Päästeameti demineerijatel ei ole mittevajalikke töövahendeid
Saatsin Päästeameti peadirektor Kalev Timbergile ja demineerimiskeskuse juhataja Arno Pugonenile 26. septembril Eesti Posti abil tähitud kirja, kuna mu e-kirjale 22. augustist ei vastatud.
Kiri puudutas väidetavat pommituvastusvahendit, kuid tegelikult nõiavitsa põhimõttel “töötavat” Sniffexit, mida Päästeamet ja demineerijad on vapralt kasutanud ning korduvalt kaitsnud. Saatsin kaasa väljatrüki USA armeetegelaste raportist Sniffexi testimisel (pdf), kus tõdeti, et Siffex ei tööta.
Täna helistasin Päästeametisse, kust kinnitati, et vastus on välja saadetud 21. oktoobril, kuid lahkelt saadeti see kiri ka e-posti vahendusel (klõpsa pildile ja näed kogu vastust).
Lugupeetav Martin Vällik,
täname teid informatiivse kirja eest.
Päästeameti demineerijatele ei soetata tehnikat juhuslikult, kõik ostud on põhjendatud ning vajalikud inimeste julgeoleku tagamiseks. Demineerimiskeskusel ei ole mittevajalikke töövahendeid ning kõigil keskuse käsutuses olevatel töövahenditel on oma kindel otstarve meie kõigi turvalisuse huvides. Samuti on kõiki töövahendeid soetamise eel testitud või tutvutud nende tehnilise dokumentatsiooniga.
Lugupidamisega,
/allkiri/
Kalev Timberg
Päästeameti peadirektorBeata Perens
6282007
Kuidas edasi?
Ilmselgelt ei kirjuta Sniffex oma tehnilises dokumentatsioonis, et tegemist on nõiavitsaga.
Päästeamet on Siseministeeriumi haldusalas. Siseminister on sotsdemm Pihl. Endine sisminn oli keskerakonnast Laanet. Keskerakond keerab alati sotsdemmidele kui võimalus avaneb.
Saada see sama kiri kesknädalasse, nad kindlasti ilmutavad. Saada Laanetile ka.
Noh ja tegelt võiks ju mingisse NATO asja ka saata. Eestlased käivad igasugu NATO sõdades demineerimas. Äkki NATOt huvitab :)
Võibolla siis kõigepealt paluda selle konkreetse ostu põhjenduse jagamist ka avalikkusega ja kirjeldada, kuidas mittetoimiv seadeldis on vajalik inimeste julgeoleku tagamiseks, ning milline on selle otstarve meie kõigi turvalisuse tagamisel.
Samuti võiks küsida näha soetamise eelse testi tulemusi, ning paluda sellele kommentaari uute andmete valguses.
Selliseid ümmargusi kirju oskab igaüks kirjutada, näis kas sõnade põhjendamine ka jõukohane on.
Igaks juhuks võiks ju mainida, et puuduliku, ebatäpse või valeinfo esitamisel on võimalik ka laiema avalikkuse poole pöördumine antud küsimuse arutamiseks.
Stjuuv pani ette:
Standardne vastus sellisele küsimusele on paraku:
Eksperiment tuleb korraldada. 1995 lõppes asi fiaskoga.
Aga siis olid teised mehed ka pukis ja praeguse kaadri puhul kaalub vist karjäärihimu, mis baseerub endast suurematele poistele absoluutse lojaalsuse ilmutamises , igasuguse terve mõistuse üles.
Rrrr, olen rrrrr-i täis ja kirrrjutasin veel kirrrju sinna-tänna. Näis, mis saab.
Kui pole veel lugenud, siis siin on SEC-i tekst onklite halvast käitumisest:
Securities and Exchange Commission v. Homeland Safety International, Inc. F/K/A Sniffex, Inc.; Mark B. Lindberg, Petar D. Mihaylov, Yuri Markov, Paul B. Johnson, and Nicholas V. Klausgaard and Ilona V. Klausgaard, Civil Action No. 3:08 CV 11970
Pange tähele et “testitud VÕI tutvutud nende tehnilise dokumentatsiooniga.” Ehk siis kui testitulemusi paluda, siis ongi ilmselt vastuseks et seda seadet ei testitud küll aga tutvuti põhjalikult dokumentatsiooniga kus kirjas et seade töötab täpselt nii nagu vaja…
Aga muidugi võiks küsida küll kas nad siis testisid seda või mille järgi täpselt tehti otsus konkreetselt see töövahend soetada. Ja kas kasutamise käigus on tehtud mingeid järeldusi seadme toimimise või mittetoimimise kohta.
Börsipettus on küll paha aga põhimõtteliselt pole sel seadme efektiivsusega suurt pistmist.