldus – mõni asjatundja hiljem arvas, et asjata, ja fantaseeris, mis vägev mõju olnuks idanaabrile, kui see näinuks Narva jõe läänekaldal [taas] patrullimas välihallis mundris tegelasi, Saksa lambakoer rihma otsas…
The International Journal of Evidence-based Healthcare on avaldanud õpetlasliku artikli (mitte segamini ajada õpetliku artikliga) skeptilistest mikrofašistidest: Deconstructing the evidence-based discourse in health sciences: truth, power and fascism.
Kirjatükki
kritiseeribdekonstrukteerib Orac:Kokkuvõttes leiab Orac:
Now Hear This vahendab uurimust vuvuzela võimsusest pisikute levitamise meediumina.
Lähteartikli täistekst on tasuta saadaval.
Applied Acoustics on ilmutanud artikli evolutsioonilistest protsessidest vana Kreeka-Rooma riigi amfiteatrites.
Telegraph kirjutab, et Briti teadlased on kaks tuhat aastat tagasi vulkaanituha alla mattunud Herculaneumi linnakesest leidnud suure septilise tangi ja uurivad nüüd usinasti sellest välja kaevatud 800 kotitäit inimekskremente.
Mida vanad roomlased unihiirtega tegid, peab huviline artiklist ise lugema.
dig ütles:
Tõstke käsi, kes veel nägi siinkohal “suurt skeptilist tanki”.
Taevas kukub alla ja maapind lõheneb ning neelab patused, sest PZ Myers on nõus isehakanud praktiseeriva võluriga.
Alan Moore at Cheltenham
Delfi: Teadlased pelgavad, et Päike hakkab vaikselt ära kustuma…
Kuna maailm on multisidus, ei käi jutt mitte ühest tõendusliinist vaid päris mitmest.
Skeptikute eriliseks rõõmuks räägitakse vahelduseks torsioonist ka ratsionaalsel viisil.
Märt rõõmusõnumid Kreekast
Kreekas algas üldstreik valitsuse uue kärpekava vastu http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=47855601
Natuke kodumaise asjatundja Indrek Neivelti arvamusi ka: Üks tont käib mööda Euroopat. See ei ole võlatont vaid üle oma võimete elamise tont http://www.indrekneivelt.eu/2011/05/23/uks-tont-kaib-mooda-euroopat/
Mida peaks endaga hakkama saav Euroopa tegema nendega, kes oma majandamisega hakkama ei saa?
Laenu andma? Ei ole mõtet, sest loota, et nende majandus kohe-kohe tõusma hakkab, ei ole adekvaatne. See ei ole ajutine kukkumine, mille korral saaks sellise lühiajalise augu laenuga ära täita. See on midagi palju enamat. Nad on pikemat aega üle võimete elanud ja lõpuks tuleb seda tunnistada. Nende majandus ei ole konkurentsivõimeline ja laenamine siin ei aita, vaid teeb asja veelgi hullemaks. Sest mida varem sa endale tunnistad, et sama kulubaasiga enam edasi elada ei saa, seda kasulikum see on.
Kaks aastat tagasi heitsid Euroopa majandusanalüütikud ja ajakirjanikud Venemaale ette oligarhide toetamist kriisi ajal ja nimetasid seda kahjumi natsionaliseerimiseks. Praegu toimub sama Euroopas. Peamiselt Saksamaa või Prantsusmaa hoiustaja, kes on paigutanud oma raha panka või fondi, ei tohi oma raha kaotada ja sisuliselt nende kahjum natsionaliseeritakse kõikide rahaliidu kodanikele. Absurdne olukord: kreeklased ei ole nõus oma elatustaset kärpima ja Saksamaa või Prantsusmaa hoiustaja pole nõus oma investeeringut osaliselt kaotama ja see jaotatakse ära kõikide Euroopa rahaliidu maksumaksjate vahel. Kas see ongi solidaarsus Euroopa moodi? Mul ei ole midagi solidaarsuse vastu aga minu arvates on see väga ohtliku pretsedendi loomine. Vastutus hajub niimoodi laiali ja isegi ei taha mõelda mis saab Euroopast, kui selline trend peaks jätkuma.
************
Ülaltoodu valguses on asi hullemast hull!
@Oakrock:
Sa jätad ärahellitatud viriseja mulje kui see on sinu jaoks tõesti “hullemast hull”. Kui keegi teine hakkaks sellist juttu ajama, siis vaidleks temaga. Sa jooksed selgituste küsimisel jutuga mujale.
Käbi kellavärgis: võimalik, et ratsionaalne mõtlemine ei arenenud mitte enesepettuse vältimiseks, vaid vaidluste võitmiseks.
NYTimes: Reason Seen More as Weapon Than Path to Truth
@Märt:
Sa jooksed selgituste küsimisel jutuga mujale.
Kas Te olete siis veendunud sotsialist või veel hullem – kommunist.
Ennevanasti (umbes mõned aastad tagasi) oli kapitalismuses nii, et kui tekkis püsiv maksejõuetus, siis läks see majandusüksus pankrotti.
22 Largest Bankruptcies in World History
http://www.fx6.net/technical/2693-22-largest-bankruptcies-world-history.html
Sellest, et EL on sotsialistlik olen ammu aru saanud, aga seda majandusmudelit prooviti kasutada NSVLs ja see ei tööta! Miks Te kaitsete seda?
Kreeka pankroti elab EL rahandus üle, aga mis saab teiste hädasolijatega.
Ukse taga ootavad oma järjekorda veel Itaalia ja Hispaania.
Mart K. ütles:
Viisakad ja rüütellikud inimesed demonstreerivad muidugi enne vaidlust, et neil relvi ei ole.
Oakrock ütles:
Oakrock ütles:
Fun fact: Kreeka ei ole majandusüksus, Kreeka on riik.
Inside Higher Ed kirjutab totalitaarsete põhimõtete rakendamisest La Sierra ülikoolis tagamaks hariduse igakülgset rikastamist poliitiliselt korrektsete dogmadega.
Niisiis, missugused koledad patud skandaalsele lindile jäid?
@dig:
Ei ole vahet kas juhtida pisikest firmakest või riiki, majandusseadused kehtivad mõlema puhul ühtmoodi!
Ekspressis ilmus juunis 2010 3 osaline artikkel, mis Kreeka olukorra lahti kirjutab.
Kreeklane Kreeka tragöödiast: Riik on neli korda pankrotis olnud! http://www.ekspress.ee/archive/article.php?id=31774583
Samas poleks see sugugi esimene kord, kui Kreeka riik kuulutaks enda pankroti välja. Ajaloos on seda juhtunud varemgi: 1827.a., 1843.a., 1893.a. ja 1932. aastal. Üsnagi muljetavaldavalt on Kreeka viimase 200 aasta jooksul olnud neli korda pankrotis!
Kõige keerulisem on vastata küsimusele, kuidas Kreeka majandus jõudis tänasesse seisu ja muutus tootlikust tarbivaks. Põhjuseid on nii palju, et rääkida võiks tunde. Kuid peamised põhjused on silmnähtavad: madal tootlikkus, tohutu bürokraatia, maksudest kõrvalehoidmine ning osaliselt korrumpeerunud avalik sektor.
@Oakrock:
Omast arust olen libertaarlase eelistustega majanduses osas.
Miks sa käitud nagu Glenn Beck? Kusagil mingid numbrid ei sobi ja järelikult riik või tsivilisatsioon “variseb kokku” või midagi sellist.
Suur asi kui poliitikud lubavad palju head ehitada ja rahastada aga matemaatika ei luba nii et varem või hiljem murravad nad oma lubadusi nagu see poliitikas tavaliselt käib. Obamagi ei saanud Kuuba vanglat kinni panna ja selliste suutmatustega oldakse harjunud.
Ühes vanas raamatus “how to lie with statistics” vist kirjutati kuidas hiina kusagil provintsis oli värbamise perioodil ametlik rahvaarv kordades väiksem kui mõned aastad varem või hiljem toiduabi küsides. Suurt rahalist abi saades on paljudes motivatsiooni näidata olukorda võimalikult negatiivsena.
Science-Based Medicine kirjutab uutest tuultest mitteravimise vallas: voodoopunktuurist.
Artikli juurde käib ka uskumatu toksimisvideo:
Oakrock ütles:
Loomulikult on. Firma põhieesmärgiks on kasum. Riigi põhieesmärgid on oluliselt teistsugused.
@Märt:
Vabadus on loomulikult ilus asi, kuid nüüd majanduse juurde. Mis on Teie jaoks vabaturumajandus? Kas Te usute turu isereguleeruvusse? Kas Te peate valeks riigi sekkumist majandusse peale esimeste ülekuumenemise märkide ilmnemist majanduses? (Ilma riigi sekkumiseta tekib majanduses buum, mis lõpeb tavaliselt majanduskriisiga. Masu peaks värskelt meeles olema.)
Paberil on igasugused teooriad ilusad, aga nad peavad enda õigsust tõendama rakendatuna igapäevaellu. Paljude teooriate koht oleks ajaloo prügikastis.
@dig:
Minu väitest jäi puudu sõna rahanduslikult. Sorry!
Pankrotti võivad minna nii rahanduslikult halvasti juhitud riigid, kui ka eraettevõtted. Selles suhtes ei ole vahet. Kreekal on neli pankrotti juba selja taga….
Oakrock ütles:
Tõsi ka või? Ja väike firma võib oma rahandust korraldada maksude korjamise ja raha emissiooni teel nagu suur riik?
@dig:
Ettevõtte koostab bilansi:
http://et.wikipedia.org/wiki/Bilanss
Bilanss on raamatupidamisaruanne, mis kajastab antud kuupäeva seisuga raamatupidamiskohustuslase vara, kohustusi ja omakapitali.
Bilanss iseloomustab ettevõtte majanduslikku seisukorda, mis on kujunenud eelmiste perioodide tegevuse tulemusena. Seetõttu on firma bilanss ühtlasi tema töö aruanne, mis sisaldab informatsiooni varade liikide ja nende allikate kohta.
Bilanss iseloomustab ettevõtte varasid kahelt seisukohalt. Seetõttu kujutab bilanss endast kahe poolega tabelit, mille üht poolt nimetatakse bilansi aktivaks ja teist bilansi passivaks. Bilansi aktiva kirjete üldsumma peab võrduma bilansi passivakirjete üldsummaga, sest nii aktivas kui ka passivas iseloomustatakse samu varasid erinevates aspektides. See tähendab, et on koostatud bilanss ehk teisisõnu tasakaal kahe poole vahel.
Riigi rahandus:
http://et.wikipedia.org/wiki/Riigieelarve
Riigieelarve on riiklik tulude ja kulude plaan. Riigieelarve näitab, kui palju raha saab riik kulutada erinevate avalike teenuste osutamiseks ja kui palju peaks erinevatest allikatest riigikassasse raha laekuma.
Viimasesse on lisamata jäänud lause, et tulud ja kulud peavad olema tasakaalus! Seda toonitavad pidevalt Eesti poliitikud.
Bilanss ja eelarve on kaks erinevat mõistet, mis kumbki ei ole loomu poolest eraettevõtte või riigiga seotud. Bilanss on aruanne toimunu kohta. Eelarve on plaan tuleviku jaoks. Iga ettevõte võib eelarve koostada, isegi mitu — näiteks ehitusettevõte seab reeglina iga ehitusprojekti jaoks omaette eelarve kokku. Riigi majandusseisundi kohta võib bilansi koostada, kuigi riigi raamatupidamise auditeerimise iseärasuste, riigi suuruse ja mõnikord ka veidrate vanade traditsioonide (mis praktikas võib olla eufemism organisatsioonilise inertsi jaoks) tõttu eelistavad nii mõnedki riigid muid lahendusi. (Mõnesid põhjuseid, miks Eestis mõnedel aastatel riigibilanssi koostatud ei ole, kajastab näiteks see riigikontrolör Juhan Partsi ettekanne Riigikogule 1999. aastast.)
Loomulikult on erinevad ka eraõigusliku isiku pankrott ja rahvusvahelise õiguse subjekti võimetus oma välislaene teenindada, aga väga kaugele ei taha ma juuniteemast ka minna. Olgu ära märgitud üksnes see, et kui eraõigusliku kreeklase varad võib kohalik suverään tema võlgade katteks maha müüa ja ülejäävad võlad seaduse jõuga andeks anda, siis Kreeka riigi võlgade katteks maha müümine ei tule 20. sajandi lõpu rahvusvahelise õiguse kontekstis kõne allagi. Kas 21. sajandil selles vallas uusi epohhiloovaid pretsedente luuakse, mine võta kinni, aga minu meelest on see kahtlane.
Standardses makroökonoomikas on sedasorti probleemide vältimiseks ning lahendamiseks olemas hea ja läbiproovitud mehhanism — inflatsioon. (Mis, muide, on lahutamatult seotud riikliku majandusega, mitte eraettevõttega.) Eurotsoon on üksikriigi sõltumatu inflatsiooni na tülikaks teinud ja sellepärast on kõik tähtsamad edasiteed kellegi jaoks poliitiliselt ebamugavad, aga see ei tähenda, et Kreekat mingit sorti maailmalõpp ähvardaks. Praktikas võtavad ebamugavates olukordades poliitikud nüüd kätte, kemplevad, vaidlevad ja kauplevad, kuni lõpuks leiutavad nad mingisuguse vastiku kompromissi, mis kellelegi ei meeldi. (Kui mõnele meeldiks, siis hakkaks teistel tema pärast kade.) Ja siis tuleb uus kriis peale.
dig ütles:
Skandaal on lõppenud, kirjutab The Atlantic:
Usin skeptikulugeja on küllap tähele pannud, et seda kummalist seksiskandaali ei käsitanud me kaugeltki samasuguse entusiasmiga kui mõnesid varasemaid, näiteks selliseid, mis puudutasid katoliku preestreid. Miks? Põhjus on väga lihtne: pullisitt selles skandaalis puudutas suuremalt jaolt poliitilisi suhteid, fakte ja valesid otsiva skeptiku riistadega kühveldatavat materjali oli seekord vähevõitu. Mis teha, mis teha, mitte iga poliitik ei võitle enne samast soost politseinikule lennujaama tualettruumis juhuseksi pakkumist usinasti geiprostitutsiooni vastu. Elu juba on kord selline.
Oakrock ütles:
Ei pea. Mõnide riikide kontekstis on see mõnikord kasulik juhtnöör olnud, aga ei ole ühtki fundamentaalset põhjust, miks nad peaksid. Paljudel riikidel ei olegi.
@dig:
Kiitus Teile selle suure töö eest, mis Te ära tegite, aga riigid võivad minna samuti pankrotti nagu eraettevõtted, hoolimata sellest, et Teile see mõte ei meeldi.
Kreeka riigi võlgade katteks maha müümine ei tule 20. sajandi lõpu rahvusvahelise õiguse kontekstis kõne allagi.
Kreeka riigivara erastamine on üks variant, mis on kaalumise all, kuid millest kreeklased midagi teada ei taha!
Standardses makroökonoomikas on sedasorti probleemide vältimiseks ning lahendamiseks olemas hea ja läbiproovitud mehhanism — inflatsioon.
Inflatsiooni vaoshoidmine peaks olema riikide esimene kohustus, kuid nagu Te näete on euroalasse ameerika mäed sisse kirjutatud. Lõuna Euroopa ja Baltikum kuuluvad madala tootlikkusega riikide hulka, seega ei arvesta EKP mitte nende vajadustega, vaid lähtub arenenud majandusega riikide vajadustest. Kõrgemad intressid on head nt. Saksamaale, aga väga halvad võlgades riikidele.
Vitsur: intressitõus suurendab lõhet ELis http://majandus.delfi.ee/archive/article.php?id=43640381
Euroopa Keskpanga otsus tõsta baasintresse suurendab arengufondi majanduseksperdi Heido Vitsuri sõnul lõhet euroalas – juhtivate majanduste puhul aitab see vältida ülekuumenemist, samas võlgadega hädas olevate riikide jaoks muutuvad mured veel suuremaks.
08.04.2011 15:20 onu fritz : … Mis puutub intressidesse, siis see on reguleerimismehhanism, mis peab tagama nii stagnatsiooni kui ka ülekuumenemise piiramise. Kui majanduses on môôn, siis lastakse intressid alla, et “odavat raha” majandusse selle elavnemiseks pakkuda. Kui hakkab aga tôus, tuleb aeglaselt intresse tôsta, et liiga palju raha ringluses ei oleks, kuna raha ülepakkumine tekitab inflatsiooni, sest kui kaupa on vähe ja raha palju tôusevad hinnad ning kui kaupa on palju, aga raha vähe, peab hindu alla laskma, et üleliigne kaup utiliseerida. Kôrge intress on seega halb vôlgnikule, kuid hea hoiustajale. Nendele, kel pole laenu ja pole ka hoiuseid, intressimäär ei môju.
tulud ja kulud peavad olema tasakaalus
Eelarve tasakaalu hakatakse EL tasemel tulevikus nõudma, vähemalt on sellised ettepanekud ajakirjandusest läbi jooksnud.
@dig:
See ei ole kõige parem ülevaade pankrotistunud riikidest, kuid asi seegi.
10 Governments That Went Bankrupt December 29 2009 http://www.billshrink.com/blog/6799/10-governments-that-went-bankrupt/
Kellelt otsida abi – arstilt või ravitsejalt?
Kaja Prügi, Maaleht
04. detsember 2008
Vastab perearst Sven Lindström
BBC kirjutab, kuidas Liibüa rahvas võitleb maagilise rüvedusega, mida Gaddafi käsul ja/või soosingul täide saadetud revolutsiooniliste meeste naiste ja tütarde vägistamine sigitanud on.
Loomulikult on motiiviks sügav armastus kõnealuste naiste vastu.
Delfi: Uus trend rasedatel: mida kõhnem ja näljasem emme, seda ilusam
Delfi: Ämmaemand: ekstreemdieedid võivad raseduse katkestada
dig ütles:
Kliendi/tarbija vaatevinklist pole siiski vahet kas lubadusi ei täida riik või eraettevõte, laenan raha riigile või eraettevõttele, kui raha tagasi ei saa võib ju arutleda, kas see on nüüd riigi pankrott või maksejõuetus või mingi muud kolmas asi, sisu lõpuks ikkagi sama.
Fun fact: riigil ei ole “klienti/tarbijat”. Riigil on elanikud, kodanikud ja ametnikud, kelle vahel võib teatav ülekattuvus olla.
Science-Based Medicine vahendab uut põnevat uurimust autismi põhjuste kohta:
Järeldused on ilmsed: autistliku lapse sünnitamine põhjustab amneesiat vitamiinide võtmise küsimuses.
dig ütles:
Targutada võib lõpmatuseni. Mina küll tarbin riigi poolt pakutavaid teenuseid. Olen tarbija järelikult. Ma ei näe riigiteenuste ja erateenuste tarbimises vahet. Ma olen riigile ka laenanud, kasvõi säästude ja fondide kaudu on raha liikunud riiklikesse võlakirjadesse. Mis on see lepinguline vahe kui pensionifond ostab riigi või eraettevõtte võlakirju? Ei mingit.
Mikk ütles:
Kole lugu. Mida selle vastu ette võtma peaks?
Oleneb kohalikest kommetest. Mõnel pool ei ole tsiviilkohtul riigi üle jurisdiktsiooni, teisal jälle võib riik suveräänse immuniteediga liputada. Loomulikult ei ole ka riikliku pankroti staatust olemas — kui OÜ Sõrad ja Sarved peab pankrotimenetluse ajal võtma endale nime OÜ Sõrad ja Sarved (pankrotis), siis riiki nimega Kreeka Vabariik (pankrotis) ei ole ega tule.
See asi, millest Oakrock räägib, on maksevõimetus, mitte pankrotikaitse.
Postimees: Tõnis Mägi: see pole kunagi juhus, et loetu-kuuldu hakkab omavahel resoneeruma
Vaeseke.
Postimees kirjutab:
Artikli pealkiri on muidugi koledamast kole.
Postimees vahendab uusi pretsedente postuumse jurisprudentsi vallast:
Mis värvi on ajaleht, kust uudis pärineb, ei ole veel selge:
Tuntud tõeliste lesbide häälekandja LezGetReal kirjutab geidest kasuvanemate nappusest Londonis asuva Lambeth Council’i tegevuspiirkonnas.
Muret jagab ka Christian Institute.
Spin on kolmekordne: CI edendab narratiivi, et juhmid riigiametnikud eelistavad geisid mittegeidele, vihjab, et kasuvanematel on õigus kasulastele ning väljendab poliitilist ning ebatõest seisukohta, et seaduse järgi ei kõlba geid kasuvanemateks. Narraatorile tuleb tunnustust avaldada detailide lisamisel hoolikuse ja säästlikkuse ülesnäitamise eest. Mitte igaüks ei suuda paari jutumärgi ja küsimärgi abil põlgust väljendada ja seadust oma pilli järgi tantsitada!
Ettevaatust – kristlik kool!
Andrus Kivirähk, kirjanik
Õpetajate Leht, sama asi Delfis, kui rohked kommentaarid juhtuvad huvi pakkuma.
Nõudmine, et kirikusse alla 16- või 18- või 21-aastaseid inimesi lasta ei tohi, oleks päris huvitav idee, aga mina ei võrdleks seda alkoholi müügiga vaid kasiinodega.
Tunnustatud pahateaduste-huviline Ben Goldacre uurib Guardianis, kui paha on Briti ajakirjanduse terviseteadus.
Canberra Times toob meieni uudiseid talvisest Austraaliast, kus mingit sorti õigeusklikud on kliimateadlasi surmaga ähvardanud.
Missugune kole ketserlus võiks säärast viha esile kutsuda?
Vandenõu!
Meerikamaal on mäletatavasti uus traditsioon taastamismiitinguid pidada. Möödunud aastal taastati niimoodi Ameerikat, mõistlikkust ja/või hirmu ning ees seisab julguse taastamine. Skeptikuid rõõmustab kindlasti DeSmogBlog’i teadaanne, et varsti on tulekul teadusliku meetodi taastamine:
Silmakirja? Palun väga:
Väidetava ülemeremaa suurnina, keegi Jimmy Carter kirjutab New York Times’is muutustest uimarindel.
Ma saan täitsa aru, et antud postituse koht ei ole ilmselt siin teemas, aga samas ei oska sobivat leida ka. ERR-i-keskset teemat nagu pole, ateismist vahutakse kümnes eri teemas, tänavuste aprilli uudiste teemat ei pruugi keegi jälgida. Igatahes…
Hommikul ERR-i teadusuudiseid sirvides jäi silma Ööülikooli loengute sakk. Laadisin alla viimatise, Kalev Tarkpea loengu teemal “Mis on füüsikaline maailmapilt”.
Suurem osa loengust on jampsiv savijalgne selgitus, miks õigetel füüsikutel on religioosne maailmapilt.
Umbes kümne minuti möödumisel loengu algusest hakkasin tegema märkmeid räigemate ohumärkide kohta. Ajad on umbkaudsed.
12:04 räägib Tarkpea sellest, kuidas inimesel, kes ei usu, et tema reaalsus pärast palvetamist muutub, reaalsus ei muutugi.
12:40 teab ta öelda, miks kõik õiged füüsikud varem või hiljem jõuavad religioonini.
14:40 hakkab mees tegelema radikaalse numeroloogiaga, viidates universaalsete konstantide umbkaudsetes väärtustes korduvatele numbritele (mitte arvudele) kui “märkidele” sellest, et on olemas olemasolevast kõrgem struktureeriv tegur.
19:22 teab ta anda nõu, et kui usklik teadlane on jõudnud ummikseisu, siis ausaim ja parim nõuanne on palvetada.
20:35 peetakse ennast positiivseks näiteks tuues vajalikuks märkida, et kui usklik teadlane on joviaalne ja naerab esimesena, kui ta vigadele tähelepanu juhitakse, siis ateistliku loomuga teadlane/õppejõud elab lakkamatus hirmus, et ta võib eksida. Sest ta peab säilitama fassaadi, mille kohaselt ta Teab Kõike.
21:50: laiatarbeateism on pragmaatiline, kuna selle ajendiks on soov vabaneda (eeldatavasti ainult konfessioonide raames kehtestatud) piirangutest.
22:40: biolooge sunnib end avalikult ateistiks tunnistama primitiivdarvinismi agressiivne surve. Tegelikult on paljud neist salaja usklikud; Tarkpea teab nimesid, aga ei reeda.
24:05 algab põnev ekskurss ksenofoobia valdkonda. Tarkpea teab, et soomuslaevade ehitamise eelduseks on kristlus. Islam on reaalsusekaugete ida-rahvaste jaoks lihtsustatud kristlus. Hinduistidel ja budistidel on aga eriline staatus, kuna nende pärand langeb kokku füüsikute viimatise avastusega, et aega ja ruumi pole olemas.
25:30 peetakse vajalikuks tsiteerida Fritjof Capra “Füüsika taod”.
32. minuti paiku hakatakse rääkima sellest, kuidas paljud relativistliku füüsika spetsialistid ei adu tegelikult relativistliku füüsika järelmeid — mille hulgas, nagu teadlane kellelegi neiu Annika küsimusele “aga miks?” vastust otsides leidis, on, et universum koosneb ainest ja väljast, millel on kardinaalselt erinevad omadused.
Vahepeal jõuti isiklike kogemuste toel kinnitada ka rahvuslikke stereotüüpe: vene inimesed olla emotsionaalsed ja tulevat kallale, kui neid ärritada.
Kas oleks põhjendatud skeptik.ee seisukohavõtt sellise saate küsimuses? Kas või ainult selleks, et…
Mart K. ütles:
See on täiesti peavooluline seisukoht. Imelikuks läheks asi siis, kui ta väidaks, et uskuvate inimeste reaalsus pärast palvetamist muutub.
Ai-ai, kui üks füüsik ei ole välja jõudnud nii kaugele, et kõikide ühikute numbriks on 1 (üks), on ta numerot ebapiisavalt looginud.
See on klassikaline religioosne autoritaarne meem. Toetub maailmapildile, kus “õiged inimesed” (mõnikord “meie”) järgivad kramplikult “õige usu” (mõnikord “ühiskonna”) piiranguid (mõnikord “elavad nagu korralikud ristiinimesed kunagi”), aga ateistid on teistsugused ja vaikimisi “valed inimesed” (mõnikord “nemad”), kes elavad “väljaspool ühiskonnas kehtestatud reegleid”. Üks korralik autoritaarlane rakendab seda muidugi ka kõiksuguste teiste “ebaõigete” inimeste rühmadele, mitte ainult ateistidele.
Mart K. ütles:
Minu meelest küll, aga ma ei oska veel hästi ette kujutada, missugune see seisukoht olema peaks. Peakoht on selge — säärase saate kontekstis on pea ainus mõistlik koht umbes niisuguse laua kaitsmiseks mõeldud instrumendi sees:
PZ Myers näitab näpuga säherduse põneva blogi suunas, mis dokumenteerib kuulsaid surnud mormoone nagu Aleksander Suur (surnud 10. juunil 323 e. m. a., mormooniks ristitud Utah’s 17. aprillil 1993), Giordano Bruno (surnud 17. veebruaril 1600 uue kalendri järgi, mormooniks ristitud Arizona’s 9. jaanuaril 1992) ja George Carlin (surnud 22. juunil 2008, mormooniks ristitud Lõuna-Carolina’s 14. augustil 2010).
Kommentaator Electrabotanical’i hinnangul kvalifitseerub isand Carlin suurepäraselt pühaduseteotuse kaitsepühakuks.
ABC News kirjutab innovaatilistest lahendustest Põhja-Carolina tervishoiusüsteemis.
Kolm saunalist hukkus eneseabilaagris, korraldaja mõisteti süüdi
New York Times pajatab pikemalt.
Orac jagab huvitavat tähelepanekut NaturalNews’is elutseva Mike Adams’i religioossetest veendumustest.
Los Angeles Times kirjutab Ühendriikide seadusetegijate uutest ideedest kanepi asjus.
Frank räägib, et tema meele tegi mõruks tembutamine kanepiseaduste kehtestamisel:
Mida arvavad asjast kehtestamisküsimusi hästi tundvad jurisprudentsispetsialistid?
Skeptikutele pakutakse ka uut närimist, muidugi mõista.
Eilses saates “Olukorrast riigis” oli juttu lehtede ilmumisest (või õigemini mitte ilmumisest) pühade ajal. Kalle Muuli tõi paralleeli kohvikute mitte lahti olemisega ja viitas, et ka nõudepesijad jt puhkasid. Minu meelest pole kõige õnnestunum võrdlus, sest lihttöölised saavad reeglina ju tunnipalka, nii et kui tööl pole, siis raha ka ei saa, aga ajalehe eest maksavad tellijad ju iga kuu ühesuguse summa. See, et inimesed lehte ei oodanudki, ei vasta ka (vähemalt minu puhul) päris tõele, käisin küll laupäeval postkasti kiikamas.
Skeptikasse see vist küll suuremat ei puutu, olgu lihtsalt repliigi korras ära mainitud.
Madis Metsis: Bermuda kolmnurka uppunud püramiid
Näljane maailm vajab laboriliha: katseklaasikotlet tuleb juba aasta jooksul
Mõnede põhimõtteliste taimetoitlaste viimased kantsid langevad – liha söömiseks ei pea enam kedagi tapma, seega eetilised kaalutlused langevad varsti siis ära. Lisaks väidetakse (väidete tõeväärtus on muidugi veel hindamata), et uut moodi liha (või lihasarnase toote) tootmine on oluliselt väiksem koorem keskkonnale – maakasutus, energiatarve, kasvuhoonegaaside eritamine:
Ilmselt on varsti oodata tüviraku vabastamise rinde (TüVaR) teket.
David McRaney kirjutas 10. juunil blogisse You Are Not So Smart artikli nn tagasilöögi-efektist (“The Backfire Effect”), mille AlterNet.org avaldas 26. juunil pealkirja all “Why Do People Believe Stupid Stuff, Even When They’re Confronted With the Truth?”
Loe, kust tahad, huvitav on ikka (ehkki kohe alguses viidatakse Nyhani ja Rifleri eksperimentidele võlts-uudistega, mida on kajastatud ka Eesti meedias).
The Local kirjutab, et traditsioonilised soorollid on isegi neonatside seas murenemas.
Kiikan aeg-ajalt sulev.ee-st totraid pealkirju. Täna hakkas silma selline:
Pärnu linn annab laste varjupaiga jumala kätesse.
Lugu ise on küll juba 2. juunist, aga huvitav ikka.
Martin Vällik ütles:
Huvitav, kas katseklaasipärgament tõrjub turult välja ka selle asemele leiutatud odava ersatsmatejali?
Y Combinator vahendab huvitavat Chess Vibes’i uudist, mille andmeil ICGA, International Computer Games Association, on parima võistleva maleprogrammi Rybka diskvalifitseerinud. Kummalisel kombel ei ole põhjuseks doping vaid plagiaat.
Huvitav skandaalimaiguline lugu Hubble’ist, Lemaitre’ist ja vassimisest ERR-i teadusuudiste rubriigis.
Liberal Values Blog vahendab kurba kurtmist Mediaite’ist
keisriCNN’i uuterõivastepunditite kohta:Natuke ilusaid uudiseid meelelahutusmaailmast
Õllesummeri korraldajad on Winny Puhhi nõudmistest shoki aarel http://www.elu24.ee/483274/com/ollesummeri-korraldajad-on-winny-puhhi-noudmistest-soki-aarel/
Väljavõte nõudmistest:
Lava tugevus peab kannatama 150 tonni raskust
Professionaalne 5-ribaline PA-süsteem (C.Heil, D N`B`, NEXO, APG 4000, mis on võimeline katma kogu väljaku/staadioni ulatuses 145 dB moonutustevaba helirõhuga sagedusalas 10-50 000 Hz
Kõrgharidusega helitehnikud
Valgustuskunstnik ja valgustustehnik peavad olema eraldi inimesed. Mõlemal nõutav kõrgem või kesk-eri haridus valgustuskunstis.
Söögiraider: 15 saunalina (valged) • 7 peedisalatit; • 2 kg musta kalamarja; • 1 kast Suntory Hibiski viskit; • Keedetud ploomid (koorimata); • 2 pudelit «Papidou» kalvadost: • Muna: • 12 liitrit Leffe Brun õlut
Keegi ei tohi tehnilisest meeskonnast esinejaid kõnetada.
Enne esinemist vajab ansambel 1h täielikku vaikust.
Võõrkeeli valdav lavamanager
@Oakrock: Tegemist on muusikatööstusesse juba umbes sajandi kuulunud kontravärsi punumisega teemal “teile tuleb esinema suur staar, kes meie, vaeste väetite muusikaärimeestega dramaatiliselt kakleb — tulge siis teda vaatama ka”. Tehiskontravärss on trollilaadne loom: temale on iga tähelepanu keelepärane. Lahtisaamiseks tuleb vaikselt istuda ja temast mitte välja teha, siis läheb väike ja nõrk värss oma ohvreid mujalt otsima.
@dig:
Tuntud staaride backstage raiderid on siin ära toodud:
http://www.thesmokinggun.com/backstage/
Kivisildnikul on öelda EPL-is.
(:) sektantide ohvreid ei saa päästa
Tegelikult räägib ta hoopis EL-i paariariikidele laenamise mõttekusest.
@dig:
Selgitused Eesti superstaari Winny Puhhi nõudmistele: http://www.ohtuleht.ee/432970
Winny Puhh – miks peab teie lava kannatama vähemalt 150tonnilist koormust. Korraldajate arvates on see küll organiseeritav, aga nõuab vähemalt 3000eurost lisakulu. Mis teil seal nii hiiglaslikku toimuma hakkab?
Seekord tuleb meil lavale uskumatult palju inimesi. Plaanis on seninägematult grandioosne lavašõu. Koguni oma suur buss pannakse käima, kes rahvast ümber Eesti kohale toob. Kas nüüd 150 tonni kokku tuleb… Aga väike varu peaks ikka jääma.
Soovite vähemalt kõrgharidusega helitehnikuid ning valguskunstnikke…
Meile aitab juba igasugustest matsidest ja töllakatest. Sooviks kordki oma kõrvale inimesi, kellega sünnib ka tööd teha. Nii kõrgeltharitud inimesed kui meie tahavad enda kõrvale ka võrdset partnerit.
Olete nõudnud oma toidumenüüsse 15 saunalina, 7 peedisalatit, 2 kg musta kalamarja, kasti viskit, keedetud ploome (koorimata), 2 pudelit Calvadost, 1 muna ja 12 liitrit Leffe Brun õlut. Kas see vähe ülepingutatud pole? 2 kg kalamarja söandas lava taha nõuda ainult Lady Gaga oma Euroopa tuuril.
….. Mis keedetud ploomidesse puutub, siis meie trummaril avastati kummaline haigus, millele ei osata isegi nime anda. Ta sügeleb. Hullul moel. Arstid soovitasid talle anda neutraalset toitu. Just keedetud ploome. Kahtlustatakse, et tal on lehemädanik. Esimest korda taime haigus inimese küljes.
Tund aega esinemiseelset vaikust? Festivalil?
See on juba korraldaja mure. Meile on lisaks muusikale lisatud väga palju ka pildimaterjali. Ning koos muusikaga hakkab see mängima ainult vaikuses. Sellel kooslusel on isegi raviv toime.
Mitmeid võõrkeeli rääkiv lavamänedžer veel takkapihta?
Eks siingi mängib oma rolli meie pidev tahe pääseda välismaale. Seepärast peab ka võõrkeeli praktiseerima.
Kivisildniku loo kõrvalt leiab Päevalehest hea (tõlke)intervjuu ühe päris ehtsa toitumisteadlasega: Mida teha, et lapsed tervislikumalt toituksid?
Pühapäeva puhul siis prominente ja nende selebrumbluud.
Chuck Norris kirjutab WingNutDaily’s elektrilisest udust.
Konkreetsed nõuanded John Hodgman wannabe’lt võiksid täita terve huumorinurga.
Kreatsionistide häälekandja Evolution News kirjutab, et John Lennon neid evolutsiooniasju eriti ei tundnud, aga oli päris kindel, et tegemist oli jamaga.
siit vist pole veel läbi käinud see meeleolukas klipp, kus USA osariikide missid vastavad küsimusele, kas koolis peaks rääkima evolutsioonist.
Guardian kirjutab teismelisest tüdrukust, keda ootab mõrvaprotsess, kuna tema rasedus katkes surnultsünnitusega. Loomulikult Meerikas. Kus siis veel?