Oktoober saagu! Ja oktoober sai.
Käesoleva aasta oktoobris on 5 reedet, 5 laupäeva ja 5 pühapäeva. Keegi tarkpea algatas seepeale kettkirja, milles väidetakse:
Seda juhtub kord 823 aasta jooksul. Sellist kuud loetakse Feng Shui õpetuse järgi rahatoovaks. Saada see sõnum 8 heale inimesele ja 4 päeva pärast on oodata suuremat rahasummat. Kui sõnumit edasi saadad, siis sa võimendad teadlikult oma reaalsust.
Iga lause on vale või isegi mitte vale, kuna sisaldab verifitseerimatuid ja falsifitseerimatuid väiteid. Vaatame neid ükshaaval.
Seda juhtub kord 823 aasta jooksul.
Otsene vale. Viimati oli 5 reede, laupäeva ja pühapäevaga oktoober meil 2004. aastal. Enne seda 1993., 1982., 1971. 1965. jne aastatel. Kes veel ei tea, siis kalendrid korduvad. 2004. aastat pole seal seetõttu, et see on liigaasta ja terve kalender ei kordu 2010. omaga.
Sellist kuud loetakse Feng Shui õpetuse järgi rahatoovaks.
Feng Shui on Vana-Hiina õpetus. Vanas Hiinas oli nädal 10-päevane. Sellise pikkusega nädal ei võimalda ühes kalendrikuus viit reedet, laupäeva ja pühapäeva. Tänapäevane Gregoriuse kalender kuulutati välja aastal 1582; isegi Euroopas ei hakanud see korraga kehtima; Hiinas võeti see üle alles 20. sajandi esimestel kümnenditel. Seega jutt Feng Shuist seoses Gregoriuse kalendriga on lihtsalt seosetu jama.
Saada see sõnum 8 heale inimesele ja 4 päeva pärast on oodata suuremat rahasummat.
Mul on homme avansipäev. Kas see ka loeb?
Kui sõnumit edasi saadad, siis sa võimendad teadlikult oma reaalsust.
Mida see küll tähendama peaks?
Aga tegelikut on siinne lugu algatatud oktoobrikuiste ajakirjandusleidude ja kommentaaride tarbeks. Tõstan osad septembri alt siia üle.
ABC News räägib Austraalia vaktsiinivastaste katsumustest NSW Tervishoiukaebuste Komisjoni ees:
Tõelised katsumused olid ikka vaktsiinivastas(us)test tingitud…
Tartu Ülikooli füüsikahoone uksel jagatavat uut testamenti ja nüüd pidavat need igal pool mööda maja laiali vedelma. Ütleks et kahju puudest, aga vähemalt on see arvatavasti üks ohutumaid kohti kuhu sihukest kirjandust paigutada.
Kui neid testamente jagati tasuta, on see on väga helge ettevõtmine. Ma võtsin ka tänaval jagatava testamendi vastu ja andsin selle edasi kodanikule, kel seda ei olnud ning kes seda vajas.
Parem lugeda uut testamenti kui kollast kirjandust, arvan ma.
Telegraph kirjutab, et vanal heal Inglismaal olla probleeme mäkradega, kes vanu häid inglaste konte vanadest headest haudadest välja kaevavad.
Loodus ja tehnoloogiateaduskonna maja ees jagati neid Uusi Testamente kah. Seda oleks tahtnud näha kuidas nad neid molekulaar- ja rakubioloogia instituudi ees oleks jaganud :) Tuttav ütles, et kiri oli nii pisike et lugeda küll ei näe.
Aga äkki keegi tahab mind hoopis ühe teise asjaga aidata? Seminaris üks vanem õppejõud mainis et mingis eesti roosas kirjanduses (ajakiri Naised? midagi muud?) räägitakse kuidas sinivetikad meie metsi mürgitavad nii et seenelegi ei julge enam minna. Vat selle artikli tahaks ma küll üles leida aga nett mind kahjuks ei aidanud. Nii et kes näeb siis öelgu kus!
Lossi tänaval jagati ka. Nii et mingi ülelinnaline aktsioon.
Väga asjalik vastulause lastesaate “Saame kokku Tomi juures” stsenaristilt. Wimberg: kuidas taldrik kutsus välja mureliku ema
Allergiat saab ravida mitmel moel
Huvitav küll, mis teaduskatsetest jutt olla võiks…?
Uus seagripi ohver? Suri noor rahvusooperi laulja Julia Botvina
Kriku ütles:
Ai-ai, kole ja karune kirjanik purustab noore õpetajatädi illusioone.
Mida me teame dr Susan Eardleyst, “kinesioloogia”-spetsialistist? Peab järgmine nädal siinkandis loengu.
Slashdoti teadusveerg vahendab India nädalalehes The Hindu ilmunud arvamuslugu suurest alkeemikust sir Isaac Newtonist.
Tõepoolest, ajaloo andmeil oli Newton üks vastik tegelane, kes tegi kummalisi asju, istus parlamendis ainult selleks, et sooja saada ja arvas, et ta oli naabritest targem. Kui Newton klassikalist füüsikat avastanud ei oleks, oleks ta tänaseks unustuse hõlma vajunud.
Teadlasi huvitavad Newtoni avastused füüsikas loomulikult sellepärast, et nad on õiged, mitte sellepärast, et Newton neid avastas. See, mida Newton väljaspool teadust tegi, on ajaloolaste huviala.
@dig:
Khm, kas Newtoni ajal juba teati, et pliid ei saa kullaks moondada? st kas aineid uuriv distsipliin oli juba keemiaks ja alkeemiaks jagunenud?
(Vrd ka Paracelsus ja päkapikud.)
Ma võin nüüd valesti teada, aga sir Isaaci alkeemia vist nii hull asi ei olnudki, ebaõnnestunud, eriti võrreldes tema füüsika ja matemaatikaga, seda küll, aga aega arvestades oma helgete momentidega.
Kronoloogiaga läks ta küll täiega aia taha, aga kronoloogiaga lolliks läinud tarku inimesi on ka tänapäeval. Te ju teate, millele-kellele ma vihjan.
dig ütles:
Katsumused jätkuvad, nagu kirjutab ABC News’i reporter John Stewart. Vaktsineerimisvastase propaganda levitamise sihtasutus Australian Vaccination Network, kelle kohta Uus-Lõuna-Walesi valitsus rahvale juba talvises augustis avaliku hoiatuse väljastanud oli, on heategevuslike organisatsioonide nimistust maha tõmmatud.
Andres ütles:
PZ Myers illustreerib piibli kasutamist käsitöömaterjalina:
Andres Valdre ütles:
Loomulikult ei teatud. Newtonile alkeemia pahaks panemine on suuremalt jaolt tagantjärele tarkus.
Center for Reproductive Rights vahendab kurba narratiivi Peruust, kus naaber vägistas 13-aastase tüdruku. Vaeseke üritas end seepeale ära tappa kõrgelt alla hüppamise teel, aga jäi ellu ja vigastas selgroogu, mis ta alakeha halvas. Vastavalt kohalikele katoliiklikele seadustele ei saa teda opereerida, kuna see võiks loodet ohustada — ja sellepärast liigub rase vägistatud laps nüüd ringi ratastoolis.
LC: I Have To Tell What Happened To Me from Center for Reproductive Rights on Vimeo.
Postimehes promob keegi Marina Lohk järjekindlalt isand Kiyosaki kultust. Üleeile kell 15:02 Kuidas saada miljonäriks ehk rikkus algab peast:
Artikkel sisaldab hulka kaitsvaid mantraid, näiteks:
Ei olnud veel poolt tundigi möödas kui samalt autorilt ilmus uus artikkel Kiyosaki: kui sul on suur unistus, tuleb alustada väikestest sammudest:
Isegi meditsiiniumbluu on esindatud:
Tuleb välja, et Kiyosaki kirikus lähevad ainult lollid (=vaesed) oma ala parima spetsialisti juurde. Õigeusklikud inimesed (=rikkad) lähevad selle juurde, kes tõe tunnistamisest hoidub ja ei küsi, kas tal üldse mingi arstilitsents ongi.
Jaanuaris kirjutas Reuters Florida teadlaste uurimusest elektromagnetlainete mõjust laborihiirte seniilsusele:
Journal of Alzheimer’s Disease on väljastanud ka pressiteate koos pildiga:
Artikli enda eest nõutakse raha.
Veebruaris ilmus Rootsi uurijate jätku-uurimus ja spekulatsioon toimemehhanismist: Radiofrequency Fields, Transthyretin, and Alzheimer’s Disease
Praeguseks ei paista rohkem sõltumatuid kinnitusi ilmunud olevat, nii et dig soovitab nii järeldustesse kui spekulatsiooni suhtuda skeptiliselt ja jälgida tulevasi teadusartikleid.
Eesti Ekspress räägib, mis ebaseaduslike inimkatsete saagas edasi juhtunud on:
Hea uudis!
Priit Pärna hittfilmid jõudsid ühisele DVD-le
Vahekokkuvõte:
nüüd kus Martini viimast postitust on kommenteerinud 9 inimest (mina k.a.), siis on tal oodata väga suurt avanssi, sest on kirja vähemalt 8 inimesele edasi suutnud saata. Väga mugav niimoodi ju :-).
Viha õhutamise õigus pole inimõigus (eilne EPL, B. Davidjants kirjutab sallimatusest Eestis).
Üldiselt normaalne jutt, aga mitte kõigega ei saa nõus olla.
Need ei ole ju “valitseva mehelikkuse esindajad”, kes sellist arvamust valjult avaldavad! Või siis ei kattu minu arusaam mehelikkusest kas Birgitta või valitseva arvamusega. Kui nii peaks olema, siis nõrgemate põlgamist ja kiusamist mehelikuks pidama see mind ometi ei pane.
Mulle tundub see küll imelik mõte, aga võib-olla pole ma lihtsalt piisavalt empaatiline — ei suuda end misogüüni või vägistaja rolli sisse elada, ei mõista neid.
See on tõsi küll. Kolmandas Moosese raamatus, kust pärineb ka geikristluse-vastaliste peamine argument (18:22), on keelatud veel palju asju. Lõbusa (paraku ingliskeelse) lugejakirja raadiosaatejuhile, kes Leviticust tsiteerides homoduse jäleduseks kuulutas (“See on Jumala seaduis, ja jutul lõpp!”), murelike küsimustega nagu kui palju peaks tänapäeval tütart orjaks müües hinnaks küsima, kas USA kodanikul on sünnis pidada vaid mehhiklastest orje või võib orjastada ka kanadalasi, millega tappa oimulokkideta mehi jne., leiab siit.
Huvitav, mitu punkti see stressiastmikul teeb?
Muidu, mis kalendrite kordumisse puutub, siis:
* Kuupäevanumbrite ja nädalapäevade vahelised seosed on ühe kuu piires jäigalt seotud. Kui kaheksas kuupäev on kolmapäev, siis üheksas on tingimata neljapäev, mitte aga esmaspäev.
* See, missuguse nädalapäevaga kuu algab, on täpselt määratud sellega, missugusel nädalapäeval eelmine kuu lõpeb.
* See, kui palju mingeid nädalapäevi mingis kuus on, on täpselt määratud sellega, missugusel nädalapäeval kuu algab ja kui pikk ta on.
* Kuna peaaegu kõigi kuude pikkused on alati samad, on kuupäevade ja nädalapäevade vahelised seosed aasta piires täpselt määratud sellega, missugusel nädalapäeval aasta algab ja kas tegemist on liigaastaga.
* Kuna nädalapäevi on seitse ja veebruaripikkusi on kaks, on erinevaid võimalikke aastakalendreid üldse kokku 7 * 2 = 14 tükki. On lihtne veenduda, et kõik neliteist leiavad ka praktikas kasutamist. (Intuitiivselt: 365 ≡ 1 (mod 7), mistõttu lihtaasta algab ja lõpeb sama nädalapäevaga — mingil nädalapäeval alanud lihtaastale järgnev aasta algab järgmise nädalapäevaga. Liigaastale järgnev aasta algab ülejärgmise nädalapäevaga. Esimeses lähenduses on liigaastad iga nelja aasta tagant; kuna 7 ja 4 on ühistegurita, siis leiavad kõik nädalapäevad aasta alguse päevana ka kasutust. Muide, intuitiivselt peaks “823” väga suurt kahtlust äratama, kuna on algarv. Igasuguste kalendritsüklite pikkusest oleks oodata, et nad relevantseid kalendrimõõte teguritena sisaldavad.)
Viimased liht- ja liigaastad esimese nädalapäeva järgi on niisugused:
nädalapäev
lihtaasta
liigaasta
Viimane aasta, mille kalender oli samasugune, nagu käesoleval aastal (ja seega sisaldab oktoobris täpselt samapalju reedeid, laupäevi ja pühapäevi nagu 2010. aasta), oli 1999, mis samuti oli reedel alanud lihtaasta. Järgmine sama kalendriga aasta on 2021. Tõsi küll, selleks, et oktoobris viis reedet, laupäeva ja pühapäeva oleks, on tarvis ainult, et oktoober reedega algaks — see nõue on täidetud nii reedel algava lihtaasta kui neljapäeval algava liigaasta korral. Viimane neljapäeval alanud liigaasta oli 2004, järgmine on 2032.
Artiklist:
Mis nädalapäevadesse puutub, siis vaadata tasub veel juuliuse kalendrit; nii nädalapäevad kui kuude pikkused on nondes kalendris üsna ühesugused. Erinevus on ainult selles, missuguseid aastaid liigaastateks loetakse. Juuliuse kalendri kuulutas pärast kreeka päritolu Sosigenese põhjalikku lobby-tööd välja Rooma linna toonane valitseja Julius Caesar aastal number 46 enne meie ajaarvamist. Tõsi küll, kõrgesti arenenud tsivilisatsiooniga Keskmise Maa kolme kuninglikku keisrit ja nende rahvast ei huvitanud mingisuguste seitsme mäe taga elanud roomlaste primitiivsed loomapiltideta kalendrid kuigivõrd.
Daily Mail vahendab jälle kord lugu mumifitseerunud hamburgerist:
Kahjuks ei ole artiklis kirjas, missugust õhukonditsioneeri kõnealuse kunstniku köögis pruugitakse ja missugust õhuniiskust kunstnik tollelt konditsioneerilt tellib.
Helsinkin Sanomat räägib, kuidas geidest teleris rääkimine ristiinimesi ateistideks pöörab:
Kirikutülid on Soomes viimatel kuudel ohtralt kära tekitanud. Alles augustis laskis riigikirik piiskopi kohalt lahti ebaharilike vaadetega tegelase:
BBC vahendab uurimust sellest, kuidas helid mõjutavad toidu maitset:
Saadaval on teadusartikli kokkuvõte ja sisukord.
The Atlantic kirjutab, kui koledad, ekslikud ning valelikud on meditsiinialased teadustööd:
dig ütles:
Irish Times kirjutab, et katoliiklased oma kirikust enam lahti ei saagi:
Rein Müllerson: „Pehmed” teadused või madal latt?
Kriku pole veel kuskil näinud, et diplom laua taga istuks ja tööd teeks.
Aga äkki tulenebki niisuguse inimese laiem silmaring ja originaalsem mõtteviis ülikoolis omandatud teadmistest?
Ausalt öelda polnud ma niisugusest uuest tähendusest teadlik, aga karta on, et see vastab tõele. Hiljuti sattusin jälle ühele masendavale näitele, mille jätan aga enda teada.
Huvitav, kas Müllerson loeb eelnimetatud PPE ja Classics erialad teaduskeskse majanduse arenguks vajalike hulka või ei?
@Kriku:
Nende harude vahel on tõesti suured erinevused nii uurimisobjektides, meetodites kui ka järelduste iseloomus. Uus eristus „kõvade” ja „pehmete” teaduste vahel tähendab aga seda, et „pehmetel” erialadel on diplomit kätte saada kergem kui „kõvadel”.
Ausalt öelda polnud ma niisugusest uuest tähendusest teadlik, aga karta on, et see vastab tõele. Hiljuti sattusin jälle ühele masendavale näitele, mille jätan aga enda teada.
Millises ülikoolis see järjekordne masendav juhtum aset leidis? Kas jälle TÜ-s, oh õnnetust?
Jah.
Ülo Valk Postimehe lisas AK “Vaimuvara ja vanapagana rahvas”
Kuna on tasuline artikkel praegu, siin tsiteerin vähe pikemalt, muidu oleks ehk allpool toodust ainult neljanda ja viienda lõigu eraldi esile tõstnud.
@väike My:
Äkki see?
http://www.naistemaailm.ee/artiklid/35200/andrus_teemant__mul_pole_oigust_hulluks_minna_.html
Tsiteerin:
@salvey:
Peakirjas on õigesti vanapagana rahapada mitte rahvas, vabandust.
Aitäh , Teadusemees.Ma arvan, et oli küll see.
PZ Myers vahendab Belgia peapiiskopi seisukohti
uimasest patust ja hoiatusestsensuaalsest patust ja õiglusest:Sociological Images vahendab päevalehe New York Times uudist SAT arutluseksamit administreeriva College Board’i aruandest. Tuleb välja, et arutluseksami tulemused korreleeruvad tugevasti sissetulekuga:
Sociological Images pakub välja kaks spekulatiivset selgitust:
New York Times teatab, et tuntud fraktaliuurija Benoît Mandelbrot on pärast 85 aastat arvutamise lõpetanud.
Dig tsiteerib matemaatiku mälestuseks artiklit MathWorldist:
Ja kolmas seletus, et nad lihtsalt ongi andekamad, ei tule muidugi kõne alla?
Loomulikult mitte. Meenuta, et jutt käib korrelatsioonist lapsevanemate sissetuleku ja laste eksamitulemuste vahel. Kui toda korrelatsiooni selgitaks mingisugune andekus, peaks too olema tugeva geneetilise komponendiga ja olema üles leitud sajandipikkuse intellektiuurimise käigus.
Kogemus näitab, et ideed sellest, et kõrgemad sotsiaalsed klassid on loomu poolest paremad, kuna neil on üllam veri, jumalate soosing, parem nahavärv või rohkem annet, on kõikvõimalikes ühiskondades levinud müüdid, millel võib mingi roll olla ühiskondliku stabiilsuse hoidmisel, kuid millel faktilist alust ei ole.
See vaidlus ei olegi kaugeltki veel lõpuni vaieldud.
Kelle kogemus? Mis ühiskonnas?
Ka pisemat trahviotsust ei tasu koju ootama jääda
Huvitav küll, mismoodi Martti Kass kujutab ette meie õiguskorra toimimist ilma omandi seaduses määratlemiseta? IKH tasemel kurioosne väide.
@dig:
Odot. Teisisõnu, intelligentsuse päritavus on mõõtmistäpsuse piires null? See, tunnistan, üllataks mind veidi.
…või nojah, pigem siis seda, et intelligentsusel ei ole inimese enda sissetulekutega halligi pistmist, mis üllataks ka.
Ingmar ütles:
Toda on lihtsam mõõta. Kui suur suhtarv Mensa liikmetest on multimiljonärid?
Kas see, kui alaealine varastatud sigaretti suitsetab, peabki kaks korda odavam süütegu olema, kui see, kui ta õiguspäraselt omandatud sigaretti suitsetab?
dig ütles:
Pole õrna aimugi. Tõenäoliselt vähesed, sest oma iku imetlemine toob miljoneid sama edukalt nagu poe taga troinoi limpsimine. üraallikaid on ju lugematuid, aga ma eeldaks siiski, et tark pea pakub võimalusi kauka täitmiseks, mida igaühel pole, ja seega võiks olla oluline positiivne korrelatsioon intelligentsuse ja jõukuse vahel. Ja vanemate ja laste intelligentsuse vahel. A’ jutt jutuks, oled Sa kohanud mõnd uurimust, mis selle muarust loomuliku oletuse vastu käiks (mitte, et peaks olema, aga Su eelmisest repliigist jäi selline mulje, nagu oleksid)?
@Ingmar:
Mingi põrsas järas teisest reast ühe M ära. “Müraallikaid…” muidugi.
Kus kohtuvad loodusteadus, müstitsism ja puhas kunst? Muidugi “teaduslikus” taro(ki)pakis. (Ettevaatust, kommerts! Aga ilus kaeda ikka.)
Ingmar ütles:
Natuke pakub, aga mitte sedasorti “peaaegu lineaarse” resultaadiga nagu ülaltoodud kõverast võiks arvata.
Noh, kuidas oleks näiteks selle Princetoni ülevaatega: Schooling, Intelligence, and Income in America: Cracks in the Bell Curve
Too viimane klausel sõltub olulisel määral ühiskonnast, näiteks on Rootsi Tööturupoliitika Hindamise Instituut 2002. aastal leidnud olulisi erinevusi immigrantide ja kohalike vahel.
@dig:
Tänud!
Küsimus sisaldab meelevaldset eeldust sigaretivargusest.
Erik Puura: ideid jätkub, aga teiste ideed ei meeldi kellelegi
Mikser: ühiskond, kes ei toeta lapsi, ei saa rikkaks
momendil käib Terevisiooni kordus ETV-s ja seal on juba päris mitu korda rõõmsalt korratud seda 823 aasta juttu täna hommikul. Külas on ka Taimi Uuesoo.
@dig: “…ajakirja Üks oktoobri/novembrinumbris.”
Ma ei tea selle ajakirja muude numbrite kohta, aga antud number võiks küll kanda alapealkirja “üldlevinud umbluude kogutud väljaanne”. Õnneks kannab ajakiri alapealkirja “terviseajakiri tervetele”, ehk siis on lootust, et keegi selle sopa õnge langedes oma tervisest päris ilma ei jää. Üsna kohutav segu kvant- ja niisamamüstikast, kehvapoolsest igamehepsühholoogiast jms. kraamist, sekka mulje jätmiseks täiesti adekvaatseid nupukesi (näiteks ujumisprillide valikust).
Disclaimer: Jane Treppi pildid ei lähe umbluu alla. See oli ka põhjus, miks ma sellise üllitise üldse ostsin. :-P
Hirm tehnoloogia ees võib olla kaasasündinud
Kesse muu kui Postimees kirjutab: Urmas Sisask korraldab Tuhala nõiakaevu kaitseks riituse:
Mul on tõsine mure armastatud helilooja vaimse tervise pärast. Tõsiselt, ilma naljata.
salvey ütles:
Ja kui nimetis- ja nimeta sõrm olnuks ühepikkused pool tuhat aastat tagasi, siis oleks samalaadne uuring järeldanud küllap, et selliste sõrmede omanikud sobivad suurepäraselt kasutama tollast tipptehnikat – pikkvibu! :) (Pikkvibu nööri hoiti nimetis-, keskmise ja nimeta sõrmega, nende kolme sõrme sama pikkus oli ametis kahtlemata eelis.)
Ma ka lugesin seda ja mõtlesin, et huvitav, kuidas nad seda sõrmepikkuste vahet mõõtsid. Ma ei saa enda sõrmedest küll sotti — ühe nurga alt vaadates ja kätt ühtmoodi hoides on nimetissõrm sõrmusesõrmest pikem, teisalt jälle lühem.
Minul on sõrmusesõrm selgelt pikem, aga olen ometi tehnofoob.
WWF: varsti on vaja teist Maad
Olen enda oma arvutanud, tuli päris väike.
Tasuta teadusinfo tõstab pead
Andres Valdre ütles:
Rahu!
«Igaüks mõistab Miki Hiirt. Vähesed mõistavad Hermann Hesset. Peaaegu keegi ei mõista Albert Einsteini. Ja üldse mitte keegi ei mõista Keiser Nortonit.»
— Malaclypse Noorem
(Kes ei tea, siis üksikud ümberkaudsed olla olnud mures ka Tema Imperaatorliku Kõrguse Norton I, Ühendriikide keisri ja Mehhiko protektori vaimse tervise pärast, aga ometi oli ta USA ajaloo esimene ja viimane kroonitud pea, kes väljastas omal käel kehtivat raha, ja kui teda hullumajja taheti toppida, astus San Francisco rahvas üksmeelselt tema eest välja. Sisask on kahtlemata Norton Esimese avataara.)
The Globe and Mail kirjutab Kanada föderaalteadlaste uutest võtetest poliitiliste piirangute vältimiseks:
CTV annab teada Ontario lapsevanemate uusimast kampaaniast tagamaks laste ohutust Internetiga suhtlemisel:
Havas on pika töökogemusega bioloog, kes esiti mürkide ja pH toimet vee-elukatele uuris, aga uuel aastatuhandel ära pööras ja räpasest elektrist kirjutama asus:
Postimees promob kohaliku celebrity abiga narkootilise aine kasutamist “meditsiiniliseks” otstarbeks:
Postimees kirjutab seostest majandusolukorra ja tervise vahel:
Artikli kommentaariumis toimub poliitiline nääklemine, ainsa sisulise kommentaari on postitanud keegi Kalev Jaigiks sildistatud meditsiinispetsialist:
Küllap on oodata raamatut meditsiini uutest alternatiividest.
Tuntud ekspert iga teaduse alal Priit Pullerits kirjutab Postimehes uutest võtetest põlvekedra paistetuse vastu:
Artikli juures ei puudu ka link tutvustatud toote maaletooja veebilehele.
Digile tuleb meelde kaheksa aastat vana juhtum ühe teise ajakirjaniku ja ühe teise kahtlase väärtusega meditsiinitootega. Õhtuleht kirjutas:
Muutub/ ei muutu :-)
Igatahes sai eelmisel nädalal kliimasoojenemise skeptikutel meel jälle rõõmsamaks :-). Natures avaldatud lühiartikkel teatas, et me ei tea päiksese mõjust kliimale mitte mõhkugi:
Originaal:
http://www.nature.com/nature/journal/v467/n7316/full/nature09426.html
Uudis:
http://www.realclimate.org/index.php/archives/2010/10/solar-spectral-stumper/#more-5140
They took some ‘hot off the presses’ satellite data from the SORCE mission (which has been in operation since 2003) and ran it through a relatively complex chemistry/radiation model. These data are measurements of how the solar output varies as a function of wavelength from an instrument called “SIM” (the Spectral Irradiance Monitor).
What are the implications of such a phenomena? Well, since the UV portion of the solar input is mostly absorbed in stratosphere, it is the visible and near-IR portions of the irradiance change that directly influence the lower atmosphere. Bigger changes in the UV also imply bigger changes in stratospheric ozone and temperature, and this influences the tropospheric radiative forcing too. Indeed, according to Haigh’s calculations, the combination of the two effects means that the net radiative forcing at the tropopause is opposite in sign to the total solar irradiance change. So during a solar minimum you would expect a warmer surface!
Tegelikult on see vaid lühke mõõtmisterida ning tõde peaks selguma mõne aasta pärast kui päikese aktiivsus jälle muutub. Siis saab selgeks kas oli tegemist aparaadi mõõtmisveaga või ei tea me tõesti tuhkagi päikese mõjust ilmale :-)
New York Times kirjutab geneetiliselt modifitseeritud vee kasutamisest eriotstarbelise mäluseadmena :
Uudne riistapuu paistab töötavat, kuid seni pole välistatud, et ainult nii hästi kui platseebo:
Kole lugu küll, et Holland immigrantidele keskkoolis tänapäeva bioloogia elementaarsuseid õpetada ei suuda.
@dig:
Dig, kas ma saan õigesti aru, et sinu kaks üksteisega seotud väidet on:
1) vaimset andekust ei määra märkimisväärselt geneetiline komponent;
2) sünnipärane andekus ei kajastu sissetulekutes pärast kooli lõpetamist?
ETV saade “Pealtnägija” avalikustas juhtumi, kus vähihaigele imelist paranemist lubanud pH-dieet viis haigelt hulga raha, põhjustas talle asjatuid piinasid ning viis ta hauda arstide prognoositust hoopis varem.
http://uudised.err.ee/index.php?06218000
Kardetavasti ei muuda vist ka see lugu eriti palju inimestei arvamust.
Isik eesnimega Sisemise Tarkuse ja perekonnanimega Päevad kuulutab oma feisspukilehel [et see link viib feisspukki ning võib-olla neile ei paista, keda seal ei ole, siis ka link ühingu kodulehele: link], et Tallinna Sikupilli Keskkoolis on tulemas sisemise tarkuse päevad. Eeskava on järgmine:
Eelmise juurde (mis hetkel ootab moderaatori sekkumist): näen nüüd, et üritus on kahjuks juba möödanik.
Kriku ütles:
Tõenäoliselt mitte, kui arvestada, et pärast paari hommikut ei saa ma ise ka oma argumendist õigesti aru.
Aga kirjuta Sociological Images’i ja küsi järele, mis värk on. Artikli kommenteerimise lingi ma ju juba andsin.
2000. aasta 24. juunil ilmutas Schlock Mercenary meile järgmise prohvetliku pildirea:
Singularity Hub vahendab uudist Jaapanis tegutsevast holograafilisest diivast:
Saadaval on ka jupp videot.
Motherboard.TV vahendab eksperimenti loomingulise anakronismi alalt: kas kiviaegsed inimesed, kes varustatud vastavate teadmistega kuid ainult metsast leitava kraamiga, saaksid hakkama elektrilise telegraafi kokkupanemisega? Sündikaatis Slashdot.
Umbluulased tavatsevad väita, et kiviaegsed skeptikud oleksid kiviaegse telegraafi olemasolu eitanud niikaua, kuni keegi selle tööpõhimõtte ära seletanuks. Loomulikult on see jama — töökõlbuliku telegraafi olemasolu ja töökõlbulikkust saab väga lihtsa eksperimendiga tõendada.
Tallinna linna vahele on ilmunud teatud kultuuriruumidele iseloomulikke valimisplakateid meenutavad plagud, mis reklaamivad Lõuna-Koera kultuuripäevi. Peaesinejaks dr.(?) Jaerock Lee. Kommentaarid on vist liigsed.
Izvestija kirjutab pealkirja Aitäh ei öelnud keegi all Moskvas peetud konverentsist õpetajatele, kus tutvustatakse värskelt töödeldud fakte N. okupatsiooni mõjust Balti ja Kesk-Aasia riikidele. Mainimist leiab ka müüt Baltikumi arenenud majandusest ja kõrgest elatustasemest 1940. aastal.
Seni ei ole veel välja kuulutatud, millal Venemaa säherdust suurt ja ajaloolist võlga sisse nõudma kavatseb hakata.
Religion Dispatches edastab uusi trende ameeriklaste ettekujutuses perekonna ulatusest:
Science Daily vahendab huvitavat tähelepanekut sellest, kuidas naiste arv töörühmas mõjutab keeruliste ülesannete lahendamise edukust:
Esiteks ei ole see siiski õige (kui ma õigesti mäletan, siis 1930-ndate teises pooles jõuti sõjaeelse toodanguni), teiseks aga andsid 1913. aastal väga märkimisväärse osa Eesti tööstustoodangust ka Vene impeerumi mõistes hiiglaslikud sõjatehased, mis olid Tallinnas just valmis saanud ja millega hiljem polnud EV-s muidugi suurt midagi peale hakata. See ongi see “masinaehitus”.
Sellega võib teatud määral isegi nõustuda, aga mis siis? Majandus != rasketööstus. See on stalinistlik luul. Väidetavalt olid Eesti ja Taani majandused enne II ms. üsna sarnase struktuuriga ja Eesti põllumajanduse tööviljakus Saksamaa omast isegi veidi kõrgem. Taani on praegu üks maailma kõrgema elatustasemega riike ja pole ühtegi põhjust, miks ei võinuks Eesti sama teed käia.
Kriku ütles:
See on ainult tolle hoolikalt valitud ajavahemiku üks ots. Teine ots on 1940. aasta, kui enamlased vabrikute sisustust siit juba Leningradi “evakueerisid”. Ratsionaalne võrdlusaasta oleks muidugi 1939. aasta, mil sõda alles lõuna pool tegutses — aga too ei läheks hoolikalt ette valmistatud narratiiviga pooltki nii hõlpsasti kokku.
Kriku ütles:
Viita allikatele ka, et saaks LoBH’ile artikli kirjutada.
Väike nali lumisesse päeva:
Facebook ajalooliste tegelastega
:)
Suuremal osal 1940. aastast ei evakueeritud veel midagi.
Taani kohta näiteks ka see:
Eestis oli põllumajanduse osakaal tööjõus muidugi palju suurem (hiliste kolmekümnendateni kuni 2/3), aga ekspordi struktuuri osas peaks erinevused väiksemad olema, mistõttu mõlemad majandused kannatasid kõvasti Suure depressiooni ajal.
Aga üldiselt ma ei ole majandusajaloolane ja ei tahaks sel teemal väga esineda.
Wall Street Journal kirjutab edusammudest katseklaasitornaadode alal:
Nüüd ei saa ükski teadlane eitada, et tornaadod on olemas!
Jällekord võtab üks ametnik sõna seksuaalteemadel:
Loodetavasti järgneb niisugusele avaldusele liberaalsete ringkondade hukkamõist. On ju tegemist palju tugevama sõnumiga kui Lukase jutt homoabielu teema sobimatusest matemaatikaõpikusse.
Kriku ütles:
“Ei ole kombeks tagada” ja “ei ole tagatud” ei tähenda päris sama. Riskides liberaalseks ringkonnaks tembeldamisega mõistan sellise kitsarinnalise avalduse hukka.
Mis ei tähenda, et ma peaks õpilaste arendamist seksuaalvahekorra kaudu Eestis üldhariduskoolides praegu soovitavaks hariduslikuks meetmeks. See sobib tänapäevasesse kooli sama hästi kui jutt Lukase homoabielust matemaatikaõpikusse.
Ben Goldacre räägib Kanada televisioonis oma raamatust “Pahateadus”, mis nüüd ka üle suure lombi ilmus. Klipp sobib kenasti ka meie koduse pH dieedi draama juurde.
http://www.youtube.com/watch?v=BaDk2GuI6ic
@Mart O.:
Need Lõuna-Korea “kultuuripäevad” on 100 protsenti sama mustriga kui Billy Grahami evangelisatsiooniüritus mõne aja eest. Asupaik on sama, jälle esineb Tõnis Mägi, täpselt samamoodi veetakse bussidega inimesed üle Eesti kohale, üritus keskendub ühele sõnumit kuulutavale vastuolulisele persoonile.
Kõige kurvem on kodulehelt vaadata seda, et osa Tallinna linnaosavalitsusi, Maardu linnavalitsus, rahvusvähemuste ühendus “Lüüra” ja Tallinna Sotsiaaltöö Keskus toetavad seda usufestivali.
Saates Kultuurikaja räägib Kivisildnik ka skeptilisest asjast Pealtnägija, taustaks Tätte naiivtilulilu. Algus ajamärgil 15:00.
“Ärge ravige vähki sogase soolveega!”
Kvantripats kirjaniku kaelas saab ka mainimist.
ScienceNOW teatab uutest avastustest poliitiliselt korrektse grammatika alalt:
Tööst naiskolleegiga keeldunud soome vaimulikule määrati karistus kommentaarid on päris paljuütlevad.
Ütle siis veel, et meil ei lähe vaja soolise võrdõiguslikkuse volinikku , nagu arvab Lauri Vahtre
Kui formaalselt tegeleb ÕK kõigi põhiõiguste ja -vabadustega seotud küsimustega ja eraldab neile valdkonniti oma osakonnajuhatajaid, siis otsustab ÕK, mis valdkonnad on olulisemad. Kui riik loob valdkonniti eraldi tippametnike kohti, siis tähendab see riigi otsust, et mõni valdkond on eriti oluline.
Soolise võrdõiguslikkuse voliniku koha loomine ei tähendanud, et enne nende probleemidega keegi ei tegelenud. Selle kaotamine ei tähendaks, et diskrimineerimisjuhtumitega tulevikus ei tegeleta. Selle ametikoha eesmärk on alla kriipsutada ja esile tõsta, et kõnealused probleemid on riigi jaoks esmajärguliselt olulised. L. Vahtre ilmselt arvab vastupidist. Eks see ole tema õigus.
Jure Biechonski uued plaanid:
Psühholoog julgustab tundeid näitama
Lisaks “alternatiivpsühholoogiale” plaanib mees ka suurejoonelisemat projekti:
Reuters vahendab uudist Vatikanist: Homer Simpson on katoliiklane.
Ajakirjanikud küsisid arvamust ka produtsendilt.
Kahjuks ei ole teada, kas ka Ned Flanders katoliiklane on.
@dig:
Kahjuks ei ole teada, kas ka Ned Flanders katoliiklane on.
Ei ole.
Muide, katoliiklusse pöördub Homer vaid ühes osas koos Bartiga, ent Marge’ile, Ned Flandersile ja mõistagi ka kohalikule õpetajale reverend Lovejoy’le see ei meeldi. Ühiselt võidetakse Homer ja Bart õigele protestantlikule usule tagasi.
Aga Lisa identifitseerib end juba ühes üsna varajases osas budistina ja on seda ka edaspidi, käies siiski koos perega kenasti ka pühapäeval kirikus, eriti kuna budism kirikuskäimist otseselt ei keela.
@lauri:
Osas “Lisa Gets an A” (AABF03; see osa, kus on homaar Pinchy) tunnistab Homer, et nädala parim aeg on kohe pärast kirikut, sest siis on järgmise korrani kõige rohkem aega :)
Sattusin täna Kuku raadio nädala raamatu saadet kuulama. Räägiti Helen Tartes-Babkina raamatust “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel” Esmalt tundus päris huvitav. Häirekell lõi aga põlema väga suured üldistused ja kirjastus Stella Borealis. Küsimus on, et kas kunstiteraapia on ikka teadus või on jälle mingi “uhhuuga” tegemist?
Göteborgi Ülikooli teadlased on välja selgitanud, et tänapäevased 70-aastased on intelligentsemad kui möödunud sajandi alguses sündinud 70-aastased. Niisugused tulemused tähendavad, et senised testid seniilsuse tuvastamiseks ei tööta enam õigesti.
Uurimus avaldati teadusajakirjas Neurology.
lauri ütles:
Aga siis, kui paavst kateedrisse ronib ja Nedi katoliiklaseks kuulutab?
Tiiu Kuurme: hinnatud laps
Ramlov: Kas newage uskumuste levimine pärsib ühikonnas kaastunnet?
Sama skeemi näikse rakendatavat ka igasuguste ravialternatiivide puhul, et inimene on ikka ise süüdi, kui tal nt vähk või muu potentsiaalselt surmav haigus kujuneb. “Haigus on õppetund” või “karma”, mis tuleb paremaks inimeseks saamise teekonnal läbi käia ja kui sured, siis ilmselt ei mõelnud sa ikka piisavalt õigesti ja usk oli nõder.
Tegelikult pole see mõtteviis sugugi uudne või pragusele njuueidslusele omane. Selline jumalik karistus või karma keerdkäik on ju vana asi.
Ka Ramlov täheldab:
Martin Vällik ütles:
Ja siis veel lood sellest, kuidas kriminaalkaristus on hoiatuseks — hoiatab kanepihuvilisi võimalike terviseprobleemide eest.
Täpselt samamoodi nagu turvavöö või mootorratturi kiivri puhul.
«Võsareporter»: ravitseja lollitas invaliidi
+video
6. novembril toimub First Annual Catholic Conference on Geocentrism.
Halleluuja!
Katoliku kirik on välja tulnud uue dokumendiga, mis räägib, et mõned osad piiblist ei vasta tegelikult tõele. The Times kirjutab:
Äramärkimist leiab näiteks kreatsionism:
Täpsemal uurimisel selgub, et see katoliiklik dokustaat on viis oktoobrit vana …
Teadus nagu meelelahutus
Toidame ka blogidevahelist liiklust:
Sander@
DukeplusDukelupus: Postimehe imelik artikkel piimastKriku ütles:
Adalbert, mis moos see on?!
Mr. Hugh Miller räägib ka teemal “Carbon 14 and radiometric dating show young Earth”. More crank magnetism.
@salvey:
Võib jälle täheldada, et Postimehe teadusajakirjanik ja meie vana sõber IKH on tagasi sõiduvees, ehkki pärast Jupiteri ja Kuu väidetava segiajamise lugu oli ta targu umbes nädala lehest eemal ning Postimehes on ka muid (sobivamaid!) rubriike, kus ta oma talenti näitab.
Veel blogidevahelist liiklust:
p2tu@HMM: Keerlev mees
Tõeliselt imelised inimvõimed — ei mingit mediteerimise teel hõljumist, vaid puhas lend :)
Duke Lupus, mitte Dukeplus.
@dig: tänan, parandatud
Maailmatassi kaheksajalg Paul on ära surnud, teatab BBC.
See on suurepärane idee! dig teeb ettepaneku kõik tulega proovitud “selgeltnägijad” otsekohe Madriidi loomaaeda väljanäitusele panna.
dig ütles:
Teatavad inimesekaitseorganisatsioonid võivad jõulist pahameelt avaldada. Teisest küljest, Madriidis käiks ise ka ära. Aga Paulile olgu muda kerge.
Sociological Images analüüsib spordifännide vahelist sõimlemist homoseksofoobsetel motiividel:
Haruldase rahaoktoobri sõnum on umbluu
Mati Soomre, Maaleht
Ega ta juhtumisi skeptik.ee lugeja pole?
Lõuna-Korea kultuuripäevadel promotakse ususekti
Klandorfil sobis saientoloogide ususekti küll promoda, aga hea, et seekord arukama otsuse tegi.
Minumeelest on mõningane iroonia siiski kohane, kuna seda tõdeb inimene, kes usub surnute ülestõusmisse ja igavesse ellu, aga muidu on ta tähelepanek muidugi tabav.
Järjekordne plusspunk Pealtnägijale!
Kergeuslikke püütakse lubadusega teenida 33 000 krooni nädalas!
TOIVO TÄNAVSUU, Eesti Ekspress
AlterNet vahendab juhtumit abielupaarist, kellel tehisaborti tarvis läks. Näib, et naistekliinikut olla ümbritsenud mõned vaenulikult meelestatud vagatsejad, kellel oma päeva sisustamiseks midagi targemat teha polnud kui patsientidele pahasti öelda.
Mõnevõrra organiseeritumast naistearstide vastu suunatud tegevusest räägib CBS Evening News:
Tilleri tapja oli mäletatavasti noor logisevate kruvidega vanamees, kes seetõttu ääri-veeri propagandale mõnevõrra valusamalt reageeris kui tervetele inimestele kombeks. Tänapäeval istub ta kinni ja välja selles elus ilmselt ei pääse, aga enne süüdimõistmist üritas ta muu jama seas kohtus tõsise näoga väita, et keset kirikut naistearsti pihta tulistamine oli tema viis kaitsta sündimata lapsi, kelle algamata elu muidu abordiga lõpeb.
Postimees: Õpetaja: poliitikud kardavad religiooniõpetust kehtestada.
Pealkiri on meie sekulaarses riigis siiski eksitav, sest arvamust ei avalda mitte kooli-, vaid kirikuõpetaja, kes muidugi mõista leiab usu [aga mis usu?] algmete tundmises lahendust kõigile maailma hädadele. ;)
Skeptik Korea usuüritusest: eestlase aju pole nii lihtne pesta
Alo Raun, Postimees.ee
Või olen ma ise selle koha pealt liiga kergeusklik?
dig ütles:
Juhtumist kirjutab ka Postimees:
Martin Vällik ütles:
Kommentaariumis kohtame vana vilusoohvi:
Kommentaar on juba kolm plusspunkti kogunud. Ilmselt on aeg folie à deux appgreidida tasemele folie à trois.
Medical Daily vahendab uut avastust inimgenoomi ja poliitiliste vaadete vahelistest seostest:
Nüüd, kui selle koleda haiguse põhjused teada on, ei ole ilmselt kaugel aeg, kui liberaalset ellusuhtumist ravima hakatakse. Samuti on ilmselged mõned võimalused preventsiooniks ja varajaseks interventsiooniks: teismeliste aktiivse sotsiaalelu otsene keelamine ning kaudne häirimine.
Planeedi suurim reostaja Hiina Rahvavabariik on eesrindlikult ametis rohelise energia juurutamisega, kirjutab Independent:
ABS-CBN News vahendab AFP uudist komplementaar- ja alternatiivtuletõrjumisest Korfu saarel:
Kasulik teada, kirjutab Saaremaa leht Meie Maa: Horoskoobitaimed
Suvel oli loo autori teenuste hinnakiri Kuressaare turuplatsi servas ukse peal, mul on sellest kuskil pilt :)
Ajaloolased on üles tunnistanud, et tegelikult mõtlesid nad Vana-Kreeka lihtsalt välja, nagu kirjutab Ameerika suurepäraseim uudisteagentuur The Onion:
Vandenõul oli üleilmne haare:
The Scotsman kirjutab paavsti külaskäigust:
Ühele tõelisele šotlasele võib säärane laristamine kvalifitseeruda põhjuseks kirikust välja astuda.
CNN kirjutab homoseksofoobsest koolinõunikust, kes kummaliste mõtete avaldamise tagajärjel kohast ilma jäi:
Homme algab surematu korealase ristiretk Eestisse
Postimees vahendab majandusuudiseid Vatikanist: Vatikanis enam raha ei pesta
Postimehes on naiste ja meeste võrdõiguslikkus teemaks. Priit Pulleritsi tabelist võib näha seda ebavõrdsust.
Valdek kirjutas:
Kõnealune artikkel.
Minu arvates on see Pulleritsu tabel suurepärane tõestus, et võrdõiguslikuse volinikku on tõepoolest tarvis ja vähemalt praegu on tal vaja rohkem võidelda naiste õiguste eest.
1. Mille poolest on mehed naistest kehvemas seisus? Rohkem õnnetussurmasid, kuritegusid, kehvem haridus, madalam eluiga jne. Enamik taolistest probleemisest on inimese enda poolt vägagi mõjutatavad (kuigi eluiga mitte täiesti).
Järeldus – mehi on vaja õpetada/aidata oma eluga paremini hakkama saama. Üks abivahend võib olla macho-patriarhaalse-mõtteviisi vähendamine ühiskonnas, et mehed paremini kasutaks eda õigusi ja võimalusi.
2. Mille poolest on naised meestest kehvemas seisus? Vähem raha, võimu ja sotsiaalset prestiiži peamiselt. Enamik taolistest probleemisest on inimese enda poolt vähem ja ühiskonna poolt vägagi mõjutatavad.
Järeldus – naistele on vaja praegusest paremini tagada võrdsed õigused ja võimalused. Üks abivahend võib olla macho-patriarhaalse-mõtteviisi vähendamine ühiskonnas, et naised saaksid paremini kasutada neile teoreetiliselt kuuluvaid õigusi ja võimalusi.
3. Levinud on nullsumma-mõtlemine: kui keegi (rühmast, kuhu mina ei kuulu) tahab õigusi/võimalusi juurde, ju siis peab see tulema kellegi teise (minu rühma) arvelt ja selle vastu tuleb võidelda kasvõi objektiivsust unustades. Artikli juures olev tabel kajastab ainult meeste probleeme, ignoreerides naiste omi.
Järeldus – on vaja institutsiooni, kes aitaks inimestesse suhtuda võrdselt ja selgitaks, et kõigi inimeste võrdselt suuremad võimalused on kasuks kogu ühiskonnale, mitte ainult mingile grupile.
Meerikamaal puhuvad uued tuuled patenteeritud geenide vallas, kirjutab New York Times.
BBC annab teada, et Inglismaal on pooleteiseks aastaks pokri pistetud troll, kes mõisteti süüdi “pahatahtlike sõnumite edastamises”.
Missuguseid salakavalaid võtteid Scotland Yard trollijahiks kasutab?
Homoseksofoobiast Ugandas pajatab Washington Post:
Missuguseid tuntud müüte geidest, haigustest ja värbamisest kõnealune ajaleht levitas?
Kurja ajalehega tegelevad juba valitsuse agendid:
Times Herald-Record kirjutab kummalisest intsidendist New Yorgis, kus kohtu ette saadeti tegelane, kes oma alternatiivjuriidiliste teooriate põhjal võltsdokumente väljastas ja niimoodi krediidiühistult, advokaadibüroolt ja kahelt kohtunikult raha saada üritas.
Juba pikemat aega töötab ka valitsuse vandenõu vaese süütu suveräänkodaniku vastu:
Slate kirjutab Colorado osariigis rahvahääletusele tulevast ettepanekust mõiste inimene kummaliseks ümber defineerida:
Defineeritaks põrsas küüniliseks, elaks ta puu otsas.
Blogidevaheline liiklus edenegu!
Roomet Jakapi: Teadlasiks maskeerunud humanitaarid paljastati kui logardid ja simulandid!
Rainer Kivi, Studia Cartesiana Estonica
Mis aitab peavalu vastu?
Alustades küll teaduspõhise meditsiiniga, jõaub pr. Marina Lohk kähku posijate manu ja pühendab neile märkimisväärselt rohkem ruumi. Tüüpiline näide “tasakaalustatuse” fetishismist – autor peab millegipärast oma kohuseks leida “tasakaal” tõenduspõhise ja laest võetu vahel.
Glükosamiin liigesevalude vastu ei aita
Globaalsest soojenemisest ja põuast
@Kriku:
Ei järgnenud – aga see on kindla peale juhus. Jäägu meist kõigist kaugele mõte liberaalide kahepalgelisusest. Kõik liberaalid olid lihtsalt ühekorraga seenel ja õige ka.
Keskerakond viis eakad Lõuna-Korea kultuuripäevadele.
Türgi hädas presidendiproua pearätiga
Pharyngula vahendab juhtumit Mankato kandis, kus toimub sõnavabaduse-teemaline lahing tudengite ja usukuulutaja vahel:
Isand Chisham üritab nüüd administratiivvõimu veenda, et see tema püha ürituse häirimise ära keelaks.
Kriku ütles:
Sellest järeldan, et Sa mind siiski liberaalseks ringkonnaks ei pea. Väga hea; olen meeleldi kitsarinnaline väikekodanlane edasi.
Kriku ütles:
Kas see oli toodud näitena korralikust eksperimendist või rohkem millestki muust.
Kriku ütles:
Vabandust, mul jäi segaseks, mida hukka mõista. Seda, et ajaleht pidas vajalikuks avaldada kinnitamata vihjeid kahe täisealise inimese suguselust või seda, et ametnik pidas vajalikuks selles temasse mittepuutuvas asjas sõna võtta. Igaks juhuks mõistan mõlemad hukka.
Time Magazine kirjutab huvitavatest seostest valimistulemuste ja inimeste pornograafiavajaduse vahel:
dig kahtlustab küll, et parteiga niivõrd samastumine, et selle tulemused võidu- või kaotustunnet ja testosterooniproduktsiooni muutusi põhjustada võiksid, ei ole eriti tervislik.
Täna Meerikamaal toimuvatest valimistest kirjutab lähemalt National Post: A timeline of craziness.
Ei võta seisukohta, kuid loeksin heal meelel teiste omi.
Viimast – on ju siin tegu samamoodi kahe inimese armastuse tolereerimise küsimusega.
Vilja Kiisler: Sofi Oksanen on Sami Lotila
Kõiki Oksaneni raamatuid olen lugenud, Eestist räägivad teatavasti kolmest kaks. Esimest, oletavasti suurel määral autobiograafilist, võib ka autori enese- psühhoteraapiaks pidada, mu arust. Kolmas raamat oleks siis nagu teraapia tervele rahvale. Algne äge ja valulik reaktsioon ravile lubab aga head paranemislootust tulevikuks :) (umbes nii on mulle ühe arsti öeldu meelde jäänud).
Kuna autor on ju nooruke veel, siis küllap jõuab ka sügavust edaspidistes teostes (kaasa haaravusele ja kergesti loetavusele lisaks) veel arendada
Et ülal on juttu ka vandenõu teooriast, siis ehk oli ka oma sellekohase arvamuse skeptikute lehele torkamine sobiv :)
Lilleorus õnnistati sisse Vilen Künnapu loodud gooti kell
kommentaariumis vaieldakse siis selle üle, kes kellest lollim ja piiratum on.
Olgu kuidas on, aga mingis taolises kindlalt piiritletud usulise inimkooslusega territooriumil ma küll elama ei nõustuks. Kui ikka vähegi mingeid muid variante oleks.
salvey ütles:
Sisuliselt huvitab mind raamatute sisu autorite nimedest tunduvalt rohkem.
Kui autorsus juba vaidlusi tekitab, ju on tegemist tähelepanuväärse teosega.
Kõige äärmuslikumalt kallutatud teoste hulka Stalini ajast kuulub “Gulagi arhipelaag”.
salvey ütles:
Avaldaksin oma skeptilist kahtlust, et neid, kes on lugenud nii vaidlusalust raamatut kui ka raamatut „Valgus Koordis”, on kõvasti vähem kui neid, kes viimast lugenud ei ole, aga oma arvamust sarnasuse või mittesarnasuse kohta siiski avaldavad :)
Trib.com vahendab Wyomingi esindava poliitiku sõnavõttu igihaljal teemal: kumb on hirmsam, kas surm või maksud?
Teadupärast on pärandimaksud sealmail ajutiselt peatatud, aga hakkavad uuest aastast uuesti kehtima.
Andres Valdre ütles:
Tõsi küll, ei ole ma lugenud “Valgust Koordis” (nagu ka Gulagi arhipelaagi”)
Selline raamat, mida teist korda lugema hakkaks, “Puhastus” muidugi pole ja teatritükki pole ka mingit soovi näha. Aga ega ma Ene Mihkelsoni “Katkuhauda” ega “Ahasveeruse und” ka üle lugema hakka (kuigi neid ei saa kuidagi plakatlikkuses süüdistada )
Greta Christina viitab nn ateistlikus blogosfääris viimasel ajal tuurinud vaidlusele teemal, kas ateism on falsifitseeritav ja kuidas, ning pakub oma vaatenurga. Lühidalt öeldes loendab ta asju, mis peaksid juhtuma, et veenda teda ateismi ekslikkuses.
Jätkame leidudega novembri teemas.
Muidu on see Greta jutt asjalik aga tõendite osas ta nõuab liiga paljut minuarust. Ehk siis kui mõni (tulevane) religioon esitab mõne korraliku hüpoteesi mis on falsifitseeritav ja selle kohta leitakse vettpidavad tõendid, siis minujaoks küll rohkemat vaja pole. Ehk siis minuarust on küll liiast jutt, et lisaks peaks nad ära tõestama miks senini aastatuhandete vältel ühtegi tõendit pole esinenud. Vahet pole et polnud, kui nüüd on siis järelikult nüüd on.
Muuseas, ühe aspekti on ta nagu kahesilma vahele jätnud – nimelt see kõne all olev hüpotees peaks olema kuidagi ateismiga konfliktne. Ehk siis teoreetiliselt võib ka olla religioone mis kuidagi ateismi ega teadisliku maailmavaatega vastuolus ei ole ja mis on suutelised ka mõne hüpoteesi püstitama. No näiteks ma ütlen et ma usun oma televiisorisse. Minu religioon põhialuseks on väited:
– minu korteris on televiisor
– mulle meeldib minu televiisor.
Minuarust on see igati korralik religioon, kes ütles et religioon peab sisaldama endas tingimata kõik-võimsat jne olendit. Ja väide 1 on ju ka tõestatav. Aga see ei anna ühelegi ateistile veel põhjust kurvalt kuulutada et jah, kogu see aeg olen ma valel tele olnud.
Religiooni vältimatuks tunnuseks ei ole tõesti üks kõikvõimas olend – on ju polüteistlikke religioone rohkem kui monoteistlikke – küll aga üleloomulikud entiteedid, kes puutuvad kuidagi maailma loomisse ja selle käigushoidmisse.
Sify kirjutab, et Saudi Araabias on aset leidnud esimene süüdimõistmine seksuaalses ahistamises. Süüdlase karistuseks on surmanuhtlus.
Aktivistlikud mullad on Saudimaal tõsiseks probleemiks, mistõttu Saudikuningas on augustis välja andnud dekreedi, mis piirab oluliselt fatwa’de väljaandmise õigust. Juba oktoobri alguses kirjutab uudisest Associated Press:
@Andres:
lepp`?