Aprill-aprill ajakirjanduses, lugusid siit ja sealt

Tuhala energiasammas

 • Tiiu Kiik: kodus sünnitamine tundus turvalisem
  Naisteleht —> Delfi

  Nimelt sattus Tiiule raseduse ajal kätte raamat “Anastasia” […] Ka on Tiiu otsustanud lapsi mitte vaktsineerida. “Lapsel on ju enda immuunsüsteem ja rinnapiimaga saab ta kõik vajaliku.”

 • Ütle veel, et need esoteerika riiulil lebavad raamatud niiväga süütukesed on. Ja kui mõni staarihakatis neid edasi promob, siis levivad need mõtteviirused massidesse.

 • Mart Sander: Kirik, pedofiilia ja Harry Potter
  Eesti Ekspress

  Autor on roomakatoliku kiriku liige aastast 1983.

 • Kui usust saab moeasi
  Anne Vetik, Ajakiri Cosmopolitan —> Delfi
 • Jaan Lahe: risk muutustes midagi olulist kaotada on väiksem, kui teada, mis oluline on
  Postimees

  Kirik pole ka enam moraalivalvur. Muidugi on neid, ka kirikus, kelle arvates peaks kirik selle rolli endale jälle võtma. Kuid see pole lihtsalt võimalik, sest kristlikku moraali ei saa teha kohustuslikuks mittekristlastele.

 • Akupunktuur aitab hambaarstikartusest vabaneda?
  PM Tarbija24

  20 hambaarstikartusega patsiendi peal tehti katse, milles neile anti viie minuti jooksul nõelravi, kirjutab BBC. Tulemused näitasid, et kõigil katsealustel vähenes hirm hammaste parandamise ees.

 • Varro Vooglaid: Mure laste pärast või viha kiriku vastu
  Varro Vooglaid, Helsingi Ülikooli õigusteaduskonna doktorant, Delfi

  Kõiges on süüdi loomulikult homod, seksuaalrevolutsioon, üksikud preestrid, meedia ja veelkord meedia; teised on veel suuremad lapsepilastajad kui kiriku rüpes olevad tegelased jne. Asjalugu on hoopis selline, et üle 90% seksuaalse väärkohtlemise juhtumitest pannakse toime täiskasvanud naiste suhtes (koguduste liikmed, nunnad), aga sellest on meedia tõepoolest valdavalt vaikinud, kuna laste heaolu pälvib suuremat tähelepanu ja laste vastu suunatud kuritegusid peetakse hullemaks kui täiskasvanute suhtes tehtud tegusid.

 • Taimetoitlus ja mahepõllundus ei päästa

  Kui iga inimene hakkaks taimetoitlaseks, nõnda et sööks vaid puu- ja aedvilju, siis väheneks kasvuhoonegaaside tootmine vaid 7 protsenti. Nn orgaaniline põllundus aga suurendaks kasvuhoonegaaside tootmist.

 • Üks Tuhala jutt ikka ka:
  VIDEO ja FOTOD: “Keev” Tuhala nõiakaev meelitab sadu imetlejaid

414 Replies to “Aprill-aprill ajakirjanduses, lugusid siit ja sealt”

 1. Kriku ütles:

  Kui sa Jaiki mõtled, siis tema tekst ei ole ulme, vaid haigusnäht.

  Ühest küljest — minu meelest vastab isand Edgari fantaasia üsna kenasti sellele, mida neljanda klassi õpilaselt oodata võiks. Teisest küljest — seda, et ta pea peale kukkunud on, me ju teame. Haigus on teine, nähtus laiemas plaanis on sama: inimene ajab füsioloogilistel põhjustel ebaadekvaatset juttu ja ei mõista seda, et nii ei kõlba, ajakirjandus aga pöörab vaesekesele liigset tähelepanu.

 2. Postimees pajatab: Uuring: rinnapiimast kreem päästaks teismelised aknest

  USA uurijad väidavad, et kookospähkli õlist ja inimese rinnapiimast valmistatud kreem aitaks ravida teismeliseeaga kaasnevat aknet.

  Postimees poleks Postimees, kui ta lolli juttu ei ajaks:

  Kuna kreem on valmistatud looduslikest komponentidest, pole sel mingeid soovimatuid kõrvaltoimeid.

  Tõsi küll, tsiteeritud algartikkel Telegraph’is ajas seekord ligikaudu peaaegu sama lollusastmega juttu:

  They found the new treatment has no side effects because it comes from natural products unlike current available treatments which can cause redness and burning.

 3. Aga mis kolme klassi puutub, siis Afghanistanis võetakse nii kõrgesti haritud inimesed politsei eliitüksustesse:

  By the end of October, Caldwell hopes to build the force to 109,000 members, including an “elite unit” that so far has roughly 4,900 members. That outfit is called the Afghan National Civil Order Police (ANCOP). It’ll be used for particularly sensitive assignments like Marja. ANCOP members get 16 weeks of training, and they’re required to have at least a third-grade proficiency in reading and writing. So far, reviews from Marja are mixed. “The new police are more organized, committed, responsible, and helpful than the previous police, who were more like a criminal gang,” Assadullah, a school principal, tells newsweek. (Like many Afghans, he uses only one name.) Local shopkeeper Hajji Noruddin Khan disagrees. “We are as disappointed with the new police as we were with the old police,” he complains.

 4. Akadeemik Lippmaa jaoks kliima ei soojene.

  EPL: Endel Lippmaa: riik peab ise Eesti Energiasse raha panema

  “…praegu on meil vaja ikkagi kasutada fossiilset kütust, põlevkivi. See on meie oma kütus. Ja selleks on vaja nii kaevandusi kui ka elektrijaamu. Fossiilsed kütused ei kao mitte kuhugi. Nende kasutamine ainult laieneb, eriti Hiinas, Indias, aga ka USA-s. Praegu on päris põhjalikult läbi kukkunud jutt globaalsest soojenemisest, kuna maakera jääkate ei õhene. Ta on praegu sama paks kui sajandivahetusel, järelikult kliima ei soojene.”

 5. Kaarel Kressa kirjutab EPL-is juhtimiskoolituse suhtes resistentseks muutunud ja esoteerikast kangemat laksu otsivatest äriinimestest ning nende kirge rahuldavast kirjastusnišist.

  Lugemissoovitus edukale juhile

  Raamatupoodide temaatilistest riiulitest on minus ikka tekitanud siivutut huvi alajaotus „Astroloogia ja esoteerika”.

  Siit leiab kõige muu intrigeeriva kõrval ka kodumaiste autorite teoseid, näiteks Aive Antsovi koostatud kogumiku „Inglite tervendav vägi” ja Ingvar Luhaääre psühhotehnikate kogu. Kindlasti väljendavad sellised teosed teatavat ühiskondlikku nõudlust tabamatu ja teispoolse järele, ent nende lugejaskond ei saa olla ka liiga suur. Astraalrännud ning aura- ja karmamanipulatsioonid on ikkagi kõrgem pilotaaž ning paljud, kes tunnevad mõningast tõmmet horoskoopide vastu, tõmbavad kindla piiri alates hetkest, mil jutt läheb Atlantiselt pärit telepaatiliste inimsisalike maailmavallutusplaanidele.

  Teine lugu on aga teostega, mida Rahva Raamat iseloomustab sõnaga „vaimsus”. Siit leiab õpikuid enesekindluse ja rahulolu süvendamiseks, emotsioonide ohjamiseks, enesehüpnoosiks ja kõigeks muuks. Üldiselt sisaldavad need teosed ilusasti vahule klopitud käibetõdesid – sest vaimne kirjandus ei pretendeeri kunagi intellektuaalsusele, vaid ikka tarbitavusele, et lugeja vaim liiga suure koormuse alla ei satuks.

  Nii õpitakse elama

  Selliste teoste lugejate ja tegijate seas on üks eriti huvipakkuv segment: noored ja keskealised äriinimesed, keda on tabanud äkkjanu „millegi enama” järele. Hirmkallid juhtimiskoolitused ja rühmateraapiad ei ole enam in.

  Nüüd käiakse elutreeneri juures, õpitakse elama siin ja praegu ning kirjutatakse valmis isiklik arenguraamat. Näiteks sain äsja teate 28-aastaselt majandusajakirjanikult, kes otsib juhtimisalaste artiklite kõrvalt „piire piiramatuses ja vastupidi” ning on seetõttu kirjutanud raamatu „otsijatele, kes ihkavad midagi enamat kui see, mis on”. Eesti Posti endine tippametnik Merit Raju hakkas mõne aasta eest hoopis joogaõpetajaks ja püsib oma raamatuga „Hingele pai”, mis räägib ikka sellestsamast, hetke nautimisest ja mõtestatud eksistentsi leidmisest, juba paar nädalat müügiedetabelis. Küllap teavad lugejadki näiteid finantsjuhtidest ja müügimeestest, kelle masinlikult terav pilk hägustub sedamööda, kuidas kerkib öökapile kuhjunud Osho ja Eckhart Tolle teoste virn.

 6. Vaglateraapia: õudselt mõjus ravi
  Helen Uppin, Delfi naistekas

  Kuidas vaglad haava ravivad?
  Väga lihtsalt — nimelt söövad nad haiget ja mädanenud kudet, jättes terved kohad puutumata. Haava puhastavad nad nii hoolikalt, et arstid on neid koguni mikrokirurgideks nimetanud. Lisaks eritavad nad ainet, mis desinfitseerib, tapab baktereid ja kiirendab paranemist.

  Kõlab usutavalt.

 7. @Martin Vällik:

  Seda väidate Teie, mitte mina!

  Tõelised teadlased on oma väljaütlemistes väga skeptilised, nad toonitavad alati, et tänased teadmised võivad juba homme olla ümberlükatud ja saanud teaduse ajalooks. Nad ei häbene välja ütelda, et nad ei tea väga paljusid asju.

  Heaks näiteks on energia – skeptiku klassikute jaoks on see keha võime teha tööd – see on üleeilne teadmine. Energia on ju tegelikult kõik erinevad kiirgused ja lained, mis meid ümbritsevad. Naljakas aga ka vaakum omab energiat, samuti on olemas Universumi tumeenergia, mille kohta ei ole teada, mis asi see on.
  Teil on siin kommentaariumis arutlused aju ja teadvuse kohta. Keegi ei tea kuni tänase päevani täpselt mis asi see teadvus tegelikult on. Kindlaks on tehtud küll see, et tunded ei ole midagi muud kui ajus toimuvate keemiliste reaktsioonide tulemused.

  Tehnika areng on viimase 20 aasta jooksul olnud peadpööritav. Kas Te olete kunagi kokku puutunud sihukese arvutiga nagu 286? Vaevalt.

  Kaasajal toimub näiteks tehnika areng kvantitatiivselt, suurt läbimurret uuele arengutasemele ei ole toimunud. See saab arvatavasti toimuma tänu nanotehnoloogia arengule, kuid see on teatavasti veel imikueas.

 8. Kas Te olete kunagi kokku puutunud sihukese arvutiga nagu 286? Vaevalt.

  Kriku ajas kunagi “Civilizationi” XT peal käima, EGA graafikaga ja puha. Näitas kõik demod ära ja tukkus siis 5 minutit, aga käima läks :)

 9. Ja ärgem unustagem, kuidas Suur E Bohri ja Heisenbergi kvantteooriamudeli vastu sõdis. Lihtsalt sellepärast, et universum, millele Kopenhaageni tõlgendus osutas, ei meeldinud talle.

 10. Teadusest, mis viib edasi ja kus tehakse uudseid avastusi, saaks rääkida mingi sõltumatu uurimisinstituudi loomise järel, kelle tegevus oleks piisavalt rahaliselt kaetud.

  Esiteks on instituute igasuguses vormis olemas, küll enam, küll vähem sõltumatuid. Teiseks aitavad uudsed avastused väga suurtes kogustes raha teenida, mistõttu rahameeestel on otsene huvi neis osaleda. Kolmandaks on vaatluslik fakt, et neid tehaksegi koguaeg.

 11. Kriku ütles:

  Teiseks aitavad uudsed avastused väga suurtes kogustes raha teenida, mistõttu rahameeestel on otsene huvi neis osaleda.

  Sellega on seotud üks põnev müüt. Vandenõuteoreetikud nimelt väidavad sageli, et kuna uued leiutised vanu leiutisi vananenuteks muuta võivad, mõjuvad need rahameeste senistele investeeringutele pahasti ja sellepärast hoiduvad rahamehed leiutustegevuse rahastamisest või tegutsevad aktiivselt selle vastu.

  Tegelikus elus muidugi niimoodi ei lähe. Esiteks ei ole “rahamehed” mingisugune terviklik gäng vaid kapitalistid mängivad usinasti üksteise vastu suunatud mänge. See, mis ühele kahjulik, on sageli kellelegi teisele kasulik. Teiseks on tänapäeva kapitalistid väga kenasti kursis disruptive innovation‘i mõistega; need, kes vanasse tehnoloogiasse investeerinud on, teavad, et see ei kesta igavesti; need, kes ei ole, teavad ka, et varsti tuleb uus ja veel tulutoovam. Ja sellepärast on kapitalistidel kombeks uut leiutustegevust rahastada; igaüks loodab, et just *tema* projekt jõuab disruptsioonini esimesena ja lõikab selle pealt suurt profiiti.

  Fundamentaalteadusega on umbes samamoodi, ainult aega läheb enamasti natuke rohkem. Kui palju aega veeauru avastamisest aurumasina leiutamiseni kuluski?

 12. K_V ütles:

  Kui leida püstirikas psühhohuligaanist sponsor, kes laialt rahastaks kogu maailma teaduse pea peale pööramise projekti ja leiaks selle jaoks sobiva meeskonna, saaks ehk asjast asja.

  et see Templetoni alalõug teile ka kogu aeg ette peab jääma …

 13. @Kriku:

  Point on selles, et Teie Jumal Teadus astus tuhapilvega ämbrisse. Neid ämbrisse astumisi on kindlasti rohkemgi olnud, ei ole viitsinud ennast kõigega kurssi viia.

  Tuhapilve ämber on kõige värvikam!

 14. Mart, ma võin küll kõik (© Joosep Toots), aga piir lapsus linguae ja poolgeniaalse absurdihuumori vahel kipub mul aeg-ajal hägusaks jääma. Ütle nüüd ausalt, mis su peas liikus, kui sa kirjutasid “keegi kodanik, endine laps”?

 15. Kriku ütles:

  Ütle nüüd ausalt, mis su peas liikus, kui sa kirjutasid “keegi kodanik, endine laps”?

  Sõnastasin ümber artikli sisu, kus hagi esitaja kohta ei anta palju rohkem teavet kui “nüüdseks täiskasvanud mees”. Nüüdseks täiskasvanud mees on ju teiste sõnadega endine laps…

 16. @Mart K.:

  See ei ole mingi uudis. USA-s anti mõni aeg tagasi kohtusse (mingi senaatori poolt) Jumal isiklikult – inimestele mõttetute kannatuste tekitamise eest. Tean, et Jumala kaitsmise võttis enda peale Texase advokaadibüroo.

  Kahjuks jäi kuulmata, kas Jumal ka süüdi mõisteti.

 17. Kriku ütles:

  Paavst anti pedofiilide kaitsmises süüdistatuna kohtusse
  Ma ei kujuta küll ette, kuidas paavsti üle võiks USA kohtul jurisdiktsiooni olla.

  Tsiviilasjades on USA kohtutel kombeks väita, et kui kostja kohtu jurisdiktsioonis äri teeb või “kohal on”, siis saab kohtul jurisdiktsioon ka olla. Edasi, USA jurisprudentsis on veel kummaline komme kohtusse kaevata institutsioone füüsiliste isikute isikus (tüüpi, et kui osariik tegi inimesele liiga, saab kostjaks kuberner), mis võib aidata diplomaatilise puutumatuse küsimustest mööda hiilida. Tont seda teab, mida see praktikas tähendab, aga kõige tõenäolisemalt loodavad hagejad, et kohtu mõttes on süüdlaseks kirik tervikuna ning kui nad kohtuasja võidavad ja kirik raha ei maksa, saavad nad hakata kiriku kinnisvara sundmüüki panema.

 18. Nojah, siin tuleb vahet teha kirikul ja Vatikanil. Teiste riikide riigipeade üle ikkagi USA tavakohtul jurisdiktsiooni ei ole ning samuti ei saa USA kohus midagi mõnelt teiselt riigilt välja mõista. Katoliku kirikult muidugi saab, aga mulle on kuidagi mulje jäänud, et piiskopkonna tasemel. Võimalik, et piiskopkond ongi seal juriidiline isik.

 19. Kriku ütles:

  Teiste riikide riigipeade üle ikkagi USA tavakohtul jurisdiktsiooni ei ole …

  Nende varanduse üle aga teatud juhtudel on. Ja tsiviilasjas on just see oluline.

  Katoliku kirikult muidugi saab, aga mulle on kuidagi mulje jäänud, et piiskopkonna tasemel. Võimalik, et piiskopkond ongi seal juriidiline isik.

  AFAIU on neil, jah, kombeks piiskopkondi inkorporeerida. Aga päris iseseisvad nad ei ole, nad on ikkagi kiriku filiaalid — iseasi, kuidas see formaliseeritud on ja kui palju kohtus vaielda saab.

 20. Nende varanduse üle aga teatud juhtudel on.

  Kust sa seda võtad?

  Aga päris iseseisvad nad ei ole, nad on ikkagi kiriku filiaalid — iseasi, kuidas see formaliseeritud on ja kui palju kohtus vaielda saab.

  Just.

 21. Kriku ütles:

  Nii et siis ikkagi tahtmatu pärl. Peaaegu et lausa Uspenski stiilis kukkus välja.

  Ma ei tea, kuidas see nüüd jälle sedapidi paista sai; tegelikult ma üritasin nii uudist linkides kui hiljem selgitades siiski nalja teha. Tahtmatult sündinud naljad on tihti jälle naljakamad, nii et vabandust selle eest.

  Mis Uspenski muidu? Potsataja isa Eduard? Kiievi peapiiskof Porfiiri? Pole kummagagi kahjuks tuttav.

 22. Koržets vist kirjutas kunagi (mälu järgi):

  Mulle meenub üks taat,
  sellel taadil on paat,
  järvel sõuab ja uppujaid loeb.
  Mul on tunne, et vist
  on ta veidi sadist,
  aga muidu tal süda on soe.

  Huvitav, kelle kohta ta seda kirjutas?

 23. Boliivia president paljastab kanatööstuse seosed Hominterniga ja teab lihtsat retsepti homoseksualismi raviks.

  Evo Morales: kanaliha söömine teeb mehest homo!

  Boliivia president Evo Morales /…/ väidab, et kauplustes müüdavad kanad on täis süstitud naishormoone, mistõttu on “sellist liha söövatel meestel väga keeruline meesteks jääda”.

  Lisaks usub Morales, et liigne kanaliha söömine põhjustab meestele kiilaspäisust.

  Keskkonnateemalisel konverentsil kõnelenud Morales rääkis ka seda, et kui kanadesse süstida meeshormooni ja homoseksuaalid selle linnu liha sööksid, saaksid neist heterod.

 24. @Kriku:

  Te kaldute teemast väga kõrvale! Ma tõin välja ainult fakti, et Jumal kaevati USA-s kohtusse ja kahjuks ei võetud asja arutamisele, ning, et paavstil on kohtumõistja olemas.

  Ja faktiks jääb, et inimene ei ole kunagi olnud looduse kroon, vaid ta kuulub loomariigi hulka, nagu kõik imetajad. Te unustate jälle ära evolutsiooniteooria, mille järgi meie esivanemad olid ahvid.

  Enesehävitusliku seisukoha – inimene looduse kroon – kujundas välja kristlus, mille moraalireeglite järgi ei ole ka lastepilastamine kuritegu. Nii, et palju kära ei millestki.

  Mille alusel Te väidate, et Jumal on vaim? Ruah mis on praegu tõlgitud vaimuks, tähendab tegelikult tuult. See on seotud Sumeri/Babüloonia koletise Tiamati hävitamisega. Ei viitsi pikalt seletada!!! Te ei saa nagunii aru.

  Vanades mütoloogiates, k.a. judaismis ei ole kunagi keegi väitnud, et maailm loodi ühe jumala poolt, Alglugude Elohim tähendab jumalad! Elik see on mitmuse vorm. Need nn. Jumalad tegelesid maailma korrastamisega peale veeuputust, olles luust ja lihast olevused. Sumeri „Inanna manalaskäigu“ loos jumalanna Inanna isegi sureb (tõsi ta äratatakse hiljem ellu)

  Selle kommentaari algus on kena, aga siis tuleb hulk teemavälist heietust. Must leinaraam tähistab toda teist osa. — dig 24. aprillil kell 16:49
 25. @Mart K.:
  Allikas?

  Mina leidsin ainult selle- kõlab suht mõistlikult.

  His president will have raised some eyebrows though with bizarre comments in his opening address that baldness is the consequence of genetically modified chickens and potatoes and that Coca-Cola is “poison and sewage water”. Bolivia’s first indigenous president, a former llama herder and coca grower, added: “Either capitalism dies, or it will be Mother Earth.”

  http://www.guardian.co.uk/envi.....mate-talks

 26. Oklahomas on osariigi legislatuur otsustanud, et abordi vastu huvi tundvaid naisi peab arst kõigepealt koledate riistadega torkima, raporteerib Associated Press:

  OKLAHOMA CITY — The Oklahoma Senate approved several bills Monday that opponents say would make it more difficult or uncomfortable for women to get abortions, including one that would require women seeking the procedures early in their pregnancies to undergo an invasive form of ultrasound.

  One of the laws headed to the governor would require doctors to use a vaginal probe in cases where it would provide a clearer picture of the fetus than a regular ultrasound. Doctors have said this is usually the case early in pregnancies, when most abortions are done.

  The other abortion measures would require women to complete a lengthy questionnaire before receiving an abortion, mandate certain signs be posted in an abortion clinics and prevent so-called “wrongful-life” lawsuits in cases where a parent might argue that a child with birth defects or other problems would have been better off aborted. Another bill would prohibit state insurance exchanges, created under the new federal health care law, from covering abortions.

 27. Postimees: Algab maailma suurim mobiilide tervisemõjude uuring

  See kestab 20 kuni 30 aastat ning selles vaadeldakse 250 000 mobiiltelefonide kasutajat viiest Euroopa riigist, vahendab Healthday.

  Uuringus vaadeldakse taskutelefonide seoseid erinevate vähiliikide ja neurodegeneratiivsete ajuhaigustega.

  «Lisaks vaatame, kas sagenevad sellised sümptomid nagu peavalu, tinnitus, depressioon ja unehäired. Need on asjad, mille üle inimesed tavaliselt mobiilidega seoses kurdavad ja me kavatseme uuringu jooksul ka neid jälgida,» lõpetas Toledano.

  Teadupärast väidavad mõned inimesed, et mobiiltelefonidest lähtuv elektromagnetkiirgus kahjustab inimeste tervist. Üha suuremates ja põhjalikumates uuringutes ei ole need väited siiani kinnitust leitud.

 28. Postimees: Talvel sündinud on allergiale vastuvõtlikumad

  Uuringus osales ligi tuhat toiduallergiatega patsienti, kes olid kuue aasta pikkusel perioodil allergia tõttu haiglasse sattunud. Võrreldes nende andmeid teiste patsientidega, kes olid muudel põhjustel haiglasse toodud, selgus, et allergiate esinemine on seotud inimese sünniajaga. Tuleb aga märkida, et see seos kehtis vaid kuni viieaastaste laste puhul.

  Alla viie aastastest allergikutest 59 protsenti olid sündinud sügisel või talvel ning 41 protsenti kevadel või suvel.

 29. @dig:

  Ammu oleks aeg olnud!

  Eesti mehe võiks punasesse raamatusse kanda, kui väljasureva liigi. On hulga lihtsamaid enesetapu viise kui enese mürgitamine keemilise toiduga ja kiiritamine telefoniga.

  Issanda loomaaed on ikka suur!

 30. Esmaspäeval on rinnavärina päev!
  Delfi

  “Paljud naised riietuvad ebasobivalt ja harrastavad ka lubamatut abieluvälist seksi, mis omakorda põhjustavad maavärinaid,” ütles ajatolla Kazem Sedighi möödunud nädalal.

  “Esmaspäeval kannan ma kõige avarama dekolteega särki, mis mul on. Jah, just seda, millega ma tavaliselt õhtuti väljas käin,” kirjutas tudeng. “Ma kutsun kõiki skeptilisi naisi üles minuga liituma ja rindade üleloomulikke võimeid ülistama. Kanda võib ka lühikesi pükse, kui te sellist sorti paljastust eelistate.”

  PM Elu24
  Boobquake annab Iraani usujuhile vastulöögi

  Originaal:
  Blag Hag:In the name of science, I offer my boobs

  Nalja nabani:
  A quick clarification about Boobquake

  So what started as a joke and somewhat sarcastic reply to the ludicrous notion that women’s immodesty causes earthquakes has now exploded.

 31. @Martin Vällik:

  Jah Martin, Teil on õigus.

  Varsti jõuab kätte aeg, kui inimene ei saa lahkuda oma steriilsest, bakterivabast kodust ilma erilise bakterite ja eriti värske õhu eest kaitsva sõidukita, kuna värske õhk, puhas vesi ja eriti õues elutsevad bakterid muutuvad inimesele surmavaks. Koju jõudes tuleb läbida sõidukiga desinfitseerimiskamber, enne tuppa jõudmist läbida põhjalik pesemisprotseduur.

  Elu nagu odavas õudusfilmis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga