veebr 12 2012

Foolium, seemned, püramiid ja muud lood veebruaris (+video)

Autor: kell 0:36 teemas 2012, lugusid. 207 kommentaari.

Viljo Viljasoo püramiidi tipus

Veebruar on jube külm olnud ja külm jätkub. See ei tähenda, et globaalset soojenemist ei toimuks, sest kohalik ilm, üldisem kliima ja planetaarne energiabilanss on iseasjad. Aga avame uue jutulõnga, kuniks muid lugusid hakkab tulema.

 • Pealtnägija (08.02.2012 20:05)

  Eesti Maaülikooli dotsent tehnikadoktor Viljo Viljasoo: hetkel on tippteadus seisukohal, et Päike ja Maa reastuvad ühele joonele, planeetide kombinatsioon reastub analoogiliselt. Massikese eraldub Päikese tsentrist sedavõrd, et nende pingete tõttu võib vallanduda päikeseplasma. Vallanduvad vulkaanid. Plahvatavad tuumajaamad ja kogu tsivilisatsioonist jääb järgi ainult kümme protsenti.

  Viljasoo ja püramiidide lõigu algus 30:36.

 • Püramiidi tipus? Põllumajandusekspert hirmutas maailmalõpuga
  Villu Päärt, Novaator

  14 aastat tagasi on ta kaitsnud doktorikraadi piima jahutus-säilitusseadmete töökindluse ja selle tagamise meetodite kohta. Eesti Teadusinfosüsteemi andmeil on Viljasoo viimane teaduspublikatsioon pärit 2009. aastast ning käsitleb naismaalrite füüsilist koormatust. Veel on ta olnud autoriks mitmetele teadusartiklitele karjalautade sisekliimast.
  Kuid telesaates esines Viljasoo püramiidiuurijana, kes on viimase kümne aasta jooksul oma kätega püstitanud 250 püramiidi.

 • Foolium mütsi all või siis fooliumist mütsid on saanud tänu meie peaministrile väga kuulsaks ja taganud Ansipile surematuse. Olgu selle massilise populaarsuse alguspunkt ka siin liikuvas pildis ja helis ära märgitud.

  Teate, see, kes midagi taolist väidab, see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame. (Naer.) Tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, siis selle vastu aitab aeg-ajalt see, et pannakse foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist.

 • Downi sündroomiga laps tuli emale armastust õpetama
  Ajakiri Naised

  Kuid juba Lote-Liisi kuvöösi juures istudes sai ta esimese märgi, et on vaja õppida eluprobleeme kõrgemalt ja avaramalt vaatlema, kui kuulis meditsiinipersonali rääkimas Doreen Virtue’ raamatust «Inglite sõnumid».

 • Mitut Euroopa riiki on tabanud leetrite puhang
  PM E24, Terviseamet

  Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel registreeriti 2011. a Euroopa Liidu ja EEA/EFTA riikides ligikaudu 31 000 leetrite haigusjuhtu, nendest 26-l juhul oli tüsistuseks entsefaliit ning kaheksal juhul lõppes haigestumine surmaga.

 • 17-18.märts 2012 Holotroopne hingamistöö

  Holotroopne hingamine integreerib endas tänapäeva teaduse uuringud, antropoloogia, erinevad süvapsühholoogiad, transpersonaalse psühholoogia, idamaade vaimsed praktikad ja erinevad müstilised traditsioonid. [...] Holotroopiline hingamine vahendab juurdepääsu kõikidele inimkogemuse tasanditele, sisaldades olulisi lapsepõlve mälestusi ja teisi eluloolisi sündmusi, üksteisele järgnevaid psühholoogilis-vaimseid surmasid ja ümbersünde ning laias spektris transpersonaalseid, vaimseid kogemusi.

  140 EUR

 • Maailmalõpupaanika: kuidas ellujäämisfännid viimsekspäevaks valmistuvad?
  Delfi Forte ja National Geographic Channel

  „Inimesed jõuavad apokalüptitsismi juurde küll eri põhjustel, ent võtavad omaks hulga eelduseid, mis määratlevad kogu rühma. Esiteks usuvad nad, et maailmas on midagi hirmus valesti ja et tõenäoliselt pole võimalik seda korda teha. Teiseks usuvad nad, et kohe-kohe on saabumas radikaalne muudatus,” rääkis DiTomasso.

 • Ravimifirmade salaelu: arstide äraostmine, puudulik innovatsioon ja petturlikud hinnamanipulatsioonid

  Enamiku arstide jaoks on ravimiesitlejad vältimatu nuhtlus, kes paljast turundusloba välja ajavad [---]. Aga ärme mängime lolli: me jätkame samamoodi, kuna see turundusmudel on edukas: see süsteem töötab!

 • Intervjuu neurofilosoofiga: meie „mina” on illusioon
  Stefan Klein, Eesti Päevaleht

  Elementaarne minatunne on evolutsiooni produkt, see aitab ellu jääda. Ja see mehhanism on seepärast nii edukas, et meil on raske sellest läbi näha. Uuemad uurimused näitavad, et on toimunud ka enesepettuste evolutsioon. Positiivsed illusioonid võivad olla väga kasulikud.

 • Raamat: paavst vabastas kaks meest enda teadmata kurjadest vaimudest

  Juhtum leidis aset Vatikanis Püha Peetruse väljakul. Paavst oli just autost väljunud, kui esireas olnud kaks meest, kes kannavad nimesid Marco ja Giovanni, hakkasid kummaliselt käituma ning kukkusid lõpuks maha. Raamatu kohaselt olevat Giovanni hakanud rääkima nagu hauataguse häälega, öeldes, et ta ei ole Giovanni, vaid deemon. Amorth kirjeldab, kuidas mehed värisesid, tegid kummalisi hääli ning muutusid paavsti nähes agressiivseks. Kui Benedictus XVI nende suunas ristimärgi tegi ning õnnistas, olevat mehi nagu elektrilöök tabanud ning nad lendasid paar meetrit tahapoole, jäädes sinna lamama. Preester Amorthi sõnul oli see tõend jumala ja saatana vahelise võitluse kohta, milles saatan jäi kaotajaks.

 • Urmas Sõõrumaa: lollidele ei tohi raha anda
  PM E24 vahendab Directorit

  Ta arvestab astroloogia ja idamaade õpetustega, kaubamärkide energeetilise jõu mõõtmist pendli abil valdab ta ka ise.

 • Kas vastab tõele üldlevinud väide, et ei ole olemas kahte täpselt ühesugust lumehelvest?
  Vastab Jüri Kamenik

  Kokkuvõtlikult: tundub mõistlik tõmmata piir valgusmikroskoobiga avastatavate erinevuste arvestamise juurde, st neid erinevusi ei tasu ilmselt nö igapäevases ehk mitte üliranges mõttes arvestada, mida saab avastada vaid elektronmikroskoobiga. Sellisel juhul võib loodusest leida väikesi ja väga lihtsa kujuga kristalle, mis on omavahel eristamatud isegi valgusmikroskoobiga uurides. Kui aga uurida keeruka kujuga lumekristalle, siis vaevalt et teist täpselt samasugust loodusest leiab.

 • Aitab vist praeguseks küll. Küllap elu ja inimesed meid uudistega kostitavad.

Jaga rõõmu või murega!

207 kommentaari

207 kommentaari loole “Foolium, seemned, püramiid ja muud lood veebruaris (+video)”

 1. salvey 12. veebruar 2012 kell 10:31

  Hardo Pajula: Leviaatani läbikukkumine Postimees

  Tänapäeva poliitikafilosoofia ühe alusepanija arusaamade vormivaks kogemuseks oli kahtlemata 1642. aastal puhkenud Inglise kodusõda. Hobbesi peateos «Leviaatan» valmiski ligi kümme aastat väldanud verepulma lõpuks.
  Sõjakoledustest mõjustatuna väitis Hobbes, et inimühiskonnale omane loodusseisund on bellum omnium contra omnes (kõikide sõda kõikide vastu) ning et selle kahetsusväärse asjakorra ärahoidmiseks peavad inimesed looma tehisinimese: absoluutse võimukeskuse, millel on kodurahu kehtestamiseks ja alalhoidmiseks piiramatud volitused.
  Oluline on aga see, et kuigi Hobbesi järgi peab riigil olema oma põhiülesande täitmiseks piiramatu võim, on see ülesanne iseenesest siiski väga piiratud ning seisneb tõepoolest üksnes kodurahu kindlustamises ja kodanikuühiskonna arenguks vajalike eeltingimuste loomises.
  350 aastat hiljem kirjutab Hobbesi Oxfordi koolivend John Gray: «Hobbesi teooria õppetund on see, et nüüdisaegne riik on nõrk, sest see seab endale liiga kõrgeid eesmärke ja on kasvanud liiga suureks. Mis veel halvem, nüüdisaegne riik on läbikukkunud oma ülesandes juhtida meid kõikide sõjast kõikide vastu kodanikuühiskonna rahusadamasse.

  Mis kõige olulisem, Sanga artiklis olid ka konkreetsed ettepanekud olukorraga kohanemiseks, mille puudumist reaalsete lahenduste monopoli enda omaks pidav poliitiline ladvik profaanidele tihti ette heidab.
  Nii kirjutab Sang: «Kuid eesti rahva stiihilisele soomestumisele, pihustumisele üle maailma või hääbumisele kodumaal on ka alternatiiv – sihiteadlik ja kavakindel lõimumine soomlastega ja Eesti astumine Soome riigi koosseisu.» Veelgi enam, välja on pakutud ka esmaselt vajalikud sammud: «Tuleks kohe käivitada riiklik integratsiooniprogramm, et minna aastatel 2013–2015 gümnaasiumis üle osaliselt soomekeelsele õppele.»

 2. dig 12. veebruar 2012 kell 12:44

  Raw Story teatab, et Milwaukee peapiiskopkonna katoliku ametimehed ja -nunnad on niipalju lapsi ära vägistanud, et nüüd otsivad nad ohvrite eest pankrotikaitset.

  The bankruptcy hearings for the Archdiocese of Milwaukee have revealed more than 8,000 previously unreported instances of alleged sexual abuse of children, according to one attorney representing the victims. The charges cover a span of 60 years and implicate a group of 100 alleged offenders, including nuns, church workers and some 75 priests.

  Milwaukee Journal Sentinel reporter Annysa Johnson writes that 570 “victim-survivors” have filed claims in the case, which is currently before U.S. bankruptcy judge Susan V. Kelley.

  At a press conference on the federal courthouse steps in Milwaukee, Peter Isley, director of the Survivors’ Network of Those Abused by Priests said, “This is a public safety crisis, a child safety crisis that needs to be investigated. We need to know who they are and where they are. How can there be 8,000 crimes committed by over 100 offenders and there be no accountability?”

 3. dig 12. veebruar 2012 kell 12:47

  Kitty Mervine kogub raha skeptiliste muinasjuttude kogumiku väljaandmiseks.

  Once upon a time, there were three otters. These otters were brothers, and they lived in Scotland. Now, usually otters do not have names. They just call each other “otter.” But these three Scottish otters all had names. That’s because whenever they went swimming together they would hear people crying out, “Oh look! It’s Loch, Ness, Monster!” The otters, who lived in a large lake called “Loch Ness” (Loch means lake in Scotland), assumed that the humans were calling them by name.

 4. dig 12. veebruar 2012 kell 12:54

  New Yorker räägib, kuidas brainstorming sai maailmakuulsaks hoolimata sellest, et temast kasu pole.

  The underlying assumption of brainstorming is that if people are scared of saying the wrong thing, they’ll end up saying nothing at all. The appeal of this idea is obvious: it’s always nice to be saturated in positive feedback. Typically, participants leave a brainstorming session proud of their contribution. The whiteboard has been filled with free associations. Brainstorming seems like an ideal technique, a feel-good way to boost productivity. But there is a problem with brainstorming. It doesn’t work.

  The first empirical test of Osborn’s brainstorming technique was performed at Yale University, in 1958. Forty-eight male undergraduates were divided into twelve groups and given a series of creative puzzles. The groups were instructed to follow Osborn’s guidelines. As a control sample, the scientists gave the same puzzles to forty-eight students working by themselves. The results were a sobering refutation of Osborn. The solo students came up with roughly twice as many solutions as the brainstorming groups, and a panel of judges deemed their solutions more “feasible” and “effective.” Brainstorming didn’t unleash the potential of the group, but rather made each individual less creative. Although the findings did nothing to hurt brainstorming’s popularity, numerous follow-up studies have come to the same conclusion. Keith Sawyer, a psychologist at Washington University, has summarized the science: “Decades of research have consistently shown that brainstorming groups think of far fewer ideas than the same number of people who work alone and later pool their ideas.”

 5. dig 12. veebruar 2012 kell 13:01

  The Sun teatab, et Siberis on nähtud mammutit. (Taevas kujutatud päike pole kõmulehega seotud.)

  The animal – thought to have mostly died out roughly 4,000 years ago – was apparently filmed wading through a river in the freezing wilds of Siberia.

  The jaw-dropping footage was caught by a government-employed engineer last summer in the Chukotka Autonomous Okrug region of Siberia, it is claimed.

  Väidet lahkab Steven Novella.

  First, it is always good to go into any exploration or investigation with an open but informed mind. Too often people equate “open mind” with a mind empty of all relevant information. Before scientists embark on a new line of research they typically will first see everything that has already been researched on the topic, to see if the idea has already been answered, or if it is even plausible.

  In this case we may or may not be able to come up with a definitive answer, but we can start by considering the plausibility of the claim (what some might call “armchair skepticism”, but should not be denigrated). Mammoths largely died out about 10,000 years ago. Recent fossil evidence suggests that a population of dwarf woolly mammoths survived on Wrangel island, off the coast of Siberia, up until as recently at 4,000 years ago. It is not entirely implausible that a small population of even large mammals could survive in the remote wilderness without being detected.

  The probability is fairly small, however. Even dwarf mammoths are large creatures. A sustainable breeding population would require at least 2000 individuals, and large animals would have to range fairly widely to find food. There would also be 4,000 years of frozen or fossilized mammoths to find, if they were alive for this entire time. So while the probability is not zero, it is small. In skeptical terms, this means that we can be convinced that living woolly mammoths are lurking in the Siberian wilderness, but we would need convincing evidence.

  Missugusele eksperdile Novella video põrnitsemiseks andis ja kuidas see lintpilti tõlgendas, peab lugeja ise lugema.

 6. dig 12. veebruar 2012 kell 14:47

  Mari-Liis Jakobson dismissib Postimehes poliitiliste oponentide seisukohti kahtlase faktiväitega.

  Ehkki ACTAga on seotud ka hirme jälitamise ja poliitilise represseerimise ees, on ilmselt laiemalt levinud just nördimus, et enam ei õnnestu pääseda kõikjal tasuta internetti, jälgida veebist tasuta sarju ja filme ning salvestada alla muusikat ja kasutada sämpleid oma loomingus.

  Niisiis võib oletada, et viimase aja väljaastumised polegi päris ehtsad kodanikuliikumised, vaid pigem pahaste tarbijate jorinad.

  Kodanikuühiskond või popkultuuri mullistus?

  Vaadeldes sotsiaalmeediat võib väita ka, et ACTA pole üksnes poliitilise debati koht, vaid üha rohkem popkultuuri mullistus. «Stop ACTA» on justnagu Che Guevara, kelle pilt ei ilutse särgil ilmtingimata poliitiliste aadete märgina, vaid pigem popikoonina.

  Kuvand kuulsa kommunisti pildiga särgist peab vaatajat ilmselt punast nuhtlust kartma praimima.

 7. dig 12. veebruar 2012 kell 15:34

  Postimees kirjutab, milliseid seemneid on hea süüa.

  Kanepiseemnetest saab hulganisti toiduaineid, lisaks õli, mis teeb oma kasulikkusega silmad ette isegi seni tervisejumala staatuses olnud oliiviõlile. Kanepiseemneid kasutatakse edukalt ka kosmeetikatööstuses. Taime varrest saab riiet, ehitusmaterjale ja mida kõike veel (vt joonist).

  Kanepikasvatuse, sellest õli pressimise ja tootearendusega on hakanud Eestis intensiivselt tegelema neli noort inimest. Tartu Ülikooli juures asuva energiatõhusa ehituse tuumiklaboris töötanud Ago Siiner (30) alustas kanepikasvatusega Võrumaal, Lääne-Virumaal ja Raplas juba seitse aastat tagasi. Äripartneri Tarmo Taelaga (29) koostöös kokku kogutud kanepiseeme müüdi valdavalt välismaale, kus sellest valmistatakse õli, kapsleid ja muid tervisetooteid.

  Arusaamatutel põhjustel on pulti lastud ka keegi Annely Soots, kes ajab juttu tasemel Autod on väga kasulikud. Sõiduautoga saab sõita. Mänguautodega meeldib lastele mängida.

 8. K_V 12. veebruar 2012 kell 15:43

  dig ütles:

  Kuvand kuulsa kommunisti pildiga särgist peab vaatajat ilmselt punast nuhtlust kartma praimima.

  Kui asjade maailmas on kombeks kommunismi kolliks pidada, siis internetis tundub olema väga loomulik põhimõte, et “igaühelt tema töökust ja andekust mööda, igaühele tema vajaduste järele”.
  Kuidas internetiajastul intellektuaalsete väärtuste (omandi?) tekitajad õiglaselt tasutud saaksid, selle üle võiks mõelda küll.

 9. dig 12. veebruar 2012 kell 15:47

  K_V ütles:

  Kuidas internetiajastul intellektuaalsete väärtuste (omandi?) tekitajad õiglaselt tasutud saaksid, selle üle võiks mõelda küll.

  Kas Sa oled juba välja mõelnud, kuidas majaehitamise-ajastul majalike väärtuste ehitajad õiglaselt tasutud saaksid, et nad kriisiajal tööta ja palgata istuma ei peaks?

 10. dig 12. veebruar 2012 kell 15:48

  CBS Washington räägib, et NASA kärbib Marsi uurimise programme.

  Two scientists who were briefed on the 2013 NASA budget that will be released next week said the space agency is eliminating two proposed joint missions with Europeans to explore Mars in 2016 and 2018. NASA had agreed to pay $1.4 billion for those missions. Some Mars missions will continue, but the fate of future flights is unclear, including the much-sought flight to return rocks from the red planet.

  The two scientists, speaking on condition of anonymity because they were not authorized to discuss the budget, said the cuts to the Mars missions are part of a proposed reduction of about $300 million in NASA’s $1.5 billion planetary science budget. More than $200 million in those cuts are in the Mars program, they said. The current Mars budget is $581.7 million.

  “To me, it’s totally irrational and unjustified,” said Edward Weiler, who until September was NASA’s associate administrator for science. “We are the only country on this planet that has the demonstrated ability to land on another planet, namely Mars. It is a national prestige issue.”

 11. dig 12. veebruar 2012 kell 15:57

  Wired räägib Rogozinist Reagani-radarile näpuga näitamas, kuna venelaste Marsi-rakett alla kukkus.

  Roscosmos, the Russian space agency, recently sought to unravel the mystery of why Russia’s expensive Phobos-Grunt space probe fell to Earth last week. The probe, launched in November, was supposed to take soil samples from the Martian moon Phobos. Yet it never got out of Earth’s orbit. And the Russians have a culprit: American radar stations.

  And not just any Russians, the deputy prime minister, Dmitry Rogozin. “There is evidence indicating that frequent disruptions in the operation of our space technologies occur in that part of the flight path that is not visible to Roscosmos and is beyond its control,” Rogozin said, citing none of that evidence. He added, a little defensively, that his version of the truth “has the right to exist.”

 12. dig 12. veebruar 2012 kell 17:49

  Katherine Stewart kirjutab Guardianis, kuidas kreatsionistid ja kliimaeiardid oma vägesid ühendavad.

  But there are a couple of new twists that make this same-old story more interesting than usual. One has to do with the temperature in a less metaphorical sense. The Oklahoma bill isn’t properly speaking just an “anti-evolution” bill; it is just as opposed to the “theory” of “global warming”. A bill pending in Tennessee likewise targets “global warming” alongside “biological evolution”. These and other bills aim their rhetoric at “scientific controversies” in plural, and one of the New Hampshire bills does not even bother to specify which controversies it has in mind.

  The convergence here is, to some degree, cultural. It just so happens that the people who don’t like evolution are often the same ones who don’t want to hear about climate change. It is also the case that the rhetoric of the two struggles is remarkably similar – everything is a “theory”, and we should “teach the controversy”. But we also cannot overlook the fact is that there is a lot more money at stake in the climate science debate than in the evolution wars. Match those resources with the passions aroused by evolution, and we may have a new force to be reckoned with in the classroom.

 13. dig 13. veebruar 2012 kell 12:20

  Postimehes on ilmunud Aleksei Kelli kirjatükk ACTA’st.

  Riigi garantiiga seoses on mul järgmine ettepanek. Minu arvates oleks üheks võimaluseks, et üldse ACTAt Eestis jõustada, riigi kindel garantii (nt konkreetne säte või deklaratsioon ratifitseerimisseaduses), et ACTAst tulenevalt ei ole vajadust Eesti seadusi muuta. Siis võiks langeda ära võimalikud hirmud seoses hilisemate seadusemuudatustega viidetega ACTA-le.

  Mis puutub väitesse, et varem ei olnud kopiraididiskussioonis kedagi, kellega võinuks kasutajate esindajana diskussiooni pidada, siis osutab dig Anto Veldre kunagisele kirjatükile TOM’is. Miks emand Kivi vastus ei ole kirja pandud serbohorvaadi keeles, ei ole kahjuks teada, aga rõve on ta küll.

 14. dig 13. veebruar 2012 kell 12:25

  Postimees: Miks inimesed ostukleepse koguvad?

  2008. aastal riigikogu istungil Rimi ostukleepsude loendamisega vahele jäänud Mailis Repsil on hulgaliselt saatusekaaslasi. Vaimustuse põhjuseks on alateadlikud tajuvead.

  Pärnu Konverentside ajaveeb toob välja neli tüüpilist tajuviga, mida tootjad tarbijaid kuponge koguma meelitades ära kasutavad.

 15. dig 13. veebruar 2012 kell 12:45

  Kuulus semiootik Ansip uurib, kas kuulsa peaminister Ansipi väljendit “see, kes midagi taolist väidab” tuleks tõlgendada laialt või kitsalt.

  Jään oma seisukoha juurde – need Õhtulehes avaldatud väited on haige fantaasia vili ning et väidete autor vajab abi. Nagu riigikogu stenogramm kinnitab, ütlesin sõna-sõnalt nii: «Teate, see, kes midagi taolist väidab…» . Järgneb kujund, mida kontekstist väljarebituna on ohtralt eksponeeritud.

  Paraku kuulen raadiost ja telest ning loen ka soliidsest ajalehest, et «peaminister Andrus Ansip leidis kolmapäeval riigikogu infotunnis, et ACTA- vastased võiksid kanda fooliumist mütsi, ning avaldas arvamust, et kõik ACTA-vastased on ilmselt mingeid seemneid söönud».

  Ma ei ole kunagi midagi taolist väitnud. Loodan, et valeväidete levitajad vabandavad nende ees, keda nad on solvanud.

  Seejärel promob ta millegipärast poliitiliste otsustuste ekspressiivset taktikat ja vihjab, et Eesti riik peaks oma välislepinguid valima mitte selle põhjal, mida need sisaldavad vaid selleks, et kuuluda samasse gängi teiste lastega, kes oma pea samasse ahju pistavad.

 16. K_V 13. veebruar 2012 kell 13:49

  dig ütles:

  vihjab, et Eesti riik peaks oma välislepinguid valima mitte selle põhjal, mida need sisaldavad vaid selleks, et kuuluda samasse gängi teiste lastega,

  Kunagi pakuti nliidust pääsemiseks selline plaan, et kuulutame Rootsile sõja ja anname kohe alla.
  Tia, kas nüüd tuleks kaaluda plaani, et kuulutame idanaabrile sõja ja anname kohe alla?
  Õudne mõelda, et mõni tahab veel praegugi Rootsilt inimõigusi, kodanikuvabadusi ja liberalismust õppida.

 17. dig 13. veebruar 2012 kell 14:12

  K_V ütles:

  Õudne mõelda, et mõni tahab veel praegugi Rootsilt inimõigusi, kodanikuvabadusi ja liberalismust õppida.

  Tõesti õudne. Kes tahab õigusi õppida Rootsilt sellepärast, et see Rootsi on, ei ole aru saanud, et väärtus on inimõigustes, kodanikuvabadustes ja liberalismustes, mitte Rootsi-olemises.

 18. dig 13. veebruar 2012 kell 14:13

  Maaleht: Söö oma liigesed terveks

  Sirli Kivisaar, OÜ Via Naturale toitumisterapeut

  Igasuguste põletikuliste protsesside puhul on kasulik taimne dieet, seda ka põletikuliste liigesehaiguste puhul. Liigesepõletike tugevus on seotud liigesevedeliku PH-tasemega – mida kõrgem happesus, seda suurem valu ja põletik. Taimne toit on aluselisem ja antioksüdantiderikkam kui loomne ning seetõttu aitab ka vähendada põletikku liigeses ja soodustab põletiku taandumist.

 19. K_V 13. veebruar 2012 kell 14:54

  dig ütles:

  väärtus on inimõigustes, kodanikuvabadustes ja liberalismustes, mitte Rootsi-olemises.

  Mis seal ikka…
  Lootkem ja uskugem, et rootsilapsed ja teised lapsed ka tollest metafoorsest ahjust enam-vähem tervena pääsevad.
  Ilma nendeta oleks internet tunduvalt vaesem ja igavam.

 20. dig 13. veebruar 2012 kell 20:15

  K_V ütles:

  Kunagi pakuti nliidust pääsemiseks selline plaan, et kuulutame Rootsile sõja ja anname kohe alla.
  Tia, kas nüüd tuleks kaaluda plaani, et kuulutame idanaabrile sõja ja anname kohe alla?

  Kas Sa vastasid tõesti mu “autoritaarne kambavaim on paha, mmm’kay” minirandile: “aga proovime siis rõlgema vaimuga autoritaarsemat kampa”?

 21. dig 13. veebruar 2012 kell 20:20

  Paet räägib Postimehes anekdooti eestlasest, kellele tuli vastu ahv, mispeale esimene mõtles: “Tea, mida see ahv minust ka arvab?”

  Välisminister Urmas Paet ütles täna riigikogu ees, et kui Eesti ACTA lepingut ei ratifitseerita, siis tuleks mõelda, millise signaali see maailma saadab ja kuidas Eesti kuvandit muudab.

  Paeti väitel võib siis mängu tulla lihtsustamine: kas siis Eestile polegi oluline rahvusvaheline intellektuaalomandi autoriõiguste kaitse.

  Ministri kinnitusel ilmus juba eelmisel nädalal välismaises pressis kirjatükke, kus öeldi, et mõnedes Ida-Euroopa riikides, kus pikka aega polnud võimalik omandit austada, on nüüd probleemid selle asjaga.

 22. dig 13. veebruar 2012 kell 20:30

  Novaator edastab evolutsiooniuudiseid.

  Teadlased on aastakümneid vaielnud sebra triipude tekkepõhjuste üle. Rootsi ja Ungari teadlased väidavad, et on lõpuks selle mõistatuse lahendanud – nende arvates tekkisid loomadele triibud verd imevate parmude eemalepeletamiseks.

  Ajakirjas Journal of Experimental Biology avaldatud uuringu järgi muudab sebra kitsaste mustade triipudega nahk looma parmude jaoks ebahuvitavaks. Seejuures on oluline, kuidas triibuline muster valgust peegeldab.

  Selleks korraldasid uuringu autorid eksperimendi, milles kasutati erinevat värvi tahvleid. Nad asetasid mustad, valged ning erineva kirju mustriga tahvlid hobuste koplisse. Tahvlid kaeti putukaliimiga ning loendati iga tahvli külge kleepunud parme.

 23. dig 13. veebruar 2012 kell 21:25

  Guardian räägib, et Tema Majesteedi haridusdepartemang on välja lasknud uued reeglid, mille järgi kreatsionismust teaduse pähe õpetavad priikoolid enam riigiraha ei saa. Selgitustööd tegid tuntud teadlased Richard Dawkins (professor) ja David Attenborough (rüütel).

  The Department for Education has revised its model funding agreement, allowing the education secretary to withdraw cash from schools that fail to meet strict criteria relating to what they teach. Under the new agreement, funding will be withdrawn for any free school that teaches what it claims are “evidence-based views or theories” that run “contrary to established scientific and/or historical evidence and explanations”.

  Dawkins, who was one of the leading lights in the campaign, welcomed confirmation that creationists would not receive funding to run free schools if they sought to portray their views as science. “I welcome all moves to ensure that creationism is not taught as fact in schools,” he said. “Government rules on this are extremely welcome, but they need to be properly enforced.”

  Free schools, which are state-funded and run by local people or organisations, do not need to follow the national curriculum. Scientific groups have expressed concerns that their spread will see a reduction in the teaching of evolution in the classroom.

 24. dig 14. veebruar 2012 kell 2:21

  CBC toob uudiseid Kanadast, kus kohalikud katoliku õpetajad on nii tehnotagurlikud, et nad pole veel hõbepaberi varjestavatest omadustest kuulnud.

  An Ontario teachers’ union is calling for an end to new Wi-Fi setups in the province’s 1,400-plus Catholic schools.

 25. dig 14. veebruar 2012 kell 2:36

  Orange UK teatab, et Ungari keskpank on alustanud programmi kasutatud rahatähtede vaestele ungarlastele küttematerjaliks jagamiseks.

  “Our examination showed that the heating properties of these shredded currency briquettes are similar to brown coal so they are pretty useful for heating and resolve the problem to find fuel.”

 26. salvey 14. veebruar 2012 kell 11:45

  Aleksander Laane: Ülekaalulistele ja suitsetajatele operatsioone ei tehta Delfi

  [...] Eestis tekkis sarnane arutelu aastal 2008, kui tuntud neurokirurg doktor Andres Ellamaa julges öelda, et suitsetajate ja alkohoolikute ravi on teatud juhtudel mõttetu. Arsti ja patsiendi suhetest alanud jutt jõudis kiiresti õiguste ja ka kohustusteni. Patsiendi kohustusi teatavasti eriti meenutada ei taheta, küll aga arstide omi.

  Eest Päevalehe ajakirjaniku Kadri Ibruse küsimusele, milline on ideaalne patsient, vastas doktor Ellamaa nii: “Arukas, koostöövalmis. Õiguste ja kohustuste tasakaal on väga oluline. Kui lähete meie 11. korrusele verehaigete osakonda – seal on väga rasked haiged. Nende ravimine on meeletult kallis ja tohtrid on haruldaselt tublid. Ja siis seesama haige, kellel on sent surmale võlgu, võtab kätte oma tilgajala ja läheb suitsukambrisse suitsetama! No ütelge, miks on vaja sellist inimest ravida? Milleks ühiskond talub sellist ravi? Kui oled suitsetaja – lõpetame ära. Hommikul on need väga rasked haiged seal esimesed, krõbisevad ja suitsetavad palehigis. Üks päev avastasin, et suitsuruumil oli lõigatud lävi ära. Ei saa ratastooliga sisse! Ühiskonna taluvusel peavad olema piirid.“

 27. salvey 14. veebruar 2012 kell 12:42

  Sõbrapäeva räigevõitu taak: piitsad, veri ja raiutud pead Forte

  Kui legendid kõrvale jätta, ulatub romantika ja 14. veebruari sidumise traditsioon vähemalt Inglise luuletaja ja „Canterbury lugude” autori Geoffrey Chaucerini (1340?-1400).

  Poeemis „Metslindude kokkutulek” (ingl Parliament of Fowls; 1382) andis Chaucer mõista, et püha Valentinuse mälestuspäeval valivad linnud endale elukaaslaseid.

  33 aastat hiljem kirjutas Orleansi hertsog teadaolevalt vanima säilinud valentinipäeva-kaardi.

  Inglaste kätte langenuna ja Londoni Towerisse vangistatuna kirjutas Charles 1415. aastal oma naisele Bonne d’Armagnacile riimis armastuskirja, mis kuulub praegu Londoni Briti raamatukogu käsikirjakogusse.

  Luuletuse kaks esimest rida prantsuse keeles on: „Je suis desja d’amour tanné. Ma tres doulce Valentinée.” („Olen juba armastusest haige, mu ülimalt õrn Valentine.”)

  Nende armastuslugu oli tormiline, ent õnnetu. Tõenäoliselt ei näinud Bonne d’Armagnac oma meest enam iial, kuna suri enne Charlesi naasmist Prantsusmaale 1440. aastal.

 28. Mart K. 14. veebruar 2012 kell 12:56

  Nii armas, kuidas Salvey on räiguseid rõhutava pealkirjaga artiklist üles leidnud ja esile tõstnud kõige poeetilisemad-romantilisemad lõigud.

 29. dig 14. veebruar 2012 kell 13:24

  Forbes räägib, kuidas peaaegu poolt Ameerika elanikkonnast isiksusetüübi põhjal teist järku kodanikeks (kui üldse) peetakse.

  Introverts may make up nearly half the population, but Cain says they are second-class citizens.

  “A widely held, but rarely articulated, belief in our society is that the ideal self is bold, alpha, gregarious,” says Cain. “Introversion is viewed somewhere between disappointment and pathology.”

  In the last few decades, this “Extrovert Ideal” has transformed workplaces, says Cain. Independent, autonomous work that favored employee privacy was eroded and practically replaced by what she calls “The New Groupthink,” which “elevates teamwork above all else.” Children now learn in groups. Ideas are formed in brainstorming sessions. Talkers are considered smarter. Employees are hired for “people skills,” and offices are designed to be open and interactive.

  Yet, according to Cain, it’s only worked to damage innovation and productivity. Research shows that charismatic leaders earn bigger paychecks but do not have better corporate performance; that brainstorming results in lower quality ideas and the more vocally assertive extroverts are the most likely to be heard; that the amount of space allotted to each employee shrunk 60% since the 1970s; and that open office plans are associated with reduced concentration and productivity, impaired memory, higher turnover and increased illness.

 30. dig 14. veebruar 2012 kell 13:41

  Le Point räägib, et pärast esimeste HADOPI-kohtumenetluste alustamist Prantsusmaal on tundmatuks jääda soovivad aktivistid lekitanud inkrimineerivaid kirju. Kirjad rääkivat, et kopiraitistid tahavad piraate kohtus süüdistada salajase tõendusmaterjali abil.

  Quand les ayants droit s’en rendent compte, la colère gronde dans les rangs… Benoit Solignac Lecomte, de la Sacem, écrit un mail à Rose-Marie Hunault, directrice de la protection des droits au sein de la Hadopi. Le ton n’est pas amène : “Nous sommes opposés à une telle publication qui ne peut qu’affaiblir le rapport de monsieur David Znaty et les actions judiciaires initiées par la Hadopi, sans compter les réactions partisanes qu’elle ne va pas manquer de susciter, de nature à instiller le doute dans l’esprit des magistrats.” Le mail est intercepté par les Anonymous ainsi que toutes les réponses embarrassées des dirigeants de la Hadopi.

 31. salvey 14. veebruar 2012 kell 13:46

  Eesti on vangide arvult Euroopa tipus Postimees

  Justiitsminister Kristen Michal ütles täna riigikogu eest toimunud arutelul, et Eesti vanglates viibis aastavahetuse seisuga 3399 inimest, mis paigutab Eesti Eurostati arvutuste kohaselt Euroopa tippu.

  Kui Eesti sooviks jõuda Euroopa keskmisele tasemele, peaks siin vangide arv vähenema kaks korda.

  Hiljem küsimustele vastates nentis Michal, et lähiaastatel ei jõua Eesti Euroopa keskmise taseme lähedale.

  «Seda kindlasti juba Eesti mineviku tõttu ja selle keskkonna tõttu, milles Eesti riik viibib,» sõnas Michal.

  Michal lisas julgustavalt, et Eesti on aga Euroopa keskmise poole teel.

  Küll aga tuleks ministri hinnangul otsida lahendusi, mis annavad võimaluse inimesi, kes muidu vanglas viibivad, kontrollida, et nad võiks väljas olla kas jalavõru või mingi muu vahendiga.

  «Tuletan meelde, et ühe vangi ülalpidamine kuus maksab ligi 1000 eurot,» sõnas Michal. «Seega ühiskonnale kuluka vanglasüsteemi kulude vähendamine, leides paremaid tulemusi tagavaid lahendusi, on üks eesmärk, mida peaksime otsuseid tehes silmas pidama.»

  Michal tõstis esile, et nii tulebki riigikogus arutusele seksuaalkurjategijate programm.

 32. salvey 14. veebruar 2012 kell 13:53

  Algas arutelu internetivabaduse teeside üle Postimees

  E-valitsemise asjatundjad Linnar Viik, Daniel Vaarik, Sten Tamkivi ja Marten Kokk pakuvad välja teesid internetikasutajate põhiõiguste teemal ning soovivad käivitada vaba arutelu kodanikuühiskonnas.

  «Tegu on põhimõtetega, mida riigid ja kodanikud peaks alati järgima uute seaduste loomisel, välislepingute sõlmimisel, e-teenuseid luues ja internetti kasutades,» märgivad autorid.

  Teesid lähtuvad inimõiguste ja põhivabaduste üldistest põhimõtetest, mis peaksid olema kaitstud tänapäevases infoühiskonnas. Algatajad on uurinud ka varasemaid rahvusvahelisi internetiõiguste manifeste ja deklaratsioone.

  Käivitunud diskussioonis on oodatud osalema kõik inimesed, organisatsioonid, ettevõtted ja riigiasutused. Teesidega saab ka tutvuda ja kommentaare lisada Praxise blogis

  Järgnevalt on ära toodud 11 teesi.

 33. salvey 14. veebruar 2012 kell 14:36

  Andra Reinomägi: nähtav kuristik rukkis Postimees

  Vaesusel on mitu nägu. Kõige enam torkavad silma kehvad olmetingimused ja toidunappus. Ka koolivahendite puudumine. Kuid vaesus ei tähenda üksnes raha ja asjade puudust. Vaesus on laiem nähtus, mis tähendab ka pingeid inimeste suhetes, ebakindlust tuleviku suhtes, riskikäitumist ja sõltuvusprobleeme ning raskematel juhtudel tõrjutust ja huvi kaotust oma olukorra parandamiseks.

  Üks intervjueeritud lastekaitsetöötaja mõtestas vaesuse olemust nii: «See on siiski igakülgne toimetulematus oma eluga. Ma ei tooks siin nii väga välja seda materiaalset plaani, kuigi see on väga tähtis. Aga see on selline jõuvarude vaesus, puudus. Et inimesed on kuidagi nii lootusetud ja väsinud ja vihased ja neil ei ole lihtsalt jõuvarusid.»
  Iga viies laps elab vaesuses

  Lasteombudsmanina koostas õiguskantsler statistika ja lastekaitsetöötajatega tehtud süvaintervjuude põhjal ülevaate laste vaesusest Eestis. Mis selgus?

  Peaaegu iga viies Eesti laps elab vaesuses. Seda näitavad statistikaameti andmed 2010. aasta kohta. Suhtelises vaesuses, mis iseloomustab isikute sissetulekute ebavõrdsust ühiskonnas, elas 19,5 protsenti lastest. Absoluutses vaesuses, mis tähistab ühiskonnas kokkulepitud elatusmiinimumi piirist allapoole jäänuid, elas 18,6 protsenti alla 18-aastastest lastest – üle 45 000 lapse. Kui absoluutses vaesus elavatele lastele lisada veel vaesusriskis olevad lapsed (7,4 protsenti lastest), võib öelda, et iga neljas Eesti laps elab vaesuses või vaesusriskis. See on üle 63 000 lapse!

  Eile tegi õiguskantsler avalikuks ülevaate laste vaesusest “Vaesus ja sellega seonduvad probleemid lastega peredes” : http://oiguskantsler.ee/et/valjaanded.

 34. dig 14. veebruar 2012 kell 16:14

  Prantsusmaal on mürgitamises süüdi mõistetud Monsanto, kelle toodetud taimekaitsemürgi sissehingamine olla Lyoni põllumehele põhjustanud mälukaotust, peavalusid ja kogelemist. Raporteerib Euronews:

  A court in the French city of Lyon has ruled US pesticides maker Monsanto was responsible for the poisoning of a farmer who had used one of their products on his crops. Paul Francois says he suffered neurological problems including memory loss, headaches and stammering after inhaling Monsanto’s Lasso weedkiller in 2004.

 35. dig 14. veebruar 2012 kell 16:26

  Time kirjutab teadlastest, kes on katkise südame ära lappinud. Infarkti tagajärgede ärastamiseks kasutati tüvirakke.

  Dr. Eduardo Marban, director of the Cedars Sinai Heart Institute, and his team report in the journal Lancet that 17 patients who received an injection of their own heart cells grown from their stem cells saw the scarring on their hearts shrivel by 50% over a year. Eight patients who received usual care had no change.

  The heart has a natural ability to fix minor defects by regenerating new muscle cells to replace dying ones. About 1% to 2% of heart cells die each year, and are replaced this way. This process can’t come close to regenerating the one-third of heart muscle that is typically affected by a heart attack, however, so Marban and his team decided to give the process a boost. The researchers extracted some of the naturally healing stem cells from the heart and nurtured them in a lab dish. The hope was to inject a large enough population of the cells back into the heart to trigger a broad-scale repair of the muscle after heart attack.

  “We were gratified to see that the scars shrank in patients who had gotten the cells,” Marban says. “Not only that, but these patients also had a big increase in living heart muscle. The regeneration of living tissue, or regrowth of lost tissue, which is what we were able to achieve, is encouraging.”

 36. K_V 14. veebruar 2012 kell 16:29

  salvey ütles:

  Algas arutelu internetivabaduse teeside üle

  Arutaks alustuseks, miks on mõistlik või ebamõistlik ühineda ACTA-ga.
  Praegu kukub välja nii, et me lihtsalt ei usalda [valgesse rassi kuuluvate] mitteeestlaste mõistust ja huvi liberaaldemokraatlike väärtuste vastu. Ja tahame, et Eesti valitsus ütleks internetile, milline too olema peab. Õpetaks teisi põõsast, nagu siil Kalevipoega õpetas.

 37. salvey 14. veebruar 2012 kell 18:36

  K_V ütles:

  Praegu kukub välja nii, et me lihtsalt ei usalda [valgesse rassi kuuluvate] mitteeestlaste mõistust ja huvi liberaaldemokraatlike väärtuste vastu. Ja tahame, et Eesti valitsus ütleks internetile, milline too olema peab. Õpetaks teisi põõsast, nagu siil Kalevipoega õpetas.

  Ei, ACTA vastased meeleavaldused toimusid ju ka teistes riikides nii et vastupidi, imelik oleks kui Eestis keegi huvi ei ilmutaks.
  Kodanike seismine oma huvide eest ja meeleolude väljendamine ongi normaalsed protsessid demokraatlikes maades. Harjumatu on see suurema osa elust NL-s elanuile. (Nagu ma arvan, meile võivad mõnevõrra arusaamatuks jääda ka need võimalikud osapoolte täpsemad majanduslikud huvid)

 38. Konspiraator 14. veebruar 2012 kell 18:57

  K_V ütles:

  Praegu kukub välja nii, et me lihtsalt ei usalda [valgesse rassi kuuluvate] mitteeestlaste mõistust ja huvi liberaaldemokraatlike väärtuste vastu.

  Aga peaks meil usalduseks mingi alus olema? Hetkel on ju selge, et üritus on eeskätt kavalate krutskitega sõnavabaduse piiramiseks ning autoriõigused ei puutu kuigipalju asjasse. Maailma esipiraat Hiina ju ei ühine ACTA,ga samamoodi nagu Lõuna Ameerika või siis Aafrika, moslemimaailm ja India.

  ACTAga liitujate kaart

  http://en.wikipedia.org/wiki/F....._(English).svg

 39. dig 14. veebruar 2012 kell 19:07

  Postimees vahendab Maksuametis töötavate majandussabotööride plaane massiliste tööseisakute korraldamiseks homsel ennelõunal, lõuna paiku, pärastlõunal ja õhtupoolikul.

  Maksu-ja tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde ennustab, et homme, mil algab tulude deklareerimine, on inimesed ametis pigem selle kui tööga.

  Küsimusele, millal võib olla tulude deklareerimise tippaeg, sõnas Udde, et homme kella üheksast kuni lõunani, sealt edasi kuni tööpäeva lõpuni ning siis alates umbes seitsmest, mil täidetakse ühisdeklaratsioone.

 40. dig 14. veebruar 2012 kell 19:10

  CNN vahendab teateid lokaalsest soojenemisest Fukushima lähistel.

  Hong Kong (CNN) — A faulty thermometer is likely to blame for rising temperatures inside a stricken nuclear reactor at the Fukushima-Daiichi plant, authorities said Monday, as Japan prepares to mark one year since a devastating earthquake and tsunami triggered a nuclear meltdown.

  The plant’s operators, Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) said temperatures inside the Reactor Pressure Vessel of Unit 2 have been gradually increasing since February 2 and on Monday hit a high of 89.2 degrees Celsius.

 41. dig 14. veebruar 2012 kell 19:17

  Forbes uurib, kuidas andmed kinnitavad hüpoteesi, et mereröövlid päise päeva ajal Hollywoodi püksatuks võltsivad.

  If piracy is so rampant and bent on destroying the industry, why have we not seen significant impact on the industry itself? Looking at Hollywood specifically, over the last ten years, as online piracy has risen, you would imagine a stark decline in box office receipts as all these murderous pirates watch films online instead of shelling out $5-15 to see a movie in theaters. But here they are:

  2011 – $10.17B

  2010 – $10.56B

  2009 – $10.59B

  2008 – $9.60B

  2007 – $9.66B

  2006 – $9.21B

  2005 – $8.84B

  2004 – $9.38B

  2003 – $9.23B

  2002 – $9.14B

  2001 – $8.41B

  So what’s going on here?

 42. K_V 14. veebruar 2012 kell 19:52

  salvey ütles:

  Kodanike seismine oma huvide eest ja meeleolude väljendamine ongi normaalsed protsessid demokraatlikes maades.

  Normihälbeid leiab ka demokraatlikes maades. Kes mida muidugi normiks peab.
  Minu meelest on demokraatia puhul ebanormaalne öelda, et jätame poliitika ja diplomaatia elukutseliste spetsialistide kindlatesse kätesse.
  Jäägu see seisukoht Vana-Kreeka idiootide mantlipärijatele.
  Demokraatia seisukohalt pole oluline, kui häid või halbu seadusi need spetsialistid teevad.
  Aga paanika ei ole ajuvabast usaldusest parem.
  Mismoodi intellektuaalne omand, privaatsus ja sõnavabadus kõik ühte internetti ära mahuvad, seda peaks maru rahulikult arutama.

 43. K_V 14. veebruar 2012 kell 20:04

  Konspiraator ütles:

  Hetkel on ju selge,

  Hetkel on selge see, et ACTA-vastalisus põhineb tulevikuvisioonidel, mis realiseeruksid kas läbi toore jõu või äärmise rumaluse.
  Mõlemal juhul ei omaks ACTA ise enam mingit tähtsust.

 44. Konspiraator 14. veebruar 2012 kell 20:32

  K_V ütles:

  Hetkel on selge see, et ACTA-vastalisus põhineb tulevikuvisioonidel, mis realiseeruksid kas läbi toore jõu või äärmise rumaluse.

  Ega see toore jõu kasutamine nii lihtne pole. Step by step taktika töötab palju paremini. Keerame natukene kruvisid kinni, kui inimesed ära harjuvad, siis veel natukene jne….

  Tead seda lugu, et kui konn keeva vette visata, siis ta hüppab välja. Aga kui panna konn külma vette ja siis pott tulele, keeb krooksuja ära.

 45. Oakrock 14. veebruar 2012 kell 22:29

  @K_V:

  Mismoodi intellektuaalne omand, privaatsus ja sõnavabadus kõik ühte internetti ära mahuvad, seda peaks maru rahulikult arutama.

  Teil on õigus! ACTAt ei ole meile põhimõtteliselt vaja. Berni kirjandus- ja kunstiteoste kaitse konventsioon tuleks üle vaadata ja viia see kaasaegsete tehniliste vahenditega levitatavate teoste osas kooskõlla interneti võimalustega. https://www.riigiteataja.ee/akt/13101723

  Hetkel on selge see, et ACTA-vastalisus põhineb tulevikuvisioonidel, mis realiseeruksid kas läbi toore jõu või äärmise rumaluse.

  Väidetavalt on need ohud, millele tähelepanu juhitakse reaalsed! Indrek Seppo: ACTA, Ansip ja nööbid http://arvamus.postimees.ee/73.....ja-noobid/
  Indrek Seppo on Tartu Ülikooli majandusteooria doktorant, kes kirjutab doktoritööd intellektuaalomandiõigusest.

  ACTA sai tõsisemate tehnoloogiahuviliste jaoks kurikuulsaks juba 2008. aastal, kui välja hakkasid lekkima ACTA loomisel osalenud osapoolte soovid. Alates internetiliikluse filtreerimisest kuni plastiku müügipiiranguteni riikidele, kes sellest liiga palju cd-toorikuid võiksid vorpida.
  ……………………..
  ACTA vaheversioonidest käis läbi kõik, milles seda täna süüdistatakse ja rohkem veel. Alates teatud geneeriliste ravimite transiidikeelust kuni nõudeni rikkujatel internetiühendus välja lülitada. Just nende arutelude ajal tekkis meil arusaam ACTA loojate eesmärkidest ja vahenditest, mis paratamatult raske kaduma.

  Probleemid võivad tekkida ACTA sätete tõlgendamisel:

  Rahvusvaheliste lepingute õiguse Viini konventsioon https://www.riigiteataja.ee/akt/12863800
  Vastu võetud 22.05.1969

  Artikkel 32. Tõlgendamise lisavahendid
  Tõlgendamise lisavahendeid, sealhulgas lepingu ettevalmistusmaterjale ja lepingu sõlmimise asjaolusid, võib kasutada, et kinnitada artikli 31 kohaldamisest tulenevat tähendust või määrata kindlaks tähendus, mil tõlgendamine artikli 31 kohaselt:
  a) jätab tähenduse kahemõtteliseks või ebaselgeks või
  b) viib tulemusteni, mis on ilmselt absurdsed või ebamõistlikud.

 46. K_V 14. veebruar 2012 kell 23:21

  Konspiraator ütles:

  Aga kui panna konn külma vette ja siis pott tulele, keeb krooksuja ära.

  Loodetavasti pole keegi veel kõige naha ja karvadega internetti roninud. Mina paneks sinna ainult selle, mille ärakeemist ma ei karda.

 47. K_V 15. veebruar 2012 kell 0:12

  Oakrock:

  ACTA sai tõsisemate tehnoloogiahuviliste jaoks kurikuulsaks juba 2008. aastal

  Ja ikka veel pole kusagilt terves maailmas lekkinud ideed, kuidas kaasaegselt lahendada ACTA väljatöötamise põhjustanud probleeme?

 48. salvey 15. veebruar 2012 kell 6:38

  Rein Raud: ACTA, XIX sajandi pohmelus Päevaleht

  ACTA on suurriikide katse pöörata tehnoloogia arengu tagajärjel käest läinud globaalne majandusmudel tagasi XIX sajandi koloniaalrežiimide loogika rööbastesse. Pikemas perspektiivis ei õnnestu see niikuinii. Info ülekülluse tingimustes on vältimatu, et autoriõiguse ja intellektuaalse omandi mõiste aja jooksul arenevad ning võtavad kultuurikeskkonnaga paremini ühte sobiva kuju. Aga et mitte lõpetada ülemäära kriitilisel noodil, teeksin asja üle otsustajatele ettepaneku küsida ACTA kohta mitte ainult kinnisvaraärimeeste, vaid ka autorite enda arvamust, näiteks konsulteerida loomeliitude juhatustega ja kultuurkapitali nõukoguga.

 49. salvey 15. veebruar 2012 kell 7:08

  João Lopes Marques: päev, mil Hello Kitty Eestisse kolis Postimees

  Kui sulle miski ei meeldi, ära sellest parem üldse juttu teegi — muidu teed veel tasuta reklaami. Viimane on kuldne reegel, ma tean, kuid see Hello Kitty-maania lihtsalt ei mahu mulle pähe. Samm-sammult, päev-päevalt vallutab ta maailma.

  Möödunud nädalal jõudis mu kõrvu, et Taivani lennufirma EVA lasi käiku järjekordse Hello Kitty-teemalise lennuki. Ülimenuka, kusjuures. Sellest veelgi jahmatavam oli aga teade Eesti majandusuudistes:

  «Hispaania plastitootja Atienza & Climent Groupp, mis muu hulgas toodab Hello Kitty kaubamärki kandvaid mänguasju, toob oma tehase Tallinnasse. Firma, mis avab oma tehase järgmisel nädalal, on tootmisse investeeritud 10 miljonit eurot ja aastaga on kavas luua 50–60 töökohta.»

  Aga miks paganama pärast just Eestisse? Miks küll otsustas Hello Kitty emigreeruda Tallinnasse? Pressiteate kohaselt sellepärast, et tootmine Eestis annab umbes 30 protsenti kulude kokkuhoidu võrreldes Hispaaniaga. Pange tähele, et 10 miljonit pole teps mitte väike kapitalimahutus. Võid vaid ette kujutada, kui paljudest hellokittydest me päevas räägime? Või tunnis?

  Hirmpaljudest.

  Ma vist ei pea mainimagi, et uudis mind kergelt paanikaase ajas, kuni mu terve mõistus mind manitses: «No kuule, see ei saa ometi tõsi olla. Kas Tallinna tehas hakkab täie raha eest tõesti vaid Kitty-teemalisi lelusid, kleepse ja teisi vidinaid treima?»

  Ja kui tõesti nii? Hmm, võib-olla otsustati tehas usuleigesse Eestisse püsti panna just selleks, et siis siin Hello Kitty poleemikat tekitanud vibraatoreid toota?

  Ometi pole ma selles nii kindel. Peab olema ometigi teisigi põhjuseid, miks too uljas kassipojuke siiamaile kolida otsustas. Taoline megainvesteering võib viia selleni, et Eesti hakkab endale maailmas nime tegema kui Hello Kitty kodumaa.

 50. salvey 15. veebruar 2012 kell 7:49

  K_V ütles:

  Ja ikka veel pole kusagilt terves maailmas lekkinud ideed, kuidas kaasaegselt lahendada ACTA väljatöötamise põhjustanud probleeme?

  No eks uus laps sünnib ikka läbi valu ja sünnituhude ilmale, mitte lihtsalt lekib.

 51. Oakrock 15. veebruar 2012 kell 10:21

  @K_V:
  @salvey:

  Ja ikka veel pole kusagilt terves maailmas lekkinud ideed, kuidas kaasaegselt lahendada ACTA väljatöötamise põhjustanud probleeme?

  Miks nii? Osa artiste alustasid oma muusika ja filmide müümist läbi interneti, kusjuures edukalt. (Ei mäleta, kust seda lugesin).

  ACTA tahab meid tagasi suruda eelmisse sajandisse, kus arvutiasjandus ja internet suurt midagi ei võimaldanud. Eesmärgiks muusika ja filmide puhul on plaadimüügi suurendamine. Suht mõttetu tegevus.

  Salvey
  No eks uus laps sünnib ikka läbi valu ja sünnituhude ilmale, mitte lihtsalt lekib.

  Mitte autorite õiguste kaitse ei ole selle seaduse eesmärgiks olnud, vaid suurte muusika- ja filmikorporatsioonide kasumite kindlustamine. Tegelikult peaks keegi autoreid nende korporatsioonide vastu kaitsma hakkama.

  TÄISMAHUS: Autorikaitsjate mäng ei paista aus http://www.epl.ee/archive/article.php?id=63817268

  Küsimus, kas nende looming võib olla YouTube’is tasuta vaatamiseks üleval ja kes seda sealt eemaldada tohib, jõudis autoriteni ajakirjanduse vahendusel. Mäng otseselt autoreid puudutava küsimusega käis üle nende peade, sest seadus võimaldab ilmse rikkumise korral autoreid esindada ka luba küsimata.
  ………………
  Kompromissile, et autor võib endale teha ametliku kasutajakonto, jõuti alles pärast avalikku tormi, kus võtsid sõna ka autorid, kes kinnitasid ühingule, et YouTube’is tasuta vaatamiseks olev teos on investeering, mitte saamata jäänud tulu.

 52. Mart K. 15. veebruar 2012 kell 10:58

  Viljo Viljasoo: hetkel on tippteadus seisukohal, et Päike ja Maa reastuvad ühele joonele, planeetide kombinatsioon reastub analoogiliselt.

  Mulle meeldis see koht, kus häbiväärt dotsent ütleb, et ta tahab maailma hoiatada ja et Jaapanile juba anti hoiatus.

  Viljasoost on siiski vast natuke megalomaniakaalne end maavärina ja tsunamiga kõrvutada; Maaülikooli (ja üldse teadlaskonna) mainele ning oletatavasti ka mõnede kergeusklike turvatundele mõjuvad ta sõnavõtud küll destruktiivselt, aga see pole siiski võrreldav tuhandeid inimesi tapnud ja tuumajaama lõhkunud Tōhoku katastroofiga.

 53. Mart K. 15. veebruar 2012 kell 11:43

  Neurobonkers tutvustab skriptijuppi, mis kuritarvitab The Daily Maili esikülje-pealkirju, paigutades nende osiseid suvaliselt ümber:

  Last month, Mail Online was declared the most read news source in the world. We should celebrate this with some of the things that the Daily Mail lack: wit, humour and a first class bit of script. The script hijacks the Daily Mail’s frontpage then injects randomised headlines back in (locally, i.e. your browser only – nothing criminal). The script will remain installed until you remove it from the extensions menu (under options). Every single time the Daily Mail website is loaded you (or your unsuspecting Daily Mail enthusiast) will see the day’s Daily Mail homepage as normal except with randomly scrambled headlines. The result is a unique, computer generated satirical masterpiece, every single time you press refresh. The script is otherwise invisible and will work with Chrome or Firefox (sorry IE users).

  Skripti, mis töötab Chrome’i ja Firefoxiga, saab alla laadida siit. Firefox nõuab eelnevalt Greasemonkey installimist.

 54. Mart K. 15. veebruar 2012 kell 12:00

  Daily Mail ise väidab samal ajal, et jumala olemasolu on vaat’ et tõestatud, kuna ateistlik õpetlane Richard Dawkins ei suutnud otse-eetris hoobilt meenutada Darwini tähtteose täielikku pealkirja ja kutsus koguni taevaisa appi.

  He is a militant atheist and the country’s foremost champion of Darwinist evolution – and he was on the radio to accuse Christians of being ignorant of the Bible.

  When the tables were turned, however, an embarrassed Richard Dawkins was momentarily unable to name the full title of his scientific hero’s most famous work.

  In his frustration, he even invoked the name of the deity in which he does not believe, resorting to a helpless: ‘Oh God.’

  Tänu äsjainstallitud vidinale leidsin loo pealkirja “Could Rip-Off Britain Make Cliff Richard Impotent?” alt.

 55. Mart K. 15. veebruar 2012 kell 12:45

  Salonis kirjutab aimekirjanik ja õpetaja Felisa Rogers ebausu ja maagilise mõtlemise kontekstis mõnedest üsna pentsikutest afrodisiaakumitest läbi ajaloo: näiteks saame teada, et nii kartulit kui bataati on peetud armurohuks, rääkimata riisist, marmelaadist ja piprast, ning et kopsakate juuremugulatega orhidee on saanud nime munanditelt.

  Food scholars and scientists tend to ignore and/or ridicule the idea of a food that functions like Viagra. The Western world’s most popular edible aphrodisiacs, chocolate and oysters, do actually create a sexy hormone rush, but generally only when they are eaten in gross quantities. As food writer Amy Reiley notes, “You’re more likely to go into a diabetic coma than get that rush because you’d have to eat so much chocolate to get the effect.” Revered food historian Alan Davidson sums it up best in “The Oxford Companion to Food”: “In short, the concept of a truly aphrodisiac food is on par with that of finding a crock of gold at the end of a rainbow.”

  So why the proffered carrots and the bowl of sparrow’s tongues? Perhaps because our entwined pair, food and sex, is really a threesome: food, sex and superstition. The human libido is both excitable and fragile, easy to titillate yet just as easy to destroy. So much of sexuality is subject to the vagaries of nature and the whim of another, it’s no wonder humans have sought to control the situation by relying on witch doctors, poisonous roots, dubious elixirs and our old fallback, food, a substance that we viscerally know to be the staff of life.

 56. dig 15. veebruar 2012 kell 13:40

  Richard Dawkinsi Fond analüüsib usklikkuse määra äsjase rahvaloenduse valguses.

  RDFRS UK commissioned Ipsos MORI to carry out the research in the week immediately following the 2011 UK Census. It explored in depth the extent to which adults recorded as Christian in the 2011 UK Census (or who would have been recorded as Christian, if they had answered the question) believe, know about, practise and are influenced by Christianity, as well as their reasons for having described themselves as Christian in the Census.

  Not only has the number of UK adults calling themselves Christian dropped dramatically since the 2001 Census – our research suggests that it is now only 54% – even those who still think of themselves as Christian show very low levels of religious commitment:

  • Only about a third of what we shall call ‘Census-Christians’ cited religious beliefs as the reason they had ticked the Christian box in the 2011 Census

  • 37% of them have never or almost never prayed outside a church service

  • Asked where they seek most guidance in questions of right and wrong, only 10% of Census-Christians said it was from religious teachings or beliefs

 57. dig 15. veebruar 2012 kell 13:47

  Mart K. ütles:

  Daily Mail ise väidab samal ajal, et jumala olemasolu on vaat’ et tõestatud, kuna ateistlik õpetlane Richard Dawkins ei suutnud otse-eetris hoobilt meenutada Darwini tähtteose täielikku pealkirja ja kutsus koguni taevaisa appi.

  Idee sellest, et raamatu lühikirjeldust tuleb tema pealkirja osaks pidada, on muidugi jama, aga mida tahtagi inimestelt, kes ei usu raamatukirjutamiskunsti evolutsiooni sisse.

  Tõenäolisemalt aga häiris Dawkinsit mitte mäluküsimus vaid see, et ta taipas, et rassistid üritavad panna teda “sinep” tagurpidi ütlema.

 58. dig 15. veebruar 2012 kell 14:10

  Politico räägib, et Heritage Foundation on õnnetu, kuna Meerikamaa valitsust kohalikul rahval ka millekski tarvis on. Igaüks teab ju, et üks ideaalne valitsus tegeleb ainult niisuguste projektidega, mida kellelegi vaja pole.

  The annual Index of Dependence on Government — which the authors score based on how much money was spent on services that were not always traditionally offered by the federal government — found that government dependency jumped 8.1 percent in 2011. Most of the assistance went toward housing, health and welfare, and retirement, according to the survey.

  Since the 2008 index, the American people’s dependence on government has grown a whopping 23 percent.

 59. dig 15. veebruar 2012 kell 14:15

  Wisconsin State Journal kirjutab, kuidas Rhode Islandi osariigis (rassistlike täisnimefetišistide hüvanguks olgu ära mainitud, et selle täielik nimi on The State of Rhode Island and Providence Plantations) lillemüüjad mitteusu alusel diskrimineerivad.

  The Freedom From Religion Foundation in Madison wanted to send a bouquet of roses to Jessica Ahlquist, a 16-year-old atheist in Cranston, R.I., who had just won a court battle with her school district over a Christian prayer banner.

  The foundation quickly learned there are some things you can’t say with flowers, at least not in Cranston.

  Four floral shops declined to deliver flowers to the teen, according to the foundation. The foundation now has filed complaints against two of the stores with the Rhode Island Commission for Human Rights, alleging illegal discrimination based on religion.

 60. dig 15. veebruar 2012 kell 16:15

  Scientific American räägib, kuidas kepslevad geenid autismiga seostuvad.

  In the Nov. 18, 2010, Nature, Alyson Muotri, Fred Gage and Carol Marchetto found that jumping genes, more formally known as LINE-1 retrotransposons, may help explain why a single mutation may cause a diverse panoply of symptoms. When the mutation disables the gene, it causes the jumping genetic elements to move around human stem cells six times more than they do in normal (wild type) cells. The hyperkinetic activity of the jumping genes may act as “promoters” that turn on genes inside a brain cell and then lead to some of the symptoms of the neurodevelopmental disorder.

 61. dig 15. veebruar 2012 kell 16:28

  TechDirt analüüsib kummaliste, veidrate ja lihtsalt eksitavate faktiväidetega RIAA aktivistide kirjatükki New York Times’is.

  The RIAA may have been a master at creating moral panics in the past, but doubling down on the same failed strategy after it’s been exposed is just kind of sad. I know Sherman has been at the RIAA for ages, but it’s time to get a new playbook. The moral panic strategy in which you lie, conflate different issues, and present some massive problem without any evidence is simply not credible any more.

  They knew that music sales in the United States are less than half of what they were in 1999, when the file-sharing site Napster emerged, and that direct employment in the industry had fallen by more than half since then, to less than 10,000.

  What they might not have known — because the RIAA never wants to admit this — is that the overall music industry is growing, not shrinking. Sure, the dollar value of music sales has shrunk, and perhaps it’s because of file sharing, but the overall music industry — including things like concerts, licensing and publishing — has continued to rise, quite significantly. More importantly, these are the parts of the business where artists actually keep a much larger percentage of the money — meaning that artists are significantly better off today than they were in the past, contrary to what Sherman and the RIAA will tell you.

 62. dig 15. veebruar 2012 kell 17:06

  The Economist räägib, kuidas teadlased boikoteerivad suurt kopiraitistlikku ajakirjakontserni Elsevier.

  More than 2,700 researchers from around the world have so far signed an online pledge set up by Tyler Neylon, a fellow-mathematician who was inspired by Dr Gowers’s post, promising not to submit their work to Elsevier’s journals, or to referee or edit papers appearing in them. That number seems, to borrow a mathematical term, to be growing exponentially. If it really takes off, established academic publishers might find they have a revolution on their hands.

  A bundle of trouble

  Dr Gowers’s immediate gripes are threefold. First, that Elsevier charges too much for its products. Second, that its practice of “bundling” journals forces libraries which wish to subscribe to a particular publication to buy it as part of a set that includes several others they may not want. And third, that it supports legislation such as the Research Works Act, a bill now before America’s Congress that would forbid the government requiring that free access be given to taxpayer-funded research.

 63. dig 15. veebruar 2012 kell 17:10

  Venture Beat räägib, kuidas Sony reageeris teadetele Whitney Houstoni surmast.

  As much criticism as record labels receive for how they treat artists, Sony Music might take the cake. The company pulled the ultimate in shameful activities this weekend by raising the price on Whitney Houston’s Ultimate Collection album on iTunes and Amazon within 30 minutes of her death on Saturday.

 64. dig 15. veebruar 2012 kell 17:17

  Nature räägib, et keeruliste kemikaalide kohta teabe vahetamine edendab võitlust malaarianuhtluse vastu.

  In the hunt for drugs that target diseases in the developing world, ‘open innovation’ is creating a buzz. Pharmaceutical companies are making entire libraries of chemical compounds publicly available, allowing researchers to rifle through them for promising drug candidates.

  The latest push for open innovation, unveiled last month as part of a World Health Organization road map to control neglected tropical diseases, will see 11 companies sharing their intellectual property to give researchers around the world a head start on investigating drug leads (see ‘Road map unveiled to tackle neglected diseases‘). It makes for good press, and investors are not worried about giving away potentially blockbuster drugs because the diseases in question are not commercial priorities.

  But is it good science? The answer, from the first large-scale initative of this kind, is a cautious ‘yes’.

 65. dig 15. veebruar 2012 kell 19:40

  Rikkuse-ekspert Andrus Ansip tutvustab Delfis oma värskeid uurimistulemusi vaesuse ja pahelisuse vaheliste seoste alalt.

  See süvavaesusele lähenemine on selgelt kompleksse iseloomuga ja Eestis on seda teed mindud. Te viitasite endist perede arengukavale, ka selle raames on ju meil hoopis olulisemat abi antud kas või näiteks konsultatsioonide näol vaesuses elavatele, enne selle kava vastuvõtmist. See ei ole mingisugune niisugune asendustegevus, millele tihtipeale mõeldakse kui asendustegevusele, et parem andke natukene raha ja siis probleemid lahenevad. Nagu te ise viitasite, väga paljudel juhtudel süvavaesuses elavate perede puhul ei ole pelgalt rahast abi, see ei jõua lasteni ja sellest ei saa abi ka täiskasvanud. Pigem vastupidi, pelk raha andmine kahjustab paljudel juhtudel nende seisundit alkoholi ja muude pahede läbi.”

 66. dig 15. veebruar 2012 kell 20:23

  Daily Mail kurdab, et Inglismaa lapsevanemad on alla käinud, ei kasvata enam lapsi üldse niimoodi nagu Daily Mail’i noorusajal.

  England is failing its young children ‘on a grand scale’ when it comes to achieving basic levels of social and emotional development, experts have warned. Sir Michael Marmot, director of the University College London Institute of Health Equity, said social inequality is leaving two in every five children unable to perform simple life skills by the age of five.

  He said markers of early child development were closely linked with deprivation – with the UK ranking ‘badly’ compared with other nations. These indicators include being able to dress and undress independently.

  Rubriigist multisidus maailm olgu esile tõstetud seosed suhkrurikaste kihisevate jookide tarbimise ja kõneoskuste arenemise vahel:

  There is a child in my class who has serious dental problems because of her consumption of fizzy, sugary drinks. That’s bad in itself, but the most worrying thing is that, at age five, she isn’t independent enough to drink from a cup. She drinks these fizzy drinks from a baby’s bottle.

  And her terrible tooth decay is testament to that. Her front teeth are like little black pegs.

  The poor child also has real problems with speech. She can’t pronounce many of the sounds because one needs a full set of teeth to do so.

 67. dig 16. veebruar 2012 kell 1:45

  K_V ütles:

  Ja ikka veel pole kusagilt terves maailmas lekkinud ideed, kuidas kaasaegselt lahendada ACTA väljatöötamise põhjustanud probleeme?

  Tahad Sa täpsustada, milliseid probleeme Sa silmas pead?

  Täitmatu ahnuse probleemi tõepoolest veel lahendada ei osata.

 68. dig 16. veebruar 2012 kell 2:05

  Scientific American räägib Heartland Institute’i vandenõust kokku panna koolidele mõeldud kliimaei’amise õppekava. Nagu viimasel ajal kombeks, on asjasse segatud keegi anonüümne aktivist, kes dokumente lekitas.

  Leaked documents from the free-market conservative organization The Heartland Institute reveal a plan to create school educational materials that contradict the established science on climate change.

  The documents also reveal a communications strategy aimed at “keep[ing] opposing voices out” of publications such as Forbes Magazine, where the audience is “reliably anti-climate.”

  On the education front, Wojick would be paid $5,000 per module, or $25,000 per quarter, according to the report’s tentative estimates, to produce the Heartland climate curricula. The Institute’s anonymous donor has pledged $100,000 to the project, which the Institute hopes to match from other donors.

  Each module would inject skepticism into the scientific consensus on climate change. Example statements in the report include: “Whether humans are changing the climate is a major scientific controversy;” “Models are used to explore various hypotheses about how climate works. Their reliability is controversial;” and “Whether CO2 [carbon dioxide] is a pollutant is controversial.” The modules would also teach that the idea of carbon dioxide as a pollutant is “controversial,” arguing that carbon dioxide is crucial to life on Earth and that natural emissions are 20 times those of human emissions.

  Pahaastronoomia spetsialist Phil Plait meenutab Heartland Institute’i rolli Climategate’i ülespuhumises:

  And how ironic! It was the Heartland Institute themselves who played up Climategate quite a bit. Back in 2009 when they were trumpeting Climategate, Heartland said:

  The release of these documents creates an opportunity for reporters, academics, politicians, and others who relied on the IPCC to form their opinions about global warming to stop and reconsider their position. The experts they trusted and quoted in the past have been caught red-handed plotting to conceal data, hide temperature trends that contradict their predictions, and keep critics from appearing in peer-reviewed journals. This is new and real evidence that they should examine and then comment on publicly.

 69. K_V 16. veebruar 2012 kell 7:14

  dig ütles:

  Tahad Sa täpsustada, milliseid probleeme Sa silmas pead?

  Üldisemalt öeldes see, et praeguse seisuga on internet kohati nagu geto. Riigivõim kontrollib olukorda vaid formaalselt ja pisteliselt, seetõttu valitsevad seal kogukondlikud tavad ja omandisuhted.
  Kitsamalt öeldes, kogu intellektuaalne omand on põhimõtteliselt hõivatav internetikogukondade kogukondlikuks omandiks. Mõnes vallas on intellektuaalne omand eriti raskesti kaitstav ja siis elavad autorid annetajate armust. Kui intellektuaalse omandi loomine järjest suurema osa inimeste tööks saab, peaks see turumajanduses ka vastavalt väärtusele tasustatud saama. Aga kuidas?
  Üleüldine kogukondlik-kommunistlike omandisuhete kehtestamine muidugi oleks probleemi lahendus, aga aineliste väärtuste maailmas on sellega hirmutavaid kogemusi.

 70. Carl 16. veebruar 2012 kell 7:40

  Oleks huvitav märkida, et meile on tekkinud uus potentsiaalne poliitiline jõud – Hando Henno ja C-grupp. Minu arust on tegu fašistliku, segaduses mehikesega, kelle sõnavõttudest jääb mulje, et ta pole veel kindel, kas ta tahaks olla Hitler või Hari Seldon ja seega on valinud kesktee.

  Te saate oma kõrgeid kohti nautida veel maksimaalselt pool aastat. Siis tulen võimule mina. Täiesti seaduslikult ja määramata ajaks. Lihtrahvas hääletab meie Põhiseaduse muudatusettepanekute poolt. Praegu kogume üle Eesti peetavatel kinnistel koosolekutel kõigi valimisealiste kodanike nimesid ja toetusallkirju. C-gruppi kuulub juba 20 liiget ja neid lisandub igal nädalal. Minu toetajate hästiorganiseeritud võrgustik ulatub üle Eesti. Neid on kõikjal, kuid kõige vähem võimuloleva eliidi seas. Kui võimule tulen, määran enda ja kõigi riigiametnike uueks kuu netopalgaks 777 eur ja sellele ei lisandu ühtegi soodustust ega hüvitist. Tõstan koheselt 15% miinimumpalka, pensione, kõiki sotsiaaltoetusi, õpetajate ja haridustöötajate palku, suurendan 50% alkoholi- ja tubakaaaktsiisi, suurendan 100% kõiki õigusrikkumistega seotud trahve. Võimule tulles saadan laiali Valitsuse ja Riigikogu ning moodustan nende asemele C-50 ehk Eesti Rekonstrueerimiskogu, mis koosneb 50-st oma ala tippspetsialistist.

  Loomulikult tekib küsimus ”Kas tal on toetajaid?” Tema arvab, et on. Mina arvan, et ta valetab.

  Minu kui presidendikandidaadi toetajate ametlik arv:
  (täiendan 1 kord päevas)

  5425

  Vähe sellest, et see arv tekitab ülimat skeptilisust oleks huvitav märkida, et kuigi ta rõhutab plaani tulla võimule seaduslikult ei ole ta tegelikult piisavalt vana, et praeguste seaduste järgi president olla. Samas see ei ole eriline takistus mehele, kes kavatseb radikaalselt Põhiseaduse ümber kirjutada ja hea taktikuna on tal plaan viia sisse muuhulgas ka järgnevad muudatused:

  § 79. Vabariigi Presidendi valib Eesti rahvas üldhääletusel.

  Vabariigi Presidendiks võib kandideerida sünnilt Eesti kodanik, kes on vähemalt kolmkümmend aastat vana.

  Vabariigi President valitakse avalikul hääletusel. Igal Eesti kodanikul on üks hääl. Valituks tunnistatakse kandidaat, kelle poolt hääletab Eesti kodanike koosseisu protsentuaalne enamus.

  § 80. Vabariigi President valitakse ametisse määramata ajaks.
  Vabariigi Presidendi korralised valimised toimuvad 6. juunil 2012.a.

  Kogenumad inimesed võiks öelda, kas see on satiir või mitte. See tundub kuidagi liiga põhjalik ja mittenaljakas selle jaoks + sellest on tehtud paroodia.

 71. Mart K. 16. veebruar 2012 kell 9:18

  Tallinna Piiskopliku Toomkiriku õpetaja Urmas Viilma kirjutab Delfis, et meie, eestlased, oleme oma uskumatus uskmatuses löödud pimedaima pimeduse, tühjima tühjuse ja lootusetuima lootusetusega, aga õnneks on meid väga vähe.

  [India Karnataka provintsi Ühinenud Kristliku Foorumi peasekretär, jesuiidist preester Ronnie Prabhu] kinnitas, et vähemalt Indias on vähemuses olevad kristlased, sealhulgas ka katoliiklased, jõudnud veendumusele, et hoolimata inimese religioonist või konfessioonist on kõik usklikud teel Jumala juurde. Mõni on lihtsalt lähemal kui teine, aga kõik on siiski teel õiges suunas!

  /—/ Selgitasin ettekandjale, et tulen kaugelt Euroopast, Eestist. See on riik, kus kaks kolmandikku elanikest ei ole ennast sidunud ühegi tunnustatud kiriku ega tuntud religiooniga.

  Küsisin, kas ka need inimesed on kõik teel õiges suunas? Elukogenud jesuiit vajas vastuse otsimiseks parajat pausi. Lõpuks vastas ta, et on kuulnud inimestest, kes ei usu ühtegi jumalust ega Jumalat, kuid näeb esimest korda inimest, kes väidab, et selline asi ongi võimalik. /—/

  Preester tunnistas, et ei oska öelda, kas Jumalal on selliste inimeste jaoks mingi oma plaan, kuid kui ta sellise inimese olukorda ette kujutada püüab, siis on see kõige pimedaim pimedus, tühjem tühjus ja lootusetum lootusetus.

  Jätsin kahjuks ütlemata, et selle riigi, mida esindan, elanike arv kokku on vaid pisut üle miljoni. See oleks vana elunäinud preestrit kindlasti lohutanud, kuna ta oleks mõistnud, et “pimedusega lööduid” ei ole maailma kontekstis õnneks rohkem kui ühe suure India küla jagu.

  Ülejäänud epistlist jääb mulje, et asja saaks parandada, kui kehtestada Eestis vaikimisi kohustuslik kirikumaks, kuna tegelikult me siiski oleme usklikud, kuna põletame talvise pööripäeva paiku küünlaid.

  Kas advendialguse küünlasüütamine, koos sellega kaasnevate advendihommikutega koolides ja lasteaedades või jõulukirikus käimine ei väljenda religioossust?

  Olen kindel, et isegi kui see ei väljenda konkreetseid usulisi veendumusi, siis näitab see usulist janu, mida igasuguse müstilisusega kustutatakse. Sisemiselt ollakse religioossed, kuid see ei väljendu konkreetselt kiriku liikmeks olemises.

 72. Väike My 16. veebruar 2012 kell 10:05

  Mart sa jõudsid must ette :) väga värskendav tööpäeva hommikul sellist jama lugeda. Poole aastaga pole siin midagi muutunud, nii südantsoojendav.

 73. Martin Vällik 16. veebruar 2012 kell 11:30

  Lahkus Ahhaa keskuse looja

  16.02.2012 11:21
  TPM

  Pärast pikka ja rasket haigust lahkus Tartu Ahhaa keskuse looja ning juht Tiiu Sild.

  Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Indrek Mustimetsa sõnul saabus kurb teade täna hommikul.

  Tiiu Sild oli esitatud Tartu aukodaniku kandidaadiks. Aukodanike nimetamine on tänase Tartu linnavolikogu istungi päevakorras.

 74. dig 16. veebruar 2012 kell 13:31

  Carl ütles:

  Oleks huvitav märkida, et meile on tekkinud uus potentsiaalne poliitiline jõud – Hando Henno ja C-grupp. Minu arust on tegu fašistliku, segaduses mehikesega, kelle sõnavõttudest jääb mulje, et ta pole veel kindel, kas ta tahaks olla Hitler või Hari Seldon ja seega on valinud kesktee.

  Mina pakun veel välja variandid “maniakaalne psühhoos”, “in-joke” ja “uus kunstiteos”.

 75. Oakrock 16. veebruar 2012 kell 20:12

  @Carl:

  Meie tulevane president maalib, aga pole minu maitse. Ei pea selliseid ilusaid plötserdusi kunstiks!

  Hando Henno maalid väljas kunstigaleriis EK 12 jaanuar, 2010 – 14:09 http://www.eestikirik.ee/node/8568

 76. dig 16. veebruar 2012 kell 21:45

  Wall Street Journal pajatab Uus-Inglismaa lastearstide kombest öelda lahti patsientidest, kelle vanemad vaktsiinidele irratsionaalselt vastu vaidlevad.

  In a study of Connecticut pediatricians published last year, some 30% of 133 doctors said they had asked a family to leave their practice for vaccine refusal, and a recent survey of 909 Midwestern pediatricians found that 21% reported discharging families for the same reason.

  By comparison, in 2001 and 2006 about 6% of physicians said they “routinely” stopped working with families due to parents’ continued vaccine refusal and 16% “sometimes” dismissed them, according to surveys conducted then by the American Academy of Pediatrics.

  “There’s more noise among pediatricians, more people willing to argue that it’s OK to do this versus 10 years ago,” said Douglas Diekema, a professor of pediatrics at the University of Washington in Seattle. Dr. Diekema wrote the AAP’s policy on working with vaccine refusers, which recommends providers address the issue at repeated visits, but respect parents’ wishes unless it puts a child at risk of significant harm.

 77. salvey 17. veebruar 2012 kell 10:08

  Üks koduvabariigi laste tervishoiuga seotud uudis: Sotsiaalministeeriumi juures hakkab tööl rinnaga toitmise edendamise riiklik komitee Delfi

  Sotsiaalministeeriumi juurde loodi täna rinnaga toitmise edendamise riiklik komitee, mille ülesandeks on nõustada ministeeriumi imikute toitmisega seotud küsimustes, osaleda imikute toitmise alaste seisukohtade kujundamisel ning koordineerida sellealast teavitustööd.

 78. salvey 17. veebruar 2012 kell 13:37

  Puust ja punaseks Arko Olesk, Madis Aesma R2-s reedeti kell 13-15

  Igasuguseid väga erinevaid küsimusi on maailmas väga palju. Mõne vastust teavad ainult vähesed. Mõne küsimuse vastus on ajaga ununenud ja mõne oma aja jooksul tundmatuseni, hoopis uueks muutunud.

 79. dig 17. veebruar 2012 kell 16:37

  Eelseisval pühapäeval ilmunud New York Times vahendab neuropsühholoogiateaduste kontserni Target värskeid tulemusi sünnituse ennustamise vallast.

  The only problem is that identifying pregnant customers is harder than it sounds. Target has a baby-shower registry, and Pole started there, observing how shopping habits changed as a woman approached her due date, which women on the registry had willingly disclosed. He ran test after test, analyzing the data, and before long some useful patterns emerged. Lotions, for example. Lots of people buy lotion, but one of Pole’s colleagues noticed that women on the baby registry were buying larger quantities of unscented lotion around the beginning of their second trimester. Another analyst noted that sometime in the first 20 weeks, pregnant women loaded up on supplements like calcium, magnesium and zinc. Many shoppers purchase soap and cotton balls, but when someone suddenly starts buying lots of scent-free soap and extra-big bags of cotton balls, in addition to hand sanitizers and washcloths, it signals they could be getting close to their delivery date.

  As Pole’s computers crawled through the data, he was able to identify about 25 products that, when analyzed together, allowed him to assign each shopper a “pregnancy prediction” score. More important, he could also estimate her due date to within a small window, so Target could send coupons timed to very specific stages of her pregnancy.

  One Target employee I spoke to provided a hypothetical example. Take a fictional Target shopper named Jenny Ward, who is 23, lives in Atlanta and in March bought cocoa-butter lotion, a purse large enough to double as a diaper bag, zinc and magnesium supplements and a bright blue rug. There’s, say, an 87 percent chance that she’s pregnant and that her delivery date is sometime in late August. What’s more, because of the data attached to her Guest ID number, Target knows how to trigger Jenny’s habits. They know that if she receives a coupon via e-mail, it will most likely cue her to buy online. They know that if she receives an ad in the mail on Friday, she frequently uses it on a weekend trip to the store. And they know that if they reward her with a printed receipt that entitles her to a free cup of Starbucks coffee, she’ll use it when she comes back again.

  Terve artikkel on huvitav ja väärib lugemist.

 80. dig 17. veebruar 2012 kell 16:41

  Väljapaistev muusikaajakiri Wall Street Journal edastab uuemaid tulemusi pisara- ja kananahauuringute vallast.

  Twenty years ago, the British psychologist John Sloboda conducted a simple experiment. He asked music lovers to identify passages of songs that reliably set off a physical reaction, such as tears or goose bumps. Participants identified 20 tear-triggering passages, and when Dr. Sloboda analyzed their properties, a trend emerged: 18 contained a musical device called an “appoggiatura.”

  An appoggiatura is a type of ornamental note that clashes with the melody just enough to create a dissonant sound. “This generates tension in the listener,” said Martin Guhn, a psychologist at the University of British Columbia who co-wrote a 2007 study on the subject. “When the notes return to the anticipated melody, the tension resolves, and it feels good.”

  Chills often descend on listeners at these moments of resolution. When several appoggiaturas occur next to each other in a melody, it generates a cycle of tension and release. This provokes an even stronger reaction, and that is when the tears start to flow.

  Saadaval on ka näited.

 81. dig 17. veebruar 2012 kell 16:56

  Oakrock ütles:

  Meie tulevane president maalib, aga pole minu maitse. Ei pea selliseid ilusaid plötserdusi kunstiks!

  Nojah, sarnasus teise mainitud kuulsa kunstniku teostega on silmatorkav. Hari Sheldoni maalide leidmine ei paista isegi Google’ile jõukohane olevat.

 82. dig 17. veebruar 2012 kell 17:09

  PZ Myers edastab halenaljaka intsidendi järjekordse pseudo-teadusajakirja vahelejäämisest.

  I’m delighted to inform you that Peter Uhnemann from the
 Daniel-Duesentrieb Institute in Germany was just appointed
 editor of the OMICS journal “Molecular Biology”:


  http://www.omicsgroup.org/jour.....MBL.php


  For those of you who don’t know Peter Uhnemann: he is a fake
 person invented by the German satirical magazine Titanic.
 They created an FB account for him to make fun of social
 networks (he soon befriended on FB with various German
 politicians).  For those of you who don’t know Daniel Duesentrieb: this is
 the German name of the Walt Disney comic figure Gyro Gearloose.  For those of you who don’t know the OMICS journals: these
 are junk journals spamming around invitations to join their
 editorial boards.

  Eestikeelsetes tõlgetes on Gyro Gearloose’i nimi Leidur Leo.

 83. Oakrock 17. veebruar 2012 kell 19:48

  @dig:

  Teie poolt viidatud kunstnikul oli annet, kuid õpingud jäid kahjuks olemata. Adolf Hitler Paintings Those Rejected by Viennese academy of Fine Arts http://www.coolpicturegallery......f-art.html

  The person who painted these pictures wanted to attend the Viennese academy of Fine Arts and become famous as an artist. If he had been accepted by the academy, world history would have been much different.

  Ta oleks võinud tõeliselt suureks kunstnikuks saada, õnnetuseks sattus ta uhhuutajate mõju alla.

  Mis on nendel tema maalidel viga?
  http://static.themetapicture.c.....gs-old.jpg
  http://www.world-war-2-diaries.....eline.html

  Tartlase südant peaks eriti liigutama järgnev joonistus. Kas tunnete ära?
  http://www.stormfront.org/forum/t816952/

 84. dig 17. veebruar 2012 kell 20:24

  K_V ütles:

  Üldisemalt öeldes see, et praeguse seisuga on internet kohati nagu geto.

  1. Missugused faktid seda kinnitavad?
  2. Kuidas võimalik Interneti kohatiline getostumine ACTA põhjuseks olla võiks?

  K_V ütles:

  Riigivõim kontrollib olukorda vaid formaalselt ja pisteliselt, seetõttu valitsevad seal kogukondlikud tavad ja omandisuhted.

  Kas Sa kujutad ette riigivõimu numbreid mitteformaalselt ja täielikult kontrollimas?

 85. Carl 17. veebruar 2012 kell 21:41

  Oakrock ütles:

  Mis on nendel tema maalidel viga?

  Mina ütleks, et need on veidi igavad ja maitsetud. Sellised tüüpilised miljöömaalid, mille teema ja stiil oli ennast tolleks ajaks juba ammendanud. Võrdluseks sobib dixie jazz. Põhimõtteliselt on tegu kuulatava asjaga, aga kuna seda on nii tohutult palju tehtud on selle jätkuvat tootmist raske pidada eriliseks loominguks või kunstiks. Ehk siis see läheb kitši alla.

 86. Oakrock 17. veebruar 2012 kell 22:29

  @Carl:

  Mina ütleks, et need on veidi igavad ja maitsetud. Sellised tüüpilised miljöömaalid, mille teema ja stiil oli ennast tolleks ajaks juba ammendanud.

  So, aga joonistada oskas ta kenasti, kui sinna oleks lisandunud õpingud kunstikoolis, oleks võibolla sündinud tõeline kunst. Ta oleks leidnud oma stiili, kuulsaks ja rikkaks saanud ning hoidnud ehk eemale igasugustest jaburatest õpetustest.

  Talle sisendati ju, et ta on Messias. Ja see loll uskus!

  http://www.skepdic.com/nostrada.html
  Skeptics cast doubt upon the interpretation of Nostradamus’s quatrains (Randi 1993). Here is how James Randi and Cheetham read one of the more famous quatrains, allegedly predicting the rise of Adolph Hitler to power in Germany:

  Bêtes farouches de faim fleuves tranner;
  Plus part du champ encore Hister sera,
  En caige de fer le grand sera treisner,
  Quand rien enfant de Germain observa. (II.24)

  Cheetham’s version:
  Beasts wild with hunger will cross the rivers,
  The greater part of the battle will be against Hitler.
  He will cause great men to be dragged in a cage of iron,
  When the son of Germany obeys no law.

  Randi’s version: See on õige, kuna Hister oli ajalooliselt Doonau nimetus!!!
  Beasts mad with hunger will swim across rivers,
  Most of the army will be against the Lower Danube.
  The great one shall be dragged in an iron cage
  When the child brother will observe nothing.

 87. dig 18. veebruar 2012 kell 1:48

  New York Times räägib alkoholi tervistavast toimest.

  Fruit flies may seem as if they lead an uneventful life. They look for old fruit to lay their eggs. The maggots then hatch and graze on the yeast and bacteria that make the fruit rot.

  In reality, however, these flies have to do battle with horrifying enemies. Tiny wasps seek out the maggots and lay eggs inside them. The wasps develop inside the still living flies, feeding on their tissues. When the wasps reach adult size, they crawl out of the dying bodies of their hosts.

  Dr. Schlenke allowed the wasps to attack two kinds of fly larvae: one kind reared on alcohol-free food, and another that ate food spiked with 6 percent alcohol. In the presence of alcohol, the wasps laid 60 percent fewer eggs, possibly because of the fumes wafting from the food. “Presumably the wasps felt really ill,” Dr. Schlenke said.

  It turned out that alcohol was even worse for their eggs. Wasps growing in flies that ate alcohol-free food always grew normally. But inside boozing flies, 65 percent of the wasps died.

  Dr. Schlenke discovered they suffered a hideous death: Each wasp’s internal organs had shot out of its anus. “All their guts are outside the wasps,” he said. “I don’t know how to explain that.”

  Schlenke edasistest uurimustest peab lugeja iseseisvalt lugema.

 88. K_V 18. veebruar 2012 kell 8:45

  dig ütles:

  2. Kuidas võimalik Interneti kohatiline getostumine ACTA põhjuseks olla võiks?

  Kui internet (ja moodsad andmekandjad üldse) on teinud raskeks või võimatuks intellektuaalse omandi üle kontrolli säilitamise, siis on see turumajanduses probleem küll. Katsu saada tulu, kui turul korra nähtud kaup saab seeläbi kõikide soovijate omandiks. Iseenesest see ei juhtu, ikka nende läbi, kes “luuda ukse ees” märkamagi ei tee, lähtuvad oma kogukonna omandi-arusaamadest.

  Kas Sa kujutad ette riigivõimu numbreid mitteformaalselt ja täielikult kontrollimas?

  Ma kujutan ette, et juba praegu suhtutakse mitteformaalsesse ja täielikku kontrolli internetis mingi osa inimeste poolt vaimustusega.
  “Anonüümsed häkkerid” võivad olla ka ettenägelikud ja koguda andmeid kõigi kohta, kellest kunagi keegi otsustaja saada võiks. Õlg-õla kõrval meediapildi-häkkeritega võivad seda tööd rabada nii maffia kui nende eriteenistuste töötajad, kellel seadustest tõket ees ei ole.
  Väga üllatav, kui keegi praegusest internetist sõnavabadust ja privaatsust otsima läheb.

 89. Mart K. 18. veebruar 2012 kell 9:41

  Kui /—/ moodsad andmekandjad /—/ on teinud raskeks või võimatuks intellektuaalse omandi üle kontrolli säilitamise, siis on see turumajanduses probleem küll.

  Just! Mäletame ju kõik, kuidas raadio laskis põhja ooperiäri, kino teatriäri, televisioon kino, heli- ja videolindid muusika- ja filmitööstuse ning paljundusmasinad raamatuäri. Oo, ja külmkapid jää-äri.

 90. ... 18. veebruar 2012 kell 11:14

  Väga üllatav, kui keegi praegusest internetist sõnavabadust ja privaatsust otsima läheb.

  Ole mureta, neid inimesi kes ennast varjavate isikute nn fakte usuvad, mis jätavad mulje sõnavabadusest ja privaatsusest, leidub küllaga. Võiba ka vastupidi, et usk www saünavabadusest ja privaatsusest loob mulje, et kogu saastinfo ongi nn faktid.

 91. dig 18. veebruar 2012 kell 12:59

  K_V ütles:

  Katsu saada tulu, kui turul korra nähtud kaup saab seeläbi kõikide soovijate omandiks.

  Niisiis, Sa postuleerid, et Internet on getostunud ja järeldad sellest, et Hollywoodi tulunumbrid peaksid olema nigelad ja näitama hääbumise märke. Aga kuidas ühitad Sa seda seisukohta faktiga, et Hollywoodi tulunumbrid tegelikult hoopis kasvavad?

 92. dig 18. veebruar 2012 kell 13:42

  Wired räägib uudsest lahendusest kanade kaitsmiseks eksistentsiaalse piina eest — kanu tuleb lihtsalt kasvatada ilma peade ja jalgadeta.

  But Ford goes a step further and proposes a “Headless Chicken Solution.” This would involve removing the cerebral cortex of the chicken to inhibit its sensory perceptions so that it could be produced in more densely packed conditions without the associated distress. The brain stem for the chicken would be kept intact so that the homeostatic functions continue to operate, allowing it to grow.

  Ford proposes this solution for two reasons: To meet the rising demand for meat, particularly poultry, and to improve the welfare of the chickens by desensitizing them to the unpleasant reality of their existence.

  After this “desensitization,” the chickens could then be stacked into huge urban farms with around 1,000 chickens hooked up to large vertical frames — a little like the network of pods the humans are connected to in The Matrix. The feet of the chickens would also be removed in order to pack more in. There could be dozens of these frames in the vertical farming system, which Ford refers to as the Centre for Unconscious Farming. Food, water and air would be delivered via a network of tubes and excrement would be removed in the same way. This technique could achieve a density of around 11.7 chickens per cubic meter instead of the current 3.2 chickens achieved in broiler houses.

 93. dig 18. veebruar 2012 kell 13:47

  TechDirt kirjutab, kuidas aru saada, et piraatlus pole reaalne probleem.

  There are three really key points packed in there. First, that the media industries just aren’t struggling, despite their cries of woe. Secondly, what causes real financial harm to the film and music worlds are bad products that lose huge amounts of money and disappoint audiences. And finally – and most importantly – if piracy really were so life-threatening to the copyright industries, and if their bottom lines really were in danger, then they would have tried something other than begging lawmakers to protect them. The fact that they haven’t, as Tassi emphasizes, means that there is no real pressure on them to do so: people still buy lots of stuff, piracy isn’t really a problem, things are working.

  Loomulikult viitab autor allikatele.

 94. Oakrock 18. veebruar 2012 kell 13:47

  @:

  Võiba ka vastupidi, et usk www saünavabadusest ja privaatsusest loob mulje, et kogu saastinfo ongi nn faktid.

  Mitte ainult usk. Kas Teil on meelest läinud hr. Aaviksoo skandaal – riigil on õigus valetada, kui valitsejad tahavad. ACTAga pannakse teisitimõtlejate suu kinni ja siis valetama. NSVL ajal oli vähemalt Soome TV, kus sai värsket õhku hingamas käia, nüüd pole sedagi. Naiivikutele võib õnne soovida, varsti jõuame kohale sotsialistlikule õnnemaale, kus tuleb mõelda ainult lubatud raamides.

  Täieline totalitarism.

 95. dig 18. veebruar 2012 kell 14:07

  Mother Board kirjutab, kuidas uimastisõda virgutavaid ravimeid vajavatele patsientidele pahasti mõjub.

  Last May, Stephanie Lee couldn’t find a pharmacy in Atlanta that stocked Adderall, the prescription drug cocktail of amphetamine salts that helps her treat her attention deficit hyperactivity disorder, or ADHD. She called her local pharmacy. All amphetamine salts, as well as generic, extended release Adderall XR were nowhere to be found, thanks to a limit set on the amount of amphetamines produced every year by the federal government.

  For many people with ADHD, Adderall is what best manages their symptoms. At the same time, a drug that reduces appetite, increases wakefulness, induces feelings of euphoria (side effects, or, rather, effects of Adderall)—all through flooding your brain’s reward system—has vast potential for abuse. Amphetamine salts, used in Adderall, are classified by the U.S. Government as a Class II Narcotic, the same as cocaine and Oxycontin.

  To prevent hoarding of materials and their potential for theft and illicit use, the Drug Enforcement Agency sets quotas for the chemical precursors to drugs like Adderall. The DEA projects the need for amphetamine salts, then produces and distributes the materials to pharmaceutical companies so that they can produce their drugs. But with the number of prescriptions for Adderall jumping 13 percent in the past year, pharmaceutical companies claim that the quotas are no longer sufficient for supplying Americans with their Adderall.

 96. K_V 18. veebruar 2012 kell 14:19

  dig ütles:

  Hollywoodi tulunumbrid tegelikult hoopis kasvavad

  Kas see on hea või halb?
  Kui tänase seisuga võimsamad intellektuaalset omandit loovad ettevõtted veel suudavad turult raha kätte saada, siis väiksemad tegijad kas loobuvad tasu küsimisest, või kasutavad vahendajatena “rahvusvahelisi imperialiste”.
  Mida siis teha?
  Võib valida kogu intellektuaalse omandi kuulutamise vabavaraks.
  Võib leiutada võimalusi, kuidas intellektuaalne omand oleks kaitstav nii, et võimalikult iga soovija seda suudaks.
  Võib muidugi lasta asjadel minna nagu jumal juhatab.
  Kui arukaid valikuid teha suudetakse, sellest sõltub ka tulemus.
  Kartus, et “keegi otsustab asja meie eest ära”, on muidugi loomulik, kui ise teemas kaasa rääkida ei osata.

 97. dig 18. veebruar 2012 kell 15:29

  K_V ütles:

  Kas see on hea või halb?

  Väga huvitav küsimus, aga ei puutu mereröövlipoliitika kontekstis kuigivõrd asjasse.

  Kui tänase seisuga võimsamad intellektuaalset omandit loovad ettevõtted veel suudavad turult raha kätte saada, siis väiksemad tegijad kas loobuvad tasu küsimisest, või kasutavad vahendajatena “rahvusvahelisi imperialiste”.

  Kuule, ma näitasin Sulle just fakti, mis on Sinu eelmise teooriaga karjuvas vastuolus. Sa võiksid teooriat parandada, et faktid seda enam ei kõigutaks. Uute epitsüklite lisamine mainitud vastuolu vastu ei aita.

 98. dig 18. veebruar 2012 kell 21:31

  PhysOrg räägib, kuidas Jaapanis tsunamiohvritele terapeutilisi robothülgepoegi jagatakse.

  High-tech fluffy seals that respond to human touch are the latest weapon in the battle against depression for survivors of Japan’s tsunami disaster.

  “Paro” is being offered to people made homeless by the disaster and is offering a much-needed bit of affection with his burbling noises and the appreciative flapping of fins when he comes into contact with people.

  The seal, which is equipped with tactile and audio sensors, has already been used in hospitals and nursing homes as a therapeutic aid for older people suffering from depression or dementia.

  Saadaval on ka pilt Parost elektrit luttimas.

 99. Oakrock 18. veebruar 2012 kell 22:54

  Õhtuleht on poliitikutele sõja kuulutanud (see juba nigust „Tähtede sõda“, milline saab olema järgmine seeria – hi, hi, hi ….):

  Eesti poliitikute räigemad ütlemised läbi aegade: “Isamaaline siga, värdjas, lurjus!”; “T**a, r***k, sellist ila pean kuulama!”; “Värdjad!” http://ohtuleht.ee/465158

 100. K_V 19. veebruar 2012 kell 7:36

  dig ütles:

  ma näitasin Sulle just fakti, mis on Sinu eelmise teooriaga karjuvas vastuolus.

  Ma peaksin sellest, et Hollywood veel suudab turult raha kätte saada, järeldama, et intellektuaalset omandit puudutavad lepped ei vaja muutusi?
  Või seda, et intellektuaalse omandi suuromanikud ja väikeomanikud ei ole erinevas olukorras omandiõiguste kasutamisel?

 101. salvey 19. veebruar 2012 kell 9:49

  Ka Kaarel Tarand on Sirbis ACTA teemal mõtteid avaldanud: Suguharu vanemad mehed

  Teadlane saab ühiskonnalt tööpakkumise kui meisterõpetaja, kunstnikku selles rollis ei nähta ja nii pole ka tööd ega tasu. Kunstnikust on saanud ettevõtja, eraülesandega looja, samal ajal kui teadlasel on avalik ülesanne. Eelöeldu pole etteheide teaduskorraldusele, vastupidi, see peaks julgustama ka kunstiloojaid samal viisil nägema ning neile teadlaste omadega sarnaseid toimetulekuskeeme ehitama.

 102. dig 19. veebruar 2012 kell 11:38

  Wired kirjutab armastustunde mõõtmisest.

  To develop his latest “competition,” Hoff enlisted the help of researchers at the Stanford Center for Cognitive and Neurobiological Imaging. Research director Bob Dougherty assisted with development of the love test, while Melina Uncapher served as the film’s scientific director.

  It turns out — based on the levels of activity in the dopamine, serotonin and ocytocin/vasopressin pathways — it is possible for one person to exhibit that they can love someone more deeply than another person can.

 103. dig 19. veebruar 2012 kell 11:40

  K_V ütles:

  Ma peaksin sellest, et Hollywood veel suudab turult raha kätte saada, järeldama, et intellektuaalset omandit puudutavad lepped ei vaja muutusi?

  Sa peaksid järeldama sellest, et Su teooria nõuab Hollywoodi kahjumlikkust kas praegu või lähitulevikus ja sellest, et Hollywood ei ole kahjumlik ei praegu ega lähitulevikus, et teooria on vale ja vajab parandamist. Aga ma juba ütlesin seda, kas Sa ei näinud?

 104. dig 19. veebruar 2012 kell 13:00

  Käibel on hulka populaarseid peedistamisnarratiive, mis räägivad, et kristlikke kirikuid islamimaades ei ole. Kuwait Times edastab narratiiviga konflikteeruvaid fakte.

  KUWAIT: Curtailing Christians’ religious freedom by removing churches violates the country’s laws, and is an affront to the tolerant image of Islam and Kuwaiti society, said Jamaal Al-Shehab , Minister of Justice, Awqaf and Islamic Affairs. This was his first public comment to reports about a lawmaker’s plans to submit a draft law banning the construction of new churches.

  Reassuring that the Constitution promotes freedom of religious belief and practice, Al-Shehab recognized MPs’ right to use constitutional tools, adding that religious scholars should be consulted to limit the number of churches operating here. Al-Shehab described the demolition of all churches in Kuwait as illegal, unconstitutional and in violation of Islamic regulations.

  Arutamist leiab ka usuorganisatsioonidele seadusesse erandite tegemise ja psühhoaktiivsete substantside küsimus.

  “We respect freedom of religious practice for followers of other faiths, yet it’s illogical to agree with every demand that falls in line with their beliefs,” the Islamist lawmaker said. “Should we legalize alcohol for example just because its consumption is allowed in other religions?”he asked.

  Teadupärast kasutatakse alkoholi mõnedes kristlikes rituaalides.

 105. dig 19. veebruar 2012 kell 13:41

  Pravda teadusveerg räägib batsilloloogiauudistest.

  In mountain permafrost in Mamontovaya, Yakutia (Siberia), Russian researchers discovered a previously unknown species of bacteria. Mice injected in the body with a solution containing these organisms, were healthier and lived longer than their counterparts. Have the scientists discovered the secrets of immortality?

  The strange bacillus found in mammoth Mountain in the Siberian Republic of Yakutia is three million years old and appears to have special mechanisms which allow it to stay alive in the most inhospitable temperatures and conditions. It successfully shares at temperatures of five degrees Celsius above zero.

  Mitu jamalikku nüanssi tähelepanelikule lugejale silma torkab?

 106. K_V 19. veebruar 2012 kell 15:59

  dig ütles:

  Sa peaksid järeldama sellest, et Su teooria nõuab Hollywoodi kahjumlikkust kas praegu või lähitulevikus ja sellest, et Hollywood ei ole kahjumlik ei praegu ega lähitulevikus, et teooria on vale ja vajab parandamist.

  Nn “minu teooria” ütleb, et Hollywoodi kasumlikkus võiks siis langeda või lakata, kui väiksematel tegijatel intellektuaalse omandi kaitse erilist pingutust ja väljaminekuid ei nõua.
  Kui loominguga on reaalselt võimalik teenida, siis on võimalik sellele ka professionaalselt pühenduda, konkurentsist pidi aga kasu tõusma.

 107. dig 19. veebruar 2012 kell 16:24

  K_V ütles:

  Nn “minu teooria” ütleb, et Hollywoodi kasumlikkus võiks siis langeda või lakata, kui väiksematel tegijatel intellektuaalse omandi kaitse erilist pingutust ja väljaminekuid ei nõua.

  Mina lähtun sellest, mida Sa postituses #88 kirja panid. Kus need ülejäänud klauslid on?

  Muide, Hollywoodi ja “väiksemate tegijate” vahele dihhotoomia tõmbamine on eksitav. “Hollywoodi kasuminumbrid” on agregaatfunktsioon, mis hõlmab nii suuri kui väikesi stuudioid.

  K_V ütles:

  Kui loominguga on reaalselt võimalik teenida, …

  Kui Sa tahad öelda, et praegu see võimalik ei ole, pead selle väite toetuseks väegadi kõvad andmed tooma.

 108. ... 19. veebruar 2012 kell 16:32

  Oakrock ütles:

  ACTAga pannakse teisitimõtlejate suu kinni ja siis valetama. NSVL ajal oli vähemalt Soome TV, kus sai värsket õhku hingamas käia, nüüd pole sedagi. Naiivikutele võib õnne soovida, varsti jõuame kohale sotsialistlikule õnnemaale, kus tuleb mõelda ainult lubatud raamides.

  Teie jutt meenutab seda nõiakaevu kaitsmist, kus üheks tungivaks argumendiks olid igasugused energijaväljade kadumised ja kosmiliste olendite pahameel jne. Mitte see, et kaevust võib vesi ära kaduda.

  Teisimõtlejad (umbluu ajajad, kräkkerid, võrgupiraadid, nõiad, maagid jne) on siis mingid pühad lehmad või? Kui piiratakse nende võimalusi inimestele valetada ja neile kahju teha (nn vtervist kahjustavad dieedid, muusika ja raamatute illegaalne jagamine, sõimamine ja ähvardamine jne). Öelge minule konkreetselt, et mis selles halba on? Ainuke häda on selles, et erafirmadele pannakse kohustused peale, is tähendab kulutusi ja eraisikule suuremaid arveid.

  Mind on konkreetselt ähvardatud ühes keskkonnas ära tappa ja lisaks veel minu lapsed maha lasta ning naine vägistada. Politsei oli jõuetu, kuna niidid jooksid vene serveritesse.
  Sõbra koostatud raamat (6 aastat tiimitööd ja uuringuid lihtsalt rappa jooksnud, et saada mingigi vaevatasu) on netist torrentina vabalt kättesaadav.
  Lihtsalt seepärast pooldan, et võiks mingidki piirangu peal olla.

 109. dig 19. veebruar 2012 kell 16:33

  Postimees edastab uudiseid pandalaenude maailmast.

  Hiinast kümneks aastaks laenuks saadud hiidpandad Huan Huan ja Yuan Zi astusid esimest korda Prantsusmaa avalikkuse ette.

  Beauvali loomaaja haridusdirektor Delphine Delord rääkis Reutersile, et tegemist on parima päevaga nende loomaaia ajaloos. «Me tõime pandad avalikkuse ette täna ja on suurepärane, et nii paljud inimesed ootasid neid ja on õnnelikud neid nähes.»

  Üks külastaja rääkis Reutersile, et loomakesed on lausa jumalikud, nad on nagu kaks kohevat mänguasja. Nad on armastusväärsed, tahaks neid katsuda, lisas ta.

  Mäletatavasti järgib Hiina valitsus kapitalistlikku põhimõtet, et kõik hiidpandad kuuluvad Hiinale ja välismaistele loomaaedadele antakse neid ainult tähtajaliselt laenuks.

 110. dig 19. veebruar 2012 kell 16:36

  ütles:

  Teisimõtlejad (umbluu ajajad, kräkkerid, võrgupiraadid, nõiad, maagid jne) on siis mingid pühad lehmad või?

  Miks Sa niivõrd erinevate omadustega olevused ühteainsasse teisitimõtlejate patta paned?

 111. K_V 19. veebruar 2012 kell 16:45

  dig ütles:

  Kui Sa tahad öelda, et praegu see võimalik ei ole, pead selle väite toetuseks väegadi kõvad andmed tooma.

  Mis ma siin ikka üksinda jauran.
  Vahest tekib kuskil miski asjalikulaadsem arutelu, mismoodi intellektuaalse omandiga seotud küsimused ilusa vastuse leiaksid [linki?].
  Ja kuidas see ilu siis kogu maailmale ühteviisi ihaldusväärseks teha.

 112. dig 19. veebruar 2012 kell 17:20

  K_V ütles:

  Mis ma siin ikka üksinda jauran.

  Kui Sa leiad, et Sa oma varasemat teooriat faktide palge ees kaitsta ei suuda, võiksid selle lahtise tekstiga välja öelda.

 113. salvey 19. veebruar 2012 kell 17:21

  K_V ütles:

  Vahest tekib kuskil miski asjalikulaadsem arutelu, mismoodi intellektuaalse omandiga seotud küsimused ilusa vastuse leiaksid [linki?].

  Praxise mõttehommik; internernetivabaduse teesid+kommentaarid
  edu sulle kõigi kommentaaride läbi lugemisel.
  Ja
  MTÜ Eesti Interneti Kogukond ,siin on Kogukonna Skype`jututoa link ka.

 114. K_V 19. veebruar 2012 kell 18:02

  dig ütles:

  Kui Sa leiad, et Sa oma varasemat teooriat faktide palge ees kaitsta ei suuda, võiksid selle lahtise tekstiga välja öelda.

  Veelgi enam.
  Ma ei suuda isegi mõista, mida siin teooriaks nimetada annab.

 115. salvey 19. veebruar 2012 kell 18:11

  Vastus K_V kommentaarile 111 jäi koos linkidega filtrisse toppama, proovin uuesti postitada: Praxise mõttehommik; internernetivabaduse teesid+kommentaarid ,
  edu sulle kõigi kommentaaride läbi lugemisel.
  Ja
  MTÜ Eesti Interneti Kogukond ,siin on Kogukonna Skype`jututoa link ka.

 116. salvey 19. veebruar 2012 kell 18:15

  P.S. Panan K_V-le ACTA teksti ka üles, et võimalik diskuteerimine paremini edeneks.

 117. dig 19. veebruar 2012 kell 18:15

  Wired kirjutab kurjadest Pariisi terroristidest, kes murdsid Panthéon’i sisse ja parandasid selle kella ära.

  They met at a small café near the Eiffel Tower to review their plans, before heading out into the dark. Lifting a grate from the street, they descended a ladder to a tunnel, an unlit concrete passageway carrying a cable off into the void. They followed the cable to its source: the basement of the Ministry of Telecommunications. Horizontal bars blocked their way, but the skinny teens managed to wedge themselves through and climb to the building’s ground floor. There they found three keyrings in the security office and a logbook indicating that the guards were on their rounds.

  UX’s most sensational caper (or, at least, revealed so far) happened in 2006. A dedicated cadre spent months infiltrating the Panthéon, the grand structure in Paris that houses the remains of France’s most cherished citizens. Eight restorers built their own secret workshop in a storeroom, which they wired for electricity and internet access and outfitted with armchairs, tools, a fridge and a hot plate. During the course of a year, they painstakingly restored the Panthéon’s 19th-century clock. The neighbourhood must have been shocked to hear the clock sound for the first time in decades: on the hour, the half-hour, the quarter-hour.

  Pahalased on ka kunstiaarete kallal käinud.

  UX has made a study of museum security, in keeping with its concern for Paris’s vulnerable treasures — a concern not always shared by the city’s major cultural institutions. Once, after a UX member discovered security lapses in a major museum, she wrote a memo detailing them — leaving it on the security director’s desk in the middle of the night. Rather than fix the problems, the director went to the police, demanding they press charges against the perpetrators. (The police declined, though they did warn UX to slow down.) Kunstmann says he is sure that nothing has changed at the Museum of Modern Art since the break-in and security remains just as shoddy as ever.

 118. ... 19. veebruar 2012 kell 18:42

  @dig:

  Sest nad “kõik” peavad ennast nn teisitimõtlejateks.

 119. Oakrock 19. veebruar 2012 kell 19:31

  @:

  Teie jutt meenutab seda nõiakaevu kaitsmist, kus üheks tungivaks argumendiks olid igasugused energijaväljade kadumised ja kosmiliste olendite pahameel jne. Mitte see, et kaevust võib vesi ära kaduda.

  Ma pidasin Teid targemaks! Olen kaevanduse rajamise vastu väga ratsionaalsel põhjusel – veepuudus! Vesi hakkab üsna varsti hinda minema, meil oleks võimalik tulevikus tunduvalt rohkem raha teenida.

  Teisimõtlejad (umbluu ajajad, kräkkerid, võrgupiraadid, nõiad, maagid jne) on siis mingid pühad lehmad või? Kui piiratakse nende võimalusi inimestele valetada ja neile kahju teha (nn vtervist kahjustavad dieedid, muusika ja raamatute illegaalne jagamine, sõimamine ja ähvardamine jne).

  Jabur jutt! New Age kuulub nende Uue Maailma ehitajate hulka, seega nende jura ei kao kusagile. Karta on, et see muutub ametlikuks, üldiselt järgitavaks „tervislikuks eluviisiks“.

  muusika ja raamatute illegaalne jagamine Sõbra koostatud raamat (6 aastat tiimitööd ja uuringuid lihtsalt rappa jooksnud, et saada mingigi vaevatasu) on netist torrentina vabalt kättesaadav.

  Sorry, aga läbi interneti on võimalik müüa nii muusikat kui raamatuid. Miks Teie pole oma raamatuga seda teinud? Milleks on vaja vahendajaid? Rahunege, peale internetile suukorvi panemist ei ole enam võimalik uurida kuumi teemasid, ega selliseid raamatuid kirjutada.

  Öelge minule konkreetselt, et mis selles halba on?

  ACTA läbirääkimisdokumentides toodud seisukohtadest lähtuvalt kaob selline internet, nagu meie seda teame ja vaba meedia, mis edastas näiteks Liibüa sõja ämbrisseastumist – kõrbepoegade tagahoovis peetud tankikolonni pommitamist või lahingulennuki allatulistamist NATO poolt. See on halb. Netis on ka kuupäev välja pakutud, millal suur sõda pihta hakkab. Poliitikauudised ei jookse kunagi mööda külgi alla.

  Lihtsalt seepärast pooldan, et võiks mingidki piirangu peal olla.

  Piirangud on olemas Autoriõiguse seaduses.

 120. dig 19. veebruar 2012 kell 19:34

  dig ütles:

  Scientific American räägib Heartland Institute’i vandenõust kokku panna koolidele mõeldud kliimaei’amise õppekava. Nagu viimasel ajal kombeks, on asjasse segatud keegi anonüümne aktivist, kes dokumente lekitas.

  The Atlantic teatab, et tundmatu võrgukommentaatori andmeil on see, milles Heartland Institute’i tumedad teod kirjas seisavad, võltsitud.

  Heartland’s offices are in the Midwest. And Heartland’s story about the provenance of the documents–a story that is being cited as proof of authenticity by climate bloggers–is that they were emailed by a support staffer who was tricked into sending the documents to an unverified email address by someone impersonating a board member. So I don’t see how they could have obtained a hard copy, but not the original electronic file.

  No, if it is indeed true that the document was scanned on the west coast, then I think we can say with a very high degree of confidence that it is a fake–especially when you put this together with all the other anomalies that I pointed out yesterday, notably the update I posted about the Koch contributions:

  Ka südamaalased ise on välja lasknud pressiteate.

  The individuals who have commented so far on these documents did not wait for Heartland to confirm or deny the authenticity of the documents. We believe their actions constitute civil and possibly criminal offenses for which we plan to pursue charges and collect payment for damages, including damages to our reputation. We ask them in particular to immediately remove these documents and all statements about them from the blogs, Web sites, and publications, and to publish retractions.

  Kas pressiteade on võltsitud, ei ole kahjuks teada.

 121. Oakrock 19. veebruar 2012 kell 19:42

  @K_V:

  On olemas selline organisatsioon, nagu Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsioon (WIPO). Tuleb välja, et nad on isegi mõelnud tulevikule ….

  Blue Sky Conference: Future Directions in Copyright Law http://www.wipo.int/about-wipo.....nf_11.html

  The Future of Copyright (Sydney, February 25, 2011)
  Francis Gurry, Director General, World Intellectual Property Organization

  History shows that it is an impossible task to reverse technological advantage and the change that it produces. Rather than resist it, we need to accept the inevitability of technological change and to seek an intelligent engagement with it. There is, in any case, no other choice – either the copyright system adapts to the natural advantage that has evolved or it will perish.

 122. dig 19. veebruar 2012 kell 19:46

  dig vahendas Prantsusmaa võimude suhtumist ohtlikesse terroristidesse, kes öise päeva ajal muuseumi sisse murravad ja näitavad üles jultumust looming tervenisti varastamata jätta:

  Kunstmann says he is sure that nothing has changed at the Museum of Modern Art since the break-in and security remains just as shoddy as ever.

  Teisel pool La Manche’i võetakse terroriste ja mitte-vargusi märksa tõsisemalt, teatab Telegraph.

  Landline and mobile phone companies and broadband providers will be ordered to store the data for a year and make it available to the security services under the scheme.

  The databases would not record the contents of calls, texts or emails but the numbers or email addresses of who they are sent and received by.

  For the first time, the security services will have widespread access to information about who has been communicating with each other on social networking sites such as Facebook.

 123. dig 19. veebruar 2012 kell 19:54

  Orac kirjutab, kuidas meditsiivi alternatiivid ja “Saladus” üksteise moodi on.

  It’s also not for nothing that I have recently started comparing CAM to The Secret, with its “law of attraction.” The Secret, as you might recall, is a New Age belief system popularized by Oprah Winfrey that claims that a person attracts to himself what he really wants. In other words, your thoughts “become things.” If you believe the woo-meisters, basically thinking something makes it so. As I’ve pointed out before, this sort of wishful thinking is infantile but it meshes scarily well with a lot of what various alternative medical systems preach, systems such as German New Medicine, Biologie Totale, and various other forms of quackery emphasizing “mind-body” medicine. This sort of thought, I point out, is not without parallels in mainstream society. For example, prosperity theology has a lot in common with The Secret, except that you don’t get good things by thinking about them and wishing really hard for them. Rather, you get good things by thinking about them and praying real hard for them. One could look at God as being the intermediary or tool in prosperity theology who provides good things to those who believe whereas in The Secret it’s the universe that somehow magically manifests our thoughts and “attracts” to us what we want. That is, after all, why the New Agers call it the “law of attraction.”

  A lot of people thought I was exaggerating when I likened the cult of placebo that CAM is developing into to The Secret. I even admit that there were times when I wondered if I had stretched a good analogy a bit too far. Then I saw this post by Sherry Gaba entitled The Law of Attraction and the Placebo Effect. It is, appropriately enough, on Deepak Chopra’s group blog IntentBlog. There it is, in black and what, exactly what I’ve been saying all along, only from the credulous side. I’ll show you what I mean. First, she describes the placebo effect in woo terms:

 124. dig 19. veebruar 2012 kell 20:20

  Mart K. ütles:

  Oo, ja külmkapid jää-äri.

  Õnneks muretsevad aamlased säherduse tähtsa tööstusharu jätkumise eest. Tõsi küll, mitte kõik — mõned ketserlikud aamlaste hõimud lasksid oma jää-äri põhja petroolikülmkappidele läbi sõrmede vaatamise teel.

 125. K_V 19. veebruar 2012 kell 20:23

  Oakrock:

  History shows that it is an impossible task to reverse technological advantage and the change that it produces.

  Kunagi murti muistsel idamaal päid, kuidas reaalselt tagada nõutud moraalireeglite järgimine.
  Töötavaks lahenduseks osutus naisele koti pähe tõmbamine, mida praktiseeritakse tänapäevani.
  Aeg on edasi läinud ja loodetavasti on kellegi IT-geeniuse võimuses öelda, kuidas oleks õige eraomandit kaitsta areneva infoühiskonna oludes. Kes teab, ehk kuuleme kunagi sellisest ideest.
  Võitlus misiganes õiguste eest töötavaid lahendusi ei asenda.

 126. salvey 19. veebruar 2012 kell 20:24

  Persona in fieri pajatab pika loo, kus on juttu nii MV-st, skeptik.ee-st, dr Viljasoost, pakutakse välja võimalik Jumalas pettumise põhjus ja kirjeldatakse ka lähemalt võitlevaid ateiste

  Näiteks on nad Jumalas pettunud, kui see pole neile lapsepõlves andnud kümmet senti puudu olevat jäätiseraha. Negativistlikud pseudoreligioonid võivad kergesti põhjustada aegumatut viha ümbritseva maailma vastu. Meenub lapsepõlves nähtud propagandistlik brošüür “teadusliku ateismi” aktivistide kohta, kust on mällu talletunud ühine karakteerne tunnusjoon – pisikesed tigedad silmad kurjas näos.

  Kas igavese tõe valem on olemas ja kas ta on ka tõene? (No praegu kehtivad füüsikaseadused vististi tõesti kauges tulevikus päris samamoodi enam ei kehti, sest maailmaruum muutub, aga põhimõtteliselt 2+2 peaks ikka 4 olema ja ringi pindala peaks sama moodi arvutada saama jne?)
  Kas ja millal saabub Nibiru? Sotsiaalne tellimus on igatahes olemas, leiab autor.

  Ka nüüd tundub inimestel sageli olevat raske elada mitmuslikus maailmas ning otsitakse, nagu keskaegsed alkeemikud, igavese tõe valemit, kuid kas me saame kindlad olla, et igavese tõe valem on kindlasti olemas ja kas see üldse tõde on? Midagi sarnast on Nibiru võimaliku tulemisega. Kas Nibiru tuleb, kes tuleb ja millal ta tuleb? Siin polegi võimalik ühest vastust anda, kuid me peame tunnistama vastava sotsiaalse tellimuse olemasolu, sest kaasaegne maailm vajab ümbersündi, et vabaneda suletud ummikteest.

 127. dig 19. veebruar 2012 kell 20:34

  K_V ütles:

  Aeg on edasi läinud ja loodetavasti on kellegi IT-geeniuse võimuses öelda, kuidas oleks õige eraomandit kaitsta areneva infoühiskonna oludes.

  Hakatuseks on abi skeptilisest suhtumisest levinud müüti, et kopirait on asjaõigusliku omandiõiguse tüüpi fenomen.

 128. Oakrock 19. veebruar 2012 kell 22:42

  @K_V:

  Kunagi murti muistsel idamaal päid, kuidas reaalselt tagada nõutud moraalireeglite järgimine.

  Ai, ai, ai! Te unustasite keskaegsed kristlikud grillipeod.

  Töötavaks lahenduseks osutus naisele koti pähe tõmbamine, mida praktiseeritakse tänapäevani.

  So? Selliste püksikandjast šovinistide vastu on üks relv – seksistreik. Vaadaku ise kuidas endaga hakkama saavad.

  Aeg on edasi läinud ja loodetavasti on kellegi IT-geeniuse võimuses öelda, kuidas oleks õige eraomandit kaitsta areneva infoühiskonna oludes. Kes teab, ehk kuuleme kunagi sellisest ideest.

  Kas teadsite, et muusika salvestamine ei ole enam selline nagu 20-30 aastat tagasi. Praegu tilguvad muusikud ükshaaval salvestusstuudiosse, et oma osa sisse mängida. (uudistest kuulsin, selle edastas muusik). Pärast miksitakse kõik arvutis kokku. Plaatide tootmine on ka lihtsaks tehtud, praegu suudaksid artistid ise plaate toota, lisaks muusikat internetis müües jääks enamus teenitust artistidele ja tehnilisele personalile, mitte seda ei kasseeriks sisse vahendajad. Kas see oleks siis paha? Või vihkate Te autoreid? Te toetate ju autorite õigusi jalge alla tallavat seadust. Kõigepealt tuleks autoritelt otse küsida, kas nad on praeguse süsteemiga rahul: kommentaaridest on läbi jooksnud mõte, et autorid ei ole rahul.

  Autoriõigused peaksid olema võõrandamatud ja vahendajale peaks saama neid üle anda piiratud ajaks. Praegune autoriõiguste kestmise periood on 70 aastat (enne oli 50!).

  Enamus rahast läheb vahendajatele, autor võidab sellest totakast ACTAst kõige vähem.

 129. ... 19. veebruar 2012 kell 23:42

  Oakrock ütles:

  Piirangud on olemas Autoriõiguse seaduses.

  Need kes uluvad ja keda suukorvistama hakatakse, ei ole siiani selline seadus huvi pakkunud.

  PS! Nägu näha ei suuda te teiste tekste läbi lugeda vaid soovite kiirelt oma maailmanägemust kaitsta ja teistele peale suruda. Mina ei ole ühtegi raamatut kirjutanud ning miks te seda ähvarduse teemat ei puudutanud? Kas pooldate anonüümseid ähvardusi ja teiste mõnitamisi a`la pidasin teid targemaks jne?

 130. Oakrock 20. veebruar 2012 kell 0:43

  @:

  Need kes uluvad ja keda suukorvistama hakatakse, ei ole siiani selline seadus huvi pakkunud.

  Vale jutt! Autoriõiguse seaduse muutmise vajaduse kohta on mitmeid artikleid.

  Ekspert riigikogus: me ei vaja ACTAt, vaid autoriõiguse reformi 17.02.2012 http://arvamus.postimees.ee/74.....e-reformi/

  Isegi kui ACTA ei sunni Eesti praegusi seadusi muutma, muudab see võimatuks tulevikus praeguse 17. sajandi reaalsusele vastavate autoriõiguse jõustamisega seonduvat ajakohastada, leidis interneti autoriõiguse asjatundja Peeter P. Mõtsküla täna riigikogus Euroopa Liidu Asjade Komisjonis ACTAt arutades.

  Nii Euroopa Komisjoni kui Eesti vabariigi valitsuse esindajad on korduvalt kinnitanud, et ACTAga liitumine ei too kaasa vajadust muuta meil kehtivaid seadusi. Kuigi mõned minust kogenumad juristid on selle väite kahtluse alla seadnud, pean siinkohal vajalikuks puudutada hoopis üht ametlikes analüüsidokumentides seni kajastamata jäänud asjaolu, millele on tähelepanu juhtinud ka Euroopa Parlamendi liige Marietje Schaake.

  Tsiteerin: «ACTA lukustab iga selle allkirjastanud riigi autoriõiguse jõustamise süsteemi, piirates demokraatlike protsesside võimalust läbi viia reforme, mis on vajalikud selleks, et viia meie seadused kooskõlla infoajastu vajadustega.»

  Mina ei ole ühtegi raamatut kirjutanud.

  Miks Teid siis tappa taheti? Mingi 6 aastat tiimitööd? Aitasite sõbral materjali koguda? Venemaaga on seotud panga rahade kõrvaletoimetamine? Naljakas on ka see, et Te ei teadnud, et politsei tegutseb peale kuriteo toimepanekut.

  miks te seda ähvarduse teemat ei puudutanud?

  Ma ignoreerin ähvardusi, sest tapmisähvardused on mulle väga tuttavad, kriisisituatsioonides tuleb loota oma instinktidele, see aitab alati! Ma olen ju elus. Hi, hi, hi …

  Nägu näha ei suuda te teiste tekste läbi lugeda vaid soovite kiirelt oma maailmanägemust kaitsta ja teistele peale suruda

  Sõnavabadus ja info vaba liikumine on kõrgeimad hüved.

  Kas pooldate anonüümseid ähvardusi

  Ei! Ma ei ole Teid ka ähvardanud, või kuidas?

  teiste mõnitamisi a`la pidasin teid targemaks jne?

  Aga Teie väide oli oma olemuselt nii jabur!

 131. dig 20. veebruar 2012 kell 2:11

  ütles:

  Need kes uluvad ja keda suukorvistama hakatakse, ei ole siiani selline seadus huvi pakkunud.

  Kas siin on tegemist “selle seaduse ohvrid ongi kõik pahad inimesed, keda tuleb peedistada” narratiiviga?

 132. K_V 20. veebruar 2012 kell 7:59

  @Peeter P. Mõtsküla

  Mul ei ole infot, mis kinnitab, et Ameerikas, Jaapanis või teistes lepingu allkirjastanud riikides toimub Eesti autorite õiguste massiline rikkumine.

  Mis sellest järeldub?

  Kuna varastada saab ainult asju, intellektuaalomand aga pole asi, vaid kehatu õiguste kogum, ei ole selle varastamine juba põhimõtteliselt võimalik.

  Muudab see kuidagi meeldivamaks identiteedivarguse või infovarguse, et neid niimoodi nimetada ei tohiks?

  Tsiteerin: “ACTA lukustab iga selle allkirjastanud riigi autoriõiguse jõustamise süsteemi, piirates demokraatlike protsesside võimalust läbi viia reforme, mis on vajalikud selleks, et viia meie seadused kooskõlla infoajastu vajadustega.”

  Mage, kui spetsialist lihtsalt tsiteerib ühte millegi vastu olevat saadikut.

  Väidaks ka midagi. Internet on andnud demagoogiale kotkatiivad, kuna suur osa suurest auditooriumist ei taipa tõendamiste-tõestamiste järele küsidagi, rääkimata nende kvaliteedi hindamisest.

 133. salvey 20. veebruar 2012 kell 8:31

  Loho: dialoog võimukandjatega ACTA üle on nüüd avatud ERR

  Ma siinkohal tahaksin rõhutada, et kuigi võib olla faktiliselt tõsi, et ACTA tekst hetkel otseselt Eestit oma seadusi muutma ei kohusta – see on veel üks vaidlusküsimus -, mõjutab ACTA kindlasti meie õigusruumi. Seega ei ole võimalik kategooriliselt väita, et “Eestis midagi ei muutu.” Meil muutub olukord otseselt Euroopa Liidu õiguse kaudu ning kaudselt selle kaudu, et hilisem ACTA poolt reguleeritud küsimuste liberaliseerimine muutub märksa keerulisemaks, kui mitte praktiliselt võimatuks.

  Ühe näitena võib tuua rahvusvahelised intellektuaalomandit reguleerivad lepingud, mis kuni ACTAni olid koondatud WTO ja WIPO alla. Ehk teisisõnu, kui me soovime tulevikus rahvusvahelisel tasemel intellektuaalomandi õigust mingis aspektis liberaliseerida, siis
  hetkel piisab, kui korraldada läbirääkimised WTOs ja WIPOs, kus on ka mittekonsensuslikud otsustusprotsessid ning juba välja kujunenud head tavad.

  ACTA loob aga konsensusliku ACTA Komitee WTO ja WIPO kõrvale ning seeläbi muudab igasuguse globaalse reformi kordades keerulisemaks, kui mitte praktiliselt võimatuks. Piisab vaid ühe ACTA-riigi vastuhäälest, et reform blokeerida. Teisisõnu ACTA põlistab vana süsteemi, mis on juba praegu tõsises konfliktis tehnoloogia arenguga.

 134. Mart K. 20. veebruar 2012 kell 9:24

  K_V ütles:

  Internet on andnud demagoogiale kotkatiivad

  Ja enne seda üldine kirjaoskus ja piibli tõlkimine kohalikesse keeltesse.

  Tsiteerin üht demagoogi:

  Sidevahendite monopol võimaldab valitsevat eliiti määratleda täpsemalt kui kuulus marksistlik vormel „tootmisvahendite monopol“. Kuna inimene laiendab oma närvisüsteemi läbi sidekanalite nagu kirjasõna, telefon, raadio jne, kontrollib see, kes kontrollib neid meediumeid, ka osa iga ühiskonnaliikme närvisüsteemist. Nende meediumide sisu muutub osaks iga üksikisiku aju sisust.

  Seega on kirjaoskuse-eelsetes ühiskondades kõnele kehtestatud tabusid, mis on palju arvukamad ja palju karmimad kui ühegi vähegi keerukama ühiskondliku ülesehituse puhul. Kirjasõna — hieroglüüfilise, ideograafilise või tähestikulise — leiutamisega nihutati need tabud sellele meediumile; vähem muretsetakse selle pärast, mida inimesed räägivad, ja rohkem selle pärast, mida nad kirja panevad. (Mõned esimestest ühiskondadest, mis kirjaoskuseni jõudsid, nagu Egiptus ja iidse Mehhiko maiade kultuur, kohtlesid teadmist hieroglüüfide tähendusest ilmselt ususaladusena, mida oli lubatud avaldada vaid preestriseisuse kõige kõrgematele esindajatele ja kuningasoost perekondade liikmetele.) Sama protsess kordub lõputult: iga sidetehnoloogiline edusamm allutatakse varasemate sammudega võrreldes karmimatele tabudele.

  (Hagbard Celine, “Ära kunagi kustes vilista”)

  suur osa suurest auditooriumist ei taipa tõendamiste-tõestamiste järele küsidagi, rääkimata nende kvaliteedi hindamisest

  Ja kuidas ACTA selle vastu aitama peaks?

 135. dig 20. veebruar 2012 kell 10:32

  Mart K. ütles:

  Ja kuidas ACTA selle vastu aitama peaks?

  Well, kui ACTA suudaks Interneti põranda alla suruda, siis edeneks demagoogia põranda all kiiremini kui avalikus inforuumis.

 136. dig 20. veebruar 2012 kell 10:34

  Värske Dilbert vaatleb skeptitsismi ja selle tagajärgi.

 137. dig 20. veebruar 2012 kell 10:40

  Õhtuleht räägib, kui agressiivselt vesi inimestele tervisehädasid põhjustab: Lume ja libedaga sai kannatada ligi 1000 inimest

 138. dig 20. veebruar 2012 kell 11:09

  ERR teadustab, et vee võõrutusnähud võivad olla vastikud.

  Enamasti tuleb meil pähe joogile mõelda siis, kui janu kurku kuivatab. USA teadlased on aga jõudnud järeldusteni, et juba kerge vedelikukaotus mõjutab inimese tuju, energiataset ja võimet selgelt mõelda, vahendab Scienceblog.com.

  Naiste puhul ilmnes, et vedelikupuudus tekitas neil peavalusid, väsimust ja keskendumishäireid. Samuti leidsid janus naised, et neile antud testiülesanded olid raskemad, kui siis, kui neil veepuudust polnud.

  Meestel esines janu puhul samuti vaimset pingutust nõudvate ülesannete täitmisel raskusi. Ka kurtsid nad kerge janu puhul väsimust, pingeid ja ärevust. Naiste puhul olid vaevused mõnevõrra tugevamad kui meestel.

 139. dig 20. veebruar 2012 kell 14:29

  Adam Lusher kirjutab Telegraph’is koledast skandaalist: üheksa põlve tagasi oli Richard Dawkinsil esivanem, kes pidas Jamaical orje.

  Now Richard Dawkins, the secularist campaigner against “intolerance and suffering”, must face an awkward revelation: he is descended from slave owners and his family estate was bought with a fortune partly created by forced labour.

  One of his direct ancestors, Henry Dawkins, amassed such wealth that his family owned 1,013 slaves in Jamaica by the time of his death in 1744.

  The Dawkins family estate, consisting of 400 acres near Chipping Norton, Oxfordshire, was bought at least in part with wealth amassed through sugar plantation and slave ownership.

  See ei ole aga kaugeltki kõik. Uuriv ajakirjandusväljaanne NewsThump paljastab, et mõned Dawkinsi esivanemad olid ainuraksed, kes tarbisid väävlit!

  New findings have shown that the outspoken atheist is the direct descendent of a primordial soup-dwelling thermophile – a particular variant of extremophile which clung to hydrothermic vents just 3.5 billion years ago.

  Ilmselgelt on tegemist silmakirjalikkusega:

  To many it appears clear hypocrisy that Professor Dawkins – who has spent much of his career talking up the benefits of being a multi-cellular organism – is directly related to a single-cell organism.

  Kuidas terrorism asjasse puutub, peab lugeja ise lugema.

 140. dig 20. veebruar 2012 kell 19:10

  Skeptic.com annab teada, et Brynlin Sanders on ära surnud. See üksi ei olekski ehk uudis — inimesed surevad ikka oma eluea lõpus ära — aga Brynlini lootusetu olukord tõi kuulsale umbluulasele Burzynskile kümneid tuhandeid dollareid sisse:

  Brynlin Sanders loses battle with brain tumor -St. John News.

  Very sad story made even sadder by Burzynski clinic’s false hope.

  Four-year-old Brynlin Sanders lost her battle with brain stem glioma, – an inoperable form of brain tumor – at her home Saturday.
  Over 600 people attended a New Year’s Eve fund-raiser that netted over $50,000 for Bryn’s medical fund. It was one of many events held for the darling blonde with the infectious smile.
  Brynlin was diagnosed with the tumor in November of 2011. When it was determined that the tumor was inoperable, Bryn was enrolled in a special treatment program at Burzynski Clinic in Houston.

 141. dig 20. veebruar 2012 kell 19:19

  Postimehes kirjutab Toomas Vara, et kopiraidiseadusel parasiteerivate tegelaste ringi tuleks seaduse jõuga laiendada.

  Eesti suuremate telekanalite (Kanal 2, TV 3) algatusel on Eesti Ringhäälingute Liit esitanud ettepaneku muuta seadusi nii, et nende teleprogrammi taasedastamise eest oleks edastajatelt ehk kaabelleviteenuse osutajatelt (ennekõike Elion, Starman, STV) võimalik küsida tasu – hinda, mis kujuneks turutingimustes.

  Seltsimees Vara osutab, et tema seltsimeestel ei ole raha, aga teistel on, ning proponeerib seega ümberjaotamist vastavalt üldtunnustatud marksistlikele-leninistlikele printsiipidele.

  Nii ongi saanud võimalikuks, et viimase kümnendi majandustulemusi kõrvutades on telekanalid vaevu nullis. Võõrasse rahakotti piiluda pole tore, aga on selge, et kaabelleviettevõtjate majandustulemused on hoopis teistsugused …

  Kas inimesed, kellele see ettepanek ei meeldi, on seekord ilmselgelt piraadid, pursuid või hoopis parmud?

  Sama debatt oli hiljuti Leedus, kus muudatuse vastalised tekitasid küll rohkem avalikku populismi.

 142. ... 20. veebruar 2012 kell 19:32

  dig ütles:

  Kas siin on tegemist “selle seaduse ohvrid ongi kõik pahad inimesed, keda tuleb peedistada” narratiiviga?

  Küsimus jääb mitmestimõistetavaks. Mida konkreetsemalt mõtlete?

 143. ... 20. veebruar 2012 kell 19:39

  Samas, öelge ausalt, kes siinses keskonnas on ACTA-ga tutvunud. Mina isiklikult ei ole. Ei tunne ka vajadust (va see, et firmadele sunnitakse kohustusi peale ning erakliendile kajastub see suuremate arvete näol).

  Kuid isikud, kes on ennast selle seadusandlusega piisavalt kurssi viinud, siis palun esitage Teid häirivad kohad, ilma ajuvabade seaduse tõlgendusteta, mis veebis levivad.

 144. Konspiraator 20. veebruar 2012 kell 20:42

  ütles:

  Samas, öelge ausalt, kes siinses keskonnas on ACTA-ga tutvunud.

  Kui Sa ACTA ümber käivat kisa jälgid, siis oled võibolla isegi märganud, et üks põhilisi probleeme on asjaolu, et läbirääkimisdokumendid on salastatud ning mitte keegi ei suuda aru saada, millised kohustused kõnealune õigusakt täpselt kaasa toob.

  Seaduse tõlgendused pole muideks kunagi ajuvabad vaid kehtivad või mitte kehtivad. Seaduse tõlgenduse ajuvabadus ei ole kohtus argument. Positiivse poole pealt võiks välja tuua selle, et ACTA kinnipidamistingimusi ei reguleeri, nii et ACTA alusel vangi pandud kodanikul on võimalik terve vangis istutud aja kisada, et teda pandi kinni ajuvaba seadusetõlgendusega.

  Kui muidugi keegi sõna “ajuvaba” autoriõigusele ei pretendeeri. Siis võib vangimajas ajuvabadusest kisades teist korda ACTA,t rikkuda ja veel ühe autoriõiguse rikkumise eest endale aega otsa saada. Vene keeles nimetatakse seda razkrutkaks.

 145. K_V 20. veebruar 2012 kell 21:43

  Konspiraator ütles:

  läbirääkimisdokumendid on salastatud ning mitte keegi ei suuda aru saada, millised kohustused kõnealune õigusakt täpselt kaasa toob.

  Kui need salastatud lisadokumendid avalikuks tulevad, kuidas tuvastatakse nende ehtsus ja juriidiline tähendus?
  MRP lisaprotokoll oli viisakalt allkirjastatud.
  Seitsme Moosese raamat varjab end tänase päevani.
  Ja kuidas on põhimõtteliselt võimalik, et mitte ükski jurist ei suuda aru saada, milleks üks dokument kedagi kohustab?

 146. Konspiraator 20. veebruar 2012 kell 22:33

  K_V ütles:

  kuidas on põhimõtteliselt võimalik, et mitte ükski jurist ei suuda aru saada, milleks üks dokument kedagi kohustab?

  Sellepärast, et kõiki inimlikke tundeid pole võimalik sõnadesse ümber panna. Sellepärast ongi seadustes selline mõiste nagu tavaarusaam, sisekoemus või siis inglise keeles common sense.

 147. dig 20. veebruar 2012 kell 22:36

  TechLeash teatab, et Hiina kaitseb oma kodanikke võltsingute eest ja ei luba sellepärast riiki võõramaalasi, kes on järgi teinud põlise Hiina kaubamärgi Facebook®.

  Apple has been facing major problems in China, all involving the difficulty of receiving a definitive status for their trademarks on the Chinese market. And Apple seems not to be the only one in this mess. Another giant is witnessing firsthand the cold shoulder of the Chinese authorities. Social media giant Facebook has started to register its relevant trademarks only to find out they were…well….taken.

  Based on the information found on the website of the Trademark Office of China’s industry, Facebook started its trademark registration in the country back in 2006 and since then has filled 61 applications under the “Facebook” name, both in English and Chinese. Facebook’s representative East IP Group stated that some of the names such as the Chinese translation of the word “Facebook” has been monopolized already by users living in the country.

  Mis värk nende Apple’i kaubamärkidega oli? Well, nädal tagasi raporteeris PC World, et Shijiazhuang’i linnas on poodidest ära korjatud välismaiste mereröövlite toodetud tahvelarvutid, kes kasutasid ebaseaduslikult põlist Hiina kaubamärki iPad®.

  Proview’s parent company registered the name “iPad” in several countries back in 2000, adding China to its trademark dossier in 2001. Apple’s iPad didn’t go on sale until April 3, 2010, of course, and Apple didn’t began selling the iPad in China until September 17, 2010. By all accounts (and analyst commentary), Apple’s in the wrong here, and could end up paying dearly for it — to the tune of 10 billion yuan (or about US$1.6 billion), if Proview has its way in court.

  Proview’s not waiting, either: Chinese site Hebei Youth Daily broke the news on Monday that China’s Trade and Industry department was actively confiscating Apple’s iPads from store shelves because — after a complaint filed by Proview, and given the recent court ruling against Apple — the tablets are being sold in violation of Chinese trademark law.

 148. dig 20. veebruar 2012 kell 22:39

  ütles:

  dig ütles:

  Kas siin on tegemist “selle seaduse ohvrid ongi kõik pahad inimesed, keda tuleb peedistada” narratiiviga?

  Küsimus jääb mitmestimõistetavaks. Mida konkreetsemalt mõtlete?

  Mõned inimesed levitavad ideid, et see, kui seadus X ahistab inimhulka Y, siis ei ole see probleem, kui inimhulk Y sisaldab Pahu Inimesi, kuivõrd Pahu Inimesi tulebki ahistada, peedistada ja muidu taga kiusata, sest nad on lihtsalt niivõrd pahad inimesed. Mõnikord lisavad nad sinna juurde, et säärase seaduse vastu võiksid olla ainult Pahad Inimesed — ja sellepärast ei ole mõtet vastuargumente tõsiselt võtta.

 149. dig 20. veebruar 2012 kell 22:46

  ütles:

  Samas, öelge ausalt, kes siinses keskonnas on ACTA-ga tutvunud. Mina isiklikult ei ole. Ei tunne ka vajadust (va see, et firmadele sunnitakse kohustusi peale ning erakliendile kajastub see suuremate arvete näol).

  Kuid isikud, kes on ennast selle seadusandlusega piisavalt kurssi viinud, siis palun esitage Teid häirivad kohad, ilma ajuvabade seaduse tõlgendusteta, mis veebis levivad.

  See suur, et kuidas Sa nende kohtade esitamist adekvaatselt hinnata saad, kui Sa ei ole tundnud vajadust end taustateadmistega kurssi viia?

 150. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 0:03

  @dig:

  Rõõmustav uudis tartlastele: ACTA paneeldiskussioon http://www.tnv.ee

  Tartus toimub tuleval teisipäeval ehk 21. veebruaril kell 18:00 paneeldiskussioon, kus tuleb arutlusele ACTA ja intellektuaalne omand üldiselt. Diskussiooni on oodatud kuulama kõik huvilised.

  Üritus toimub Domus Dorpatensise seminariruumis, mis asub Tartus aadressil Ülikooli 7.

 151. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 0:12

  @:

  Samas, öelge ausalt, kes siinses keskonnas on ACTA-ga tutvunud.

  Viskasin pilgu peale ja avastasin väga erineva sõnastusega variante. Lõplik on enam vähem talutav. Kui ei teaks tagamaid ei oskaks kahtlustada.

  Häirib algne üleolev suhtumine autoritesse: ACTA variant 23. august 2011 näiteks välistas autorid!!! Autor võis selle variandi järgi muru süüa, tema õigusi ei kaitsnud keegi.

  2. JAGU ARTIKKEL 5 Üldmõisted
  l) „õiguste omanik” – hõlmab liitu või ühingut, kellel on õiguslik alus kasutada intellektuaalomandi õigust;

  artikkel 23 punkt 1: “1. Each Party shall provide for criminal procedures and penalties to be applied at least in cases of wilful trademark counterfeiting or copyright or related rights piracy on a commercial scale”. On arusaamatu mõiste „commercial scale“. Mida sellega mõeldakse? Eesti keelde tõlgiti see kui „kommertseesmärgil“. Kas tahtlik vassimine?

  Mis põhjustas raportööri tagasiastumise? Miks räägib ta manipulatsioonidest? Europarlamendi raportöör mõistis ACTA läbisurumise hukka ja lahkus ametist http://www.delfi.ee/archive/ar.....d=63835272

  „Ma tahan kõige karmimal võimalikul viisil hukka mõista kogu protsessi, mis viis selle kokkuleppe allkirjastamiseni: sellesse ei kaasatud ühiskondlikke organisatsioone, läbirääkimiste algusest peale puudus läbipaistvus, kordagi seletust andmata lükati teksti allkirjastamist edasi, mitmel korral meie istungitel väljendatud Euroopa parlamendi nõudmised jäeti välja,“ ütles Arif TechDirti vahendusel.
  „Raportöörina selle teksti kohta olen ma kokku puutunud ennenägematute manöövritega parlamendi paremtiivalt kiirustatud ajagraafiku kehtestamiseks, enne kui avalikku arvamust hoiatatakse, mis jättis parlamendi ilma eneseväljendamisõigusest ja tema käsutuses olevatest vahenditest kodanike seaduslike nõudmiste edasiandmiseks,“ jätkas Arif.
  ………………………..
  ACTAst natuke teise kandi pealt ka – üks vanem uudis (kas seal ei või peituda peaministri enesest väljamineku põhjus?):

  Estonia Next In Line To Receive US ‘Encouragement’ To Adopt Harsher Anti-Piracy Laws http://www.techdirt.com/articl.....laws.shtml

 152. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 0:38

  Unustasin!

  23.11.2010 Euroopa Parlamendi resolutsioon võltsimisvastast võitlust käsitleva kaubanduslepingu (ACTA) kohta http://www.europarl.europa.eu/.....anguage=Et

  Euroopa Parlament,
  ………….
  võttes arvesse oma 10. märtsi 2010. aasta resolutsiooni võltsimisvastase kaubanduslepingu ACTA läbirääkimiste läbipaistvuse ja praeguse olukorra kohta(2);

  võttes arvesse oma kirjalikku deklaratsiooni nr 0012/2010 võltsimisvastast võitlust käsitleva kaubanduslepinguga seotud läbipaistva menetluse puudumise kohta;
  …………..
  võttes arvesse Euroopa Ombudsmani otsust kaebuse 90/2009/(JD)OV kohta, mis käsitleb juurdepääsu ACTA dokumentidele;

 153. salvey 21. veebruar 2012 kell 8:34

  @:Üritasin praegu silmadega nö ülelibistada ja tõesti kuidagi umbmäärane ja väheütlev tundus (no ma ei väidagi, et see mulje ei saa tuleneda mu vähestest teadmistest ja pealiskaudsusest) nii et pole IMHO teatud paranoia tekkimises imelikku väga midagi.
  Aga targemad inimesed on Vikipeedias taolise kokkuvõtte teinud ja kahtlusi väljendanud.

 154. dig 21. veebruar 2012 kell 11:22

  Intellektuaalkopiraidihuviline Adrian Hon paneb Telegraph’is ette sisse seada igavesti kehtivad autoriõigused.

  Imagine you’re a new parent at 30 years old and you’ve just published a bestselling new novel. Under the current system, if you lived to 70 years old and your descendants all had children at the age of 30, the copyright in your book – and thus the proceeds – would provide for your children, grandchildren, great-grandchildren, and great-great-grandchildren.

  But what, I ask, about your great-great-great-grandchildren? What do they get? How can our laws be so heartless as to deny them the benefit of your hard work in the name of some do-gooding concept as the “public good”, simply because they were born a mere century and a half after the book was written? After all, when you wrote your book, it sprung from your mind fully-formed, without requiring any inspiration from other creative works – you owe nothing at all to the public. And what would the public do with your book, even if they had it? Most likely, they’d just make it worse.

  However, to make it entirely fair, Eternal Copyright should be retroactively applied so that current generations may benefit from their ancestors’ works rather than allowing strangers to rip your inheritance off. Indeed, by what right do Disney and the BBC get to adapt Alice in Wonderland, Sleeping Beauty, and Sherlock without paying the descendants of Lewis Carroll, the Brothers Grimm, and Arthur Conan Doyle?

 155. dig 21. veebruar 2012 kell 11:32

  Postimees räägib Venemaa teadlaste uuest avastusest — lillest, mida ei ole geneetiliselt modifitseeritud juba viimased kolmkümmend tuhat aastat.

  Vene teadlased leidsid Siberi igikeltsast jääaja orava peidupaiga, kuhu ta oli kogunud mitmesuguseid seemneid.

  Vene teadlastemeeskonnal õnnestus jääs säilinud viljast ellu äratada terve taim, edastab foxnews.com.

  Silene stenophylla on vanim taim, mida on suudetud uuesti kasvatada. Tegemist on viljaka taimega, sel on valged õied ja seemned paljunemiseks.

  Miks eraldi ära mainida, et seemned on paljunemiseks ja mitte oravatele söömiseks või ärapeitmiseks, ei ole päris selge, aga asjasse võib puutuda IKH.

 156. K_V 21. veebruar 2012 kell 12:21

  Konspiraator ütles:

  inglise keeles common sense.

  Tundub, et enne suhete kogukond-autokraatia-demokraatia-omand suhete selgeks rääkimist on vähe mõtet seaduste kallale asuda. Igaüks krooksub oma mätta otsast. Moodsatel aegadel peaks interneti-kogukond-autokraatia-demokraatia-omand ka ühtsesse ühiskonnaettekujutusse ära mahutatud saama.

 157. dig 21. veebruar 2012 kell 12:27

  K_V ütles:

  Igaüks krooksub oma mätta otsast.

  Tõsijutt. Meile siin meeldib see mätas, kus faktid pesitsevad.

 158. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 13:16

  @K_V:

  Igaüks krooksub oma mätta otsast.

  Miks Te ei maininud veel, et mullivannis, fooliummüts peas ning krõbistades neid teistsuguseid seemneid süüa – „see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame“.

  Aga nii on hea olla ja abi ei tahaks otsima minna!

 159. dig 21. veebruar 2012 kell 14:11

  Oakrock ütles:

  Miks Te ei maininud veel, et mullivannis, fooliummüts peas ning krõbistades neid teistsuguseid seemneid süüa – „see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame“.

  Siin võib mingit rolli mängida tähelepanek, et need olevused, keda tavaliselt krooksumisega seostatakse, toituvad peaasjalikult putukatest ja teistest loomadest. Seemned jätavad nad lahkesti oma tõenäolisele jahisaagile söömiseks.

 160. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 14:45

  @dig:

  et need olevused, keda tavaliselt krooksumisega seostatakse, toituvad peaasjalikult putukatest ja teistest loomadest

  Oh, arvestades viimasel ajal toimuvat, ei ole midagi võimatut. Must ei ole ammu must ja valge valge. Värv oleneb meie maailmanägemust suunavast ajupesust. Mind isiklikult ei üllata vist enam mitte miski. Võimalik, et varsti söövad krooksujad ka seemneid, eriti neid teistsuguseid.

 161. dig 21. veebruar 2012 kell 15:43

  Guardian räägib, et Heartland Institute’i dokumente ei lekitanud mitte mõni anonüümik vaid tunnustatud veeteadlane Peter Gleick:

  In the latest revelation, Peter Gleick, a water scientist and president of the Pacific Institute who has been active in the climate wars, apologised on Monday for using a false name to obtain materials from Heartland, a Chicago-based think tank with a core mission of dismissing climate change.

  “My judgment was blinded by my frustration with the ongoing efforts – often anonymous, well-funded and co-ordinated – to attack climate science,” Gleick wrote in a piece for Huffington Post.

  Kus tüli, seal anonüümikuid.

  Bast also disputed Gleick’s account that he had received the first document – the faked two-page memo – from an anonymous source.

 162. dig 21. veebruar 2012 kell 16:31

  Kopiraitistide rent-seeking behaviour‘i oleme juba näinud, nüüd pajatab Wall Street Journal, et järgmine grupp seltsimehi tahab õigust seaduse jõuga korjata raha viisidel, mida turg muidu ei lubaks.

  On Feb. 27, a diplomatic process will begin in Geneva that could result in a new treaty giving the United Nations unprecedented powers over the Internet. Dozens of countries, including Russia and China, are pushing hard to reach this goal by year’s end. As Russian Prime Minister Vladimir Putin said last June, his goal and that of his allies is to establish “international control over the Internet” through the International Telecommunication Union (ITU), a treaty-based organization under U.N. auspices.

  Today, however, Russia, China and their allies within the 193 member states of the ITU want to renegotiate the 1988 treaty to expand its reach into previously unregulated areas. Reading even a partial list of proposals that could be codified into international law next December at a conference in Dubai is chilling:

  • Subject cyber security and data privacy to international control;

  • Allow foreign phone companies to charge fees for “international” Internet traffic, perhaps even on a “per-click” basis for certain Web destinations, with the goal of generating revenue for state-owned phone companies and government treasuries;

 163. K_V 21. veebruar 2012 kell 16:37

  dig ütles:

  Meile siin meeldib see mätas, kus faktid pesitsevad.

  Miks te neid fakte siis maailma juristidega ei jaga?
  Kaua nad niimoodi nõutult käsi laiutavad…

 164. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 17:15

  Kust tuul, sealt meel! Sõnatuks võtab ….

  Paet: ACTA võib kujuneda hoopis piduriks http://www.postimees.ee/746874.....-piduriks/

 165. ... 21. veebruar 2012 kell 19:47

  Ühesõnaga, keegi ei tea ACTA`st midagi.
  Kuid vaidlema ja tõlgendama peab.
  Jälle üks olukord, et kes kõige rohkem kisa teeb sellel õigus.

  @ dig
  Seaduse mitte tundmine ei tähenda seda, et ma ei oleks seda lugenud ja uurinud. Lihtsalt ei vii seda teiste seadustega kokku ning ei huvitu ka hetkel sellest.

 166. Oakrock 21. veebruar 2012 kell 21:23

  @:

  Lihtsalt ei vii seda teiste seadustega kokku ning ei huvitu ka hetkel sellest.

  Häid lugemiselamusi! Tõlgendamiste kohta on seal sõnaselgelt kirjas … mis täpselt?

  Rahvusvaheliste lepingute õiguse Viini konventsioon https://www.riigiteataja.ee/akt/12863800

  Kuid vaidlema ja tõlgendama peab.

  Tõlgendamine käib läbirääkimisdokumentides kirjapandu järgi. Ametlikult on need salastatud! Seega pole võimalik tõlgendada, uskuda saab vaid Wikileaksi kaudu avalikuks saanut.

  Jälle üks olukord, et kes kõige rohkem kisa teeb sellel õigus

  Ida- ja Kesk-Euroopa maad loobuvad järjest ACTA ratifitseerimisest.

 167. ... 22. veebruar 2012 kell 1:07

  Oakrock ütles:

  Tõlgendamine käib läbirääkimisdokumentides kirjapandu järgi. Ametlikult on need salastatud! Seega pole võimalik tõlgendada, uskuda saab vaid Wikileaksi kaudu avalikuks saanut.

  Teil on seadustest imelik arusaam.
  Ärge ajage segi seda, mis keegi kuskil arvab ja mis on must valgele kirjapandu.
  Mida rohkem on asju konkreetselt kirja pandud, seda vähem saavad teie kardetud maailmavalitsejad maailma oma voli järgi valitseda.

  Ida- ja Kesk-Euroopa maad loobuvad järjest ACTA ratifitseerimisest.

  Muidugi arvate, et seaduse enda pärast. Ma olen aru saanud, et te ei saa demokraatiast midagi aru. Lahtiseletatult on see käik demokraatia üks omapärasid – kuulatakse rahvast. Mis sest, et “rahvas” on mõnikord loll (antud juhul ma siiski täpselt ei tea). Kuid ikkagi tehakse järelandmiseid.

  Kuid paranoiade käes vaevlevad (nn kõikededjate) tulevad varsti nii kui nii selle peale, et selle varjus tehti salaja veel hirmsamaid tegusid.
  Teatmatus ja rumalus ning kuulujutud on üsna mõjuvõimsad. Olen isegi proovid seda neti vahendusel, kus siis minulegi ootamatult läksid kaks rivaalitsevat Eesti poliitorganisatsiooni karvupidi kokku (K ja R, kuid oli ka põhjust mis tegelikult lõpuks enam kedagi ei huvitanud) – meedias oli kõminat mitu nädalat. Üsna lihtne on inimesi anonüümselt manipuleerida, luues endast võlts isiku või nn organisatsiooni.


  Aga äkki teen seda praegugi – lihtsalt ajan soga, luues mulje kellegist, keda otseselt ei eksisteeri või viin valedele jälgedele?

 168. Mart K. 22. veebruar 2012 kell 9:21

  Kati Saara Vatmann kirjutab Delfis Pärnu noortest ekstreemsportlastest ja põlistab selle käigus üht rumalat meemi.

  Tegelikult on vist nii, nagu iga inimesegagi – igaühes meist on 49:51 head ja halba, aga hea kasuks. Kui halb hakkab prevaleerima, sureme ära. Ka maailmas on see suhe 49:51 ja kui asi vajub vastupidiseks, tuleb maailmalõpp.

  Kuulsin taolisest hüpoteesist kunagi Nõukogude ajal kelleltki, kes oli seda enda väitel kuulnud Gunnar Aarmalt. (Vaevalt see siiski hr Aarma väljamõeldis on; sama väidet kohtab ka “Maagide koolis”, kus see omistati guru Mihkel Ram Tammele — kui õigesti mäletan. Rami versioonis tegelevad “hea” ja “halva” täpselt õige tasakaalu säilitamisega temasarnased kõrgemale teadvustasandile kerkinud bodisatvad.)

  Paraku pole see pr Vatmanni heietuses ainus veider eeldus. Näiteks paistab ta arvavat, et äärmusspordiga tegelemine mõjutab aju nii, et sellega tegeleja ei saa enam hukka minna.

  [Parkuurimine] on ülimalt täpne, üldfüüsiline ja teatud määral muidugi ka ohtlik ala. Fakt on, et see, kes valdab oma keha, organiseerib ka ajutegevust. Kes organiseerib ajutegevust, ei saa endale pahelisust lubada ega uppuda sellesse virtuaalmaailma, millesse kadumist vanemad generatsioonid noorte puhul nii väga kardavad.

  Lingin siia video, kust on näha, millisel määral võib parkour ohtlik olla. Kaastundlikel inimestel ei soovita vaadata.

  Äärmuslikku kehakultuuri nooruse hukustpäästjana reklaamiv kirjatükk lõppeb koolnumanamisega.

  Ema Elvi, ma näen alati just siis, kui tundub, et noorus on hukas ja mokas, mõnd sellist seltskonda ja tasandit, mis veenab: noorus pole hukas, uut põlvkonda võib usaldada ja maailmalõppu päris kindlasti ei tule. Sina ja teised sealpoolsed – tulge varsti tagasi ja vaadake meie Head Uut Ilma.

 169. Oakrock 22. veebruar 2012 kell 9:53

  @:

  Teil on seadustest imelik arusaam.

  II Eesti algusajal lauldi õigusriigi laulu söögi alla ja peale. Seega on minu vaade adekvaatne, kuna lähtun õigusriigi põhimõtetest, tõsi seadused suures osas meie ajal enam ei kehti. So?

  Ärge ajage segi seda, mis keegi kuskil arvab ja mis on must valgele kirjapandu.

  Tõestage, et ma midagi segi ajan!

  Mida rohkem on asju konkreetselt kirja pandud, seda vähem saavad teie kardetud maailmavalitsejad maailma oma voli järgi valitseda.

  Selle väitega peab kahjuks nõustuma (selle üle olen väga õnnetu!!!). Miks arvate Te, et ma kardan? Vastupidi, ma ei jõua ära oodata, millal ilmuvad rambivalgusse imaam Mahdi ja Messias. Need peaksid omavahel karvupidi kokku minema.

  Muidugi arvate, et seaduse enda pärast.

  Just ja ainult seaduse pärast!

  te ei saa demokraatiast midagi aru. Lahtiseletatult on see käik demokraatia üks omapärasid – kuulatakse rahvast

  Ma ei mõnita Teid, kuid sellise jutu peale võib väita, et Te olete naiivik! Originaalne demokraatia oli haritud meeste võim (orjad elik meie aegne töölisklass oli õigusetu!).

  Mis sest, et “rahvas” on mõnikord loll (antud juhul ma siiski täpselt ei tea)

  Mis on rahvas? Manipuleeritav mass ….

  Kuid paranoiade käes vaevlevad (nn kõikededjate) tulevad varsti nii kui nii selle peale, et selle varjus tehti salaja veel hirmsamaid tegusid.

  Te mõtlete false flag operatsioone? Infot nende kohta ikka tilgub.

  Teatmatus ja rumalus ning kuulujutud on üsna mõjuvõimsad

  Kas Te arvate, et nüüd Te avastasite Ameerika? See on ammu teada.

  Olen isegi proovid seda neti vahendusel, kus siis minulegi ootamatult läksid kaks rivaalitsevat Eesti poliitorganisatsiooni karvupidi kokku

  Ei viitsi otsida, kuna selline kisklemine jätab mind külmaks.

  Aga äkki teen seda praegugi – lihtsalt ajan soga, luues mulje kellegist, keda otseselt ei eksisteeri või viin valedele jälgedele?

  Igav? Mind on ka lakke sülitamine ära tüüdanud (lagi juba plekiline!), seega oleme sarnased.

 170. Mart K. 22. veebruar 2012 kell 10:49

  The Guardian kirjutab HIV ja AIDSi seose eitajate süngest pärandist, mis ei kipu ega kipu kõngema.

  Death by denial: The campaigners who continue to deny HIV causes Aids

  As each of their followers dies, those who campaign against HIV treatments simply move on to the next level of denial /—/

  Here are intelligent, well-educated, idealistic people who wrestle their freedom from the grip of morbid sickness, big pharma products and despair. There’s a heroic quality about storming towards your destiny, arms outstretched, eyes wide.

  These crusaders’ passing, however, gives paradoxical power to those who ushered them along in their journey. Like many health and science cranks (and shrewd defence lawyers), those who persist in the assertion that Aids isn’t infectious brandish their embarrassments, thrust them in your face, before moving to the next level of denial.

  Shenton, who is now archiving a quarter century of uninterrupted campaigning, assures me on the phone that “Karri is very important”.

  “I think she died from the side-effects of the drugs. She’d stopped taking them, but she’d been taking them for about 10 years before.”

  There’s no answer to that, of course, but while Shenton comes across as the queen of denial, its pharaoh also has some words on Maggiore’s fate. According to Peter Duesberg, the scientist who fathered this philosophy, about 6% of deaths in the over 50s are from pneumonia, and “she is one of those.”

  “Big deal,” he snaps about her death, in a frankly barking podcast interview. “It’s nothing. It’s consistent with everything I know.”

 171. Mart K. 22. veebruar 2012 kell 12:26

  Neurobonkers vahendab ja kommenteerib ClinicalPsychology.net-i infograafilist plakatit, millest nähtub, et suur osa teadlasi vassib.

  The first reference is a famous paper published in PLoS Medicine controversially titled “Why Most Published Research Findings Are False”. The paper (PDF) is “the most downloaded technical paper that the journal PLoS Medicine has ever published” and has been cited over 1000 times. The paper outlines an extraordinary range of statistical flaws common in a lot of scientific research that still manages to get published. The key observation is that p-values alone should not be used to interpret research. The discussion is something of a must-read for academics. There is little dispute that the paper highlights a number of statistical truths that scientists often forget and that journalists are often never even made aware of /—/

  The underlying argument of the paper is irrefutable, all research should be taken with a pinch of salt until the study is repeatedly replicated. There are countless analyses of the paper that expand upon the debate and are well worth reading but first, check out the original paper. It is more readable than you might expect /—/

  If you have 15 minutes to spare for an excellent lesson in stats (of course you do) , kick back and watch this video which outlines the paper and how it has been misrepresented by science-deniers /—/

  Ioannidis, the author of the original paper went on to publish another fascinating paper that makes the point that current publishing models have unintentionally created an environment for academic malpractice to thrive. The paper provides a bombshell of empirical evidence for this theory /—/

  The conclusions are striking. The tendency of null and negative findings to be rejected creates an artificial incentive for scientific malpractice and results in meaningful data become buried. Journals that proudly announce that they reject over 92% of papers as a badge of honour potentiate the incentive causing a “winner’s curse”.

 172. salvey 22. veebruar 2012 kell 13:25

  Mihkel Kunnus: Humanism sööb oma lapsi

  Ometi on üks eluliselt tähtis valdkond, kus poolinimsus ning õiguste ja kohustuste asümmeetria annab eriti valusa tagasilöögi ja ühtlasi modelleerib väga hästi üht ilmalikustumise põhipinget. Inimene kui õiguste ja kohustuste subjekt pole mõistagi bioloogiline kategooria, bioloogilises mõttes on iga inimesest sündinud organism inimene, aga kultuurilises mõttes (loe: õiguste ja kohustuste subjektina) on laps poolinimene — tal on küll hunnik õigusi (ja õilsad õiguslased avastavad neid üha juurdegi), ent kohustusi tal pole, sest tema töö ja amet on võõrandamatud. Last ei saa õpilasstaatusest vallandada. Saab üha suuremaks paisutada kohustuslike nõuete ja omaduste hulka, mis peab olema mingis ametis töötajal (nt õpetajal), et ei kuulutataks: “See inimene ei sobi sellesse ametisse!”, aga kes söandaks öelda: “See inimene ei sobi õpilaseks. Järgmine!”

  Olen äsja läbi lugenud SOTSIAALSUS JA SOTSIAALSED OSKUSED
  Autor: LIISA KELTIKANGAS-JÄRVINEN

  Autor väidab uuringutele tuginedes, et (kooliea) agressiivsuse juured asuvad varases lapsepõlves – alla 3 aastaste lasteaeda panekus näiteks (tema ei pea heaks tegelikult alla 4 ja poole aastaste laste kollektiviseerimist, sain ma aru) Ka märgib ta, et mida agressiivsemaid kasvatusmeetodeid vanemad kasutavad, seda agressiivsemaks muutub laps.
  Kui nüüd keegi kurvastama peaks, sest kolmas eluaasta on ammugi möödas ja tulevik paistab tume, siis raamatu andmeil pole kõik nö kaugeltki veel läbi – lisaks suurtele muutustele ajus murdeea vältel, mis isiksust muuta võivad, on oodata veelgi suuremaid muutusi vanuses 20-24. Lisaks möönab autor, et vähemalt teatud määral toimub arenemine ju siiski inimese elu lõpuni.

 173. Oakrock 22. veebruar 2012 kell 14:07

  @:

  Ma olen olnud pime ja loll! Kõrvutage tegelikke sündmusi usuhullude ennustuste tõlgendustega: http://vod-2.tv7.fi/vod2/ylilu.....5-n-ee.srt

  178 Me näeme lähiaastatel Põhja kuningriigi tõusu. Sinna kuuluvad Türgi,
  179 Iraan, Süüria ja arvatavasti ka Afganistan ja Pakistan.
  180 Lõuna kuningriiki kuuluvad Egiptus, Liibüa ja Sudaan.

 174. ... 22. veebruar 2012 kell 19:04

  Näide:

  Oakrock ütles:

  … Tõestage, et ma midagi segi ajan! …
  Mis on rahvas? Manipuleeritav mass ….

 175. Oakrock 22. veebruar 2012 kell 20:48

  @:

  Armetult hale näide! Tuletage meelde eelmistele valimistele eelnenud skandaale ja skandaalikesi. Ajupesu oli vinge ja kajastus valimistel.

  Praegu on KAPOs järjekordne „paha poiss“ kinni võetud, samas kui Eesti garanteerib Kreekale antavat laenu – meie osa on kolossaalne – kuni 357,24 miljonit eurot ja seda sisuliselt pankrotis riigile! Kreekat selle nn. laenuga ju ei päästeta. Inimesed ei pane seda garanteerimist eriti tähelegi.

  FOTOD: Valitsus kiitis Kreeka abipaketi heaks http://www.delfi.ee/archive/ar.....d=63956661

  Esialgu on Eesti abi laenugarantiide kulul, tegelikku raha tuleb maksta, kui Kreeka ei maksa garanteeritud laene tagasi.

  E 24 on fantastiline pilt! Ligi: Kreeka aitamine ei tee kellelegi rõõmu http://www.e24.ee/748470/ligi-.....egi-roomu/

  Nüüd võiks hakata kihlvedusid sõlmima, kaua Kreeka lekkiv laevuke vee peal suudab püsida!

 176. Oakrock 22. veebruar 2012 kell 22:16

  No nii, üllatus tuli nurga tagant ja hullem veel kui ACTA! Varsti võib oma laptopidega hakata lutsu viskama …

  Venemaa ja Hiina püüavad interneti ÜRO organisatsiooni kontrolli alla saada http://www.delfi.ee/archive/ar.....d=63956231

  USA föderaalse kommunikatsioonikomisjoni liige Robert M. McDowell kirjutab Wall Street Journalis, et 27. veebruaril algab Genfis diplomaatiline protsess, mille tulemus võib olla uus leping, mis annab ÜRO-le enneolematu võimu interneti üle. Selle eestvedajad on Venemaa ja Hiina.

 177. Martin Vällik 24. veebruar 2012 kell 18:38

  Ateistiks hakkamine või siis selle tunnistamine oma perele, tuttavatele võib Ameerikas maksma minna suhted perekonnaga, tutvused, äri. Mustanahalisi ateiste süüdistatakse takkaotsa veel oma rassi reetmises, kirjutab The Washington Post:

  For atheists of color, ‘coming out’ can be painful

 178. ... 24. veebruar 2012 kell 23:16

  Oakrock ütles:

  Armetult hale näide!

  See näide on ainult teile armetult hale näide, kuna iseloomustab siiski otseselt teie vasturääkivusi.
  Esitan endale küsimuse, millele võiksite teie vastata, et miks ma peaksin edaspidi teiega arutelu pidama, kuna olete teadlikult valelik?

 179. Mart K. 26. veebruar 2012 kell 9:20

  Etiketiõpetaja Maaja Kallast annab Delfis Stella K. Wadowskile nõu, kuidas kasvatada lastest Eesti patrioote. Täitsa arusaadavate soovituste hulgas õpetada lapsi riigilippu austama, vaatama sõjaväeparaadi ja presidendi kõnet (ning mitte arvustama teiste inimeste riideid) hämmeldas teine punkt:

  2. Minge jumalateenistusele

  “Jumalateenistusel käimine on traditsioon ja aupaklikkus elu vastu. Jumalateenistusse ei saa suhtuda nii, et jumalat ei ole ja meie ei lähe. Piibel on kõikide filosoofiate alus ja seda on tähtis tunda,” kinnitab etiketiõpetaja.

  Ma saan aru, et lühikesse veebiveergu põhjalikum selgitus mahtuda ei pruugi, aga siinkohal oleks ajakirjanik minu arust küll võinud etiketiõpetajalt täpsemat selgitust paluda. Miks on (kristlikul) jumalateenistusel käimine elu vastu aupaklik? Miks ei peaks saama suhtuda nii, et j.-d pole ja meie ei lähe? Kuidas saab piibel olla antiikhellenistlike, Babüloonia, Egiptuse, muistsete Aafrika, Hiina, India ja Pärsia filosoofiate alus? Ja kõige tähtsam — kuidas lastega jumalateenistusel käimine peaks neisse patriotismi süstima?

 180. salvey 27. veebruar 2012 kell 8:16

  Mart K. ütles:

  Ma saan aru, et lühikesse veebiveergu põhjalikum selgitus mahtuda ei pruugi

  Loe siis peale Delfi uudiseid presidendi kõne ka läbi, temagi ütles muuseas, et ehk tuleks rohkem kirikus käia ja vähem iroonitseda, või miskit sellist.
  Sest vaata, Sinu sekundid, minutid ja päevad on loetud: TULNUKATE EMALAEVAD RÜNDAVAD NOVEMBRIS 2012?

  P.S. Teen jah /tobedat/ nalja, ja kes võiks/saaks vaeselt kodanikult tema vähese meelelahutuse röövida? Võimalikud vastuse variandid: ristiusk, islam, ACTA või miski muu globaalne kokkulepe, tsensuur? No maha siuke värk, ma ütlen :) Jumal armastab küll nalja, miks muidu on ta inimesele huumorimeele loonud? Arvatavasti naerab ta taevas ise pidevalt valjusti oma vähem/rohkem napaka loomingu üle ;)

 181. Mart K. 27. veebruar 2012 kell 8:52

  salvey ütles:

  Loe siis peale Delfi uudiseid presidendi kõne ka läbi, temagi ütles muuseas, et ehk tuleks rohkem kirikus käia ja vähem iroonitseda, või miskit sellist.

  Ironiseerimist (koos sõimamise, solvamise ja kirumisega) Ilves tõesti taunis, aga mulje jäi, et eelkõige poliitilist diskursust silmas pidades. Retoorilist küsimust “Või tuleneb ükskõiksus eetika suhtes sellest, et me pole enam suured kirikuskäijad?” koos ümbritseva kontekstiga saab kindlasti tõlgendada mitut moodi, aga selleks, et lugeda sealt välja, et kirik on lastesse patriotismi süstimisel asendamatu tööriist, peab ikka väga palju juurde mõtlema.

  Ironiseerimise ja etiketiõpetajanna Kallasti juurde tagasi tulles jääb mind aga esialgu vaevama küsimus, kas Juhan Liivi teksti sisaldanud, meeleolult ja tundetoonilt vägagi juhanliivilikku aastapäeva-eeskava mõningase kunstipärase rusuvuse pärast halvustades kasutas Kallast Juhan Liivi teksti iroonilisest teravmeelsusest või lihtlabasest juhmusest.

 182. salvey 27. veebruar 2012 kell 9:11

  Mart K. ütles:

  Ironiseerimist (koos sõimamise, solvamise ja kirumisega) Ilves tõesti taunis, aga mulje jäi, et eelkõige poliitilist diskursust silmas pidades

  Küllap on sul õigus.
  P.S. Aastapäeva kontsert mulle isiklikult küll meeldis.

 183. O cookievaba Kameelion 27. veebruar 2012 kell 10:05

  @salvey:

  Sest vaata, Sinu sekundid, minutid ja päevad on loetud

  Kas ei ole see uudis samast ajast, kui väidetavalt liikusid Maa poole 2 suurt kosmoselaeva 2011 a lõpus kusagil??? Tegelikult oli pildistatud 2 vaala, kes muudeti arvutis fototöötlusega UFO-deks. Muideks ennevanasti sai UFO pilte alumiiniumpoti kaant keerutades!

  Arvatavasti naerab ta taevas ise pidevalt valjusti oma vähem/rohkem napaka loomingu üle ;)

  Seda arvan mina juba pikka aega. Kuidas saaks armastada vähkkasvajat – millega inimesed oma loomastunud käitumisega – alles oli uudis elevantide tapmise kohta!, sarnanevad.

 184. O cookievaba Kameelion 27. veebruar 2012 kell 10:08

  @:

  See näide on ainult teile armetult hale näide, kuna iseloomustab siiski otseselt teie vasturääkivusi.

  Milliseid vasturääkivusi? Rahvas on olnud manipuleeritav kogu aeg, nn. demokraatias on see eriti jõhker; kurb on, kui inimene sellest ise aru ei saa. Te sarnanete Märdile, kes ka uljalt sapöörilabidat liigutab, põhjendamata oma väiteid.

  Esitan endale küsimuse, millele võiksite teie vastata, et miks ma peaksin edaspidi teiega arutelu pidama kuna olete teadlikult valelik?

  Kas Te olete Märdi sugulane? Ka temal on luulud, sest ta sonib mingist oakrocki/konspiraatori sündroomist. Teie süüdistate mind valetamises .. Irw, irw, irw. Kas Te lugesite „jõulu-uuringut“, et inimesed netis valetavad? Mille poolest olete Teie nii huvitav, et Teiega suhelda?

 185. Mart K. 27. veebruar 2012 kell 10:46

  Oakrock, selle looma nimi on kameeleon.

 186. O häbenev Kameeleon 27. veebruar 2012 kell 11:37

  @O cookievaba Kameelion:

  Valetasin lausa häbematult, pistsin pool aastat omale taskusse: kui väidetavalt liikusid Maa poole 2 suurt kosmoselaeva 2011 a lõpus kusagil. Tegelikult oli uudis mais/juunis 2011 ja laevu oli samuti 3. Pildi pealt jäi meelde 2 „laeva“. Sorry!

  Jamauudis ise on siin: 13. juuni 2011 Tulnukate hiigellaevad varitsevad Pluuto taga? http://www.ohtuleht.ee/430849

 187. O meelitatud Kameeleon 27. veebruar 2012 kell 11:43

  @Mart K.:

  Tore, kui vigasida tähele pannakse!

  Mu arvuti sarnanes lõbumajaga, kus ukse taga oli prõmmiv järjekord kiimalistest kosilastest, viirusetõrjest uksehoidja raporteeris liialt tihti, et on potentsiaalselt kahjulikud kosilased vaeseomaks peksnud ja ukse tagant minema löönud. Cookievabalt on uksetagune rahulik, rahulik …

 188. Martin Vällik 27. veebruar 2012 kell 12:08

  @O meelitatud Kameeleon:
  Ole hea, palun püüa püsida ühe nime juures, kuna jube tüütu on iga uue nime puhul käsitsi modereerimisnimekirja klõbistamas käia.

 189. salvey 27. veebruar 2012 kell 12:09

  O cookievaba Kameelion ütles:

  Kuidas saaks armastada vähkkasvajat – millega inimesed oma loomastunud käitumisega

  No minu jaoks ei ole küll naermine ja vihkamine samad tunded.
  Pealegi, eks ta nutab ka sama tihti kui naerab.
  Ja inimesed võivad ju päris kenad olla (mis sest, et nad ongi loomad).
  Elevantidest on kahju muidugi.
  (Ja Jumalasse mu jutus võib ka lihtsalt kui metafoori suhtuda, katsuge mitte kõike alati nii sõna-sõnalt võtta.)

  P.S. Lahe uus nimi, jääge selle juurde, mis sest et pole päris õigekiri.

 190. O cookievaba Kameelion 27. veebruar 2012 kell 13:54

  @Martin Vällik:

  Ole hea, palun püüa püsida ühe nime juures

  Ma harjutan totaalse tsensuuri tingimustes ellujäämist! Ja see on lahe!!! Hi, hi, hi ….

 191. O cookievaba Kameelion 27. veebruar 2012 kell 13:56

  @salvey:

  P.S. Lahe uus nimi, jääge selle juurde, mis sest et pole päris õigekiri.

  On küll, nii armas on vahel sõnu väänata!

  Lisaks terrorismile hirmutatakse inimesi nüüd ka kosmosest tulevate rünnakutega (järsku mõeldakse ka tulnukaid???)

  Briti kaitseministeeriumi süüdistatakse kosmoserünnaku ohu alahindamises http://forte.delfi.ee/archive/.....d=63958421

  Vaenuliku riigi või terroristide kosmosest lähtuv rünnak võib lüüa rivist välja Suurbritannia energiavarustuse ning seda ohtu peaks võtma tõsisemalt, öeldi kriitika korras Briti kaitseministeeriumile.

  dig! Küsimus: Kas on võimalik maad kaitsta kosmosest maale jõudva kiirguse eest (nt. gammakiirgus) või geomagnetilisete tormide puhul? Kui siis kuidas? Kas tuleks fooliummütsikesed varakult pähe panna?

 192. dig 27. veebruar 2012 kell 22:07

  O cookievaba Kameelion ütles:

  dig! Küsimus: Kas on võimalik maad kaitsta kosmosest maale jõudva kiirguse eest (nt. gammakiirgus)

  Ei ole. Aga ära muretse, kui gammakiirgus kõike elavat ära ei tapa, siis see pool, kes maakera taha jääb, jääb ehk ellu.

  või geomagnetilisete tormide puhul?

  Võta suur magnet ja suuna laetud osakesed planeedist mööda.

 193. O cookievaba Kameelion 27. veebruar 2012 kell 23:31

  @salvey:

  Siin on selle jama autor!

  SETI@home Classic: In Memoriam http://setiathome.berkeley.edu/classic.php

  The idea for SETI@home originated in a conversation between David Gedye and Craig Kasnov late in 1994 in Seattle. Gedye ran with it, and contacted UW astronomy professor Woody Sullivan, who led him to Dan Werthimer from the UC Berkeley Space Sciences Lab (SSL), whose SERENDIP SETI project provided a potential source of data from the Arecibo Observatory. Gedye also contacted Berkeley computer scientist David Anderson, a specialist in distributed computing.

  ABOUT CRAIG KASNOFF http://www.ckmc.com/about_.htm

  Craig also conceived, with David Getty, the SETI at Home project which has attracted tens of thousands of people to help look for life on other planets. This project is sponsored by Sun Microsystems, The Planetary Society, Fuji Film and many others.

 194. salvey 29. veebruar 2012 kell 8:27

  Kas 245 päeva pärast ründavad meid tulnukad? Õhtuleht

  “Maale on lähenemas kolm hiigelemalaeva,” rääkis Maavälise Elu Uuringute Keskuse ehk SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) ufospets John Malley jaanuaris. Tema sõnul on teised kaks emalaeva veidi väiksemad kui suurim, 322kilomeetrine, vahendab Weekly World News (WWN) “Praegu liiguvad need objektid Jupiterist mööda. Kui kiiruse järgi otsustada, peaksid nad Maale jõudma 2012. aasta sügiseks.” Väidetavalt

  ootab maalasi kohtumine emalaevadega selle aasta novembris.

 195. salvey 29. veebruar 2012 kell 8:31

  Ene Ergma saab täna 17, välja ilmuvad kadunud asjad… Õhtuleht

  Astroloog Igor Mang kinnitab, et veebruari liigpäeval sündinutele on saatuse poolt eluteele kingitus kaasa antud. Meediumina tuntud Ragna Aavamägi selgitab, et liites 2 + 9, saame kokku 11, mis on numeroloogiliselt meistrinumber: “Selles märgis sündinud inimesed on positiivse eluenergiaga, elujõulised ning nende emotsioonidesse pääseda on kõrvalistel inimestel väga raske.”

  Selgeltnägija Kristi arvates tasuks vabadel ja vallatutel eesti naistel kasutada 29. veebruaril kehtivaid õigusi: “Just sel päeval võivad vanatüdrukud ja lesknaised meesterahvale abieluettepaneku teha, keegi ei tohi selle peale viltu vaadata” Mujal Euroopas on kombeks, et kui mees ettepanekust keeldub, tuleb tal naisele maksta trahv. Inglismaal on selleks kuuldavasti tubli musi, paar kindaid või naelane rahatäht. Öösel üle lahe Tallinna koju jõudnud Kristi teab, et Soomeski on taoline tava kombeks ning küllap on mõnel Eestigi mehel täna põhjust mobiil välja lülitada.

  Eriline kuupäev, eriline saatus

  Mida kasulikku annab 29. veebruaril korraldada ja millisest toimingust tasuks loobuda? Vastuse saab astroloog Edda Pauksonilt. Igatahes ei maksa päeva alustada tormakalt, eriliselt ettevaatlik tasub olla ka liikluses. Hoidke silm peal oma maisel varal, sest on oht, et see võib kurikaelte saagiks langeda.

  Kuigi planeetide seis soosib pidutsemist ja reisimist, tasub oma sõidud seada nii, et õhtuks ikkagi oma koju jõuate. Folkloristide sõnul on liigpäeva ammusest ajast peetud ka vanatondi päevaks, kus võib kummalisi asju juhtuda ka siis, kui teil reisikindlustus taskus.

  Ühel viimaseid päevi rasedal naisel oli juba nädal aega tagasi suur hirm sünnituse ees: “Peaasi, et laps ei sünniks 29. veebruaril! Sündigu päev varem või paar päeva hiljem!” Tervendaja Ragna Aavamägi ütleb selle kohta: “Iga laps valib oma saatuse läbi oma vanemate ja siia ilma sündimise kuupäeva.”

 196. Mart K. 29. veebruar 2012 kell 11:25

  dig ütles:

  The Economist räägib, kuidas teadlased boikoteerivad suurt kopiraitistlikku ajakirjakontserni Elsevier.

  Samal teemal: teaduspublitsistikagigant Elsevier loobus akadeemikute boikoti tõttu toetamast eelnõud, mis oleks piiranud valitsuse rahastatud uurimustega seotud teadlaste voli avaldada töid avatud juurdepääsuga ajakirjades; eelnõu kukkus seepeale kokku. Kirjutab ulmik Cory Doctorow BoingBoing.net-is:

  Science publishing giant Elsevier has pulled its support from the Research Works Act, a bill that would have restricted the ability of scientists doing government-funded work to place their papers with open access journals. The action follows a scholarly and scientific boycott of Elsevier, and has led to the collapse of the bill.

  I believed from the start that Elsevier would be vulnerable to a boycott threat. The Research Works Act was a desperate bid to eliminate competition arising from the scientists and scholars who supply Elsevier with an endless stream of free work that Elsevier then charges high fees to access, generally charging the institutions whose scientists produced the work to begin with. The question isn’t whether Elsevier deserves to make money, or makes too much money: the question (for institutions, scholars and scientists) is whether paying Elsevier is the best way to do science and scholarship. Elsevier isn’t a charity, and there’s no reason to expect institutions to pay for its journals if they can get better science and scholarship for less through the open access movement.

  The increasing trend to open access is fueled by this dynamic, and it’s only going to get more pronounced as time goes by. Elsevier is vulnerable, and their overreaching legal proposal just accelerated the pace at which scholars and scientists turned to open access.

 197. dig 29. veebruar 2012 kell 12:05

  salvey ütles:

  Weekly World News

  Neil on ka veebileht.

 198. dig 29. veebruar 2012 kell 14:17

  Detroit News räägib 29. veebruaril tähtsatest sündmustest Mackinac’i maakonnas, kus keegi silmatorkavalt usklik presidendimetakandidaat olevat valimistel teise koha saanud. Ei tea, miks see küll uudis on?

  GOP presidential candidate Rick Santorum has spoken of Satan attacking America, but during Michigan’s primary on Tuesday the number 666 marked him.

  In a tight race against former Massachusetts Gov. Mitt Romney, Santorum lost the overall state vote.

  He also lost to Romney by one vote in Mackinac County in the state’s Upper Peninsula. Romney garnered 667 votes to Santorum’s 666 — a number cited in the Bible’s book of Revelations that is associated with the Antichrist.

 199. salvey 29. veebruar 2012 kell 16:13

  Tähtsatest sündmustest täna Eestis:
  OTSE: Avalik arutelu internetivabaduse teeside üle
  ERR

  ERRi uudisteportaal ja poliitikauuringute keskus Praxis korraldavad täna Solarise keskuse Apollo raamatupoes avaliku arutelu internetivabaduse teeside üle.

 200. salvey 29. veebruar 2012 kell 21:35

  Vallo Tillmann: Haruldane 29. veebruar osutab tuhandetele haruldastele haigustele

  29. veebruar on üleeuroopaline haruldaste haiguste päev. See haruldase kuupäevaga ära märgitud tähtpäev paneb enamuse meist ilmselt õlgu kehitama. Ilmselt taas üks veider komme ning mis asi see „haruldane haigus“ võiks veel olla? Kuid vaadakem sellele kõigele veidi teise nurga alt ning usutavasti muutub seeläbi esmapilgul kauge ja hoomamatu teema lähedasemaks. Mõnele kahjuks väga elulähedaseks.

  Kui Delfit loeb päevas üle 300 000 inimese, siis statistiliselt vaadates on nende seas haruldaste haiguste põdejaid umbes 20 000 inimese ringis (6-8% rahvastikust). Seda polegi ju nii vähe, lausa rohkem kui Rakvere linnatäis rahvast. Seega pole haruldased haigused sugugi nii haruldased kui esmapilgul tundub. Ja haruldased haigused tabavad muuhulgas täpselt samamoodi ka teistest ettevõtlikumaid, andekamaid, rohkem silma paistnud (mõne jaoks haruldasemaid) inimesi kui teisi. Siin ei ole küsimus selles, kui tihti käsi pesta ning millise kvaliteediga vett juuakse. Praegu teadaolevast ca 6000 haruldasest haigusest neli viiendikku on geneetilise algupäraga. Paljud neist on kasvajad.

 201. salvey 01. märts 2012 kell 8:50

  Milline 5000 aastat tagasi eurooplaste tervis oli ja mil viisil üritas ta puukborrelioosi vastu võidelda:
  Eesti teadlase andmed aitasid leida jäämees Ötzi sugulasi Novaator

  Lisaks viitavad jäämehe geenid, et tal oli kalduvus südamehaigusele ja kaks geenivarianti, mis soodustavad arterite lupjumist. Seda on kinnitanud ka Ötzi muumia uurimine. Mehe tervis oli üldiselt vilets: kulunud liigesed ja hambad, kõhus ussid. Ta oli murdunud roideid ja ninaluu.

  Lisaks leidis nüüdne analüüs, et jäämees põdes puukborrelioosi, see on vanim teadaolev tõend sellest haigusest inimesel. Zink oletab, et Ötzi kehalt leitud tätoveeringud olid mõeldud vaigistama puugihaiguse põhjustatud liigesevalu.

 202. dig 01. märts 2012 kell 11:13

  Science Magazine räägib värsketest teadustulemustest rikkuse ja rikutuste vaheliste seoste küsimusis.

  To see whether dishonesty varies with social class, psychologist Paul Piff of the University of California, Berkeley, and colleagues devised a series of tests, working with groups of 100 to 200 Berkeley undergraduates or adults recruited online. Subjects completed a standard gauge of their social status, placing an X on one of 10 rungs of a ladder representing their income, education, and how much respect their jobs might command compared with other Americans.

  The team’s findings suggest that privilege promotes dishonesty. For example, upper-class subjects were more likely to cheat. After five apparently random rolls of a computerized die for a chance to win an online gift certificate, three times as many upper-class players reported totals higher than 12—even though, unbeknownst to them, the game was rigged so that 12 was the highest possible score.

  Riski, et katsealune laste kommi endale krabab, tõstab isegi vaid ettekujutatav priviligeeritus.

  When participants were manipulated into thinking of themselves as belonging to a higher class than they did, the poorer ones, too, began to behave unethically. In one test, subjects were asked to compare themselves with people at the top or the bottom of the social scale (Donald Trump or a homeless person, for example.) They were then permitted to take candies from a jar ostensibly meant for a group of children in a nearby lab. Subjects whose role-playing raised their status in their own eyes took twice as many candies as those who compared themselves to “The Donald,” the team reports online today in the Proceedings of the National Academy of Sciences.

  Nendele teadushuvilistele, kellel ei ole eelarvamust tüüpi teadus on kultuurimarksistide väljamõeldis, võib huvi pakkuda priilt loetav artikkel Higher social class predicts increased unethical behavior.

 203. dig 01. märts 2012 kell 11:29

  Blag Hag räägib, et Penssylvanias on välja selgitatud minimalistlik kontravärsiline ateistlik bussiloosung.

  Are you sitting down? Got some smelling salts available near by? Prepared to clutch your pearls? Well then take a look at this horrible bus ad the NEPA Freethought Society wanted to run in Pennsylvania!

  Awful, right? That’s why the ad was rejected outright by the bus company:

  Jim Smith, the advertising contact at COLTS, said that the reason for refusal — appealing to the very questionable and vague advertising policy of COLTS — was that COLTS does not accept ads which could be deemed controversial or otherwise spark public debate.

  Katseplaani töötas välja Richard Wade:

  As a good skeptic, I thought that perhaps this proposition should be put to a test. So in a half-serious, half-lighthearted spirit, I propose that we try displaying billboards that are truly innocuous, so that the only thing that might provoke “offense” would be the word “atheist” in the billboard sponsor’s name. Then we would see if the claim is true that “our mere existence is what offends them.”

  Below are my suggestions. The sponsoring organizations depicted are merely my whimsical choices. Their approval of these billboards is not implied.

 204. Mart K. 01. märts 2012 kell 11:35

  dig ütles:

  Science Magazine räägib värsketest teadustulemustest rikkuse ja rikutuste vaheliste seoste küsimusis.

  Samast uurimusest jutt eesti keeles üleeilses Fortes.

 205. dig 01. märts 2012 kell 16:16

  Mart K. ütles:

  Samast uurimusest jutt eesti keeles üleeilses Fortes.

  Forte kirjutab:

  Uurimuse läbi viinud California Berkeley ülikooli psühholoogid avaldasid ka arvamust, et töö tulemused võivad aidata selgitada panganduskriisi puhkemise tagamaid — võimalik, et enesekindlad ja jõukad pankurid on lihtsalt loomu poolest hoolimatumad.

  Vana aasta lõpus meenutas Brian Basham Telegraph’is suvist õhtut Bahrainis:

  Cut to a pleasantly warm evening in Bahrain. My companion, a senior UK investment banker and I, are discussing the most successful banking types we know and what makes them tick. I argue that they often conform to the characteristics displayed by social psychopaths. To my surprise, my friend agrees.

  He then makes an astonishing confession: “At one major investment bank for which I worked, we used psychometric testing to recruit social psychopaths because their characteristics exactly suited them to senior corporate finance roles.”

 206. Lugeja 11. jaanuar 2013 kell 17:21

  @Carl:

  paroodia asub nüüdsest siin lehel: http://poliitkoned.blogspot.com/

 207. Ailar 21. oktoober 2013 kell 17:59

  @Carl:

  Jah, eks tal tõepoolest tõsine plaan saada uueks võimukandjaks. Kuna olen temaga ka isiklikult kohtunud ja neid asju arutanud, siis sealt aja jooksul kujuneski välja paroodia blogi loomine, mis, ma leian, tasus end ära. Vahva oli seda teha ja veel vahvam oli tema kirjutatud ümber sõnastada nii, et mulle sobiks.
  Ja kuna sain veidi vastukaja antud paroodia ja muudetud tekstide kohta, otsustasin seda veidi edasi arendada, kuigi olen selle siiamaani lohakile jätnud, ja üritan sinna lisada muudetud võimul olevate eliitide sõnavõtte naljaks pöörata.

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: