Umbluu preemia

Umbluu preemia 2015

Portaalile Delfi Alkeemia neelamise eest

Umbluu preemia 2014

Ants Talioja pikaajalise ja mõjuka tegevuse eest vitsameetodil maa-aluste jõgede leidmisel ja kuulsaks tegemisel, mille tagajärjel ei saa kaevandada lubjakivi ega ehitada raudteed. Mõju on ulatunud kümnete tuhandete inimeste sisse, ministeeriumisse ja kohtusse.

Umbluu preemia 2013

Infovandenõu ja alternatiivmeedia konglomeraat telegram.ee, Ulmefilm ja nende südikas vedaja Hando Tõnumaa.
Äramärkimised: Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) õela homovastase kampaania eest ning kodanikeühendus Puhas Taevas keemiasabade (chemtrail) naiivebateaduse edendamise eest.

Umbluu preemia 2012

Viljo Viljasoo – pikk karjäär püramiidide müstika, “bioenergeetika”, pildamise ja 2012. aasta maailmalõpu propageerimisel; ohtrad vastavasisulised esinemised rahvahariduslikel loengutel (ka Maaülikooli loengutel), maailmalõpu kuulutamine ETV saates Pealtnägija.

Umbluu preemia 2011

Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanali Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” ja saatejuht Ingrid Peek, kellele pole ükski luul liiga pöörane, et seda ei võiks maksumaksja raha eest eesti rahva ette laotada. Tähelepanelik äramärkimine — Evelin Ilves.

Umbluu preemia 2010

Harmoonia Päevad® kui igat liiki umbluude propagandaüritus, füüsika- ja matemaatikaõpetaja ning õppealajuhataja Kaja Jakobson kui Harmoonia Päevade® korraldaja ning aktiivne parapõllu kündja ja Kadrioru Saksa Gümnaasium kui pikaajaline soe pesa Harmoonia Päevadele®.

Umbluu preemia 2009

Peapreemia Kutsekojale homöopaatide jt vastavate riikliku registreerimise eest. Teine ja kolmas koht vastavalt Kanal 2 saade Selgeltnägijate tuleproov ja võrkturundusettevõtmine MPG-Caps kütuselisand.

Umbluu preemia 2008

Peapreemia Viltune Pendel: Päästeamet Sniffeksi kasutamise ja kaitsmise eest.
Äramärkimised: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Postimehe tarbijalisa Tarbija24.

* Mis on auhinnaks?

Auhinnaks on virtuaalne Viltune pendel:

Võrdluseks: James Randi Haridusfond annab välja lendava sea preemiat; Austraalia skeptikud jagavad väänatud lusikaid; Soome sõbrad premeeriva silmapaistvaid saavutusi Huuhaa auhinnaga.

Paar korda on Eestis antud Üraja auhinda.

* Millal võitja välja kuulutatakse?
31. aprillil.

* Kellele?
Umbluu preemia on auhind nende isikute ja ettevõtete tunnustamiseks, kes on usinasti kündnud uhhuu-põldu, väetanud meie vaimset ruumi viljaka viljatu sõnnikuga, juhtinud meie inimesi uutele vertikaalidele, osutanud meile nii moodsaid teenuseid, et isegi teadus pole veel avastanud selle vääramatut kõikvõimsust…

59 Replies to “Umbluu preemia”

  1. Ettepanek on mõistetav, ent ma ei jahmuks sugugi, kui nii potentsiaalne laureaat kui tema klientide enamik käsitleksid preemiat tunnustusena.

    Ise pole ma muidugi ühtegi antud kirjastuse kirjastist lugenud ega nendeteemalisi saateid seiranud, seega ei saa kallutamata hinnangut anda.

  2. On jah mõistev ettepanek.
    Mina pole ka neid raamatuid lugenud ega saateid kuulanud. (Mõtlematu inimesena kuulan endistviisi R2, kui raadiot kuulan ja kanalinuppu kruttida ei viitsi)

  3. Mart K., minu meelest ei ole see suur probleem. Preemia andmisega ei püüa me ju ainult laureaadi vaid ka publiku suhtumist ning käitumist mõjutada.

  4. “Selgeltnägijate tuleproov” on ka minu kandidaat, ent tahaksin Martin Välliku tähelepanu juhtida sellele, et saade jookseb TV3-s, mitte Kanal 2-s. Ja auhinna võiks anda saadet tootnud tiimile, mitte telekanalile, mis reeglina ise saate tegemisel eriti kaasa pole rääkinud, vaid on kokkuleppel tootjaga lihtsalt maksnud teatavasisulise saate eest x eurot. Mul ei õnnestunudki esimese hooga kindlaks teha, milline tiim “Selgeltnägijad” on tootnud, nägin vaid, et saatejuht on Marat Bašarov ning saate formaat on tõenäoliselt ostetud mingilt vene kanalilt.

  5. Esitan uueks umbluu preemia kandidaadiks FB-grupi “Ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimed” kus käib igapäevane hirmutamine ning libateaduse levitamine ravimite, meedikute ning eelkõige vaktsiinide osas. Grupis valitseb tsensuur – adminn Anne Pebre, kes vajadusel eemaldab grupist liikmeid, kui jutt liiga ravimeid/vaktsiine pooldavaks või tõenduspõhiseks läheb (meedikud/teadushuvilised, kes püüavad sinna minna teooriaid ümber lükkama, saavad esimesena kinga, kuid eelnevalt satuvad suure tule alla tulihingeliste pooldajate poolt). Grupi reeglites on juba sees, et vaktsiine ja ravimeid pooldavaid materjale jagada ei tohi. Grupis toimub ka erinevate alternatiivmeditsiiniliste meetodite promomine (MMS, kitse ternespiim, homöopaatia jmt) ravimeetodite pähe.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga