Tuhala ja Kirna nõidus on lollus

Kirna mõisahooneNüüd on siis ka Eesti Ekspress Tiina Jõgeda suu ja käe läbi meid veelkord õnnistanud uudistega teispoolsusest.

Eesti uus turismihitt – energiasammas. Tuttavad Ants Talioja ja “geobioloog” Rein Hanstein räägivad taaskord ‘avastatud’ maa-alustest jõgedest. Pearõhk on siiski ‘energiasammastel’, mis terveks tegevat ja mis võiksid turiste meelitada.

Seda turistimeelitamist oskab teha aga Kirna mõisa perenaine Helle Anniko. Seal ravitakse kopse, tugevdatakse immuunsüsteemi, parandatakse karmat ja likvideeritakse potentsihäireid. Osteoporoosile, vähile, südamehaigustele on omad energiakohad olemas.

Helle lubab:

Jalutud hakkavad käima, seljavalud kaovad, armastajad leiavad teineteist, viinahimu kaob.

Esiteks tuletan taaskord meelde, et mittemingisuguseid uusi maa-aluseid jõgesid pole avastatud ja energiasambad pesitsevad kergeusklike peades.

Teiseks tuli meelde, et Kirna mõisas käis kunagi Pärnu Postimehe ajakirjanik Andris Tammela. Kuna seda lugu nende kodulehel enam ei ole, siis Andrise ja Pärnu Postimehe lahkel loal avaldan selle teksti siin. 71 kommentaarist sain kätte esimesed 30 ja need on loo lõpus.

Kirna mõisas ravivad nähtamatud mungad

09.07.2004 00:01
Andris Tammela

Kirna mõisa nõid lüpsab haigetelt raha välja neid mööda pargipinke vedades, teispoolsusesse ja kosmosesse saates ning papilipakatega ravitsedes.

Et toimetusse jõudsid lõbusad jutud Paide ja Türi vahel olevast Kirna mõisast, kus nõiad magnetväljal inimesi kõigist haigustest ravivat, sõitsime toimetuse autojuhi Mati Mitiga seda vaatama.

Uhkete sammastega 18. sajandist pärinev valge kahekorruseline Kirna mõisa hoone seisab poolenisti korrastatud pargi keskel. Hoone ette viib kena allee. Kogu pargis on väidetavalt kindlates punktides üle saja vanadest majaehituspalkidest pingi ja puupaku, mis mõeldud jumal teab milliste haiguste raviks.

Ehitajad irvitavad aknal

Mõisa uksel tervitab meid paistes näo ja punaste silmadega umbes 45aastane trullakas naine. Anne on kohalik finantsjuht.

Naise olekust ja loidudest liigutustest jääb mulje: eelmine õhtu on tal üsna pidulikus õhkkonnas möödunud.

Mati simuleerib haiget pankreast, mina kui noorem teesklen lihtsalt stressi.
Anne ise vist suurem asi ravitseja pole, seepärast teatab ta, et proua Helle tuleb õige pea. Väljas tibutab vihma ja puhub kõle tuul. Mati on aga ainult särgi ja vesti väel.

Finantsjuht muretseb Matile kirju naistejope ning samasuguse vihmavarju. Saame kummist istumisalused, et märgadel pinkidel tagumikku ära ei külmetaks.
Nüüd teeb Anne otse mõisahoone ees mururiba kohal käega suure kaare ja seletab, et see on kosmiline ring. Seal peame, silmad kinni, kümme minutit seisma, et kosmosega ühendus saada. Mina seisan mõisa poole seljaga, Mati näoga.
Kui naine läinud, hakkame turtsuma. Läheb veel veidi aega ning siis ei suuda töökaaslane enam üldse naeru ohjeldada.

“Remondimehed irvitavad aknal ja näitavad meie peale näpuga,” põhjendab ta. “Kaks lolli on jälle välja ilmunud.”

Kui piisavalt seistud, saadab naine meid mõisa kõrvale läbiligunenud palkpingile, mis peaks sisemise pinge maha võtma. Et pingi kõrval asub elektripost koos kilbiga, usume, et pingest võib siin vabaneda küll.
Mati küsib vaikselt, kas ma kosmoses Gagarinit ka nägin.

Käime teispoolsuses

Jalutame kõrge umbrohu sisse niidetud rada mööda järgmisele pingile. Kümme minutit istumist avab meie tshakrad.
Siis läheme teispoolsusega kohtuma. Sammume sadakonna meetri pikkust rada pidi laudast mööda teeotsani. Kõnnime kolm korda edasi-tagasi ja raja lõpus olemegi teispoolsuses.

Jalutades tuleb meil põhjalikult mõelda oma elu ja pattude üle. Võtame seda liiga tõsiselt ning põikame Anne pilgu alt pääsenuna põõsa taha vett laskma.
Mida inimesed tee otsas teispoolsuses elamisest arvavad, me küsima ei hakanud.
Kui jalutuskäik tehtud, suundume pika rohu sees laevateele, mis viib väikse künka otsa. Künkal peame pool tundi, silmad kinni, nägu idataeva suunas hoidma, sest seal asub Siriuse ravilaev, mis vabastab meid kõigist hädadest.

Nii kaua siiski seisma ei pea, sest vahepeal sõidab punase Mitsubishiga mõisa ette peanõid Helle. Luuletame talle, et oleme ühes kohas juba pea veerand tundi seisnud. Nõia arust sellest piisab.

Helle on niisket ilma arvestades kummikud jalga ja kapuutsiga jope selga pannud. Aastaid tundub tal üle kuuekümne olevat. Mõisa saanud naine oma jutu järgi riigilt tagasi, ent ajakirjale Avanemine rääkis ta omal ajal, et kuulis sellest 1997. aastal õelt.

Et maja oli armetus seisus, tuli naisele geniaalne idee oma võimed ja kohalik magnetväli haigete ravimiseks ära kasutada ja saadud rahaga remonti rahastada. Ravitsemist olevat ta omal käel juba ligi 20 aastat õppinud.

Remontivad nähtamatud mungad

Igatahes pidavat mõisapark särama magnetilisest kiirgusest ja see meie ravimise üldse võimalikuks tegevatki. Ajapikku saame aru, et Helle ravimeetod on paras kompott jumalast, kosmosest, budismist, magnetlainetest ja hullusest. End ravima tulnule tähendab see lihtsalt nõia sabas mööda mõisaparki pingilt pingile ja pakult pakule tolknemist.

Tagaaeda on isegi kaks püramiidi püsti pandud. Igal pool tuleb istuda, kuni silme ette ilmub jumalik valgus. Et märja ilmaga ei ole jumala ilmutuse ootamine eriti meeldiv, ajame mutile kägu.

Hellel on nõiavits, millega ta meie ees vehib ja kõikvõimalikku energiat mõõdab. Vitsal on puust pide, mille küljes on midagi heegeldamisvarda taolist ja selle otsas veel treitud puukuul.

Hiljem leiab nõid Matiga ühise keele ja räägib mehele, kuidas ta magnetväljadega ravimisest nii palju teab.

“Siin elavad nähtamatud mungad,” jutustab Helle. “Nad aitavad meid väga palju.”
Vähe sellest, et mungad teavad, mis kohale pargis pakk või pink seada, tegevat nad mõisas remontigi. “Kas te ei näe siis?” imestab Helle Mati kõrval pingil istudes. “Üks nähtamatu munk istub teie kõrval ja naeratab.”
Nõia teada olnud mõisa asukohas kunagi klooster ja eks sealt need mungad pärinegi.

Kui töökaaslasega pargis teed ristuvad, on ta üsna äraseletatud moega. Liigutab oimukohal nimetissõrme ja näitab peaga nõia poole: “See mutt on ju päris hull!”
Veidi niisama ringi lonkides ja pilte tehes avastame põõsaste vahelt umbes 30 saetud pakku. Ilmselt pole mungad veel otsustanud, kuhu need panna.
Et Mati on vanem mees, kiusab nõid teda ka eesnäärme probleemiga. Selle ravimises olevat ta üldse kõva käsi. “Paljud on eesnäärme murega siin käinud ja kõik on terveks saanud!” kiitleb Helle ja lisab: “See haigus tuleb nüüd järjest noorematel.”

Miskipärast vaatab ta lootusrikkalt minu otsa. Aga ega ma igal mutil endale püksi ronida luba.

Kodusõja kangelane andis jumalikku energiat

“Kas kõhus on valus ka?” uurib Helle Matilt.
Mati noogutab vingus näoga. Nõid vehib oma heegeldamisvardaga ja teatab, et Matil on kõhus halb energia. Pärast järjekordsel kännul istumist mõõdab nõid talle parema kõhuenergia.

Sel ajal, kui Mati pankrease ja siseorganite raviks ühelt pingilt teisele nühib, toetan mina kätega suurt põllukivi, mis andvat jumalikku energiat. Kivi teisele poolele on miskipärast eesti ja vene keeles kirjutatud: “Siin sündis Kodusõja kangelane Johannes Pandmets.”

Saan ühel pingil veel jumalikku energiat. Võin pea panti panna, et keegi on kõrval põõsas asjal käinud – hais on võimas. Aga kes siis jumala teid teab.
Varsti on Helle platsis ja küsib, kas ma punast valgust nägin.

Teatan, et nägin valget.
“Väga hea!” kostab naine.

Toimetuses sellest suurepärasest ravimõisast rääkimas käinud mees olevat samas kohas silmi näinud, mis olid nõia seletuse järgi jumalikud silmad. Ja see oli ka väga hea. Ju mul siis ei vedanud.

Teise põõsa all anume jumalalt andestust. Palume enda, oma sugulaste, vanemate ja üldse kõigi oma esiisade pattude eest.

Nõid jutustab, et see on võimsaim palumise koht maailmas.
Kui kõik organid saavad mitmekümnel pingil istudes ravitud, jõuame kruvide kinnikeeramiseni, nagu nõid muiates märgib. Ehk pakule, mis meie mõistust ravib.
Pealt nelja tundi saab see protseduur lõpuks läbi. Helle vehib meie nägude ees oma vardaga ja teatab, et mul pole kaitseinglit. Matil olevat ainult natukene.
Inglite saamiseks toetame pargiserval ühte võimast põllukivi.

Kui Helle on vardaga kindlaks teinud, et meil mõlemal on nüüd suurepärased kaitseinglid, saadab ta meid viimasele pingile. Kui kosmosesse sisenesime ringist, siis väljumine toimub siin.

Õnnelikult maandunud, sammume mõisa. Hoone on seest uhke: võlvide, lae- ja seinamaalingutega. Ent munkadel on remont alles pooleli.

Nõid suunab meid ühte suurde kirjutuslauaga tuppa, mis tundub olevat kabinet.
Demonstratiivselt lebab laual dalai-laama enda kirjutatud raamat.

Papist imerohud

Suurde tugitooli nõjatudes teatab Helle, et Mati on tõsiselt haige ja tema peab tervenemiseks siia veel vähemalt kaks korda tulema. Paneb talle märkmikusse juuli keskele uue ajagi kirja, sest varem olevat ravile suisa tung.

“Homme on mul sada inimest, ülehomme sada viiskümmned,” jahvatab naine. Ja nii kaks nädalat jutti! Suisa imelik, et meie etteteatamata nii vaiksel päeval siia juhtusime. Ei tea, miks, aga miskipärast võrdlen mõttes ravitsejat Ostap Benderiga.
Loomulikult saame koju rohud kaasa. Helle võtab tähtsa ilmega laualt kahe poolega margialbumi, mille vahed on lipikuid täis. Mõlemad saame kaks papist lipikut, kuhu on midagi peale kirjutatud.

Neid peopesal hoides peab kipitust tundma. Hoida tuleb neid käes seni, kuni kipitus kaob, ja nii kolm korda päevas. Iseenesest mõista ei hakka me nõia võimeid kahtluse alla seadma ning teatame, et kipitab jah.

Autos teeme lipikute lõhna järgi kindlaks, et kolm neist on seebi- ja üks vanillilõhnaline, jäätisekarbist välja lõigatud. Mõlemaid on vürtsitatud tõenäoliselt ka sinepipulbriga, mis peakski kipitust tekitama.

Viimaks jätab Helle meid finantsjuht Anne hoolde, kellega tuleb arved klaarida.
“Tund maksab 75 krooni ja te olite siin neli tundi,” teab Anne. “Nüüd on nii, et pange südametunnistuse järgi raha sinna karpi.”

Nurgas kapi peal on tõesti kogumispõrsast meenutav piluga puust karp, millele teibiga kleebitud paberiribal ilutseb: “Kirna mõisa fond”.

Meie südametunnistus lubab 400 krooni annetada. Tshekki on vist mõttetu küsida.
Tagasiteel võtab Mati kogu sõidu autos tabavalt kokku: “Poleks uskunud, et vanas eas veel sellist kino näen.”

Lugejate kommentaarid


09.07.2004 10:48
kui lollidel ajakirjanikel poel muud teha , kui igasugu paska lehte panna, mida nad usuvad ,võimida mitte,Miks see teisi peaks kottima.Hoidku oma sitt endale, ärgu pangu seda teistele nuusustamiseks.

:P
09.07.2004 11:21
väga hea artikkel oli… sai hommikul natike itsitada… sa ylemine mis sa vingu… ei meeldi, ära loe

NUNN
09.07.2004 11:45
Eriti lollakalt kirjutatud, ehk mingi algaja ajakirjaniku puht ISIKLIK arvamus.

Olen ise käinud Kirnas ja jäin kyll rahule !!
Kas ajalehes peab kindlasti olema kellegi ebameeldiv kogemus ?? proff-ajakirjanik oskaks ehk kirjutada neutraalselt.
Kirna pargist on kirjutatud ka varem (vist Maakodus), see artikkel oli kyll positiivne ja lugejale infot andev.
Mitte selline soperdis kui Pärnu lehes. tõepoolest pangu oma kaka kusagile mujale haisema ! AITÄHH

icc
09.07.2004 12:05
lugu on ladus ja humoorikas…eks igaüks ajab pappi kokku nagu oskab..ja igaüks võib osta seda, mida soovib… edu kõigile..

!!!
09.07.2004 12:40
väga hea artikkel,selliseid lõbusaid lookesi võiks rohkem olla.Sattusin ise hiljuti nn”selgeltnägija” juurde oma tervisega,ootasin ka kuuendat kuud last.Soovis õnne ja ütles et sünnib poiss.Vehkis natuke kätega ja paluti järgine kuu tagasi tulla.Kuid kuu hiljem soovis jälle õnne ,sündivat tütar!Küsisin,kas tõesti toimus soomuutus!!!Niipalju siis “selgeltnägijast”.Ku id õnneks sündis siiski poisslaps.

helle
09.07.2004 15:15
paar aastat tagasi oli samal teemal juttu nii teles kui Järva lehes. siis oli paar nädalat autode ummistus Kirnas.. ja siis otsis Maksuamet neid haigeid, kes sinna oma raha jätsid. ja Kirna ummistus oli korraga likvideeritud.
tore artikkel oli!1

lehelugeja
09.07.2004 16:00
Pärnu Postimehes võiks rohkem sellise kirja stiiliga artikleid olla! Väga lahe, kohe kisub lugema!

abisaanu
09.07.2004 16:28
no deem paska te ka igale poole topite haiged värdjad! Kui te siukseid asju ei usu siis ärge ka hakake nende üle nalju viskama…mis õigus on teil teiste üle niimoodi irvitada? selline asoi peaks ka inimõigustes sees olemine…see ju ouhas avalik alavääristamine…nii et kerige p**sse või pugege keldrisse oma keldrikakandeid üle lugema aga ärge sellist asja korraldage…mina sain sealt mõisast kusjuures abi…kopsus oli auk ja pidin oma kopsust ilma jääma, aga kui olin seal mõisas ära käinud, oli auk kahe nädalaga kinni kasvanud…arstid ka midagi öelda ei osanud kui et see täielik ime…

Jüri
09.07.2004 16:42
ega see muud midagi pole kui ainult järjekordne lugejate võitmise trikk. Raha vähe lehel,mis teha,kui võetakse tööle igasugu lapseeast mitte väljakasvanuid ussikesi kes ei oska isegi adekvaatselt midagi hinnata ja veel vähem kirja panna…puhas oskamatuse asi…lollikari lausa!!!

Maret
09.07.2004 17:17
Huvitav palju sihuke ravitsemine siis ka maksis, sellest pole sõnagi.
Ma olen kaugel sellest, et ravitseja üle ilkuma hakata kuid omad kahtlused on minulgi.
Tegelikult ravib kõik millesse suudate uskuda. Kui ei usu, siis ei saa ka abi.
Intensiivne soov terveneda manifesteeerib alati.
Ravib enamasti usk ravimisse, mitte ravim ise…või ka usk arsti või tervendajasse.
98 protsenti inimestest pidi alluma hüpnoositeraapiale ja kui inimene läheb sinna kindla sooviga terveks saada, siis see enamasti läheb täide…
Ilkujatel pole mõtet sihukesse kohta minna, hea kui see tagasilööke ei anna.Olen kord sellise olukorra tunnistajaks olnud ühel hüpnoosiseansil Krimmis..

Toomas
09.07.2004 18:31
käisin ka kord ühes ravikohas, olin lausa mitu päeva, teisel päeval tuli sinna ka üks ennasttäis vend ülbama ja mõnitama…nädal hiljem sõitis ta sellesama koha juures puusse ja sai silmapilkselt surma…nii et ilkujad, olge selliste asjadega parem ettevaatlikud! te veel ei tea neid jõudusid…

Mina
09.07.2004 22:41
Olen abisaanuga ja nii mõnegagi nõus, kes loo autoreid ilkujateks nimetavad. Mina arvan, et just sellised Uskmatud Toomased mõnitavad millegi teistmoodi asjaga tegelejaid ainult sellepärast, et see ongi midagi harjumuspärasest erinevat (see, mida nad teevad). No heldekene- kui see ikka nii tobe ja nõme oli- mida sa seal veel vahtisid siis??? Kebind ära koju kotile!

Veix
09.07.2004 23:16
Et umes nii,et tulevad mingid suvalised vennad kohale ja panevad kõik paika -peaks veidi ikka asja jagama ka enne kui midagim suust välja ajada – täpselt nagu lasteaias!!!

haanjamiis
09.07.2004 23:24
Ega te vist ei teadnud et sellel nn. peanõial on magistrikraad esoteeriliste teaduste alal. oleks ääärmiselt huvitav teada millise hariduse on lehepoisid omandanud, eetikast me ei räägigi!

Marika
09.07.2004 23:41
Ma olen ka seda meelt,et see oli väga inetu tegu sel kombel salaja pihku itsitades sinna tola tegema minna.Kui sa ikka end nii kõvaks eksperdiks pead ,eks kuulutanud siis kohapeal kohe milliste plaanidega tegelikult sinna saabuti.Kuna mindi sinna lolli mängima..õnnitlen neid..jäädigi kõigest sellest ilma mida sealt on võimalik saada kui tõesti tahta.No isegi ehitajad akna peal said nende üle naerda.Kus juures nende samade irvitavate ehitajate läbi ehk neile antigi märku,et nende plaan on läbi nähtud ja neid ei võeta seal tõsiselt.Ma olen seal ise ka paaril korral käinud koos oma sõpradega, meie oleme küll sealt abi saanud ja ka selliste hädadega mida arstid ei oska või ei taha ravida. Ja usute või ei mitte keegi ei ole meie üle naernud.Mul on tõeliselt kahju et ajalehes selline inetu lugu avaldati.Ma tahaksin Helle ees nende argpükslike kaaslinnlaste pärast vabandada,aga usun ,et ta on oma elus haigemaidki inimesi näinud …..Ja Jürile aitäh vihje eest ma katkestan juba homme selle rahahädas ajalehe otsekorralduse EDU TEILE!!!

Üks munkadest sinu kõrval…
09.07.2004 23:58
Muide kas on ilus teha nägu ja valetada minu meelest mitte.Ja toredad väljendid teil nii õelda *MUTI*.Mul on üks küsimus kas te olete narkarid…. käite autos sinepi pulbrit nuusutamas kust te muidu seda teadsite et see sinepi pulber.Mina olen nedest nii õelda lipakatest abi saanud. Muidugi te ei saa abi kui ei usu sellesse see sinepi pulbri nuusutamine on teie kruvid logisema pannud.Aga no muidugi nuusutage edasi.Ausalt kah EDU..

pärnukajakas
10.07.2004 02:23
eks näe, nõial endal ja ta jüngritel kah nett sisse veetud ja siia kommima tulnd.

xxx
10.07.2004 13:55
Igal juhul lahe lugemine. Kahju, et inimestele sellegipoolest mõistust pähe ei pane. Mõttetu raha toppimine soolapuhujate tasku. Oleks aeg juba puu otsast alla tulla ja 21-sse sajandisse jõuda!
Naeruvääristamine ongi parim vahend lollusega võitlemiseks, aga kui seda lollust liiga palju on, siis aita miski.

JustAFriend
10.07.2004 16:01
Leian et Andris Tammela tuleks tagandada oma ajakirjaniku kohapealt. Esiteks sellise sopa ja laimu kirjutamise eest..ning teiseks.. mõnitamise eest !

lehelugeja
10.07.2004 20:01
Mida ilkuda? Täitsa tark “nõid”. “Nõid” ütles, et autoril pole kaitseinglit. Kui artiklit lugeda, siis tuleb välja, et “nõial” oli täitsa õigus. Olnuks mehel kaitseingel, ta sellises toonis artikleid ei kirjutaks.

mats
11.07.2004 11:40
Olen minagi selle daami küünte vahelt läbi käinud ja oman erakordset negatiivset kogemust temaga lävimisel, nii et kui ta ka otsest kahju ei tee, ettevaatlik tuleks ikkagi olla.Võib olla ta mõnda on ka aidanud, kuid varanduslikult paremas seisundis inimesi lüpsab ta häbitult.
Tehnoloogia on iseenesest lihtne. Inimesele luuletatakse külge surmahaigus, mille sümptoomid tekivad suhteliselt hilises staadiumis(näiteks maksavähk). Edasi hakatakse rääkima Kirna mõisa remondi suurtest kuludest ja antakse mõista, et suur rahasüst aitaks ka haiguse paranemisel oluliselt kaasa. Järgneb artiklis kirjeldatud protseduur, kus inimest tassitakse mööda territooriumi ja pannakse teatavates kohtades istuma. Edasi järgneb kõige huvitavam : proua Helle hakkab tundma suurt huvi teie elutingimuste kohta ja tahab tingimata ära käia teie elukohas. Saanud selleks loa, vehkleb ta seal natuke ja teatab teile, et teie korter või maja on surmava energeetikaga ning sellest tuleb kiiresti välja kolida. Edasi võib juba ise mõelda, sest põhimõtteliselt on proua Helle küllalt edukas kinnisvaraärikas. Juhul kui inimesele tuleb mõistus pähe ja ta näeb proua läbi ning läheb näiteks arsti juurde, kus Kirnas pandud diagnoos muidugi kinnitust ei leia, järgneb Helle Anniko poolne psühhoterror, kus osavalt kasutatakse ära ka temast sõltuvat sensitiivi Vaiket. Kui inimene jätkab nn. ravi, siis pärast seda kui on piisavalt raha välja pressitud, teatatakse, et ime on sündinud ja tervenemine nn. haigusest on aset leidnud. Kokkuvõtteks: üks mustemaid sense, keda Eestis leida.

suudlus
11.07.2004 12:36
Kuule Sina seal. Olen ka mina käinud Kirna mõisas. Ning kohtunud teie nn ” nõia ” või ” mutiga” või mis-iganes teie ka teda ei nimeta. Võin käempanna rahulikult südame peale ning öelda,et mina sain terveks. Ja ei olnud mingusugust rahalüpsmist. Mõisaproua lihtsalt on seline suur uudistaja. Saat ju ometi aru et tal turjel rohkem kui 70 eluaastat ning sekkes eas hakkavad inimesed ikka rohkem teiste inimeste elu vastu huvitundma.kas see on siis ometigi patt?
kuiid oh ei ma ei haka kedagi kiitma laitma ega pooldama…ütlen lihtsalt et mina leidisn kirna müõisast ning kirna mõisa pargist rahulolu ning tervendust.
kes ei usu palun väga.ag kes seal on käinud need teavad millest ma räägin-
uskumine ja tervenemine on idividuaalne asi.
mõelge hetkeks selle peale,kuidas inimesed terveesid sadu aastaid tagasi? ikkka looduslikult… enamjaolt.. niiet..
lõpetage oma skeptism ,ning kui te midagi ei tea siis palun ärge hakake midagi plõksima!

MAMMI
11.07.2004 12:39
siiamaani ootasin huviga Teie lehe ilmumist oma postkasti. Siiani olite äärmiselt huvitav leht. Kuid kuni selle artiklini mida lugesin. Lihtsalt KOHUTAV! kui ma tahan lugeda soppa ja sellist ilkumist palun väga ma ostan endale SL ÕHTULEHE !
võite arvestada et olete ühest lehetllijast ILMA !
ja LGP. ajakirjanin kes selle lartikli kirjutas … pole sõnu! kus on Teie moraalitunnetus??????

saatus
11.07.2004 13:30
Paskvilli avaldamisele järgneval keskööl toimus Kirna mõisa pargi servas liiklusavarii. Kurjad keeled räägivad, et Andrei Tammelaanel pole süda rahu andnud ja ta olla tulnud n.ö. kuriteopaigale, kus jäänud auto alla. Kaastunne omastele.

hm?
11.07.2004 13:32
SAATUS mis sa ajad ?

pffff
11.07.2004 14:02
kuule saatus…ma veel teen sulle saatust siin…vahi kus…postimehe jüngrid ka omale neti sisse saand ja nüüd kommivad siin…kuidas neil raha jätkus? leht ju rahanäljas…

Laur to haaniamiis
11.07.2004 17:13
ja millised ülikoolis siis saab seda magistrikraadi omandada ? Kettamaailma “Nähtamatus Ülikoolis”.
Esoteerilist e teaduste magistrikraad – midagi ajuvabamat ei kannata küll enam välja mõtelda

Yet
11.07.2004 17:49
Tubli, Andris. Väga hea ja eeskujulik artikkel. Vaimupimedus peaks kaduma eestist ja kogu maailmast. Loodetavasti makstakse Sulle kopsakas preemiaraha suurepärase paljastuse eest!

2yet
11.07.2004 18:37
näädsa andri jyngrid ka endale netisisse saanud…kaitsmax tyybi kohta :d
kui hale!

Janno
11.07.2004 20:48
No on ikka lolle olemas, äkki poleks Eestisse haigekassat vajagi, kõik läheksid Kirna mõisa?

52 Replies to “Tuhala ja Kirna nõidus on lollus”

 1. Selle Kirna mõisa leheküljel on veel naljakaid jutte: http://www.hot.ee/kirnamois/sis1.html

  Sellel Kirna asjal on veel mingid “sõbrakohad” ja nende üldfunktsioonid võib jagada kolme peamisse toimeprintsiipi:
  1. Arengulise ajavälja ja bioenergia üldkoodide juhtimine
  2. Arengulise ajavälja ja bioenergia vananenud koodide kustutamine
  3. Arengulise ajavälja ja bioenergia struktuurkoodide toime sihileseadmine.

  Need inimesed peaks ulmekaid kirjutama, selline fantaasia!

 2. Muuseas, RSS annab Ekspressi loo pealkirjaks “Välisturiste petetakse “energiasammastega””. Ju see muudeti pärast hambutumaks, aga RSSi ju parandused ei jõua.

 3. Hea lugu! Kusjuures kirsiks tordil oli see kommentaar:
  K: Ja millised ülikoolis siis saab seda magistrikraadi omandada?
  V: Kettamaailma “Nähtamatus Ülikoolis”.

  Ha-ha-haa. :-D

 4. Seltskond kes selle üldistava artikli on kitjutanud,võiks enne uurida ajalooürikuid,kui ise pole elus midagi saavutanud ja karta on et nad ka ei ssavuta,siis tasuks parem vait olla.
  Kui artikli autoritele tõesti selle loo eest palka maksti siis arvata on et midagi tõsisemat need inimesed teha ei oskagi ega saagi kunagi oskama.
  Inimeste oma asi kas nad usuvad selliseid asju või mitte,aga hakata mahategema seda millest ise teadlik pole on naeruväärne.Autorid,kasvage suureks.

 5. pisuke,
  mida Sa öelda tahtsid?
  Mis neis ajalooürikutes siis kirjas on? Kas see, et energiavood olid vanasti lausa silmaga nähtavad? Või mängiti vanasti munkade vaimudega koos kaarte ja suheldi nendega kui semudega?
  .
  Ja kas Sa arvad, et inimeste lollitamine olematute energiasammastega on üks igati kiiduväärne tegevus, mida on lausa ebasünnis kritiseerida? Ütleks, et hoopis need võiksid ‘üles kasvada’, kes usuvad igat masti udujutte energiasammastest, pendlitest ja nõiavitstest.

 6. Kellele on antud teelusikaga,kellele supilusikaga…
  Ega kõigile inimestele siinilmas pole antud mõista asju mis on eksisteerinud aegade algusest saati.
  Mõned on tugevad ühel alal teised teistes,see ei tee veel asju olematuks.
  Ma ei ole ka mingi usuhull aga teisi ma sellepärast mahategema ka ei hakka.
  Kui inimesed viitsiksid rohkem lugeda saaksid nad väga palju huvitavat teada.
  Nostradamust peeti ka hulluks aga ometi läksid asjad nii nagu ta ütles…

 7. Eks matsdel ikka nalja kui palju.Kes pärast teid “matse” nareab ..nareab paremini:D
  Igatahes mina usun Hellesse, tema vöimetesse!
  Edu ja jaksu Sulle!

  Aga teie matsist ajakinjanikud..minge arenege ja häbenege nurga taga!!!!!!

  Alisa

 8. Uurisin kunagi aastaid tagasi aktiivselt seda paravärki. 3 aastat aktiivset lugemist iga päev. Mida rohkem materjali läbi töötasin seda skeptilisemaks muutusin.
  Parateadusi on uuritud juba väga kaua, aga mingit läbimurret ei ole selles vallas saavutatud, ei ole isegi mingeid vettpidavaid tõestusmaterjale. Mingisugustesse isehakanud “magistritesse” tuleb aga väga ettevaatlikult suhtuda sest kunagi ei tea mida jumal tal järgmisena teha käsib.
  Ma ei tea kas nõiad on olemas. Kui on siis kindlasti ei ole neil “Magistrikraadi” ja lehes nad ka seda ei kuuluta et nad nõiad on.

  Miks ma ainult 3aastat lugesin? Sest materjal hakkas ennast vaikselt kordama

 9. Parateadusi on uuritud juba väga kaua, aga mingit läbimurret ei ole selles vallas saavutatud, ei ole isegi mingeid vettpidavaid tõestusmaterjale.
  Huvitav…milliseid uuringuid sa lugenud oled? Mis läbimurret oodatakse? Millised peaks olema tõestusmaterjalid?

 10. Nostradamust peeti ka hulluks aga ometi läksid asjad nii nagu ta ütles…

  Nostradamuse “ennustused” on selline üldises stiilis kirja pandud udujutt, et loomulikult toimub alatasa sündmusi, mida TAGANTJÄRELE TÕLGENDADES ja väänates võiks mõne Nostradamuse salmiga siduda. Sihukesi “ennustusi” suudab kirjutada igaüks, kel vähegi mõtteosavust sees.

  Rääkimata sellest, et osasid “ennustusi” pole üldse Nostradamus ise kirjutanud. Kurioossemaks näiteks võib tuua loo 9/11 rünnakute “ennustusest”, mida omistatakse Nostradamusele, kuid mille tegelikult kirjutas üks tudeng 1997. aastal Nostradamuse kohta käivas essees, kus ta pilas kergeusklikke uskujaid. Tema “ennustus” läkski täide :D

  http://www.snopes.com/rumors/nostradamus.asp

  Huvitav…milliseid uuringuid sa lugenud oled? Mis läbimurret oodatakse? Millised peaks olema tõestusmaterjalid?

  Kuidas oleks, kui mõni “parateadlane” lõpuks ometi esitaks üheainsagi tõendusmaterjali oma väidete kinnituseks ning läbiks pimekatsed huupi pakkumisest veidigi suurema tabamusprotsendiga?

 11. Kuidas oleks, kui mõni “parateadlane” lõpuks ometi esitaks üheainsagi tõendusmaterjali oma väidete kinnituseks ning läbiks pimekatsed huupi pakkumisest veidigi suurema tabamusprotsendiga?

  Aga milleks, kui ikka tõendusmaterjal ei meeldi, siis…*

  *vaata
  “Tuhala kandis ei ole…”

 12. Aga milleks, kui ikka tõendusmaterjal ei meeldi

  Mitte “tõendusmaterjal ei meeldi”, vaid “tõendusmaterjali ei ole”.

 13. Asi on nii et paranähtused kui nad on olemas siis peaksid nad olema jälgitavad paljude inimeste poolt, sest inimesed on ühesuguste tajuorganitega (mis seal salata need organid on väga vähe arenenud). Kui nüüd keegi väidab et ta loeb näiteks mõtteid või näeb vaimusid, siis peab neid inimesi rohkem olema juba nii tsivilisatsiooni ajaloo kui ka rahvaarvu lõikes.
  Näiteks raadiolaineid, lühi-kesk ja ultralühilaineid inimene ei suuda tajuda ja kui keegi väidaks et ta kuuleb raadiot ilma raadiota või näeb teleka pilti ilma telekata siis on seda ju väga lihtne kontrollida.Seega sellele ei hakkagi keegi oma “äriplaani” rajama.
  *****************************
  PS!Näiteks telepaatia,mõttekontroll ja levitatsioon kui nad oleks arendatavad indiviidi tasandilt siis oleks need juba ajaloo ja aja foonil välja arenenud ning meie tsivilisatsioon oleks ammuilma teises suunas liikunud. Seega unistada ju võid… ja kirud ikka bensuhinda ja haigekassat.
  Aga kui tunned et asi läheb karmiks ning vaimud tulevad siis soovitan ikkagi spetsialisti poole pöörduda või kontrollida kas tablett on ikka võetud.

 14. PS!Näiteks telepaatia,mõttekontroll ja levitatsioon kui nad oleks arendatavad indiviidi tasandilt siis oleks need juba ajaloo ja aja foonil välja arenenud ning meie tsivilisatsioon oleks ammuilma teises suunas liikunud.

  Ongi arendatavad indiviidi tasemel. Aga… seda ei saavutata New Age raamatiud diivanil lugedes vaid aasta(kümne)id treenides. Kas oled valmis end selleks ohverdama?

 15. V.V. küsis:

  Kas oled valmis end selleks ohverdama?

  pigem on küsimus selles, kas keegi neist aastakümneid harjutanutest on valmis oma oskusi demonstreerima?

 16. vice versa korrutas:

  PS!Näiteks telepaatia,mõttekontroll ja levitatsioon kui nad oleks arendatavad indiviidi tasandilt siis oleks need juba ajaloo ja aja foonil välja arenenud ning meie tsivilisatsioon oleks ammuilma teises suunas liikunud.

  Ongi arendatavad indiviidi tasemel. Aga… seda ei saavutata New Age raamatiud diivanil lugedes vaid aasta(kümne)id treenides. Kas oled valmis end selleks ohverdama?

  Kõigepealt oleks abiks, kui mõni neist aastakümneiks ennastohverdanutest tuleks ja ühiskonna nimel end pooleks päevaks ohverdaks — näitaks, mida ta teeb. Vaev saab loomulikult korralikult tasutud — kui ikka kaup ehtne on. Nii telepaatia, mõttekontroll kui levitatsioon on ilmselt paranormaalsete nähtuste rubriiki kuuluvad nähtused, mida hõlbus kontrollida on.

 17. kui mõni neist aastakümneiks ennastohverdanutest tuleks ja ühiskonna nimel end pooleks päevaks ohverdaks

  Mina olen ise Mäe juurde läinud.

 18. vice versa retooris:

  Mina olen ise Mäe juurde läinud.

  See peab siis provotseerima skeptikuid tootma saatesarja “Eesti nõiad II: skeptik tuleb külla” ?

 19. Asi ei ole ainult 10 000EEKus ega miljonis dollaris. Kui mõni sellistest paravõimetest saaks tõestatud, oleks sellest ju väga palju kasu kogu inimkonnale. Näiteks keegi suudab ravida vähki aga keeldub seda avalikult tõestamast et sama meetodit saaks hakata rakendama miljonite teiste inimeste peal. No ma ei saa aru kuidas saab nii egoistlik olla.

  Õnneks leidub ka väike vähemus nende paravõimetega inimeste hulgas kes ei olegi nii egoistlikud ja lähevadki Randi juurde proovima. Aga senini on kahjuks kõik need proovimised lõppenud sellega et inimene ise on ka aru saanud et ta mingeid võimeid ei oma.

 20. Santa kirjutas:

  Asi ei ole ainult 10 000EEKus ega miljonis dollaris. Kui mõni sellistest paravõimetest saaks tõestatud, oleks sellest ju väga palju kasu kogu inimkonnale. Näiteks keegi suudab ravida vähki aga keeldub seda avalikult tõestamast et sama meetodit saaks hakata rakendama miljonite teiste inimeste peal. No ma ei saa aru kuidas saab nii egoistlik olla.

  Või võtame leviteerimise. Levitatsioon on tehnika, mis võimaldaks kiireid ja vähese energiakuluga ronge ehitada — tänapäevases kalli energiaga maailmas väga aktuaalne probleem. Praegu teadaolevad vahendid levitatsiooni genereerimiseks magnetite abil on väga kallid. Kindlasti oleks odavam igasse rongi — või ka igasse vagunisse — mõned spetsialistid palgata rongi õhus hoidma, et see ilma igasuguste rööbasteta saaks sõita nagu maglev-rong. Kasu rahvamajandusele oleks tohutu.

  Mis mõlgub inimese peas, kes lihtsalt mitteviitsimise pärast laseb kaaskodanikel vanamoodsaid, suurel hulgal fossiilkütuseid põletavaid, transpordivahendeid edasi pruukida selle asemel, et efektiivsema infrastruktuuri konstrueerimisele kaasa aidata ning rikkaks ja kuulsaks pealekauba saada?

  Õnneks leidub ka väike vähemus nende paravõimetega inimeste hulgas kes ei olegi nii egoistlikud ja lähevadki Randi juurde proovima. Aga senini on kahjuks kõik need proovimised lõppenud sellega et inimene ise on ka aru saanud et ta mingeid võimeid ei oma.

  Mitte, et paljud neist seda nüüd avalikult tunnistaksid …

 21. Aga kuidas oleks miljoni dollariga, mis, paraku, ikka üles korjamata? :(

  Randi roll on hoida kehkenpüksidest šarlatanid vaos. Neid, kes tõesti midagi valdavad, ta ei torgi ja sama kehtib ka vastupidi.

 22. Näiteks keegi suudab ravida vähki aga keeldub seda avalikult tõestamast et sama meetodit saaks hakata rakendama miljonite teiste inimeste peal.

  Vähi põhjused on veel suures osas selgusetud. Ühte saab aidata, teist mitte ja seepärast ei saa ka hõisata miljoneid aitavast ravist.

 23. Kindlasti oleks odavam igasse rongi — või ka igasse vagunisse — mõned spetsialistid palgata rongi õhus hoidma, et see ilma igasuguste rööbasteta saaks sõita nagu maglev-rong. Kasu rahvamajandusele oleks tohutu.

  Siin ongi teie mõtlemise põhiviga. Kõik, mis kuulub nn. paravõimete/nähtuste alla ei saa paljundada kui muterid.
  Võimed on individuaalsed. Üksikindiviidi ei saa kopeerida ega isegi kloonida, et ta siis teie nõudmisi rahuldama hakkaks. Kes tahab midagi sada, peab ise vaeva nägema. Sest. võimed on arendatavad, leia vaid õige õpetaja.

 24. Eelnevate kommentaaride kohta:
  Kui sinu jutu järgi on võimed arendatavad, ja Randil lausa kokkulepe, et tema “tõelisi” paravõimetega inimesi ei torgi, siis miks oh miks pole kogu maailma ajaloo jooksul mitte ühtegi dokumenteeritud ja tõendatud paranormaalset võimet? On ainult jutud, et keegi ja kuskil tegi seda ja toda, aga kontrollida seda pole võimalik.

 25. pole kogu maailma ajaloo jooksul mitte ühtegi dokumenteeritud ja tõendatud paranormaalset võimet?

  On küll ja ma tunnen sellist inimest ka isiklikult.
  Teda on uuritud, tema võimed kinnitatud, aga kuna neid ei saa üldkasutatavaks muuta, siis ka sinnapaika jäetud.

 26. Jutt, et Randi jätab “tõsised tegelased” torkimata ning et tal on mingi roll “kehkenpükse” vaos hoida, on muidugi naljajutt.

  Pigem kipub olema sedasi, et igast “tõsisest tegelasest” saab “kehkenpüks”, kui ta korralikul moel uuritud saab. Just korralikul moel uuritud, sest leidub ka selliseid uurijaid, kes lasevad end kas naiivsusest või sensatsioonihimust kergesti petta.

 27. On küll ja ma tunnen sellist inimest ka isiklikult.
  Teda on uuritud, tema võimed kinnitatud, aga kuna neid ei saa üldkasutatavaks muuta, siis ka sinnapaika jäetud.

  Ehk räägid lähemalt.
  Kuidas uuriti, mida uuriti, kes ja kus uuris? See, kas sa teda tunned või mitte, pole selles osas eriti oluline.

 28. vice versa käänas ette:

  pole kogu maailma ajaloo jooksul mitte ühtegi dokumenteeritud ja tõendatud paranormaalset võimet?

  On küll ja ma tunnen sellist inimest ka isiklikult.
  Teda on uuritud, tema võimed kinnitatud, aga kuna neid ei saa üldkasutatavaks muuta, siis ka sinnapaika jäetud.

  Päris teaduses oli kord üks tegelane, kes väitis, et tal on imepärane võime Michelson-Morley katse tulemused matemaatiliselt elegantsel viisil ära seletada. Oli imeline aasta, numbriga 1905.

  Mitte mingisugust kasu rahvamajandusele sellest ei olnud, aga ometi uurisid teadlased seda võimet põhjalikult. Inimkonna teadmistepagasi laiendamise nimel.

  Alles 78 aastat hiljem, 1983. aastal, sai erirelatiivsusteooria esimene üldkasutatav rakendus, GPS, tõepoolest üldkasutatavaks. (Militaarprojektina oli teda arendatud alates 1972. aastast.)

  Ja Einsteini mäletatakse veel mitu sajandit takkajärgi.

 29. Vähi põhjused on veel suures osas selgusetud. Ühte saab aidata, teist mitte ja seepärast ei saa ka hõisata miljoneid aitavast ravist.

  Vähi põhjuseks on kas ühel või teisel viisil tekkinud DNA mutatsioonid spetsiifilistes genoomi alades, mis takistavad rakutsükli kontrolli täielikku rakendumist. Millised need mutatsioonide tekkemehhanismid olla võivad, on väga suures osas selged, või vähemalt üsna hästi aimatavad. Millisel moel vähi eri vormid eri arenguetappides arenevad, ei pruugi olla täielikult dokumenteeritud ja kinnitatud, kuid millegi kohta seal “suures osas selgusetu” küll öelda ei saa.
  Ainus, mis on suures osas selgusetu, on see, milliseid vähiga võitlemise viise ja milliste vähivormide puhul on võimalik piisavalt efektiivseks arendada, ja milliste puhul tuleb ette probleeme.

 30. aga ometi uurisid teadlased seda võimet põhjalikult. Inimkonna teadmistepagasi laiendamise nimel.

  Alles…

  Õigus. Saadud andmetega töötatakse edasi. Ehk saab nüüd mingid tulemid kiiremini, kui möödunud sajandil.

  Kuidas uuriti, mida uuriti, kes ja kus uuris?

  Kuidas? Teadlaste käsutuses olemasolevate vahenditega. Mida? Põhiliselt ajuuuringud. Kes? Nimesid ei märganud küsida. Kus? Hiinas ja USA-s.

  Vähi põhjuseks on

  Jah, aga antud juhul oli jutt mitte teadlastest vaid “keegi’st” kes ravib vähki alternatiivsel meetodil.

 31. Kuidas? Teadlaste käsutuses olemasolevate vahenditega. Mida? Põhiliselt ajuuuringud. Kes? Nimesid ei märganud küsida. Kus? Hiinas ja USA-s.

  Eelretsenseeritavates ajakirjades avaldatud artiklid oleks üsna hea asi millele viidata. Selline umbmäärase jutuga ei andnud sa mitte mingisugust infot juurde. Aga ilmselt said sa sellest ise ka aru.

  Jah, aga antud juhul oli jutt mitte teadlastest vaid “keegi’st” kes ravib vähki alternatiivsel meetodil.

  Nii et siis kui teadlaste väljatöötatud meetoditega vähki ravitakse, on vähi põhjused ühed, ja siis kui “keegi” ravib “alternatiivselt”, siis on tekkepõhjused hoopis teised?

 32. Selline umbmäärase jutuga ei andnud sa mitte mingisugust infot juurde. Aga ilmselt said sa sellest ise ka aru.

  Aga mida mõistavad teadlased teha inimesega, kel on mingid võimed või kes tegelevad millegagi, mis arendavad mingeid võimeid? Kasutatakse seadmeid, mis registreerivad muutusi füüsilisel tasandil ja vaid selles diapasoonis, mis on juba avastatud.
  Vaata lõpuni:
  http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

  Näiteks minu tuttavat uuriti, kui ta töötas kolmanda silmaga. On kindlaks tehtud, et kolmanda silma funktsiooni kannab aju piirkond, kus asub käbikeha.

  Nii et siis kui teadlaste väljatöötatud meetoditega vähki ravitakse, on vähi põhjused ühed, ja siis kui “keegi” ravib “alternatiivselt”, siis on tekkepõhjused hoopis teised?

  Alternatiivsete meetoditega diagnostikat tehes ei muutu diagnostik mikroskoobiks ega ultraheliaparaadiks ega muuks masinaks. Informatsioon tuleb igal omamoodi kätte.
  Pealegi, mis on põhjuse põhjus, mis on DNA mutatsiooni tekkemehanismi põhjused?

 33. vv
  see videolõik näitas seda, et ühel inimesel mõõdeti ühe ajupiirkonna aktiivsuse muutust. Nalja sai sellega, et seda ajupiirkonda võiks kutsuda D-punktiks (paralleel G-punktiga), kuna seal toimub ettekandja sõnade kohaselt enamuse dopamiini tootmine. Tänu dopamiinile tunneme rahulolu.

  Lisaks sellele, et ettekandja korrutas mitu korda, kui huvitav see kõik on, justnagu ei saanudki midagi muud teada. Küll aga olid videolõigu tegijad varmad seda ühte kõrgtehnoloogiaga mõõdetud inimese aju aktiivsuse muutust siduma eiteamillega, näiteks olid seal pildid kätega ravitsemistest ja loomulikult ei unustatud reklaamimast üht raamatut, kust kõike täpsemalt lugeda annab.

  Ei, selle videolõigu ega ka lahtiseletatud teadustöö põhjal ei saa järeldada mitte midagi “kolmanda silma”, kätega ravitsemise, nõiavitsaga pildamise, vähi ravimise ega millegi muu kohta.

  Iseenesest oleks huvitav saadud pilte kõrvutada magava inimese, seksuaalvahekorras oleva inimese, keskendunult eksamiks õppiva inimese, keerulist kindamustrit kuduva inimese, unepiiril oraalseksi saava inimese, põnevat raamatut lugeva inimese, mentalistist mustkunstniku jne ajupiltidega, siis saaks paremini öelda, kui erakordne või huvitav andud tulemus on.

 34. Pealegi, mis on põhjuse põhjus, mis on DNA mutatsiooni tekkemehanismi põhjused?

  Erinevad füüsikalised (või kitsamalt ka keemilised) tegurid, mis erinevate mehhanismide kaudu viivad selleni, et osades rakkudes on DNAs teatud piirkonnad algsest erineva järjestusega.

  Ja kui sa hakkad nüüd rääkima, et kolmas silm oskab DNA mutatsioone ära tunda ja parandada, siis ära näe vaeva. Energiakanalite avamisest pole mõtet ka juttu teha.

 35. Küll aga olid videolõigu tegijad varmad seda ühte kõrgtehnoloogiaga mõõdetud inimese aju aktiivsuse muutust siduma eiteamillega

  See eiteamis on meditatsioon. Meditatsioon on muutunud teadvuse seisund kus mentaalsel tasandil tehtavad mõjutused muutuvad keemilisteks protsessideks. Aga põhiline on tulemus- rahulolev inimene, kel rahuloluks pole tarvis muud teha kui lõdvestuda.

  Ei, selle videolõigu ega ka lahtiseletatud teadustöö põhjal ei saa järeldada mitte midagi “kolmanda silma”, kätega ravitsemise, nõiavitsaga pildamise, vähi ravimise ega millegi muu kohta.

  Ei saagi, seda ma öelda tahangi. Teadus suudab vaid registreerida muutusi füüsilisel tasandil.

  Iseenesest oleks huvitav saadud pilte kõrvutada magava inimese, seksuaalvahekorras oleva inimese, keskendunult eksamiks õppiva inimese, keerulist kindamustrit kuduva inimese, unepiiril oraalseksi saava inimese, põnevat raamatut lugeva inimese, mentalistist mustkunstniku jne ajupiltidega, siis saaks paremini öelda, kui erakordne või huvitav andud tulemus on.

  Just seda teaduslaborites tehaksegi. Võrreldakse erinevaid praktikaid, tehnikaid või mittemidagi tegeva inimese ajupilte.

 36. Ja kui sa hakkad nüüd rääkima, et kolmas silm oskab DNA mutatsioone ära tunda ja parandada, siis ära näe vaeva. Energiakanalite avamisest pole mõtet ka juttu teha.

  Ma ju ülalpool kirjutasin, et Alternatiivsete meetoditega diagnostikat tehes ei muutu diagnostik mikroskoobiks ega ultraheliaparaadiks ega muuks masinaks.
  ja ei maksa karta, et alternatiivdiagnostik trügib sinu mängumaale ja hakkab seletama millises DNA piirkonnas milline järjestus sassi on läinud.
  Energiakanalite avamise tehnikat tunnen ma küll ja õpetan teistelegi. Vähki sellega ei ravi, aga teatav füüsiline harjutus mõtte kaaasamisega mõjub sama hästi kui igasugune tervisevõimlemine.

 37. Meditatsioon on muutunud teadvuse seisund kus mentaalsel tasandil tehtavad mõjutused muutuvad keemilisteks protsessideks

  Minuteada nimetatakse seda ikkagi veel mõtlemiseks.

 38. …nägin kunagi unes, et Kirna kpl.(Kirna mõisas) on koht kuhu ma pean minema, vähemalt korra käima. Miks ma pean sinna minema, sellele ma toona unes vastust ei saanud.
  Astusingi ühel päeval üle Kirna kpl. ukseläve, ja see kpl. oli samasugune nagu minu unenäoski…eks ma siis seisin ja vaatasin selles kaupluses ringi, et miks ma siis siia pidin tulema…ja oma suureks üllatuseks nägin mustas rüüs munka, kuid tema nägu ei olnud näha…
  ….ja Kirna mõisa kohal, …kõrgusse vaadates nägin Siriuslaste märki…
  Lugege raamatut “Inimene ajaraamis” ja te saate teada palju enamat mis meie ümber toimub.
  …enamus inimeste probleem on selles, et nad ei suuda “näha” ega ka taju meid ümbritsevat. Sellest siis negatiivne suhtumine astraalsusse ja ülitundlike kehadega inimestele “kaigastega loopimine” tuimadelt.

 39. Oi,oi inimesed,kyll on palju neid valetajaid ,et ainult saaks rohkem ja rohkem pappi.
  Ma nii vihkan koike seda mida on vaid OLETUSED ,ei keegi ei tea
  täpselt,kuidas saaks aidata näiteks vähja haiget,kus kuradi kohas
  on need suured teadlased????Kas siis toesti ei saaks kasvoi avastada rohu vähja haigetele,mis ei tooks kaasa korvalnähusi,kas
  te teadlased ei viitsi sellega tegeleda???
  Ei kuulge,kurat votku, nii ei saa,tehke teadlased kiiremini viljakad- tööd aga ärge venitage ja kui ei tea,siis töstke käed yles ja öelge rahvale ausalt,et kallid vähjahaiged lootust ei ole ja paranemis voimalust on 0%,teha pole midagi……….
  RAHVAS OOTAB TODE AGA MITTE KURADI OLETUSI………………!!!!!!!!!!!!!!!!!

 40. Olen skeptik. Mida ei tea, seda tahan teada saada. Kui tean, siis tean, kui ei tea, siis ei tea. Ei usu kunagi asjade olemist või mitteolemist. Kirna fenomeni – nimetame seda nii – tahtsin teada saada: et kas on või ei ole. Käisin eile ära. Fakt on see, et energiaväli on seal tõepoolest suurem kui mistahes muus kohas, kus olen käinud. Kontrollisin omal nahal järgi. Seda võib igaüks proovida. Mediteeri kodus ja vaata, kui palju energiat kodus läbi ülespoole pööratud peopesade sisse tuleb, tehes hingamisharjutusi. Ja mine proovi seda Kirnal. Mõnes kohas Kirna mõisapargis (kuid sugugi mitte igas kohas) tuleb, mediteerides, eriti palju energiat läbi peopesade. Isegi, seistes, läbi jalgade. See tundub arusaamatu, miks on üks või teine pink Kirna pargis väidetavalt hea ühe või teise tervisehäda vastu. Aga ülisuur energia seal on. Ja peavalu läks mul seal ära ning täiskasvanud lapsel läksid kaks kroonilist tervisehäda samuti ära. Nii, et minge käige ära – kes ei usu. Saate teada, et seal anomaalselt suur energia on.

 41. Milli Mallikas ütles:

  Fakt on see, et energiaväli on seal tõepoolest suurem kui mistahes muus kohas, kus olen käinud.

  milles see fakt väljendub? kuidas sa defineeriksid mõistet “fakt”?

  kuna tõden, et võibolla on meie ümber mingeid energiavälju, mille mõõtmiseks pole veel vahendeid leiutatud, siis kriku asemel küsiksin lihtsamalt: kuidas sa tõestaksid, et sa üldse mingit väidetavat energiat tunned?

 42. Kirna mõiisa fenomen on äriproiekt! Uskuda nähtamatuid munki, seal toimetavaid lendavaid taldrikuid, kes haigeid ravivad on karm. Üks sugulane käis ka seal ühel üritusel, mõisa perenaine käskis rahval eemal olla, kui ta pendli abil taldriku taevast alla haige kohale toob. Tundub rahaenergia olevat, mis seal toimetab!!!

  t

 43. Nii rumalaid inimesi pole ma ammu näinud veel vähem selllist rumalust lugenud. Kui Te neldest asjadest aru ei saa siis ärge ronige sellistesse paikadesse ja veel vähem ärge tehke ennast meedias oma rumalusega lolliks!

 44. Lugeja ütles:

  Nii rumalaid inimesi pole ma ammu näinud veel vähem selllist rumalust lugenud.

  Kas pole tore, et skeptikud on Su kogemustepagasit rikastanud ja silmaringi laiendanud?

 45. TÄIELIK PETTUMUS. VASTU VÕTTIS KIDAKEELNE VANAMEES. KASSEERIS SISSE KUUS EURI JA KUI RAHA KAUSSI PANIME, ÜTLES, ET RINGI VAADATA SAATE KÜMME MINUTIT, TEMA PEAB ÄRA MINEMA. PEAKS ÜTLEMA ET SEE ENERGIA, MIS MINA SEALT SAIN OLI NEGATIIVNE JA HAISEB SEE KOHT KA JUBEDALT. OLEKS VÕI PAAR SÕNA TAHTNUD TEADA SELLE KOHA OLEMUSEST. PILDID NETIS ON KA PETLIKUD, JA JUTT TELEVISIOONIS UHKE….
  KUUE EURI EEST VIIBISIME ABIKAASAGA MÕISAS 15 MIN. JA KUULSIME TÄPSELT KAKS LAUSET. SEE ON SIIS TEENINDAMINE KIRNA MOODI.

 46. Ehh, et kui midagi massinaga mõõta ei saa siis pole seda olemas. Eriti loll on ignorantne loll, a la, et usute seda juttu vanamehest kusagil pilve peal…
  Käisin ka seal Kirnas, mitte esimest korda, lapsepõlves olin suviti seal kandis ja sugulased töötasid seal. Mitu sünnipäeva seal mõisahoones ära peetud.
  Nüüd, 25 aastat hiljem jalutasin seal pargis ringi, ilm oli sügiseselt hall ja kõle, seda enam oli tunda et see koht on eriline, kindlasti on olemas ka mingid peened instrumendid mida siis ka härrad skeptikud usuvad ja on võimalik see foon seal ära mõõta ja kaardistada. Samas, ega vahet pole, tarkus tuleb ikka nende juurde kes seda ise tahavad… Olgem uskmatud ja omas teaduse ja tarkuse mullis edasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga