Jul 22 2010

Veeliks Jalakas

Autor: kell 0:32 teemas Kes on kes?, pildamine, Selgeltnägijate tuleproov, tervis. 27 kommentaari.

veeliks
Pildaja, elektromagnetmüstik, posija, ennustaja, selgeltnägija, vaimunägija, eksortsist

Pseudoteaduslikud teooriad:

Osaline raamatus “Veeliks Jalaka pendliõpetus“.

Jõudnud korduvalt kõmuajakirjandusse sekkumisega võõraste inimeste perekonnaellu: “HILLAR KOHVI ÕUDSED LOOD: Peanõid nõiutas Tori biovampiiri ära” ja “Pendlimees pani diagnoosi: Te olete energiavampiir!”.

Usutunnistuselt kristlane. Omab samas dualistlikku maailmapilti maailma püsimisest hea ja kurja võitlusel.

Tegeles omaste palvel “Estonial” hukkunud inimeste vaimudega, püüdes neile “rahu anda”.

Mänginud filmis “V.O.I.T.K.A. Metsavennad” iseennast. Osalenud saates “Selgeltnägijate tuleproov”, kannatanud enda sõnul saate jooksul sõnumise all.

Represseeritud Nõukogude võimu poolt koolipoisina (karistus 8+5 aastat, veetnud tegelikult poliitvangina 4,5 aastat).

Tsitaate

Vabadussõja võidusamba kohta:

“Siin on kuus vaimhinge, seal taga nurgas neli. Ja sammast mõjutavad ka kaks elavat meest, kellest üks on kõrge võimuesindaja. Millegipärast tundub, et mittesoovitavad isikud, kes ei tahtnud seda sammast, nende energia on seal peal. Võib olla küll, et see mõjutab ka neid paneele.”

Ihukarvade eemaldamise kohta:

“Karvkate kaitseb inimese eeterkeha!”

Vastusest “Aialeht.ee” lugeja küsimusele “halva v hea energia” tekkimise kohta:

“Kõik ebanormaalsed surmad, autoavariid, mõrvad, vähki surnud – need vaimud tavaliselt jäävad maha. Olen puhastanud avariikohti, kus tean, et on midagi juhtunud või isegi sõitnud koos elukaaslasega välja, et vaimud ära saata.

Kui vaimul on must energia peal, siis ta võib hakata tekitama tõmmet, nii-et seal hakkabki juhtuma avariisid.”

Intervjuust “Naiste Maailmale” 07.11.2008 oma abikaasa kohta:

Olime üle-eelmises elus koos. Tema oli mõisaproua ja mina tallipoiss. Mingi tulekahju oli, mistõttu Veronika kardab selles elus tuld.

Lisandus 7. detsembril 2013:
Delfi teatab:
Lahkus Eesti teenekaim pendlimees Veeliks Jalakas

5. detsembril suri Eesti kuulsaim ja teenekaim pendlimees Veeliks Jalakas.
Eakas ja auväärne Pendli-Veeliksiks hüütud Eesti üks vanimaid aktiivselt tegutsevaid ravitsejaid oli tõeline vanakooli maagiameister ja tervendaja, kes aitas aastakümnete jooksul lugematul hulgal inimesi.

Jalakas sai Eesti ajakirjanduses laiemalt tuntuks pärast osalemist saates “Selgeltnägijate tuleproov”. Oma tarkused jõudis ta talletada ka raamatusse “Veeliks Jalaka pendliõpetus”.

Jaga rõõmu või murega!

27 kommentaari

27 kommentaari loole “Veeliks Jalakas”

 1. Ahti 22. august 2010 kell 12:31

  Mina näen selliste esiumbluutajate puhul probleemi täielikus vastutuse puudumises. Riik on oma sallivuses läinud liiga kaugele, vea teinud arst võetakse vastutusele aga soolapuhujaga ei anna midagi ette võtta kui inimene umbluu pärast sureb. Muidugi saab väita, et tegu on lollidega. Ka lollidel on lapsed, sugulased ja inimesed kes neist hoolivad! Umbluutajad mõjutavad oma tegevusega kaudselt ka skeptilisi inimesi. Inimesel on vaba voli mõelda ennast kelleks iganes, aga eneseimetluses ravida teisi on kuritegelik! Ollakse jutus vaimsed aga tegudes ollakse raha tasandil ja kasutatakse hädalisi ära. Sotsiaalne puuklus! Kahjuks ajakirjandus esitleb sensitiive vaimsete inimestena kellelt saab abi. Võib ajada laussegast, ent jutu sisu eest vastutama ei pea, vaimsuse nimbus kaitseb! Ei tohiks olla soolapuhujate suhtes nii salliv! Oht on muutuda ühiskonnaks, kus annavad tooni indigolapsed, kanaldajad ja nõiad!

 2. salvey 27. august 2010 kell 19:36

  Angela Aak kohtas pendlimeest, kes avas ta energiakanalid

  «Oli selline tunne, nagu oleks suur ja paks villane müts palava päevaga peas,» iseloomustab naiskitarrist tunnet, mis valdas teda emotsionaalsete probleemide kuhjudes mõni aeg tagasi. Siiski kogus Angela julgust ja pöördus abisaamiseks pendlimees Feliksi poole, vahendab ajakiri Naised.

  Pendlimees avaski juba esimesel seansil Angela energiakanalid ja puhastas ta halvast, mis naist soovahetuse järel piinas.

 3. Kriku 28. august 2010 kell 18:43

  Kui vähem oma hormoonidega mängida, on ka vähem probleeme.

 4. dig 30. august 2010 kell 14:12

  Kriku ütles:

  Kui vähem oma hormoonidega mängida, on ka vähem probleeme.

  Näe, sallimatust avaldatakse.

 5. Kriku 30. august 2010 kell 16:55

  Ei sugugi. Lihtsalt nenditakse fakti.

 6. Paul 21. september 2010 kell 14:45

  Kuule Ahti, otsi esiumbluutamise asemele mingi maitsekam ja normalasem väljend?
  Ja see , et sa räägid pidevalt sellest, mida sa ei tea, on kahju.

 7. dig 21. september 2010 kell 15:57

  Umbluude ettemaitsja? Intuitiivselt on tegemist tolle tegelasega, kes kogu sissetuleva umbluu keelega üle käib, et kuningliku kõrguseni ei jõuaks ühtki fakti.

 8. Paul 22. september 2010 kell 13:01

  Ja Sa ise ei ole sedatüüpi? Et skeptikute jutu keelega üle käid.

 9. dig 22. september 2010 kell 15:22

  Ei ole. Sellepärast digi esiumbluutajaks ei hüütagi.

  Samamoodi ei hüütaks Pauli trolliks, kui ta trollimisest hoiduks.

 10. dig 22. september 2010 kell 15:29

  Ahti ütles:

  Riik on oma sallivuses läinud liiga kaugele, vea teinud arst võetakse vastutusele aga soolapuhujaga ei anna midagi ette võtta kui inimene umbluu pärast sureb.

  Minu meelest ei ole see sallivuse probleem; probleemi põhjuseks on asjaolu, et “tervendavaid” umbluuiste ei loeta meditsiiniteenuse pakkujaks, kuigi nad kangesti meditsiiniturule trügivad. Kui homöopaadid, kiropraktikud ja nõiamoorid peaksid tervendamisteenuste pakkumiseks arstikutset ja litsentsi evima ning vastutaksid oma otsustuste ja tegevuse eest arstide eetikanõukogu ees, oleks ühiskonnas hulka vähem sekundaarseid umbluu-probleeme.

  Sallivuse küsimus kerkib üles kohas, kus me arutame, kas nõiamoorid võiksid lõbusaid seltskonnamänge korraldada. Kui küsimuse all on, kas nõiamoorid võiksid raha eest arsti soovitusi pahaks panna, ei ole küsimuse all enam sallivus vaid turujärelvalve, mis võiks Terviseameti pädevusse kuuluda.

 11. Kriku 22. september 2010 kell 16:28

  Minu arvates on probleem hoopis selle kuriteoliigi ohvrite vähene aktiivsus politseisse avalduste kirjutamisel.

 12. dig 22. september 2010 kell 17:03

  Politsei ei pea ju ootama, kuni kuriteo-ohvrid avalduse kirjutavad. Ühest küljest on ajaleheartikkel täiesti kõlbulik alus uurimise alustamiseks. Teisest küljest on kuritegude preventsioon politsei oluline funktsioon.

  Aga politseil ei ole midagi teha, kui nõiamoor saab väita, et tegelikult ei pakkunud ta artriidi vastu mitte meditsiiniteenust vaid hoopis tervendavat konsultatsiooni ning juriidiline praktika seda väidet tõsiselt võtab.

 13. Kriku 22. september 2010 kell 17:24

  Reaalsuses siiski toimuvad kõik sellised uurimised ohvri avalduse alusel. Kuriteo matkimist jms. kasutatakse erandjuhtudel (näiteks narkodiilerite tabamiseks).

 14. salvey 27. september 2010 kell 4:44

  “Hallo, Kosmos!” 16: Teenekas pendlimeister Veeliks Jalakas

  Veeliks Jalakas on eakas ja auväärne pendlimees, vanakooli maagiameister, tervendaja, kes juba aastakümneid aidanud inimesi, kui neil peal needus, kurnab kuri vaim, elutsevad kehas kapseldunud vaimolendid, mees kipub võõra voodisse, naine näägutab, ämm sajatab, lapsel koolis probleeme, äri ei õitse, tehnika ei tööta ja kingad panevad jalad valutama – Veeliks selgitab oma käepikenduse pendli abil välja põhjused ja lahendab olukorra.

  Ja otse loomulikult on ta ka vaktsineerimisvastane.

 15. Paul 29. september 2010 kell 12:54

  Kas ta on seda ütelnud?

 16. salvey 29. september 2010 kell 13:40

  Paul ütles:

  Kas ta on seda ütelnud?

  Jah, ütles küll selles saates.

 17. Villi 01. oktoober 2010 kell 14:16

  Kas olete Veeliks Jalakase käest luba küsinud, et tema pilti ja tema mõtteid siia panna?

 18. Kriku 01. oktoober 2010 kell 14:55

  Ei ole küsinud, ei kavatse küsida ega pea küsima.

 19. Joosep 01. oktoober 2010 kell 19:20

  Mis pole mõne arvates veel otseselt ebaseaduslik, ei pea olema veel eetiline, viisakas ega vajalik.

 20. dig 01. oktoober 2010 kell 22:48

  dig tänab Joosepit olulise printsiibi esiletõstmise eest. Tõepoolest, pendlikõigutamine ei pruugi küll otseselt seadusevastane olla, kuid inimesele hambassepuhumine, nagu aitaks esoteeriline pendel ligi pääseda mingile muud moodi kättesaamatule informatsioonile on nii ebaeetiline, ebaviisakas kui ka ebavajalik.

 21. salvey 02. oktoober 2010 kell 7:44

  dig ütles:

  kuid inimesele hambassepuhumine, nagu aitaks esoteeriline pendel ligi pääseda mingile muud moodi kättesaamatule informatsioonile on nii ebaeetiline, ebaviisakas kui ka ebavajalik.

  A`millisel moel siis teadmiste hankimine selle kohta, et sinu hädade põhjuseks on kellegi haua energia, 4-5 vaimolendit, kes sul nähtamatult kukil istuvad või siis hoopiski pahaaimamatud elusad inimesed, kellega seni isegi normaalselt läbi võisid saada, pendlist parem oleks? Kristallkuuli pealt vaatamine või tasseograafia?:P

 22. salvey 02. oktoober 2010 kell 8:05

  @salvey:
  Saate ära kuulanud, kippus vägisi mulje jääma, et vanahärra `luuletab`, nii et suu suitseb. Kui ma eksin, eks ta siis paneb nüüd oma võimeid kasutades blokeeringu peale, nagu ta enda jutu järgi ikka pahad asjad ära blokeerib, nii et täiendavat noomimist ma arvamuse avaldamise eest ei vaja.

 23. Ahti 04. oktoober 2010 kell 0:02

  Millist olulist inffi ja teadmisi on inimkond pendli abil teada saanud? Ei mingit! Infoväljadest on tore rääkida, aga lahendused füüsika, keemia, matemaatika vallas ei tule pendli abil kuskilt. Ümarat esoteerilist juttu võib sisuliselt iga hea fantaasiaga inimene ajada. Tegusamad rõhuvad vaimsuse ja salateadmiste kaardile ja täidavad teiste arvelt omi taskuid! Meelsamini usutakse oma hädade põhjuseks energiavampiire, vaime ja muud seesugust, kui enda valet hoiakut elu suhtes või deprekat. Reaalses elus rikuvad aktiivsed pendeldajad ainult inimsuhteid.

 24. […] abi otsida. Läks see naine kas siis omal algatusel või kellegi soovitusel ka tuntud pendlimehe Veeliks Jalakase juurde. Sealt koju tulnuna, paistis ta abikaasale kui “ära tehtud” ehk siis tavalisest […]

 25. Debora 17. mai 2012 kell 15:11

  http://www.elu24.ee/164222/sel.....s-saateks/

  Kus teised tuleproovikuulsused on?

 26. Martin Vällik 07. detsember 2013 kell 15:52

  Delfi annab teada, et Veeliks Jalakas suri ära:

  5. detsembril suri Eesti kuulsaim ja teenekaim pendlimees Veeliks Jalakas.

  Eakas ja auväärne Pendli-Veeliksiks hüütud Eesti üks vanimaid aktiivselt tegutsevaid ravitsejaid oli tõeline vanakooli maagiameister ja tervendaja, kes aitas aastakümnete jooksul lugematul hulgal inimesi.

  Jalakas sai Eesti ajakirjanduses laiemalt tuntuks pärast osalemist saates “Selgeltnägijate tuleproov”. Oma tarkused jõudis ta talletada ka raamatusse “Veeliks Jalaka pendliõpetus”.

 27. Klõbistaja 07. detsember 2013 kell 17:44

  Inimestel on pentsik komme millalgi ära surra. Tavapäraselt avaldatakse siis lahkunu omastele kaastunnet. Kuid mõni ebabiisakas tegelane (mina) lajatab esimese asjana: aa, millesse ta suri?
  DELFI toon paneb tõesti imestama – justkui tahetaksegi igasuguse umbluu üha laiemat levikut. Surm pole mingi vabandus, et eelnevat jamaajamist üleskiita.

Trackback URI | Comments RSS

Lisa kommentaar

Palun tutvu kommenteerimise reeglitega. Kommentaar jääb automaatselt ootele, kui selle nime ja e-kirja aadressiga pole varem kommenteeritud ja/või kommentaar sisaldab rohkem kui 1 lingi. Mõnikord satub kommentaar otse spämmi sekka, kuid pea vastu!

Quicktags: